Әкелінетін карантинге жатқызылған өнімге қойылатын фитосанитариялық талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4-4/66 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 шілдеде № 11781 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № 131 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.04.2020 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Өсімдіктер карантині туралы" 1999 жылғы 11 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған әкелінетін карантинге жатқызылған өнімге қойылатын фитосанитариялық талаптар бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекші ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрі
___________Ә. Исекешев
2015 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
___________Б. Сұлтанов
2015 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
___________ Е. Досаев
2015 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 қантардағы
№ 4-4/66 бұйрығымен бекітілген
Әкелінетін карантинге жатқызылған өнімге
қойылатын фитосанитариялық талаптар
1. Жалпы ережелер
1. Осы әкелінетін карантинге жатқызылған өнімге қойылатын фитосанитариялық талаптар (бұдан әрі – Фитосанитариялық талаптар) "Өсiмдiктер карантинi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңының 7-бабының 1-тармағына 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және өсімдік карантинін қамтамасыз ету мақсатында карантинге жатқызылған өнімге (дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар мен оларды қайта өңдеу, отырғызу немесе тұқымдық материалдарға, азық-түліктік және (немесе) техникалық мақсаттарға арналған жемістерге, көкөністерге және картопқа, тірі гүлдер мен қыш құмыра өсімдіктері кесінділеріне, ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін кенелерге, жұмырқұрттарға және тірі жәндіктерге, ағаш, буып-түйеу және бекітпе материалдарына), оның ішінде оның орамасына, заласыздандыруға және тасымалдауға қойылатын талаптарды айқындайды.

Об утверждении фитосанитарных требований, предъявляемых к ввозимой подкарантинной продукции
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4-4/66. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2015 года № 11781. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 апреля 2020 года № 131.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.04.2020 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые фитосанитарные требования, предъявляемые к ввозимой подкарантинной продукции.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
_________ А. Исекешев
"__" ________ 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
________ Б. Султанов
13 мая 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ Е. Досаев
22 июня 2015 года
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 4-4/66
Фитосанитарные требования,
предъявляемые к ввозимой подкарантинной продукции
1. Общие положения
1. Настоящие фитосанитарные требования, предъявляемые к ввозимой подкарантинной продукции (далее - Фитосанитарные требования), разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" и определяют требования к ввозимой подкарантинной продукции (зерновые, зернобобовые, масличные, кормовые, технические культуры и продукты их переработки, посадочный или семенной материал, плоды, овощи, фрукты, картофель на продовольственные и (или) технические цели, срезы живых цветов, горшечные растения, клещи, нематоды, живые насекомые для научно-исследовательских целей, древесные, упаковочные и крепежные материалы), в том числе к ее упаковке, обеззараживанию и транспортировке, в целях обеспечения карантина растений.

2. Карантинге жатқызылған өнімнің түрі Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасына сәйкес индентификацияланады.
3. Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін карантинге жатқызылған өнім "Өсімдіктер карантині туралы" Заңның 7-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес бекітілген оларға қатысты өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралар белгіленетін және жүзеге асырылатын карантиндік объектілер мен бөтен текті түрлер тiзбесiнде (бұдан әрі – Карантиндік объектілер тізбесі) көрсетілген карантиндік объектілерден бос болуы тиіс.
4. Қазақстан Республикасының аумағына карантинге жатқызылған өнім әкелуді жүзеге асыратын елдер тізімі осы Фитосанитариялық талаптардың қосымшасына сәйкес белгіленеді.
Қазақстан Республикасының аумағына осы Фитосанитариялық талаптардың қосымшасына енгізілмеген елден карантинге жатқызылған өнім әкелінген жағдайда өнім иесі карантинге жатқызылған өнімді осы Фитосанитариялық талаптарға сәйкес келтіруді қамтамасыз етеді.
2. Дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық
дақылдар мен оларды қайта өңдеу өнімдеріне қойылатын
фитосанитариялық талаптар
5. Әкелінген дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар:
1) ұн мен жармаларды қоспағанда, қайта өңдеу мен (немесе) сақтауға жіберіледі;
2) бидайдың үнді қара күйесі анықталған кезде кері қайтарылуға немесе жойылуға жатады;
3) карантиндік объектілер анықталған кезде иесінің таңдауы бойынша залалсыздандыруға немесе жоюға, ал иесі одан бас тартқан немесе оларды жүргізу мүмкін болмаған жағдайда қайтарылуға жатады.
6. Қазақстан Республикасының аумағына азық-түліктік, жемдік және техникалық мақсаттарға әкелінген дәнді, дәнді-бұршақты, майлы дақылдарды тұқымдық мақсаттарға пайдалануға тыйым салынады.
7. Дәнді, дәнді-бұршақты дақылдардың қалдықтары:
1) тұқымның тіршілік қабілетін жоюды қамтамасыз ететін технология бойынша қайта өңделеді немесе жойылады;
2) шаруашылық құндылығы жоқтар – түсіру, сақтау немесе қайта өңдеу орындарында өртеу әдісімен жойылуға жатады.
8. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар мен оларды қайта өңдеу өнімдерін олардың төгіліп-шашылуын болдырмау шараларын қамтамасыз ете отырып, кеме трюмдерінде, контейнерлерде, вагондарда тасымалдауға жол беріледі.
Сақтауды жүзеге асыратын кәсіпорындардан қайта өңдеу кәсіпорындарына дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдарды автомобиль көлігімен тұтас металл ыдыстарда, оның ішінде контейнерлерде тасымалдауға жол беріледі.

2. Виды подкарантинной продукции идентифицируются в соответствии с товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
3. Подкарантинная продукция, ввозимая на территорию Республики Казахстан, должна быть свободна от карантинных объектов, указанных в Перечне карантинных объектов и чужеродных видов, по отношению к которым устанавливаются и осуществляются мероприятия по карантину растений, утверждемом в соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" (далее - Перечень карантинных объектов).
4. Перечень стран, из которых осуществляется ввоз на территорию Республики Казахстан подкарантинной продукции, устанавливается в соответствии с приложением к настоящим Фитосанитарным требованиям.
В случае ввоза на территорию Республики Казахстан подкарантинной продукции из страны, не включенной в приложение к настоящим Фитосанитарным требованиям, собственник продукции обеспечивает соответствие подкарантинной продукции настоящим Фитосанитарным требованиям.
2. Фитосанитарные требования к зерновым, зернобобовым, масличным, кормовым, техническим культурам и продуктам их переработки
5. Ввезенные зерновые, зернобобовые, масличные, кормовые, технические культуры:
1) должны быть направлены на переработку и (или) хранение, за исключением муки и крупы;
2) при обнаружении индийской головни пшеницы подлежат возврату или уничтожению;
3) при выявлении карантинных объектов по выбору собственника подлежат обеззараживанию или уничтожению, а в случае отказа собственника или невозможности проведения обеззараживания или уничтожения - возврату.
6. Зерновых, зернобобовые, масличные культуры, ввезенных на территорию Республики Казахстан для использования на продовольственные, кормовые и технические цели на семенные цели не используютя.
7. Отходы зерновых, зернобобовых культур:
1) должны быть перерабатыны или уничтожены по технологии, обеспечивающей лишение семян жизнеспособности;
2) не представляющие хозяйственной ценности - подлежат уничтожению методом сжигания в местах выгрузки, хранения или переработки.
8. Транспортировка зерновых, зернобобовых, масличных, кормовых, технических культур и продуктов их переработки по территории Республики Казахстан осуществляется в трюмах судов, контейнерах, вагонах с обеспечением мер по исключению просыпей.
Зерновые, зернобобовые, масличные, кормовые, технические культуры с предприятий, осуществляющих их хранение, на перерабатывающие предприятия транспортируются автомобильным транспортом в цельнометаллических емкостях, в том числе контейнерах.

9. Дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдарды ыдысқа салынған күйде Қазақстан Республикасының аумағына әкелген кезде ыдыс газ өткізетін болуы тиіс.
10. Дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар мен оларды қайта өңдеу өнімдерін кеме трюмдерінен түсіру кезінде су бетіне шашылуды болдырмайтын техникалық құралдар пайдаланылады.
Дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар мен оларды қайта өңдеу өнімдерін көлік құралдарынан тек қатты жабыны бар (бетон, асфальт) алаңқайларға түсіруге жол беріледі.
Капр қоңызы тараған елдерден шыққан кермекті жеткізу пункттерінде көлік құралдарынан түсіріп алуға көлік құралдарын өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды және міндетті түрде залалсыздандыруды жүргізгеннен кейін рұқсат етіледі.
Вагондарды түсіру алаңдары шегінен шығаруға вагондардың сыртқы беттерін қоса алғанда, оларды астықтан және (немесе) оны қайта өңдеу өнімдерінен толық тазартқан жағдайда жол беріледі.
11. Түсіру алаңдарында және теміржол жолдарында пайда болатын дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар мен оларды қайта өңдеу өнімдері шашырандыларын күнде алыстатып, тазарту қажет.
12. Дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар мен оларды қайта өңдеу өнімдерін сақтау, тасымалдау, қайта өңдеу үшін пайдаланылған көлік құралдары, ыдыстар, қойма үй-жайлары және жабдықтар қалдықтарды жоя отырып тазартылуға, ал қажет болған жағдайда залалсыздандырылуға жатады.
13. Жылына бір реттен кем емес залалсыздандыруға жататын дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар қойма үй-жайларына сақтауға және қайта өңдеуге келіп түседі.
3. Отырғызу немесе тұқымдық материалдарға қойылатын
фитосанитариялық талаптар
14. Отырғызу немесе тұқымдық материалдарда:
1) экспорттаушы елдердің ұлттық карантиндік қызметтерінің фитосанитарлық сертификаты;
2) өнімнің атауы, шыққан елі, экспорттаушы және (немесе) кері экспорттаушы, өндірілген орны және (немесе) учаскесі туралы ақпараты бар таңбасы;
3) өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау рәсімі аяқталғанға дейін бастапқы орамасы болуы тиіс.
15. Зертханалық сараптама нәтижелерін алғанға дейін отырғызу немесе тұқымдық материалды пайдалануға тыйым салынады. Зертханалық сараптама аяқталғанға дейін отырғызу немесе тұқымдық материал карантиндік объектілердің таралуын болдырмайтын жағдайларда ұсталуы тиіс.
16. Олардың иелерінің өтініштері бойынша ерекше ғылыми немесе басқа да құндылықтары бар үлгілерді қоспағанда, зертханалық сараптамадан өткен үлгілер өнімнің иесіне немесе оның өкіліне қайтарылмайды.

9. При ввозе на территорию Республики Казахстан зерновых, зернобобовых, масличных, кормовых, технических культур в затаренном виде тара должна быть газопроницаемой.
10. При выгрузке зерновых, зернобобовых, масличных, кормовых, технических культур и продуктов их переработки из трюмов судов используются технические средства, исключающие просыпи на водную поверхность.
Выгрузка зерновых, зернобобовых, масличных, кормовых, технических культур и продуктов их переработки из транспортных средств осуществляется только на площадки с твердым покрытием (бетон, асфальт).
Выгрузка солода происхождением из стран распространения капрового жука из транспортных средств в пунктах его назначения осуществляется только после проведения государственного контроля и надзора в области карантина растений транспортных средств и проведения обязательного обеззараживания.
Вывод вагонов за пределы выгрузочных площадок осуществляется при условии их полной очистки, включая внешние поверхности вагонов, от зерна и (или) продуктов его переработки.
11. Просыпи зерновых, зернобобовых, масличных, кормовых, технических культур и продуктов их переработки, образующиеся на выгрузочных площадках и железнодорожных путях, подлежат ежедневному удалению и очистке.
12. Транспортные средства, емкости, складские помещения и оборудование, использованные для хранения, перевозки, переработки зерновых, зернобобовых, масличных, кормовых, технических культур и продуктов их переработки, подлежат очистке с уничтожением отходов, а в случае необходимости - фумигации.
13. Зерновые, зернобобовые, масличные, кормовые, технические культуры поступают на хранение и переработку в складские помещения, подлежащие обеззараживанию не реже одного раза в год.
3. Фитосанитарные требования к посадочному или семенному материалу
14. Посадочный или семенной материал должен иметь:
1) фитосанитарный сертификат национальных карантинных служб стран-экспортеров;
2) маркировку с информацией о наименовании продукции, стране ее происхождения, экспортере и (или) реэкспортере, месте и (или) участке производства;
3) исходную упаковку до завершения процедуры государственного контроля и надзора в области карантина растений.
15. Посадочный или семенной материал до получения результатов лабораторной экспертизы не используется. До завершения лабораторной экспертизы посадочный или семенной материал должен содержаться в условиях, исключающих распространение карантинных объектов.
16. Образцы, прошедшие лабораторную экспертизу, не возвращаются владельцу продукции или его представителю, за исключением образцов, представляющих особую научную или иную ценность, по обращению их владельцев.

17. Тұқымдық картоп партиялары жаңа ыдыста оралған болуы тиіс.
18. Құмырадағы өсімдіктердің отырғызу материалдары және (немесе) тамыр жүйесі жабық өсімдіктер Қазақстан Республикасының аумағына карантиндік объектілерден бос қоректік субстратта әкелінуі тиіс.
19. Тамыр айналасында топырақ бар өсімдіктерді Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге тыйым салынады.
20. Әкелінетін әсемдік, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің (бүлдіргеннен басқа) отырғызу материалы қалыпты жай-күйде, жапырақсыз, гүлсіз және жеміссіз болуы тиіс.
21. Карантиндік объектілер анықталған отырғызу немесе тұқымдық материал партиялары иесінің қалауы бойынша залалсыздандырылуға немесе жойылуға, ал иесі бас тартқан немесе оларды жүргізу мүмкін болмаған жағдайда – қайтарылуға жатады. Бұл ретте тек партияның залалданған бөлігі залалсыздандырылуы, қайтарылуы немесе жойылуы тиіс.
Карантиндік объектілермен залалданған, ерекше ғылыми немесе өзге де құндылығы бар отырғызу немесе тұқымдық материалы иесінің өтініші бойынша интродукциялық-карантиндік питомникке зерттеуге берілуі мүмкін. Карантиндік объектілермен залалдану жойылғаннан кейін отырғызу немесе тұқымдық материал иесіне қайтарылады.
22. Тұқымдық картоп Карантиндік объектілер тізбесіне енгізілген саңырауқұлақты, бактериялық, фитоплазмалық, вирустық және жұмырқұртты ауруларды қоздырғыштардан бос аймақтарда, орындарда және (немесе) учаскелерде өндірілген болуы тиіс, ол фитосанитариялық сертификаттың "Қосымша декларация" деген бөлімінде тиісті ақпаратпен расталуы тиіс.
23. Шекілдеуікті, сүйекті және жаңғақ жемісті дақылдардың көшеттері, телітушілері және қалемшелері Карантиндік объектілер тізбесіне енгізілген өсімдік зиянкестерінен, саңырауқұлақтық, бактериялық, фитоплазмалық, вирустық және жұмырқұртты аурулар қоздырғыштарынан бос болуы және олардан бос аймақтарда, орындарда және (немесе) учаскелерде өсірілген болуы тиіс, ол фитосанитариялық сертификаттың "Қосымша декларация" деген бөлімінде тиісті ақпаратпен расталуы тиіс.
24. Импорттық отырғызу немесе тұқымдық материалмен жүргізілген егістер (отырғызулар) жыл сайын тексерілуі тиіс. Бұл жұмыстарды орындауды өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың нұсқамалары бойынша жеке және заңды тұлғалар қамтамасыз етеді.
25. Отырғызу немесе тұқымдық материалдарды тасымалдау төгілуді болдырмау шараларын қамтамасыз ете отырып, орамада жүзеге асырылады. Бұл ретте бір орамада әртүрлі отырғызу немесе тұқымдық материалдардың болуына жол берілмейді.
4. Азық-түліктік және (немесе) техникалық мақсаттарға
арналған жемістерге, көкөністерге және картопқа
қойылатын фитосанитариялық талаптар

