Бағалау қызметі мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 306 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 шілдеде № 11698 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 25 маусымдағы № 623 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 25.06.2018 № 623 (13.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2)тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Зияткерлік меншік, объектілерін, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Бағалау қызметі мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" № 40 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 9111 болып тіркелген, 2014 жылғы 28 маусымда "Егемен Қазақстан" № 126 (28350) жарияланған);
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 19 маусымдағы "Бағалау қызметі мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 40 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" № 209 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 9567 болып тіркелген, 2014 жылғы 17 шілдеде ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған;
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің орынбасары Б.Әбдірайымға жүктелсін.
4. Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрінің міндетін атқарушы
З. Баймолдина
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 306 бұйрығына
1-қосымша
"Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік көрсеттілетін қызмет регламенті 1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам оценочной деятельности
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 306. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июля 2015 года № 11698. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 июня 2018 года № 623 (вводится в действие с 13.07.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 25.06.2018 № 623 (вводится в действие с 13.07.2018)
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу следующие приказы:
1) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 40 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам оценочной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9111, опубликован в "Казахстанская правда" 28 июня 2014 г. № 126 (27747));
2) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 211 "О внесении дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 г. № 40 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам оценочной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9567, опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" 17 июля 2014 г.).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.
4. Департаменту регистрационной службы и организации юридических, услуг в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
З. Баймолдина
Приложение 1
к приказу и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 306
Регламент государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена и
выдача лицензии на осуществление деятельности
по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных активов)"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. "Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 245 бұйрығымен бекітілген "Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11241 болып тіркелген) (бұдан әрі-Стандарт) негізінде, Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігімен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкiметтің" веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
1) мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханынан өткені/өтпегені туралы шешім не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия (бұдан әрі-лицензия), лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Государственная услуга "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 245, (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11241) (далее - Стандарт) Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Результат оказания государственной услуги:
1) решение о прохождении/не прохождении квалификационного экзамена на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта;
2) лицензия на осуществление деятельности по оценке имущества, (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов), переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии (далее - лицензия) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Көрсетiлетiн қызметтi алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетiлген өзге де құжаттарды тіркеу арқылы электрондық сұрау салуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негiздеме болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу - құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) өтінішті құқық түсіндіру жұмысын, заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқарма (бұдан әрі-Басқарма) басшысының қарауы - құжаттар тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
3) өтінішті Басқарма қызметкерінің қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу-біліктілік емтиханынан өткені туралы материалдарды қарау кезінде-8 (сегіз) жұмыс күні, біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім шығару кезінде -1 (бір) жұмыс күні, лицензияны беру кезінде-10 (он) жұмыс күні, қайта ресімдеу кезінде-2 (екі) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын берген кезде мерзімі 1 (бір) жұмыс күні;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюы-1 (бір) жұмыс күні ішінде қол қояды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) Басқарма басшысы;
4) Басқарма қызметкері.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау және әр рәсімнің ұзақтығы:

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя и иных документов услугополучателя необходимых для оказания государственной услуги, предусмотренных в пункте 9 Стандарта.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
2) направление заявления руководителем управления праворазъяснительной работы, организации юридических услуг и лицензирования (далее - Управление) сотруднику Управления - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации документов;
3) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги сотрудником Управления - при рассмотрении материалов о прохождении квалификационного экзамена срок 8 (восемь) рабочих дней, при вынесении решения о прохождении квалификационного экзамена 1 (один) рабочий день, при выдаче лицензии в срок 10 (десять) рабочих дней, переоформлении лицензии срок 2 (два) рабочих дня, при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочих дня;
4) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя - подписывает в течение 1 (одного) рабочего дня.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель Управления;
4) сотрудник Управления.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя и длительность каждой процедуры:

