Деректемелер мен көрнекi ақпаратты орналастыру бөлiгiнде Қазақстан Республикасы тiл туралы заңнамасын сақтаудың тексеру парағының нысанын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2015 жылғы 25 маусымдағы № 221 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 30 маусымдағы № 476 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 шілдеде № 11770 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 173 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 1 шілдедегі № 308 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 20.06.2016 № 173 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 01.07.2016 № 308 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес деректемелер мен көрнекі ақпаратты орналастыру бөлігінде Қазақстан Республикасы тіл туралы заңнамасын сақтаудың тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлiгiнiң Тiлдерді дамыту және қоғамдық-саяси жұмыс комитетi заңнамада белгiленген тәртiпте:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің және Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлiгi Тiлдерді дамыту және қоғамдық-саяси жұмыс комитетiнің интернет-ресурстарында орналастыруды;
4) осы тармақта көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді осы іс-шаралар орындалғаннан кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. «Деректемелер мен көрнекі ақпаратты орналастыру бөлігінде Қазақстан Республикасы тіл туралы заңнамасын сақтауына жеке кәсіпкерлік аясындағы тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемдерін және тексеру парағының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрiнiң 2013 жылғы 29 наурыздағы № 70 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары - Қазақстан Республикасы Өңiрлiк даму министрiнiң 2013 жылғы 29 наурыздағы № 01-04-03/27НҚ бiрлескен бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8440 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2013 жылғы 19 маусымдағы № 151 (28090) және «Казахстанская правда» 2013 жылғы 19 маусымдағы № 207-208 (27481-27482) газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении формы проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках в части размещения реквизитов и визуальной информации
Совместный приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июня 2015 года № 221 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 476. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2015 года № 11770. Утратил силу совместным приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 173 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 июля 2016 года № 308
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра культуры и спорта РК от 20.06.2016 № 173 и Министра национальной экономики РК от 01.07.2016 № 308 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1.Утвердить форму проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках в части размещения реквизитов и визуальной информации согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Комитету по развитию языков и общественно-политической работы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсах Министерства культуры и спорта Республики Казахстан и Комитета по развитию языков и общественно-политической работы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, в течение десяти рабочих дней со дня исполнения мероприятий.
3. Признать утратившим силу совместный приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 29 марта 2013 года № 70 и Первого Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра регионального развития Республики Казахстан от 29 марта 2013 года № 01-04-03/27нқ «Об утверждении критериев оценки степени риска и формы проверочного листа в сфере частного предпринимательства за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках в части размещения реквизитов и визуальной информации» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8440, опубликованный в газетах «Казахстанская правда» от 19 июня 2013 года № 207-208 (27481-27482) и «Егемен Қазақстан» от 19 июня 2013 года № 151 (28090).

4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министрiне жүктелсiн.
5. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы           Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт              Ұлттық экономика министрінің
министрінің міндетін атқарушы    міндетін атқарушы
___________М. Азильханов         _______________ М. Құсайынов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының Құқықтық
статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетінің төрағасы
__________________ С. Айтпаева
2015 жылғы 30 маусым
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2015 жылғы 25 маусымдағы № 221 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 30 маусымдағы № 476
бірлескен бұйрығына қосымша
Нысан
Деректемелер мен көрнекi ақпаратты орналастыру бөлiгiнде
Қазақстан Республикасы тiл туралы заңнамасын сақтаудың
тексеру парағы
деректемелер мен көрнекi ақпаратты орналастыру бөлiгiнде
Қазақстан Республикасы тiл туралы заңнамасын сақталуына мемлекеттік
бақылау саласында
(«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау

4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего Вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
___________ М. Азильханов
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
____________ М. Кусаинов
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_____________________ С. Айтпаева
30 июня 2015 года
Приложение
к совместному приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 25 июня 2015 года № 221
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 476
Форма
Проверочный лист
за соблюдением законодательства Республики Казахстан о
языках в части размещения реквизитов и визуальной информации
в сфере государственного контроля за соблюдением законодательства
Республики Казахстан о языках в части размещения реквизитов
и визуальной информации
(в соответствии с приложением к Закону Республики Казахстан

туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 11 шілдедегі № 151
Заңына қосымшаға сәйкес)
_____________________________________________________________ қатысты
(тексерілетін субъектілердің (объектілердің) біртекті тобының атауы)
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________
_____________________________________________________________________
Тексерулерді тағайындау туралы акт___________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы _________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (Жеке сәйкестендіру нөмірі)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
Орналасу орны _______________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
меншiк нысанына қарамастан мөрлер мен мөртабандарының мәтiндерi мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жазылуы
2
бланкiлер, маңдайшалар, хабарландырулар, жарнамалар, прейскуранттар, баға көрсеткiштерi, басқа да көрнекi ақпараттардың мәтiндерi мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде (қажет болған жағдайда басқа тiлдерде де) жазылуы
3
көрнекi ақпараттың барлық мәтiнi мемлекеттiк тiлде - сол жағына немесе жоғарғы жағына, орыс тiлiнде он жағына немесе төменгi жағына орналасады, бiрдей өлшемдегi әрiптермен жазылады (қажет болған жағдайда басқа тiлдерде де)
Лауазымдық тұлға (тұлғалар) ________  _____  ________________________
(лауазымы)   (қолы)   (тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда)
________  _____  ________________________
(лауазымы)   (қолы)   (тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда)
Тексерілетін субъектінің жетекшісі___________________________  ______
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы)   (қолы)

от 11 июля 1997 года № 151 «О государственном контроле и
надзоре в Республике Казахстан»)
в отношении _________________________________________________________
(наименование однородной группы проверяемых субъектов (объектов)
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ________________________
_____________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер),
Бизнес - идентификационный номер проверяемого субъекта (объекта) _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
составление текстов на государственном и русском языках печатей, штампов организаций независимо от форм собственности
2
составление текстов на государственном и русском языках (при необходимости и на других языках) бланков, вывесок, объявлений, рекламы, прейскурантов, ценников и другой визуальной информации
3
тексты визуальной информации располагаются слева или сверху - на государственном, справа или снизу - на русском языках, пишутся одинаковыми по размеру буквами (по мере необходимости могут быть приведены дополнительно и на других языках)
Должностное (ые) лицо (а) ________ ________ _________________________
(должность) (подпись)      (фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
________ ________ _________________________
(должность) (подпись)      (фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Руководитель
проверяемого субъекта ________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)    (подпись)