17. Партии семенного материала картофеля должны быть упакованы в новую тару.
18. Посадочный материал горшечного растения или растения с закрытой корневой системой должен ввозиться на территорию Республики Казахстан в питательном субстрате, свободном от карантинных объектов.
19. На территорию Республики Казахстан растения с прикорневой почвой не ввозятся.
20. Посадочный материал декоративных, плодово-ягодных культур (кроме земляники) и винограда должен быть в состоянии покоя, без листьев, цветков и плодов.
21. Партии ввозимого посадочного или семенного материала, в которых выявлены карантинные объекты, по выбору собственника подлежат обеззараживанию или уничтожению, а в случае отказа собственника или невозможности проведения обеззараживания или уничтожения - возврату. При этом обеззараживанию, уничтожению или возврату подлежит только зараженная часть партии.
Посадочный или семенной материал, зараженный карантинными объектами, представляющий особую научную или иную ценность, по обращению его владельца может быть передан для исследования в интродукционно-карантинный питомник. После устранения зараженности карантинными объектами, посадочный или семенной материал возвращается его владельцу.
22. Семенной материал картофеля должен быть произведен в зонах, местах и (или) участках производства, свободных от возбудителей грибных, бактериальных, фитоплазменных, вирусных и нематодных болезней, включенных в Перечень карантинных объектов, что должно подтверждаться соответствующей информацией в разделе фитосанитарного сертификата "Дополнительная декларация".
23. Посадочный материал (подвои и черенки семечковых, косточковых и орехоплодных культур) должен быть свободным от вредителей растений, возбудителей грибных, бактериальных, фитоплазменных, вирусных и нематодных болезней, включенных в Перечень карантинных объектов, и выращен в свободных от них зонах, местах и (или) участках производства, что должно подтверждаться соответствующей информацией в разделе фитосанитарного сертификата "Дополнительная декларация".
24. Посевы (посадки), произведенные импортным посадочным или семенным материалом, подлежат ежегодному обследованию. Выполнение этих работ обеспечивается физическими и юридическими лицами по предписаниям государственных инспекторов по карантину растений.
25. Транспортировка посадочного или семенного материала осуществляется в упаковке с обеспечением мер по исключению просыпей.
Различные виды посадочного и (или) семенного материала упаковываются в разные упаковки.
4. Фитосанитарные требования к плодам, овощам, фруктам и картофелю на продовольственные и (или) технические цели

26. Жемістерде, көкөністерде және картопта:
1) өнімнің атауы, шыққан елі, экспорттаушы және (немесе) кері экспорттаушы, өндірілген орны және (немесе) учаскесі туралы ақпараты бар таңбасы;
2) өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау рәсімі аяқталғанға дейін бастапқы орамасы болуы тиіс.
27. Егер партиядан іріктеп алынған жеміс, көкөніс және картоп үлгісінде (үлгілерінде) карантиндік объектілер анықталса, бұл партия иесінің қалауы бойынша залалсыздандырылуға немесе жойылуға, ал иесі залалсыздандырудан немесе жоюдан бас тартқан немесе оларды жүргізу мүмкін болмаған жағдайда – қайтарылуға жатады. Бұл ретте тек партияның залалданған бөлігі залалсыздандырылуы, жойылуы немесе қайтарылуы тиіс.
28. Картоптағы және (немесе) өзге де түйнекжемісті және тамыржемісті көкөністегі топырақ қосындысы өнім салмағының 0,5 пайызынан аспауы тиіс.
29. Жемістерді, көкөністерді және картопты әкелген кезде өсімдік тектес материалдардан жасалған төсенішті пайдалануға тыйым салынады.
30. Жемістерді, көкөністерді және картопты тасымалдау төгілуді болдырмау шараларын қамтамасыз ете отырып орамада жүзеге асырылады. Бұл ретте бір орамада әртүрлі жемістердің, көкөністердің болуына жол берілмейді.
5. Тірі гүлдер мен қыш құмыра өсімдіктері кесінділеріне, ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін кенелерге, жұмырқұрттарға және тірі жәндіктерге қойылатын фитосанитариялық талаптар
31. Тірі гүлдер мен қыш құмыра өсімдіктері кесінділерінде:
1) өнімнің атауы, шыққан елі, экспорттаушы және (немесе) кері экспорттаушы, өндірілген орны және (немесе) учаскесі туралы ақпараты бар таңбасы;
2) өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау рәсімі аяқталғанға дейін бастапқы орамасы болуы тиіс.
32. Карантиндік объектілермен залалданған тірі гүлдер және қыш құмыра өсімдіктері кесінділерінің партиясы иесінің қалауы бойынша залалсыздандырылуға немесе жойылуға, ал иесі одан бас тартқан немесе оларды жүргізу мүмкін болмаған жағдайда – қайтарылуға жатады. Бұл ретте тек партияның залалданған бөлігі залалсыздандырылуы, жойылуы немесе қайтарылуы тиіс.
33. Хризантема (Chrysanthemum, Dendranthema) өндірілетін аймақ, орын және (немесе) учаске хризантема аскохитозасы Didymella ligulicola (K.F. Baker, Dimock & Davis) von Arx қоздырғышынан және хризантеманың ақ татын Puccinia horiana P. Henn. қоздырғышынан бос болуы тиіс, оны жөнелту алдындағы үш жыл ішінде жүргізілген зерттеу нәтижелері бойынша экспорттаушы елдің уәкілетті органы растауы тиіс. Бұл туралы фитосанитариялық сертификаттың "Қосымша декларация" деген бөліміне тиісті жазу жазылады.

26. Плоды, овощи, фрукты и картофель должны иметь:
1) маркировку с информацией о наименовании продукции, стране ее происхождения, экспортере и (или) реэкспортере, месте и (или) участке производства;
2) исходную упаковку до завершения процедуры государственного контроля и надзора в области карантина растений.
27. Если в образце (образцах) плодов, овощей, фруктов и картофеля, отобранном от партии, обнаружены карантинные объекты, эта партия по выбору собственника подлежит обеззараживанию или уничтожению, а в случае отказа собственника или невозможности проведения обеззараживания или уничтожения - возврату. При этом обеззараживанию, уничтожению или возврату подлежит только зараженная часть партии.
28. Примесь почвы в картофеле и (или) других клубнеплодных и корнеплодных овощах не должна превышать 0,5 процентов от веса продукции.
29. При ввозе плодов, овощей, фруктов и картофеля подстилка из материалов растительного происхождения не используется.
30. Транспортировка плодов, овощей, фруктов и картофеля осуществляется в упаковке с обеспечением мер по исключению просыпей.
При этом разных видов плодов, овощей, фруктов упаковковывается в разные упаковки.
5. Фитосанитарные требования к срезам живых цветов и горшечных растений, клещам, нематодам и живым насекомым для научно-исследовательских целей
31. Срезы живых цветов и горшечных растений должны иметь:
1) маркировку с информацией о наименовании продукции, стране ее происхождения, экспортере и (или) реэкспортере, месте и (или) участке производства;
2) исходную упаковку до завершения процедуры государственного контроля и надзора в области карантина растений.
32. Партия срезов живых цветов и горшечных растений, зараженная карантинными объектами, по выбору собственника подлежит обеззараживанию или уничтожению, а в случае отказа собственника и невозможности проведения обеззараживания, уничтожения – возврату. При этом обеззараживанию, уничтожению или возврату подлежит только зараженная часть партии.
33. Зона, место и (или) участок производства хризантем (Chrysanthemum, Dendranthema), должны быть свободны от возбудителя аскохитоза хризантем Didymella ligulicola (K.F. Baker, Dimock & Davis) von Arx и возбудителя белой ржавчины хризантем Puccinia horiana P. Henn., что должно быть подтверждено уполномоченным органом страны-экспортера по результатам обследований в течение трех лет, предшествующих отгрузке. В разделе "Дополнительная декларация" фитосанитарного сертификата делается соответствующая запись.

34. Ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін кенелер, жұмырқұрттар және тірі жәндіктер картон жәшіктерге буып-түйілуі тиіс. Бұл ретте орама жолда жәндіктердің ұшып кету немесе жан-жаққа тарап кету мүмкіндігін болдырмауы және жәндіктердің дем алуына қажетті ауа баруын қамтамасыз етуі тиіс. Жолда жәндіктердің кукласынан немесе пупарилерден ерте шығуын болдырмау үшін жіберілетін картон жәшіктің ішін пенопластпен айнала қымтайды және буып-түю материалы арасын жалпақ консерві банкалары түріндегі арнайы құрғақ химиялық тоңазытқыштармен бітеп тастайды.
35. Тірі гүлдер мен қыш құмыра өсімдіктерінің кесінділері орамада тасымалданады. Орамада әртүрлі тірі гүлдер кесінділерінің немесе бір қыш құмыра өсімдіктері шоғын әкелуге жол берілмейді.
36. Кенелерді, жұмырқұрттарды және тірі жәндіктерді дәнді, дәнді-бұршақты, жемдік, майлы, техникалық дақылдармен және оларды қайта өңдеу өнімдерімен; жемістермен, көкөністермен және картоппен; отырғызу немесе тұқымдық материалдармен, тірі гүлдер мен қыш құмыра өсімдіктерінің кесінділерімен, ағаш, буып-түйеу және бекіту материалдарымен тасымалдауға жол берілмейді.
6. Ағаш, буып-түйеу және бекітпе материалдарына
қойылатын фитосанитариялық талаптар

34. Клещи, нематоды и живые насекомые для научно-исследовательских целей должны быть упакованы в специальных контейнерах (емкостях), исключающих их распространение в пути следования и обеспечивать доступ воздуха, необходимого для дыхания насекомых.
Для предотвращения преждевременного выхода в пути насекомых из куколок или пупариев посылочный картонный ящик обкладывают внутри пенопластом и закладывают между упаковочным материалом специальные сухие химические холодильники в виде плоских консервных банок.
35. Транспортировка срезов живых цветов и горшечных растений осуществляется в упаковке. При этом разные видов срезов живых цветов и горшечных растений упаковываются в разные упаковки.
36. Клещи, нематоды и живые насекомые одновременно не транспортируются с зерновыми, зернобобовыми, кормовыми, масличными, техническими культурами и продуктами их переработки, плодами, овощами, фруктами и картофелем, посадочным или семенным материалом, срезами живых цветов и горшечных растений, древесными, упаковочными и крепежными материалами.
6. Фитосанитарные требования к древесным, упаковочным и крепежным материалам

37. Қазақстан Республикасы аумағына әкелінетін ағаш, буып-түйеу және бекітпе материалы, оның ішінде жөнделген ағаш, буып-түйеу және бекітпе материалының бөлшектері:
1) залалсыздандырылған;
2) таңбаланған;
3) қабығынан аршылған болуы тиіс.
38. Ағаш, буып-түйеу және бекітпе материалының ылғалдылығы 20 пайыздан аспауы тиіс.
39. Таңба болмаған жағдайда ағаш, буып-түйеу және бекітпе материалын фитосанитариялық сертификат болған кезде және өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалаудың нәтижелері бойынша әкелуге жол беріледі.

37. Древесный, упаковочный и крепежный материал, ввозимый на территорию Республики Казахстан, в том числе детали отремонтированного древесного, упаковочного и крепежного материала, должны быть:
1) обеззаражены;
2) промаркированы;
3) окорены.
38. Влажность древесного, упаковочного и крепежного материала не должна превышать 20 процентов.
39. При отсутствии маркировки ввоз древесного, упаковочного и крепежного материала осуществляется при наличии фитосанитарного сертификата и по результатам государственного контроля и надзора в области карантина растений.

40. Залалсыздандыруға, қайтарылуға немесе жойылуға жататын ағаш, буып-түйеу және бекітпе материалы карантиндік объектілер анықталған сәттен бастап тиісті фитосанитариялық шаралар жүргізгенге дейін олардың таралуын болдырмайтын жағдайда сақталуы тиіс.
Әкелінетін карантинге
жатқызылған өнімге
қойылатын фитосанитариялық
талаптарға қосымша
Қазақстан Республикасының аумағына карантинге жатқызылған
өнімді әкелу жүзеге асырылатын елдер тізбесі

40. Древесный, упаковочный и крепежный материал, подлежащий обеззараживанию, возврату или уничтожению, должен храниться в условиях, исключающих распространение карантинных объектов, с момента их обнаружения до применения соответствующих фитосанитарных мер.
Приложение
к фитосанитарным требованиям,
предъявляемым к ввозимой подкарантинной
продукции
Перечень стран, из которых осуществляется ввоз на территорию
Республики Казахстан подкарантинной продукции

0901 11 000-ден
0901 12 000-ден
27.
Бүтін немесе ұнтақталған, шикi немесе қуырылған какао-бұршақтар
1801 00 000 0
28.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа кофеинді қуырылған кофе
0901 21 000-ден
29.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа кофеинсіз қуырылған кофе
0901 22 000-ден
30.
Кофенің қауызы және кофе дәнінің қабықтары
0901 90 100 0
31.
Егіске арналған будандық қант жүгерісі (Zea mays var. saccaharata)
0712 90 110 0
32.
Кептiрiлген, аршылған, тұқым қабығынан тазартылған немесе тазартылмаған, уатылған немесе уатылмаған бұршақ тұқымдас көкөнiстер
0713
33.
Түйіршіктелмеген тарна, жапырақты қызылша (мангольд), азықтық тамыржемістілер, пішен, жоңышқа, беде, эспарцет, азықтық қырыққабат, бөрібұршақ, сиыржоңышқа және осыларға ұқсас азықтық өнімдер
1214-тен
34.
Дәнді дақылдардың түйіршік түріндегілерден басқа өңделмеген, ұсатылған немесе ұсатылмаған, тартылған немесе тартылмаған, нығыздалған сабаны мен топаны
1213 00 000 0-ден
Дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар мен оларды қайта өңдеу өнімдері, тұқымдық және отырғызу материалы карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Ақ жиекті қоңыз – pantomorus leucoloma Boh., капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.), қытай дән қоңызы – callosobruchus chinensis L., төртнүктелі дән қоңызы – callosobruchus maculates F.
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Оңтүстік жүгері гельминтоспориозы – cochliobolus heterostrophus Drech, күріштің бактериялы күйігі – xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishiyama) Swings et al, бидайдың шырышты бактериозы – clavibacter tritici (Carls et Vidav) Davis, жүгері диплодиозы – diplodia macrospora Earle, жүгері диплодиозы – diplodia frumenti (Ellet Ev), күріштің жолақты дағы – xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al) Swings et al.
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), көп жылдық ойраншөп – ambrosia psilostachya (D.C.), қолтықты аюбадана – iva axillaries Pursh, жатаған укекіре – acroptilon repens (D.C.), тікенекті алқа – solanum rostratum Dun., салалы жапырақты алқа – solanum elaeagnifolium Cav, стригалар – striga sp. Sp, арам сояулар – cuscuta sp. sp, сирек гүлді ценхрус – cenchrus payciflorus Benth, түкті итошаған – bidens pilosa L.
2) жеміс, көкөніс, жеміс-жидек, картоп тізбесі (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды):
Р/н №
Атауы
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды
1
2
3
1.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған картоп

из 0901 11 000
из 0901 12 000
27.
Какао-бобы, целые или дробленые, сырые или жареные
1801 00 000 0
28.
Кофе жареный с кофеином, кроме расфасованного в потребительскую упаковку
из 0901 21 000
29.
Кофе жаренный без кофеина, кроме расфасованного в потребительскую упаковку
из 0901 22 000
30.
Кофейная шелуха и оболочки зерен кофе
0901 90 100 0
31.
Кукуруза сахарная (Zea mays var. saccaharata) гибридная для посева
0712 90 110 0
32.
Овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной кожуры или неочищенные, колотые или неколотые
0713
33.
Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды кормовые, сено, люцерна, клевер, эспарцет, капуста кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовые продукты, негранулированные
из 1214
34.
Солома и мякина зерновых, необработанная, измельченная или неизмельченная, размолотая или неразмолотая, прессованная, кроме гранулированной
из 1213 00 000 0
Перечень карантинных объектов для зерновых, зернобобовых, масличных, кормовых, технических культур и продуктов их переработки, семенного и посадочного материала:
Вредители (Insecta):
Белокаемчатый жук – pantomorus leucoloma Boh., капровый жук – trogoderma granarium (Ev.), китайская зерновка – callosobruchus chinensis L., четырехпятнистая зерновка – callosobruchus maculates F.
Возбудители болезней растений (Fungi):
Южный гельминтоспориоз кукурузы – cochliobolus heterostrophus Drech, бактериальный ожог риса – xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishiyama) Swings et al, слизистый бактериоз пшеницы – clavibacter tritici (Carls et Vidav) Davis, диплодиоз кукурузы – diplodia macrospora Earle, диплодиоз кукурузы – diplodia frumenti (Ellet Ev), бактериальная полосатость риса – xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al) Swings et al.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), амброзия многолетняя – ambrosia psilostachya (D.C.), бузинник пазушный – iva axillaries Pursh, горчак розовый – acroptilon repens (D.C.), паслен колючий – solanum rostratum Dun., паслен линейнолистный – solanum elaeagnifolium Cav, стриги – striga sp. Sp, повилики – cuscuta sp. sp, ценхрус малоцветковый – cenchrus payciflorus Benth, череда волосистая – bidens pilosa L.
2) перечень плодов, овощей, фруктов, картофеля (по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза):
п/п
Наименование
Код продукции по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
1
2
3
1.
Картофель свежий или охлажденный

