Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2015 жылғы 8 маусымдағы № 184 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 шілдеде № 11692 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 133 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері министрінің 20.06.2016 № 133 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді тестілеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес «Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервіне қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарында оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің 2014 жылғы 29 наурыздағы № 04-2-4/56 «Мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлық профилактикасы департаменті (Ә.А. Көмекбаев) осы бұйрықтың заңнамасымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуді және оның ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықты орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының орынбасары С.Қ. Ахметжановқа жүктелсін.

Об утверждении Регламентов государственных услуг по вопросам государственной службы
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 июня 2015 года № 184. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2015 года № 11692. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 133
Сноска. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы РК от 20.06.2016 № 133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Тестирование государственных служащих и претендентов на занятие вакантной административной государственной должности», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан», согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан», согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан», согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 марта 2014 года № 04-2-4/56 «Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам государственной службы».
3. Департаменту государственной службы и профилактики коррупции Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (Комекбаев А.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции Ахметжанова С.К.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің Төрағасы            Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
2015 жылғы 8 маусымдағы
№ 184 бұйрығына
1-қосымша
«Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік
лауазымға орналасуға үміткерлерді тестiлеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткер азаматтарды тестiлеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағаның 2015 жылғы 8 мамырдағы № 155 бұйрығымен бекітілген «Мемлекеттік қызметшілерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді тестiлеу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11691 болып тіркелген) негізінде, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы аумақтық бөлімшелері көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Өтініштерді қабылдау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне;
2) Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны (бұдан әрі – ХҚКО);
3) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұлан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық/қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) тестілеуден өткендігі туралы сертификат;
2) шекті мәннен төмен нәтижелермен тестілеуден өткендігі туралы анықтама.
Нәтиже қағаз жүзінде беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібін сипаттау
4. Порталы арқылы, оның ішінде ХҚКО немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну арқылы өтінішті тапсыру мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер
(іс-қимылдар):
1) бар бос орындар негізінде тестілеудің өту орнын, күнін және уақытын көрсете отырып портал арқылы көрсетілетін қызметті алушы өтінішті тапсырады (5 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушы ХҚКО немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, ХҚКО немесе көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметшісі көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы өтінішті беруге жәрдем береді (30 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініштің қабылданғаны порталда қалыптастырылатын тестілеу күні, уақыты және өту орны көрсетілген қолхатпен расталады;

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции                К. Кожамжаров
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 июня 2015 года № 184
Регламент государственной услуги
«Тестирование государственных служащих и претендентов на занятие вакантной административной государственной должности» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Тестирование государственных служащих и претендентов на занятие вакантной административной государственной должности» оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Тестирование государственных служащих и претендентов на занятие вакантной административной государственной должности», утвержденного приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 мая 2015 года № 155 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11691), Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальными подразделениями по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
2. Прием заявлений осуществляется:
1) в канцелярию услугодателя;
2) в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) сертификат о прохождении тестирования;
2) справка о прохождении тестирования с результатами ниже пороговых значений.
Выдача результатов осуществляется на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действий) по оказанию государственной услуги является подача заявления через портал, в том числе посредством обращения в ЦОН или услугодателю.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) подача заявления услугополучателем через портал с указанием места, дня и времени тестирования исходя из наличия свободных мест (не более 5 минут).
В случае обращения услугополучателя в ЦОН или услугодателю, ответственное лицо ЦОНа или услугодателя содействует услугополучателю в подаче заявления через портал (не более 30 минут).
Принятие от услугополучателя заявления подтверждается распиской, формируемой в портале, с указанием даты, времени и места тестирования;

2) көрсетілетін қызметті алушынының (ол қолхатта көрсетілген тестілеу өту орнына, күнінде және уақытында келгеннен кейін) жеке куәлігінің мәліметтерін тестілеуге жататын адамдардың тізімімен салыстыру нәтижесінде тестілеу әкімшісімен көрсетілетін қызметті алушыны тестілеуге жіберу (10 митуттан ұзақ емес);
3) көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу бойынша нұсқаулықпен тестілеу әкімшісінің таныстыруы (10 митуттан ұзақ емес);
4) көрсетілетін қызметті алушының тестілеуден өтуі (тестілеу бағдарламасына байланысты 2 сағат 5 минуттан ұзақ емес);
5) көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу нәтижесін тестілеу әкімшісімен беру (30 митуттан ұзақ емес).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің және оның ведомстволық бағынысты мекемесінің мына қызметкерлері қатысады:
1) тестілеу әкімшісі болып табылатын көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) тестілеу операторы болып табылатын «Мемлекеттік қызмет персоналын басқару ұлттық орталығы» акционерлік қоғамның қызметкері.
7. Құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдердің реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушынының (ол қолхатта көрсетілген тестілеу өту орнына, күнінде және уақытында келгеннен кейін) жеке куәлігінің мәліметтерін тестілеуге жататын адамдардың тізімімен салыстыру нәтижесінде тестілеу әкімшісімен көрсетілетін қызметті алушыны тестілеуге жіберу. Орындау ұзақтығы 10 (он) миннуттан ұзақ емес;
2) көрсетілетін қызметті алушыны тестілеу бойынша нұсқаулықпен тестілеу әкімшісінің таныстыруы. Орындау ұзақтығы 10 (он) миннуттан ұзақ емес;
3) тестілеу үдерісті тестілеу әкімшісімен әкімшілендіру және тестілеу үдерісті тестілеу операторымен техникалық қымтамасыз ету. Орындау ұзақтығы тестілеу бағдарламасына байланысты 2 (екі) сағат 5 (бес) минуттан ұзақ емес;
4) тестілеу нәтижесіне тестілеу әкімшісімен және тестілеу операторымен қол қою. Тестілеу нәтижесін тестілеу әкімшісімен мөрбен куәландыру. Орындау ұзақтығы тестілеу аяқталған сәттен бастап 10 (он) минуттан ұзақ емес;
5) көрсетілетін қызметті алушыға тестілеу нәтижесін тестілеу әкімшісімен беру. Орындау ұзақтығы тестілеу аяқталған сәттен бастап
20 (жиырма) минуттан ұзақ емес.
Құрылымыдық бөлімшелер арасындағы рәсімдері ретінің сызбалық сипаттамасы осы регламентке қосымшада көрсетілген.

