Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпаратты мемлекеттік органдарға беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 475 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 тамызда № 11917 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2018 жылғы 25 мамырдағы № 393 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.05.2018 № 393 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 32-8) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпаратты мемлекеттік органдарға беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Е. Досаев
2015 жылғы 16 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
______________ В. Школьник
2015 жылғы 5 мамыр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 21 сәуірдегі
№ 475 бұйрығымен
бекітілген
Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша
ақпаратты мемлекеттік органдарға беру қағидалары

Об утверждении Правил предоставления информации по государственному балансу запасов полезных ископаемых государственным органам
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 475. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 августа 2015 года № 11917. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 393 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.05.2018 № 393 (вводится в действие с 29.06.2018).
В соответствии с подпунктом 32-8) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления информации по государственному балансу запасов полезных ископаемых государственным органам.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
от 16 июля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
______________ В. Школьник
от 5 мая 2015 года
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 21 апреля 2015 года № 475
Правила
предоставления информации по государственному балансу запасов
полезных ископаемых государственным органам

1. Жалпы ережелер
1. Осы Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпаратты мемлекеттік органдарға беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 20-бабы 32-8) тармақшасына сәйкес әзірленді, пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпаратты мемлекеттік органдарға беру тәртібін анықтайды.
2. Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша
ақпаратты мемлекеттік органдарға беру тәртібі
2. Жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) жасаған Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпарат мемлекеттік органдарға ресми сұрау салу бойынша осындай сұрау салу түскен сәттен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынылады:
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің Кеңсесіне және мемлекеттік жоспарлау саласындағы уәкілетті органға – пайдалы қазбалардың барлық түрлері бойынша;
мұнай, газ, көмір және уран саласындағы уәкілетті органға – көмірсутек шикізаты, көмір және уран бойынша;
елді мекендерінің аумақтарының сыртында су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органға – жерасты сулар бойынша.
3. Осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген мемлекеттік органдарға пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпарат Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі бойынша (ЭҚАБЖ) электрондық тасығыштарда және поштамен қағаз тасығыштарда жіберіледі.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления информации по государственному балансу запасов полезных ископаемых государственным органам (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 32-8) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (далее – Закон), определяют порядок предоставления информации по государственному балансу запасов полезных ископаемых государственным органам.
2. Порядок предоставления информации по государственному
балансу запасов полезных ископаемых государственным органам
2. Составленная уполномоченным органом по изучению и использованию недр (далее – уполномоченный орган) информация по государственному балансу запасов полезных ископаемых предоставляется государственным органам по официальному запросу в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней с момента поступления такого запроса:
Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и уполномоченному органу в области государственного планирования – по всем видам полезных ископаемых;
уполномоченному органу в области нефти, газа, угля и урана – по углеводородному сырью, углю и урану;
уполномоченному органу в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения за пределами населенных пунктов – по подземным водам.
3. Информация по государственному балансу запасов полезных ископаемых направляется в указанные в пункте 2 настоящих Правил государственные органы: на электронных носителях – по Единой системе электронного документооборота (ЕСЭДО) и на бумажных носителях – почтой.

4. Осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген мемлекеттік органдарға пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпарат бір данада (электрондық және қағаз тасығыштарда) беріледі және көбейтуге жатпайды.
5. Осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген мемлекеттік органдарға пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпарат осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
Пайдалы қазбалар қорларының
мемлекеттік балансы бойынша
ақпаратты мемлекеттік
органдарға беру қағидаларына
қосымша
Нысан
Пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік балансы бойынша ақпарат
р/с
Пайдалы қазбалар
Компоненттік өлшеу бірлігі
Орташа мазмұны
Баланстық қорлар
Баланстан тыс қорлар
Өсу/кему
1
2
3
4
5
6
7

4. Информация по государственному балансу запасов полезных ископаемых предоставляется государственным органам, указанным в пункте 2 настоящих Правил в одном экземпляре (на электронном и бумажном носителях) и тиражированию не подлежит.
5. Информация по государственному балансу запасов полезных ископаемых предоставляется в государственные органы, указанные в пункте 2 настоящих Правил, по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
Приложение
к Правилам предоставления
информации по государственному
балансу запасов полезных
ископаемых государственным
органам
Форма
Информация по государственному балансу
запасов полезных ископаемых
№ п/п
Полезное ископаемое
Единица измерения компонента
Среднее содержание
Балансовые запасы
Забалансовые запасы
Прирост/урост
1
2
3
4
5
6
7