0701
2.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған қызанақтар
0702 00 000
3.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған басты пияз, шалот пиязы, сарымсақ, порей пиязы және басқа да пиязшық көкөнiстер
0703
4.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған қауданды қырыққабат, түстi қырыққабат, кольраби, жапырақты қырыққабат және осыған ұқсас Brassica тектес, жеуге жарамды көкөнiстер
0704
5.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған ақ сүттiген (Lactuca sativa) мен шашыратқы (Сiсhоriuм sрр.)
0705
6.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған сәбiз, шалқан, ас қызылшасы, қойжелкек, тамырлы балдыркөк, шалғам және басқа да осыған ұқсас жеуге жарамды тамыржемiстiлер
0706
7.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған қиярлар мен корнишондар
0707 00
8.
Аршылған немесе аршылмаған, жаңа пiскен немесе тоңазытылған бұршақ тұқымдас көкөнiстер
0708
9.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған басқа да көкөнiстер
0709
10.
Кептiрiлген, аршылған, тұқым қабығынан тазартылған немесе тазартылмаған, уатылған немесе уатылмаған бұршақ тұқымдас көкөнiстер
0713
11.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған, кептiрiлген, тұтас немесе тілімдерге кесілген маниок, маранта, салеп, жер алмұрты немесе топинамбур, тәттi картоп немесе батат және осыған ұқсас құрамында крахмал немесе инулиннің мөлшері жоғары басқа да тамыржемiстiлер мен түйнек жемiстiлер; саго пальмасының өзегі
0714-ден
12.
Жаңа пiскен немесе кептiрiлген плантайндарды қоса алғанда банандар
0803
13.
Жаңа пiскен немесе кептiрiлген құрма, iнжiр, ананас, авокадо, гуайява, манго және мангостан немесе гарциния
0804
14.
Жаңа пiскен немесе кептiрiлген цитрусты жемiстер
0805
15.
Жаңа пiскен немесе кептiрiлген жүзiм
0806
16.
Жаңа пiскен қауындар (қарбыздарды қоса алғанда) мен папайя
0807
17.
Жаңа пiскен алмалар, алмұрттар мен айва
0808
18.
Жаңа пiскен өрiктер, шие мен қызыл шие, шабдалылар (нектариндерді қоса алғанда), қара өрiктер мен шомырт
0809
19.
Жаңа пiскен басқа да жемiстер
0810
20.
0801-0806 тауарлық позициялардағы жемістерден басқа кептiрiлген жемiстер; жаңғақтардың немесе осы топтағы кептiрiлген жемiстердiң қоспасы
0813
21.
Қант қызылшасы
1212 91
22.
Кептiрiлген, бүтiн, бөліктерге, тiлiмдерге кесiлген, ұсатылған немесе ұнтақ түрiндегi, бiрақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған басты пияз
0712 20 000 0
23.
Түйіршіктелмеген тарна, жапырақты қызылша (мангольд), азықтық тамыржемістілер, пішен, жоңышқа, беде, эспарцет, азықтық қырыққабат, бөрібұршақ, сиыржоңышқа және осыларға ұқсас азықтық өнімдер
1214-тен
24.
Тұқымдарын қоса алғанда мүйізше ағаштың жемiстерi
1212 99 410 0 - 1212 99 490 0
1212 92 000 0
25.
Кептірілген, бүтін, бөліктерге, тілімдерге кесілген, ұсатылған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған өзге де көкөністер, көкөніс қоспалары

0701
2.
Томаты свежие или охлажденные
0702 00 000
3.
Лук репчатый, лук шалот, чеснок, лук-порей и прочие луковичные овощи, свежие или охлажденные
0703
4.
Капуста кочанная, капуста цветная, кольраби, капуста листовая и аналогичные съедобные овощи из рода Brassica, свежие или охлажденные
0704
5.
Салат-латук (Lactuca sativa) и цикорий (Cichorium spp.), свежие или охлажденные
0705
6.
Морковь, репа, свекла столовая, козлобородник, сельдерей корневой, редис и прочие аналогичные съедобные корнеплоды, свежие или охлажденные
0706
7.
Огурцы и корнишоны, свежие или охлажденные
0707 00
8.
Бобовые овощи, лущеные или нелущеные, свежие или охлажденные
0708
9.
Овощи прочие, свежие или охлажденные
0709
10.
Овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной кожуры или неочищенные, колотые или неколотые
0713
11.
Маниок, маранта, салеп, земляная груша, или топинамбур, сладкий картофель, или батат, и аналогичные корнеплоды и клубнеплоды с высоким содержанием крахмала или инулина, свежие, охлажденные или сушенные, целые или нарезанные ломтиками; сердцевина саговой пальмы
из 0714
12.
Бананы, включая плантайны, свежие или сушеные
0803
13.
Финики, инжир, ананасы, авокадо, гуайява, манго и мангостан, или гарциния, свежие или сушеные
0804
14.
Цитрусовые плоды, свежие или сушеные
0805
15.
Виноград, свежий или сушеный
0806
16.
Дыни (включая арбузы) и папайя, свежие
0807
17.
Яблоки, груши и айва, свежие
0808
18.
Абрикосы, вишня и черешня, персики (включая нектарины), сливы и терн, свежие
0809
19.
Прочие фрукты, свежие
0810
20.
Фрукты сушеные, кроме плодов товарных позиций 0801-0806; смеси орехов или сушеных плодов данной группы
0813
21.
Свекла сахарная
1212 91
22.
Лук репчатый сушеный, целый, нарезанный кусками, ломтиками, измельченный или в виде порошка, но не подвергнутый дальнейшей обработке
0712 20 000 0
23.
Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды кормовые, сено, люцерна, клевер, эспарцет, капуста кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовые продукты, негранулированные
из 1214
24.
Плоды рожкового дерева, включая семена
1212 99 410 0 -
1212 99 490 0
1212 92 000 0
25.
Овощи прочие, овощные смеси, сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке

0712 90 (0712 90 110 0-ден басқа)
26.
Кептiрiлген, бүтiн, бөліктерге, тілімдерге кесiлген, ұсатылған немесе ұнтақ түрiндегi, бiрақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған саңырауқұлақтар
0712 31 000 0
0712 32 000 0
0712 33 000 0
0712 39 000 0
27.
Емен жаңғақтары және ат талшын
2308 00 400 0-ден
28.
Түйіршіктелгеннен басқа тапиока
1903 00 000 0-ден
Жеміс, көкөніс, жеміс-жидек, картоп карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Азиялық мақта көбелегі – spodoptera litura Fabr, апельсин қалқаншалы сымыры – unaspis citri Comst., ақ жиекті қоңыз – pantomorus leucoloma Boh., шығыс жеміс жемірі – grapholitha molesta (Busck.), калифорниялық қалқаншалы сымыр – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), шығыс цитрус қалқаншалы сымыры – unaspis yanonensis Kuw., інжір балауыздың жалған қалқаншалы сымыры – ceroplastes rusci L., капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.), картоп күйе көбелегі – phthorimaea operculella Zell., қытай дән қоңызы – callosobruchus chinensis L., жерорта теңізі жеміс шыбыны – ceratitis capitata Wied., тұт ағашының қалқаншалы сымыры – Pseudaulacaspis pentagona (Targ.), филлоксера – viteus vitifoliae (Fitch), цитрустың үңгі күйе көбелегі – phyllocnistis citrella Stainton, цитрустың ақ ұнтақты сымыры – pseudococcus gahani Green., Комсток сымыры – pseudococcus comstocki Kuw., цитрус аққанаты – dialeurodes citri Riley., шығыс ақ ұнтақты сымыры – pseudococcus citriculus Green, беденің америкалық үңгі шыбыны – Liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess).
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Жүзімнің алтын түстес болып сарғаюы – grapevine flavescence doree phytoplasm, картоп ісігі – synchytrium endobioticum (Schilb.) Percival, жемісті ағаштардың бактериялы күйігі – erwinia amylovora (Burrill.) Winston et al.
Жұмырқұрт тұқымдастар (Nematoda):
Картоптың алтын түстес жұмырқұрты – globodera rostochiensis (Woll) M. et St., картоптың бозғылт түстес жұмырқұрты – globodera pallidа (Stone) Mulvey et Stone.
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), көп жылдық ойраншөп – ambrosia psilostachya (D.C.), қолтықты аюбадана – iva axillaries Pursh, қызғылт горчак – acroptilon repens (D.C.), тікенекті алқа – solanum rostratum Dun., салалы жапырақты алқа – solanum elaeagnifolium Cav, стригалар – striga sp. Sp, арам сояулар – cuscuta sp. sp, сирек гүлді ценхрус – cenchrus payciflorus Benth, түкті итошаған – bidens pilosa L.
3) тірі гүлдер кесінділері және қыш құмыра өсімдіктерінің тізбесі, ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін жәндіктер, нематодтар және тірі кенелер (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды):
Р/н №
Атауы
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды
1
2
3
1.
Баданалар, түйнектер, түйнек тәріздес тамырлар, түйнектi баданалар, бұтақталғандарын қоса алғанда, вегетативтік тыныштық, вегетация немесе гүлдену күйіндегі тамыр сабақтары, өсiмдiктер және 1212 тауарлық позициядағы тамырлардан басқа тамырсабақтар

0712 90 (кроме 0712 90 110 0)
26.
Грибы сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
0712 31 000 0
0712 32 000 0
0712 33 000 0
0712 39 000 0
27.
Желуди и конские каштаны
из 2308 00 400 0
28.
Тапиока, кроме гранулированной
из 1903 00 000 0
Перечень карантинных объектов для плодов, овощей, фруктов, картофеля:
Вредители (Insecta):Азиатская хлопковая совка – spodoptera litura Fabr, апельсиновая щитовка – unaspis citri Comst., белокаемчатый жук – pantomorus leucoloma Boh., восточная плодожорка – grapholitha molesta (Busck.), калифорнийская щитовка – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), восточная цитрусовая щитовка – unaspis yanonensis Kuw., инжировая восковая ложнощитовка – ceroplastes rusci L., капровый жук – trogoderma granarium (Ev.), картофельная моль – phthorimaea operculella Zell., китайская зерновка – callosobruchus chinensis L., средиземноморская плодовая муха – ceratitis capitata Wied., тутовая щитовка – Pseudaulacaspis pentagona (Targ.), филлоксера – viteus vitifoliae (Fitch), цитрусовая минирующая моль – phyllocnistis citrella Stainton, цитрусовый мучнистый червец – pseudococcus gahani Green., червец Комстока – pseudococcus comstocki Kuw., цитрусовая белокрылка – dialeurodes citri Riley., восточный мучнистый червец – pseudococcus citriculus Green, американский клеверный минер – Liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess).
Возбудители болезней растений (Fungi):
Золотистое пожелтение винограда – grapevine flavescence doree phytoplasm, рак картофеля – synchytrium endobioticum (Schilb.) Percival, ожог плодовых деревьев – erwinia amylovora (Burrill.) Winston et al..
Нематодные (Nematoda):
Золотистая картофельная нематода – globodera rostochiensis (Woll) M. et St., бледная картофельная нематода – globodera pallidа (Stone) Mulvey et Stone.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), амброзия многолетняя – ambrosia psilostachya (D.C.), бузинник пазушный – iva axillaries Pursh, горчак розовый – acroptilon repens (D.C.), паслен колючий – solanum rostratum Dun., паслен линейнолистный – solanum elaeagnifolium Cav, стриги – striga sp. Sp, повилики – cuscuta sp. sp, ценхрус малоцветковый – cenchrus payciflorus Benth, череда волосистая – bidens pilosa L.
3) перечень срезов живых цветов и горшечных растений, клещи, нематоды и насекомые живые для научно-исследовательских целей (по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза):
п/п
Наименование
Код продукции по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
1
2
3
1.
Луковицы, клубни, клубневидные корни, клубнелуковицы,
корневища, включая разветвленные, находящиеся в состоянии вегетативного покоя, вегетации, или цветения; растения и корни цикория, кроме корней, товарной позиции 1212

0601
2.
Басқа да тiрi өсiмдiктер (олардың тамырларын қоса алғанда), қалемшелер және сұлама бұтақтар
0602 (0602 90 100 0-ден басқа)
3.
Гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды кесіп алынған гүлдер мен гүлшанақтар
0603 11 000 0 - 0603 19 800 0
4.
Гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды кесіп алынған, кептірілген гүлдер мен гүлшанақтар
0603 90 000 0-ден
5.
Рождество мейрамына арналған ағаштар
0604 20 200 0
6.
Қылқан жапырақты ағаштар бұтақтары
0604 20 400 0
7.
Өсiмдiктердiң гүлсiз және гүлшанақсыз жапырақтары, бұтақтары және басқа да бөлiктерi, гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды балғын, кептiрiлген, одан әрі өңдеуді қажет етпейтін шөптер
0604 90 9100-ден 0604 90 9900-ден
8.
Ғылыми-зерттеу мақсаттарына арналған тірі кенелер, нематодтар және жәндіктер
0106 90 001 0-ден
Тірі гүлдер кесінділері және қыш құмыра өсімдіктер карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Беденің америкалық үңгі шыбыны – Liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess).
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Хризантема аскохитозы – didymella chrysanthemi (Tassi) Gar. et Gull., хризантеманың ақ таты – puccinia horiana P. Henn., таңкурайдың тамыр шірігі және бүлдіргеннің тамыр фитофторозы – рhytophthora fragariae Hickman.
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), көп жылдық ойраншөп – ambrosia psilostachya (D.C.), қолтықты аюбадана – iva axillaries Pursh, жатаған укекіре – acroptilon repens (D.C.), тікенекті алқа – solanum rostratum Dun., салалы жапырақты алқа – solanum elaeagnifolium Cav, стригалар – striga sp. Sp, арам сояулар – cuscuta sp. sp, сирек гүлді ценхрус – cenchrus payciflorus Benth, түкті итошаған – bidens pilosa L.
4) ағаш, орама және бекітпе материалдарының тізбесі (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды):
Р/н №
Атауы
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды
1
2
3
1.
Бөренелер, шөрелер, бұтақтар, шөпшек байламдары немесе осыларға ұқсас түрлердегі отындық сүрек.
Қылқан жапырақты тұқымдардың жоңқасы немесе жаңқасы.
Жапырақты тұқымдардың сүрек жоңқасы немесе жаңқасы.
Агломерацияланбаған үгінділер және сүрек қалдықтары мен сынықтары
4401 10 000
4401 21 000 0
4401 22 000 0
4401 39-дан
2.
Қабығы алынған немесе алынбаған немесе үстіңгі қабатымен, ірі кесектелген немесе кесектелмеген ағаш материалдар
4403-тен (4403 10 000-ден басқа)
3
Бөшкелік сүрек; жарылған бөренелер; ағаштан жасалған, өткiрленген, бiрақ ұзына бойы кесілмеген қадалар, қазықтар және бағандар; таяқтарды, қолшатырларды, құрал-саймандардың немесе осыларға ұқсас бұйымдардың саптарын өндiру үшін пайдаланылатын ірі жонылған, бірақ ұшталмаған, майыстырылмаған немесе басқа да тәсілмен өңделмеген ағаш материалдар; аршылған және осыған ұқсас сүрек

0601
2.
Прочие живые растения (включая их корни), черенки и отводки
0602 (кроме 0602 90 100 0)
3.
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие
0603 11 000 0 -0603 19 800 0
4.
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов, или для декоративных целей засушенные
из 0603 90 000 0
5.
Рождественские деревья
0604 20 200 0
6.
Ветки хвойных деревьев
0604 20 400 0
7.
Листья, ветки и другие части растений без цветков или бутонов, травы, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие, засушенные, без дальнейшей обработки
из 0604 90 9100 из 0604 90 9900
8.
Клещи, нематоды и насекомые живые для научно-исследовательских целей
из 0106 90 001 0
Перечень карантинных объектов для срезов живых цветов и горшечных растений:
Вредители (Insecta):
Американский клеверный минер – Liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess).
Возбудители болезней растений (Fungi):
Аскохитоз хризантем – didymella chrysanthemi (Tassi) Gar. et Gull., белая ржавчина хризантем – puccinia horiana P. Henn., фитофтороз корней малины и земляники – рhytophthora fragariae Hickman.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), амброзия многолетняя – ambrosia psilostachya (D.C.), бузинник пазушный – iva axillaries Pursh, горчак розовый – acroptilon repens (D.C.), паслен колючий – solanum rostratum Dun., паслен линейнолистный – solanum elaeagnifolium Cav, стриги – striga sp. Sp, повилики – cuscuta sp. sp, ценхрус малоцветковый – cenchrus payciflorus Benth, череда волосистая – bidens pilosa L.
4) перечень древесных, упаковочных и крепежных материалов (по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза):
п/п
Наименование
Код продукции по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
1
2
3
1.
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или в аналогичных видах.
Щепа или стружка древесная хвойных пород.
Щепа или стружка древесная лиственных пород.
Опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные
4401 10 000
4401 21 000 0
4401 22 000 0
из 4401 39
2.
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо брусованные или небрусованные
из 4403
(кроме 4403 10 000)
3.
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи, колья и столбы из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль; лесоматериалы, грубо обтесанные, но не обточенные, не изогнутые или не обработанные другим способом, используемые для производства тростей, зонтов, ручек для инструментов или аналогичных изделий; щепа и аналогичная древесина