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді және Басқарма басшысына қарауға жібереді;
2) Басқарма басшысы құжаттар тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Басқарма қызметкеріне жолдайды;
3) Басқарма қызметкері құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезден бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді
біліктілік емтиханынан өткені туралы материалдарды қарау кезінде -8 (сегіз) жұмыс күні;
біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім шығару кезінде - 1 (бір) жұмыс күні;
лицензияны беру кезінде 10 (он) жұмыс күні;
қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқасын берген кезде мерзімі 1 (бір) жұмыс күні.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде қол қояды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимылының және қолдану тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық іс–қимылдар диаграмма түрінде портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің және өтініш беру тәртібінің сипаттамасы графикалық нысан бойынша осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы береді, аталған сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жолданады.
Ескерту: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторландырылуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінім үшін порталдан "Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудің бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы экран-терезелерге шығатын мынадай деректерді толтырады:
электрондық үкіметтің төлем шлюзі (бұдан әрі-ЭҮТШ) арқылы лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты қағаз жеткізгіштегі түбіртек болған жағдайда сұрау салуға электрондық құжаттың көшірмесі түрінде қоса беріледі;
тағылымдамадан өткені туралы қорытындының көшірмесі (сұрау салуға электрондық көшірмесі түрінде қоса беріледі);
бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын денсаулық сақтау ұйымдарымен берілген диспансерлік есепте тұратыны/тұрмайтыны туралы нарколог және психиатрдың анықтамаларының электрондық сканерленген көшірмелері түрінде электрондық сұрау салуға қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы оған электрондық цифрлық қолтаңбаны (бұдан әрі-ЭЦҚ) қоя отырып,сұрау салуды сақтайды.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы "жеке кабинеттен" жіберген кезде жүгіну туралы ақпарат қол жетімді болады, көрсетілетін қызметті берушімен жүгінуді өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қаралу немесе қараудан бас тарту туралы жауап).

1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю Управления;
2) руководитель Управления в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации документов направляет сотруднику Управления;
3) сотрудник Управления с момента сдачи пакета документов услугодателю рассматривает заявление услугополучателя и направляет на подписание руководителю услугодателя результат оказания государственной услуги:
при рассмотрении материалов о прохождении квалификационного экзамена в срок 8 (восемь) рабочих дней;
при вынесении решения о прохождении квалификационного экзамена в срок 1 (один) рабочий день;
при выдаче лицензии в срок 10 (десять) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в срок 2 (два) рабочих дня;
при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочий день.
4) руководитель услугодателя подписывает в течение 1 (одного) рабочего дня.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные в всплывающих окнах:
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства (далее – ПШЭП), в случае наличия квитанции на бумажном носителе прикрепляется к запросу виде электронной копии документа;
копию заключения о прохождении стажировки (прикрепляется к запросу виде электронной копии документа);
справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете у нарколога и психиатра, выданных организациями здравоохранения по местожительству услугополучателя, не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции с указанием сведений по всей Республике Казахстан прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП).
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении);

2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді және жүйе порталы арқылы басқарма басшысының қарауына береді;
3) Басқарма басшысы құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде заң қызметін көрсету және лицензиялау жөніндегі Басқармақызметкеріне жолдайды;
4) Басқарма қызметкері портал арқылы сұрау салуды алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, содан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді(біліктілік емтиханынан өткені туралы материалдарды қарау кезінде-8 (сегіз) жұмыс күні, біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім шығару кезінде-1 (бір) жұмыс күні, лицензияны беру кезінде 10 (он) жұмыс күні, қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын берген кезде мерзімі 1 (бір) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде қол қояды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне автоматты түрде жолданады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Алып тасталды – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдарың) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуде тартылған графикалық нысанда ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
12. Осы регламенттің 3-қосымшасында электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі ұсынылуы тиіс болатын нысандар, бланкі шаблондары келтірілген.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрініс табады.
"Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін,
материалдық емес активтердің құнын қоспағанда)
бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу"
мемлекеттік көрсеттілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің мәтіндік кестелік
сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ)
әрекетінің сипаттамасы
Рәсімдер (іс-қимылдар) №
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Кеңсе
Заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының басшысы
Заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының сарапшысы
УО басшысы
Іс-қимылдардың атауы және олардың сипаттамасы
Лицензия беруге, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге өтінішті және қажетті құжаттар тізбесін қабылдау,алынған құжаттарға тіркеу жасайды, бұл ретте өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік тілде тіркеу мөртаңбасын қояды
Тіркеуге келіседі және заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының сарапшысына нұсқама жібереді
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, тізілімге лицензия беру, қайта ресімдеу немесе лицензияның телнұсқасын беру туралы тиісінше жазба енгізу, лицензияны қайта ресімдеу немесе лицензияның телнұсқасын ресімдеу
Өтінішті қарау, лицензияға, қайта ресімдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қою.
Аяқталу нысаны
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына пошта арқылы жібереді
Орындау мерзімі мен басқарманың жауапты орындаушысы қамтылған қарары бар құжаттар
Тіркеу тізіліміне жазба, лицензияны ресімдеу, қайта ресімдеу немесе лицензияның телнұсқасын ресімдеу
Лицензияға, қайта ресімдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қою, электрондық лицензия беру
Орындау мерзімі
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
12 жұмыс күн
1 жұмыс күн
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
Кеңсе
Заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының басшысы
Заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының сарапшысы
УО басшысы

2) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов на портале, и передает через портал систему на рассмотрение руководителю Управления;
3) руководитель Управления в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов направляет сотруднику управления по оказанию юридических услуг и лицензирования;
4) сотрудник Управления с момента получения запроса через портал, рассматривает запрос услугополучателя, затем направляет на подписание руководителю услугодателя (при рассмотрении материалов о прохождении квалификационного экзамена срок 8 (восемь) рабочих дней, при вынесении решения о прохождении квалификационного экзамена 1 (один) рабочий день, при выдаче лицензии в срок 10 (десять) рабочих дней, переоформлении лицензии срок 2 (два) рабочих дня, при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочих дня);
5) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает.
Результат оказания государственной услуги автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Исключен приказом Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
11. Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
12. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена
и выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов нтеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов)"
Текстовое табличное описание
последовательности процедур (действий), взаимодействий
структурных подразделений (работников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональных единиц (далее - СФЕ)
процедуры
(действия)
1
2
3
4
Наименование
СФЕ
Канцелярия
Руководитель
управления
Эксперт управления
Руководитель УО
Наименование
действия и
их описание
Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу лицензии, переоформление или дубликата лицензии, проводит регистрацию полученных документов, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
Согласовывает регистрацию и отписывает эксперту управления оказания юридических услуг и лицензирование
Рассматривает заявления услугополучателя внесение в журнал соответствующих записей о выдаче лицензии, переоформление или дубликата лицензии, оформление лицензии, переоформление или дубликата лицензии
Рассмотрение заявления, подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии
Форма
завершения
Направляет результат оказания государственной услуги через почту на адрес услугополучателя
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя в управлении
Запись в журнал регистрации,
оформление лицензии, переоформление или дубликата лицензии
Подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии, выдача электронной лицензии
Сроки
исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
12 рабочий день
1 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Канцелярия
Руководитель управления
Эксперт управления
Руководитель УО

1. Лицензия беруге, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге өтініш және қажетті құжаттар тізбесін қабылдау, бұл ретте, өтініштің төменгі оң жақ бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік тілде тіркеу мөратаңбасы қойылады.
2. тіркеуге келіседі және заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының сарапшысына нұсқама жібереді
3. Куәлікті беру немесе куәліктің телнұсқасын беруден бас тарту қорытындыны ресімдейді.

1. Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу лицензии, переоформление или дубликата лицензии, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера.
2. Согласовывает регистрацию и отписывает эксперту управления оказания юридических услуг и лицензирование
3. Оформление ответа об отказе в выдаче свидетельства или дубликата свидетельства

4. Лицензия беруден, қайта ресімдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыға қол қояды
6. Лицензия беруден, қайта ресімдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына жібереді
5. Лицензия беруден, қайта ресімдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыны кеңсеге жібереді.
3-кесте. Портал арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Алушы
портал
Алушы
"АИС СУ" АЖ
ЖТ МДҚ
ЭҮТШ
портал
3
Іс-әрекет атауы (процес, рәсім, операциялар) және олардың сипаттамасы
Алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекіту
Алушының деректеріндегі бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен сауал деректерін қалыптастырады және қызметті таңдайды;
соттылығы туралы деректердің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастырады
Қызмет төлемақысын жасау
Төлемақының жоқтығына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Сәтті қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Сәтті қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Әрекеттің сәтті аяқталғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
1,5 мин
20 сек
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
2–алушы деректерінде бұзушылықтар болғанда; 3–авторландыру табысты өткенде
4
-
5 – төлемақысын жасамағанда;
6 – төлемақысын жасағанда
кестенің жалғасы
7
8
9
10
11
12
Алушы
портал
Алушы
"Е-лицензия лау" АЖ
"Е-лицензия
лау" АЖ
"Е-лицензиялау" АЖ
Куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдауы
Алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ көмегімен сауалды куәландыру (қол қою)
Электрондық құжатты өтінішті (алушының сұрау салуын және сұрау салуды) өңдеу
Алушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат
Сұрау салуды бағыттандыру
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Сұрау салуды бағыттандыру
Өтініштің нөмірін бере отырып сұрау салуды тіркеу.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Электрондық лицензия
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
15 жұмыс күні
7 – ЭЦҚ-да қателік болғанда; 9 – ЭЦҚ-да қате болмағанда
-
-
10 - алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі
-
"Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін,
материалдық емес активтердің құнын қоспағанда)
бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу"
мемлекеттік көрсеттілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету
кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:

