Акционерлік қоғамның аффилиирленген тұлғаларының тізімін ұсыну туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 54 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 маусымда № 11323 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 26 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 28.01.2016 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2003 жылы 13 мамырдағы «Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 67-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Акционерлік қоғамы, тұрақтандыру банкін қоспағанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) өз үлестес тұлғаларының тізімін осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті жылдың 1 қаңтарындағы, 1 сәуіріндегі, 1 шілдесіндегі және 1 қазанындағы жағдай бойынша тиісінше есепті жылдың 31 қаңтарынан, 30 сәуірінен, 31 шілдесінен және 31 қазанынан кешіктірмейтін мерзімде ұсынады.
2. Үлестес тұлғалардың тізімін «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы ұсыну жағдайларын қоспағанда, акционерлік қоғам үлестес тұлғалардың тізімін осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес қағаз тасымалдағыштағы ілеспе хатпен электрондық тасымалдағышта (Excel форматындағы электрондық кестелер) ұсынады.
Электрондық құжаттар түрінде (Excel форматындағы электрондық кестелер) «электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы ұсынылған үлестес тұлғалардың тізімі электрондық цифрлық қолтаңбалар арқылы куәландырылады.
3. Ұлттық Банк акционерлік қоғамның үлестес тұлғалары туралы ақпаратты өзінің интернет-ресурсына орналастыру жолымен не мүдделі тұлғалардың сұратуы бойынша жария етеді.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімін ұсыну туралы» 2012 жылғы 28 сәуірдегі № 171 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7719 тіркелген, 2012 жылғы 25 тамызда «Егемен Қазақстан» газетінде № 551-556 (27629) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін қадағалау департаменті (Хаджиева М.Ж.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Досмұхамбетов Н.М.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О представлении списка аффилиированных лиц акционерного общества
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 54. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2015 года № 11323. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 26.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.01.2016 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 67 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акционерное общество, за исключением стабилизационного банка, представляет в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) список своих аффилиированных лиц по форме согласно приложению 1 к настоящему постановлению по состоянию на 1 января, 1 апреля, 1 июля и 1 октября отчетного года в срок не позднее 31 января, 30 апреля, 31 июля и 31 октября отчетного года соответственно.
2. Список аффилиированных лиц представляется акционерным обществом на электронном носителе (электронные таблицы в формате Excel) с сопроводительным письмом на бумажном носителе в соответствии с приложением 2 к настоящему постановлению, за исключением случаев представления списка аффилиированных лиц посредством веб-портала "электронного правительства".
Список аффилиированных лиц, представленный через веб-портал "электронного правительства" в виде электронных документов (электронные таблицы в формате Excel), удостоверяется посредством электронных цифровых подписей.
3. Национальный Банк раскрывает информацию об аффилиированных лицах акционерного общества путем ее размещения на своем интернет-ресурсе либо по запросу заинтересованных лиц.
4. Признать утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 апреля 2012 года № 171 "О представлении списка аффилиированных лиц акционерного общества" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7719, опубликованное 25 августа 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 286-287 (27105-27106)).
5. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг (Хаджиева М.Ж.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения (Досмухамбетов Н.М.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Ұлттық Банктің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
8. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Қ. Келімбетов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 26 сәуірдегі
№ 54 қаулысына
1-қосымша
Нысан
Акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімі
Есепті кезең: _____ ж. ___.___.
Индекс: үлестес тұлғалар тізімі
Ақпарат жинау кезеңділігі: тоқсан сайын
Ақпарат ұсынатын адамдар тобы: акционерлік қоғамдар (тұрақтандыру банкін қоспағанда)
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті жылдың 31 қаңтарынан, 30 сәуірінен, 31 шілдесінен және 31 қазанынан кешіктірмей.
«___________________»акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімі
(акционерлік қоғамның атауы)
Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімінің деректеріне сәйкес жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және (немесе) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру күні мен нөмірі
Үлестес тұлғалардың тізімі ұсынылатын күн
Жеке тұлғалар
р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Үлестестілігін тану негіздері
Үлестестілігінің туындау күні
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Заңды тұлғалар
р/с №
Заңды тұлғаның толық атауы
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелу күні мен нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), заңды тұлғаның почталық мекен-жайы және нақты орналасқан жері
Үлестестілігін тану негіздері
Үлестестілігінің туындау күні
Ескерту
1
2
3
4
5
6
«Акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімі»
әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру бойынша
түсіндірме