4404
4.
Сүрек қабығы
1404 90 000 0-ден
4401 39 900 0-ден
5.
Темiр жол немесе трамвай жолдарына арналған сіңдірілмеген ағаш шпалдар
4406 10 000 0
6.
Ұзына бойы арамен кесілген немесе жарылған, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе тегістелмеген, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған, қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын ағаш материалдар
4407
7.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен немесе басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа пішінделген ұзын тақтай түріндегі (қырлары, ойықтары бар, шпунтталған, қиысқан жіктері бар, жартылай дөңгелек калевка түріндегі қосылысы бар, фасонды, дөңгеленген немесе осыларға ұқсас) кез келген жиек, ұш немесе тегістіктегі, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе тегістелмеген, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған кесілген ағаш материалдар (еденді паркетпен жабуға арналған, жиналмаған жұқа тақтайшалар мен фриздерді қоса алғанда)
4409-дан
8.
Жеке тауар болып табылатын немесе жеке декларацияланатын сүректен жасалған жәшіктер, қораптар, буып-түйетін көтермелер немесе себеттер, барабандар және осыларға ұқсас ыдыс, кабілді ағаш барабандар, палеттер, тұғырықтар және өзге де тиейтін ағаш қалқандар, ағаш ернеушелер
4415-ден
9.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен, және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа бетондауға арналған қалып
4418 40 000 0-ден
10.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа желімделген фанерге немесе басқа да соған ұқсас қабатты сүрекке қаптауға арналған табақтар (қабатты сүректi бөлуден алынғандарды қоса алғанда) және ұзына бойы арамен кесілген, қабаттарға бөлiнген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе тегістелмеген, ұштары жалғанған немесе жалғанбаған, қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын басқа да ағаш материалдар
4408-ден
11.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа бөшкелер, кiшкене бөшкелер, үлкен күбілер, күбілер мен өзге де бөшкелік бұйымдар және қалақты қоса алғанда сүректен жасалған олардың бөліктері

4404
4.
Древесная кора
из 1404 90 000 0
из 4401 30 900 0
5.
Шпалы деревянные для железнодорожных и трамвайных путей, непропитанные
4406 10 000 0
6.
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм
4407
7.
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, не собранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, строганные или не строганные, шлифованные или нешлифованные, имеющие или не имеющие торцевые соединения, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4409
8.
Ящики, коробки, упаковочные клети или корзины, барабаны и аналогичная тара из древесины, кабельные барабаны деревянные, паллеты, поддоны и прочие погрузочные щиты, деревянные, обечайки деревянные, которые являются самостоятельным товаром или декларируются отдельно
из 4415
9.
Опалубка для бетонирования, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4418 40 000 0
10.
Листы для облицовки (включая полученные разделением слоистой древесины), для клееной фанеры или для аналогичной слоистой древесины и прочие лесоматериалы, распиленные вдоль, разделенные на слои или лущенные, строганные или нестроганые, шлифованные или нешлифованные, имеющие или неимеющие торцевые соединения, толщиной не более 6 мм, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4408
11.
Бочки, бочонки, чаны, кадки и прочие бондарные изделия и их части из древесины, включая клепку, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами

4416 00 000 0-ден
12.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа терезе, балкон есіктері мен олардың жақтаулары
4418 10-нан
13.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа есіктер және олардың жақтаулары мен босағалары
4418 20-дан
14.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа жабындық гонт пен қиынды ағаш
4418 50 000 0-ден
15.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа тоқуға арналған материалдардан жасалған, жолақтарға немесе ленталарға жалғасқан немесе жалғаспаған, тоқылған және осыған ұқсас бұйымдар; бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа өсімдік материалдарынан жасалған кілемшелер, шилер, керме шымылдықтар
4601-ден
16.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа тікелей нысан бойынша тоқуға арналған материалдардан дайындалған себеттік, тоқыма және өзге де бұйымдар; бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа сәнқауақтан жасалған бұйымдар
4602-ден
17.
Гофрленген, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған қағаз және картон
4808 10 000 0
18.
Гофрленген қағаздан немесе гофрленген картоннан жасалған жәшіктер мен қораптар
4819 10 000 0-ден
Ағаш, орама және бекітпе материалдары карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Ақ жиекті қоңыз – pantomorus leucoloma Boh., капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.).
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), көп жылдық ойраншөп – ambrosia psilostachya (D.C.), қолтықты аюбадана – iva axillaries Pursh, жатаған укекіре – acroptilon repens (D.C), тікенекті алқа – solanum rostratum Dun., салалы жапырақты алқа – solanum elaeagnifolium Cav, стригалар – striga sp. Sp, арам сояулар – cuscuta sp. sp, сирек гүлді ценхрус – cenchrus payciflorus Benth, түкті итошаған – bidens pilosa L.

из 4416 00 000 0
12.
Окна, балконные двери и их рамы, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4418 10
13.
Двери и их рамы и пороги, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4418 20
14.
Гонт и дранка кровельные, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4418 50 000 0
15.
Плетеные и аналогичные изделия из материалов для плетения, соединенные или не соединенные в полосы или ленты, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами; коврики, циновки и ширмы из растительных материалов, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4601
16.
Корзиночные, плетеные и другие изделия, изготовленные непосредственно по форме из материалов для плетения, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими
консервантами; изделия из люфы, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4602
17.
Бумага и картон гофрированные, перфорированные или неперфорированные
4808 10 000 0
18.
Ящики и коробки из гофрированной бумаги или гофрированного картона
из 4819 10 000 0
Перечень карантинных объектов для древесных, упаковочных и крепежных материалов:
Вредители (Insecta):
Белокаемчатый жук – pantomorus leucoloma Boh., капровый жук – trogoderma granarium (Ev.).
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), амброзия многолетняя – ambrosia psilostachya (D.C.), бузинник пазушный – iva axillaries Pursh, горчак розовый – acroptilon repens (D.C.), паслен колючий – solanum rostratum Dun., паслен линейнолистный – solanum elaeagnifolium Cav, стриги – striga sp. Sp, повилики – cuscuta sp. sp, ценхрус малоцветковый – cenchrus payciflorus Benth, череда волосистая – bidens pilosa L.

2. Азиядан (Түрікменстан, Ауғанстан, Бангладеш, Бахрейн, Бирма, Бутан, Бруней, Қырғызстан, Кувейт, Өзбекстан, Тәжікстан, Пәкістан, Шығыс Тимор, Вьетнам, Гонконг, Индонезия, Иордания, Камбоджа, Кампучия, Кипр, Лаос, Ливан, Малайзия, Мьянма, Сингапур, Таиланд, Филиппины, Корея Халықтық Демократиялық Республикасы, Корея Республикасы, Монғолия, Тайвань, Жапония, Түркия, Сауд Арабиясы, Сирия, Израиль, Оман, Йемен Араб Республикасы, Йемен Халықтық Демократиялық Республикасы, Иран, Ирак, Үндістан, Мальдивы, Непал, Шри-Ланка)

2. Из Азии (Туркменистан, Афганистан, Бангладеш, Бахрейн, Бирма, Бутан, Бруней, Кыргызстан, Кувейт, Узбекистан, Таджикистан, Пакистан, Восточный Тимор, Вьетнам, Гонконг, Индонезия, Иордания, Камбоджа, Кампучия, Кипр, Лаос, Ливан, Малайзия, Мьянма, Сингапур, Таиланд, Филиппины, Корейская Народно-Демократическая Республика, Республика Корея, Монголия, Тайвань, Япония, Турция, Саудовская Аравия, Сирия, Израиль, Оман, Йеменская Арабская Республика, Народная Демократическая Республика Йемен, Иран, Ирак, Индия, Мальдивы, Непал, Шри-Ланка)

0901 21 000-ден
29.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа кофеинсіз қуырылған кофе
0901 22 000-ден
30.
Кофенің қауызы және кофе дәнінің қабықтары
0901 90 100 0
31.
Егіске арналған будандық қант жүгерісі (Zea mays var. saccaharata)
0712 90 110 0
32.
Кептiрiлген, аршылған, тұқым қабығынан тазартылған немесе тазартылмаған, уатылған немесе уатылмаған бұршақ тұқымдас көкөнiстер
0713
33.
Түйіршіктелмеген тарна, жапырақты қызылша (мангольд), азықтық тамыржемістілер, пішен, жоңышқа, беде, эспарцет, азықтық қырыққабат, бөрібұршақ, сиыржоңышқа және осыларға ұқсас азықтық өнімдер
1214-тен
34.
Дәнді дақылдардың түйіршік түріндегілерден басқа өңделмеген, ұсатылған немесе ұсатылмаған, тартылған немесе тартылмаған, нығыздалған сабаны мен топаны
1213 00 000 0-ден
Дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар мен оларды қайта өңдеу өнімдері, тұқымдық және отырғызу материалы карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.), қытай дән қоңызы – callosobruchus chinensis L., төртнүктелі дән қоңызы – callosobruchus maculates F., азиялық көп қоректі дән қоңызы – callosobruchus analis L.
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Күріштің бактериялы күйігі – xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishiyama) Swings et al, жүгері диплодиозы – diplodia macrospora Earle, diplodia frumenti (Ellet Ev), оңтүстік жүгері гельминтоспориозы – cochliobolus heterostrophus Drechsler, бидайдың үнді қара күйесі – tilletia indica Mitra, күріш жолақты дағы – xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al) Swings et al, бидайдың шырышты бактериозы – clavibacter tritici (Carls et Vidav) Davis, күнбағыс фомопсисы – phomopsis helianthi Munt. Cvet.et al.
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), үш бөлікті ойраншөп – ambrosia trifida L, арам сояулар – cuscuta sp. sp, стригалар – striga sp. Sp, сирек гүлді ценхрус – cenchrus payciflorus Benth, жатаған укекіре – acroptilon repens (D.C.), тікенекті алқа – solanum rostratum Dun., масаты тектес шырмауық – ipomoea hederacea L, шұңқырлы шырмауық гүл – ipomoea lacunose L, түкті итошаған – bidens pilosa L.
2) жеміс, көкөніс, жеміс-жидек, картоп тізбесі (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды):
Р/н №
Атауы
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды
1
2
3
1.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған картоп
0701
2.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған қызанақтар
0702 00 000
3.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған басты пияз, шалот пиязы, сарымсақ, порей пиязы және басқа да пиязшық көкөнiстер

из 0901 21 000
29.
Кофе жаренный без кофеина, кроме расфасованного в потребительскую упаковку
из 0901 22 000
30.
Кофейная шелуха и оболочки зерен кофе
0901 90 100 0
31.
Кукуруза сахарная (Zea mays var. saccaharata) гибридная для посева
0712 90 110 0
32.
Овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной кожуры или неочищенные, колотые или неколотые
0713
33.
Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды кормовые, сено, люцерна, клевер, эспарцет, капуста кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовые продукты, негранулированные
из 1214
34.
Солома и мякина зерновых, необработанная, измельченная или неизмельченная, размолотая или неразмолотая, прессованная, кроме гранулированной
из 1213 00 000 0
Перечень карантинных объектов для зерновых, зернобобовых, масличных, кормовых, технических культур и продуктов их переработки, семенного и посадочного материала:
Вредители (Insecta):
Капровый жук – trogoderma granarium (Ev.), китайская зерновка – callosobruchus chinensis L., четырехпятнистая зерновка – callosobruchus maculates F., азиатская многоядная зерновка – callosobruchus analis L.
Возбудители болезней растений (Fungi):
Бактериальный ожог риса – xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishiyama) Swings et al, диплодиоз кукурузы – diplodia macrospora Earle, diplodia frumenti (Ellet Ev), южный гельминтоспориоз кукурузы – cochliobolus heterostrophus Drechsler, индийская головня пшеницы – tilletia indica Mitra, бактериальная полосатость риса – xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al) Swings et al, слизистый бактериоз пшеницы – clavibacter tritici (Carls et Vidav) Davis, фомопсис подсолнечника – phomopsis helianthi Munt. Cvet.et al.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), амброзия трехраздельная – ambrosia trifida L, повилики – cuscuta sp. sp, стриги – striga sp. Sp, ценхрус малоцветковый – cenchrus payciflorus Benth, горчак розовый – acroptilon repens (D.C.), паслен колючий – solanum rostratum Dun., ипомея плющевидная – ipomoea hederacea L, ипомея ямчатая – ipomoea lacunose L, череда волосистая – bidens pilosa L.
2) перечень плодов, овощей, фруктов, картофеля (по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза):
п/п
Наименование
Код продукции по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
1
2
3
1.
Картофель свежий или охлажденный
0701
2.
Томаты свежие или охлажденные
0702 00 000
3.
Лук репчатый, лук шалот, чеснок, лук-порей и прочие луковичные овощи, свежие или охлажденные

0712 31 000 0
0712 32 000 0
0712 33 000 0
0712 39 000 0
27.
Емен жаңғақтары және ат талшын
2308 00 400 0-ден
28.
Түйіршіктелгеннен басқа тапиока
1903 00 000 0-ден
Жеміс, көкөніс, жеміс-жидек, картоп карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Шығыс цитрус қалқаншалы сымыры – unaspis yanonensis Kuw., шығыс ақ ұнтақты сымыры – pseudococcus citriculus Green, калифорниялық қалқаншалы сымыр – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.), жапон қоңызы – popillia japonica (Newm)., картоп күйе көбелегі – phthorimaea operculella Zell., шабдалының жеміс жемірі – carposina niponensis Wlsgh., тұт ағашының қалқаншалы сымыры – pseudaulacaspis pentagona (Targ.), цитрус аққанаты – dialeurodes citri Riley., америкалық ақ көбелек – hyphantria cunea Drury, шығыс жеміс жемірі – grapholitha molesta (Busck.), алмұрт күйігі – numonia pyrivorella Mats., алманың зер қоңызы – agrilus mali (Mats)., апельсин қалқаншалы сымыры – unaspis citri Comst., цитрустың үңгі күйе көбелегі – phyllocnistis citrella Stainton, Комсток сымыры – pseudococcus comstocki Kuw., таяқша тәріздес жапон қалқаншалы сымыры – leucaspis japonica Ckll., жерорта теңізі жеміс шыбыны – ceratitis capitata Wied., жапырақтың оңтүстік америкалық үңгі шыбыны – liriovyza huidobrensis Blanch., мандариннің үлкен шыбыны – tetradacus citri Chen., інжір балауыздың жалған қалқаншалы сымыры – ceroplastes rusci L., цитрустың ақ ұнтақты сымыры – pseudococcus gahani Green., қауын шыбыны – myiopardalis pardalina, пальма трипсі – thrips palmi Karny, қызанақ жапырағының үңгі шыбыны – Liriomisa sativae Blanch., алма шыбыны – Rhagoletis pomonella Walsh.
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Шабдалының латентті мозаикасы – peach latent mosaic viroid, картоптың қоңыр шірігі – ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al, картоп ісігі – synchytrium endobioticum (Schilb.) Percival, алхор шаркасы – plum pox potyvirus, жүзімнің бактериялы солуы – хanthomonas ampelina (Panagopoulus) Willems et al., таңкурайдың және бүлдіргеннің тамыр фитофторозы – рhytophthora fragariae Hickman.
Жұмырқұрт тұқымдастар (Nematoda):
Картоптың бозғылт түстес жұмырқұрты – globodera pallidа (Stone) Mulvey et Stone, картоптың алтын түстес жұмырқұрты – globodera rostochiensis (Woll) M. et St..
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), үшбөлікті ойраншөп – ambrosia trifida L, арам сояулар – cuscuta sp. sp, стригалар – striga sp. Sp, сирек гүлді ценхрус – cenchrus payciflorus Benth, жатаған укекіре – acroptilon repens (D.C.), тікенекті алқа – solanum rostratum Dun., масаты тектес шырмауық – ipomoea hederacea L, шұңқырлы шырмауық гүл – ipomoea lacunose L, түкті итошаған – bidens pilosa L.