2) допуск услугополучателя (после его прибытия в указанное в расписке место, день и время тестирования) к тестированию администратором тестирования по результатам сверки данных документа, удостоверяющего личность и содержащего индивидуальный идентификационный номер услугополучателя со списком лиц, подлежащих тестированию (не более 10 минут);
3) ознакомление услугополучателя с инструкцией по тестированию администратором тестирования (не более 10 минут);
4) прохождение услугополучателем тестирования (в зависимости от программы, но не более 2 часов 5 минут);
5) выдача услугополучателю результата тестирования администратором тестирования (с момента завершения тестирования не более 30 минут).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя и его подведомственной организации:
1) работник услугодателя, являющийся администратором тестирования;
2) работник акционерного общества «Национальный центр по управлению персоналом государственной службы», являющийся оператором тестирования.
7. Последовательность процедур между структурными подразделениями:
1) допуск услугополучателя (после его прибытия в указанное в расписке место, день и время тестирования) к тестированию администратором тестирования по результатам сверки данных документа, удостоверяющего личность и содержащего индивидуальный идентификационный номер услугополучателя со списком лиц, подлежащих тестированию. Длительность выполнения составляет не более 10 (десяти) минут;
2) ознакомление услугополучателя с инструкцией по тестированию администратором тестирования. Длительность выполнения составляет не более 10 (десяти) минут;
3) администрирование процесса тестирования администратором тестирования и техническое сопровождение процесса тестирования оператором тестирования. Длительность выполнения в зависимости от программы тестирования составляет не более 2 (двух) часов 5 (пяти) минут;
4) подписание результатов тестирования администратором и оператором тестирования. Заверение печатью результатов тестирования администратором тестирования. Длительность выполнения составляет не более 10 (десяти) минут с момента завершения тестирования;
5) выдача услугополучателю результата тестирования администратором тестирования. Длительность выполнения составляет не более 20 (двадцати) минут с момента завершения тестирования.
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлена в приложении к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық
жүйелердің өзара іс-қимыл және пайдалану тәртібін сипаттау
8. Тестілеуге өтінішті тапсыру портал арқылы, «Жұмысқа орналастыру», «Мемлекеттік қызметкерлерге арналған тестілеуге жазылу» бөліктерінде жүзеге асырылады.
9. Портал арқылы тестілеуге өтінішті тапсыру келесі кезеңдерді қамтиді:
1) порталда тіркелу;
2) порталда авторлану;
3) қызметті алу үшін өтініш беру;
4) өтініштің қалып-күйін қарап шығу;
5) қолхатты алу;
6) өтінішті жою (қажет болған жағдайда).
10. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталға тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілген қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды көрсетілетін қызметті алушының толтыруы
(деректерді енгізу);
6) 4-үдеріс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және порталда сұрау салуды өңдеу;
7) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін талап етілетін шарттарға сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – талап етілетін шарттарға сәйкес еместігіне байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тестілеудің күні, уақыты және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (қолхатты) алуы.
«Мемлекеттік қызметшілерді және
бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға
орналасуға үміткерлерді тестiлеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
2015 жылғы 8 маусымдағы
№ 184 бұйрығына
2-қосымша
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервiне қабылдау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр резервiне қою» мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағаның 2015 жылғы 8 мамырдағы № 155 бұйрығымен бекітілген «Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадрлық резервiне қабылдау» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11691 болып тіркелген) негізінде, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның облыстардағы, Астана, Алматы қалаларындағы аумақтық бөлімшелері көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).

4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подача заявления на тестирование осуществляется через портал в разделе «Трудоустройство и занятость», далее «Запись на тестирование для государственных служащих».
9. Подача заявления на тестирование через портал включает в себя следующие этапы:
1) регистрация на портале;
2) авторизация на портале;
3) подача заявления на получение услуги;
4) просмотр состояния заявления;
5) получение расписки;
6) отмена заявления (при необходимости).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
7) условие 2 – проверка соответствия данных услугополучателя требуемым условиям;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в случае несоответствия требуемым условиям;
9) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (расписка), сформированного порталом, с указанием даты, времени и места тестирования.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
«Тестирование государственных
служащих и претендентов на занятие
вакантной административной
государственной должности»
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 июня 2015 года № 184
Регламент государственной услуги
«Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы» (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы», утвержденного приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 мая 2015 года № 155 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11691), Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальными подразделениями по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).

