Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің арнайы көлiк құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 370 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 тамызда № 11819 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 18 наурыздағы № 10 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 18.03.2024 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің арнайы көлiк құралдарының заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ Б. Сұлтанов
2015 жыл 1 шілде
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 370 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің арнайы көлiк құралдарының заттай нормалары

Об утверждении натуральных норм специальных транспортных средств Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 370. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2015 года № 11819. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 18 марта 2024 года № 10.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 18.03.2024 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы специальных транспортных средств Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2. Комитету по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
01 июля 2015 год
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 370
Натуральные нормы специальных транспортных средств
Министерства национальной экономики Республики Казахстан

Ескерту. Нормаларға өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.09.2019 № 82 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Атауы
Функционалдық мақсаты
Арнайы автомобильдерді пайдалануға құқығы бар республикалық мемлекеттік мекемелер
Автомобильдердің шекті саны
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті
Жедел
Аумақтық статистика органдарында статистикалық зерттеулерді жедел жүзеге асыруға арналған арнайы автокөлік құралдары*
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Ақмола облысының Статистика департаменті
18
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Ақтөбе облысының Статистика департаменті
12
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Алматы облысының Статистика департаменті
20
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Атырау облысының Статистика департаменті
7
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Шығыс Қазақстан облысының Статистика департаменті
19
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Жамбыл облысының Статистика департаменті
11
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Батыс Қазақстан облысының Статистика департаменті
13
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Қарағанды облысының Статистика департаменті
18
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Қостанай облысының Статистика департаменті
20
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Қызылорда облысының Статистика департаменті
9
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Маңғыстау облысының Статистика департаменті
6
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Павлодар облысының Статистика департаменті
13
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Статистика департаменті
13
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Түркістан облысының Статистика департаменті
16
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті
Арнайы
Санитариялық-гигиеналық және эпидемияға қарсы (профилактикалық) іс-шаралар кешенін жүргізу үшін арнайы автокөлік құралдары**
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті үшін
Санитариялық автомобильдің 1 бірлігі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті
4
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қостанай бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қарағанды бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Көкшетау бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Павлодар бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Атбасар бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
1
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жаңаарқа бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ақтөбе бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
1
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Атырау бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
1
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қызылорда бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Орал бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
1
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Маңғыстау бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
1
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Алматы бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
4
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жамбыл бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
3
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шымкент бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Защита бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Семей бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
3
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің облыстардың және Алматы қаласының департаменттері үшін
Қызмет көрсетілетін халықтың әрбір 300 000 адамына санитариялық автомобильдің 1 бірлігі, бірақ 1 бірліктен кем емес
Қалалық Тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармалары үшін
Қызмет көрсетілетін халықтың әрбір 100 000 адамына санитариялық автомобильдің 1 бірлігі, бірақ 1 бірліктен кем емес
Аудандық (қалалардағы) Тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармалары үшін
Қызмет көрсетілетін халықтың әрбір 150 000 адамына санитариялық автомобильдің 1 бірлігі, бірақ 1 бірліктен кем емес
Аудандық Тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармалары үшін
Қызмет көрсетілетін халықтың әрбір 40 000 адамына санитариялық автомобильдің 1 бірлігі, бірақ 1 бірліктен кем емес
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Астана қаласының Тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті
Қызмет көрсетілетін халықтың әрбір 200 000 адамына санитариялық автомобильдің 1 бірлігі, бірақ 1 бірліктен кем емес
Ескерту: * арнайы автокөлік құралы - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығымен бекітілген Статистикалық жұмыстар жоспарын уақытылы орындау мақстаныда статистикалық зерттеулерді жүргізу бойынша жедел жұмысқа пайдалану үшін аумақтық статистика органдарында қолданылатын жеңіл автомобиль.
** арнайы автокөлік құралы – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын жүзеге асыру мақсатында санитариялық-профилактикалық және санитариялық-эпидемияға қарсы іс-шараларды жүргізу үшін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы аумақтық органдарда қолданылатын жеңіл автомобиль.

Сноска. Натуральные нормы с изменениями, внесенными приказом Министра национальной экономики РК от 23.09.2019 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
Функциональное назначение
Республиканские государственные учреждения, имеющие право использования специальных автомобилей
Предельное количество автомобилей
Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Оперативная
Специальные автотранспортные средства* для оперативного осуществления статистических обследований в территориальных органах статистики
Департамент статистики Акмолинской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
18
Департамент статистики Актюбинской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
12
Департамент статистики Алматинской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
20
Департамент статистики Атырауской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
7
Департамент статистики Восточно-Казахстанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
19
Департамент статистики Жамбылской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
11
Департамент статистики Западно-Казахстанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
13
Департамент статистики Карагандинской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
18
Департамент статистики Костанайской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
20
Департамент статистики Кызылординской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
9
Департамент статистики Мангистауской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
6
Департамент статистики Павлодарской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
13
Департамент статистики Северо-Казахстанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
13
Департамент статистики Туркестанской области Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан
16
Комитет по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Специальная
Специальные автотранспортные средства** для проведения комплекса санитарно-гигиенических и противоэпидемиологических (профилактических) мероприятий
Для Комитета по защите прав потребителей
1 единица санитарного автомобиля
Департамент по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан
4
Костанайское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2
Карагандинское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2
Кокшетауское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2
Павлодарское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2
Атбасарское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
1
Жана-Аркинское отделенческое Управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2
Актюбинское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
1
Атырауское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
1
Кызылординское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2
Уральское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
1
Мангистауское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
1
Алматинское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4
Жамбылское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3
Шымкентское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2
Защитинское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2
Семейское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3
Для департаментов Комитета по защите прав потребителей областей и города Алматы
1 единица санитарного автомобиля на каждые 300000 человек обслуживаемого населения, но не менее 1 единицы
Для городских управлений по защите прав потребителей
1 единица санитарного автомобиля на каждые 100000 человек обслуживаемого населения, но не менее 1 единицы
Для районных управлений (в городах) по защите прав потребителей
1 единица санитарного автомобиля на каждые 150000 человек обслуживаемого населения, но не менее 1 единицы
Для районных управлений по защите прав потребителей
1 единица санитарного автомобиля на каждые 40000 человек обслуживаемого населения, но не менее 1 единицы
Для департамента Комитета по защите прав потребителей по городу Астана
1 единица санитарного автомобиля на каждые 200000 человек обслуживаемого населения, но не менее 1 единицы
Примечание: * специальное автотранспортное средство – легковой автомобиль, применяемый в территориальных органах статистики для использования в оперативной работе по проведению статистических обследований в целях своевременного исполнения Плана статистических работ, утверждаемый приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан.
** специальные автотранспортные средства – легковой автомобиль, применяемый в территориальных органах в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения для проведения санитарно-профилактических и санитарно-противоэпидемических мероприятий в целях осуществления санитарно-эпидемиологического благополучия населения.