0712 31 000 0
0712 32 000 0
0712 33 000 0
0712 39 000 0
27.
Желуди и конские каштаны
из 2308 00 400 0
28.
Тапиока, кроме гранулированной
из 1903 00 000 0
Перечень карантинных объектов для плодов, овощей, фруктов, картофеля:
Вредители (Insecta):
Восточная цитрусовая щитовка – unaspis yanonensis Kuw., восточный мучнистый червец – pseudococcus citriculus Green, калифорнийская щитовка – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), капровый жук – trogoderma granarium (Ev.), японский жук – popillia japonica (Newm)., картофельная моль – phthorimaea operculella Zell., персиковая плодожорка – carposina niponensis Wlsgh., тутовая щитовка – pseudaulacaspis pentagona (Targ.), цитрусовая белокрылка – dialeurodes citri Riley., американская белая бабочка – hyphantria cunea Drury, восточная плодожорка – grapholitha molesta (Busck.), грушевая огневка – numonia pyrivorella Mats., яблонная златка – agrilus mali (Mats)., апельсиновая щитовка – unaspis citri Comst., цитрусовая минирующая моль – phyllocnistis citrella Stainton, червец Комстока – pseudococcus comstocki Kuw., японская палочковидная щитовка – leucaspis japonica Ckll., средиземноморская плодовая муха – ceratitis capitata Wied., южноамериканский листовой минер – liriovyza huidobrensis Blanch., большая мандариновая муха – tetradacus citri Chen., инжировая восковая ложнощитовка – ceroplastes rusci L., цитрусовый мучнистый червец – pseudococcus gahani Green., дынная муха – myiopardalis pardalina, пальмовый трипс – thrips palmi Karny, томатный листовой минер – Liriomisa sativae Blanch., яблонная муха – Rhagoletis pomonella Walsh.
Возбудители болезней растений (Fungi):
Латентная мозаика персика – peach latent mosaic viroid, бурая гниль картофеля – ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al, рак картофеля – synchytrium endobioticum (Schilb.) Percival, шарка сливы (оспа) – plum pox potyvirus, бактериальное увядание винограда – хanthomonas ampelina (Panagopoulus) Willems et al., фитофтороз корней малины и земляники – рhytophthora fragariae Hickman.
Нематодные (Nematoda):
Бледная картофельная нематода – globodera pallidа (Stone) Mulvey et Stone, золотистая картофельная нематода – globodera rostochiensis (Woll) M. et St.,
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), амброзия трехраздельная – ambrosia trifida L, повилики – cuscuta sp. sp, стриги – striga sp. Sp, ценхрус малоцветковый – cenchrus payciflorus Benth, горчак розовый – acroptilon repens (D.C.), паслен колючий – solanum rostratum Dun., ипомея плющевидная – ipomoea hederacea L, ипомея ямчатая – ipomoea lacunose L, череда волосистая – bidens pilosa L.

3) тірі гүлдер кесінділері және қыш құмыра өсімдіктернің тізбесі, ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін жәндіктер, нематодтар және тірі кенелер (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды):
Р/н №
Атауы
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды
1
2
3
1.
Баданалар, түйнектер, түйнек тәріздес тамырлар, түйнектi баданалар, бұтақталғандарын қоса алғанда, вегетативтік тыныштық, вегетация немесе гүлдену күйіндегі тамыр сабақтары, өсiмдiктер және 1212 тауарлық позициядағы тамырлардан басқа тамырсабақтар
0601
2.
Басқа да тiрi өсiмдiктер (олардың тамырларын қоса алғанда), қалемшелер және сұлама бұтақтар
0602 (0602 90 100 0-ден басқа)
3.
Гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды кесіп алынған гүлдер мен гүлшанақтар
0603 11 000 0 - 0603 19 800 0
4.
Гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды кесіп алынған, кептірілген гүлдер мен гүлшанақтар
0603 90 000 0-ден
5.
Рождество мейрамына арналған ағаштар
0604 20 200 0
6.
Қылқан жапырақты ағаштар бұтақтары
0604 20 400 0
7.
Өсiмдiктердiң гүлсiз және гүлшанақсыз жапырақтары, бұтақтары және басқа да бөлiктерi, гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды балғын, кептiрiлген, одан әрі өңдеуді қажет етпейтін шөптер
0604 90 9100 –ден
0604 90 9900 –ден
0604 20
8.
Ғылыми-зерттеу мақсаттарына арналған тірі кенелер, нематодтар және жәндіктер
0106 90 001 0-ден
Табиғи гүлдер кесінділері және қыш құмыра өсімдіктер карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Шығыс цитрус қалқаншалы сымыры – unaspis yanonensis Kuw., шығыс ақ ұнтақты сымыры – pseudococcus citriculus Green, цитрус аққанаты – dialeurodes citri Riley., апельсин қалқаншалы сымыры – unaspis citri Comst., цитрустың үңгі күйе көбелегі – phyllocnistis citrella Stainton, Комсток сымыры – pseudococcus comstocki Kuw., таяқша тәріздес жапон қалқаншалы сымыры – leucaspis japonica Ckll., жапырақтың оңтүстік америкалық үңгі шыбыны – liriovyza huidobrensis Blanch., беденің америкалық үңгі шыбыны – liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess), інжір балауыздың жалған қалқаншалы сымыры – ceroplastes rusci L., цитрустың ақ ұнтақты сымыры – pseudococcus gahani Green., пальма трипсі – thrips palmi Karny.
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Хризантеманың ақ таты – puccinia horiana P. Henn, хризантема аскохитозы – didymella chrysanthemi (Tassi) Gar. et Gull. Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), үшбөлікті ойраншөп – ambrosia trifida L, арам сояулар – cuscuta sp. sp, стригалар – striga sp. Sp, сирек гүлді ценхрус – cenchrus payciflorus Benth, жатаған укекіре – acroptilon repens (D.C.), тікенекті алқа – solanum rostratum Dun., масаты тектес шырмауық – ipomoea hederacea L, шұңқырлы шырмауық гүл – ipomoea lacunose L, түкті итошаған – bidens pilosa L.

3) перечень срезов живых цветов и горшечных растений, клещи, нематоды и насекомые живые для научно-исследовательских целей (по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза):
п/п
Наименование
Код продукции по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
1
2
3
1.
Луковицы, клубни, клубневидные корни, клубнелуковицы, корневища, включая разветвленные, находящиеся в состоянии вегетативного покоя, вегетации, или цветения; растения и корни цикория, кроме корней, товарной позиции 1212
0601
2.
Прочие живые растения (включая их корни), черенки и отводки
0602
(кроме 0602 90 100 0)
3.
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие
0603 11 000 0 -
0603 19 800 0
4.
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов, или для декоративных целей засушенные
из 0603 90 000 0
5.
Рождественские деревья
0604 20 200 0
6.
Ветки хвойных деревьев
0604 20 400 0
7.
Листья, ветки и другие части растений без цветков или бутонов, травы, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие, засушенные, без дальнейшей обработки
из 0604 90 9100
из 0604 90 9900
из 0604 20
8.
Клещи, нематоды и насекомые живые для научно-исследовательских целей
из 0106 90 001 0
Перечень карантинных объектов для срезов живых цветов и горшечных растений:
Вредители (Insecta):
Восточная цитрусовая щитовка – unaspis yanonensis Kuw., восточный мучнистый червец – pseudococcus citriculus Green, цитрусовая белокрылка – dialeurodes citri Riley., апельсиновая щитовка – unaspis citri Comst., цитрусовая минирующая моль – phyllocnistis citrella Stainton, червец Комстока – pseudococcus comstocki Kuw., японская палочковидная щитовка – leucaspis japonica Ckll., южноамериканский листовой минер – liriovyza huidobrensis Blanch., американский клеверный минер – liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess), инжировая восковая ложнощитовка – ceroplastes rusci L., цитрусовый мучнистый червец – pseudococcus gahani Green., пальмовый трипс – thrips palmi Karny.
Возбудители болезней растений (Fungi):
Белая ржавчина хризантем – puccinia horiana P. Henn, аскохитоз хризантем – didymella chrysanthemi (Tassi) Gar. et Gull.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), амброзия трехраздельная – ambrosia trifida L, повилики – cuscuta sp. sp, стриги – striga sp. Sp, ценхрус малоцветковый – cenchrus payciflorus Benth, горчак розовый – acroptilon repens (D.C.), паслен колючий – solanum rostratum Dun., ипомея плющевидная – ipomoea hederacea L, ипомея ямчатая – ipomoea lacunose L, череда волосистая – bidens pilosa L.

0901 21 000-ден
29.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа кофеинсіз қуырылған кофе
0901 22 000-ден
30.
Кофенің қауызы және кофе дәнінің қабықтары
0901 90 100 0
31.
Егіске арналған будандық қант жүгерісі (Zea mays var. saccaharata)
0712 90 110 0
32.
Кептiрiлген, аршылған, тұқым қабығынан тазартылған немесе тазартылмаған, уатылған немесе уатылмаған бұршақ тұқымдас көкөнiстер
0713
33.
Түйіршіктелмеген тарна, жапырақты қызылша (мангольд), азықтық тамыржемістілер, пішен, жоңышқа, беде, эспарцет, азықтық қырыққабат, бөрібұршақ, сиыржоңышқа және осыларға ұқсас азықтық өнімдер
1214-ден
34.
Дәнді дақылдардың түйіршік түріндегілерден басқа өңделмеген, ұсатылған немесе ұсатылмаған, тартылған немесе тартылмаған, нығыздалған сабаны мен топаны
1213 00 000 0-ден
Дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар мен оларды қайта өңдеу өнімдері, тұқымдық және отырғызу материалы карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.), қытай дән қоңызы – callosobruchus chinensis L., төртнүктелі дән қоңызы – callosobruchus maculates F, азиялық көп қоректі дән қоңызы – сallosobruchus analis L.
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Оңтүстік жүгері гельминтоспориозы – cochliobolus heterostrophus Drech, бидайдың шырышты бактериозы – clavibacter tritici (Carls et Vidav) Davis, күріштің бактериялы күйігі – xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishiyama) Swings et al, күріш жапырақтарының жолақты дағы – xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al) Swings et al. Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Арам сояулар – cuscuta sp. sp, стригалар – striga sp. Sp, салалы жапырақты алқа – solanum elaeagnifolium Cav., түкті итошаған – bidens pilosa L.
2) жеміс, көкөніс, жеміс-жидек, картоп тізбесі (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды):
Р/н №
Атауы
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды
1
2
3
1.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған картоп
0701
2.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған қызанақтар
0702 00 000
3.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған басты пияз, шалот пиязы, сарымсақ, порей пиязы және басқа да пиязшық көкөнiстер
0703
4.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған қауданды қырыққабат, түстi қырыққабат, кольраби, жапырақты қырыққабат және осыған ұқсас Brassica тектес, жеуге жарамды көкөнiстер
0704
5.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған ақ сүттiген (Lactuca sativa) мен шашыратқы (Сiсhоriuм sрр.)
0705
6.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған сәбiз, шалқан, ас қызылшасы, қойжелкек, тамырлы балдыркөк, шалғам және басқа да осыған ұқсас жеуге жарамды тамыржемiстiлер

из 0901 21 000
29.
Кофе жаренный без кофеина, кроме расфасованного в потребительскую упаковку
из 0901 22 000
30.
Кофейная шелуха и оболочки зерен кофе
0901 90 100 0
31.
Кукуруза сахарная (Zea mays var. saccaharata) гибридная для посева
0712 90 110 0
32.
Овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной кожуры или неочищенные, колотые или неколотые
0713
33.
Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды кормовые, сено, люцерна, клевер, эспарцет, капуста кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовые продукты, негранулированные
из 1214
34.
Солома и мякина зерновых, необработанная, измельченная или неизмельченная, размолотая или неразмолотая, прессованная,
кроме гранулированной
из 1213 00 000 0
Перечень карантинных объектов для зерновых, зернобобовых, масличных, кормовых, технических культур и продуктов их переработки, семенного и посадочного материала:
Вредители (Insecta):
Капровый жук – trogoderma granarium (Ev.), китайская зерновка – callosobruchus chinensis L., четырехпятнистая зерновка – callosobruchus maculates F, азиатская многоядная зерновка – сallosobruchus analis L.
Возбудители болезней растений (Fungi):
Южный гельминтоспориоз кукурузы – cochliobolus heterostrophus Drech, слизистый бактериоз пшеницы – clavibacter tritici (Carls et Vidav) Davis, бактериальный ожог риса – xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishiyama) Swings et al, бактериальная полосатость риса – xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al) Swings et al.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Повилики – cuscuta sp. sp, стриги – striga sp. Sp, паслен линейнолистный – solanum elaeagnifolium Cav., череда волосистая – bidens pilosa L.
2) перечень плодов, овощей, фруктов, картофеля (по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза):
п/п
Наименование
Код продукции по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
1
2
3
1.
Картофель свежий или охлажденный
0701
2.
Томаты свежие или охлажденные
0702 00 000
3.
Лук репчатый, лук шалот, чеснок, лук-порей и прочие луковичные овощи, свежие или охлажденные
0703
4.
Капуста кочанная, капуста цветная, кольраби, капуста листовая и аналогичные съедобные овощи из рода Brassica, свежие или охлажденные
0704
5.
Салат-латук (Lactuca sativa) и цикорий (Cichorium spp.), свежие или охлажденные
0705
6.
Морковь, репа, свекла столовая, козлобородник, сельдерей корневой, редис и прочие аналогичные съедобные корнеплоды, свежие или охлажденные

0706
7.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған қиярлар мен корнишондар
0707 00
8.
Аршылған немесе аршылмаған, жаңа пiскен немесе тоңазытылған бұршақ тұқымдас көкөнiстер
0708
9.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған басқа да көкөнiстер
0709
10.
Кептiрiлген, аршылған, тұқым қабығынан тазартылған немесе тазартылмаған, уатылған немесе уатылмаған бұршақ тұқымдас көкөнiстер
0713
11.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған, кептiрiлген, тұтас немесе тілімдерге кесілген маниок, маранта, салеп, жер алмұрты немесе топинамбур, тәттi картоп немесе батат және осыған ұқсас құрамында крахмал немесе инулиннің мөлшері жоғары басқа да тамыржемiстiлер мен түйнек жемiстiлер; саго пальмасының өзегі
0714-ден
12.
Жаңа пiскен немесе кептiрiлген плантайндарды қоса алғанда банандар
0803
13.
Жаңа пiскен немесе кептiрiлген құрма, iнжiр, ананас, авокадо, гуайява, манго және мангостан немесе гарциния
0804
14.
Жаңа пiскен немесе кептiрiлген цитрусты жемiстер
0805
15.
Жаңа пiскен немесе кептiрiлген жүзiм
0806
16.
Жаңа пiскен қауындар (қарбыздарды қоса алғанда) мен папайя
0807
17.
Жаңа пiскен алмалар, алмұрттар мен айва
0808
18.
Жаңа пiскен өрiктер, шие мен қызыл шие, шабдалылар (нектариндерді қоса алғанда), қара өрiктер мен шомырт
0809
19.
Жаңа пiскен басқа да жемiстер
0810
20.
0801-0806 тауарлық позициялардағы жемістерден басқа кептiрiлген жемiстер; жаңғақтардың немесе осы топтағы кептiрiлген жемiстердiң қоспасы
0813
21.
Қант қызылшасы
1212 91
22.
Кептiрiлген, бүтiн, бөліктерге, тiлiмдерге кесiлген, ұсатылған немесе ұнтақ түрiндегi, бiрақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған басты пияз
0712 20 000 0
23.
Түйіршіктелмеген тарна, жапырақты қызылша (мангольд), азықтық тамыржемістілер, пішен, жоңышқа, беде, эспарцет, азықтық қырыққабат, бөрібұршақ, сиыржоңышқа және осыларға ұқсас азықтық өнімдер
1214-тен
24.
Тұқымдарын қоса алғанда мүйізше ағаштың жемiстерi
1212 94 000 0
1212 99 410 0 - 1212 99 490 0
25.
Кептірілген, бүтін, бөліктерге, тілімдерге кесілген, ұсатылған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған өзге де көкөністер, көкөніс қоспалары
0712 90 (0712 90 110 0-ден басқа)
26.
Кептiрiлген, бүтiн, бөліктерге, тілімдерге кесiлген, ұсатылған немесе ұнтақ түрiндегi, бiрақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған саңырауқұлақтар
0712 31 000 0
0712 32 000 0
0712 33 000 0
0712 39 000 0
27.
Емен жаңғақтары және ат талшын
2308 00 400 0-ден
28.
Түйіршіктелгеннен басқа тапиока
1903 00 000 0-ден
Жеміс, көкөніс, жеміс-жидек, картоп карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Інжір балауыздың жалған қалқаншалы сымыры – ceroplastes rusci L., калифорниялық қалқаншалы сымыр – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.), картоп күйе көбелегі – phthorimaea operculella Zell., жерорта теңіз жеміс шыбыны – ceratitis capitata Wied., филлоксера – viteus vitifoliae (Fitch)., цитрус аққанаты – dialeurodes citri Riley., цитрустың ақ ұнтақты сымыры – pseudococcus gahani Green., апельсин қалқаншалы сымыры – unaspis citri Comst., тұт ағашының қалқаншалы сымыры – pseudaulacaspis pentagona (Targ.), Комсток сымыры – pseudococcus comstocki Kuw., беденің америкалық үңгі шыбыны – liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess), жапырақтың оңтүстік америкалық үңгі шыбыны – liriovyza huidobrensis Blanch., шығыс жеміс жемірі – grapholitha molesta (Busck.) батыс гүл трипсі – frankliniella occidentalis Perg., қызанақ жапырағының үңгі шыбыны – liriomisa sativae Blanch., пальма трипсі – thrips palmi Karny., жапон қоңызы – Popillia japonica (Newm)
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Картоп ісігі – synchytrium endobioticum (Schilb.) Percival, алхор шаркасы – plum pox potyvirus, қызыл шие жапырағын тілімдеуші неповирус – cherry rasp leaf nepovirus.
Жұмырқұрттар (Nematoda): Картоптың бозғылт түстес жұмырқұрты – globodera pallidа (Stone) Mulvey et Stone, картоптың алтын түстес жұмырқұрты – globodera rostochiensis (Woll) M. et St..
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Арам сояулар – cuscuta sp. sp, стригалар – striga sp. Sp, салалы жапырақты алқа – solanum elaeagnifolium Cav., түкті итошаған – bidens pilosa L., сирек гүлді ценхрус – сenchrus payciflorus Benth.