2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка после его официального опубликования.
6. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Кожахметова К.Б.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 54
Форма
Список аффилиированных лиц акционерного общества
Отчетный период: на ___.___. _____ г.
Индекс: список аффилиированных лиц
Периодичность сбора информации: ежеквартальная
Круг лиц, представляющих информацию: акционерные общества (за
исключением стабилизационного банка)
Куда представляется форма: Национальный Банк Республики Казахстан
Срок представления формы: ежеквартально не позднее 31 января, 30
апреля, 31 июля и 31 октября отчетного года.
Список аффилиированных лиц акционерного общества "___________________________________"
(наименование акционерного общества)
Дата и номер государственной регистрации выпуска объявленных акций и (или) замены свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных акций в соответствии с данными государственного реестра эмиссионных ценных бумаг
Дата, на которую представляется список аффилиированных лиц
Физические лица
п/п
Фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Основания для признания аффилиированности
Дата появления аффилиированности
Примечание
1
2
3
4
5
6
Юридические лица
п/п
Полное наименование юридического лица
Дата и номер государственной регистрации
юридического лица, бизнес-идентификационный номер (БИН), почтовый адрес и фактическое место нахождения юридического лица
Основания для признания аффилиированности
Дата появления аффилиированности
Примечание
1
2
3
4
5
6
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
"Список аффилиированных лиц акционерного общества"

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) «Акционерлік қоғамның үлестес тұлғаларының тізімі» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды акционерлік қоғам есепті жылдың 1 қаңтарындағы, 1 сәуіріндегі, 1 шілдесіндегі және 1 қазанындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 3-бағанда акционерлік қоғамның жеке тұлғалар болып табылатын үлестес тұлғалары туралы мәліметтерді көрсету үшін туған күні – кк.аа.жж (күні/айы/жылы) форматында көрсетіледі.
2. 3-бағанда акционерлік қоғамның заңды тұлғалар болып табылатын үлестес тұлғалары туралы мәліметтерді көрсету үшін заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелу күні мен нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), заңды тұлғаның почталық мекен-жайы және нақты орналасқан жері жеке жолдарға бөлместен бір бағанда көрсетіледі.
3. 4-бағанда 2003 жылғы 13 мамырдағы «Акционерлік қоғамдар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабының 1 және 1-1-тармақтарының тиісті тармақшасына немесе 1995 жылғы 31 тамыздағы «Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 2-1-бабына екiншi деңгейдегi банктер үшін сілтеме жасау қажет.
4. 5-бағанда үлестестілігінің туындау күні – кк.аа.жж (күні/айы/жылы) форматында көрсетіледі.
5. 3 және 5-бағандарда күндер толығымен цифрлармен толтырылады және акционерлік қоғамның жарғысында белгіленген тәртіппен акционерлер және акционерлік қоғамның лауазымды тұлғалары ұсынған ақпарат негізінде белгіленеді.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 26 сәуірдегі
№ 54 қаулысына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасына
_____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Осымен _______________________________________________________
(акционерлік қоғамның атауы)
20____ жылғы 1 ______ жағдай бойынша үлестес тұлғалар тізімінің ұсынылғаны туралы хабарлайды және оның шынайылығын растайды.
Бірінші басшы (ол болмаған кезеңде - оның орнындағы адам)
________________________________________________         ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                     (қолы)
Орындаушы: _____________________________________         ____________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің                  (қолы)
аты (бар болса)
__________________
(телефон нөмірі)
Есепке қол қойған күн 20_____ жылғы «_____» __________.
Мөр орны (бар болса)

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Список аффилиированных лиц акционерного общества" (далее – Форма).
2. Форма составляется акционерным обществом ежеквартально и заполняется по состоянию на 1 января, 1 апреля, 1 июля и 1 октября отчетного года.
2. Пояснение по заполнению Формы
1. В графе 3 для указания сведений об аффилиированных лицах акционерного общества, являющихся физическими лицами, дата рождения указывается в формате – дд.мм.гг (день/месяц/год).
2. В графе 3 для указания сведений об аффилиированных лицах акционерного общества, являющихся юридическими лицами, дата и номер государственной регистрации юридического лица, бизнес-идентификационный номер (БИН), почтовый адрес и фактическое место нахождения юридического лица указываются в одной графе без разделения на отдельные строки.
3. В графе 4 необходимо сделать ссылку на соответствующий подпункт пунктов 1 и 1-1 статьи 64 Закона Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" или статью 2-1 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" – для банков второго уровня.
4. В графе 5 дата появления аффилиированности указывается в формате – дд.мм.гг (день/месяц/год).
5. В графах 3 и 5 даты заполняются полностью цифрами и устанавливаются на основании информации, представленной акционерами и должностными лицами акционерного общества в порядке, установленном уставом акционерного общества.
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 54
Форма
Председателю
Национального Банка
Республики Казахстан
__________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии)
Настоящим ____________________________________________________
(наименование акционерного общества)
уведомляет о предоставлении списка аффилиированных лиц по состоянию
на 1 ______ 20____ года и подтверждает его достоверность.
Первый руководитель (на период его отсутствия - лицо, его замещающее)
__________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель: ___________________________________________ _________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
_________________
(номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20___ года.
Место для печати (при наличии)