2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұлан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және/немесе қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: кадр резервіне алу туралы бұйрықтан үзінді көшірме.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық немесе қағаз жүзінде беріледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Порталы немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну арқылы өтінішті тапсыру мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді
(іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) портал арқылы өтінішті тапсыру (30 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметшісі көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы өтінішті беруге жәрдем береді (30 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініштің қабылданғаны порталда қалыптастырылатын қолхатпен расталады;
1) мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың болуын тексеру (3 жұмыс күн);
2) мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметтiң кадр резервiне қою (3 жұмыс күн);
3) кадр резервіне қою туралы бұйрықтан үзінді жазбаны беру
(1 жұмыс күн).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) Мемлекеттік қызмет өткеру басқармасының/бөлімінің басшысы
(бұдан әрі – басшысы);
3) Мемлекеттік қызмет өткеру басқармасының/бөлімінің қызметкері
(бұдан әрі – қызметкері).
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
конкурстық iрiктеуге қатысқан және конкурстық комиссиямен кадр резервiне қою үшін ұсынылған адамдарға:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және басшысына қарауға жібереді, бұл ретте, құжаттың оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртаңбасы қойылады. Орындау ұзақтығы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес;

2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz
(далее – портал).
Форма оказания государственной услуги: электронная и/или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выписка из приказа о зачислении в кадровый резерв.
Выдача результатов осуществляется на электронном или бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления через портал или услугодателю.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) подача заявления услугополучателя через портал (не более 30 минут).
В случае обращения услугополучателя к услугодателю, ответственное лицо услугодателя содействует услугополучателю в подаче заявления через портал (не более 30 минут).
Принятие от услугополучателя заявления подтверждается распиской, формируемой в портале;
2) проверка наличия необходимых документов для получения государственной услуги (3 рабочих дня);
3) зачисление в кадровый резерв административной государственной службы (3 рабочих дня);
4) выдача выписки из приказа о зачислении в кадровый резерв (1 рабочий день).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель Управления/Отдела прохождения государственной службы (далее – руководитель);
3) сотрудник Управления/Отдела прохождения государственной службы (далее – сотрудник).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
для лиц, принявших участие в конкурсном отборе и рекомендованным конкурсной комиссией государственного органа для зачисления в кадровый резерв:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю, при этом в правом нижнем углу документа проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера. Длительность выполнения составляет не более 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;

2) басшысы түскен құжаттарды қарайды және бөлім қызметкеріне нұсқаумен жібереді. Орындау ұзақтығы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес;
3) қызметкер көрсетілетін қызметті алушының арызын қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды және «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадр резервіне қою туралы бұйрықтың жобасын әзерлеп, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлға қол қойып көрсетілетін қызметті алушыға аталған бұйрықтан үзінді жазбаны береді. Орындау ұзақтығы құжаттар топтамасын түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күннен ұзақ емес;
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша оқуды аяқтаған немесе басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын аяқтаған, мемлекеттiк органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жiберген, сондай-ақ «А» корпусының кадр резервіне алынған адамдарға:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және басшысына қарауға жібереді, бұл ретте, құжаттың оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртаңбасы қойылады. Орындау ұзақтығы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес.
2) басшысы түскен құжаттарды қарайды және қызметкеріне нұсқаумен жібереді. Орындау ұзақтығы құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес;
3) қызметкер көрсетілетін қызметті алушының арызын қойылатын талаптарға сәйкестігін қарайды және «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадр резервіне қою туралы бұйрықтың жобасын әзерлеп, қол қойдыртып көрсетілетін қызметті алушыға аталған бұйрықтан үзінді жазбаны береді. Орындау ұзақтығы құжаттар топтамасын түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес;
«А» корпусының кадр резервіне іріктеуге қатысқан адамдарға:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері үміткерлердің құжаттарын «А» корпусының лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарына, «Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 4-тармағының және 13-бабы 1-тармағының талаптарына сәйкестігін қарайды. Орындау ұзақтығы құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде
2) көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қарау қорытындылары бойынша үміткерлерді тестілеуге қатысуға жіберу туралы шешім қабылдайды. Орындау ұзақтығы 5 (бес) жұмыс күннен ұзақ емес;

2) руководитель рассматривает поступившие документы и отписывает сотруднику. Длительность выполнения составляет не более 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
3) сотрудник рассматривает документы на соответствие предъявляемым требованиям, готовит проект приказа о зачислении в кадровый резерв административной государственной службы корпуса «Б», подписывает уполномоченным лицом услугодателя и выдает выписку из данного приказа услугополучателю. Длительность выполнения составляет не более 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления документов;
для лиц, завершивших обучение по программам послевузовского образования на основании государственного заказа, в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или закончившим зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным специальностям, направленных государственными органами на работу в международные организации или другие государства, а также зачисленных в кадровый резерв корпуса «А»:
1) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера. Длительность выполнения составляет не более 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
2) руководитель рассматривает заявление услугополучателя и отписывает сотруднику. Длительность выполнения составляет не более
1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
3) сотрудник рассматривает заявление услугополучателя на соответствие предъявляемым требованиям, готовит проект приказа о зачислении в кадровый резерв административной государственной службы корпуса «Б», подписывает и выдает выписку из данного приказа услугополучателю. Длительность выполнения составляет не более 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
для лиц, принявших участие в отборе в кадровый резерв корпуса «А»:
1) сотрудник услугодателя рассматривает документы кандидатов на соответствие специальным квалификационным требованиям к должностям корпуса «А», требованиям пункта 4 статьи 10 и пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе». Длительность выполнения составляет не более 10 (десяти) рабочих дней с момента окончания приема документов;
2) по итогам рассмотрения документов услугодатель принимает решение о допуске кандидатов к участию в тестировании. Длительность выполнения составляет не более 5 (пяти) рабочих дней;

3) көрсетілетін қызметті алушылар тестілеуден көрсетілетін қызметті беруші жасаған кесте негізінде 1 (бір) ай ішінде өтеді. Тестілеу кестесі көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында тестілеу өткізудің басталу күніне дейінгі 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмей жарияланады;
4) Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия (бұдан әрі – Ұлттық комиссия) тестілеуден оң нәтиже алған үміткерлерді әңгімелесуге жіберу туралы шешім қабылдауға қажетті өзге де мәліметтер тізбесін айқындайды. Көрсетілетін қызметті беруші аталған тізбе негізінде тиісті мемлекеттік органдарға жазбаша сұрату жолдайды, олар Ұлттық комиссия белгілеген мерзімдер ішінде мәліметтер ұсынады. Көрсетілетін қызметті беруші, егер Ұлттық комиссия өзгеше белгілемесе, мемлекеттік органдардан мәліметтерді алған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде Ұлттық комиссияның жұмыс органына тестілеуден оң нәтижелер алған үміткерлердің тізімін жолдайды.
Құрылымыдық бөлімшелер арасындағы рәсімдері ретінің сызбалық сипаттамасы осы регламентке қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимыл және пайдалану тәртібін сипаттау
8. Кадр резервіне қабылдау туралы өтінішті тапсыру портал арқылы, «Жұмысқа орналастыру», «Әкімшілік мемлекеттік қызметтің кадрлық қабылдау» бөліктерінде жүзеге асырылады.
9. Портал арқылы тестілеуге өтінішті тапсыру келесі кезеңдерді қамтиді:
1) порталда тіркелу;
2) порталда авторлану;
3) қызметті алу үшін өтініш беру;
4) өтініштің қалып-күйін қарап шығу;
5) қолхатты алу;
6) өтінішті жою (қажет болған жағдайда).
10. Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталға тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – көрсетілген қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, нысанды көрсетілетін қызметті алушының толтыруы
(деректерді енгізу);

3) услугополучатели проходят тестирование в течение 1 (одного) месяца на основании графика, составляемого услугодателем. График тестирования публикуется на интернет-ресурсе услугодателя не позднее 5 (пяти) рабочих дней до дня начала проведения тестирования;
4) Национальная комиссия по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан (далее – Национальная комиссия) определяет перечень иных сведений, необходимых для принятия решения о допуске услугополучателей, получивших положительные результаты тестирования, к собеседованию. Услугодатель на основании данного перечня направляет письменный запрос в соответствующие государственные органы, которые представляют сведения в течение сроков, установленных Национальной комиссией. Услугодатель, если иное не будет определено Национальной комиссией, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня получения сведений от государственных органов направляет список услугополучателей, получивших положительные результаты тестирования, в рабочий орган Национальной комиссии.
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлена в приложении к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Подача заявления на зачисление в кадровый резерв осуществляется через портал в разделе «Трудоустройство и занятость», далее «Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы».
9. Подача заявления на тестирование через портал включает в себя следующие этапы:
1) регистрация на портале;
2) авторизация на портале;
3) подача заявления на получение услуги;
4) просмотр состояния заявления;
5) получение расписки;
6) отмена заявления (при необходимости).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;

6) 4-үдеріс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және порталда сұрау салуды өңдеу;
7) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін талап етілетін шарттарға сәйкестігін тексеру;
8) 5-үдеріс – талап етілетін шарттарға сәйкес еместігіне байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тестілеудің күні, уақыты және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (қолхатты) алуы.
«Мемлекеттiк әкiмшiлiк
қызметтiң кадрлық резервiне
қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі,
Конкурстық iрiктеуге қатысқан және конкурстық комиссиямен кадр
резервiне қою үшін ұсынылған адамдарға
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы білім беру ұйымдарында мемлекеттiк тапсырыс негiзiнде жоғары оқу орнынан кейінгі білім бағдарламалары бойынша оқуды аяқтаған немесе басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын аяқтаған, мемлекеттiк органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жiберген, сондай-ақ «А» корпусының кадр резервіне алынған адамдарға
«А» корпусының кадр резервіне іріктеуге қатысқан адамдарға
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
2015 жылғы 8 маусымдағы
№ 184 бұйрығына
3-қосымша
«Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 155 бұйрығымен бекітілген «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарты (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11691 болып тіркелген) негізінде, «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» өзіне жедел басқару құқығында Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұлан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық және/немесе қағаз жүзінде.

6) процесс 4 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
7) условие 2 – проверка соответствия данных услугополучателя требуемым условиям;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в случае несоответствия требуемым условиям;
9) процесс 6 – получение услугополучателем результата услуги (расписка), сформированного порталом.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги «Зачисление в кадровый
резерв административной
государственной службы»
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями
для лиц, принявших участие в конкурсном отборе и рекомендованным конкурсной комиссией государственного органа
для зачисления в кадровый резерв
для лиц, завершивших обучение по программам послевузовского образования на основании государственного заказа, в организациях образования при Президенте Республики Казахстан или закончившим зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным специальностям, направленных государственными органами на работу в международные организации или другие государства, а также зачисленных в кадровый резерв корпуса «А»
для лиц, принявших участие в отборе в кадровый резерв корпуса «А»
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 июня 2015 года № 184
Регламент государственной услуги
«Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан» далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан», утвержденного приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 мая 2015 года № 155 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11691), Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
Форма оказания государственной услуги: электронная и/или бумажная.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Академияның жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары (магистратура, докторантура) бойынша білім алушылардың қатарына қабылдау туралы бұйрықтан үзінді көшірме (бұдан әрі – үзінді).
Нәтиже қағаз жүзінде беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Порталы немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну арқылы өтінішті тапсыру мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді
(іс-қимылдар) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) портал арқылы өтінішті тапсыру (30 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметшісі көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы өтінішті беруге жәрдем береді (30 митуттан ұзақ емес).
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтініштің қабылданғаны порталда қалыптастырылатын қолхатпен расталады;
2) конкурстық қабылдау емтихандарын сәтті тапсыру (жыл сайын
10 тамыздан 20 тамызға дейін);
3) конкурсқа қатысу (жыл сайын 21 тамыздан 24 тамызға дейін);
4) білім алушылар қатарына қабылдау (жыл сайын 24 тамыздан
25 тамызға дейін).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) қабылдау комиссиясы;
2) жауапты хатшы;
3) техникалық хатшы;
4) пәндік комиссия.
7.Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) техникалық хатшының құжаттар пакетін қабылдауы. Орындау ұзақтығы 30 (отыз) минуттан ұзақ емес;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы
№ 109 қаулысымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың Үлгі қағидаларымен белгіленген мерзімде қабылдау емтихандарын тапсыру;
3) апелляциялық комиссияның жұмысы (апелляциялық өтініш берген жағдайда) қабылдау емтиханы аяқталғаннан кейін келесі күннен бастап
5 жұмыс күнге дейін;
4) қабылдау комиссиясының жұмысы жыл сайын 10 шілдесінен
25 тамызға дейін;
5) Академияның білім алушылардың қатарына қабылдауы жыл сайын
24 тамыздан 25 тамызға дейін жүзеге асырады;
6) білім алушының куәлігін және сынақ кітапшасын алу.
Құрылымыдық бөлімшелер арасындағы рәсімдері ретінің сызбалық сипаттамасы осы регламентке қосымшада көрсетілген.

3. Результат оказания государственной услуги: выписка из приказа о зачислении в число обучающихся по программам послевузовского образования (магистратура, докторантура) Академии (далее – выписка).
Выдача результатов осуществляется на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача заявления через портал или услугодателю.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) подача заявления услугополучателя через портал (не более 30 минут).
В случае обращения услугополучателя к услугодателю, ответственное лицо услугодателя содействует услугополучателю в подаче заявления через портал (не более 30 минут).
Принятие от услугополучателя заявления подтверждается распиской, формируемой в портале;
2) успешная сдача вступительных конкурсных экзаменов (ежегодно
с 10 по 20 августа);
3. участие в конкурсе (ежегодно с 21 по 24 августа);
4. зачисление в число обучающихся (ежегодно с 24 по 25 августа).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) приемная комиссия;
2) ответственный секретарь;
3) технический секретарь;
4) предметная комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) технический секретарь принимает пакет документов. Длительность выполнения составляет не более 30 (тридцати) минут;
2) сдача вступительных экзаменов осуществляется в период, установленный Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109;
3) работа аппелляционной комиссии (в случае подачи апелляционного заявления) со следующего дня после завершения вступительного экзамена в течение 5 рабочих дней;
4) работа приемной комиссии осуществляется ежегодно с 10 июля
по 25 августа;
5) зачисление в число обучающихся Академии осуществляется ежегодно с 24 по 25 августа;
6) получение удостоверения обучающегося и зачетной книжки.
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлена в приложении к настоящему регламенту.

1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 155 бұйрығымен бекітілген «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарты (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11691 болып тіркелген) негізінде (бұдан әрі – Стандарт), «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» өзіне жедел басқару құқығында Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік білім бағдарламасының толық меңгергенін растайтын дипломы, сондай-ақ оған қосымша (транскрипт);
2) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің кәсіптік бағдарламаларын аяқтамаған көрсетілетін қызметті алушыға берілетін анықтама.
Нәтиже қағаз жүзінде беріледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарын алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) Академияның білім алушыларының қатарына қабылдауы (жыл сайын 24 тамыздан 25 тамызға дейін);
2) оқу жоспарының барлық пәндері бойынша оқу (1 немесе 2 жыл оқу бағдарламаға байланысты);
3) өндірістік практикадан/шетелдегі тағылымдамадан өту
(оқу бағдарламаға байланысты);
4) диссертация жазуды табысты аяқтау және бітіруші кафедраның қорғауға ұсыну туралы шешімі (кафедра мәжілісінің хаттамасынан үзінді) (оқу бағдарламаға байланысты);
5) ғылыми жетекшіден оң пікір алу (оқу бағдарламаға байланысты);
6) диссертация тақырыбы бойынша ғылыми басылымдардағы жарияланымдардың немесе халықаралық не республикалық ғылыми конференцияларда баяндамалар жасаудың белгілі бір санының болуы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан», утвержденного приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 мая 2015 года № 155 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11691) (далее – Стандарт), Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) диплом, а также приложение (транскрипт) к нему, подтверждающий полное освоение профессиональной образовательной программы послевузовского образования услугодателя;
2) справка, выдаваемая услугополучателю, не завершившему обучение по профессиональным программам послевузовского образования.
Выдача результатов осуществляется на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов от услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) зачисление в число обучающихся Академии (ежегодно с 24 по
25 августа);
2) освоение учебных программ по всем дисциплинам учебного плана за весь период обучения (1 или 2 года в зависимости от программы обучения);
3) прохождение производственной практики/стажировки за рубежом
(в зависимости от программы обучения);
4) написание диссертации и решение выпускающей кафедры о рекомендации к защите (выписка из протокола заседания кафедры)
(в зависимости от программы обучения);
5) получение положительного отзыва научного руководителя
(в зависимости от программы обучения);
6) наличие определенного количества публикаций по теме диссертации в научных изданиях или выступлений на международных или республиканских научных конференциях (в зависимости от программы обучения);

7) бір сырттай рецензияның болуы;
8) кешенді емтиханды тапсыру;
9) диссертацияны тапсыру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) Академиялық бағдарламалар орталығы;
2) Басқару институты, Сот төрелігі институты, Дипломатия институты, Мемлекеттік саясаттың ұлттық мектебі;
3) Кафедралар;
4) Халықаралық ынтымақтастық және жұртшылықпен байланыс қызметі;
5) Ақпараттық технологиялар орталығы;
6) Қаржы-экономикалық қызметі;
7) кітапхана.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) мемлекеттік қызмет:
Академиялық бағдарламалар орталығы әзірлейтін және көрсетілетін қызметті берушінің Ғылыми кеңесінің шешімімен бекітілетін оқу процесінің құжаттарына;
оқу жоспарларына, мамандықтардың академиялық күнтізбесіне, сабақ кестесіне, аралық бақылауына, емтихан сессиясына, қорытынды аттестациясына сәйкес;
кешенді мемлекеттік емтихан тапсыру және диссертация қорғау негізінде көрсетіледі;
2) Академиялық бағдарламалар орталығы:
білім алушылардың таңдалған мамандық бойынша жоғары сапалы білім, білік-дағдылармен қоса магистр/доктор дәрежесін алуына бағытталған оқу процесін жоспарлауды және ұйымдастыруды жүзеге асырады;
барлық оқу кезеңі ішінде мамандықтар бойынша оқу жоспарлары мен бағдарламаларының орындалуын бақылайды;
оқытушылардың қызметіне бақылау жүргізеді және бағалайды;
құрылымдық бөлімшелер мен білім алушыларды оқу процесіне қажетті нормативтік құжаттармен және бланкілермен қамтамасыз етеді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің институттары:
магистранттарды мамандықтар бойынша даярлауды жүзеге асырады, кәсіби міндеттерін орындау кезінде қажетті жаңа немесе қосымша арнайы білім, білік-дағдылар алу үшін оқу және тәрбие процесстерін ұйымдастырады;
магистратура мен докторантураның білім беру бағдарламаларын іске асырады;
магистранттарды даярлау мәселелері бойынша кафедралардың қызметін ұйымдастыру және үйлестіру;
4) кафедралар сабақтар өткізеді және білім алушыларға оқу-әдістемелік материалдар пакетін ұсынады:
силлабустар;
элективті пәндер каталогы;
әрбір пән бойынша өзін-өзі бақылау материалдары, машықтану тесттері, бақылау тапсырмалары, әр пән бойынша емтихан сұрақтары;
өндірістік практика бағдарламалары.
5) Ақпараттық технологиялар орталығы «Platonus» автоматтандырылған ақпараттық жүйесін бақылайды. Аталған жүйе мамандықтар бойынша оқуға өтінімдерді электронды түрде тіркеуді жүзеге асыруға; оқудың барлық кезеңі ішінде оқу жетістіктері, сабақ кестесі, емтихандар, оқу-әдістемелік материалдар пакеті туралы ақпараттарды алуға мүмкіндік береді және өзінің білім беру траекториясын оқудың барлық кезеңіне құрады;