4. Подписание ответа об отказе в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии
6. Направляет ответ об отказе в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии на адрес услугополучателя
5. Направляет ответ об отказе в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии в канцелярию
Таблица 3. Описание действий СФЕ через портал
1
№ процедуры (действия))
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
2
Наименование
СФЕ
Услугополучатель
портал
услугополучатель
ГБД ФЛ, ИС АИС СУ
ПШЭП
портал
Получатель
портал
Получатель
портал
портал
портал
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление
в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя, данных о судимости в
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи
с отсутствием оплаты
Выбор
ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса получателя и обработка запроса
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Электронный документ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном завершении действия
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Электронная лицензия
5
Сроки исполнения
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
1,5 мин
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
15 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя;
3 – если авторизация прошла успешно
4
6 – если не оплатил;
7 – если оплатил
8 – если в ЭЦП ошибка;
9 – если ЭЦП без ошибки
-
-
11 - проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена
и выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов)"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной
услуги через портал
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:

1) көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталда алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт - тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс - порталда көрсетілетін қызметті алушылар деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы Регламентте көрсетілген қызметті алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректерді енгізу) нысанды алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеу;
6) 4-процесс – ЭҮТШ-де қызметтерді төлеу, содан кейін ол ақпарат порталға түседі;
7) 2-шарт – қызмет көрсеткені үшін төлегені туралы фактіні порталда тексеру;
8) 5-процесс – қызмет көрсеткені үшін порталда төлемнің болмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 7-процесс көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
10) 3-шарт порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін, тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру нөмірлерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға және негіздемелерге сәйкестігін тексеру;
15) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталдағы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в портал;
7) условие 2 – проверка в портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в портале;
9) процесс 7 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельства, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале" и обработка запроса в портале;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;