0706
7.
Огурцы и корнишоны, свежие или охлажденные
0707 00
8.
Бобовые овощи, лущеные или нелущеные, свежие или охлажденные
0708
9.
Овощи прочие, свежие или охлажденные
0709
10.
Овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной кожуры или неочищенные, колотые или неколотые
0713
11.
Маниок, маранта, салеп, земляная груша, или топинамбур, сладкий картофель, или батат, и аналогичные корнеплоды и клубнеплоды с высоким содержанием крахмала или инулина, свежие, охлажденные или сушенные, целые или нарезанные ломтиками; сердцевина саговой пальмы
из 0714
12.
Бананы, включая плантайны, свежие или сушеные
0803
13.
Финики, инжир, ананасы, авокадо, гуайява, манго и мангостан, или гарциния, свежие или сушеные
0804
14.
Цитрусовые плоды, свежие или сушеные
0805
15.
Виноград, свежий или сушеный
0806
16.
Дыни (включая арбузы) и папайя, свежие
0807
17.
Яблоки, груши и айва, свежие
0808
18.
Абрикосы, вишня и черешня, персики (включая нектарины), сливы и терн, свежие
0809
19.
Прочие фрукты, свежие
0810
20.
Фрукты сушеные, кроме плодов товарных позиций 0801-0806; смеси орехов или сушеных плодов данной группы
0813
21.
Свекла сахарная
1212 91
22.
Лук репчатый сушеный, целый, нарезанный кусками, ломтиками, измельченный или в виде порошка, но не подвергнутый дальнейшей обработке
0712 20 000 0
23.
Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды кормовые, сено, люцерна, клевер, эспарцет, капуста кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовые продукты, негранулированные
из 1214
24.
Плоды рожкового дерева, включая семена
1212 94 000 0
1212 99 410 0 -
1212 99 490 0
25.
Овощи прочие, овощные смеси, сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
0712 90
(кроме 0712 90 110 0)
26.
Грибы сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
0712 31 000 0
0712 32 000 0
0712 33 000 0
0712 39 000 0
27.
Желуди и конские каштаны
из 2308 00 400 0
28.
Тапиока, кроме гранулированной
из 1903 00 000 0
Перечень карантинных объектов для плодов, овощей, фруктов, картофеля: Вредители (Insecta):
Инжировая восковая ложнощитовка – ceroplastes rusci L., калифорнийская щитовка – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), капровый жук – trogoderma granarium (Ev.), картофельная моль – phthorimaea operculella Zell., средиземноморская плодовая муха – ceratitis capitata Wied., филлоксера – viteus vitifoliae (Fitch)., цитрусовая белокрылка – dialeurodes citri Riley., цитрусовый мучнистый червец – pseudococcus gahani Green., апельсиновая щитовка – unaspis citri Comst., тутовая щитовка – pseudaulacaspis pentagona (Targ.), червец Комстока – pseudococcus comstocki Kuw., американский клеверный минер – liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess), южноамериканский листовой минер – Liriovyza huidobrensis Blanch., восточная плодожорка – grapholitha molesta (Busck.) западный (калифорнийский) цветочный трипс – frankliniella occidentalis Perg., томатный листовой минер – liriomisa sativae Blanch., пальмовый трипс – thrips palmi Karny., японский жук – Popillia japonica (Newm ).
Возбудители болезней растений (Fungi):
Рак картофеля – synchytrium endobioticum (Schilb.) Percival, шарка сливы (оспа) – plum pox potyvirus, неповирус рашпилевидности листьев черешни – cherry rasp leaf nepovirus.
Нематодные (Nematoda):
Бледная картофельная нематода – globodera pallidа (Stone) Mulvey et Stone, золотистая картофельная нематода – globodera rostochiensis (Woll) M. et St.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Повилики – cuscuta sp. sp, стриги – striga sp. Sp, паслен линейнолистный – solanum elaeagnifolium Cav., череда волосистая – bidens pilosa L., ценхрус малоцветковый (якорцевый) – сenchrus payciflorus Benth.

3) тірі гүлдер кесінділері және қыш құмыра өсімдіктерінің тізбесі, ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін жәндіктер, нематодтар және тірі кенелер (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды):
Р/н №
Атауы
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды
1
2
3
1.
Баданалар, түйнектер, түйнек тәріздес тамырлар, түйнектi баданалар, бұтақталғандарын қоса алғанда, вегетативтік тыныштық, вегетация немесе гүлдену күйіндегі тамыр сабақтары, өсiмдiктер және 1212 тауарлық позициядағы тамырлардан басқа тамырсабақтар
0601
2.
Басқа да тiрi өсiмдiктер (олардың тамырларын қоса алғанда), қалемшелер және сұлама бұтақтар
0602 (0602 90 100 0-ден басқа)
3.
Гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды кесіп алынған гүлдер мен гүлшанақтар
0603 11 000 0 - 0603 19 800 0
4.
Гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды кесіп алынған, кептірілген гүлдер мен гүлшанақтар
0603 90 000 0-ден
5.
Рождество мейрамына арналған ағаштар
0604 20 200 0
6.
Қылқан жапырақты ағаштар бұтақтары
0604 20 400 0
7.
Өсiмдiктердiң гүлсiз және гүлшанақсыз жапырақтары, бұтақтары және басқа да бөлiктерi, гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды балғын, кептiрiлген, одан әрі өңдеуді қажет етпейтін шөптер
0604 90 9100 -ден
0604 90 9900 –ден
0604 20 -ден
8.
Ғылыми-зерттеу мақсаттарына арналған тірі кенелер, нематодтар және жәндіктер
0106 90 001 0-ден
Тірі гүлдер кесінділері және қыш құмыра өсімдіктері карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Цитрус аққанаты – dialeurodes citri Riley., цитрустың ақ ұнтақты сымыры – pseudococcus dahani Green., апельсин қалқаншалы сымыры – unaspis citri Comst., Комсток сымыры – pseudococcus comstocki Kuw., беденің америкалық үңгі шыбыны – liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess), батыс гүл трипсі – frankliniella occidentalis Perg., темекі аққанаты – bemisia tabaci Genn, пальма трипсі – thrips palmi Karny.
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Хризантема аскохитозы – didymella chrysanthemi (Tassi) Gar. et Gull, хризантеманың ақ таты – puccinia horiana P. Henn.
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Арам сояулар – cuscuta sp. sp, салалы жапырақты алқа – solanum elaeagnifolium Cav., түкті итошаған – bidens pilosa L
4) ағаш, орама және бекітпе материалдарының тізбесі (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды):
Р/н №
Атауы
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды
1
2
3
1.
Бөренелер, шөрелер, бұтақтар, шөпшек байламдары немесе осыларға ұқсас түрлердегі отындық сүрек

3) перечень срезов живых цветов и горшечных растений, клещи, нематоды и насекомые живые для научно-исследовательских целей (по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза):
п/п
Наименование
Код продукции по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
1
2
3
1.
Луковицы, клубни, клубневидные корни, клубнелуковицы, корневища, включая разветвленные, находящиеся в состоянии вегетативного покоя, вегетации, или цветения; растения и корни цикория, кроме корней, товарной позиции 1212
0601
2.
Прочие живые растения (включая их корни), черенки и отводки
0602
(кроме 0602 90 100 0)
3.
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие
0603 11 000 0 -
0603 19 800 0
4.
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов, или для декоративных целей засушенные
из 0603 90 000 0
5.
Рождественские деревья
0604 20 200 0
6.
Ветки хвойных деревьев
0604 20 400 0
7.
Листья, ветки и другие части растений без цветков или бутонов, травы, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие, засушенные, без дальнейшей обработки
из 0604 90 9100
из 0604 90 9900
из 0604 20
8.
Клещи, нематоды и насекомые живые для научно-исследовательских целей
из 0106 90 001 0
Перечень карантинных объектов для срезов живых цветов и горшечных растений:
Вредители (Insecta):
Цитрусовая белокрылка – dialeurodes citri Riley., цитрусовый мучнистый червец – pseudococcus dahani Green., апельсиновая щитовка – unaspis citri Comst., червец Комстока – pseudococcus comstocki Kuw., американский клеверный минер – liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess), западный (калифорнийский) цветочный трипс – frankliniella occidentalis Perg., табачная белокрылка – bemisia tabaci Genn, пальмовый трипс – thrips palmi Karny.
Возбудители болезней растений (Fungi):
Аскохитоз хризантем – didymella chrysanthemi (Tassi) Gar. et Gull, белая ржавчина хризантем – puccinia horiana P. Henn.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Повилики – cuscuta sp. sp, паслен линейнолистный – solanum elaeagnifolium Cav., череда волосистая – bidens pilosa L.
4) перечень древесных, упаковочных и крепежных материалов (по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза):
п/п
Наименование
Код продукции по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
1
2
3
1.
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, сучьев, вязанок хвороста или в аналогичных видах
Щепа или стружка древесная хвойных пород
Щепа или стружка древесная лиственных пород
Опилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные

0901 21 000-ден
29.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа кофеинсіз қуырылған кофе
0901 22 000-ден
30.
Кофенің қауызы және кофе дәнінің қабықтары
0901 90 100 0
31.
Егіске арналған будандық қант жүгерісі (Zea mays var. saccaharata)
0712 90 110 0
32.
Кептiрiлген, аршылған, тұқым қабығынан тазартылған немесе тазартылмаған, уатылған немесе уатылмаған бұршақ тұқымдас көкөнiстер
0713
33.
Түйіршіктелмеген тарна, жапырақты қызылша (мангольд), азықтық тамыржемістілер, пішен, жоңышқа, беде, эспарцет, азықтық қырыққабат, бөрібұршақ, сиыржоңышқа және осыларға ұқсас азықтық өнімдер
1214-ден
34.
Дәнді дақылдардың түйіршік түріндегілерден басқа өңделмеген, ұсатылған немесе ұсатылмаған, тартылған немесе тартылмаған, нығыздалған сабаны мен топаны
1213 00 000 0-ден
Дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар мен оларды қайта өңдеу өнімдері, тұқымдық және отырғызу материалы карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.), қытай дән қоңызы – callosobruchus chinensis L., мақта күйе көбелегі – pectinophora gossypiella Saund., төртнүктелі дән қоңызы – callosobruchus maculates F..
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Оңтүстік жүгері гельминтоспориозы – cochliobolus heterostrophus Drech, күріштің бактериялы күйігі – xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishiyama) Swings et al, күріш жапырақтарының жолақты дағы – xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al) Swings et al, жүгерінің бактериялы солуы, стюарт ауруы – erwinia stewartii (Smith) Dye, бидайдың шырышты бактериозы – clavibacter tritici (Carls et Vidav) Davis.
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Жатаған укекіре – acroptilon repens (D.C.), арам сояулар – cuscuta sp. sp, стригалар – striga sp.sp, жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), тікенекті алқа – solanum rostratum Dun, шұңқырлы шырмауық гүл – ipomoea lacunose L., түкті итошаған – bidens pilosa L.
2) жеміс, көкөніс, жеміс-жидек, картоп тізбесі (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды):
Р/н №
Атауы
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды
1
2
3
1.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған картоп
0701
2.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған қызанақтар
0702 00 000
3.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған басты пияз, шалот пиязы, сарымсақ, порей пиязы және басқа да пиязшық көкөнiстер
0703
4.
Жаңа пiскен немесе тоңазытылған қауданды қырыққабат, түстi қырыққабат, кольраби, жапырақты қырыққабат және осыған ұқсас Brassica тектес, жеуге жарамды көкөнiстер

из 0901 21 000
29.
Кофе жаренный без кофеина, кроме расфасованного в потребительскую упаковку
из 0901 22 000
30.
Кофейная шелуха и оболочки зерен кофе
0901 90 100 0
31.
Кукуруза сахарная (Zea mays var. saccaharata) гибридная для посева
0712 90 110 0
32.
Овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной кожуры или неочищенные, колотые или неколотые
0713
33.
Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды кормовые, сено, люцерна, клевер, эспарцет, капуста кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовые продукты, негранулированные
из 1214
34.
Солома и мякина зерновых, необработанная, измельченная или неизмельченная, размолотая или неразмолотая, прессованная, кроме гранулированной
из 1213 00 000 0
Перечень карантинных объектов для зерновых, зернобобовых, масличных, кормовых, технических культур и продуктов их переработки, семенного и посадочного материала Вредители (Insecta):
Капровый жук – trogoderma granarium (Ev.), китайская зерновка – callosobruchus chinensis L., хлопковая моль (розовый червь) – pectinophora gossypiella Saund., четырехпятнистая зерновка – callosobruchus maculates F..
Возбудители болезней растений (Fungi):
Южный гельминтоспориоз кукурузы – cochliobolus heterostrophus Drech, бактериальный ожог риса – xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishiyama) Swings et al, бактериальная полосатость риса – xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al) Swings et al, бактериальный вилт кукурузы – erwinia stewartii (Smith) Dye, слизистый бактериоз пшеницы – clavibacter tritici (Carls et Vidav) Davis.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Горчак розовый – acroptilon repens (D.C.), повилики – cuscuta sp. sp, стриги – striga sp.sp, амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), паслен колючий – solanum rostratum Dun, ипомея ямчатая – ipomoea lacunose L., череда волосистая – bidens pilosa L.
2) перечень плодов, овощей, фруктов, картофеля (по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза):
п/п
Наименование
Код продукции по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
1
2
3
1.
Картофель свежий или охлажденный
0701
2.
Томаты свежие или охлажденные
0702 00 000
3.
Лук репчатый, лук шалот, чеснок, лук-порей и прочие луковичные овощи, свежие или охлажденные
0703
4.
Капуста кочанная, капуста цветная, кольраби, капуста листовая и аналогичные съедобные овощи из рода Brassica, свежие или охлажденные

1903 00 000 0-ден
Жеміс, көкөніс, жеміс-жидек, картоп карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Апельсин қалқаншалы сымыры – unaspis citri Comst., мандариннің үлкен шыбыны – tetradacus citri Chen, шығыс жеміс жемірі – grapholitha molesta (Busck.), шығыс цитрус қалқаншалы сымыры – unaspis yanonensis Kuw., алмұрт қан көбелегі – numonia pyrivorella Mats., калифорниялық қалқаншалы сымыр – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.), картоп күйе көбелегі – phthorimaea operculella Zell., шабдалының жеміс жемірі – carposina niponensis Wlsgh., тұт ағашының қалқаншалы сымыры – pseudaulacaspis pentagona (Targ.), филлоксера – viteus vitifoliae (Fitch)., цитрус аққанаты – dialeurodes citri Riley., цитрустың үңгі күйе көбелегі – phyllocnistis citrella Stainton, Комсток сымыры – pseudococcus comstocki Kuw., алманың зер қоңызы – agrilus mali (Mats)., жапон пілтелі сымыры – geroplastes japonicus Green, таяқша тәріздес жапон қалқаншалы сымыры – leucaspis japonica Ckll., жапон қоңызы – popillia japonica (Newm)., америкалық ақ көбелек – hyphantria cunea Drury, пальма трипсі – thrips palmi Karny.
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi): Картоптың қоңыр шірігі – ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al, алхор шаркасы – plum pox potyvirus, картоп ісігі – synchytrium endobioticum (Schilb.) Percival.
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Жатаған укекіре – acroptilon repens (D.C.), арам сояулар – cuscuta sp. sp, стригалар – striga sp.sp, жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), тікенекті алқа – solanum rostratum Dun, шұңқырлы шырмауық гүл – ipomoea lacunose L., түкті итошаған – bidens pilosa L.

из 1903 00 000 0
Перечень карантинных объектов для плодов, овощей, фруктов, картофеля:
Вредители (Insecta):
Апельсиновая щитовка – unaspis citri Comst., большая мандариновая муха – tetradacus citri Chen, восточная плодожорка – grapholitha molesta (Busck.), восточная цитрусовая щитовка – unaspis yanonensis Kuw., грушевая огневка – numonia pyrivorella Mats., калифорнийская щитовка – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), капровый жук – trogoderma granarium (Ev.), картофельная моль – phthorimaea operculella Zell., персиковая плодожорка – carposina niponensis Wlsgh., тутовая щитовка – pseudaulacaspis pentagona (Targ.), филлоксера – viteus vitifoliae (Fitch)., цитрусовая белокрылка – dialeurodes citri Riley., цитрусовая минирующая моль – phyllocnistis citrella Stainton, червец Комстока – pseudococcus comstocki Kuw., яблонная златка – agrilus mali (Mats)., японская восковая щитовка – geroplastes japonicus Green, японская палочковидная щитовка – leucaspis japonica Ckll., японский жук – popillia japonica (Newm)., американская белая бабочка – hyphantria cunea Drury, пальмовый трипс – thrips palmi Karny.
Возбудители болезней растений (Fungi):
Бурая гниль картофеля – ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al, шарка сливы (оспа) – plum pox potyvirus, рак картофеля – synchytrium endobioticum (Schilb.) Percival.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Горчак розовый – acroptilon repens (D.C.), повилики – cuscuta sp. sp, стриги – striga sp.sp, амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), паслен колючий – solanum rostratum Dun, ипомея ямчатая – ipomoea lacunose L., череда волосистая – bidens pilosa L.

1212 99 950 0-ден
1212 94 000 0
26.
Кофеинді немесе кофеинсіз қуырылмаған кофе
0901 11 000-ден
0901 12 000-ден
27.
Бүтін немесе ұнтақталған, шикi немесе қуырылған какао-бұршақтар
1801 00 000 0
28.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа кофеинді қуырылған кофе
0901 21 000-ден
29.
Тұтынушылық орамаға өлшеніп салынғаннан басқа кофеинсіз қуырылған кофе
0901 22 000-ден
30.
Кофенің қауызы және кофе дәнінің қабықтары
0901 90 100 0
31.
Егіске арналған будандық қант жүгерісі (Zea mays var. saccaharata)
0712 90 110 0
32.
Кептiрiлген, аршылған, тұқым қабығынан тазартылған немесе тазартылмаған, уатылған немесе уатылмаған бұршақ тұқымдас көкөнiстер
0713
33.
Түйіршіктелмеген тарна, жапырақты қызылша (мангольд), азықтық тамыржемістілер, пішен, жоңышқа, беде, эспарцет, азықтық қырыққабат, бөрібұршақ, сиыржоңышқа және осыларға ұқсас азықтық өнімдер
1214-ден
34.
Дәнді дақылдардың түйіршік түріндегілерден басқа өңделмеген, ұсатылған немесе ұсатылмаған, тартылған немесе тартылмаған, нығыздалған сабаны мен топаны
1213 00 000 0-ден
Дәнді, дәнді-бұршақты, майлы, жемдік, техникалық дақылдар мен оларды қайта өңдеу өнімдері, тұқымдық және отырғызу материалы карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.), ақ жиекті қоңыз – pantomorus leucoloma Boh., төртнүктелі дән қоңызы – callosobruchus maculates F, қытай дән қоңызы – callosobruchus chinensis L., батыс жүгері диабротика коңызы – diabrotica virgifera virgifera le Conte, солтүстік жүгері коңызы – diabrotica barberi smith Lawrence, оңтүстік жүгері коңызы – diabrotica undecimpunctata howardi Barder, ерекше жүгері коңызы – diabrotica speciosa Garmer, азиялық мақта көбелегі – spodoptera litura Fabr, азиялық көп қоректі дән қоңызы – сallosobruchus analis L..
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Күнбағыс фомопсисы – phomopsis helianthi Munt. Cvet.et al, оңтүстік жүгері гельминтоспориозы – cochliobolus heterostrophus Drech., жүгерінің бактериялы солуы – erwinia stewartii (Smith), күріштің бактериялы күйігі – xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishiyama) Swings et al, бидайдың үнді қара күйесі – tilletia indica Mitra, картоптың қоңыр шірігі – ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al, жүгері диплодиозы – diplodia macrospora Earle, diplodia frumenti (Ellet Ev).
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Көп жылдық ойраншөп – ambrosia psilostachya (D.C.), жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), үшбөлікті ойраншөп – ambrosia trifida L, қолтықты аюбадана – iva axillaries Pursh, жатаған укекіре (қызғылт) – acroptilon repens (D.C.), каролин алқасы – solanum carolinense L, тікенекті алқа – solanum rostratum Dun., салалы жапырақты алқа – Solanum elaeagnifolium Cav., үш гүлді алқа – solanum triflorum Nutt, арам сояулар – cuscuta sp. sp, калифорния күнбағысы – helianthus californicus DC, кірпікті күнбағыс – helianthus californicus DC, стригалар – striga sp. Sp, масаты тектес шырмауық – ipomoea hederacea L., сирек гүлді ценхрус (теміртікенді) – сenchrus payciflorus Benth., шұңқырлы шырмауық гүл – ipomoea lacunose L, түкті итошаған – bidens pilosa L..

из 1212 99 950 0
1212 94 000 0
26.
Кофе нежареный, с кофеином или без кофеина
из 0901 11 000
из 0901 12 000
27.
Какао-бобы, целые или дробленые, сырые или жареные
1801 00 000 0
28.
Кофе жареный с кофеином, кроме расфасованного в потребительскую
упаковку
из 0901 21 000
29.
Кофе жаренный без кофеина, кроме расфасованного в потребительскую упаковку
из 0901 22 000
30.
Кофейная шелуха и оболочки зерен кофе
0901 90 100 0
31.
Кукуруза сахарная (Zea mays var. saccaharata) гибридная для посева
0712 90 110 0
32.
Овощи бобовые сушеные, лущеные, очищенные от семенной кожуры или неочищенные, колотые или неколотые
0713
33.
Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды кормовые, сено, люцерна, клевер, эспарцет, капуста кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовые продукты, негранулированные
из 1214
34.
Солома и мякина зерновых, необработанная, измельченная или неизмельченная, размолотая или неразмолотая, прессованная, кроме гранулированной
из 1213 00 000 0
Перечень карантинных объектов для зерновых, зернобобовых, масличных, кормовых, технических культур и продуктов их переработки, семенного и посадочного материала:
Вредители (Insecta):
Капровый жук – trogoderma granarium (Ev.), белокаемчатый жук –pantomorus leucoloma Boh., четырехпятнистая зерновка – callosobruchus maculates F, китайская зерновка – callosobruchus chinensis L., западный кукурузный жук диабротика – diabrotica virgifera virgifera le Conte, северный кукурузный жук – diabrotica barberi smith Lawrence, южный кукурузный жук – diabrotica undecimpunctata howardi Barder, особенный кукурузный жук – diabrotica speciosa Garmer, азиатская хлопковая совка – spodoptera litura Fabr, азиатская многоядная зерновка – сallosobruchus analis L.
Возбудители болезней растений (Fungi):
Фомопсис подсолнечника – phomopsis helianthi Munt. Cvet.et al, южный гельминтоспориоз кукурузы – cochliobolus heterostrophus Drech., бактериальное увядание (вилт) кукурузы – erwinia stewartii (Smith), бактериальный ожог риса – xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishiyama) Swings et al, индийская головня пшеницы – tilletia indica Mitra, бурая гниль картофеля – ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al, диплодиоз кукурузы – diplodia macrospora Earle, diplodia frumenti (Ellet Ev).
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия многолетняя – ambrosia psilostachya (D.C.), амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), амброзия трехраздельная – ambrosia trifida L, бузинник пазушный – iva axillaries Pursh, горчак ползучий (розовый) – acroptilon repens (D.C.), паслен каролинский – solanum carolinense L, паслен колючий (клювовидный) – solanum rostratum Dun., паслен линейнолистный – Solanum elaeagnifolium Cav., паслен трехцветковый – solanum triflorum Nutt, повилики – cuscuta sp. sp, подсолнечник калифорнийский – helianthus californicus DC, подсолнечник реснитчатый – helianthus californicus DC, стриги – striga sp. Sp, ипомея плющевидная – ipomoea hederacea L., ценхрус малоцветковый (якорцевый) – сenchrus payciflorus Benth., ипомея ямчатая – ipomoea lacunose L, череда волосистая – bidens pilosa L.

1212 92 000 0
1212 99 410 0 - 1212 99 490 0
25.
Кептірілген, бүтін, бөліктерге, тілімдерге кесілген, ұсатылған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған өзге де көкөністер, көкөніс қоспалары
0712 90 (0712 90 110 0-ден басқа)
26.
Кептiрiлген, бүтiн, бөліктерге, тілімдерге кесiлген, ұсатылған немесе ұнтақ түрiндегi, бiрақ одан арғы өңдеуге ұшырамаған саңырауқұлақтар
0712 31 000 0 0712 32 000 0 0712 33 000 0 0712 39 000 0
27.
Емен жаңғақтары және ат талшын
2308 00 400 0-ден
28.
Түйіршіктелгеннен басқа тапиока
1903 00 000 0-ден
Жеміс, көкөніс, жеміс-жидек, картоп карантиндік объектілерінің тізбесі: Зиянкестер (Insecta):
Америкалық ақ көбелек – hyphantria cunea Drury, алма шыбыны –rhagoletis pomonella Walsh., апельсин қалқаншалы сымыры – unaspis citri Comst., картоп күйе көбелегі – phthorimaea operculella Zell., капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.), филлоксера – viteus vitifoliae (Fitch), ақ жиекті қоңыз - pantomorus leucoloma Boh., шығыс жеміс жемірі – grapholitha molesta (Busck.), калифорниялық қалқаншалы сымыр – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), картоп күйе көбелегі- phthorimaea operculella Zell., беденің америкалық үңгі шыбыны – liriomyza trifolii Burg et Comst Or (Burgess), жерорта теңіз жеміс шыбыны – ceratitis capitata Wied., тұт ағашының қалқаншалы сымыры – pseudaulacaspis pentagona (Targ.), цитрустың ақ ұнтақты сымыры – pseudococcus gahani Green., цитрус аққанаты – dialeurodes citri Riley., Комсток сымыры – pseudococcus comstocki Kuw., алма шыбыны – rhagoletis pomonella Walsh., таяқша тәріздес жапон қалқаншалы сымыры – leucaspis japonica Ckll., жапон қоңызы – popillia japonica (Newm), жеміс бізтұмсығы – сonotrachelus nenuphar Hb., картоптың бүрге қоңызы – еpitrix cucumeris Harris, картоптың тамыр бүрге қоңызы – еpitrix tuberis Gentner, шабдалының жеміс жемірі – carposina niponensis Wlsgh., қызанақ жапырағының үңгі шыбыны – liriomisa sativae Blanch., пальма трипсі – thrips palmi Karny..
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Картоп ісігі – synchytrium endobioticum (Schilb.) Percival, алхор шаркасы – plum pox potyvirus, таңкурайдың тамыр шірігі және бүлдіргеннің тамыр фитофторозы – phytophthora fragariae Hickman, картоптың қоңыр шірігі, бактериялы солуы – ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al, шабдалының латентті мозаикасы (теңбілі) – peach latent mosaic viroid, жүзімнің алтын түстес болып сарғаюы – grapevine lavescence doree phytoplasm, қызанақтың бактериозы – clavibacter michiganehis (Smith) Davis et al., шабдалының ұсак жапырақты мозаикасы – peach rosette mosaic nepovirus, қызыл шие жапырағын тілімдеуші неповирус – cherry rasp leaf nepovirus. Жұмырқұрт тұқымдастар (Nematoda): Картоптың бозғылт түстес жұмырқұрты – globodera pallidа (Stone) Mulvey et Stone, картоптың алтын түстес жұмырқұрты – globodera rostochiensis (Woll) M. et St..
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Көп жылдық ойраншөп – ambrosia psilostachya (D.C.), жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), үшбөлікті ойраншөп – ambrosia trifida L, қолтықты аюбадана – iva axillaries Pursh, жатаған укекіре – acroptilon repens (D.C.), каролин алқасы – solanum carolinense L, тікенекті алқа – solanum rostratum Dun., салалы жапырақты алқа – Solanum elaeagnifolium Cav., үш гүлді алқа – solanum triflorum Nutt, арам сояулар – cuscuta sp. sp, калифорния күнбағысы – helianthus californicus DC, кірпікті күнбағыс – helianthus californicus DC, стригалар – striga sp. Sp, масаты тектес шырмауық – ipomoea hederacea L., сирек гүлді ценхрус – сenchrus pauciflorus Benth, шұңқырлы шырмауық гүл – ipomoea lacunose L, түкті итошаған – bidens pilosa L.

1212 92 000 0
1212 99 410 0 -
1212 99 490 0
25.
Овощи прочие, овощные смеси, сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
0712 90
(кроме 0712 90 110 0)
26.
Грибы сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
0712 31 000 0
0712 32 000 0
0712 33 000 0
0712 39 000 0
27.
Желуди и конские каштаны
из 2308 00 400 0
28.
Тапиока, кроме гранулированной
из 1903 00 000 0
Перечень карантинных объектов для плодов, овощей, фруктов, картофеля:
Вредители (Insecta):
Американская белая бабочка – hyphantria cunea Drury, яблонная муха –rhagoletis pomonella Walsh., апельсиновая щитовка – unaspis citri Comst., картофельная моль – phthorimaea operculella Zell., капровый жук – trogoderma granarium (Ev.), филлоксера – viteus vitifoliae (Fitch), белокаемчатый жук – pantomorus leucoloma Boh., восточная плодожорка – grapholitha molesta (Busck.), калифорнийская щитовка – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), картофельная моль – phthorimaea operculella Zell., американский клеверный минер – liriomyza trifolii Burg et Comst Or (Burgess), средиземноморская плодовая мух а – ceratitis capitata Wied., тутовая щитовка – pseudaulacaspis pentagona (Targ.), цитрусовый мучнистый червец – pseudococcus gahani Green., цитрусовая белокрылка – dialeurodes citri Riley., червец Комстока – pseudococcus comstocki Kuw., яблонная муха – rhagoletis pomonella Walsh., японская палочковидная щитовка – leucaspis japonica Ckll., японский жук – popillia japonica (Newm), плодовый долгоносик – сonotrachelus nenuphar Hb., картофельный жук-блошка – еpitrix cucumeris Harris, картофельный жук-блошка клубневая – еpitrix tuberis Gentner, персиковая плодожорка – carposina niponensis Wlsgh., томатный листовой минер – liriomisa sativae Blanch., пальмовый трипс – thrips palmi Karny.
Возбудители болезней растений (Fungi):
Рак картофеля – synchytrium endobioticum (Schilb.) Percival, шарка сливы (оспа) – plum pox potyvirus, фитофториоз корневей земляники и малины – phytophthora fragariae Hickman, бурая гниль картофеля – ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi et al, латентная мозаика персика – peach latent mosaic viroid, золотистое пожелтение винограда – grapevine lavescence doree phytoplasm, бактериоз томатов – clavibacter michiganehis (Smith) Davis et al., розеточная мозаика персика – peach rosette mosaic nepovirus, неповирус рашпилевидности листьев черешни – cherry rasp leaf nepovirus.
Нематодные (Nematoda):
Бледная картофельная нематода – globodera pallidа (Stone) Mulvey et Stone, золотистая картофельная нематода – globodera rostochiensis (Woll) M. et St..
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия многолетняя – ambrosia psilostachya (D.C.), амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), амброзия трехраздельная – ambrosia trifida L, бузинник пазушный – iva axillaries Pursh, горчак ползучий (розовый) – acroptilon repens (D.C.), паслен каролинский – solanum carolinense L, паслен колючий (клювовидный) – solanum rostratum Dun., паслен линейнолистный – Solanum elaeagnifolium Cav., паслен трехцветковый – solanum triflorum Nutt, повилики – cuscuta sp. sp, подсолнечник калифорнийский – helianthus californicus DC, подсолнечник реснитчатый – helianthus californicus DC, стриги – striga sp. Sp, ипомея плющевидная – ipomoea hederacea L., ценхрус малоцветковый- сenchrus pauciflorus Benth, ипомея ямчатая – ipomoea lacunose L, череда волосистая – bidens pilosa L.

3) тірі гүлдер кесінділері және қыш құмыра өсімдіктерінің тізбесі, ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін жәндіктер, нематодтар және тірі кенелер (Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды):
Р/н №
Атауы
Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша өнімнің коды
1
2
3
1.
Баданалар, түйнектер, түйнек тәріздес тамырлар, түйнектi баданалар, бұтақталғандарын қоса алғанда, вегетативтік тыныштық, вегетация немесе гүлдену күйіндегі тамыр сабақтары, өсiмдiктер және 1212 тауарлық позициядағы тамырлардан басқа тамырсабақтар
0601
2.
Басқа да тiрi өсiмдiктер (олардың тамырларын қоса алғанда), қалемшелер және сұлама бұтақтар
0602 (0602 90 100 0-ден басқа)
3.
Гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды кесіп алынған гүлдер мен гүлшанақтар
0603 11 000 0 - 0603 19 800 0
4.
Гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды кесіп алынған, кептірілген гүлдер мен гүлшанақтар
0603 90 000 0-ден
5.
Рождество мейрамына арналған ағаштар
0604 20 200 0
6.
Қылқан жапырақты ағаштар бұтақтары
0604 20 400 0
7.
Өсiмдiктердiң гүлсiз және гүлшанақсыз жапырақтары, бұтақтары және басқа да бөлiктерi, гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды балғын, кептiрiлген, одан әрі өңдеуді қажет етпейтін шөптер
0604 90 9100-ден
0604 90 9900-ден
8.
Ғылыми-зерттеу мақсаттарына арналған тірі кенелер, нематодтар және жәндіктер
0106 90 001 0-ден
Тірі гүлдер кесінділері және қыш құмыра өсімдіктер карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Калифорниялық қалқаншалы сымыр – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), цитрустың ақ ұнтақты сымыры – pseudococcus gahani Green., цитрус аққанаты – dialeurodes citri Riley., Комсток сымыры – pseudococcus comstocki Kuw., темекі аққанаты – bemisia tabaci Genn, беденің америкалық үңгі шыбыны – liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess), қызанақ жапырағының үңгі шыбыны – liriomisa sativae Blanch., пальма трипсі – thrips palmi Karny.
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Хризантема аскохитозы – didymella chrysanthemi (Tassi) Gar. et Gull., хризантеманың ақ таты – puccinia horiana P. Henn, қызанақтың бактериозы – clavibacter michiganehis subsp.
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Көп жылдық ойраншөп – ambrosia psilostachya (D.C.), жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), үшбөлікті ойраншөп – ambrosia trifida L, қолтықты аюбадана – iva axillaries Pursh, жатаған укекіре – acroptilon repens (D.C.), каролин алқасы – solanum carolinense L, тікенекті алқа – solanum rostratum Dun., салалы жапырақты алқа – Solanum elaeagnifolium Cav., үш гүлді алқа – solanum triflorum Nutt, арам сояулар – cuscuta sp. sp, калифорния күнбағысы – helianthus californicus DC, кірпікті күнбағыс – helianthus californicus DC, стригалар – striga sp. Sp, масаты тектес шырмауық – ipomoea hederacea L., сирек гүлді ценхрус – сenchrus payciflorus Benth, шұңқырлы шырмауық гүл – ipomoea lacunose L, түкті итошаған – bidens pilosa L.

3) перечень срезов живых цветов и горшечных растений, клещи, нематоды и насекомые живые для научно-исследовательских целей (по кодам товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза):
п/п
Наименование
Код продукции по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
1.
Луковицы, клубни, клубневидные корни, клубнелуковицы, корневища, включая разветвленные, находящиеся в состоянии вегетативногопокоя, вегетации, или цветения; растения и корни цикория, кроме корней, товарной позиции 1212
0601
2.
Прочие живые растения (включая их корни), черенки и отводки
0602
(кроме 0602 90 100 0)
3.
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие
0603 11 000 0 -
0603 19 800 0
4.
Срезанные цветы и бутоны, пригодные для составления букетов, или для декоративных целей засушенные
из 0603 90 000 0
5.
Рождественские деревья
0604 20 200 0
6.
Ветки хвойных деревьев
0604 20 400 0
7.
Листья, ветки и другие части растений без цветков или бутонов, травы, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие, засушенные, без дальнейшей обработки
из 0604 90 9100
из 0604 90 9900
8.
Клещи, нематоды и насекомые живые для научно-исследовательских целей
из 0106 90 001 0
Перечень карантинных объектов для срезов живых цветов и горшечных растений:
Вредители (Insecta):
Калифорнийская щитовка – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), цитрусовый мучнистый червец – pseudococcus gahani Green., цитрусовая белокрылка – dialeurodes citri Riley., червец Комстока – pseudococcus comstocki Kuw., табачная белокрылка – bemisia tabaci Genn, американский клеверный минер – liriomyza trifolii Burg et Comst (Burgess), томатный листовой минер – liriomisa sativae Blanch., пальмовый трипс – thrips palmi Karny.
Возбудители болезней растений (Fungi):
Аскохитоз хризантем – didymella chrysanthemi (Tassi) Gar. et Gull., белая ржавчина хризантем – puccinia horiana P. Henn, бактериоз томатов – clavibacter michiganehis subsp.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия многолетняя – ambrosia psilostachya (D.C.), амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), амброзия трехраздельная – ambrosia trifida L, бузинник пазушный – iva axillaries Pursh, горчак ползучий (розовый) – acroptilon repens (D.C.), паслен каролинский – solanum carolinense L, паслен колючий (клювовидный) – solanum rostratum Dun., паслен линейнолистный – Solanum elaeagnifolium Cav., паслен трехцветковый – solanum triflorum Nutt, повилики – cuscuta sp. sp, подсолнечник калифорнийский – helianthus californicus DC, подсолнечник реснитчатый – helianthus californicus DC, стриги – striga sp. Sp, ипомея плющевидная – ipomoea hederacea L., ценхрус малоцветковый (якорцевый) – сenchrus payciflorus Benth, ипомея ямчатая – ipomoea lacunose L, череда волосистая – bidens pilosa L.

4416 00 000 0-ден
12.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа терезе, балкон есіктері мен олардың жақтаулары
4418 10-нан
13.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа есіктер және олардың жақтаулары мен босағалары
4418 20-дан
14.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа жабындық гонт пен қиынды ағаш
4418 50 000 0-ден
15.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа тоқуға арналған материалдардан жасалған, жолақтарға немесе ленталарға жалғасқан немесе жалғаспаған, тоқылған және осыған ұқсас бұйымдар; бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа өсімдік материалдарынан жасалған кілемшелер, шилер, керме шымылдықтар
4601-ден
16.
Бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа тікелей нысан бойынша тоқуға арналған материалдардан дайындалған себеттік, тоқыма және өзге де бұйымдар; бояумен, улағыштармен, антисептикпен және басқа да консерванттармен өңделгендерден басқа сәнқауақтан жасалған бұйымдар
4602-ден
17.
Гофрленген, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған қағаз және картон
4808 10 000 0
18.
Гофрленген қағаздан немесе гофрленген картоннан жасалған жәшіктер мен қораптар
4819 10 000 0-ден
Ағаш, орама және бекітпе материалдар карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Америкалық ақ көбелек – hyphantria cunea Drury, капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.).
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Еменнің солуы (қурауы) – ceratocystis fagacearum (Bretz.) Hunt, карағай діндері мен бұтақшаларының ісігі, күйігі – atropellis pinicola Zeller Godding, дінгектің және бұтақтың ісік ауруы – atropellis piniphila (Weir.) Lohman Cash.
Жұмырқұрт тұқымдастар (Nematoda):
Қарағай діңінің жұмырқұрты – bursaphelenchus xylophilus (Steiner et Buhrer).
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Көп жылдық ойраншөп – ambrosia psilostachya (D.C.), жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), үшбөлікті ойраншөп – ambrosia trifida L, қолтықты аюбадана – iva axillaries Pursh, жатаған укекіре – acroptilon repens (D.C.), каролин алқасы – solanum carolinense L, тікенекті алқа – solanum rostratum Dun., салалы жапырақты алқа – Solanum elaeagnifolium Cav., үш гүлді алқа – solanum triflorum Nutt, арам сояулары – cuscuta sp. sp, калифорния күнбағысы – helianthus californicus DC, кірпікті күнбағыс – helianthus californicus DC, стригалар – striga sp. Sp, масаты тектес шырмауық – ipomoea hederacea L., сирек гүлді ценхрус – сenchrus payciflorus Benth., шұңқырлы шырмауық гүл – ipomoea lacunose L, түкті итошаған – bidens pilosa L.

из 4416 00 000 0
12.
Окна, балконные двери и их рамы, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4418 10
13.
Двери и их рамы и пороги, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4418 20
14.
Гонт и дранка кровельные, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4418 50 000 0
15.
Плетеные и аналогичные изделия из материалов для плетения, соединенные или не соединенные в полосы или ленты, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами; коврики, циновки и ширмы из растительных материалов, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4601
16.
Корзиночные, плетеные и другие изделия, изготовленные непосредственно по форме из материалов для плетения, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами; изделия из люфы, кроме обработанных краской, протравителями, антисептиком и другими консервантами
из 4602
17.
Бумага и картон гофрированные, перфорированные или неперфорированные
4808 10 000 0
18.
Ящики и коробки из гофрированной бумаги или гофрированного
картона
из 4819 10 000 0
Перечень карантинных объектов для древесных, упаковочных и крепежных материалов:
Вредители (Insecta):
Американская белая бабочка – hyphantria cunea Drury, капровый жук – trogoderma granarium (Ev.).
Возбудители болезней растений (Fungi):
Усыхание дуба (сосудистый микоз) – ceratocystis fagacearum (Bretz.) Hunt, рак стволов и ветвей сосны – atropellis pinicola Zeller Godding,
рак стволов и ветвей – atropellis piniphila (Weir.) Lohman Cash.
Нематодные (Nematoda):
Сосновая стволовая нематода – bursaphelenchus xylophilus (Steiner et Buhrer).
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия многолетняя – ambrosia psilostachya (D.C.), амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), амброзия трехраздельная – ambrosia trifida L, бузинник пазушный – iva axillaries Pursh, горчак ползучий (розовый) – acroptilon repens (D.C.), паслен каролинский – solanum carolinense L, паслен колючий (клювовидный) – solanum rostratum Dun., паслен линейнолистный – solanum elaeagnifolium Cav., паслен трехцветковый – solanum triflorum Nutt, повилики – cuscuta sp. sp, подсолнечник калифорнийский – helianthus californicus DC, подсолнечник реснитчатый – helianthus californicus DC, стриги – striga sp. Sp, ипомея плющевидная – ipomoea hederacea L., ценхрус малоцветковый (якорцевый) – сenchrus payciflorus Benth., ипомея ямчатая – ipomoea lacunose L, череда волосистая – bidens pilosa L

0604 91 200 0
6.
Қылқан жапырақты ағаштар бұтақтары
0604 91 400 0
7.
Өсiмдiктердiң гүлсiз және гүлшанақсыз жапырақтары, бұтақтары және басқа да бөлiктерi, гүл шоқтарын жасауға немесе сәндік мақсаттарға жарамды балғын, кептiрiлген, одан әрі өңдеуді қажет етпейтін шөптер
0604 90 9100-ден
0604 90 9900 0-ден
8.
Ғылыми-зерттеу мақсаттарына арналған тірі кенелер, нематодтар және жәндіктер
0106 90 001 0-ден
Тірі гүлдер кесінділері және қыш құмыра өсімдіктер карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Апельсин қалқаншалы сымыры – unaspis citri Comst, калифорниялық қалқаншалы сымыр – quadraspidiotus perniciosus (Comst.), цитрус аққанаты – dialeurodes citri Riley, Комсток сымыры – pseudococcus comstocki Kuw., темекі аққанаты – bemisia tabaci Genn., беденің америкалық үңгі шыбыны – liriomyza trifolii Burg et Comst. Or (Burgess), цитрустың ақ ұнтақты сымыры – pseudococcus gahani Green, батыс гүл трипсі – frankliniella occidentalis Perg, қызанақ жапырағының үңгі шыбыны – liriomisa sativae Blanch., пальма трипсі – thrips palmi Karny..
Өсімдік ауруларын қоздырғыштар (Fungi):
Хризантеманың ақ таты – puccinia horiana P. Henn, техас тамыр шірігі – рhymatotrichum omnivorum Duggar.
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), арам сояулар – cuscuta sp. sp, масаты тектес шырмауық – ipomoea hederacea L, сирек гүлді ценхрус – cenchrus payciflorus Benth, көп жылдық ойраншөп – ambrosia psilostachya (D.C.), үшбөлікті ойраншөп – ambrosia trifida L, қолтықты аюбадана – iva axillaries Pursh, тікенекті алқа – solanum rostratum Dun, кірпікті күнбағыс – helianthus ciliaris DC, шұңқырлы шырмауық гүл – ipomoea lacunose L., түкті итошаған – bidens pilosa L.

0604 91 200 0
6.
Ветки хвойных деревьев
0604 91 400 0
7.
Листья, ветки и другие части растений без цветков или бутонов, травы, пригодные для составления букетов или для декоративных целей, свежие, засушенные, без дальнейшей обработки
из 0604 90 9100
из 0604 90 9900
8.
Клещи, нематоды и насекомые живые для научно-исследовательских целей
из 0106 90 001 0
Перечень карантинных объектов для срезов живых цветов и горшечных растений:
Вредители (Insecta):
Апельсиновая щитовка – unaspis citri Comst, калифорнийская щитовка quadraspidiotus perniciosus (Comst.), цитрусовая белокрылка – dialeurodes citri Riley, червец Комстока – pseudococcus comstocki Kuw., табачная белокрылка – bemisia tabaci Genn., американский клеверный минер – liriomyza trifolii Burg et Comst. Or (Burgess), цитрусовый мучнистый червец – pseudococcus gahani Green, западный (калифорнийский) цветочный трипс – frankliniella occidentalis Perg, томатный листовой минер – liriomisa sativae Blanch., пальмовый трипс – thrips palmi Karny.
Возбудители болезней растений (Fungi):
Белая ржавчина хризантем – puccinia horiana P. Henn, техасская корневая гниль – рhymatotrichum omnivorum Duggar.
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), повилики – cuscuta sp. sp, ипомея плющевидная – ipomoea hederacea L, ценхрус малоцветковый (якорцевый) – cenchrus payciflorus Benth, амброзия многолетняя – ambrosia psilostachya (D.C.), амброзия трехраздельная – ambrosia trifida L, бузинник пазушный – iva axillaries Pursh, паслен колючий – solanum rostratum Dun, подсолнечник реснитчатый – helianthus ciliaris DC, ипомея ямчатая – ipomoea lacunose L., череда волосистая – bidens pilosa L.

4808 10 000 0
18.
Гофрленген қағаздан немесе гофрленген картоннан жасалған жәшіктер мен қораптар
4819 10 000 0-ден
Ағаш, орама және бекітпе материалдары карантиндік объектілерінің тізбесі:
Зиянкестер (Insecta):
Капр қоңызы – trogoderma granarium (Ev.), қарағайдың қара сүгені – monochamus galloprovincialis (Oliv), шыршаның үлкен қара сүгені – monochamus urussovi (Fisch.).
Арамшөп өсімдіктері (арамшөптер) (Ruderais, herba):
Жусан жапырақты ойраншөп – ambrosia artemisiifolia (L.), арам сояулар – cuscuta sp. sp, масаты тектес шырмауық – ipomoea hederacea L, сирек гүлді ценхрус – cenchrus payciflorus Benth, көп жылдық ойраншөп – ambrosia psilostachya (D.C.), үшбөлікті ойраншөп – ambrosia trifida L, қолтықты аюбадана – iva axillaries Pursh, тікенекті алқа – solanum rostratum Dun, кірпікті күнбағыс – helianthus ciliaris DC, шұңқырлы шырмауық гүл – ipomoea lacunose L., түкті итошаған – bidens pilosa L.

4808 10 000 0
18.
Ящики и коробки из гофрированной бумаги или гофрированного картона
из 4819 10 000 0
Перечень карантинных объектов для древесных, упаковочных и крепежных материалов:
Вредители (Insecta):
Капровый жук – trogoderma granarium (Ev.), усач черный сосновый – monochamus galloprovincialis (Oliv), усач черный еловый большой – monochamus urussovi (Fisch.).
Сорные растения (сорняки) (Ruderais, herba):
Амброзия полыннолистная – ambrosia artemisiifolia (L.), повилики – cuscuta sp. sp, ипомея плющевидная – ipomoea hederacea L, ценхрус малоцветковый – cenchrus payciflorus Benth, амброзия многолетняя – ambrosia psilostachya (D.C.), амброзия трехраздельная – ambrosia trifida L, бузинник пазушный – iva axillaries Pursh, паслен колючий – solanum rostratum Dun, подсолнечник реснитчатый – helianthus ciliaris DC, ипомея ямчатая – ipomoea lacunose L., череда волосистая – bidens pilosa L.