7) наличие одной внешней рецензии;
8) сдача комплексного экзамена;
9) защита диссертации.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) Центр академических программ;
2) Институт управления, Институт правосудия, Институт дипломатии, Национальная школа государственной политики;
3) кафедры;
4) Служба международного сотрудничества и связей с общественностью;
5) Центр информационных технологий;
6) Финансово-экономическая служба;
7) библиотека.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) государственная услуга оказывается в соответствии с:
документами учебного процесса, разработанными Центром академических программ и утверждаемых решением Ученого совета услугодателя;
учебным планом, академическим календарем специальности, расписанием занятий, рубежного контроля, экзаменационной сессии, итоговой аттестации;
сдачей комплексного государственного экзамена и защиты диссертации;
2) Центр академических программ осуществляет:
планирование и организацию учебного процесса, направленные на получение обучающимися степени магистра/доктора по выбранной специальности с высоким качеством знаний, умений и навыков;
контролирует выполнение учебных планов и программ по специальностям в течение всего периода обучения;
ведет контроль и осуществляет оценку деятельности преподавателей;
обеспечивает структурные подразделения и обучающихся необходимыми нормативными документами учебного процесса и бланками;
3) институты услугодателя осуществляют:
подготовку магистрантов по специальностям, организацию учебного и воспитательного процесса для получения новых или дополнительных специальных знаний, умений, навыков, необходимых при выполнении профессиональных обязанностей;
реализацию образовательных программ магистратуры и докторантуры;
организацию и координацию деятельности кафедр по вопросам подготовки магистрантов;
4) кафедры проводят занятия и предлагают обучающимся пакет учебно-методических материалов:
силлабусы;
каталог элективных дисциплин;
материалы самоконтроля по каждой дисциплине, тренировочные тесты, контрольные задания, экзаменационные вопросы по каждой дисциплине;
программы производственной практики;
5) Центр информационных технологий контролирует автоматизированную информационную систему «Platonus», которая позволяет осуществлять электронную регистрацию заявок на обучение по дисциплинам; получать информацию об учебных достижениях в течение всего периода обучения, расписании занятий, экзаменов, итоговой аттестации, пакет учебно-методических материалов, составлять свою образовательную траекторию на весь период обучения;

6) Халықаралық ынтымақтастық және жұртшылықпен байланыс қызметі оқу процесінің құрамдас бөлігі саналатын және шетелдегі оқу мекемелері мен халықаралық ұйымдарда өтетін шетелдегі тағылымдама бойынша ұйымдастыру мәселелерін жүзеге асырады;
7) Қаржы-экономикалық қызметі:
оқу үшін және өзге де ұсынылған қызметтер үшін түскен қаражаттарды толық әрі сенімді есепке алуды жүргізеді;
стипендия аудару және беру мерзімдері сақталады;
бюджетке және бюджеттен тыс қорларға салықтар мен өзге де төлемдер бойынша қарыздарды өтеуді жүзеге асырады;
қызметтерді жеткізушілермен жасалған шарттардың талаптарын уақытылы және толық орындалуына бақылау жүргізу;
8) кітапхана көрсетілетін қызметті берушінің оқытушылар құрамының, магистранттар мен докторанттардың білім, ғылыми-зерттеу, әдістемелік және шығармашылық қызметтерін қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшесі болып табылады және барлық оқу процесі ішінде кафедраларды ақпараттық-әдістемелік ресурстармен, оқу-әдістемелік материалдармен, ғылыми және әдістемелік әзірлемелермен қамтамасыз етеді.
Құрылымыдық бөлімшелер арасындағы рәсімдері ретінің сызбалық сипаттамасы осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Қазақстан Республикасының
Президенті жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясында білім берудің
жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік
бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
2015 жылғы 8 маусымдағы
№ 184 бұйрығына
5-қосымша
«Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру
курстарында оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру бағдарламалары бойынша оқыту» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 155 бұйрығымен бекітілген «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарында оқыту» мемлекеттiк қызметтер көрсету стандарты (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11691 болып тіркелген) негізінде (бұдан әрі – Стандарт), «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы» өзіне жедел басқару құқығында Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).

6) Служба международного сотрудничества и связей с общественностью осуществляет организационные вопросы по стажировке за рубежом, которая является составной частью учебного процесса и проходит в учебных заведениях зарубежных стран и международных организациях;
7) Финансово-экономическая служба:
ведет полный и достоверный учет средств, поступивших за обучение и за прочие предоставленные услуги;
соблюдает сроки начисления и выдачи стипендии;
осыществляет погашения задолженностей по налогам и прочим платежам в бюджет и внебюджетные фонды;
ведет контроль за своевременностью и полнотой исполнения условий договоров с поставщиками услуг;
8) библиотека является структурным подразделением услугодателя, обеспечивающим образовательную, научно-исследовательскую, методическую и творческую деятельность преподавательского состава, магистрантов, докторантов и обеспечивает информационно-методическими ресурсами, учебно-методическими материалами, научными и методическими разработками кафедр в течение всего учебного процесса.
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлена в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги «Обучение по
профессиональным программам
послевузовского образования
в Академии государственного
управления при Президенте
Республики Казахстан»
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями
Приложение 5
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 июня 2015 года № 184
Регламент государственной услуги
«Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан», утвержденного приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 мая 2015 года № 155 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11691), (далее – Стандарт) Республиканским государственным казенным предприятием на праве оперативного управления «Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан» (далее – услугодатель).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) қайта даярлауды аяқтағанын растайтын құжат;
2) біліктілікті арттыруды аяқтағанын растайтын құжат.
Нәтиже қағаз жүзінде беріледі.
2. Мемлекеттік қызметтті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарын алуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қызметкерінің қажетті құжаттарды қабылдауы және оны мемлекеттік қызметшілерді оқытуды ұйымдастыруға жауапты қызметкерге беруі. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес;
2) мемлекеттік қызметшілерді оқытуды ұйымдастыруға жауапты қызметкердің тындаушылардың тобын құруы және оларды тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрық жобасын әзірлеуі. Орындау ұзақтығы
1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрыққа қол қоюы. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес;
4) көрсетілетін қызметті алушыны бекітілген бағдарламалар бойынша оқытуы (оқыту бағдарламасына сәйкес);
5) көрсетілетін қызметті алушының қорытынды емтиханды тапсыруы (оқыту бағдарламасына сәйкес);
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсеткені туралы құжатты беруге қатысты бұйрыққа қол қоюы. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күннен ұзақ емес.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) Мемлекеттік қызметшілерді қосымша оқыту институты және оқыту бойынша методисті;
3) көрсетілетін қызметті берушінің профессорлық/оқытушылық құрамы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттар топтамасын алу және оны Мемлекеттік қызметшілерді қосымша оқыту институтына/оқыту бойынша методистке беру. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күн;
2) тындаушылардың тобын құру және оларды семинар/курстың тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрық жобасын әзірлеу. Орындау ұзақтығы 3 (үш) жұмыс күн;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) документ, подтверждающий завершение переподготовки;
2) документ, подтверждающий завершение повышения квалификации.
Выдача результатов осуществляется на бумажном носителе.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов от услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием сотрудником канцелярии услугодателя необходимых документов на обучение и дальнейшая передача лицу, ответственному за организацию обучения государственных служащих. Длительность выполнения составляет не более 1 (одного) рабочего дня;
2) формирование лицом, ответственным за организацию обучения государственных служащих, группы слушателей и составление проекта приказа на их зачисление. Длительность выполнения составляет не более 1 (одного) рабочего дня;
3) подписание должностным лицом услугодателя приказа на зачисление услугополучателя в списки слушателей. Длительность выполнения составляет не более 1 (одного) рабочего дня;
4) прохождение услугополучателем обучения по утвержденным программам (в соответствии с программой обучения);
5) сдача услугополучателем итогового контроля знаний (в соответствии с программой обучения);
6) подписание должностным лицом услугодателя приказа на выдачу документа об оказании государственной услуги услугополучателю. Длительность выполнения составляет не более 1 (одного) рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) канцелярия услугодателя;
2) Институт дополнительного образования государственных служащих и методист по обучению;
3) профессорско-преподавательский состав услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) получение письма с пакетом документов от услугополучателя и передача документов в Институт дополнительного образования государственных служащих/методисту по обучению. Длительность выполнения составляет 1 (один) рабочий день;
2) формирование списка слушателей и подготовка проекта приказа на зачисление в состав слушателей семинара/курса. Длительность выполнения составляет 3 (три) рабочих дня;

3) семинар/курстың тындаушылар қатарына қабылдау туралы бұйрыққа қол қою. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күн;
4) оқытуды ұйымдастыру және оны өткізу. Орындау ұзақтығы оқыту бағдарламасына байланысты;
5) қорытынды емтиханды тапсыру. Орындау ұзақтығы оқыту бағдарламасына байланысты;
6) оқытуды бітіргені туралы құжатты беруге қатысты бұйрыққа қол қою. Орындау ұзақтығы 1 (бір) жұмыс күн.
Құрылымыдық бөлімшелер арасындағы рәсімдері ретінің сызбалық сипаттамасы осы регламентке қосымшада көрсетілген.
«Қазақстан Республикасының
Президенті жанындағы
Мемлекеттік басқару
академиясында қайта даярлау
және біліктілікті арттыру
курстарында оқыту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Құрылымыдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылдарының дәйектілігі

3) подписание приказа на зачисление в состав слушателей семинара/курса. Длительность выполнения составляет 1 (один) рабочий день;
4) организация и проведение обучения. Длительность выполнения зависит от программой обучения;
5) сдача итогового контроля знаний. Длительность выполнения зависит от программой обучения;
6) подписание приказа на выдачу документа об окончании обучения. Длительность выполнения составляет 1 (один) рабочий день.
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями представлена в приложении к настоящему регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги «Обучение по программам
переподготовки и повышения
квалификации в Академии
государственного управления при
Президенте Республики Казахстан
и Региональных центрах
повышения квалификации
государственных служащих»
Схематическое описание последовательности процедур между структурными подразделениями