16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алу. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы электрондық мемлекеттік
қызметтерді көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың
№ 2 диаграммасы
Көрсетілетін қызметті берушінің өтініш беру және рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қызмет көрсету үшін порталда ЖСН және паролін (авторизациялау процесін) енгізу;
2) 2-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізу;
3) 3-процесс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да "АИС СУ" АЖ-де көрсетілетін қызметті алушының соттылығы туралы деректерін тексеру;
5) 4-процесс – ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің, "АИС СУ" АЖ-де соттылығы туралы деректердің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің сұрау салу нысанын, оның ішінде қағаз түрінде құжаттарының бар екендігі туралы белгісін толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салудың нысанына бекітуі және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-процесс – порталда электрондық құжатты тіркеу;
8) 2-шарт – қоса берілген құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші Стандартта және қызмет көрсету үшін негіздемелерде көрсетілген сәйкестігін тексеру (өңдеу);
9) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
10) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушы қызмет нәтижесін ("электрондық лицензия) алу.
Шартты белгілері:
"Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін,
материалдық емес активтердің құнын қоспағанда)
бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу"
мемлекеттік көрсеттілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Шығатын құжаттар
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
[ЖТ атауы] [УО атауы], сіздің [өтінім күні] № [өтінім нөмірі] өтінішіңізді
қарап шығып, мыналарды хабарлаймыз. [Бас тартудың себебі].
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының Т.А.Ә.]
Осы құжат Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Заңының 7-бабының 1) тармақшасына сәйкес электрондық құжат қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
ЛИЦЕНЗИЯ
20____ жылғы "___" ___________ №_____________
_____________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
_________________________________________________________ айналысуға
_____________________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке
тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Ерекше шарттары
_____________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес)
Ескерту: ____________________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы)
Лицензиар ___________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _____________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Алғашқы берілген күні: " " ____________ _______ ж.
Лицензияның қолданылу кезеңі: " " ____________ _______ ж.
Берілген орны _____________
Осы құжат Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Заңының 7-бабының 1) тармақшасына сәйкес электрондық құжат қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
"Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін,
материалдық емес активтердің құнын қоспағанда)
бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу"
мемлекеттік көрсеттілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
"Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес
активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу"
мемлекеттік көрсеттілетін қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
*Қызмет алушының мемлекеттік органға жүгінген кезінде, қызметті көрсету тәртібі;
**Қызметті "Е-лицензиялау" АЖ арқылы электрондық түрде көрсеткенде
*ҚФБ - құрылымдық – функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілерінің (жұмыскерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталығының, "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылының) және немесе ҚФБ атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту;
- ЭҚАБЖ – мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы бірыңғай жүйесі.
- "Е-лицензиялау" АЖ - "Е-лицензиялау" Ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - "Электрондық үкімет" Порталы;
- МО - Мемлекеттік орган;
- ҚР БП АЕ АЖ –Бас прокуратураның Арнайы есепке алу ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 306 бұйрығына
2-қосымша
"Зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын бағалау
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу"
мемлекеттік көрсеттілетін қызмет регламенті 1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной
услуги через услугодателя
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в портале ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных услугополучателя, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ, данных о судимости в ИС "АИС СУ";
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в портале;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
10) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов).
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена
и выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов)"
Форма
Выходные документы
Результат оказания государственной услуги
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ [Название ФЛ]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше обращение от [Дата заявки] года
№ [Номер заявки], сообщает следующее. [Причина отказа].
[Должность подписывающего] [ФИО подписывающего]
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики
Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и
электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном
носителе.
ЛИЦЕНЗИЯ
"___" ___________ 20 ___ года № ___________
Выдана ___________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица/полностью
фамилия, имя, отчество (в случае наличия), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
на занятие_________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в
соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях
и уведомлениях")
Особые условия_____________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики
Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Примечание: _______________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар _________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) ________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата первичной выдачи: "___" _________ _________ г.
Срок действия лицензии: "____" __________ ______ г.
Место выдачи ___________________________________
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики
Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и
электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном
носителе.
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена
и выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача
лицензии, на осуществления деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной собственности,
стоимости нематериальных активов)"
*При обращении к услугополучателю
**через портал
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала "электронного правительства";
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или)
СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию).
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ИС "Е-лицензирование" – Информационная система "Е-лицензирование";
-
ПЭП - Портал "Электронное правительство".
-
ГО – Государственный орган.
-
ИС СУ ГП РК – Информационная система Специальных учетов Генеральной Прокуратуры
Приложение 2
к приказу и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 306
Регламент государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена и
выдача лицензии на осуществление деятельности по
оценке интеллектуальной собственности, стоимости
нематериальных активов)"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. "Зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Әділет министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 245 бұйрығымен бекітілген "Зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11241 болып тіркелген) (бұдан әрі-Стандарт) негізінде, Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігімен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкiметтің" веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі:
1) Зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына біліктілік емтиханынан өткені/өтпегені туралы шешім не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) Зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтер құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығын жүзеге асыруға лицензия (бұдан әрі -лицензия), лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Государственная услуга "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11241) (далее - Стандарт) Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Результат оказания государственной услуги:
1) Решение о прохождении/не прохождении квалификационного экзамена на право осуществления деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги;
2) лицензия на осуществление деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов, переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии (далее - лицензия) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Көрсетiлетiн қызметтi алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетiлген өзге де құжаттарды тіркеу арқылы электрондық сұрау салуы мемлекеттік қызметті көрсету үшін рәсімді (іс-қимылды) бастауға негiздеме болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны және оның орындалу ұзақтығы:
1) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу-құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
2) өтінішті құқық түсіндіру жұмысын, заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқарма (бұдан әрі-Басқарма) басшысының Басқарма қызметкеріне жолдауы-құжаттар тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
3) өтінішті Басқарма қызметкерінің қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу-біліктілік емтиханынан өткені туралы материалдарды қарау кезінде-8 (сегіз) жұмыс күні, біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім шығару кезінде-1 (бір) жұмыс күні, лицензияны беру кезінде-10 (он) жұмыс күні, қайта ресімдеу кезінде-2 (екі) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын берген кезде мерзімі 1 (бір) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысы лицензияға немесе лицензияның телнұсқасына 1 (бір) жұмыс күні ішінде қол қояды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) Басқарма басшысы;
4) Басқарма қызметкері.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау және әр-рәсімнің ұзақтығы:

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя и иных документов услугополучателя необходимых для оказания государственной услуги, предусмотренных в пункте 9 Стандарта.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги и длительность его выполнения:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
2) направление заявления руководителем управления праворазъяснительной работы, организации юридических услуг и лицензирования (далее - Управление) сотруднику Управления - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации документов;
3) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги сотрудником Управления - при рассмотрении материалов о прохождении квалификационного экзамена в срок 8 (восемь) рабочих дней, при вынесении решения о прохождении квалификационного экзамена в срок 1 (один) рабочий день, при выдаче лицензии в срок 10 (десять) рабочих дней, переоформлении лицензии в срок 2 (два) рабочих дня, при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочий день;
4) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя - подписывает в течение 1 (одного) рабочего дня.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель Управления;
4) сотрудник Управления.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя и длительность каждой процедуры:

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді және Басқарма басшысына қарауға жібереді, бұл ретте өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірі көрсетіле отырып, мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртабаны қойылады;
2) Басқарма басшысы құжаттар тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Басқарма қызметкеріне жолдайды;
3) Басқарма қызметкері құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезден бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді (біліктілік емтиханынан өткені туралы материалдарды қарау кезінде-8 (сегіз) жұмыс күні, біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім шығару кезінде -1 (бір) жұмыс күні, лицензияны беру кезінде 10 (он) жұмыс күні, қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын берген кезде мерзімі 2 (екі) жұмыс күні);
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде лицензияға немесе лицензияның телнұсқасына қол қояды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимылының және қолдану тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық іс–қимылдар диаграмма түрінде портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің және өтініш беру тәртібінің сипаттамасы графикалық нысан бойынша осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы береді, аталған сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жолданады.
Ескерту: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторландырылуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінім үшін порталдан "Зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу" таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудің бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы экран-терезелерге шығатын деректерді толтырады:
электрондық үкіметтің төлем шлюзі (бұдан әрі-ЭҮТШ) арқылы лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпаратты қағаз жеткізгіштегі түбіртек болған жағдайда сұрау салуға электрондық құжаттың көшірмесі түрінде қоса беріледі;
тағылымдамадан өткені туралы қорытындының көшірмесі (сұрау салуға электрондық көшірмесі түрінде қоса беріледі);
бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын денсаулық сақтау ұйымдарымен берілген диспансерлік есепте тұратыны/тұрмайтыны туралы нарколог және психиатрдың анықтамаларының электрондық сканерленген көшірмелері түрінде электрондық сұрау салуға қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы оған электрондық цифрлық қолтаңбаны (бұдан әрі-ЭЦҚ) қоя отырып, сұрау салуды сақтайды.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы "жеке кабинеттен" жіберген кезде жүгіну туралы ақпарат қол жетімді болады, көрсетілетін қызметті берушімен жүгінуді өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қаралу немесе қараудан бас тарту туралы жауап);

1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю Управления;
2) руководитель Управления в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации документов направляет сотруднику Управления;
3) сотрудник Управления с момента сдачи пакета документов услугодателю, рассматривает заявление услугополучателя, затем направляет на подписание руководителю услугодателя (при рассмотрении материалов о прохождении квалификационного экзамена в срок 8 (восемь) рабочих дней, при вынесении решения о прохождении квалификационного экзамена в срок 1 (один) рабочий день, при выдаче лицензии в срок 10 (десять) рабочих дней, переоформлении лицензии в срок 2 (два) рабочих дня, при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочий день;
4) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию или дубликат лицензии.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные в всплывающих окнах:
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства (далее – ПШЭП), в случае наличия квитанции на бумажном носителе прикрепляется к запросу виде электронной копии документа;
копию заключения о прохождении стажировки (прикрепляется к запросу виде электронной копии документа);
справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете у нарколога и психиатра, выданных организациями здравоохранения по местожительству услугополучателя, не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции с указанием сведений по всей Республике Казахстан прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП).
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении);