Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің м.а. 2015 жылғы 28 шілдедегі № 626 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 тамызда № 11958 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 19 қазандағы № ҚР ДСМ-136/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 19.10.2020 № ҚР ДСМ-136/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 46-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін мерзімдік баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушы
Б. Нұрымбетов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 шілдедегі
№ 626 бұйрығына
қосымша
Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.04.2020 № ҚР ДСМ-24/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил оказания консультативно-диагностической помощи
Приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 626. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2015 года № 11958. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2020 года № ҚР ДСМ-136/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 19.10.2020 № ҚР ДСМ-136/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 46 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания консультативно-диагностической помощи.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 июля 2015 года № 626
Правила оказания консультативно-диагностической помощи
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 02.04.2020 № ҚР ДСМ-24/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения

1. Осы Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексі (бұдан әрі - Кодекс) 46-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және халыққа консультациялық-диагностикалық көмек көрсету тәртібін айқындайды. Консультациялық-диагностикалық көмек:
1) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде;
2) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде;
3) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 304 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11341 болып тіркелген) бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарында ақылы қызметтер көрсету қағидалары мен талаптарына сәйкес ақылы негізде;
4) "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ерікті медициналық сақтандыру шеңберінде көрсетіледі.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бейінді маман - жоғары медициналық білімді, белгілі бір мамандық бойынша сертификаты бар медицина қызметкері;
2) консультациялық-диагностикалық көмек (бұдан әрі - КДК) - тәулік бойы медициналық бақылау жасалмайтын, мамандандырылған медициналық көмек, оның ішінде жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтер қолданылатын мамандырылған медициналық көмек;
3) мамандандырылған медициналық көмек - диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың мамандандырылған әдістерін талап ететін аурулар кезінде бейінді мамандар көрсететін, оның ішінде телемедицина құралын пайдалана отырып көрсететін медициналық көмек;
4) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру (бұдан әрі - МӘМС) - әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтері есебінен медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларға медициналық көмек көрсету жөніндегі құқықтық, экономикалық және ұйымдастырушылық шаралар кешені;
5) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесі - міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне қатысушылар арасындағы қатынастарды реттейтін, мемлекет белгілейтін нормалар мен қағидалардың жиынтығы;
6) пациент - медициналық қызметтер көрсетудің тұтынушысы болып табылатын (болып табылған) жеке тұлға;
7) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі - ТМККК) - Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тізбе бойынша бюджет қаражаты есебінен берілетін медициналық көмектің көлемі.
2. Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету тәртібі

1. Настоящие Правила оказания консультативно-диагностической помощи (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 46 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок оказания консультативно-диагностической помощи.
Консультативно-диагностическая помощь оказывается:
1) в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
2) в системе обязательного социального медицинского страхования;
3) на платной основе согласно Правилам и условиям оказания платных услуг в организациях здравоохранения, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 304 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11341);
4) в рамках добровольного медицинского страхования в соответствии с Законом Республики Казахстан "О страховой деятельности".
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) профильный специалист – медицинский работник с высшим медицинским образованием, имеющий сертификат по определенной специальности;
2) консультативно-диагностическая помощь (далее – КДП) – специализированная медицинская помощь, в том числе с применением высокотехнологичных медицинских услуг без круглосуточного медицинского наблюдения;
3) специализированная медицинская помощь – медицинская помощь, оказываемая профильными специалистами при заболеваниях, требующих специальных методов диагностики, лечения и медицинской реабилитации, в том числе с использованием средств телемедицины;
4) обязательное социальное медицинское страхование (далее – ОСМС) – комплекс правовых, экономических и организационных мер по оказанию медицинской помощи потребителям медицинских услуг за счет активов фонда социального медицинского страхования;
5) система обязательного социального медицинского страхования – совокупность норм и правил, устанавливаемых государством, регулирующих отношения между участниками системы обязательного социального медицинского страхования;
6) пациент – физическое лицо, являющееся (являвшееся) потребителем медицинских услуг;
7) гарантированный объем бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП) – объем медицинской помощи, предоставляемой за счет бюджетных средств по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан, гражданам Республики Казахстан, оралманам, а также иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок оказания консультативно-диагностической помощи

3. КДК "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген тәртіпте алынған қызметтің көрсетілген түріне мемлекеттік лицензиясы бар денсаулық сақтау субъектілері көрсетеді.
4. КДК:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес КДК деңгейінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тізбесі;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде КДК деңгейінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тізбесін қамтиды.
5. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде КДК көрсету медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі - МСАК) маманының жолдамасы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 281 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 90643 болып тіркелген) жүгіну себептеріне сәйкес жүзеге асырылады.
КДК көрсету МСАК маманының жолдамасынсыз мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) бір жағдайдың шеңберінде диагнозды верификациялау үшін қосымша зертханалық-диагностикалық зерттеулерге және басқа да бейінді мамандардың консультациясына жіберу кезінде;
2) бір жағдайдың шеңберінде бейінді маманға қайталап қабылдауға жүгіну кезінде;
3) кез келген жарақат түрі, оның ішінде офтальмологиялық, оториноларингологиялық және басқа да жарақаттар бойынша пациент жүгінген кезінде;
4) шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек көрсетуге байланысты пациент жүгінген кезінде;
5) дерматовенерологиялық бейін ауруы бойынша пациент жүгінген кезде;
6) жылжымалы медициналық кешендер мен медициналық пойыздар қызметтер көрсеткен кезде;
7) жастар денсаулық орталықтарына пациент (өзін-өзі басқару) жүгінген кезде;
8) пациент тіркелген орны бойынша акушер-гинекологқа және психологқа жүгінген кезде;
9) пациент динамикалық байқау жүзеге асырылатын денсаулық сақтау ұйымына бейінді маманға жүгінген кезде.
6. ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде келісімшарт бойынша әскери қызметшілердің отбасы мүшелеріне, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары қызметкерлерінің отбасы мүшелеріне (оның ішінде олардың асырауындағы адамдарға), құқық қорғау органдарының зейнеткерлеріне, әскери қызметте болудың шекті жасына толуы бойынша, денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметтен шығарылған, әскери қызмет міндеттерін орындауға байланысты ауырған, сондай-ақ жиырма және одан да көп еңбек сіңірген жылдары бар адамдарға, арнаулы мемлекеттік органдардағы қызметтен денсаулық жағдайына (қызметтік міндеттерін атқару кезінде алған ауруына, мертігуіне, мүгедектігіне), сондай-ақ қызметте болудың шекті жасына толуына немесе штаттардың қысқартылуына байланысты шығарылған және күнтізбелік жиырма және одан да көп еңбек сіңірген жылдары бар қызметкерлерге әскери-медициналық (медициналық) бөлімшенің терапевт дәрігері немесе жалпы практика дәрігерінің жолдамасы бойынша КДК көрсету әскери-медициналық (медициналық) бөлімшелерде жүзеге асырылады.
6. Бейінді маман КДК көрсетуі кезінде есепке алу және есептілік құжаттамасын жүргізу "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 907 бұйрық) бекітілген нысан бойынша, оның ішінде ақпараттық жүйелерінде жүзеге асырылады.
Техникалық мүмкіндік болмаған жағдайда қағаз түрінде ресімделеді, кейін ақпараттық жүйеге енгізіледі.

3. КДП оказывается субъектами здравоохранения, имеющими государственную лицензию на указанный вид деятельности, полученную в порядке, установленным Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях".
4. КДП включает:
1) перечень медицинских услуг, оказываемых на уровне КДП в рамках ГОБМП согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) перечень медицинских услуг, оказываемых на уровне КДП в рамках ГОБМП и в системе ОСМС согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. Оказание КДП в рамках ГОБМП и в системе ОСМС осуществляется по направлению специалиста первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) в соответствии с поводами обращения, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 281 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 90643) согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Оказание КДП осуществляется без направления специалиста ПМСП в следующих случаях:
1) при направлении профильным специалистом на дополнительные лабораторно-инструментальные исследования и консультации других профильных специалистов для верификации диагноза в рамках одного случая;
2) при обращении на повторный прием к профильному специалисту в рамках одного случая;
3) при обращении пациента по поводу любого вида травмы, в том числе офтальмологической, отороларингологической и других травм;
4) при обращении пациента по поводу оказания экстренной и плановой стоматологической помощи;
5) при обращении пациента к профильному специалисту по поводу заболеваний дерматовенерологического профиля;
6) при оказании услуг передвижными медицинскими комплексами и медицинскими поездами;
7) при обращении пациента (самообращение) в молодежные центры здоровья;
8) при обращении пациента к акушер-гинекологу и психологу по месту прикрепления;
9) при обращении пациента к профильному специалисту в организацию здравоохранения, в которой осуществляется динамическое наблюдение.
6. Оказание КДП в военно-медицинских (медицинских) подразделениях членам семей военнослужащих по контракту, членам семей сотрудников (в том числе лицам, находящимся на их иждивении) специальных государственных и правоохранительных органов, пенсионерам правоохранительных органов, лицам, уволенным с воинской службы по достижении предельного возраста состояния на воинской службе, по состоянию здоровья, получившим заболевание в связи с исполнением обязанностей воинской службы, а также имеющим выслугу двадцать и более лет, сотрудникам, уволенным со службы специальных государственных органов по состоянию здоровья (заболеваниям, увечьям, инвалидности, полученным при исполнении служебных обязанностей), а также достижении предельного возраста состояния на службе или сокращению штатов и имеющими выслугу двадцать и более календарных лет в рамках ГОБМП и в системе ОСМС осуществляется по направлению врача терапевта или врача общей практики военно-медицинских (медицинских) подразделений.

7. Республикалық деңгейде КДК алуға ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде пациенттерді жіберу пациенттің бекітілген жері бойынша медициналық ұйымдарда құрылған Комиссия (бұдан әрі - МҰ Комиссиясы) жүзеге асырады.
8. Республикалық деңгейдегі медициналық ұйымға жіберу:
диагнозды растау үшін күрделі, анық емес оқиғаларды сараланған диагностикалау;
сирек кездесетін, орфандық ауруларды диагностикалау;
зерттеп-қарау, емдеу тәсілін, сондай-ақ еңбекке жарамсыздықты сараптамалық бағалау тәсілін айқындауда даулы жағдайларды шешу;
шетелде ем алуға жіберу үшін көрсетілімдердің болуын айқындау;
халықтың әлеуметтік осал топтарынан аурудың ауыр ағымымен пациенттерді емдеу тәсілін анықтау;
аурулардың жиі рецидивтері мен декомпенсациясы жағдайларында пациенттерді зерттеп-қарау және емдеу тәсілін айқындау;
МСАК деңгейінде өткізілген емдеу іс-шараларының тиімсіздігі кезінде диагностикалау және емдеу қажет болған жағдайларда жүзеге асырылады.
9. МҰ Комиссиясы 2 жұмыс күнінің ішінде республикалық деңгейде КДК алуға пациенттің құжаттарын тексереді және жолдау немесе бас тарту (көрсетілімдер болмаған жағдайда) жөнінде шешім қабылдайды.
10. КДК көрсеткен бейінді маман жүргізілген зерттеп-қарау мен емдеудің нәтижелерін, сондай-ақ пациентті одан әрі қадағалап-қарау жөніндегі ұсынымдарды көрсететін № 907 бұйрықпен бекітілген 035-2/е нысаны бойынша медициналық қорытындыны консультацияға жіберген МСАК дәрігеріне немесе басқа бейінді маманға ұсынады.
11. МСАК дәрігері және/немесе басқа бейінді маман көрсеткіштер бойынша бейінді маманның ұсынымдарына сәйкес № 907 бұйрықпен бекітілген 035-2/е нысаны бойынша медициналық қорытынды алғаннан кейін пациентті одан әрі бақылауды жүзеге асырады.
12. КДК деңгейінде динамикалық байқау ТМККК шеңберінде бейінді мамандардың динамикалық байқауына жататын әлеуметтік мәні бар аурулар кезінде жүзеге асырылады.
МСАК учаскелік дәрігерлерінің, бейінді мамандардың қарап-тексеруін, зертханалық және аспаптық зерттеулерді жүргізудің кезеңділігі, тізбесі, көлемдері, бақылау мерзімдері, есептен алу өлшемшарттары осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде КДК деңгейінде бейінді мамандардың динамикалық байқауына жататын әлеуметтік мәні бар аурулардың тізбесі бойынша айқындалады.
КДК деңгейінде бейінді мамандардың бақылауы ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде созылмалы аурулар кезінде жүзеге асырылады.
МСАК учаскелік мейіргерлерінің, дәрігерлерінің, бейінді мамандардың қарап-тексеруін, зертханалық және аспаптық зерттеулерді жүргізудің кезеңділігі, тізбесі, көлемдері, бақылау мерзімдері, есептен алу өлшемшарттары осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде КДК деңгейінде бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы аурулардың тізбесі бойынша айқындалады.

7. Ведение учетной и отчетной документации при оказании профильным специалистом КДП осуществляется по формам, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697) (далее – приказ 907), в том числе посредством информационных систем.
При отсутствии технической возможности оформляется в бумажном виде с последующим внесением в информационную систему.
8. Направление пациентов в рамках ГОБМП и системе ОСМС на получение КДП на республиканском уровне осуществляется Комиссиями, созданными в медицинских организациях (далее – Комиссия МО) по месту прикрепления пациента.
9. Направление в медицинскую организацию республиканского уровня осуществляется в случаях необходимости:
дифференциальной диагностики сложных, неясных случаев для верификации диагноза;
диагностики редко встречающихся, орфанных заболеваний;
решения спорных случаев определения тактики ведения, лечения, а также экспертной оценки нетрудоспособности;
определения наличия показаний для направления на лечение за рубеж;
определения тактики лечения пациентов из социально-уязвимых слоев населения с тяжелым течением заболевания;
определения тактики ведения и лечения пациентов в случаях частых рецидивов заболевания и декомпенсации;
диагностики и лечения при неэффективности проводимых лечебных мероприятий на уровне ПМСП.
10. Комиссия МО в течение 2 рабочих дней рассматривает документы пациента и принимает решение о направлении либо отказе (при отсутствии показаний) в получении КДП на республиканском уровне.
11. Профильный специалист, оказавший КДП, представляет врачу ПМСП или другому профильному специалисту, направившему пациента на консультацию медицинское заключение по форме 035-2/у, утвержденной Приказом № 907, в которой указывает результаты проведенного обследования и лечения, а также рекомендации по дальнейшему ведению пациента.
12. Врач ПМСП и/или другой профильный специалист по показаниям осуществляет дальнейшее наблюдение за пациентом после получения медицинского заключения по форме 035-2/у утвержденной Приказом № 907.

13. КДК көрсеткен бейінді маман көрсетілімдер болған жағдайда "Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 183 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10964 болып тіркелген) сәйкес еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және (немесе) анықтаманы береді немесе ұзартады, ал еңбекке жарамдылығын тұрақты жоғалтқан жағдайда медициналық-әлеуметтік сараптамаға жіберу үшін құжаттарды рәсімдеуге МСАК дәрігеріне ұсынымдар береді.
14. Республикалық деңгейдегі медициналық ұйымдарда КДК көрсету үшін облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының денсаулық сақтау басқармалары:
медициналық ұйымдарға КДК көрсетуге бөлінетін көлемдерді бөлуді жүргізуі;
КДК көрсетуге көлемдерді игеру жөніндегі жұмыстарды орындау мониторингін жүргізуі қажет.
Консультациялық-
диагностикалық көмек
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде консультациялық-диагностикалық көмек деңгейінде көрсетілетін медициналық қызметтердің тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 03.07.2020 № ҚР ДСМ-76/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қызметтердің толық коды
Қызметтің атауы
1.
А01.012.000
Қабылдау: Жасөспірімдер дәрігері
2.
A02.004.002
Патронаж: Акушер-гинеколог
3.
A02.004.005
Кеңес беру және контрацепцияны жеке таңдау (контрацептив құнынсыз): Акушер-гинеколог
4.
A02.004.006
Репродуктивті денсаулықты қорғау және қауіпсіз мінез-құлық дағдыларын қалыптастыру мәселелерінде ақпаратты арттыру бойынша кеңес беру: Акушер-гинеколог
5.
A02.004.008
Антенаталдық байқау кезінде жүкті әйелдің және отбасы мүшелерінің тууға дайындық мектебі: Акушер-гинеколог
Зертханалық зерттеулер
6.
B01.004.001
Зимницкий бойынша несепті қол әдісімен талдау
7.
B01.005.001
Нечипоренко бойынша несепті қол әдісімен талдау
8.
B01.054.001
БК-ға қақырықты қол әдісімен бактериоскопиялау
9.
B01.073.001
Нәжісті (копрограмма) жалпы клиникалық қол әдісімен зерттеу
10.
B01.075.001
Қақырықты жалпы клиникалық қол әдісімен зерттеу
11.
B01.080.001
Бөлінетін уретраны жалпы клиникалық қол әдісімен зерттеу
12.
B01.081.001
Қуықасты безі секретін жалпы клиникалық қол әдісімен зерттеу
13.
B01.107.001
Биологиялық материалдағы қотыр кенесін қол әдісімен анықтау
14.
B01.458.001
Гинекологиялық сүртіндінің тазалық дәрежесін қол әдісімен анықтау
15.
B01.479.001
Несептегі тәуліктік протеинурияны қол әдісімен анықтау
16.
B01.077.002
Несепті талдауышта жалпы клиникалық (несеп тұнбасындағы жасуша элементтерінің санын есептеумен физико-химиялық құрамы) зерттеу
17.
B01.078.002
Барлық жасуша элементтерінің (лейкоциттер, эритроциттер, бактериялар, цилиндрлер, эпителий) абсолюттік санын есептеу арқылы талдауышта несепті зерттеу
18.
B01.300.002
Несептегі ақуызды (сандық) талдауышта анықтау
19.
B01.333.002
Несептегі глюкозаны (сандық) талдауышта анықтау
20.
B01.334.002
Тәуліктік несептегі глюкозаны талдауышта анықтау
21.
B01.479.002
Несептегі тәуліктік протеинурияны талдауышта анықтау
22.
B02.110.002
Жасушаның 5 класқа жіктелуімен талдауыштағы жалпы қан сараптамасы
23.

13. Динамическое наблюдение на уровне КДП осуществляется при социально-значимых заболеваниях, подлежащих динамическому наблюдению профильными специалистами в рамках ГОБМП.
Перечень, объемы, периодичность проведения осмотров врача ПМСП, профильных специалистов, лабораторных и инструментальных исследований, сроки наблюдения, критерии снятия с учета определяются по перечню социально-значимых заболеваний, подлежащих динамическому наблюдению профильными специалистами на уровне КДП в рамках ГОБМП согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Наблюдение профильными специалистами на уровне КДП осуществляется при хронических заболеваниях в рамках ГОБМП и в системе ОСМС.
Перечень, объемы, периодичность проведения осмотров врача ПМСП, профильных специалистов, лабораторных и инструментальных исследований, сроки наблюдения, критерии снятия с учета определяются по перечню хронических заболеваний, подлежащих наблюдению профильными специалистами на уровне КДП в рамках ГОБМП и в системе ОСМС согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
14. Профильный специалист, оказавший КДП, при наличии показаний выдает или продлевает лист и (или) справку временной нетрудоспособности в соответствии с приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 183 "Об утверждении Правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10964), а при наличии стойкой утраты трудоспособности дает рекомендации врачу ПМСП для направления на медико-социальную экспертизу.
15. Для оказания КДП в медицинских организациях республиканского уровня Управлениям здравоохранения областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент необходимо:
проводить распределение объемов, выделяемых на оказание КДП медицинским организациям;
вести мониторинг выполнения работ по освоению объемов на оказание КДП.
Приложение 1 к Правилам
оказания консультативно-
диагностической помощи
Перечень медицинских услуг, оказываемых на уровне консультативно-диагностической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 03.07.2020 № ҚР ДСМ-76/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Полный код уcлуги
Наименование услуги
1.
А01.012.000
Прием: Подростковый врач
2.
A02.004.002
Патронаж: Акушер-гинеколог
3.
A02.004.005
Консультирование и индивидуальный подбор контрацепции (без стоимости контрацептива): Акушер-гинеколог
4.
A02.004.006
Консультирование по повышению информированности в вопросах охраны репродуктивного здоровья и формированию навыков безопасного поведения: Акушер-гинеколог
5.
A02.004.008
Школа подготовки к родам беременной женщины и членов семьи при антенатальном наблюдении: Акушер-гинеколог
Лабораторные исследования
6.
B01.004.001
Анализ мочи по Зимницкому ручным методом
7.
B01.005.001
Анализ мочи по Нечипоренко ручным методом
8.
B01.054.001
Бактериоскопия мокроты на БК ручным методом
9.
B01.073.001
Исследование кала (копрограмма) общеклиническое ручным методом
10.
B01.075.001
Исследование мокроты общеклиническое ручным методом
11.
B01.080.001
Исследование урогенитального мазка общеклиническое, ручным методом
12.
B01.081.001
Исследование секрета простаты общеклиническое ручным методом
13.
B01.107.001
Обнаружение чесоточного клеща в биологическом материале ручным методом
14.
B01.458.001
Определение степени чистоты гинекологического мазка ручным методом
15.
B01.479.001
Определение суточной протеинурии в моче ручным методом
16.
B01.077.002
Исследование общего анализа мочи на анализаторе (физико-химические свойства с подсчетом количества клеточных элементов мочевого осадка)
17.
B01.078.002
Исследование мочевого осадка с подсчетом абсолютного количества всех клеточных элементов (лейкоциты, эритроциты, бактерии, цилиндры, эпителий) на анализаторе
18.
B01.300.002
Определение белка в моче (количественно) на анализаторе
19.
B01.333.002
Определение глюкозы в моче (количественно) на анализаторе
20.
B01.334.002
Определение глюкозы в суточной моче на анализаторе
21.
B01.479.002
Определение суточной протеинурии в моче на анализаторе
22.
B02.110.002
Общий анализ крови на анализаторе с дифференцировкой 5 классов клеток
23.

B03.803.002
Қандағы туа біткен гипотиреозге неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
190
B03.804.002
Қандағы фенилкетонурияға неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
191
B03.549.002
Жүктіліктің 1- триместрінде қанның құрғаққалдығына және/немесе қан сарысуына талдауышта пренатальді скрининг жүргізу (b-бірлікті созылмалы гонадотропинді (b-СГЧ) және жүктілікпен байланысты (ПАПП-А) плацентарлық протеинді анықтау үшін екілік тестілеу)

B03.803.002
Проведение неонатального скрининга крови на врожденный гипотиреоз на анализаторе
190
B03.804.002
Проведение неонатального скрининга крови на фенилкетонурию на анализаторе
191
B03.549.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови в 1 триместре беременности (двойной тест для определение плацентарного протеина, связанного с беременностью (ПАПП-А) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе

B03.552.002
Қан сарысуындағы Ig E-ні (жалпы) талдауышта анықтау
209
B03.554.002
Қан сарысуындағы криоглобулиді талдауышта анықтау
210
B03.105.002
Биологиялық материалдағы ауыр металлдарды атомды-адсорбциялық әдіспен анықтау
211
B03.560.002
Биологиялық материалдағы мәйіттік материалды металлдық уларға (йод, марганец, мыс, мышьяқ, сынап, қорғасын, фтор, хром, цинк) сапалы реакция (түстік бояу) әдісімен зерттеу
B03.000.003
Экспресс әдістер

B03.552.002
Определение Ig E (общий) в сыворотке крови на анализаторе
209
B03.554.002
Определение криоглобулинов в сыворотке крови на анализаторе
210
B03.105.002
Определение тяжелых металлов в биологическом материале атомно-адсорбционным методом
211
B03.560.002
Исследования на металлические яды (йод, марганец, медь, мышьяк, ртуть, свинец, фтор, хром, цинк) в биологическом материале методом качественной реакции (цветное окрашивание) трупного материала
B03.000.003
Экспресс методы

240
B04.439.002
Қан плазмасындағы C протеиніне V факторының резистенттілігін талдауышта анықтау
241
B04.441.002
Рептилазиялық уақытты талдауышта анықтау
242
B04.550.002
Агрегометрде тромбоциттердің адгезия мен агрегация реакциясын жүргізу (ГАТ)
243
B04.552.002
Қан плазмасында эуглобулин тестін талдауышта жүргізу
B05.000.000
Микробиология
B05.000.001
Қол әдісімен
244
B05.007.001
Қолмен жасалатын әдіспен аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу

240
B04.439.002
Определение резистентности фактора V к протеину C в плазме крови на анализаторе
241
B04.441.002
Определение рептилазного времени на анализаторе
242
B04.550.002
Проведение реакции адгезии и агрегации тромбоцитов (ГАТ) крови на анализаторе
243
B04.552.002
Проведение эуглобулинового теста в плазме крови на анализаторе
B05.000.000
Микробиология
B05.000.001
Ручные методы
244
B05.007.001
Бактериологическое исследование аутопсийного материала ручным методом

245
B05.010.001
Қолмен жасалатын әдіспен анаэробтарға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
246
B05.012.001
Қолмен жасалатын әдіспен тырысқақ вибрионына биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
247
B05.013.001
Қолмен жасалатын әдіспен гемофильдік таяқшаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
248
B05.014.001
Қолмен жасалатын әдіспен нейсерия гонореяга биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
249
B05.015.001
Қолмен жасалатын әдіспен Candida тәріздес зеңдерге биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
250
B05.016.001
Қолмен жасалатын әдіспен микоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
251
B05.017.001
Қолмен жасалатын әдіспен тағамдық токсикоинфекцияларға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
252
B05.018.001
Қолмен жасалатын әдіспен трихомонадаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
253
B05.019.001
Қолмен жасалатын әдіспен уреоплазмаға биологиялық материалды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
254
B05.022.001
Қолмен жасалатын әдіспен емшек сүтін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
255
B05.023.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге өтті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
256
B05.024.001
Қолмен жасалатын әдіспен иерсиниозға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
257
B05.025.001
Қолмен жасалатын әдіспен кампиллобактерияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
258
B05.026.001
Қолмен жасалатын әдіспен ішек дисбактериозына нәжісті бактериологиялық зерттеу
259
B05.028.001
Қолмен жасалатын әдіспенсальмонеллезге нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
260
B05.029.001
Қолмен жасалатын әдіспен энтеропатогендік эшерихияларға нәжісті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
261
B05.030.001
Энтеропатогнеді эшерихиялардың ыдырауын бактериологиялық зерттеуін қол әдісімен жүргізу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
262
B05.031.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
263
B05.033.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмоноллезге қанды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
264
B05.034.001
Қолмен жасалатын әдіспен қанды зарарсыздыққа бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)

245
B05.010.001
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы ручным методом (выделение чистой культуры)
246
B05.012.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) (ручным методом (выделение чистой культуры)
247
B05.013.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae (гемофилус инфлуензае) ручным методом (выделение чистой культуры)
248
B05.014.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhoeae (нейссерия гонококкае) ручным методом (выделение чистой культуры)
249
B05.015.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) ручным методом (выделение чистой культуры)
250
B05.016.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma (микоплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
251
B05.017.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (выделение чистой культуры)
252
B05.018.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas (трихомонас) ручным методом (выделение чистой культуры)
253
B05.019.001
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma (уреаплазма) ручным методом (выделение чистой культуры)
254
B05.022.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (выделение чистой культуры)
255
B05.023.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
256
B05.024.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (выделение чистой культуры)
257
B05.025.001
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии ручным методом (выделение чистой культуры)
258
B05.026.001
Бактериологическое исследование испражнений на кишечный дисбактериоз ручным методом
259
B05.028.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
260
B05.029.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (выделение чистой культуры)
261
B05.030.001
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии ручным методом (без выделения чистой культуры)
262
B05.031.001
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
263
B05.033.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
264
B05.034.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)

265
B05.036.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
266
B05.037.001
Қолмен жасалатын әдіспен қақырықты, бронхтан туберкулез микобактериясына шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
267
B05.038.001
Қолмен жасалатын әдіспен туберкулездің микобактериясына несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
268
B05.039.001
Қолмен жасалатын әдіспен сальмонеллезге несепті бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
269
B05.040.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) мұрын-жұтқыншақ сілемейін бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
270
B05.042.001
Қолмен жасалатын әдіспен Staphylococcus aureusке (стафилококкус ауреус) аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
271
B05.043.001
Қолмен жасалатын әдіспенаңқадан бөлінетінді Bordetella pertussisке (бордетелла пертуссис) бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
272
B05.044.001
Қолмен жасалатын әдіспен аңқадан, жаралардан, көздерден, құлақтардан, несептен, өттен және басқ. шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
273
B05.045.001
Қолмен жасалатын әдіспен дифтерияға аңқа мен мұрыннан шығындыны бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
274
B05.048.001
Қолмен жасалатын әдіспен бронхтардан шайындыларды бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
275
B05.049.001
Қолмен жасалатын әдіспен Neisseria meningitisке (нейссерия менингитис) ми-жұлын сарысуын бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
276
B05.051.001
Қолмен жасалатын әдіспен зарарсыздыққа транссудатты, экссудатты бактериологиялық зерттеу (таза өсіріндіні бөліп шығару)
277
B05.058.001
Бөліп шығарылған таза өсіріндіні зертхана жануарларын пайдаланумен қолмен жасалатын әдіспен сәйкестендіру
278
B05.063.001
Биологиялық материалды Candida тұқымдас зеңдерге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
279
B05.065.001
Биологиялық материалды тағамдық токсикоинфекцияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
280
B05.068.001
Емшек сүтін қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
281
B05.069.001
Өтті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
282
B05.070.001
Нәжісті иерсиниозға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
283
B05.073.001
Нәжісті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
284
B05.076.001
Қанды сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)

265
B05.036.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (выделение чистой культуры)
266
B05.037.001
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
267
B05.038.001
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза ручным методом (выделение чистой культуры)
268
B05.039.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (выделение чистой культуры)
269
B05.040.001
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
270
B05.042.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus (стафилококкус ауреус) ручным методом (выделение чистой культуры)
271
B05.043.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) (выделение чистой культуры) ручным методом
272
B05.044.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (выделение чистой культуры)
273
B05.045.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (выделение чистой культуры)
274
B05.048.001
Бактериологическое исследование смывов из бронхов ручным методом (выделение чистой культуры)
275
B05.049.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (выделение чистой культуры) ручным методом
276
B05.051.001
Бактериологическое исследование транссудата, экссудата на стерильность ручным методом (выделение чистой культуры)
277
B05.058.001
Идентификация выделенной чистой культуры биологическим методом с использованием лабораторных животных ручным методом
278
B05.063.001
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида)ручным методом (без выделения чистой культуры)
279
B05.065.001
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции ручным методом (без выделения чистой культуры)
280
B05.068.001
Бактериологическое исследование грудного молока ручным методом (без выделения чистой культуры)
281
B05.069.001
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
282
B05.070.001
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз ручным методом (без выделения чистой культуры)
283
B05.073.001
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
284
B05.076.001
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)

285
B05.077.001
Қанды зарарсыздыққа қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
286
B05.078.001
Қақырықты қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
287
B05.081.001
Несепті сальмонеллезге қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
288
B05.083.001
Аңқа бөліндісін Bordetelle pertussis- ке (бордетелла пертуссис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
289
B05.084.001
Аңқа, жара, көз, құлақ, несеп, өт және тағы басқа бөліндіні қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
290
B05.085.001
Мұрын және аңқа бөліндісін дифтерияға қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
291
B05.087.001
Ми- жұлын сарысуын Neisseria meningitis- ке (нейссерия менингитис) қол әдісімен бактериологиялық зерттеу (таза өсіндінің бөлінуінсіз)
292
B05.095.001
Қолмен жасалатын әдіспен қышқылдарға тұрақты бактерияларға (ҚТБ) экссудаттар, транссудаттар микроскопиясы
293
B05.525.001
Қолмен жасалатын әдіспен бөліп шығарылған өсірінділердің микробтарға қарсы препараттарына сезгіштікті анықтау
B05.000.002
Талдауышта
294
B05.007.002
Талдауышта аутопсиялық материалды бактериологиялық зерттеу
295
B05.009.002
Биологиялық материалдағы Neisseria gonorrhea- ны (нейссерия гонорея) талдауышта бактериологиялық зерттеу
296
B05.010.002
Биологиялық материалды анаэробқа талдауышта бактериологиялық зерттеу
297
B05.012.002
Биологиялық материалды Vibrio cholerae-ға (вибрио холера) талдауышта бактериологиялық зерттеу
298
B05.013.002
Биологиялық материалды Haemophilus influenzae-ға (гемофилус инфлуенза) талдауышта бактериологиялық зерттеу
299
B05.015.002
Биологиялық материалды Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге талдауышта бактериологиялық зерттеу
300
B05.016.002
Биологиялық материалды Mycoplasma-ға (микоплазма) талдауышта бактериологиялық зерттеу
301
B05.017.002
Биологиялық материалдағы тағамдық токсикоинфекцияларды талдауышта бактериологиялық зерттеу
302
B05.018.002
Биологиялық материалды Trichomonas-қа (трихомонас) талдауышта бактериологиялық зерттеу
303
B05.019.002
Биологиялық материалды Ureaplasma-ға (уреаплазма) талдауышта бактериологиялық зерттеу
304
B05.022.002
Емшек сүтін талдауышта бактериологиялық зерттеу
305
B05.023.002
Өтті сальмонеллезге талдауышта бактериологиялық зерттеу
306
B05.024.002
Иерсиниоз ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу

285
B05.077.001
Бактериологическое исследование крови на стерильность ручным методом (без выделения чистой культуры)
286
B05.078.001
Бактериологическое исследование мокроты ручным методом (без выделения чистой культуры)
287
B05.081.001
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез ручным методом (без выделения чистой культуры)
288
B05.083.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) ручным методом (без выделения чистой культуры)
289
B05.084.001
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и др. ручным методом (без выделения чистой культуры)
290
B05.085.001
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию ручным методом (без выделения чистой культуры)
291
B05.087.001
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) (без выделения чистой культуры) ручным методом
292
B05.095.001
Микроскопия экссудатов, транссудатов на кислотоустойчивой бактерии (КУБ) ручным методом
293
B05.525.001
Определение чувствительности к противомикробным препаратам выделенных культур ручным методом
B05.000.002
На анализаторе
294
B05.007.002
Бактериологическое исследование аутопсийного материала на анализаторе
295
B05.009.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Neisseria gonorrhea (нейссерия гонореа) на анализаторе
296
B05.010.002
Бактериологическое исследование биологического материала на анаэробы на анализаторе
297
B05.012.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Vibrio cholerae (вибрио холера) на анализаторе
298
B05.013.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Haemophilus influenzae (гемофилус инфлуензае) на анализаторе
299
B05.015.002
Бактериологическое исследование биологического материала на грибы рода Candida (кандида) на анализаторе
300
B05.016.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Mycoplasma (микоплазма) на анализаторе
301
B05.017.002
Бактериологическое исследование биологического материала на пищевые токсикоинфекции на анализаторе
302
B05.018.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Trichomonas (трихомонас) на анализаторе
303
B05.019.002
Бактериологическое исследование биологического материала на Ureaplasma (уреаплазма) на анализаторе
304
B05.022.002
Бактериологическое исследование грудного молока на анализаторе
305
B05.023.002
Бактериологическое исследование желчи на сальмонеллез на анализаторе
306
B05.024.002
Бактериологическое исследование испражнений на иерсиниоз на анализаторе

307
B05.025.002
Кампилобактерия ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
308
B05.027.002
Патогенді және шартты патогенді микрофлораға ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
309
B05.028.002
Сальмонеллезге ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
310
B05.029.002
Энтеропатогенді эшерихияға ыдырауын талдауышта бактериологиялық зерттеу
311
B05.031.002
Қанды Neisseria meningitis-ке (нейссерия менингитис) талдауышта бактериологиялық зерттеу
312
B05.033.002
Қанды сальмонеллезге талдауышта бактериологиялық зерттеу
313
B05.034.002
Қанды стерильділікке талдауышта бактериологиялық зерттеу
314
B05.036.002
Қақырықты талдауышта бактериологиялық зерттеу
315
B05.037.002
Туберкулез микбактерияға қақырықты, бронх жағындысын талдауышта бактериологиялық зерттеу
316
B05.038.002
Туберкулез микобактериясына несепті талдауышта бактериологиялық зерттеу
317
B05.039.002
Сальмонеллезге несепті талдауышта бактериологиялық зерттеу
318
B05.041.002
Мурын-жұтқыншақ сөлін Neisseria meningitis-ке (нейссерия менингитис) талдауышта бактериологиялық зерттеу
319
B05.042.002
Мұрын және аран бөліндісін Staphylococcus aureus-ке (стафилококкус ауреус) талдауышта бактериологиялық зерттеу
320

307
B05.025.002
Бактериологическое исследование испражнений на кампиллобактерии на анализаторе
308
B05.027.002
Бактериологическое исследование испражнений на патогенную и условно- патогенную микрофлору на анализаторе
309
B05.028.002
Бактериологическое исследование испражнений на сальмонеллез на анализаторе
310
B05.029.002
Бактериологическое исследование испражнений на энтеропатогенные эшерихии на анализаторе
311
B05.031.002
Бактериологическое исследование крови на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) на анализаторе
312
B05.033.002
Бактериологическое исследование крови на сальмонеллез на анализаторе
313
B05.034.002
Бактериологическое исследование крови на стерильность на анализаторе
314
B05.036.002
Бактериологическое исследование мокроты на анализаторе
315
B05.037.002
Бактериологическое исследование мокроты, смывов из бронхов на микобактерию туберкулеза на анализаторе
316
B05.038.002
Бактериологическое исследование мочи на микобактерию туберкулеза на анализаторе
317
B05.039.002
Бактериологическое исследование мочи на сальмонеллез на анализаторе
318
B05.041.002
Бактериологическое исследование носоглоточной слизи на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) на анализаторе
319
B05.042.002
Бактериологическое исследование отделяемого из зева и носа на Staphylococcus aureus (стафилококкус ауреус) на анализаторе
320

B05.043.002
Аран бөліндісін Bordetella pertussis-ке (бордетелла пертуссис) талдауышта бактериологиялық зерттеу
321
B05.044.002
Жара, көз, құлақ, несеп, өт, аран және тағы басқа бөлінділерін талдауышта бактериологиялық зерттеу
322
B05.045.002
Мұрын және аран бөліндісін дифтерияға талдауышта бактериологиялық зерттеу
323
B05.048.002
Бронх жағындысын талдауышта бактериологиялық зерттеу
324
B05.050.002
Жұлын-ми сұйықтығын Neisseria meningitis-ке (нейссерия менингитис) талдауышта бактериологиялық зерттеу

B05.043.002
Бактериологическое исследование отделяемого из зева на Bordetella pertussis (бордетелла пертусис) на анализаторе
321
B05.044.002
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и другое на анализаторе
322
B05.045.002
Бактериологическое исследование отделяемого носа и зева на дифтерию на анализаторе
323
B05.048.002
Бактериологическое исследование смывов из бронхов на анализаторе
324
B05.050.002
Бактериологическое исследование спинномозговой жидкости на Neisseria meningitis (нейссерия менингитис) на анализаторе

391
B06.195.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында екі шиыршықты (денатурацияланбаған) ДНҚ-ға антиденелерді анықтау
392
B06.196.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында инсулинге антиденелерді анықтау
393
B06.197.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында кальпротектинге антиденелерді анықтау
394
B06.198.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында миелопероксидазаға антиденелерді анықтау
395
B06.199.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында модификацияланған цитруллинирленген виментинге (Anti-MCV) антиденелерді анықтау
396
B06.202.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреопироксидазаға (а-ТПО) антиденелерді анықтау
397
B06.203.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында ТТГ рецепторларына антиденелерді анықтау
398
B06.204.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреоглобулинге антиденелерді анықтау
399
B06.205.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында экстрагирлейтін ядролық антигендерге (ЕNA) антиденелерді анықтау
400
B06.207.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-ке (хламидия трахоматис) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
401
B06.208.005
Қан сарысуында Helicobacter pylori (HP)-ге (хеликобактер пилори) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
402
B06.556.005
Қан сарысуындағы Helicobacter pylori (HP) –ға (хеликобактер пилори) сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
403
B06.209.005
Қан сарысуында Mycoplasma hominis-ке (микоплазма хоминис) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
404
B06.210.005
Қан сарысуында Ureaplasma urealyticum-ке (уреаплазма уреалитикум) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
405
B06.211.005
Қан сарысуында Yersinia enterocolotica-ке (иерсиния энтероколитика) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
406
B06.212.005
Қан сарысуында b2- Гликопротеин I-ге Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
407
B06.213.005
Қан сарысуында глиадинге Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
408
B06.214.005
Қан сарысуында кардиолипинге Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
409
B06.216.005
Қан сарысуында Ascaris lumbricoides (аскарис люмбрикойдес) (аскаридоз)-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
410
B06.217.005
Қан сарысуында Borellia burgdorferi (бореллия бурдорфери) (болезнь Лайма)-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
411
B06.218.005
Қан сарысуында Chlamydia pneumoniae-ға (хламидия пневмония) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
412
B06.219.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-ке (хламидия трахоматис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
413
B06.220.005
Қан сарысуында Gardnerella vaginalis-ке (гарднерелла вагиналис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
414
B06.221.005
Қан сарысуында Helicobacter pylori (HP)-ға (хеликобактер пилори) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
415
B06.222.005
Қан сарысуында La-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
416
B06.223.005
Қан сарысуында Leptospira interrogans-ке (лептоспира интерроганс) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау

391
B06.195.005
Определение антител к двуспиральной (неденатурированной) ДНК в сыворотке крови ИФА-методом
392
B06.196.005
Определение антител к инсулину в сыворотке крови ИФА-методом
393
B06.197.005
Определение антител к кальпротектину в сыворотке крови ИФА-методом
394
B06.198.005
Определение антител к миелопероксидазе в сыворотке крови ИФА-методом
395
B06.199.005
Определение антител к модифицированному цитруллинированному виментину (Anti-MCV) в сыворотке крови ИФА-методом
396
B06.202.005
Определение антител к тиреопероксидазе (а-ТПО) в сыворотке крови ИФА-методом
397
B06.203.005
Определение антител к рецепторам тиреотропного гормона в сыворотке крови ИФА-методом
398
B06.204.005
Определение антител к тиреоглобулину (АТ к ТГ) в сыворотке крови ИФА-методом
399
B06.205.005
Определение антител к экстрагируемым ядерным антигенам (ENA) в сыворотке крови ИФА-методом
400
B06.207.005
Определение Ig A к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
401
B06.208.005
Определение Ig A к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
402
B06.556.005
Определение суммарных антител к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
403
B06.209.005
Определение Ig A к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
404
B06.210.005
Определение Ig A к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в сыворотке крови ИФА-методом
405
B06.211.005
Определение Ig A к Yersinia enterocolotica (иерсиния энтероколитика) в сыворотке крови ИФА-методом
406
B06.212.005
Определение Ig A к b2- Гликопротеину I в сыворотке крови ИФА-методом
407
B06.213.005
Определение Ig A к глиадину в сыворотке крови ИФА-методом
408
B06.214.005
Определение Ig A к кардиолипину в сыворотке крови ИФА-методом
409
B06.216.005
Определение Ig G к ​​Ascaris lumbricoides (аскарис лумбрикойдес) (аскаридоз) в сыворотке крови ИФА-методом
410
B06.217.005
Определение Ig G к Borellia burgdorferi (боррелия бургдорфери) (болезнь Лайма) в сыворотке крови ИФА-методом
411
B06.218.005
Определение Ig G к Chlamydia pneumoniae (хламидиа пнеумоние) в сыворотке крови ИФА-методом
412
B06.219.005
Определение Ig G к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
413
B06.220.005
Определение Ig G к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
414
B06.221.005
Определение Ig G к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
415
B06.222.005
Определение Ig G к La в сыворотке крови ИФА-методом
416
B06.223.005
Определение Ig G к Leptospira interrogans (лептоспира интерроганс) в сыворотке крови ИФА-методом

417
B06.224.005
Қан сарысуында Mycoplasma hominis-ке (микоплазма хоминис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
418
B06.225.005
Қан сарысуында Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз)-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
419
B06.226.005
Қан сарысуында Ro-ға Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
420
B06.227.005
Қан сарысуында Ro52-ге Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
421
B06.228.005
Қан сарысуында Ro60-қа Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
422
B06.229.005
Қан сарысуында Scl-70 -ке Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
423
B06.230.005
Қан сарысуында Sm-ге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
424
B06.231.005
Қан сарысуында Toxocara canis (токсокара канис) (токсокароз)-ке Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
425
B06.232.005
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
426
B06.234.005
Қан сарысуында Trichinella spiralis (трхинелла спиралис) (трихинеллез)-ге Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
427
B06.233.005
Қан сарысуында Treponema pallidum-ға (трепонема паллидум) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
428
B06.235.005
Қан сарысуында Trichomonas vaginalis-ке (трихомонас вагиналис) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
429
B06.236.005
Қан сарысуында Ureaplasma urealyticum-ге (уреаплазма уреалитикум) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
430
B06.237.005
Қан сарысуында Varicella Zoster-ге (варицелла зостер) (ВПГ-ІІІ) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
431
B06.238.005
Қан сарысуында Yersinia enterocolitica-ге (иерсиния энтероколитика) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
432
B06.239.005
Қан сарысуында b2-Гликопротеину I -ге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
433
B06.241.005
Қан сарысуында HBc вирусты гепатитінің антигеніне Ig G-ды ИФА әдісімен анықтау
434
B06.242.005
Қан сарысуында 1 және 2- типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I, II) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
435
B06.243.005
Қан сарысуында вирусты гепатит С-ға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
436
B06.244.005
Қан сарысуында вирусты гепатит А-ға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
437
B06.245.005
Қан сарысуында вирусты гепатит Е-ға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
438
B06.246.005
Қан сарысуында 8 типті вирусты гепатитке (ВПГ-VIII) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
439
B06.247.005
Қан сарысуында кене энцефалитінің вирусына Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
440
B06.559.005
Қан сарысуында кене энцефалитінің вирусына сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
441
B06.249.005
Қан сарысуында парагрипп гриппының вирусына Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
442
B06.250.005
Қан сарысуында 1-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
443
B06.251.005
Қан сарысуында 2-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-ІI) Ig G-ды ИФА әдісімен анықтау

417
B06.224.005
Определение Ig G к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
418
B06.225.005
Определение Ig G к Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз) в сыворотке крови ИФА-методом
419
B06.226.005
Определение Ig G к Ro в сыворотке крови ИФА-методом
420
B06.227.005
Определение Ig G к Ro52 в сыворотке крови ИФА-методом
421
B06.228.005
Определение Ig G к Ro60 в сыворотке крови ИФА-методом
422
B06.229.005
Определение Ig G к Scl-70 в сыворотке крови ИФА-методом
423
B06.230.005
Определение Ig G к Sm в сыворотке крови ИФА-методом
424
B06.231.005
Определение Ig G к Toxocara canis (токсокара канис) (токсокароз) в сыворотке крови ИФА-методом
425
B06.232.005
Определение Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
426
B06.234.005
Определение Ig G к Trichinella spiralis (трихинелла спиралис) (трихинеллез) в сыворотке крови ИФА-методом
427
B06.233.005
Определение Ig G к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в сыворотке крови ИФА-методом
428
B06.235.005
Определение Ig G к Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
429
B06.236.005
Определение Ig G к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в сыворотке крови ИФА-методом
430
B06.237.005
Определение Ig G к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови ИФА-методом
431
B06.238.005
Определение Ig G к Yersinia enterocolotica (иерсиния энтероколитика) в сыворотке крови ИФА-методом
432
B06.239.005
Определение Ig G к b2-Гликопротеину I в сыворотке крови ИФА-методом
433
B06.241.005
Определение Ig G к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови ИФА-методом
434
B06.242.005
Определение Ig G к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I, II) в сыворотке крови ИФА-методом
435
B06.243.005
Определение Ig G к вирусу гепатита C в сыворотке крови ИФА-методом
436
B06.244.005
Определение Ig G к вирусу гепатита A в сыворотке крови ИФА-методом
437
B06.245.005
Определение Ig G к вирусу гепатита E в сыворотке крови ИФА-методом
438
B06.246.005
Определение Ig G к вирусу герпеса 8 типа (ВПГ-VIII) в сыворотке крови ИФА-методом
439
B06.247.005
Определение Ig G к вирусу клещевого энцефалита в сыворотке крови ИФА-методом
440
B06.559.005
Определение суммарных антител к вирусу клещевого энцефалита в сыворотке крови ИФА-методом
441
B06.249.005
Определение Ig G к вирусу парагриппа гриппа в сыворотке крови ИФА-методом
442
B06.250.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови ИФА-методом
443
B06.251.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови ИФА-методом

444
B06.248.005
Қан сарысуында қызылша қоздырғышына Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
445
B06.253.005
Қан сарысуында гистондарға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
446
B06.254.005
Қан сарысуында глиадинге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
447
B06.255.005
Қан сарысуында Aspergillus (аспергиллус) (аспергиллез) тұқымдас зеңдерге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
448
B06.256.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
449
B06.561.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
450
B06.562.005
Қан сарысуындағы Candida (кандида) тұқымдастығындағы зеңдерге сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
451
B06.257.005
Қан сарысуында кардиолипинге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
452
B06.563.005
Қан сарысуында цитомегаловируска (ВПГ-VI) Ig G/М-ды ИФТ әдісімен анықтау
453
B06.259.005
Қан сарысуында С пептидті цитомегаловируска (ССР) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
454
B06.261.005
Қан сарысуында Borellia burgdorferi (бореллия бургдорфери) (Лайм ауруына)-ға Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
455
B06.262.005
Қан сарысуында Chlamydia pneumoniae-ға (хламидия пневмония) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
456
B06.263.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-қа (хламидия трахоматис) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
457
B06.264.005
Қан сарысуында Gardnerella vaginalis-ке (гарднерелла вагиналис) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
458
B06.265.005
Қан сарысуында Giardia intestinalis (гиардия интестиналис) (лямблиоз)-ке Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
459
B06.567.005
Қан сарысуында Giardia intestinalis (гиардия интестиналис)(лямблиоз)-ке Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
460
B06.266.005
Қан сарысуында Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP)-ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
461
B06.267.005
Қан сарысуында Leptospira interrogans-ке (лептоспира интерроганс) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
462
B06.268.005
Қан сарысуында Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) және Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз)-ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
463
B06.568.005
Қан сарысуындағы Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) және Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз)-ға сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
464
B06.269.005
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
465
B06.270.005
Қан сарысуында Treponema pallidum-ге (трепонема паллидум) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
466
B06.569.005
Қан сарысуындағы Treponema pallidum-ға (трепонема паллидум) сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
467
B06.271.005
Қан сарысуында Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) -ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау

444
B06.248.005
Определение Ig G к возбудителю краснухи в сыворотке крови ИФА-методом
445
B06.253.005
Определение Ig G к гистонам в сыворотке крови ИФА-методом
446
B06.254.005
Определение Ig G к глиадину в сыворотке крови ИФА-методом
447
B06.255.005
Определение Ig G к грибам рода Aspergillus (аспергиллез) в сыворотке крови ИФА-методом
448
B06.256.005
Определение Ig G к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
449
B06.561.005
Определение Ig M к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
450
B06.562.005
Определение суммарных антител к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
451
B06.257.005
Определение Ig G к кардиолипину в сыворотке крови ИФА-методом
452
B06.563.005
Определение авидности Ig G/M к цитомегаловирусу (ВПГ-VI) в сыворотке крови ИФА-методом
453
B06.259.005
Определение Ig G к цитруллиновому C-пептиду (CCP) в сыворотке крови ИФА-методом
454
B06.261.005
Определение Ig M к Borellia burgdorferi (боррелия бургдорфери) (болезнь Лайма) в сыворотке крови ИФА-методом
455
B06.262.005
Определение Ig M к Chlamydia pneumoniae (хламидиа пнеумоние) в сыворотке крови ИФА-методом
456
B06.263.005
Определение Ig M к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
457
B06.264.005
Определение Ig M к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
458
B06.265.005
Определение Ig M к Giardia intestinalis (гиардиа интестиналис) (лямблиоз) в сыворотке крови ИФА-методом
459
B06.567.005
Определение Ig G к Giardia intestinalis (гиардиа интестиналис) (лямблиоз) в сыворотке крови ИФА-методом
460
B06.266.005
Определение Ig M к Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) (HP) в сыворотке крови ИФА-методом
461
B06.267.005
Определение Ig M к Leptospira interrogans (лептоспира интерроганс) в сыворотке крови ИФА-методом
462
B06.268.005
Определение Ig M к Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз) в сыворотке крови ИФА-методом
463
B06.568.005
Определение суммарных антител к Opisthorchis felineus (описторхис фелинеус) и Opisthorchis viverrini (описторхис виверрини) (описторхоз) в сыворотке крови ИФА-методом
464
B06.269.005
Определение Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
465
B06.270.005
Определение Ig M к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в сыворотке крови ИФА-методом
466
B06.569.005
Определение суммарных антител к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в сыворотке крови ИФА-методом
467
B06.271.005
Определение Ig M к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови ИФА-методом

588
B06.117.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында 11-оксикоркостероидті (ОКС) анықтау
589
B06.118.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі 17-кетостероидтарды (17-КС) анықтау
590
B06.119.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі 17-оксикортикостероидтарды (17-ОКС) анықтау
591
B06.120.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында 17-оксикортикостероидті (17-ОКС) анықтау
592
B06.123.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альфафетопротеин (АФП) анықтау
593
B06.127.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатитының HBsAg вирусын анықтау
594
B06.128.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатитының HBeAg вирусын анықтау
595
B06.130.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) капсидтік антигеніне IgG анықтау
596
B06.555.006
Қан сарысуында Эпштеин-Барр (ВПГ-IV) вирусының капсидті антигеніне Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
597
B06.131.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) ерте антигеніне IgG анықтау
598
B06.556.006
Қан сарысуында Эпштеин-Барр (ВПГ-IV) вирусының ерте антигеніне Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
599
B06.132.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында (ВПГ - V) цитомегаловирусқа IgG анықтау
600
B06.134.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында цитомегаловирусқа (ВПГ - V) IgM анықтау
601
B06.133.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Эпштеин-Барра вирусының (ВПГ-IV) ядролық антигеніне IgG анықтау
602
B06.140.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында S100 анықтау
603
B06.141.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында NGAL анықтау
604
B06.558.006
Несептегі uNGAL-ды иммунохемилюминисценции әдісімен анықтау
605
B06.144.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig G-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
606
B06.145.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
607
B06.146.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында адреналинді анықтау
608
B06.147.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында АКТГ (адренокортикотроптық гормон) анықтау
609
B06.157.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альдостеронды анықтау
610
B06.158.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында альфа-2-макроглобулинді анықтау
611
B06.163.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында анти Мюллер гормонын анықтау

588
B06.117.006
Определение 11-оксикортикостероидов (11-ОКС) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
589
B06.118.006
Определение 17-кетостероидов (17-КС) в моче методом иммунохемилюминисценции
590
B06.119.006
Определение 17-оксикортикостероидов (17-ОКС) в моче методом иммунохемилюминисценции
591
B06.120.006
Определение 17-оксикортикостероидов (17-ОКС) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
592
B06.123.006
Определение альфафетопротеина (АФП) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
593
B06.127.006
Определение HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
594
B06.128.006
Определение HBeAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
595
B06.130.006
Определение Ig G к капсидному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
596
B06.555.006
Определение Ig M к капсидному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
597
B06.131.006
Определение Ig G к раннему антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
598
B06.556.006
Определение Ig M к раннему антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
599
B06.132.006
Определение Ig G к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
600
B06.134.006
Определение Ig M к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
601
B06.133.006
Определение Ig G к ядерному антигену вируса Эпштеин-Барра (ВПГ-IV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
602
B06.140.006
Определение S100 в биологическом материале методом иммунохемилюминисценции
603
B06.141.006
Определение NGAL в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
604
B06.558.006
Определение uNGAL в моче методом иммунохемилюминисценции
605
B06.144.006
Определение авидности Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
606
B06.145.006
Определение авидности Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
607
B06.146.006
Определение адреналина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
608
B06.147.006
Определение адренокортикотропный гормон (АКТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
609
B06.157.006
Определение альдостерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
610
B06.158.006
Определение альфа-2-макроглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
611
B06.163.006
Определение анти Мюллерова гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

612
B06.165.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында (растайтын) В гепатитының HBs вирусының антигенін анықтау
613
B06.168.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында жалпақ жасушалы карциноманың (SCCA) антигенін анықтау
614
B06.169.006
Қан сарысуында антинейтрофильді цитоплазматикалық Іg G-ді (ANCA combi) иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
615
B06.170.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антинуклеарлық аутоантиденелерді (ANA) анықтау
616
B06.171.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антианабездік антиденелерді анықтау
617
B06.172.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында антиспермальдық антиденелерді (Sperm Antibodi) анықтау
618
B06.174.006
Қан сарысуында вирусты гепатит С-ға Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
619
B06.179.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В гепатиты вирусының НВе антигеніне антиденелерді анықтау
620
B06.192.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гепаринге антиденелерді анықтау
621
B06.193.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гистондарға антиденелерді анықтау
622
B06.196.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында инсулинге антиденелерді анықтау
623
B06.199.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында модификацияланған цитруллин виментіне (Anti-MCV) антиденелерді анықтау
624
B06.200.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында С гепатиты вирусының құрылымдық емес нәруыздарға антиденелерді анықтау
625
B06.201.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында арал жасушаларына антиденелерді анықтау
626
B06.202.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пероксидазаға (а-ТПАО) антиденелерді анықтау
627
B06.203.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ТТГ рецепторларына антиденелерді анықтау
628
B06.204.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреоглобулинге антиденелерді анықтау
629
B06.205.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында экстрагирлейтін ядролық антигендерге (ENA) антиденелерді анықтау
630
B06.212.006
Қан сарысуында b2- Гликопротеин I-ге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
631
B06.213.006
Қан сарысуында глиадинге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
632
B06.214.006
Қан сарысуында кардиолипинге Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
633
B06.215.006
Қан сарысуында целиакии Ig А-ны иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
634
B06.232.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау

612
B06.165.006
Определение HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови (подтверждающий) методом иммунохемилюминисценции
613
B06.168.006
Определение антигена плоскоклеточной карциномы (SCCA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
614
B06.169.006
Определение антинейтрофильных цитоплазматических Ig G (ANCA combi) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
615
B06.170.006
Определение антинуклеарных аутоантител (ANA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
616
B06.171.006
Определение антиовариальных антител в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
617
B06.172.006
Определение антиспермальных антител (Sperm Antibodi) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
618
B06.174.006
Определение Ig M к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
619
B06.179.006
Определение антител к HBeAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
620
B06.192.006
Определение антител к гепарину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
621
B06.193.006
Определение антител к гистонам в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
622
B06.196.006
Определение антител к инсулину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
623
B06.199.006
Определение антител к модифицированному цитруллинированному виментину (Anti-MCV) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
624
B06.200.006
Определение антител к неструктурным белкам вируса гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
625
B06.201.006
Определение антител к островковым клеткам поджелудочной железы в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
626
B06.202.006
Определение антител к тиреопероксидазе (а-ТПО) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
627
B06.203.006
Определение антител к рецепторам тиреотропного гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
628
B06.204.006
Определение антител к тиреоглобулину (АТ к ТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
629
B06.205.006
Определение антител к экстрагируемым ядерным антигенам (ENA) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
630
B06.212.006
Определение Ig A к b2- Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
631
B06.213.006
Определение Ig A к глиадину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
632
B06.214.006
Определение Ig A к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
633
B06.215.006
Определение Ig A целиакии в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
634
B06.232.006
Определение Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

635
B06.237.006
Қан сарысуында Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III)-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
636
B06.239.006
Қан сарысуында b2-Гликопротеин I-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
637
B06.241.006
Қан сарысуында вирусты гепатиттің НВс антигеніне Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
638
B06.242.006
Қан сарысуында 1 және 2-типті жай герпесті вирусқа (ВПГ-I,II) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
639
B06.243.006
Қан сарысуында вирусты гепатит С-ға Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
640
B06.244.006
Қан сарысуында вирусты гепатит А-ға Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
641
B06.245.006
Қан сарысуында вирусты гепатит Е-ге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
642
B06.250.006
Қан сарысуында 1-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
643
B06.251.006
Қан сарысуында 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-ІI) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
644
B06.248.006
Қан сарысуында қызамық қоздырғышына Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
645
B06.254.006
Қан сарысуында глиадинге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
646
B06.257.006
Қан сарысуында кардиолипинге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
647
B06.259.006
Қан сарысуында С пептидті цитомегаловирусқа (ССР) Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
648
B06.260.006
Қан сарысуында целиакииге Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
649
B06.269.006
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токосоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
650
B06.271.006
Қан сарысуында Varicella Zoster (варицелла зостер) (ЖГВ-III)-ке Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
651
B06.273.006
Қан сарысуында b2- Гликопротеин I -ге Ig М-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
652
B06.275.006
Қан сарысуында 1 және 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I,ІІ) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
653
B06.276.006
Қан сарысуында вирусты гепатит А-ға Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
654
B06.279.006
Қан сарысуында 1-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-I) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
655
B06.280.006
Қан сарысуында 2-типті жай герпесті вирусқа (ЖГВ-ІI) Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
656
B06.281.006
Қан сарысуындакардиолипинге Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
657
B06.283.006
Қан сарысуында вирусты гепатит В-ның НВс антигеніне Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау

635
B06.237.006
Определение Ig G к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
636
B06.239.006
Определение Ig G к b2-Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
637
B06.241.006
Определение Ig G к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
638
B06.242.006
Определение Ig G к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I,II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
639
B06.243.006
Определение Ig G к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
640
B06.244.006
Определение Ig G к вирусу гепатита A в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
641
B06.245.006
Определение Ig G к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
642
B06.250.006
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
643
B06.251.006
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
644
B06.248.006
Определение Ig G к возбудителю краснухи в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
645
B06.254.006
Определение Ig G к глиадину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
646
B06.257.006
Определение Ig G к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
647
B06.259.006
Определение Ig G к цитруллиновому C-пептиду (CCP) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
648
B06.260.006
Определение Ig G целиакии в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
649
B06.269.006
Определение Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
650
B06.271.006
Определение Ig M к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
651
B06.273.006
Определение Ig M к b2- Гликопротеину I в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
652
B06.275.006
Определение Ig M к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I,II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
653
B06.276.006
Определение Ig M к вирусу гепатита A в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
654
B06.279.006
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
655
B06.280.006
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
656
B06.281.006
Определение Ig M к кардиолипину в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
657
B06.283.006
Определение Ig M к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

658
B06.284.006
Қан сарысуында вирусты гепатит D-ға Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
659
B06.285.006
Қан сарысуында вирусты гепатит Е-ге Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
660
B06.287.006
Қан сарысуында қызамық қоздырғышына Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
661
B06.289.006
Қан сарысуында анти-фосфолипидті Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
662
B06.290.006
Қан сарысуында анти-фосфолипидті Ig М-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
663
B06.296.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында циклдік цитруллин пептидтеріне (АЦПП) аутоиммундық антиденелерді анықтау
664
B06.297.006
Қан сарысуында екі спиральді ДНК-ға аутоиммунды Ig G-ды иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
665
B06.302.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында бетта-2 микроглобулинді анықтау
666
B06.305.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен B 12 витаминын анықтау
667
B06.318.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гастрина 17 анықтау
668
B06.336.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында гомоцистеинді анықтау
669
B06.337.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында глобулин байланыстартын жыныстық гормон (ГБЖГ) анықтау
670
B06.338.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуындағы дегидроэпиандростеронды (ДГЭА) анықтау
671
B06.342.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында В ингибинін анықтау
672
B06.346.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында инсулинді анықтау
673
B06.351.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында кальцитонинді анықтау
674
B06.561.006
Қан сарысуындағы прокальцитонинді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
675
B06.361.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында кортизолды анықтау
676
B06.369.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ЛГ (лютеиндеуіш гормон) анықтау
677
B06.382.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен несепте микроальбуминді анықтау
678
B06.384.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында миоглобинді анықтау
679
B06.385.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында митохондриялық аутоантиденелерді (AMA M2) анықтау
680
B06.392.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында нейрон - спецификалы энолазаны (NSE) анықтау
681
B06.393.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында нейронопептидтерді анықтау
682
B06.395.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында норадреналинді анықтау
683
B06.399.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында жалпы (ПСА) простат-спецификалы антиген анықтау

658
B06.284.006
Определение Ig M к вирусу гепатита D в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
659
B06.285.006
Определение Ig M к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
660
B06.287.006
Определение Ig M к возбудителю краснухи в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
661
B06.289.006
Определение анти-фосфолипидных Ig G в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
662
B06.290.006
Определение анти-фосфолипидных Ig M в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
663
B06.296.006
Определение аутоиммунных антител к циклическим цитруллиновым пептидам (АЦПП) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
664
B06.297.006
Определение аутоиммунных Ig G к двуспиральной ДНК в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
665
B06.302.006
Определение b-2 микроглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
666
B06.305.006
Определение витамина B 12 методом иммунохемилюминесценции
667
B06.318.006
Определение гастрина 17 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
668
B06.336.006
Определение гомоцистеина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
669
B06.337.006
Определение глобулинсвязывающего полового гормона (ГСПГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
670
B06.338.006
Определение дегидроэпиандростерона (ДГЭА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
671
B06.342.006
Определение ингибина Вв сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
672
B06.346.006
Определение инсулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
673
B06.351.006
Определение кальцитонина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
674
B06.561.006
Определение прокальцитонина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
675
B06.361.006
Определение кортизола в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
676
B06.369.006
Определение лютеинизирующий гормон (ЛГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
677
B06.382.006
Определение микроальбумина в моче методом иммунохемилюминисценции
678
B06.384.006
Определение миоглобина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
679
B06.385.006
Определение митохондриальных аутоантител (AMA M2) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
680
B06.392.006
Определение нейрон - специфической энолазы (NSE) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
681
B06.393.006
Определение нейронопептидов в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
682
B06.395.006
Определение норадреналина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
683
B06.399.006
Определение общего простат-специфического антигена (ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции

684
B06.400.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Т4 (жалпы тироксинді) анықтау
685
B06.405.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында A классындағы жалпы антиденелерді анықтау
686
B06.406.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында E классындағы жалпы антиденелерді анықтау
687
B06.407.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында G классындағы жалпы антиденелерді анықтау
688
B06.408.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында M классындағы жалпы антиденелерді анықтау
689
B06.411.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында өкпенің шағын жасушалы емес обырының (CYFRA 21-1) онкомаркерлерін анықтау
690
B06.412.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ұйқыбез бен тік ішек обырының (СА 242) онкомаркерін анықтау
691
B06.413.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 125) анықтау
692
B06.414.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (С 15-3) анықтау
693
B06.415.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 19-9) анықтау
694
B06.416.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісік антигенін (СА 72-4) анықтау
695
B06.417.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында шағын жасушалы обырдың (Pro-GRP) ісік маркерін анықтау
696
B06.418.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында аналық бездер обырының (НЕ-4) ісік маркерін анықтау
697
B06.422.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында остеокальцинды анықтау
698
B06.423.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында паратиреоид гормонды анықтау
699
B06.424.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пепсиноген 1 анықтау
700
B06.425.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пепсиноген 2 анықтау
701
B06.431.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында про-простатспецификалық антиген (ПСА) анықтау
702
B06.432.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында прогестеронды анықтау
703
B06.433.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында пролактинді анықтау
704
B06.434.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында простатикалық қышқыл фосфатазаны анықтау
705
B06.440.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ренинді анықтау
706
B06.442.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында РЭА (Обыр эмбриондық антигені) анықтау
707
B06.444.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін F-простат-спецификалы антиген (ПСА) анықтау
708
B06.445.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін тироксинді (Т4) анықтау

684
B06.400.006
Определение общего тироксина (T4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
685
B06.405.006
Определение Ig A в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
686
B06.406.006
Определение Ig E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
687
B06.407.006
Определение Ig G в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
688
B06.408.006
Определение Ig M в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
689
B06.411.006
Определение онкомаркера немелкоклеточного рака легкого (CYFRA 21-1) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
690
B06.412.006
Определение онкомаркера рака поджелудочной железы и прямой кишки (СА 242) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
691
B06.413.006
Определение опухолевого антигена (СА 125) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
692
B06.414.006
Определение опухолевого антигена (СА 15-3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
693
B06.415.006
Определение опухолевого антигена (СА 19-9) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
694
B06.416.006
Определение опухолевого антигена (СА 72-4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
695
B06.417.006
Определение опухолевого маркера мелкоклеточного рака (Pro-GRP) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
696
B06.418.006
Определение опухолевого маркера рака яичников (НЕ-4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
697
B06.422.006
Определение остеокальцина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
698
B06.423.006
Определение паратиреоидного гормона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
699
B06.424.006
Определение пепсиногена 1 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
700
B06.425.006
Определение пепсиногена 2 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
701
B06.431.006
Определение про-простатспецифического антигена (про-ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
702
B06.432.006
Определение прогестерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
703
B06.433.006
Определение пролактина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
704
B06.434.006
Определение простатической кислой фосфатазы в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
705
B06.440.006
Определение ренина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
706
B06.442.006
Определение ракового эмбрионального антигена (РЭА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
707
B06.444.006
Определение свободного F-простат-специфический антиген (F-ПСА) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
708
B06.445.006
Определение свободного тироксина (T4) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции

709
B06.446.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында еркін трийодтиронинді (Т3) анықтау
710
B06.449.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында соматотроп гормонды (СТГ) анықтау
711
B06.450.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында С-пептидін анықтау
712
B06.457.006
Қан сарысуында қоздырғыштың идентификациясымен спецификалық Ig Е-ні иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
713
B06.461.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында сомалық ревматоидтік факторды анықтау
714
B06.462.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Gardnerella vaginalisке (гарднерелла вагиналис) сомалық антиденелерді анықтау
715
B06.563.006
Қан сарысуындағы Ig M к HBsAg-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
716
B06.564.006
Қан сарысуындағы Ig G к HBsAg-ді иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
717
B06.464.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында B гепатитының HBs вирусының антигеніне сомалық антиденелерді анықтау
718
B06.467.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында D гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау
719
B06.468.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында E гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау
720
B06.469.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында C гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау (растайтын)
721
B06.470.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында C гепатитының вирусына сомалық антиденелерді анықтау
722
B06.474.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында (АИТВ)-ға сомалық антиденелерді анықтау
723
B06.475.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында B гепатиты вирусының HBs антигеніне сомалық антиденелерді анықтау
724
B06.478.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында анти-фосфолипид сомалық антиденелерін анықтау
725
B06.480.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен (PIGF) өсімінің плацентарлық факторының сарысу деңгейін анықтау
726
B06.481.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында Т3 (жалпы трииодтиронинді) анықтау
727
B06.482.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тестостеронды анықтау
728
B06.483.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреоглобулинді анықтау
729
B06.484.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тиреотроп гормонды (ТТГ) анықтау
730
B06.488.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында тропонинді анықтау
731
B06.498.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ісіктер некрозының факторын (ІНФ) анықтау
732
B06.500.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ферритинді анықтау

709
B06.446.006
Определение свободного трийодтиронина (T3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
710
B06.449.006
Определение соматотропного гормона (СТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
711
B06.450.006
Определение C-пептида в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
712
B06.457.006
Определение специфических Ig E с идентификацией возбудителя методом иммунохемилюминисценции
713
B06.461.006
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
714
B06.462.006
Определение суммарных антител к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
715
B06.563.006
Определение Ig M к HBsAg в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
716
B06.564.006
Определение Ig G к HBsAg в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
717
B06.464.006
Определение суммарных антител к HBsAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
718
B06.467.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита D в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
719
B06.468.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита E в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
720
B06.469.006
Определение вируса гепатита C в сыворотке крови (подтверждающий тест) методом иммунохемилюминисценции
721
B06.470.006
Определение суммарных антител к вирусу гепатита C в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
722
B06.474.006
Определение суммарных антител к вирусу иммунодефицита человека (ВИЧ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
723
B06.475.006
Определение суммарных антител к HBcAg вируса гепатита B в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
724
B06.478.006
Определение суммарных анти-фосфолипидных антител методом иммунохемилюминисценции
725
B06.480.006
Определение сывороточного уровня плацентарного фактора роста (PIGF) методом иммунохемилюминисценции
726
B06.481.006
Определение общего трииодтиронина (T3) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
727
B06.482.006
Определение тестостерона в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
728
B06.483.006
Определение тиреоглобулина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
729
B06.484.006
Определение тиреотропного гормона (ТТГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
730
B06.488.006
Определение тропонина в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
731
B06.498.006
Определение фактора некроза опухолей (ФНО) в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
732
B06.500.006
Определение ферритина в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции

733
B06.503.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ФМС-тәріздес тирозинкиназа 1sFlt-ны анықтау
734
B06.504.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен фолаттарды анықтау
735
B06.512.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ФСГ (фолликул стимуляциялаушы гормон) анықтау
736
B06.517.006
Иммунохемилюминисценция әдісімен несептегі адамның хорионикалық гонадотропинін (АХГ) анықтау
737
B06.518.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында адамның хорион гонадотропинын анықтау (АХГ)
738
B06.521.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында ИЛ 8 - цитокиндерді анықтау
739
B06.527.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында эстрадиолды анықтау
740
B06.554.006
Иммунохемилюминесценция әдісімен қан сарысуында преэклампсияға тест
B06.000.007
Иммунофлюоресценция
741
B06.560.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Treponema pallidum -ға (трепонема паллидум) антиденелерді анықтау
742
B06.561.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Chlamydia trachomatis -қа (хламидия трахоматис) антиденелерді анықтау
743
B06.562.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Ureaplasma urealyticum -ға (уреплазма уреалитикум) антиденелерді анықтау
744
B06.563.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Mycoplasma hominis -қа (микоплазма хоминис) антиденелерді анықтау
745
B06.565.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Trichomonas vaginalis -қа (трихомонас вагиналис) антиденелерді анықтау
746
B06.566.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Gardnerella vaginalis-қа (гарднерелла вагиналис) антиденелерді анықтау
747
B06.568.007
Иммунофлюоресценция реакциясында биологиялық материалдағы герпес вирусын анықтау
748
B06.569.007
Биологиялық материалдағы цитомегаловирусты (ЖГВ-V) иммунохемилюминисценция әдісімен анықтау
749
B06.570.007
Биологиялық материалдағы адамның папиллома вирусын иммунофлюоресценция реакциясында анықтау
B06.000.008
Иммунофенотиптеу
750
B06.570.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "иммун статусын анықтау үшін панель" иммунофенотиптеу
751
B06.572.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "Жалпы цитокератинді" иммунофенотиптеу
752
B06.573.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "миеломдық ауруға арналған панельді" иммунофенотиптеу
753
B06.574.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "жіті лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
754
B06.575.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "пароксизмалды түнгі гемоглобинурияға арналған панельді" иммунофенотиптеу

733
B06.503.006
Определение ФМС-подобной тирозинкиназы 1sFlt в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
734
B06.504.006
Определение фолатов методом иммунохемилюминисценции
735
B06.512.006
Определение фолликулостимулирующий гормон (ФСГ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
736
B06.517.006
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в моче методом иммунохемилюминисценции
737
B06.518.006
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
738
B06.521.006
Определение цитокинов - ИЛ-8 в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
739
B06.527.006
Определение эстрадиола в сыворотке крови методом иммунохемилюминесценции
740
B06.554.006
Тест на преэклампсию в сыворотке крови методом иммунохемилюминисценции
B06.000.007
Иммунофлюоресценция
741
B06.560.007
Определение антител к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
742
B06.561.007
Определение антител к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
743
B06.562.007
Определение антител к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
744
B06.563.007
Определение антител к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
745
B06.565.007
Определение антител к Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
746
B06.566.007
Определение антител к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
747
B06.568.007
Определение вируса герпеса в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
748
B06.569.007
Определение цитомегаловируса (ВПГ-V) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
749
B06.570.007
Определение вируса папилломы человека в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
B06.000.008
Иммунофенотипирование
750
B06.570.008
Иммунофенотипирование "панель для определения иммунного статуса (6 пар)" в крови методом проточной цитофлуориметрии
751
B06.572.008
Иммунофенотипирование "Общий цитокератин" в крови методом проточной цитофлуориметрии
752
B06.573.008
Иммунофенотипирование "панель для миеломной болезни" в крови методом проточной цитофлуориметрии
753
B06.574.008
Иммунофенотипирование "панель для острых лейкозов" в крови методом проточной цитофлуориметрии
754
B06.575.008
Иммунофенотипирование "панель для пароксизмальной ночной гемоглобинурии" в крови методом проточной цитофлуориметрии

755
B06.576.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "созылмалы лейкоздарға арналған панельді" иммунофенотиптеу
756
B06.623.008
"Лейкоз кезіндегі минималды қалдық ауруды диагностикалау үшін панель" -ді иммунофенотиптеу
757
B06.577.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы "фагоцитозды" иммунофенотиптеу
758
B06.578.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы CD 3+ (саралау кластерін) иммунофенотиптеу
759

755
B06.576.008
Иммунофенотипирование "панель для хронических лейкозов/ лимфопролиферативных заболеваний" в крови методом проточной цитофлуориметрии
756
B06.623.008
Иммунофенотипирование "панель для диагностики минимальной остаточной болезни при лейкозах"
757
B06.577.008
Иммунофенотипирование "фагоцитоз" в крови методом проточной цитофлуориметрии
758
B06.578.008
Иммунофенотипирование (кластера дифференцировки) CD 3+ в крови методом проточной цитофлуориметрии
759

B06.579.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы 3+-DR+ иммунофенотиптеу
760
B06.599.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы CD 34 Pe иммунофенотиптеу
761
B06.613.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы Fagotest иммунофенотиптеу
762
B06.614.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы HLA-DRFitc иммунофенотиптеу
B06.000.009
Радиоиммунология (РИА)
763
B06.623.009
Радиоиммунологиялық әдіспен простата антигенін анықтау

B06.579.008
Иммунофенотипирование 3+-DR+ в крови методом проточной цитофлуориметрии
760
B06.599.008
Иммунофенотипирование CD 34 Pe в крови методом проточной цитофлуориметрии
761
B06.613.008
Иммунофенотипирование Fagotest в крови методом проточной цитофлуориметрии
762
B06.614.008
Иммунофенотипирование HLA-DRFitc в крови методом проточной цитофлуориметрии
B06.000.009
Радиоиммунология (РИА)
763
B06.623.009
Определение антигена простаты радиоиммунологическим методом

797
B06.695.012
Қан сарысуындағы эхинококкозға пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
798
B06.696.012
Қан сарысуындағы ағарыңқы трепонема антигенімен пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
799
B06.697.012
Қан сарысуындағы Коксаки вирусына реакция байланыстырушы комплемент (РБК) жүргізу
800
B06.698.012
Қан сарысуындағы лептоспирозға реакция байланыстырушы комплемент (РБК) жүргізу
801
B06.699.012
Қан сарысуында вирустарды анықтауға қосарланған сарысуды пайдалану
802

797
B06.695.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на эхинококкоз в сыворотке крови
798
B06.696.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) с антигеном бледной трепонемы в сыворотке крови
799
B06.697.012
Постановка реакции связывания комплемента (РСК) на вирус Коксаки в сыворотке крови
800
B06.698.012
Постановка реакции связывания комплемента (РСК) на лептоспироз в сыворотке крови
801
B06.699.012
Применение парных сывороток на обнаружение вирусов в сыворотке крови
802

B06.700.012
Видаль реакциясы
803
B06.701.012
Паул-Буннель реакциясы (мононуклеоз)
804
B06.702.012
DiaClonABO/D керіс әдісі арқылы ABO/RhD(VI) жүйесі бойынша типтеу
805
B06.703.012
Қан сарысуында листериозға тура емес гемаглютинация реакциясы (ТЕГАР) бекіту
806
B06.704.012
Қан сарысуында пастереллезге (ТЕГАР) бекіту
807
B06.705.012
Қан сарысуында бөртпелік тифке (ТЕГАР) бекіту
808
B06.706.012
Қан сарысуында туляремияға (ТЕГАР) бекіту
B07.000.000
Токсикология

B06.700.012
Реакция Видаля
803
B06.701.012
Реакция Пауля-Буннеля (мононуклеоз)
804
B06.702.012
Типирование по системе ABO/RhD(VI), обратным методом: DiaClonABO/D
805
B06.703.012
Постановка непрямой реакции гемагглютинации (РНГА) на листериоз в сыворотке крови
806
B06.704.012
Постановка непрямой реакции гемагглютинации (РНГА) на пастереллез в сыворотке крови
807
B06.705.012
Постановка непрямой реакции гемагглютинации (РНГА) на сыпной тиф в сыворотке крови
808
B06.706.012
Постановка непрямой реакции гемагглютинации (РНГА) на туляремию в сыворотке крови
B07.000.000
Токсикология

B07.000.003
Экспресс әдістер
809
B07.703.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда амфетаминдерді анықтау
810
B07.704.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда галлюциногендерді анықтау
811
B07.705.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда канабиноидтерді анықтау
812
B07.706.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда кокаинді анықтау
813
B07.707.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау

B07.000.003
Экспресс методы
809
B07.703.003
Определение амфетаминов в биологическом материале экспресс методом
810
B07.704.003
Определение галлюциногенов в биологическом материале экспресс методом
811
B07.705.003
Определение канабиноидов в биологическом материале экспресс методом
812
B07.706.003
Определение кокаина в биологическом материале экспресс методом
813
B07.707.003
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале экспресс методом

814
B07.708.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда седативтік және ұйықтататын дәрілерді анықтау
815
B07.711.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда барбитураттарды анықтау
816
B07.717.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда опиаттарды анықтау
817
B07.727.003
Биологиялық материалдағы опиоидтарды экспресс әдіспен анықтау
818
B07.718.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда порфириндерді анықтау
819
B07.719.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда фенотиазиндік қатар туындыларын анықтау
820
B07.720.003
Экспресс әдіспен биологиялық материалдарда этанолды анықтау
821
B07.721.003
Биологиялық материалдағы 3 компонентті тестімен наркотикалық және психотропты заттарды экспресс әдіспен анықтау
822
B07.722.003
Биологиялық материалдағы 4 компонентті тестімен наркотикалық және психотропты заттарды экспресс әдіспен анықтау
823
B07.723.003
Биологиялық материалдағы 5 компонентті тестімен наркотикалық және психотропты заттарды экспресс әдіспен анықтау
824
B07.724.003
Биологиялық материалдағы 6 компонентті тестімен наркотикалық және психотропты заттарды экспресс әдіспен анықтау
B07.000.013
Газ хроматографиясы
825
B07.703.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда амфетаминдерді анықтау
826
B07.704.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда галлюциногендерді анықтау
827
B07.706.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кокаинді анықтау
828
B07.707.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау
829
B07.709.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кофеинді қоса алғандағы стимуляторларды анықтау
830
B07.721.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда апиаттарын (морфин,кодеин т,б,)анықтау
831
B07.710.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда алкогольді анықтау
832
B07.734.013
Биологиялық материалда алкоголь суррогатын газды хроматография әдісімен анықтау
833
B07.711.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда барбитураттарды анықтау
834
B07.725.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
835
B07.729.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
836
B07.719.013
Газ хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
B07.000.014
Сұйықтық хроматографиясы
837
B07.703.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда амфетаминдерді анықтау
838

814
B07.708.003
Определение седативных и снотворных веществ в биологическом материале экспресс методом
815
B07.711.003
Определение барбитуратов в биологическом материале экспресс методом
816
B07.717.003
Определение опиатов в биологическом материале экспресс методом
817
B07.727.003
Определение опиоидов в биологическом материале экспресс методом
818
B07.718.003
Определение порфиринов в биологическом материале экспресс методом
819
B07.719.003
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале экспресс методом
820
B07.720.003
Определение этанола в биологическом материале экспресс методом
821
B07.721.003
Определение наркотических средств и психотропных веществ 3-х компонентным тестом в биологическом материале экспресс методом
822
B07.722.003
Определение наркотических средств и психотропных веществ 4-х компонентным тестом в биологическом материале экспресс методом
823
B07.723.003
Определение наркотических средств и психотропных веществ 5-и компонентным тестом в биологическом материале экспресс методом
824
B07.724.003
Определение наркотических средств и психотропных веществ 6-и компонентным тестом в биологическом материале экспресс методом
B07.000.013
Газовая хроматография
825
B07.703.013
Определение амфетаминов в биологическом материале методом газовой хроматографии
826
B07.704.013
Определение галлюциногенов в биологическом материале методом газовой хроматографии
827
B07.706.013
Определение кокаина в биологическом материале методом газовой хроматографии
828
B07.707.013
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале методом газовой хроматографии
829
B07.709.013
Определение стимуляторов, включая кофеин, в биологическом материале методом газовой хроматографии
830
B07.721.013
Определение опиатов (морфин, кодеин и др.) в биологическом материале методом газовой хроматографии
831
B07.710.013
Определение алкоголя в биологическом материале методом газовой хроматографии
832
B07.734.013
Определение суррогатов алкоголя в биологическом материале методом газовой хроматографии
833
B07.711.013
Определение барбитуратов в биологическом материале методом газовой хроматографии
834
B07.725.013
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом газовой хроматографии
835
B07.729.013
Определение опиоидов в биологическом материале методом газовой хроматографии
836
B07.719.013
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом газовой хроматографии
B07.000.014
Жидкостная хроматография
837
B07.703.014
Определение амфетаминов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
838

B07.704.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда галлюциногендерді анықтау
839
B07.706.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кокаинді анықтау
840
B07.707.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау
841
B07.709.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда кофеинді қоса алғандағы стимуляторларды анықтау

B07.704.014
Определение галлюциногенов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
839
B07.706.014
Определение кокаина в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
840
B07.707.014
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
841
B07.709.014
Определение стимуляторов, включая кофеин, в биологическом материале методом жидкостной хроматографии

842
B07.721.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда апиаттарын (морфин,кодеин т,б,) анықтау
843
B07.711.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда барбитураттарды анықтау
844
B07.725.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
845
B07.729.014
Сұйықтықхроматографиясы әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
846
B07.719.014
Сұйықтық хроматографиясы әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
B07.000.015
Жұқа қабатты хроматография

842
B07.721.014
Определение опиатов (морфин, кодеин и др.) в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
843
B07.711.014
Определение барбитуратов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
844
B07.725.014
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
845
B07.729.014
Определение опиоидов в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
846
B07.719.014
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом жидкостной хроматографии
B07.000.015
Тонкослойная хроматография

847
B07.703.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда амфетаминдерді анықтау
848
B07.704.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда галлюциногендерді анықтау
849
B07.706.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда кокаинді анықтау
850
B07.707.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда 1-4 бензодиазепиннің туындыларын анықтау
851
B07.709.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда кофеинді қоса алғандағы стимуляторларды анықтау
852
B07.721.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда апиаттарын (морфин,кодеин т,б,) анықтау
853
B07.711.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда барбитураттарды анықтау
854
B07.725.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда каннабиноидтерді анықтау
855
B07.729.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда опиоидтерді анықтау
856
B07.719.015
Жұқа қабатты хроматография әдісімен биологиялық материалда фенотиаздық қатар туындыларын анықтау
B08.000.000
Гистопатология және цитология
857
B08.765.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 1- санаттағы аутопсия
858
B08.767.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 2- санаттағы аутопсия
859
B08.768.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 3- санаттағы аутопсия
860
B08.769.001
Мәйітті патолог-анатомдық зерттеу- күрделілігі 4- санаттағы аутопсия
861
B08.766.001
Зерттеудің лабораториялық әдісінсіз мәйітке сот- медициналық сараптама жүргізу
862
B08.734.001
Күрделілігі 1 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
863
B08.735.001
Күрделілігі 2 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
864
B08.737.001
Күрделілігі 3 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
865
B08.764.001
Күрделілігі 4- санатты ота- биопсиялық материалдың 1 шығыр- препаратын гистологиялық зерттеу
866
B08.742.001
Вагиналдық эпителий пролиферациясы деңгейін бағалау ("гормоналдық айна")
867
B08.749.001
Жатыр мойнынан сүртіндіні цитологиялық зерттеу. ПАП-тест
868
B08.750.001
Материалды цитологиялық зерттеу (интраоперациялық экспресс цитологиялық зерттеу)
869

847
B07.703.015
Определение амфетаминов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
848
B07.704.015
Определение галлюциногенов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
849
B07.706.015
Определение кокаина в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
850
B07.707.015
Определение производных 1-4 бензодиазепина в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
851
B07.709.015
Определение стимуляторов, включая кофеин, в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
852
B07.721.015
Определение опиатов (морфин, кодеин и др.) в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
853
B07.711.015
Определение барбитуратов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
854
B07.725.015
Определение каннабиноидов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
855
B07.729.015
Определение опиоидов в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
856
B07.719.015
Определение производных фенотиазинового ряда в биологическом материале методом тонкослойной хроматографии
B08.000.000
Гистопатология и цитология
857
B08.765.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 1 категории сложности
858
B08.767.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 2 категории сложности
859
B08.768.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 3 категории сложности
860
B08.769.001
Патолого-анатомическое вскрытие трупа – аутопсия 4 категории сложности
861
B08.766.001
Судебно-медицинская экспертиза трупа без лабораторных методов исследования
862
B08.734.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 1-й категории сложности
863
B08.735.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного 2-й категории сложности
864
B08.737.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
865
B08.764.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 4 категории сложности
866
B08.742.001
Оценка степени пролиферации вагинального эпителия ("гормональное зеркало")
867
B08.749.001
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест
868
B08.750.001
Цитологическое исследование материала (интраоперационные экспресс цитологические исследования)
869

B08.758.001
Қызыл конгомен биоптатты цитохимиялық зерттеу
870
B08.759.001
Күмістеу арқылы биоптатты цитохимиялық зерттеу
871
B08.760.001
Трихроммен биоптатты цитохимиялық зерттеу
872
B08.761.001
ШИК реакциясымен биоптатты цитохимиялық зерттеу
873
B08.851.021
Биопсиялық материалды иммундық флюоресценттік микроскопия әдісімен зерттеу
874
B08.851.022
Гистологиялық/цитологиялық материалды электрондық микроскопия әдісімен зерттеу

B08.758.001
Цитохимическое исследование биоптата с конго красным
870
B08.759.001
Цитохимическое исследование биоптата с серебрением
871
B08.760.001
Цитохимическое исследование биоптата с трихромом
872
B08.761.001
Цитохимическое исследование биоптата с ШИК реакцией
873
B08.851.021
Исследование биологического материала методом иммунофлюоресцентной микроскопии
874
B08.851.022
Исследование гистологического/цитологического материала методом электронной микроскопии

875
B08.851.024
Конфокальді лазерлік сканерлеу микроскопиясы
876
B08.763.001
Оталық және биопсиялық материалды экспресс зерттеу ( 1- блок препаратты)
877
B08.749.002
Сұйықтық цитологиясы құралында ПАП-тестілеу жатыр мойнынан жағындыны йитологиялық зерттеу
B09.000.000
Молекулярлық биология және молекулярлық генетика
B09.000.016
Цитогенетикалық әдіс
878
B09.763.016
Мутагендік әсер етудің биологиялық индикациясы (Хромосомдық аберрациялар)

875
B08.851.024
Конфокальная лазерная сканирующая микроскопия
876
B08.763.001
Экспресс исследование операционного и биопсийного материала (1-го блок-препарата)
877
B08.749.002
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест на аппарате жидкостной цитологии
B09.000.000
Молекулярная биология и молекулярная генетика
B09.000.016
Цитогенетический метод
878
B09.763.016
Биологическая индикация мутагенного воздействия (Хромосомные аберрации)

879
B09.765.016
Биологиялыық материалды ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
880
B09.766.016
Сүйек миы жасушаларын ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
881
B09.767.016
Перифериялық қан лимфоциттерінің (1 зонд) ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
882
B09.768.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) амниотикалық сұйықтықтың культивацияланбаған жасушаларының молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1 зонд)
883
B09.769.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) цитологиялық препараттардың, гистологиялық қималардың молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1зонд)
884
B09.770.016
Перифериялық қан жасушаларын (кариотип) цитогенетикалық зерттеу
885
B09.771.016
Хорион талшықтарын/ бала жолдасын цитогенетикалық зерттеу
886
B09.772.016
Амниотикалық сұйықтық жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
887
B09.773.016
Сүйек кемігі жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
888
B09.775.016
Кіндік қаны жасушаларын цитогенетикалық зерттеу
889
B09.776.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) ALK-оң гендерді анықтау үшін молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу
Молекулалық-генетикалық әдіс
890
B09.776.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен биологиялық материалдан ДНҚ бөлу
891
B09.777.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-ды мутациялануға зерттеу
892
B09.778.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-да адам хромосомаларының 17 аутосомдық маркерлерін анықтау
893
B09.779.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Y хромосомасының AZF факторын анықтау
894
B09.780.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ана қанындағы ұрықтың Y хромосомасын анықтау
895
B09.781.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 17 аллея бойынша ДНҚ гаплотоптарын анықтау
896
B09.782.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ F2 мутациясын анықтау
897
B09.783.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ F5 мутациясын анықтау
898
B09.784.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы лейкодистрофия кезіндегі LMNB1 генінің мутациялануын анықтау
899
B09.785.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Дюшен миопатиясы кезіндегі MLD генінің мутациялануын анықтау
900
B09.786.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы фенилкетонурия кезіндегі PAH генінің мутациялануын анықтау
901
B09.787.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы арқа бұлшықет амиотрофиясы кезіндегі SMN генінің мутациялануын анықтау
902
B09.788.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы муковосцидоз генінің мутациялануын анықтау
903
B09.789.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 7 типтік Слай ауруы кезіндегі ген мутацияларын анықтау

879
B09.765.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) биологического материала (1 зонд)
880
B09.766.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) клеток костного мозга (1 зонд)
881
B09.767.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) лимфоцитов периферической крови (1 зонд)
882
B09.768.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) некультивируемых клеток амниотической жидкости (1 зонд)
883
B09.769.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) цитологических препаратов, гистологических срезов (1 зонд)
884
B09.770.016
Цитогенетическое исследование клеток периферической крови (кариотип)
885
B09.771.016
Цитогенетическое исследование ворсин хориона/ плаценты
886
B09.772.016
Цитогенетическое исследование клеток амниотической жидкости
887
B09.773.016
Цитогенетическое исследование клеток костного мозга
888
B09.775.016
Цитогенетическое исследование клеток пуповинной крови
889
B09.776.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) для определения ALK -положительных генов
Молекулярно-генетический метод
890
B09.776.017
Выделение ДНК из биологического материала молекулярно-генетический методом
891
B09.777.017
Исследование ДНК на мутации молекулярно-генетический методом
892
B09.778.017
Определение 17 аутосомных маркеров хромосом человека в ДНК молекулярно-генетический методом
893
B09.779.017
Определение AZF фактора Y хромосомы в ДНК молекулярно-генетический методом
894
B09.780.017
Определение Y хромосомы плода в крови матери молекулярно-генетический методом
895
B09.781.017
Определение гаплогруппы ДНК по 17 аллелям молекулярно-генетический методом
896
B09.782.017
Определение мутации F2 ДНК молекулярно-генетический методом
897
B09.783.017
Определение мутации F5 ДНК молекулярно-генетический методом
898
B09.784.017
Определение мутаций гена LMNB1 при лейкодистрофии в ДНК молекулярно-генетический методом
899
B09.785.017
Определение мутаций гена MLD при миопатии Дюшенна в ДНК молекулярно-генетический методом
900
B09.786.017
Определение мутаций гена PAH при фенилкетонурии в ДНК молекулярно-генетический методом
901
B09.787.017
Определение мутаций гена SMN при спинальной мышечной амиотрофии в ДНК молекулярно-генетический методом
902
B09.788.017
Определение мутаций гена муковосцидоза в ДНК молекулярно-генетический методом
903
B09.789.017
Определение мутаций гена при болезни Слая 7 типа в ДНК молекулярно-генетический методом

904
B09.790.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 1 типтік Гурлер синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
905
B09.791.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 6 типтік Марото-Лами синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
906
B09.792.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы Мартин-Белл синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
907
B09.793.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 4 типтік Моркио синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
908
B09.794.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 3 типтік Санфилиппо синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
909

904
B09.790.017
Определение мутаций гена при синдроме Гурлера 1 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
905
B09.791.017
Определение мутаций гена при синдроме Марото-Лами 6 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
906
B09.792.017
Определение мутаций гена при синдроме Мартина -Белла в ДНК молекулярно-генетический методом
907
B09.793.017
Определение мутаций гена при синдроме Моркио 4 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
908
B09.794.017
Определение мутаций гена при синдроме Санфилиппо 3 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
909

B09.795.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы 2 типтік Хантер синдромы кезіндегі ген мутацияларын анықтау
910
B09.796.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ДНҚ-дағы мукополисахаридоз кезіндегі мутацияларды анықтау
911
B09.797.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен адамның геномында полиморфизмді анықтау
912
B09.798.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен ана қанындағы ұрықтың резус факторын анықтау
913
B09.799.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 1 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
914

B09.795.017
Определение мутаций гена при синдроме Хантера 2 типа в ДНК молекулярно-генетический методом
910
B09.796.017
Определение мутаций при мукополисахаридозах в ДНК молекулярно-генетический методом
911
B09.797.017
Определение полиморфизма в геноме человека молекулярно-генетический методом
912
B09.798.017
Определение резус фактора плода в крови матери молекулярно-генетический методом
913
B09.799.017
Проведение HLA-типирования крови 1 класса молекулярно-генетический методом
914

B09.800.017
Молекулалық-генетикалық әдіспен 2 класстық қанның HLA-типтендіруін жүргізу
915
B09.861.017
Молекулярлы-генетикалық әдісімен (генотиптеу әдісімен) АИТВ 1-дің антиретровирустық препараттарына дәрілік тұрақтылығын анықтау
B09.000.018
Флуориметриялық әдіс
916
B09.801.018
Флуориметриялық әдіспен қандағы орфандық ауруларды диагностикалау
917
B09.802.018
Флуориметриялық әдіспен дәрілік мониторингілеу
B09.000.019
Масс-спектрометрия

B09.800.017
Проведение HLA-типирования крови 2 класса молекулярно-генетический методом
915
B09.861.017
Определение лекарственной устойчивости ВИЧ-1 к антиретровирусным препаратам молекулярно-генетическим методом (методом генотипирования)
B09.000.018
Флуориметрический метод
916
B09.801.018
Диагностика орфанных заболеваний в крови флуориметрическим методом
917
B09.802.018
Лекарственный мониторинг флуориметрическим методом
B09.000.019
Масс-спектрометрия

918
B09.801.019
Масс-спектрометрия әдісімен қандағы орфан ауруларын диагностикалау
919
B09.802.019
Масс-спектрометрия әдісімен орфан ауруларын дәрілік мониторингілеу
B09.000.020
Полимераздық тізбекті реакция (ПТР)
920
B09.806.020
ПТР әдісімен күмәнді нәтижелер алынғанда растаушы молекулярлық -генетикалық тест (NASBA)
921
B09.807.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Brucella abortus-ты (вруцелла абортус) анықтау

918
B09.801.019
Диагностика орфанных заболеваний в крови методом масс-спектрометрии
919
B09.802.019
Лекарственный мониторинг орфанных заболеваний методом масс-спектрометрии
B09.000.020
Полимеразная цепная реакция (ПЦР)
920
B09.806.020
Молекулярно-генетический подтверждающий тест при сомнительных результатах методом ПЦР (NASBA)
921
B09.807.020
Обнаружение Brucella abortus (бруцелла абортус) в биологическом материале методом ПЦР

922
B09.808.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Brucella melitensis-ты (бруцелла мелитенсис) анықтау
923
B09.809.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Brucella suis-ты (бруцелла суис) анықтау
924
B09.810.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Candida ssb –ны (кандида) анықтау
925
B09.811.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Chlamydia ssb –ны (хламидия) анықтау
926
B09.812.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Gardnerella vaginalis –ты (гарднерелла вагиналис) анықтау
927
B09.813.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Helicobacter pylori-ді (хеликобактер пилори) анықтау
928
B09.814.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Listeria-ны (листерия) анықтау
929
B09.815.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycobacterium tuberculosis-ты (микобактериум туберкулезис) анықтау
930
B09.816.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycoplasma hominis –ты (микоплазма хоминис) анықтау
931
B09.817.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycoplasma pneumoniae –ны (микоплазма пневмония) анықтау
932
B09.818.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Mycoplasma urealiticums-ты (микоплазма уреалитикумс) анықтау
933
B09.852.020
Биологиялық материалда Mycoplasma enitalium-ды (микоплазма эниталиум) ПЦР әдісімен анықтау
934
B09.819.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Neisseria gonorrhea-ны (нейссерия гоноррея) анықтау
935
B09.820.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда C гепатиті вирусының PHK анықтау
936
B09.821.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Toxoplasma gondii –ді (токосоплазма гондий) анықтау
937
B09.822.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда Toxoplasma gondii –ді (токсоплазма гондий) анықтау
938
B09.823.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Treponema pallidum-ды (трепонема паллидум) анықтау
939
B09.824.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Trichomonas vaginalis –ты (трихомонас вагиналис) анықтау
940
B09.825.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Ureaplasma urealyticum-ты (уреплазма уреалитикум) анықтау
941
B09.826.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда аренавирусты анықтау
942
B09.827.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 1 және 2 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
943
B09.828.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда 1 және 2 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
944
B09.829.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда A гепатитінің вирусын анықтау
945
B09.830.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда D гепатитінің вирусын анықтау
946
B09.831.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда E гепатитінің вирусын анықтау

922
B09.808.020
Обнаружение Brucella melitensis (бруцелла мелитенсис) в биологическом материале методом ПЦР
923
B09.809.020
Обнаружение Brucella suis (бруцелла суис) в биологическом материале методом ПЦР
924
B09.810.020
Обнаружение Candida spp. (кандида)в биологическом материале методом ПЦР
925
B09.811.020
Обнаружение Chlamydia spp. (хламидиа) в биологическом материале методом ПЦР
926
B09.812.020
Обнаружение Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в биологическом материале методом ПЦР
927
B09.813.020
Обнаружение Helicobacter pylori (хеликобактер пилори) в биологическом материале методом ПЦР
928
B09.814.020
Обнаружение Listeria (листериа) в биологическом материале методом ПЦР
929
B09.815.020
Обнаружение Mycobacterium tuberculosis (микобактериум туберкулосис) в биологическом материале методом ПЦР
930
B09.816.020
Обнаружение Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в биологическом материале методом ПЦР
931
B09.817.020
Обнаружение Mycoplasma pneumoniae (микоплазма пнеумониа) в биологическом материале методом ПЦР
932
B09.818.020
Обнаружение Mycoplasma urealiticum (микоплазма уреалитикум) в биологическом материале методом ПЦР
933
B09.852.020
Обнаружение Mycoplasma genitalium (микоплазма гениталиум) в биологическом материале методом ПЦР
934
B09.819.020
Обнаружение Neisseria gonorrhea (нейссериа гонореа) в биологическом материале методом ПЦР
935
B09.820.020
Обнаружение РНК вируса гепатита C в биологическом материале методом ПЦР качественное
936
B09.821.020
Обнаружение Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) в биологическом материале методом ПЦР качественное
937
B09.822.020
Обнаружение Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) в биологическом материале методом ПЦР количественное
938
B09.823.020
Обнаружение Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале методом ПЦР
939
B09.824.020
Обнаружение Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в биологическом материале методом ПЦР
940
B09.825.020
Обнаружение Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в биологическом материале методом ПЦР
941
B09.826.020
Обнаружение аренавируса в биологическом материале методом ПЦР
942
B09.827.020
Обнаружение вирус простого герпеса 1 и 2 типов в биологическом материале методом ПЦР качественное
943
B09.828.020
Обнаружение вирус простого герпеса 1 и 2 типов в биологическом материале методом ПЦР количественное
944
B09.829.020
Обнаружение вируса гепатита A в биологическом материале методом ПЦР
945
B09.830.020
Обнаружение вируса гепатита D в биологическом материале методом ПЦР
946
B09.831.020
Обнаружение вируса гепатита E в биологическом материале методом ПЦР

В09.863.020
Полимеразды тізбекті реакция әдісімен биологиялық материалдан COVID-19 вирусының РНК-сын анықтауға диагностикалық зерттеу
967
B09.675.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда B гепатитінің вирустық жүктелімін сандық анықтау
968
B09.676.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда C гепатитінің вирустық жүктемесін сандық анықтау
969
B09.472.020
ПТР әдісімен C гепатиті вирусының генотипін анықтау
970
B09.859.020
ПТР әдісімен АИТВ 1-ге провирустық ДНҚ-ны сапалық анықтау

В09.863.020
Выявление РНК вируса COVID-19 из биологического материала методом полимеразной цепной реакции
967
B09.675.020
Определение вируса гепатита B в биологическом материале методом ПЦР количественное
968
B09.676.020
Определение вируса гепатита C в биологическом материале методом ПЦР количественное
969
B09.472.020
Определение генотипа вируса гепатита C методом ПЦР
970
B09.859.020
Качественное определение провирусной ДНК ВИЧ-1 методом ПЦР

C04.010.009
Мидың перфузиялық статистикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы (3 кескінде)
1253
C04.011.009
Мидың перфузиялық динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
1254
C04.012.009
Жүректің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
1255
C04.013.009
Гепатобилиярлы жүйенің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы

C04.010.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная статическая головного мозга (3 проекции)
1253
C04.011.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография перфузионная динамическая головного мозга
1254
C04.012.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая сердца)
1255
C04.013.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая гепатобилиарной системы)

D54.985.723
Лактатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
1520
D54.985.724
Лактатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
1521
D54.985.726
Бикарбонатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (ересектер)
1522
D54.985.727
Бикарбонатты буфермен амбулаторлық автоматтандырылған перитонеалды диализ (балалар)
DХХ.ХХХ.800
Аллергологтың емшаралары және манипуляциялар

D54.985.723
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером (взрослые)
1520
D54.985.724
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с лактатным буфером (дети)
1521
D54.985.726
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером (взрослые)
1522
D54.985.727
Амбулаторный автоматизированный перитонеальный диализ с бикарбонатным буфером (дети)
DХХ.ХХХ.800
Процедуры и манипуляции аллерголога

1731
D03.001.001
Бір тамырлы тістің пульпитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1732
D03.002.001
Бірінші премоляр пульпитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1733
D03.003.001
Азу тістің пульпитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1734
D03.004.001
Мектепке дейінгі балалардың уақытша тістерінің пульпитін емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1735
D03.005.001
Мектепке дейінгі балалардың уақытша тістерінің пульпитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1736
D03.006.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен немесе пульпаны өмірінде ампутациялау әдісімен пульпитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1737
D03.007.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен немесе пульпаны өмірінде ампутациялау әдісімен пульпитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1738
D03.008.001
Тұрақты тістің екі тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1739
D03.009.001
Тұрақты тістің екі тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1740
D03.010.001
Тұрақты тістің 3 тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1741
D03.011.001
Тұрақты тістің 3 тамырын пломбалаумен пульпитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1742
D03.012.001
Барлық каналды пломбалаумен моляр периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1743
D03.013.001
Екі каналды пломбалаумен үлкен азу тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1744
D03.014.001
Бір каналды пломбалаумен моляр периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1745
D03.015.001
Барлық каналды пломбалаумен үстіңгі жақтың бірінші премолярының периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1746
D03.016.001
Бір каналды пломбалаумен үстіңгі жақтың бірінші премолярының периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1747
D03.017.001
Бір тамырлы тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1748
D03.018.001
Бір тамырлы тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1749
D03.019.001
Импрегнационды әдіспен уақытша немесе тұрақты тістің периодонтитін емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1750
D03.020.001
Импрегнационды әдіспен уақытша немесе тұрақты тістің периодонтитін емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1751
D03.021.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған
1752
D03.022.001
Тұрақты тістің 1 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, КМХО жасалған пломбамен аяқталған
1753
D03.023.001
Тұрақты тістің 2 тамырын пломбалаумен периодонтитті емдеу, цементтен жасалған пломбамен аяқталған

1731
D03.001.001
Лечение пульпита однокорневого зуба завершенное пломбой из КМХО
1732
D03.002.001
Лечение пульпита первого премоляра завершенное пломбой из КМХО
1733
D03.003.001
Лечение пульпита моляра, завершенное пломбой из КМХО
1734
D03.004.001
Лечение пульпита временных зубов у дошкольников завершенное пломбой из цемента
1735
D03.005.001
Лечение пульпита временных зубов у дошкольников завершенное пломбой из КМХО
1736
D03.006.001
Лечение пульпита пломбированием 1 корня постоянного зуба или методом прижизненной ампутации пульпы, завершенное пломбой из цемента
1737
D03.007.001
Лечение пульпита пломбированием 1 корня постоянного зуба или методом прижизненной ампутации пульпы, завершенное пломбой из КМХО
1738
D03.008.001
Лечение пульпита пломбированием двух корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1739
D03.009.001
Лечение пульпита пломбированием двух корней постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1740
D03.010.001
Лечение пульпита пломбированием 3 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1741
D03.011.001
Лечение пульпита пломбированием 3 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1742
D03.012.001
Лечение периодонтита моляра с пломбированием всех каналов, завершенное пломбой из КМХО
1743
D03.013.001
Лечение периодонтита большого коренного зуба с пломбированием двух каналов, завершенное пломбой из КМХО
1744
D03.014.001
Лечение периодонтита моляра с пломбированием одного канала, завершенное пломбой из КМХО
1745
D03.015.001
Лечение периодонтита первого премоляра верхней челюсти с пломбированием всех каналов, завершенное пломбой из КМХО
1746
D03.016.001
Лечение периодонтита первого премоляра верхней челюсти с пломбированием одного канала, завершенное пломбой из КМХО
1747
D03.017.001
Лечение периодонтита однокорневого зуба, завершенное пломбой из цемента
1748
D03.018.001
Лечение периодонтита однокорневого зуба, завершенное пломбой из КМХО
1749
D03.019.001
Лечение периодонтита временного или постоянного зуба импрегнационным методом, завершенное пломбой из цемента
1750
D03.020.001
Лечение периодонтита временного или постоянного зуба импрегнационным методом, завершенное пломбой из КМХО
1751
D03.021.001
Лечение периодонтита с пломбированием 1 корня постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента
1752
D03.022.001
Лечение периодонтита с пломбированием 1 корня постоянного зуба, завершенное пломбой из КМХО
1753
D03.023.001
Лечение периодонтита с пломбированием 2 корней постоянного зуба, завершенное пломбой из цемента

D03.009.003
Балаларды тісті және ауыз қуысының шырышты қабығын күту бойынша санитариялық-гигиеналық дағдыларға оқыту
Е01.000.000
Медициналық оңалту
1828
Е01.000.001
Мультидисциплинарлық команданың үйіне бару арқылы медициналық оңалту бойынша қызметтер
1829
Е01.003.000
Телемедициналық және ақпараттық технологияларды пайдаланумен көрсетілетін қызметтер
1830
Е01.004.001
Оңалту кабинетінде/ бөлімшесінде медициналық оңалту бойынша қызметтер

D03.009.003
Обучение детей санитарно-гигиеническим навыкам по уходу за зубами и слизистой оболочкой полости рта
Е01.000.000
Медицинская реабилитация
1828
Е01.000.001
Услуги по медицинской реабилитации с выездом на дом мультидисциплинарной команды
1829
Е01.003.000
Услуги с использованием телемедицинских и информационных технологий
1830
Е01.004.001
Услуги по медицинской реабилитации в кабинете/отделении реабилитации

B06.369.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында ЛГ (лютеиндеуіш гормон) анықтау
38
B06.512.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы ФСГ (фолликул стимуляциялаушы гормон) анықтау
39
B06.481.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреод гормон фракция 3 жалпы (Т3) анықтау
40
B06.482.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы тестостеронды анықтау
41
B06.484.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында тиреотроп гормонды (ТТГ) анықтау
42
B06.432.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы прогестеронды анықтау
43
B06.433.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында пролактинді анықтау
44
B06.527.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы эстрадиолды анықтау
45
B06.361.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуындағы кортизолды анықтау
46
B06.132.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында цитомегаловирусқа (ВПГ-V) Ig G анықтау
47
B06.134.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында цитомегаловирусқа (ВПГ-V) Ig M анықтау
48
B06.144.005
Қан сарысуында Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз)-ды ИФТ әдісімен анықтау
49
B06.145.005
Қан сарысуында Ig М к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз)-ды ИФТ әдісімен анықтау
50
B06.164.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Chlamydia trachomatisқа (хламидия трахоматис) антигенін анықтау
51
B06.207.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-ке (хламидия трахоматис) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
52
B06.209.005
Қан сарысуында Mycoplasma hominis-ке (микоплазма хоминис) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
53
B06.210.005
Қан сарысуында Ureaplasma urealyticum-ке (уреаплазма уреалитикум) Ig A-ны ИФТ әдісімен анықтау
54
B06.220.005
Қан сарысуында Gardnerella vaginalis-ке (гарднерелла вагиналис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
55
B06.224.005
Қан сарысуында Mycoplasma hominis-ке (микоплазма хоминис) Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
56
B06.236.005
Қан сарысуында Ureaplasma urealyticum-ге (уреаплазма уреалитикум) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
57
B06.232.005
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig G-ны ИФТ әдісімен анықтау
58
B06.246.005
Қан сарысуында 8 типті вирусты гепатитке (ВПГ-VIII) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
59
B06.250.005
Қан сарысуында 1-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
60
B06.251.005
Қан сарысуында 2-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-ІI) Ig G-ды ИФА әдісімен анықтау
61
B06.256.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
62
B06.561.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
63
B06.562.005
Қан сарысуындағы Candida (кандида) тұқымдастығындағы зеңдерге сомалық антиденені ИФТ әдісімен анықтау
64
B06.563.005
Қан сарысуында цитомегаловируска (ВПГ-VI) Ig G/М-ды ИФТ әдісімен анықтау
Манипуляциялар мен емдік іс-шаралар
65

B06.369.005
Определение лютеинизирующий гормон (ЛГ) в сыворотке крови ИФА-методом
38
B06.512.005
Определение фолликулостимулирующий гормон (ФСГ) в сыворотке крови ИФА-методом
39
B06.481.005
Определение общего трииодтиронина (T3) в сыворотке крови ИФА-методом
40
B06.482.005
Определение тестостерона в сыворотке крови ИФА-методом
41
B06.484.005
Определение тиреотропного гормона (ТТГ) в сыворотке крови ИФА-методом
42
B06.432.005
Определение прогестерона в сыворотке крови ИФА-методом
43
B06.433.005
Определение пролактина в сыворотке крови ИФА-методом
44
B06.527.005
Определение эстрадиола в сыворотке крови ИФА-методом
45
B06.361.005
Определение кортизола в сыворотке крови ИФА-методом
46
B06.132.005
Определение Ig G к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови ИФА-методом
47
B06.134.005
Определение Ig M к цитомегаловирусу (ВПГ-V) в сыворотке крови ИФА-методом
48
B06.144.005
Определение авидности Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
49
B06.145.005
Определение авидности Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
50
B06.164.005
Определение антигена Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
51
B06.207.005
Определение Ig A к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
52
B06.209.005
Определение Ig A к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
53
B06.210.005
Определение Ig A к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в сыворотке крови ИФА-методом
54
B06.220.005
Определение Ig G к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
55
B06.224.005
Определение Ig G к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
56
B06.236.005
Определение Ig G к Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в сыворотке крови ИФА-методом
57
B06.232.005
Определение Ig G к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
58
B06.246.005
Определение Ig G к вирусу герпеса 8 типа (ВПГ-VIII) в сыворотке крови ИФА-методом
59
B06.250.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови ИФА-методом
60
B06.251.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови ИФА-методом
61
B06.256.005
Определение Ig G к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
62
B06.561.005
Определение Ig M к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
63
B06.562.005
Определение суммарных антител к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
64
B06.563.005
Определение авидности Ig G/M к цитомегаловирусу (ВПГ-VI) в сыворотке крови ИФА-методом
Манипуляции и процедуры
65

D03.010.003
Ортодонтикалық түзету
6
D03.011.003
Жақ-бет патологиясы бар науқастарды біріншілік кешенді қарау мен медициналық құжаттарын дайындау
7
D03.058.001
Туа біткен жақ-бет патологиясы кезінде эластикалық массаның бір соққыларын алу
8
D03.059.001
Тұрақты тістерді тегістеу
9
D03.060.001
Сүт тістерін тегістеу
Мектеп медицинасы шеңберінде орта блім беру ұйымдарында білім алушыларға көрсетілетін стоматологиялық қызметтердің тізбесі
1
D03.001.003
Миотерапия (1 сеанс)
2
D03.002.003
Реминералды препараттарды жергілікті қолдану
3
D03.004.003
Бір тісті фтор-цемент аппликациясының сеансы
4
D03.005.003
Уақытша тістердің төмпешіктерін тегістеу
5
D03.006.003
Бір тісті герметиктермен фиссурлерді жабу
6
D03.007.003
Уақытша тістерді сепарациялау
7
D03.008.003
Балалар мектепке дейінгі ұйымдарда, білім беру ұйымдарындағы балалардың, жалпы білім беру ұйымдарының оқушыларының, жүктілігі бойынша есепте тұрған әйелдердің ауыз қуысын профилактикалық тексеріп-қараулар
8
D03.009.003
Балаларды тісті және ауыз қуысының шырышты қабығын күту бойынша санитариялық-гигиеналық дағдыларға оқыту
Медициналық-генетикалық қызметтердің тізбесі
1
A02.053.000
Консультация: Генетик
2
B03.546.002
Жүктіліктің 2- триместрінде қанның құрғақ қалдығында немесе/және қан сарысуында (альфафетопротеинді (АФП) және b- бірлікті созылмалы гонадотропинді анықтау үшін екілік тестілеу(b-СГЧ)) пренаталдық скринингті талдауышта жүргізу
3
B03.549.002
Жүктіліктің 1- триместрінде қанның құрғаққалдығына және/немесе қан сарысуына талдауышта пренатальді скрининг жүргізу (b-бірлікті созылмалы гонадотропинді (b-СГЧ) және жүктілікпен байланысты (ПАПП-А) плацентарлық протеинді анықтау үшін екілік тестілеу)
4
B03.550.002
Қан сарысуындағы және/немесе қанның құрғақ қалдығындағы пренатальдық скринингті 2-триместрде анықтауды (альфафетопротеинді (АФП), созылмалы гонадотропиннің b- бірлігін (b-ХГЧ) және коньюгирленбеген эстиолды анықтау үшін үштік тест) талдауышта жүргізу
5
B03.561.002
Коньюгирленбеген эстиолды талдауышта анықтау
6
B03.803.002
Қандағы туа біткен гипотиреозге неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
7
B03.804.002
Қандағы фенилкетонурияға неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
8
B09.763.016
Мутагендік әсер етудің биологиялық индикациясы (Хромосомдық аберрациялар)
9
B09.765.016
Биологиялыық материалды ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі)молекулярлық-цитогенетикалық зерттеу
10
B09.768.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) амниотикалық сұйықтықтың культивацияланбаған жасушаларының молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1 зонд)
11
B09.769.016
ДНҚ-зондтарын пайдалану арқылы (ФИШ-әдісі) цитологиялық препараттардың, гистологиялық қималардың молекулярлық-цитогенетикалық зерттеуін жүргізу (1зонд)
12

D03.010.003
Ортодонтическая коррекция
6
D03.011.003
Комплексное первичное обследование и оформление документации больного с челюстно-лицевой патологией
7
D03.058.001
Снятие одного слепка эластичной массой при врожденной челюстно-лицевой патологией
8
D03.059.001
Пришлифовка постоянных зубов
9
D03.060.001
Пришлифовка молочных зубов
Перечень стоматологических услуг, оказываемых обучающимся в средних общеобразовательных организациях в рамках школьной медицины
1
D03.001.003
Миотерапия (1 сеанс)
2
D03.002.003
Местное применение реминерализующих препаратов
3
D03.004.003
Сеанс аппликации фтор-цементом в одном зубе
4
D03.005.003
Сошлифовывание бугров временных зубов
5
D03.006.003
Закрытие фиссур герметиками в одном зубе
6
D03.007.003
Сепарация временных зубов
7
D03.008.003
Профилактические осмотры полости рта детей в детских дошкольных образовательных организациях, учащихся средних общеобразовательных организаций, женщин, вставших на учет по беременности
8
D03.009.003
Обучение детей санитарно-гигиеническим навыкам по уходу за зубами и слизистой оболочкой полости рта
Перечень медико-генетических услуг
1
A02.053.000
Консультация: Генетик
2
B03.546.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови во 2 триместре (двойной тест для определения альфафетопротеина (АФП) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе
3
B03.549.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови в 1 триместре беременности (двойной тест для определение плацентарного протеина, связанного с беременностью (ПАПП-А) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе
4
B03.550.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови во 2 триместре (тройной тест для определения альфафетопротеина (АФП), b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) и неконьюгированного эстриола) на анализаторе
5
B03.561.002
Определение неконьюгированного эстриола на анализаторе
6
B03.803.002
Проведение неонатального скрининга крови на врожденный гипотиреоз на анализаторе
7
B03.804.002
Проведение неонатального скрининга крови на фенилкетонурию на анализаторе
8
B09.763.016
Биологическая индикация мутагенного воздействия (Хромосомные аберрации)
9
B09.765.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) биологического материала (1 зонд)
10
B09.768.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) некультивируемых клеток амниотической жидкости (1 зонд)
11
B09.769.016
Молекулярно-цитогенетическое исследование с использованием ДНК-зондов (ФИШ-метод) цитологических препаратов, гистологических срезов (1 зонд)
12

B06.242.005
Қан сарысуында 1 және 2- типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I, II) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
41
B06.246.005
Қан сарысуында 8 типті вирусты гепатитке (ВПГ-VIII) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
42
B06.250.005
Қан сарысуында 1-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I) Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
43
B06.251.005
Қан сарысуында 2-типті жай герпестің вирусына (ВПГ-ІI) Ig G-ды ИФА әдісімен анықтау
44
B06.253.005
Қан сарысуында гистондарға Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
45
B06.254.005
Қан сарысуында глиадинге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
46
B06.256.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig G-ды ИФТ әдісімен анықтау
47
B06.263.005
Қан сарысуында Chlamydia trachomatis-қа (хламидия трахоматис) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
48
B06.264.005
Қан сарысуында Gardnerella vaginalis-ке (гарднерелла вагиналис) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
49
B06.269.005
Қан сарысуында Toxoplasma gondii (токсоплазма гондий) (токсоплазмоз)-ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
50
B06.270.005
Қан сарысуында Treponema pallidum-ге (трепонема паллидум) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
51
B06.271.005
Қан сарысуында Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) -ге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
52
B06.275.005
Қан сарысуында 1 және2 -типті жай герпестің вирусына (ВПГ-I,II) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
53
B06.279.005
Қан сарысуында 1-типті жай герпестің вирусына(ВПГ-I) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
54
B06.280.005
Қан сарысуында 2-типті жай герпестің вирусына(ВПГ-ІI) Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
55
B06.326.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында гистаминді анықтау
56
B06.405.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында А классындағы жалпы антиденелерді анықтау
57
B06.405.012
Қан сарысуындағы Ig A классының жалпы антиденелерін анықтау
58
B06.406.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында E классындағы жалпы антиденелерді анықтау
59
B06.407.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында G классындағы жалпы антиденелерді анықтау
60
B06.407.012
Қан сарысуындағы IgG классының жалпы антиденелерін анықтау
61
B06.408.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында М классындағы жалпы антиденелерді анықтау
62
B06.408.012
Қан сарысуындағы M классының жалпы антиденелерін анықтау
63
B06.462.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Gardnerella vaginalisке (гарднерелла вагиналис) сомалық антиденелерді анықтау
64
B06.465.005
ИФТ-әдісімен қан сарысуында Mycoplasma hominisке (микоплазма хоминис) антиденелерді анықтау
65
B06.560.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Treponema pallidum -ға (трепонема паллидум) антиденелерді анықтау
66
B06.561.005
Қан сарысуында Candida (кандида) тұқымдас зеңдерге Ig М-ды ИФТ әдісімен анықтау
67
B06.561.007
Иммунофлюоресценция реакциясында қан сарысуындағы Chlamydia trachomatis -қа (хламидия трахоматис) антиденелерді анықтау
68

B06.242.005
Определение Ig G к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I, II) в сыворотке крови ИФА-методом
41
B06.246.005
Определение Ig G к вирусу герпеса 8 типа (ВПГ-VIII) в сыворотке крови ИФА-методом
42
B06.250.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови ИФА-методом
43
B06.251.005
Определение Ig G к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови ИФА-методом
44
B06.253.005
Определение Ig G к гистонам в сыворотке крови ИФА-методом
45
B06.254.005
Определение Ig G к глиадину в сыворотке крови ИФА-методом
46
B06.256.005
Определение Ig G к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
47
B06.263.005
Определение Ig M к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в сыворотке крови ИФА-методом
48
B06.264.005
Определение Ig M к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
49
B06.269.005
Определение Ig M к Toxoplasma gondii (токсоплазма гондии) (токсоплазмоз) в сыворотке крови ИФА-методом
50
B06.270.005
Определение Ig M к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в сыворотке крови ИФА-методом
51
B06.271.005
Определение Ig M к Varicella Zoster (варицелла зостер) (ВПГ-III) в сыворотке крови ИФА-методом
52
B06.275.005
Определение Ig M к вирусам простого герпеса 1 и 2 типа (ВПГ-I,II) в сыворотке крови ИФА-методом
53
B06.279.005
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 1 типа (ВПГ-I) в сыворотке крови ИФА-методом
54
B06.280.005
Определение Ig M к вирусу простого герпеса 2 типа (ВПГ-II) в сыворотке крови ИФА-методом
55
B06.326.005
Определение гистамина в сыворотке крови ИФА-методом
56
B06.405.005
Определение Ig A (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
57
B06.405.012
Определение Ig A (общий) в сыворотке крови на анализаторе
58
B06.406.005
Определение Ig E (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
59
B06.407.005
Определение Ig G (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
60
B06.407.012
Определение Ig G (общий) в сыворотке крови на анализаторе
61
B06.408.005
Определение Ig M (общий) в сыворотке крови ИФА-методом
62
B06.408.012
Определение Ig M (общий) в сыворотке крови на анализаторе
63
B06.462.005
Определение суммарных антител к Gardnerella vaginalis (гарднерелла вагиналис) в сыворотке крови ИФА-методом
64
B06.465.005
Определение суммарных антител к Mycoplasma hominis (микоплазма хоминис) в сыворотке крови ИФА-методом
65
B06.560.007
Определение антител к Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
66
B06.561.005
Определение Ig M к грибам рода Candida (кандида) в сыворотке крови ИФА-методом
67
B06.561.007
Определение антител к Chlamydia trachomatis (хламидиа трахоматис) в биологическом материале в реакции иммунофлюоресценции
68

B09.823.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Treponema pallidum-ды (трепонема паллидум) анықтау
92
B09.824.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Trichomonas vaginalis –ты (трихомонас вагиналис) анықтау
93
B09.825.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Ureaplasma urealyticum-ты (уреплазма уреалитикум) анықтау
94
B09.827.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 1 және 2 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
95
B09.828.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда 1 және 2 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
96
B09.833.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 3 типтік қарапайым герпес вирусын (ВПГ-III) анықтау
97
B09.834.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда адамның иммун тапшылығы вирусын (АИТВ) анықтау
98
B09.836.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда адамның папиллома вирусын сандық анықтау
99
B09.837.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда папиллома вирусын сапалық анықтау
100
B09.838.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда 6 типтік қарапайым герпес вирусын анықтау
101
B09.839.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда Эпштейн - Барр вирусын (ВПГ-IV) анықтау
102
B09.840.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда Эпштейн - Барр вирусын (ВПГ-IV) анықтау
103
B09.846.020
ПТР әдісімен биологиялық материалда цитомегаловирусты (ВПГ-V) анықтау
104
B09.847.020
Сандық ПТР әдісімен биологиялық материалда цитомегаловирусты (ВПГ-V) анықтау
105
B09.851.020
Биологиялық материалда адам папилломасы вирусының генотипін ПЦР әдісімен анықтау
106
B09.852.020
Биологиялық материалда Mycoplasma enitalium-ды (микоплазма эниталиум) ПЦР әдісімен анықтау
107
D91.911.013
Микробиологиялық зерттеуге материал алу
108
D96.492.606
Уретраны инстилляциялау
109
D99.121.801
Аллергендермен теріге тесттер
110

B09.823.020
Обнаружение Treponema pallidum (трепанема паллидум) в биологическом материале методом ПЦР
92
B09.824.020
Обнаружение Trichomonas vaginalis (трихомонас вагиналис) в биологическом материале методом ПЦР
93
B09.825.020
Обнаружение Ureaplasma urealyticum (уреаплазма уреалитикум) в биологическом материале методом ПЦР
94
B09.827.020
Обнаружение вирус простого герпеса 1 и 2 типов в биологическом материале методом ПЦР качественное
95
B09.828.020
Обнаружение вирус простого герпеса 1 и 2 типов в биологическом материале методом ПЦР количественное
96
B09.833.020
Обнаружение вируса герпеса 3 типа (ВПГ-III) в биологическом материале методом ПЦР
97
B09.834.020
Обнаружение вируса иммунодефицита человека (ВИЧ) в биологическом материале методом ПЦР
98
B09.836.020
Обнаружение вируса папилломы человека в биологическом материале методом ПЦР количественное
99
B09.837.020
Обнаружение вируса папилломы человека в биологическом материале методом ПЦР качественное
100
B09.838.020
Обнаружение вируса простого герпеса 6 типа в биологическом материале методом ПЦР
101
B09.839.020
Обнаружение вируса Эпштейн - Барра (ВПГ-IV) в биологическом материале методом ПЦР качественное
102
B09.840.020
Опеределение вируса Эпштейн - Барра (ВПГ-IV) в биологическом материале методом ПЦР количественное
103
B09.846.020
Обнаружение цитомегаловируса (ВПГ-V) в биологическом материале методом ПЦР качественное
104
B09.847.020
Обнаружение цитомегаловируса (ВПГ-V) в биологическом материале методом ПЦР количественное
105
B09.851.020
Определение генотипа вируса папилломы человека в биологическом материале методом ПЦР
106
B09.852.020
Обнаружение Mycoplasma genitalium (микоплазма гениталиум) в биологическом материале методом ПЦР
107
D91.911.013
Забор материала на микробиологические исследования
108
D96.492.606
Инстилляция уретры
109
D99.121.801
Кожные тесты с аллергенами
110

A02.078.000
Интеграциясы жоқ телепатологияға арналған жабдықтың көмегімен сканерленген гистологиялық препараттарға дәрігермен (ТМД елдерінің) қашықтан кеңес беру
9
B06.660.011
1-4 маркерлерді қолданып, иммуногистохимиялық әдіспен қатерлі ісіктердің блок-препараттарын зерттеу
10
B06.670.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын 5-10 маркерлерін қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
11
B06.671.011
Қатерлі ісік тінінің блок-препаратын10-нан көп маркерлерді қолдана отырып, иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
12
B06.661.011
Сүйек миындағы трепанобиопсия материалын иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (стандарт-панель)
13
B06.674.011
Иммуногистохимиялық әдіспен сүйек миының трепанобиопсиясының материалын зерттеу (кеңейтілген панель)
14
B06.664.011
Тері тінін иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
15
B06.665.011
Бауыр тінін иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
16
B06.666.011
Бүйрек тінін иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу
17
B06.667.011
Иммуногистохимиялық әдіспен орнын басушы терапияға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
18
B06.668.011
Иммуногистохимиялық әдіспен химиялық препараттарға ісік жасушаларының сезімталдығын зерттеу
19
B06.669.011
Лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (стандарт-панель)
20
B06.673.011
Лимфопролиферативті ауруға иммуногистохимиялық әдіспен зерттеу (кеңейтілген-панель)
21
B06.675.011
Ісік тінінің биоптатынан PD-L1 рецепторын иммуногистохимиялық әдіспен анықтау
22
B06.676.011
Ісік тінінің биоптатынан ALK генінің мутациясын иммуногистохимиялық әдіспен анықтау
23
B08.734.001
Күрделілігі 1 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
24
B08.735.001
Күрделілігі 2 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
25
B08.737.001
Күрделілігі 3 санат ота-биопсиялық материалдың 1блок- препаратын гистологиялық зерттеу
26
B08.764.001
Күрделілігі 4- санатты ота- биопсиялық материалдың 1 шығыр- препаратын гистологиялық зерттеу
27
B08.742.001
Вагиналдық эпителий пролиферациясы деңгейін бағалау ("гормоналдық айна")
28
B08.749.001
Жатыр мойнынан сүртіндіні цитологиялық зерттеу. ПАП-тест
29
B08.750.001
Материалды цитологиялық зерттеу (интраоперациялық экспресс цитологиялық зерттеу)
30
B08.758.001
Қызыл конгомен биоптатты цитохимиялық зерттеу
31
B08.759.001
Күмістеу арқылы биоптатты цитохимиялық зерттеу
32
B08.760.001
Трихроммен биоптатты цитохимиялық зерттеу
33
B08.761.001
ШИК реакциясымен биоптатты цитохимиялық зерттеу
34

A02.078.000
Дистанционная консультация врачом (стран СНГ) сканированных гистологических препаратов с помощью оборудования для телепатологии без интеграции
9
B06.660.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 1-4 маркеров
10
B06.670.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием 5-10 маркеров
11
B06.671.011
Исследование блок-препарата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом с использованием более 10 маркеров
12
B06.661.011
Исследование материала трепанобиопсии костного мозга иммуногистохимическим методом (стандарт-панель)
13
B06.674.011
Исследование материала трепанобиопсии костного мозга иммуногистохимическим методом (расширенная панель)
14
B06.664.011
Исследование ткани кожи иммуногистохимическим методом
15
B06.665.011
Исследование ткани печени иммуногистохимическим методом
16
B06.666.011
Исследование ткани почек иммуногистохимическим методом
17
B06.667.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к заместительной терапии иммуногистохимическим методом
18
B06.668.011
Исследование чувствительности опухолевых клеток к химиопрепаратам иммуногистохимическим методом
19
B06.669.011
Исследование на лимфопролиферативные заболевания иммуногистохимическим методом (стандарт-панель)
20
B06.673.011
Исследование лимфопролиферативных заболеваний иммуногистохимическим методом (расширенная панель)
21
B06.675.011
Определение рецептора PD-L1 из биоптата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом
22
B06.676.011
Определение мутации гена ALK из биоптата опухолевой ткани иммуногистохимическим методом
23
B08.734.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 1-й категории сложности
24
B08.735.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного 2-й категории сложности
25
B08.737.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 3 категории сложности
26
B08.764.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 4 категории сложности
27
B08.742.001
Оценка степени пролиферации вагинального эпителия ("гормональное зеркало")
28
B08.749.001
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест
29
B08.750.001
Цитологическое исследование материала (интраоперационные экспресс цитологические исследования)
30
B08.758.001
Цитохимическое исследование биоптата с конго красным
31
B08.759.001
Цитохимическое исследование биоптата с серебрением
32
B08.760.001
Цитохимическое исследование биоптата с трихромом
33
B08.761.001
Цитохимическое исследование биоптата с ШИК реакцией
34

304
B03.803.002
Қандағы туа біткен гипотиреозге неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
305
B03.804.002
Қандағы фенилкетонурияға неонаталдық скринингті талдауышта жүргізу
306
B03.549.002
Жүктіліктің 1- триместрінде қанның құрғаққалдығына және/немесе қан сарысуына талдауышта пренатальді скрининг жүргізу (b-бірлікті созылмалы гонадотропинді (b-СГЧ) және жүктілікпен байланысты (ПАПП-А) плацентарлық протеинді анықтау үшін екілік тестілеу)
307
B03.546.002
Жүктіліктің 2- триместрінде қанның құрғақ қалдығында немесе/және қан сарысуында (альфафетопротеинді (АФП) және b- бірлікті созылмалы гонадотропинді анықтау үшін екілік тестілеу(b-СГЧ)) пренаталдық скринингті талдауышта жүргізу
308
B03.550.002
Қан сарысуындағы және/немесе қанның құрғақ қалдығындағы пренатальдық скринингті 2-триместрде анықтауды (альфафетопротеинді (АФП), созылмалы гонадотропиннің b- бірлігін (b-ХГЧ) және коньюгирленбеген эстиолды анықтау үшін үштік тест) талдауышта жүргізу
309
B03.561.002
Коньюгирленбеген эстиолды талдауышта анықтау
310
B03.419.002
Қан осмолярлығын талдауышта анықтау
311
B03.328.002
Қандағы гликозирленген гемоглобинді талдауышта анықтау
312
B03.317.002
Қандағы гаптоглобинді талдауышта анықтау
313
B03.376.002
Қандағы преэклампсия маркерлерін талдауышта анықтау
314
B03.382.002
Несептегі микроальбуминді талдауышта анықтау
315
B03.362.002
Несептегі креатининді талдауышта анықтау
316
B03.374.002
Несептегі магнийды (Mg) талдауышта анықтау
317
B03.347.002
Несептегі калийды (K) талдауышта анықтау
318
B03.352.002
Несептегі кальцийды (Ca) талдауышта анықтау
319
B03.513.002
Несептегі хлоридтерді (Cl) талдауышта анықтау
320
B03.388.002
Несептегі натрийды (Na) талдауышта анықтау
321
B03.420.002
Несеп осмолярлығын талдауышта анықтау
322
B03.402.002
Несептегі жалпы альфа-амилазаны талдауышта анықтау
323
B03.330.002
Несептегі глюкозаминогликандарды (ГАГ) талдауышта анықтау
324
B03.517.002
Несептегі адам хорионының гонадотропинін (АХГ) талдауышта анықтау
325
B03.850.002
Қан сарысуындағы фосфорды (P) талдауышта анықтау
326
B03.551.002
Қан сарысуындағы дәрілік заттың мөлшерін талдауышта анықтау
327
B03.552.002
Қан сарысуындағы Ig E-ні (жалпы) талдауышта анықтау
328
B03.554.002
Қан сарысуындағы криоглобулиді талдауышта анықтау
329
B03.105.002
Биологиялық материалдағы ауыр металлдарды атомды-адсорбциялық әдіспен анықтау
330
B03.560.002
Биологиялық материалдағы мәйіттік материалды металлдық уларға (йод, марганец, мыс, мышьяқ, сынап, қорғасын, фтор, хром, цинк) сапалы реакция (түстік бояу) әдісімен зерттеу

304
B03.803.002
Проведение неонатального скрининга крови на врожденный гипотиреоз на анализаторе
305
B03.804.002
Проведение неонатального скрининга крови на фенилкетонурию на анализаторе
306
B03.549.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови в 1 триместре беременности (двойной тест для определение плацентарного протеина, связанного с беременностью (ПАПП-А) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе
307
B03.546.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови во 2 триместре (двойной тест для определения альфафетопротеина (АФП) и b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) на анализаторе
308
B03.550.002
Проведение пренатального скрининга в сыворотке крови и\или в сухих пятнах крови во 2 триместре (тройной тест для определения альфафетопротеина (АФП), b-единицы хорионического гонадотропина (b-ХГЧ) и неконьюгированного эстриола) на анализаторе
309
B03.561.002
Определение неконьюгированного эстриола на анализаторе
310
B03.419.002
Определение осмолярности крови на анализаторе
311
B03.328.002
Определение гликозилированного гемоглобина в крови на анализаторе
312
B03.317.002
Определение гаптоглобина в крови на анализаторе
313
B03.376.002
Определение маркеров преэклампсии в крови на анализаторе
314
B03.382.002
Определение микроальбумина в моче на анализаторе
315
B03.362.002
Определение креатинина в моче на анализаторе
316
B03.374.002
Определение магния (Mg) в моче на анализаторе
317
B03.347.002
Определение калия (K) в моче на анализаторе
318
B03.352.002
Определение кальция (Ca) в моче на анализаторе
319
B03.513.002
Определение хлоридов (Cl) в моче на анализаторе
320
B03.388.002
Определение натрия (Na) в моче на анализаторе
321
B03.420.002
Определение осмолярности мочи на анализаторе
322
B03.402.002
Определение общей альфа-амилазы в моче на анализаторе
323
B03.330.002
Определение глюкозаминогликанов (ГАГ) в моче на анализаторе
324
B03.517.002
Определение хорионического гонадотропина человека (ХГЧ) в моче на анализаторе
325
B03.850.002
Определение фосфора (P) в сыворотке крови на анализаторе
326
B03.551.002
Определение концентрации лекарственного вещества в сыворотке крови на анализаторе
327
B03.552.002
Определение Ig E (общий) в сыворотке крови на анализаторе
328
B03.554.002
Определение криоглобулинов в сыворотке крови на анализаторе
329
B03.105.002
Определение тяжелых металлов в биологическом материале атомно-адсорбционным методом
330
B03.560.002
Исследования на металлические яды (йод, марганец, медь, мышьяк, ртуть, свинец, фтор, хром, цинк) в биологическом материале методом качественной реакции (цветное окрашивание) трупного материала

B06.613.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы Fagotest иммунофенотиптеу
881
B06.614.008
Ағымды цитофлуориметрия әдісімен қандағы HLA-DRFitc иммунофенотиптеу
B06.000.009
Радиоиммунология (РИА)
882
B06.623.009
Радиоиммунологиялық әдіспен простата антигенін анықтау
883
B06.628.009
Радиоиммунологиялық әдіспен онкомаркерлерді анықтау
884
B06.632.009
Радиоиммунологиялық әдіспен бос трииодтиронинді (Т3) анықтау
885

B06.613.008
Иммунофенотипирование Fagotest в крови методом проточной цитофлуориметрии
881
B06.614.008
Иммунофенотипирование HLA-DRFitc в крови методом проточной цитофлуориметрии
B06.000.009
Радиоиммунология (РИА)
882
B06.623.009
Определение антигена простаты радиоиммунологическим методом
883
B06.628.009
Определение онкомаркеров радиоиммунологическим методом
884
B06.632.009
Определение свободного трийодтиронина (T3) радиоиммунологическим методом
885

919
B06.691.012
Қан сарысуындағы көкжөтелге пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
920
B06.692.012
Қан сарысуындағы псевдотуберкулезге пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
921
B06.693.012
Қан сарысуындағы сальмонеллезге пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
922
B06.694.012
Қан сарысуындағы токсоплазмаға пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
923
B06.695.012
Қан сарысуындағы эхинококкозға пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
924
B06.696.012
Қан сарысуындағы ағарыңқы трепонема антигенімен пассивті гемаглютинация реакциясын (ПГАР) жүргізу
925
B06.697.012
Қан сарысуындағы Коксаки вирусына реакция байланыстырушы комплемент (РБК) жүргізу
926

919
B06.691.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на коклюш сыворотке крови
920
B06.692.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на псевдотуберкулез в сыворотке крови
921
B06.693.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на сальмонеллез в сыворотке крови
922
B06.694.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на токсоплазмоз в сыворотке крови
923
B06.695.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) на эхинококкоз в сыворотке крови
924
B06.696.012
Постановка реакции пассивной гемагглютинации (РПГА) с антигеном бледной трепонемы в сыворотке крови
925
B06.697.012
Постановка реакции связывания комплемента (РСК) на вирус Коксаки в сыворотке крови
926

991
B08.764.001
Күрделілігі 4- санатты ота- биопсиялық материалдың 1 шығыр- препаратын гистологиялық зерттеу
992
B08.742.001
Вагиналдық эпителий пролиферациясы деңгейін бағалау ("гормоналдық айна")
993
B08.743.001
Мұрын қуысының шырышты қабығынан алынған қырындының риноцитограммасы
994
B08.746.001
Цитологиялық зерттеу (Романовский-Гимзе, Папаниколай, Diff-Qwik, Май-Грюнвальд, Грамм, Паппенгейм бойынша бояу)
995
B08.749.001
Жатыр мойнынан сүртіндіні цитологиялық зерттеу. ПАП-тест
996
B08.750.001
Материалды цитологиялық зерттеу (интраоперациялық экспресс цитологиялық зерттеу)
997

991
B08.764.001
Гистологическое исследование 1 блок-препарата операционно-биопсийного материала 4 категории сложности
992
B08.742.001
Оценка степени пролиферации вагинального эпителия ("гормональное зеркало")
993
B08.743.001
Риноцитограмма соскоба из слизистой оболочки носовой полости
994
B08.746.001
Цитологическое исследование (с окраской по Романовскому-Гимзе, Diff-Qwik, Май-Грюнвальду, Грамму, Паппенгейму)
995
B08.749.001
Цитологическое исследование мазка из шейки матки ПАП-тест
996
B08.750.001
Цитологическое исследование материала (интраоперационные экспресс цитологические исследования)
997

C04.013.009
Гепатобилиярлы жүйенің динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
1390
C04.014.009
Бүйректі динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
1391
C04.015.009
Асқазанның моторлық-эвакуаторлық қызметін динамикалық сцинтиграфиясы бір фотондық эмиссиондық компьютерлік томографиясы
C04.000.010
Позитрондық-эмиссиондық томография (ПЭТ)
1392
C04.001.010
ПЭТ + бір анатомиялық аймақтың компьютерлік томографиясы

C04.013.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая гепатобилиарной системы)
1390
C04.014.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая почек)
1391
C04.015.009
Однофотонная эмиссионная компьютерная томография (сцинтиграфия динамическая моторно-эвакуаторной функции желудка)
C04.000.010
Позитронно-эмиссионная томография (ПЭТ)
1392
C04.001.010
ПЭТ + компьютерная томография одной анатомической зоны

1710
D95.470.236
Құлақтың ортаңғы имплантация жүйесінің дыбыс процессорының құрылуын сурдопедагогпен зерттеу
1711
D95.470.237
Сүйек өткізгіштігінің имплантация жүйесінің дыбыс процессорының құрылуын сурдопедагогпен зерттеу
Консультациялық-
диагностикалық көмек
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде консультациялық-диагностикалық көмекке жолдау үшін өтініштердің себептері
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 03.07.2020 № ҚР ДСМ-76/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өтініш себептерінің тобы
Өтініш себептерінің атауы
Аурудың атауы
Аурулардың халықаралық статистикалық жіктелуі, 10 қайта қарау бойынша код (АХЖ-10 коды)
1-қосымшаға сәйкес консультациялық-диагностикалық көмектің тізбесі
2-қосымшаға сәйкес консультациялық-диагностикалық көмектің тізбесі
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Айналасындағылар үшін қауіп төндіретін аурулар
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тырысқақ
А00
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Іш сүзегі
A01.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Оба
A20
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Туляремия
A21
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Сібір жарасы
A22
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Алапес
A30
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Күл ауруы
А36
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Менингококтік инфекция
А39
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Мерез
А50-А53.9
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Полиомиелит
А80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Буынаяқтылар арқылы берілетін вирустық қызба және вирустық геморрагиялық қызба
A92-A99
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Жіті вирустық гепатит
В15-В17
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Адамның иммунитет тапшылығы вирусы тудыратын ауру (АИВ)

1710
D95.470.236
Обследование сурдопедагогом настройки аудипроцессора системы имплантации среднего уха
1711
D95.470.237
Обследование сурдопедагогом настройки аудипроцессора системы имплантации костной проводимости
Приложение 3 к Правилам
оказания консультативно-
диагностической помощи
Поводы обращения для направления на консультативно-диагностическую помощь в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 03.07.2020 № ҚР ДСМ-76/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Группа поводов обращения
Наименование поводов обращения
Наименование заболевания
Код по Международной классификации болезней 10 пересмотра (МКБ-10)
Перечень консультативно- диагностической помощи согласно приложению 1
Перечень консультативно-диагностической помощи согласно приложению 2
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Заболевания, представляющие опасность для окружающих
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Холера
А00
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Брюшной тиф
A01.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Чума
A20
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Туляремия
A21
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сибирская язва
A22
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Лепра
A30
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дифтерия
А36
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Менингококковая инфекция
А39
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сифилис
А50-А53.9
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полиомиелит
А80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные лихорадки, передаваемые членистоногими, и вирусные геморрагические лихорадки
A92-A99
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острый вирусный гепатит
В15-В17
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ)

В20-В24
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Безгек
B50-54
ТМККК
ТМККК
Кейбiр инфекциялық және паразиттік аурулар (A00-B99)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Ішек инфекциялары
А02-А09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Кейбір бактериалық зооноздар
А23-А28
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тағы басқалар бактериялық аурулар
А31-A35, А37
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Негізінен жыныстық жолмен берілетін инфекциялар
А54-А64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Спирохеталар туындайтын басқа аурулар
А65-А69
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Хламидиялар туындайтын басқа аурулар
А70-А74
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Риккетсиоздар
А75-А79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
ОЖЖ (орталық жүйке жүйесі) вирустық инфекциялар
А81-А89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тері мен шырышты қабықтың зақымдалуымен сипатталатын вирустық инфекциялар
В00-В09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа вирустык аурулар
В25-В33
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Микоздар
B35-B49
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Протозойлық ауру
B55-B64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Гельминтоздар
B65-B83
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Педикулез, акариаз және басқа инфекциялар
B85-B89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Инфекциялық және паразиттік аурулардың салдары
B90-B94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Бактериялық, вирустық және басқа инфекциялық агенттер
B95-B98
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа инфекциялық аурулар
B99-B99
ТМККК
МӘМС
Ісіктер (C00-D48)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қатерлі ісіктер
С00-C97
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Ісіктер in situ

В20-В24
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Малярия
B50-54
ГОБМП
ГОБМП
Некоторые инфекционные и паразитарные болезни (A00-B99)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Кишечные инфекции
А02-А09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Некоторые бактериальные зоонозы
А20-А28
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие бактериальные болезни
А31-A35, А37
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инфекции, передающиеся преимущественно половым путем
А54-А64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни, вызываемые спирохетами
А65-А69
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни, вызываемые хламидиями
А70-А74
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Риккетсиозы
А75-А79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные инфекции ЦНС
А81-А89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Вирусные инфекции, характеризующиеся поражением кожи и слизистых оболочек
В00-В09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие вирусные болезни
В25-В33
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Микозы
B35-B49
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Протозойные болезни
B55-B64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гельминтозы
B65-B83
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Педикулез, акариаз и другие инфестации
B85-B89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Последствия инфекционных и паразитарных болезней
B90-B94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Бактериальные, вирусные и другие инфекционные агенты
B95-B98
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие инфекционные болезни
B99-B99
ГОБМП
ОСМС
Новообразования (C00-D48)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Злокачественные новообразования
С00-C97
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Новобразования in situ

D00-D09
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қатерсіз ісіктері
D10-D36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Анықталмаған немесе белгісіз сипаттағы ісіктер
D37-D48
ТМККК
ТМККК
Қанның, қан өндіру ағзаларының аурулары жəне иммундық механизмді қамтитын жеке бұзылулар (D50-D89)
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Тамақпен байланысты анемия
D50-D53
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Гемолитикалық анемиялар
D55-D59
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Апластикалық және басқа анемиялар
D60-D64
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Қан ұйығыштығының, пурпурдың бұзылуы және басқа да геморрагиялық жағдайлар
D65-D69
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Басқа қан және қан өндіру мүшелерінің аурулары
D70-D77
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жай-күйі)/созылмалы аурудың асқынуы
Иммундық механизмді қамтитын жеке бұзылулар
D80-D89
ТМККК
ТМККК
Эндокриндік жүйе аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасудың бұзылысы
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қалқанша бездің аурулары
E00-E07
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қант диабетi
E10-E14
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да бұзушылықтар реттеу глюкоза және ішкі секреция ұйқы безі
E15-E16
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да эндокриндік бездердің бұзылуы
E20-E35
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тамақтану жетіспеушілігі
E40-E46
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жеткіліксіз тамақтанудың басқа түрлері
E50-E64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Семіздік және басқа да артықтығы тамақтану
E65-E68
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Зат алмасудың бұзылуы
E70-E90
ТМККК
ТМККК
Психикалық бұзылулар мен мінез-құлық бұзылулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Психикалық бұзылулар мен мінез-құлық бұзылулары
F00-F99
ТМККК
ТМККК
Жүйке жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
ОЖЖ-ның қабынған аурулары

D00-D09
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Доброкачественные новообразования
D10-D36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Новообразования неопределенного или неизвестного характера
D37-D48
ГОБМП
ГОБМП
Болезни крови, кроветворных органов и отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм (D50-D89)
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Анемии, связанные с питанием
D50-D53
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гемолитические анемии
D55-D59
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Апластические и другие анемии
D60-D64
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения свертываемости крови, пурпура и другие геморрагические состояния
D65-D69
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни крови и кроветворных органов
D70-D77
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм
D80-D89
ГОБМП
ГОБМП
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни щитовидной железы
E00-E07
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Сахарный диабет
E10-E14
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения регуляции глюкозы и внутренней секреции поджелудочной железы
E15-E16
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения других эндокринных желез
E20-E35
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Недостаточность питания
E40-E46
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие виды недостаточности питания
E50-E64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Ожирение и другие виды избыточности питания
E65-E68
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нарушения обмена веществ
E70-E90
ГОБМП
ГОБМП
Психические расстройства и расстройства поведения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Психические расстройства и расстройства поведения
F00-F99
ГОБМП
ГОБМП
Болезни нервной системы
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Воспалительные заболевания центральной нервной ситемы

G00-G09
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Негізінен орталық жүйке жүйесін зақымдайтын жүйелі атрофиялар
G10-G11, G12.1, G12.8, G13
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қозғалыс нейронының ауруы
G12.2
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Экстрапирамидалық және басқа қозғалыстық бұзылулар
G20-G26
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орталық жүйке жүйесінің басқа дегенерациялық аурулары
G30-G32
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Шашыранды склероз
G35
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орталық жүйке жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары
G36-G37
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эпилепсия
G40, G41
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эпизодтық және ұстамалы бұзылулар
G42-G47
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жекелеген жүйкелердің, жүйке түбіршектері мен өрімдерінің
G50-G59
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Полиневропатиялар мен шеткі жүйке жүйесінің басқа зақымданулары
G60-G64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аурулары жүйке-бұлшықет синапса мен бұлшықет
G70-G73
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Церебралдық параличі және басқа параличтік синдромдар
G80-G83
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүйке жүйесінің басқа да бұзылыстары
G90-G92, G93.1, G93.2, G93.3, G94-G99
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Анықталмаған энцефалопатия
G93.4
ТМККК
ТМККК
Көздің және оның қосалқы аппаратының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қабақтың, жас шығу жолдарының және көз ұясының аурулары
H00-H06
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ақ қабықтың аурулары
H10-H13
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Склераның, қасаң қабықтың, нұрлы қабықтың және цилиарлы дененің аурулары
H15-H22
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз бұршағының аурулары

G00-G09
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Системные атрофии, поражающие преимущественно центральную нервную систему
G10-G11, G12.1, G12.8, G13
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезнь двигательного неврона
G12.2
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Экстрапирамидные и другие двигательные нарушения
G20-G26
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие дегенеративные болезни центральной нервной системы
G30-G32
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Рассеянный склероз
G35
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы
G36-G37
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эпилепсия
Эпилептический статус
G40, G41
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эпизодические и пароксизмальные расстройства
G42-G47
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Поражения отдельных нервов, нервных корешков и сплетений
G50-G59
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полиневропатии и другие поражения периферической нервной системы
G60-G64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни нервно-мышечного синапса и мышц
G70-G73
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Церебральный паралич и другие паралитические синдромы
G80-G83
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения нервной системы
G90-G92, G93.1, G93.2, G93.3,
G94-G99
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Энцефалопатия неуточненная
G93.4
ГОБМП
ГОБМП
Болезни глаза и его придаточного аппарата
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни век, слезных путей и глазницы
H00-H06
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни конъюнктивы
H10-H13
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни склеры, роговицы, радужной оболочки и цилиарного тела
H15-H22
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни хрусталика

H25-H28
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қабығының аурулары мен көздің ішкі тор
H30-H36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Глаукома
H40-H42
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көру жүйесінің және көру жолдары аурулары
H43-H45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Шыны тәрізді дене мен көз алмасының аурулары
H46-H48
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз бұлшық еттерінің аурулары, көз қозғалысының бұзылуы, аккомодация мен рефракцияның аурулары
H49-H52
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көрудің бұзылулары мен соқырлық
H53-H54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көз және оның қосымша аппаратының басқа аурулары
H55-H59
ТМККК
МӘМС
Құлақ және емiзiк тәрiздi өсiндiнiң аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сыртқы құлақтың аурулары
H60-H62
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Орта құлақтың және емізікше аурулары
H65-H75
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішкі құлақтың аурулары
H80-H83
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа құлақ аурулары
H90-H95
ТМККК
МӘМС
Қан айналымы жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жіті ревматикалық қызба
I00-I02
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің созылмалы ревматикалық аурулары
I05-I09
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғары қан қысымымен сипатталатын аурулар
I10-I15
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің ишемиялық ауруы
I20-I25
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Өкпе жүрегі және өкпе қан айналымының бұзылуы
I26-I28
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүректің басқа да аурулары
I30-I52
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Цереброваскулярлы аурулар
I60-I69
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Артерия, артерия және капиллярлар аурулары

H25-H28
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни сосудистой оболочки и сетчатки
H30-H36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Глаукома
H40-H42
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни зрительного нерва и зрительных путей
H43-H45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни стекловидного тела и глазного яблока
H46-H48
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мышц глаза, нарушения содружественного движения глаз, аккомодации и рефракции
H49-H52
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Зрительные расстройства и слепота
H53-H54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни глаза и его придаточного аппарата
H55-H59
ГОБМП
ОСМС
Болезни уха и сосцевидного отростка
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни наружного уха
H60-H62
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни среднего уха и сосцевидного отростка
H65-H75
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни внутреннего уха
H80-H83
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни уха
H90-H95
ГОБМП
ОСМС
Болезни системы кровообращения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острая ревматическая лихорадка
I00-I02
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронические ревматические болезни сердца
I05-I09
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни, характеризующиеся повышенным артериальным давлением
I10-I15
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Ишемическая болезнь сердца
I20-I25
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Легочное сердце и нарушение легочного кровообращения
I26-I28
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни сердца
I30-I52
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Цереброваскулярные болезни
I60-I69
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни артерий, артериол и капилляров

I70-I79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Веналар, лимфа тамырлары және лимфа түйіндерінің аурулары
I80-I89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қан айналымы жүйесінің басқа да және анықталмаған аурулары
I95-I99
ТМККК
МӘМС
Тыныс алу жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғарғы тыныс алу жолдарының жіті респираторлық инфекциялары
J00-J06
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тұмау және пневмония
J10-J18
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының басқа да жіті респираторлық инфекциялары
J20-J22
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жоғарғы тыныс алу жолдарының басқа аурулары
J30-J39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының созылмалы аурулары
J40-J43
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа созылмалы обструктивті өкпе ауруы
J44
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Астма
J45
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сыртқы агенттерден туындаған өкпе аурулары
J60-J70
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Интерстициальды тінді зақымдайтын басқа да респираторлық аурулар
J80-J83
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа интерстициальді өкпе аурулары
J84
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Төменгі тыныс алу жолдарының іріңді және некроздық жай-күйі
J85-J86
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Плевраның басқа аурулары
J90-J94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тыныс алу мүшелерінің басқа аурулары
J95-J99
ТМККК
МӘМС
Ас қорыту ағзаларының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Асқазан-ішек жолдарының жоғарғы бөліктерінің аурулары
K21.0, K25-К27, K29.4, K31.7
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Асқазан-ішек жолдарының жоғарғы бөліктерінің аурулары
K22, K23, K29.0, K29.1, K29.2, K29.3, K29.5, K29.6, K29.7, K29.8, K29.9
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аппендикс аурулары

I70-I79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни вен, лимфатических сосудов и лимфатических узлов
I80-I89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие и неуточненные болезни системы кровообращения
I95-I99
ГОБМП
ОСМС
Болезни органов дыхания
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Острые респираторные инфекции верхних дыхательных путей
J00-J06
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Грипп и пневмония
J10-J18
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие острые респираторные инфекции нижних дыхательных путей
J20-J22
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни верхних дыхательных путей
J30-J39
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронические болезни нижних дыхательных путей
J40-J43
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другая хроническая обструктивная легочная болезнь
J44
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Астма
J45
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни легкого, вызванные внешними агентами
J60-J70
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие респираторные болезни, поражающие главным образом интерстициальную ткань
J80-J83
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие интерстициальные легочные болезни
J84
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гнойные и некротические состояния нижних дыхательных путей
J85-J86
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие заболевания плевры
J90-J94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни органов дыхания
J95-J99
ГОБМП
ОСМС
Болезни органов пищеварения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Заболевания верхних отделов желудочно-кишечного тракта
K21.0, K25-К27, K29.4, K31.7
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Заболевания верхних отделов желудочно-кишечного тракта
K22, K23, K29.0, K29.1, K29.2, K29.3, K29.5, K29.6, K29.7, K29.8, K29.9
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни аппендикса

K35-К38
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жарықтар
K40-К46
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Инфекциялық емес энтерит және колит
K50-К52
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішектің басқа аурулары
K55-К64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ішперденің аурулары
K65-K67
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бауырдың аурулары
K70-K76.9
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бауырдың аурулары
K77
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Өт қабының, өт шығару жолдарының және ұйқы безінің аурулары
K80-К87
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ас қорыту органдарының басқа да аурулары
K90-К93
ТМККК
МӘМС
Тері және тері асты клетчаткасының аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері және тері асты клетчаткасының инфекциялары
L00-L08
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көпіршік (пемфигус)
L10
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Буллезді бұзылулар
L11-L14
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дерматит және экзема
L20-L30
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Папулосквамоздық бұзылулар
L40-L45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Есекжем және эритема
L50-L54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сәулелену әсеріне байланысты тері және тері асты клетчаткасының аурулары
L55-L59
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері қосалқандарының аурулары
L60-L75
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тері және тері асты клетчаткасының басқа да аурулары
L80-L99
ТМККК
МӘМС
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің және дәнекер тінінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Артропатиялар
M00-М04; М07.0-М07.2; М07.4-М07.6; M09-М12.2; М12.4-М25
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Серопозитивті ревматоидты артрит
М05
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа ревматоидты артриттер
М06
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа псориатикалық артропатиялар

K35-К38
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Грыжи
K40-К46
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Неинфекционные энтериты и колиты
K50-К52
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни кишечника
K55-К64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни брюшины
K65-K67
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни печени
K70-K76.9
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни печени
K77
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни желчного пузыря, желечевыводящих путей и поджелудочной железы
K80-К87
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни органов пищеварения
K90-К93
ГОБМП
ОСМС
Болезни кожи и подкожной клетчатки
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Инфекции кожи и подкожной клетчатки
L00-L08
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Пузырчатка (пемфигус)
L10
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Буллезные нарушения
L11-L14
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дерматит и экзема
L20-L30
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Папуллосквамозные нарушения
L40-L45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Крапивница и эритема
L50-L54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни кожи и подкожной клетчатки, связанные с воздействием излучения
L55-L59
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни придатков кожи
L60-L75
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни кожи и подкожной клетчатки
L80-L99
ГОБМП
ОСМС
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Артропатии
M00-М04; М07.0-М07.2; М07.4-М07.6; M09-М12.2; М12.4-М25
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Серопозитивный ревматоидный артрит
М05
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие ревматоидные артриты
М06
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие псориатические артропатии

М07.3
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жасөспірімдер ювенильді артрит
M08
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Палиндромдық ревматизм
M12.3
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дәнекер тіннің жүйелі зақымдануы
M30-M36
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дорсопатиялар
M40-М44, М46-M54
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Анкилозды спондилит
M45
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жұмсақ тіндердің аурулары
M60-M79
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Остеопатиялар және хондропатиялар
M80-M94
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің және дәнекер тінінің басқа да зақымданулары
M95-M99
ТМККК
МӘМС
Несеп-жыныс жүйесінің аурулары
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Гломерулярлық аурулар
N00-N02; N05-N08
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Созылмалы нефрит синдромы
N03
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Нефротикалық синдром
N04
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйректің тубулоинтерстициалды аурулары
N10-N12; N13-N16
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Хронический тубулоинтерстициальный нефрит
N11
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйрек жеткіліксіздігі
N17-N19
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп тас ауруы
N20-N23
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Бүйрек пен несепағардың басқа да аурулары
N25-N29
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Зәр жүйесінің басқа аурулары
N30-N39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ерлердің жыныс мүшелерінің аурулары
N41-N51
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қуық асты безінің гиперплазиясы
N40
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүт безінің аурулары
N61-N64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Сүт безінің қатерсіз дисплазиясы
N60
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жамбас мүшелерінің қабыну аурулары

М07.3
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Юношеский ювенильный артрит
M08
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Палиндромный ревматизм
M12.3
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Системные поражения соединительной ткани
M30-M36
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Дорсопатии
M40-М44, М46-M54
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Анкилозирующий спондилит
M45
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мягких тканей
M60-M79
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Остеопатии и хондропатии
M80-M94
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие поражения костно-мышечной системы и соединительной ткани
M95-M99
ГОБМП
ОСМС
Болезни мочеполовой системы
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гломерулярные болезни
N00-N02; N05-N08
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронический нефритический синдром
N03
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Нефротический синдром
N04
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Тубулоинтерстициальные болезни почек
N10; N12;
N13-N16
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хронический тубулоинтерстициальный нефрит
N11
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Почечная недостаточность
N17-N19
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Мочекаменная болезнь
N20-N23
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни почки и мочеточника
N25-N29
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие болезни мочевыделительной системы
N30-N39
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни мужских половых органов
N41-N51
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Гиперплазия предстательной железы
N40
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Болезни молочной железы
N61-N64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Доброкачественная дисплазия молочной железы
N60
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Воспалительные болезни женских тазовых органов

N70-N77
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Эндометриоз
N80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің полипі
N84
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Темір гиперплазиясы эндометрия
N85.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аденоматозды гиперплазия эндометрия
N85.1
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жатыр мойны эрозиясы және эктропионы
N86
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жатыр мойны лейкоплакиясы
N88.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің түсуі
N81
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Әйел жыныс мүшелерінің қабыну аурулары
N82, N83, N87, N88, N89, N91-98
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп-жыныс жүйесінің басқа бұзылулары
N99
ТМККК
МӘМС
Туа біткен ауытқулар (даму ақаулары), деформациялар және хромосомалық бұзылулар
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жүйке жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q00-Q07
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Көздің, құлақтың, бет пен мойынның туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q10-Q18
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Қанайналым жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q20-Q28
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Тыныс алу мүшелерінің туа біткен ауытқулары (даму бітелуі)
Q30-Q34
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35-Q37
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен өңеш ақаулары
Q39
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Дамудың аноректальды ақаулары
Q42
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Аяқталмаған
остеогенез
Q78.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
Q79
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен ихтиоз
Q80
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Буллезді эпидермолиз
Q81
ТМККК
ТМККК
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Ас қорыту мүшелерінің басқа да туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)

N70-N77
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эндометриоз
N80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Полип женских половых органов
N84
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Железистая гиперплазия эндометрия
N85.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Аденоматозная гиперплазия эндометрия
N85.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Эрозия и эктропион шейки матки
N86
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Лейкоплакия шейки матки
N88.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Выпадение женских половых органов
N81
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Невоспалительные болезни женских половых органов
N82, N83, N87, N88, N89, N91-98
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие нарушения мочеполовой системы
N99
ГОБМП
ОСМС
Врожденные аномалии (пороки развития), деформации и хромосомные нарушения
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) нервной системы
Q00-Q07
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) глаза, уха, лица и шеи
Q10-Q18
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) системы кровообращения
Q20-Q28
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (покрои развития) органов дыхания
Q30-Q34
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Расщелина губы и неба (заячья губа и волчья пасть)
Q35-Q37
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные пороки пищевода
Q39
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Аноректальные пороки развития
Q42
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Незавершенный остеогенез
Q78.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденная диафрагмальная грыжа
Q79
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденный ихтиоз
Q80
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Буллезный эпидермолиз
Q81
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие врожденные аномалии (пороки развития) органов пищеварения

Q38, Q40-Q41,
Q43-Q45
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Жыныс мүшелерінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q50-Q56
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Несеп жүйесінің туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q60-Q64
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Туа біткен ауытқулар (даму кемістіктері) және сүйек-бұлшықет жүйесінің деформациялары
Q65-Q78
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа да туа біткен ауытқулар (даму ақаулары)
Q82-Q89
ТМККК
МӘМС
Ауру
Жіті ауру (жағдайы)/Асқынған созылмалы аурулары
Басқа айдарларда жіктелмеген хромосомдық аномалиялар
Q90- Q99
ТМККК
МӘМС
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Туберкулез
A15-A19
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын ауру
B20-B24
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Созылмалы вирустық гепатиттер және бауыр циррозы
В18, B19, К74
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қатерлі ісіктер
С00-C97, D00-D09, D37-D48
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қант диабеті
E10-E14
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Психикалық бұзылулар және мінез-құлықтың бұзылуы
F00-F99
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Балалардың церебралдық параличі
G80
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Миокардтың жіті инфаргі (алғашқы 6 ай)
I21, I22, I23
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Ревматизм
I00-I02, I05-I09, M12.3, M35.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Дәнекер тіннің жүйелі зақымданулары
M30-M36
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Нерв жүйесінің дегенерациялық аурулары
G30-G32
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Орталық нерв жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары
G35-G37
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Лейшманиоз
В55
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Талассемия
D56
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Серп тәрізді-жасушалық бұзылулар
D57
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пароксизмалді түндік гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
D59.5
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа апластикалық анемиялар

Q38, Q40-Q41,
Q43-Q45
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) половых органов
Q50-Q56
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) мочевой системы
Q60-Q64
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Врожденные аномалии (пороки развития) и деформации костно-мышечной системы
Q65-Q78
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Другие врожденные аномалии (пороки развития)
Q82-Q89
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Острое заболевание (состояние)/Обострение хронического заболевания
Хромосомные аномалии, не классифицированные в других рубриках
Q90-Q99
ГОБМП
ОСМС
Подозрение на социально-значимое заболевание
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Туберкулез
A15-A19
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ)
B20-B24
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Хронические вирусные гепатиты и цирроз печени
В18, B19, К74
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Злокачественные новообразования
С00-C97, D00-D09, D37-D48
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Сахарный диабет
E10-E14
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Психические расстройства и расстройства поведения
F00-F99
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Церебральный паралич
G80
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Острый инфаркт миокарда (первые 6 месяцев)
I21, I22, I23
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Ревматизм
I00-I02, I05-I09, M12.3, M35.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Системные поражения соединительной ткани
M30-M36
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Дегенеративные болезни нервной системы
G30-G32
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы
G35-G37
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Лейшманиоз
В55
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Талассемия
D56
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Серповидно-клеточные нарушения
D57
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
D59.5
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие апластические анемии

D61.9
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пурпура және басқа да геморрагиялық жағдайлар
D69.3- D69.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа айдарларда жіктелмеген Лангерганс жасушаларынан Гистиоцитоз
D76.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Иммунодефициттер
D80-D84
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Пиридоксин жеткіліксіздігі
Е53.1
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Гликогеннің жиналу аурулары
E74.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа сфинголипидоздар
E75.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Мукополисахаридоздар
E76.0-E76.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа порфириялар
E80.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Мыс алмасудың бұзылуы
E83.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа көріністермен кистозды фиброз
Е84.8
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Амилоидоздың басқа түрлері
E85.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Зат алмасудың басқа да бұзылуы
Е88.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қозғалыс нейронының ауруы
G12.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Шашыранды склероз
G35
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Генерализацияланған эпилепсияның және эпилепсиялық синдромдардың басқа түрлері
G40.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Анықталмаған Энцефалопатия
G93.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа интерстициальді өкпе аурулары
J84
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Бірінші өкпелік гипертензия
I27.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Крон ауруы
K50
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Жаралы колит
K51
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Көпіршік (пемфигус)
L10
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа да буллездік өзгерістер
L13.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Жасөспірімдер ювенильді артрит
M08.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Шырышты-тері лимфонодулярлық синдромы (Кавасаки)
М30.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Гранулематоз Вегенера
М31.3
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Қолқаның доғасының синдромы (Такаясу)

D61.9
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пурпура и другие геморрагические состояния
D69.3- D69.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Гистиоцитоз из клеток Лангерганса, не классифицированный в других рубриках
D76.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Иммунодефициты
D80-D84
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Недостаточность пиридоксина
Е53.1
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезни накопления гликогена
E74.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие сфинголипидозы
E75.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Мукополисахаридозы
E76.0-E76.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие порфирии
E80.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Нарушения обмена меди
E83.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Кистозный фиброз с другими проявлениями
Е84.8
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие формы амилоидоза
E85.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие нарушения обмена веществ
Е88.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь двигательного нейрона
G12.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Рассеянный склероз
G35
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие виды генерализованной эпилепсии и эпилептических синдромов
G40.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Энцефалопатия неуточненная
G93.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие интерстициальные легочные болезни
J84
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Первичная легочная гипертензия
I27.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь Крона
K50
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Язвеный колит
K51
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Пузырчатка (пемфигус)
L10
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие буллезные изменения
L13.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Юношеский ювенильный артрит
M08.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Слизисто-кожный лимфонодулярный синдром (Кавасаки)
М30.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Гранулематоз Вегенера
М31.3
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Синдром дуги аорты (Такаясу)

M31.4
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Басқа анықталған некрозды васкулопатиялар
М31.8
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Системная красная волчанка с поражением других органов или систем
М32.1
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Полимиозит
М33.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Бехчет ауруы
M35.2
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Аяқталмаған остеогенез
Q78.0
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Туа пайда болған ихтиоз
Q80
ТМККК
МӘМС
Ауру
Әлеуметтік мәні бар ауруға күдік
Буллезді эпидермолиз
Q81
ТМККК
МӘМС
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Бауыр циррозы жоқ созылмалы В, С және D вирустық гепатиті
B18
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Артериалды гипертензия
I10-I15
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жүректік ишемиялық ауруы
I20.0, I20.8, I25
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жүрек жеткіліксіздігі
I50, Z95.8
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Цереброваскулярлық аурулар
I60-I69
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Қол артерияларының эмболиясы және тромбозы
I74.2
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы Аортит
I79.1
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Субарахноидальды қан құйылу
I60
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Миішілік қан құйылу
I61
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Басқа жарақаттық емес бас сүйек ішіне қан құйылу
I62
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Ишемиялық инсульт
I63
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Қан құйылу немесе инфаркт ретінде анықталмаған инсульт
I64
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жүрек қақпақшаларының зақымдануы: ревматикалық ақаулар

M31.4
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Другие уточненные некротизирующие васкулопатии
М31.8
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Системная красная волчанка с поражением других органов или систем
М32.1
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Полимиозит
М33.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Болезнь Бехчета
M35.2
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Незавершенный остеогенез
Q78.0
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Врожденный ихтиоз
Q80
ГОБМП
ОСМС
Заболевание
Подозрение на социально-значимое заболевание
Буллезный эпидермолиз
Q81
ГОБМП
ОСМС
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Хронический вирусный гепатит В, С и D, без цирроза печени
B18
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Артериальная гипертензия
I10-I15
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Ишемическая болезнь сердца
I20.0, I20.8, I25
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Сердечная недостаточность
I50, Z95.8
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Цереброваскулярные болезни
I60-I69
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Эмболия и тромбоз артерии верхних конечностей
I74.2
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Аортит при болезнях, классифицированных в других рубриках
I79.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Субарахноидальное кровоизлияние
I60
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Внутримозговое кровоизлияние
I61
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Другое нетравматическое внутричерепное кровоизлияние
I62
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Ишемический инсульт
I63
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Инсульт, неуточненный как кровоизлияние или инфаркт
I64
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Поражения клапанов сердца: ревматические пороки

N85.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Аденоматозды гиперплазия эндометрия
N85.1
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жатыр мойны эрозиясы және эктропионы
N86
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жатыр мойнының лейкоплакиясы
N88.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Аналық бездің қатерсіз ісігі
D27
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
VIII факторының тұқым қуалайтын тапшылығы
D66
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
IX факторының тұқым қуалайтын тапшылығы
D67
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Виллебранд ауруы
D68.0
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Ұюдың басқа факторларының тұқым қуалайтын тапшылығы
D68.2
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронх-өкпе дисплазиясы
Р27.1
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жүрек камералары мен қосылыстардың туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q20
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Туа біткен ауытқулар (даму ақаулары): жүрек қалқасы, өкпе және үш жақты клапандар
Q21, Q22
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Қолқа және митральды клапандардың туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
Q23
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Жүректің басқа да туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q24
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Ірі артериялардың туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
Q25
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Туа біткен өңеш ақаулары
Q39
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Туа біткен диафрагмалды жарықтар
Q79
ТМККК
ТМККК
Ауру
Ауру бойынша қашықтықтан кеңес беру (динамикалық байқау)
Дамудың аноректальды ақаулары
Q42
ТМККК
ТМККК
Ауру
Актив
Жеке басының анамнезінде медициналық емдеу
Z92
ТМККК
ТМККК
Ауру
Медициналық оңалту (3-кезең)
Жеке басының анамнезінде реабилитациялық емшаралар

N85.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Аденоматозная гиперплазия эндометрия
N85.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Эрозия и эктропион шейки матки
N86
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Лейкоплакия шейки матки
N88.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Доброкачественное новообразование яичника
D27
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Наследственный дефицит фактора VIII
D66
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Наследственный дефицит фактора IX
D67
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Болезнь Виллебранда
D68.0
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Наследственный дефицит других факторов свертывания
D68.2
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Р27.1
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденные аномалии (пороки развития) сердечных камер и соединений
Q20
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденные аномалии (пороки развития): сердечной перегородки, легочного и трехстворчатого клапанов
Q21, Q22
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденные аномалии (пороки развития) аортального и митрального клапанов
Q23
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Другие врожденные аномалии (пороки развития) сердца
Q24
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденные аномалии (пороки развития) крупных артерий
Q25
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденные пороки пищевода
Q39
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Врожденная диафрагмальная грыжа
Q79
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Консультирование дистанционное по поводу заболевания (динамическое наблюдение)
Аноректальные пороки развития
Q42
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Актив
В личном анамнезе медицинское лечение
Z92
ГОБМП
ГОБМП
Заболевание
Медицинская реабилитация (3 этап)
В личном анамнезе реабилитационные процедуры

Z92.5
ТМККК
ТМККК/МӘМС
Ауру
Стоматологиялық көмек:
шұғыл (18 жасқа дейінгі балалар; жүкті әйелдер; Ұлы Отан соғысына қатысқандар; 1, 2, 3-топтағы мүгедектер; "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған көп балалы аналар; атаулы әлеуметтік көмек алушылар; жасы бойынша зейнеткерлер; инфекциялық, әлеуметтік маңызы бар аурулармен ауыратын науқастар және айналасындағылар қауіп төндіретін аурулармен ауыратындар; мүгедек балаға күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар; бала кезінен бірінші топтағы мүгедекке күтім жасауды жүзеге асыратын жұмыс істемейтін адамдар), жоспарлы (18 жасқа дейінгі балалар мен жүкті әйелдер)
Ауыз қуысы, сілекей бездері мен жақ аурулары
K00-K14
0
МӘМС
Ауру
Туа біткен жақ-бет патологиясы бар балаларға көрсетілетін ортодонтикалық көмек
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35-Q37
0
МӘМС
Ауру
Аз қамтылған отбасылардың балаларына көрсетілетін ортодонтикалық көмек
Жақ-бет аномалиялары [тістеу аномалияларын қоса алғанда]
K07.2, K07.3, K07.4, K07.5, K07.8
0
МӘМС
Жарақат
Жедел жарақат (Травмпункт, АЕҰ)
Жарақаттар, улану, сыртқы себептердің әсері
S00-T88
ТМККК
ТМККК/МӘМС
Жарақат
Жарақат салдары (АЕҰ)
Жарақаттардың, уланулардың және сыртқы себептердің басқа да әсерлерінің салдары
T90-T98
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Профилактикалық мақсатта жұмыс істеу (скринингтен басқа)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды жалпы тексеру және тексеру
Z00
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Бір бактериялық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z23
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Бір белгілі бір вирустық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z24
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Басқа вирустық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z25
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Басқа инфекциялық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z26
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Иммунопрофилактика
Инфекциялық аурулар комбинациясына қарсы иммундау қажеттілігі
Z27
ТМККК
ТМККК
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Инфекциялық және паразиттік ауруларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z11
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Қатерлі ісіктерді анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z12
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Скрининг (профқарау)
Басқа аурулар мен бұзылуларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z13
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Патронаж
Туған жеріне сәйкес тірі туған сәбилер
Z38
ТМККК
Алдын алу
Патронаж
Босанғаннан кейінгі көмек және тексеру
Z39
ТМККК
Алдын алу
Отбасын жоспарлау, жүктілікті қауіпсіз тоқтату, репродуктивті денсаулықты қорғау мәселелері бойынша қызметтер
Ұрпақты болу функциясына қатысты жағдайларға байланысты денсаулық сақтау мекемелеріне жүгіну

Z92.5
ГОБМП
ГОБМП/ОСМС
Заболевание
Стоматологическая помощь: экстренная (дети до 18 лет; беременные женщины; участники Великой Отечественной войны; инвалиды 1, 2, 3 группы; многодетные матери, награжденные подвески "Алтын алқа", "Күміс алқа"; получатели адресной социальной помощи; пенсионеры по возрасту; больные инфекционными, социально-значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих;
неработающие лица, осуществляющие уход за ребенком-инвалидом; неработающие лица, осуществляющие уход за инвалидом первой группы);
плановая (дети до 18 лет и беременные женщины)
Болезни полости рта, слюнных желез и челюстей
K00-K14
0
ОСМС
Заболевание
Ортодонтическая помощь детям с врожденной патологией челюстно-лицевой области
Расщелина губы и неба [заячья губа и волчья пасть]
Q35, Q36 Q37
0
ОСМС
Заболевание
Ортодонтическая помощь детям из малообеспеченных семей
Челюстно-лицевые аномалии [включая аномалии прикуса]
K07.2, K07.3, K07.4, K07.5, K07.8
0
ОСМС
Травма
Острая травма (Травмпункт, АПО)
Травмы, отравления, воздействие внешних причин
S00-T88
ГОБМП
ГОБМП/ОСМС
Травма
Последствия травмы (АПО)
Последствия травм, отравлений и других воздействий внешних причин
T90-T98
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Обращение с профилактической целью (кроме скрининга)
Общий осмотр и обследование лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z00
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной бактериальной болезни
Z23
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной определенной вирусной болезни
Z24
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной из других вирусных болезней
Z25
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против одной из других инфекционных болезней
Z26
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Иммунопрофилактика
Необходимость иммунизации против комбинаций инфекционных болезней
Z27
ГОБМП
ГОБМП
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления инфекционных и паразитарных болезней
Z11
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления злокачественных новообразований
Z12
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Скрининг (профосмотр)
Специальное скрининговое обследование с целью выявления других болезней и нарушений
Z13
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Патронаж
Живорожденные младенцы согласно месту рождения
Z38
ГОБМП
Профилактика
Патронаж
Послеродовая помощь и обследование
Z39
ГОБМП
Профилактика
Услуги по вопросам планирования семьи, безопасного прерывания беременности, охране репродуктивного здоровья
Обращения в учреждения здравоохранения в связи с обстоятельствами, относящимися к репродуктивной функции

Z30-Z39
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Жүктілік кезінде ісіну, протеинурия және гипертензиялық бұзылулар
О10-О16
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Көбінесе жүктілікке байланысты ананың басқа да аурулары
О20-О29
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Қалыпты жүктілікті байқау және байқау
Z34
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Жоғары тәуекелге ұшырайтын әйелдегі жүктіліктің өтуін байқау және байқау
Z35
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Антенаталды байқау кезінде қабылдау
Ұрықтың патологиясын анықтау мақсатында босанғанға дейінгі тексеру (антенаталдық скрининг)
Z36
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Постнаталды байқау кезінде қабылдау
Босанғаннан кейінгі көмек және тексеру
Z39
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды жалпы тексеру және тексеру
Z00.0 - Z00.3
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Бір бактериялық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z23
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Бір белгілі бір вирустық ауруға қарсы иммундау қажеттілігі
Z24
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Басқа вирустық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z25
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Басқа инфекциялық аурулардың біріне қарсы иммундау қажеттілігі
Z26
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Білім алушылардың денсаулығын қорғау бойынша қызметтер (мектеп медицинасы)
Инфекциялық аурулар комбинациясына қарсы иммундау қажеттілігі
Z27
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Салауатты өмір салты бойынша іс-шаралар
Басқа жағдайларға байланысты денсаулық сақтау мекемелеріне жүгіну
Z70-Z76
ТМККК
МӘМС
Алдын алу
Ақылы медициналық тексерулер (086/у; 108-1/у; 083/у)
Шағымдары немесе диагнозы жоқ адамдарды басқа да арнайы тексеру және тексеру
Z02.0, Z02.1, Z02.4, Z02.8, Z02.9
Ақылы
Ақылы
Алдын алу
Стоматологиялық қызметтер (балалар мен жүкті әйелдер)
Стоматологиялық тексеру
Z01.2
0
МӘМС
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Бауыр циррозы жоқ созылмалы В, С және D вирустық гепатиті
B18, включая В18.0, B18.1. B18.2, B18.8
ТМККК
ТМККК
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Артериалды гипертензия
I10-I15
ТМККК
ТМККК
Динамикалық байқау
Созылмалы аурулармен динамикалық байқау (оның ішінде АББ)
Жүректік ишемиялық ауруы

Z30-Z39
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Отеки, протеинурия и гипертензивные расстройства во время беременности
О10-О16
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Другие болезни матери, связанные преимущественно с беременностью
О20-О29
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Наблюдение и контроль за течением нормальной беременности
Z34
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Наблюдение и контроль за течением беременности у женщины, подвергающейся высокому риску
Z35
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при антенатальном наблюдении
Дородовое обследование с целью выявления патологии у плода (антенатальный скрининг)
Z36
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Прием при постнатальном наблюдении
Послеродовая помощь и обследование
Z39
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Общий осмотр и обследование лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z00.0 - Z00.3
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной бактериальной болезни
Z23
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной определенной вирусной болезни
Z24
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной из других вирусных болезней
Z25
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против одной из других инфекционных болезней
Z26
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Услуги по охране здоровья обучающихся (школьная медицина)
Необходимость иммунизации против комбинаций инфекционных болезней
Z27
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Мероприятия по здоровому образу жизни
Обращения в учреждения здравоохранения в связи с другими обстоятельствами
Z70-Z76
ГОБМП
ОСМС
Профилактика
Платные медосмотры (086/у; 108-1/у; 083/у)
Другие специальные осмотры и обследования лиц, не имеющих жалоб или установленного диагноза
Z02.0, Z02.1, Z02.4, Z02.8, Z02.9
Платно
Платно
Профилактика
Стоматологические услуги (дети и беременные)
Стоматологическое обследование
Z01.2
0
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Хронический вирусный гепатит В, С и D, без цирроза печени
B18
ГОБМП
ГОБМП
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Артериальная гипертензия
I10-I15
ГОБМП
ГОБМП
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями (в том числе ПУЗ)
Ишемическая болезнь сердца

М15- М19
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Жарақаттардың салдары - контрактуралар, анкилоздар, ересектерде остеомиелит
М21
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Остеопатиялар мен хондропатиялар
M80-M94
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқау ына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Босану жарақаты кезінде субдуральды қан құйылу
P10.0
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Перифериялық жүйке жүйесінің босану жарақаты
Р14
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Микроцефалия
Q2
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Анофтальм, микрофтальм және туа біткен макрофтальм, басқа офтальмопатология бойынша көзді алып тастағаннан кейін
Q11
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың
байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Естудің бұзылуын тудыратын туа біткен құлақтың ақаулары
Q16
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Еріннің және аспанның жарқылы (еріннің және қасқырдың жарқылы)
Q35-Q37
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің туа біткен ауытқулары мен деформациялары
Q65-Q79
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Бас жарақаттары
S06
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Іштің, арқаның төменгі бөлігінің, омыртқа мен жамбастың бел бөлігінің жарақаты
S30-S39
ТМККК
МӘМС
Динамикалық байқау
Бейінді мамандардың байқауына жататын созылмалы ауруларды динамикалық байқау
Трансплантацияланған ағзалар мен тіндердің болуы
Z94
ТМККК
МӘМС
Медициналық-әлеуметтік қызметтер
Медициналық-әлеуметтік қолдау
Әлеуметтік-экономикалық және психоәлеуметтік жағдайларға байланысты денсаулық үшін әлеуетті қауіп
Z55-Z65
ТМККК
Жоқ
Медициналық-әлеуметтік қызметтер
Психологиялық көмек
Әлеуметтік-экономикалық және психоәлеуметтік жағдайларға байланысты денсаулық үшін әлеуетті қауіп
Z55-Z65
ТМККК
Жоқ
Әкімшілік
Әкімшілік
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z02
ТМККК
Жоқ
Әкімшілік
Медициналық-әлеуметтік сараптамаға құжаттарды ресімдеу
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z02
ТМККК
Жоқ
Әкімшілік
Рецепт жазу
Әкімшілік мақсатта зерттеу және жүгіну
Z02
ТМККК
ТМККК/МӘМС
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
COVID-19 коронавирустық инфекцияға күдікті
Тыныс алу ағзаларының аурулары

М15-М19
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Последствия травм- контрактуры, анкилозы в порочном положении, остеомиелит у взрослых
М21
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Остеопатии и хондропатии
M80-M94
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Субдуральное кровоизлияние при родовой травме
P10.0
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Родовая травма периферической нервной системы
Р14
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Микроцефалия
Q2
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Анофтальм, микрофтальм и макрофтальм врожденный, после удаления глаз по поводу другой офтальмопатологии
Q11
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные пороки уха, вызывающие нарушение слуха
Q16
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные расщелины неба и губы
Q35- Q37
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Врожденные аномалии и деформации костно-мышечной системы
Q65-Q79
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Травмы головы
S06
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Травма живота, нижней части спины, поясничного отдела позвоночника и таза
S30-S39
ГОБМП
ОСМС
Динамическое наблюдение
Динамическое наблюдение с хроническими заболеваниями, подлежащих наблюдению профильными специалистами
Наличие трансплантированных органов и тканей
Z94
ГОБМП
ОСМС
Медико-социальные услуги
Медико-социальная поддержка
Потенциальная опасность для здоровья, связанная с социально-экономическими и психосоциальными обстоятельствами
Z55-Z65
ГОБМП
нет
Медико-социальные услуги
Психологическая помощь
Потенциальная опасность для здоровья, связанная с социально-экономическими и психосоциальными обстоятельствами
Z55-Z65
ГОБМП
нет
Административный
Административный
Обследование и обращение в административных целях
Z02
ГОБМП
нет
Административный
Оформление документов на медико-социальную экспертизу
Обследование и обращение в административных целях
Z02
ГОБМП
нет
Административный
Выписка рецептов
Обследование и обращение в административных целях
Z02
ГОБМП
ГОБМП/ОСМС
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19
Подозрение на коронавирусную инфекцию COVID-19
Болезни органов дыхания

J00-J99
ТМККК
ТМККК
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
Жоспарлы госпитализация кезінде COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау (ауруханаға дейінгі зерттеп-қарау), оның ішінде мерзімі 37 апта болған жүкті әйелдерді босандыруға, гемодиализдегі пациенттер
Инфекциялық және паразиттік ауруларды анықтау мақсатында арнайы скринингтік тексеру
Z11.5
ТМККК
МӘМС
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
Жіті ауру (жағдайы)
COVID-19 коронавирустық инфекция
В34.2
ТМККК
ТМККК
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
Жіті ауру (жағдайы)
Коронавирустар басқа айдарларда жіктелген аурулардың себебі ретінде
В97.2
ТМККК
ТМККК
COVID-19 коронавирустық инфекцияға зерттеп-қарау
Жіті ауру (жағдайы)
COVID-19 коронавирустық инфекция
U07.1
ТМККК
ТМККК
Консультациялық-
диагностикалық көмек көрсету
қағидаларына 4-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде консультациялық-диагностикалық көмек деңгейінде бейінді мамандардың динамикалық байқауына жататын әлеуметтік мәні бар аурулардың тізбесі
р/с№
Аурулар тобының атауы
Тексерілу мерзімділігі
Диагностикалық зерттеулердің міндетті ең төмен мөлшері
Есептен шығару үшін ұзақтығы мен өлшемшарттары
МСАК дәрігерінің қарау-тексеруі
Бейінді мамандардың қарап-тексеруі
Зерттеу
Мерзімділігі
1.
Туберкулез (А15-А19)
3 айда 1 рет
6 айда 1 рет
фтизиатр
Кеуде қуысының кеңейтілген рентгенографиясы (1 кескінді)
6 айда 1 рет
2 жыл
2.
Адамның иммундық тапшылық вирусы тудырған ауру (АИВ) (В20-В24)
3 айда 1 рет
6 айда 1 рет
инфекционист
Гепатобилиопанкреатикалық аймақтың УДЗ, кеуде қуысынң рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
3.
Қатерлі және қатерсіз ісіктер (С00-97; D00-09; D37-48, С81-96 басқа)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет онколог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы ақуыз, креатинин, несеп қышқылы, глюкоза, тікелей және жалпы билирубин, сілтілі фосфатаза, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
Жылына 1 рет
Құрсақ қуысы ағзаларының УДЗ,
Кіші жамбас ағзаларын УДЗ (трансабдоминальды),
Қуық асты безі мен қуықты қалдық несепті анықтаумен УДЗ
Жылына 1 рет
Кеуде мүшелерінің рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Басқа органдардың МРТ
көрсеткіштер бойынша (3 жылда 1 рет)
Басқа органдардың КТ
көрсеткіштер бойынша (3 жылда 1 рет)
4.
Лимфоидты, қан түзетін және оларға ұқсас тіндердің қатерлі ісіктері (С81-96)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет онколог, гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
5.
Миелодиспластикалық синдромдар (D46), созылмалы миелопролиферативті ауру (D47.1)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет онколог, гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
6.

J00-J99
ГОБМП
ГОБМП
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19 при плановой госпитализации (догоспитальное обследование), в том числе беременные женщины на родоразрешение в сроке 37 недель, пациенты, находящиеся на гемодиализе
Специальное скрининговое обследование с целью выявления инфекционных и паразитарных болезней
Z11.5
ГОБМП
ОСМС
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19
Острое заболевание (состояние)
Коронавирусная инфекция CОVID-19
В34.2
ГОБМП
ГОБМП
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19
Острое заболевание (состояние)
Коронавирусы как причина болезни, классифицированных в других рубриках
В97.2
ГОБМП
ГОБМП
Обследование на коронавирусную инфекцию COVID-19
Острое заболевание (состояние)
Коронавирусная инфекция CОVID-19
U07.1
ГОБМП
ГОБМП
Приложение 4 к Правилам
оказания консультативно-
диагностической помощи
Перечень социально-значимых заболеваний, подлежащих динамическому наблюдению профильными специалистами на уровне консультативно-диагностической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
№ п/п
Наименование заболеваний
Периодичность осмотров
Минимум лабораторных и диагностических исследований
Длительность и критерии для снятия с учета
осмотр врачом ПМСП
осмотр профильных специалистов
исследования
кратность
1.
Туберкулез (А15 - А19)
1 раз в год
осмотр фтизиатром 1 раз в 6 месяцев
Рентгенография обзорная органов грудной клетки (1 проекция)
1 раз в 6 месяцев
2 года
2.
Болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ) (B20-B24)
1 раз в год
осмотр инфекционистом 1 раз в 6 месяцев
УЗИ гепатобилиопанкреатической области, рентгенография органов грудной клетки
1 раз в год
пожизненно
3.
Злокачественные и доброкачественные новообразования (С00-97; D00-09; D37-48, кроме С81-96)
1 раз в год
1 раз в год онколог
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в год
пожизненно
Биохимический анализ крови: общий белок, креатинин, мочевина, мочевая кислота, глюкоза, биллирубин прямой и общий, щелочная фосфатаза, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
1 раз в год
УЗИ органов брюшной полости,
УЗИ органов малого таза (трансабдоминальное), УЗИ предстательной железы и мочевого пузыря с определением остаточной мочи
1 раз в год
Рентгенография органов грудной клетки
1 раз в год
МРТ прочих органов
по показаниям (1 раз в 3 года)
КТ прочих органов
по показаниям (1 раз в 3 года)
4.
Злокачественные новообразования лимфоидной, кроветворной и родственных тканей (С81-96)
1 раз в год
2 раза в год онколог, гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
пожизненно
5.
Миелодиспластические синдромы (D46)
Хроническая миелопролиферативная болезнь (D47.1)
1 раз в год
2 раза в год онколог, гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
пожизненно
6.

Гемолитическалық анемиялар (D 56; D 56.0-D 56.2; D 56.4; D 57; D 57.0-D 57.2)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Жылына 1 рет онколог
Зәрдің жалпы талдауы
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы билирубин және оның фракциялары, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
7.
Пароксизмальді түндік гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели) (D 59.5)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Жылына 1 рет онколог
Қанның биохимиялық талдауы: билирубин және оның фракциялары, сарысулық темір
Жылына 1 рет
Эритроциттердің осмотикалық резистенттілігін зерттеу, эритроциттердің диаметрі мен сфералық индексін анықтау (Прайс-Джонс қисығы)
Гемоглобин электрофорезі
Глюкозо-6 фосфатдегидрогеназа, пируваткиназа ферменттерінің деңгейін анықтау
Кумбс сынамасы
Көкбауыр және бауыр тамырларының ультрадыбыстық допплерографиясы
8.
Анықталмаған апластикалық анемия (D 61.9)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
9.
Идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура (D 69.3)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
10.
Лангерганс жасушаларынан гистиоцитоз, басқа айдарларда жіктелмеген (D 76.0)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Жалпы қан талдауы;
Қанның биохимиялық талдауы;
Әр 3-6 ай сайын
Өмір бойы
Рентгенологялық зерттеу
Әр 3-6 ай сайын
Өкпенің компьютерлік томографиясы
Әр 3-6 ай сайын
Іш пердесінің УДЗ
Әр 3-6 ай сайын
11.
Иммунодефициттер (D80-D84)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
12.
Қант диабеті (Е10-Е14)
6 айда 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: қандағы гликозирленген гемоглобинді анықтау, будақ сүзгі жылдамдығының (БСЖ) есебімен қан креатинині, липидті спектр
3 айда 1 рет
Өмір бойы
кеңейтілген қарашықпен офтальмоскопия
Жылына 1 рет
электромиография
Жылына 1 рет
13.
Гипофиз гиперфункциясының басқа да бұзылулары (Е22.8)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Бас сүйегінің рентгенографиясы (түрік ершігі)
Жылына 1 рет
Клиникалық көрсеткіштерді тұрақтандыру кезінде 2 жыл бойы бақылау
Жылына 1 рет гинеколог
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша
(2 жылда 1 рет)
Пролактинді анықтау
Жылына 1 рет
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ, денситометрия
Жылына 1 рет
14.

Гемолитические анемии (D 56; D 56.0-D 56.2; D 56.4; D 57; D 57.0-D 57.2)
1 раз в год
2 раза в год гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
пожизненно
1 раз в год онколог
Общий анализ мочи
Биохимический анализ крови: общий билирубин и его фракции, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
7.
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели) (D 59.5)
1 раз в год
2 раза в год гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
пожизненно
1 раз в год онколог
Биохимический анализ крови: билирубин и его фракций, сывороточное железо
Исследование осмотической резистентности эритроцитов, определение диаметра и индекса сферичности эритроцитов (кривая Прайса-Джонса)
Электрофорез гемоглобина
1 раз в год
Определение уровня ферментов глюкозо-6 фосфатдегидрогеназы, пируваткиназы
Проба Кумбса
Ультразвуковая допплерография сосудов селезенки и печени
8.
Апластическая анемия неуточненная (D 61.9)
1 раз в год
2 раза в год гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
пожизненно
9.
Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура (D 69.3)
1 раз в год
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
пожизненно
10.
Гистиоцитоз из клеток Лангерганса, не классифицированный в других рубриках (D 76.0)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Общий анализ крови; Биохимический анализ крови;
Каждые 3-6 месяцев
пожизненно
Рентгенологическое исследования очагов поражения в костях
Каждые 3 месяца
Комьютерная томография легких
Каждые 6 месяцев
УЗИ брюшной полости
Каждые 6 месяцев
11.
Иммунодефициты (D80-D84)
1 раз в год
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
пожизненно
12.
Сахарный диабет (E10-E14)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
биохимические анализы крови: определение гликированного гемоглобина в крови, креатинин крови с расчетом скорости клубочковой фильтрации (СКФ), липидный спектр
1 раз в 3 месяца
пожизненно
офтальмоскопия с широким зрачком
1 раз в год
электромиография
1 раз в год
13.
Другия состояния гиперфункции гипофиза (Е22.8)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Рентгенография черепа (турецкое седло)
1 раз в год
наблюдение в течение 2 лет при стабилизации клинических показателей
1 раз в год гинеколог
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
Определение пролактина
1 раз в год
УЗИ органов малого таза, денситометрия
1 раз в год
14.

Гипопитуитаризм (E23.0)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Бас сүйегінің рентгенографиясы (түрік ершігі)
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша
(2 жылда 1 рет)
Қан сарысуындағы адренокортикотропты гормонды (АКТГ) ИФТ әдісімен анықтау
Жылына 1 рет
15.
Басқа да В тобы дәруменінің тапшылығы (E53.1)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қалқанша безінің УДЗ
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
16.
Классикалық фенилкетонурия (Е 70.0)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәр
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
17.
Гликогеннің жиналу аурулары (Е74.0)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәр
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
18.
Басқа сфинголипидоздар (E75.2)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәр
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
19.
Мукополисахаридоз
(E 76.0-E 76.2)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәр
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
20.
Порфириялар (E 80.2)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәр
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
21.
Мыс алмасуының бұзылуы (E83.0)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәр
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
22.
Басқа да бұзылыстардың көрінуімен кистозды фиброз (Е 84.8)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәр
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
23.
Невропатиясыз тұқым қуалайтын отбасылық амилоидоз (E 85.0)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәр
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Бүйрек УДЗ
Жылына 1 рет
24.
Басқа айдарларда жіктелмеген плазма ақуыздарының алмасуының бұзылуы

Гипопитуитаризм (E23.0)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Рентгенография черепа (турецкое седло)
1 раз в год
пожизненно
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
Определение адренокортикотропного гормона (АКТГ) в сыворотке крови ИФА-методом
1 раз в год
15.
Недостаточность других витаминов группы В (Е 53.1)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
УЗИ щитовидной железы
по показаниям (1 раз в год)
пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
16.
Классическая фенилкетонурия (Е 70.0)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
1раза в год и по показаниям
пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
17.
Болезни накопления гликогена (E 74.0)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
по показаниям (1 раз в год)
пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
18.
Другие сфинголипидозы (E 75.2)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
по показаниям (1 раз в год)
пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
19.
Мукополисахаридоз (E 76.0-E 76.2)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
по показаниям (1 раз в год)
пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
20.
Порфирии (E 80.2)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
по показаниям (1 раз в год)
пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
21.
Нарушения обмена меди (E 83.0)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
по показаниям (1 раз в год)
пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
22.
Кистозный фиброз с другими проявлениями (Е 84.8)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
по показаниям (1 раз в год)
пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
23.
Наследственный семейный амилоидоз без невропатии (E 85.0)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
по показаниям (1 раз в год)
пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
УЗИ почек
1 раз в год
24.

(E 88.0)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәрі
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Бүйрек УДЗ
Жылына 1 рет
25.
Психикалық бұзылулар және мінез-құлықтың бұзылуы (F00-F99)
Жылына 1 рет
6 айда 1 рет психиатр
Электроэнцефалография, әлеуметтік және еңбек бейімделу мақсатында психокоррекцилық әңгіме жүргізу
Жылына 1 рет
Клиникалық көрсеткіштерді тұрақтандыру кезінде 2 жыл бойы байқау
26.
Қозғалыс жүйкесінің ауруы (G 12.2)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Қанның жалпы талдауы; несептің жалпы талдауы; қанның биохимиялық талдауы: қанның электролиті, несепнәр, қалдық азотты, креатининді анықтау;
электрокардиография, электронейромиография
Жылына 2 рет
Өмір бойы
27.
Орталық жүйке жүйесінің дегенеративті аурулары (G30-G32)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Электрокардиография; қанның жалпы талдауы;
қанның биохимиялық талдауы: холестерин, тығыздығы жоғары липопротеидтер, тығыздығы төмен липопротеидтер, қан глюкозасы; коагулограмма
Жылына
1 рет
Өмір бойы
Жылына 2 рет психиатр
Электроэнцефалография, қан-тамырының УДДГ
Жылына
1 рет
28.
Жүйке жүйесінің демиелинизденген аурулары (G35-G37)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электрокардиография, қанның жалпы талдауы,
зәрдің жалпы талдауы, қанның биохимиялық талдауы: холестерин, тығыздығы жоғары липопротеидтер, тығыздығы төмен липопротеидтер, қан глюкозасы; электроэнцефалография, электронейромиография
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
29.
Эпилепсия мен эпилепсия синдромдарының таралған басқа түрлері
(G 40.4)
Айына 1 рет
3 айда 1 рет невропатолог;
6 айда 1 рет офтальмолог
Жалпы қан талдауы
Жылына 4 рет
5 жыл ішінде клиникалық және нейрофизиологялық ремиссия. Әлеуметтік бейімделу
Несептің жалпы талдауы
Жылына 4 рет
Қанның биохимиялық талдауы бауырлық және бүйректік сынамасы, электролиттер)
Жылына 4 рет
Эхокардиография
Жылына 1 рет
Электрокардиография
Жылына 1 рет
Бүйректің УДЗ
Жылына 2 рет
Іш пердесінің УДЗ
Жылына 2 рет
Бас миының КТ
Жылына 1 рет
30.
Энцефалопатия неуточненная (G 93.4)
Айына 1 рет
3 айда 1 рет невропатолог;
6 айда 1 рет офтальмолог
Эхокардиография
Жылына 1 рет
5 жыл ішінде клиникалық және нейрофизиологялық ремиссия. Әлеуметтік бейімделу
Электрокардиография
Жылына 1 рет
Бүйректің УДЗ
Жылына 2 рет
Іш пердесінің УДЗ
Жылына 2 рет
Бас миының КТ
Жылына 1 рет
Бас миының МРТ
Жылына 1 рет
31.
Жедел ревматикалық қызба (I00-I02)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет ревматолог, жылына 1 рет кардиохирург,
жылына 1 рет оториноларинголог, жылына 1 рет стоматолог,
жылына 1 рет
невропатолог
Жалпы қан талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Несептің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Креатинин, АЛТ, АСТ, фибриноген, Антистрептолизин "О", С-реактивті белок
Жылына 2 рет
Электрокардиографиялық зерттеу
(12 бөлікте)
Жылына 2 рет
Эхокардиография
Бірінші жыл ішінде жылына 2 рет, содан кейін жылына 1 рет
Кеуде қуысы ағзаларының рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Буындардың рентгенографиясы
Көрсеткіштер бойынша
32.

Нарушения обмена белков плазмы (Е 88.0)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
по показаниям (1 раз в год)
пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
УЗИ почек
1 раз в год
25.
Психические расстройства и расстройства поведения (F00-F99)
1 раз в год
1 раз в 6 месяцев психиатр
Электроэнцефалография, психокорреционная беседа с целью социальной и трудовой адаптации
1 раз в год
через 2 года после стойкой компенсации
26.
Болезнь двигательного неврона (G 12.2)
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Общий анализ крови; общий анализ мочи; биохимический анализ крови: электролиты крови, определение мочевины, остаточного азота, креатинина; электрокардиография, электронейромиография
2 раза в год
пожизненно
27.
Дегенеративные болезни нервной системы (G30-G32)
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Электрокардиография; общий анализ крови; общий анализ мочи; биохимический анализ крови: холестерин, липопротеиды высокой плотности, липопротеиды низкой плотности, глюкоза крови; коагулограмма
1 раз в год
пожизненно
2 раза в год психиатр
Электроэнцефалография, УЗДГ сосудов головного мозга
1 раз в год
28.
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы (G35-G37)
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Электрокардиография, общий анализ крови, общий анализ мочи, биохимический анализ крови: холестерин, липопротеиды высокой плотности, липопротеиды низкой плотности, глюкоза крови; электроэнцефалография; электронейромиография
1 раз в год
пожизненно
МРТ головного мозга
по показаниям
(1 раз в 2 года)
29.
Другие виды генерализованной эпилепсии и эпилептических синдромов (G 40.4)
1 раз в месяц
1 раз в 3 месяца невропатолог;
1 раз в 6 месяцев офтальмолог
Общий анализ крови развернутый
4 раз в год
клиническая и нейрофизиологическая ремиссия в течении 5 лет.
Социальная адаптация
Общий анализ мочи
4 раз в год
Биохимический анализ крови (печеночные и почечные пробы, электролиты)
4 раз в год
Эхокардиография
1 раз в год
Электрокардиография
1 раз в год
УЗИ почек
2 раз в год
УЗИ брюшной полости
2 раз в год
КТ головного мозга
1 раз в год
МРТ головного мозга
1 раз в год
30.
Энцефалопатия неуточненная (G 93.4)
1 раз в месяц
1 раз в 3 месяца невропатолог;
1 раз в 6 месяцев офтальмолог
Эхокардиография
1 раз в год
клиническая и нейрофизиологическая ремиссия в течении 5 лет.
социальная адаптация
Электрокардиография
1 раз в год
УЗИ почек
2 раз в год
УЗИ брюшной полости
2 раз в год
КТ головного мозга
1 раз в год
МРТ головного мозга
1 раз в год
31.
Острая ревматическая лихорадка (I00-I02)
2 раза в год
2 раза в год ревматолог, 1 раз в год кардиохирург, 1 раз в год оториноларинголог, 1 раз в год стоматолог, 1 раз в год невропатолог
Общий анализ крови,
2 раза в год
пожизненно
Общий анализ мочи
1 раз в год
Креатинин, АЛТ, АСТ, фибриноген, Антистрептолизин "О", С-реактивный белок
2 раза в год
Электрокардиографическое исследование (в 12 отведениях)
2 раза в год
Эхокардиография
2 раза в год в течении первого года, затем 1 раз в год
Рентгенография органов грудной клетки
1 раз в год
Рентгенография суставов
по показаниям
32.

Өкпенің біріншілік гипертензиясы (I 27.0)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет кардиолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Электрокардиографиялық зерттеу
(12 бөлікте)
Жылына 2 рет
Эхокардиография
Жылына 1 рет
Қанның биохимиялық талдауы: қан сарысуындағы жалпы холестерин, тығыздығы жоғары липопротеидтер, тығыздығы төмен липопротеидтер, ТАГ, калий
Жылына 1 рет
Коагулограмма: протромбиндік уақытты (ПВ) кейіннен протромбиндік индексті (ПТИ) және қан плазмасындағы халықаралық нормаланған қатынасты (МО) қолмен әдісімен (ПВ-ПТИ-МНО) есептей отырып анықтау)
Жылына 1 рет
33.
Ересектердегі басқа интерстициальды өкпе аурулары (J 84; J 84.0; J 84.1; J 84.8; J 84.9)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет пульмонолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы, кеуде қуысы мүшелерінің рентгенографиясы, спирометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
34.
Буллезді бұзылыстар
(L 10; L 13.0)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
35.
Аяқталмаған остеогенез (Q 78.0)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет травматолог-ортопед
Анализаторда қан сарысуындағы ревматоидты факторды сандық анықтау
Жылына 1 рет
Буындағы функционалдық қозғалыс көлемін қалпына келтіру
Бір сегменттің рентгенографиясы
36.
Туа пайда болған ихтиоз (Q 80)
Жылына 1 рет
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы, қанның биохимиялық талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
37.
Буллезді эпидермолиз
(Q 81)
Жылына 1 рет
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы, қанның биохимиялық талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Консультациялық-
диагностикалық көмек көрсету
қағидаларына 5-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде консультациялық-диагностикалық көмек деңгейінде бейінді мамандардың байқауына жататын аурулардың тізбесі
р/с
Аурулар тобының атауы
Тексерілу мерзімділігі
Диагностикалық зерттеулердің міндетті минимумы
Есептен шығару үшін ұзақтығы мен өлшемдері
МСАК дәрігерінің қарауы
Бейінді мамандардың тексеруі
Зерттеу
Мерзімділігі
Ауырған инфекциялық және паразиттік аурулардың салдары
1.
Полиомиелитпен аурудың салдары (B91)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет неврапотолог
Элетронейромиография, көз түбін қарау
Жылына 2 рет
Өмір бойы
2.
Эхинококкозға байланысты операциядан кейінгі жағдай (B67)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет хирург
Құрсақ қуысы ағзаларының УДЗ
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Плевра және плевра қуысының УДЗ
Кеуде қуысы мүшелерінің рентгенографиясы (2 проекция)
3.
Туберкулезден кейінгі жағдайы (В90)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет фтизиатр
Кеуде қуысы мүшелерінің рентгенографиясы (2 проекция)
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Туберкулиндиагностика (балаларға)
Қан және қан шығару органдарының аурулары
4.
Темір тапшылығы анемиясы (D50)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Көрсеткіштердің түзелгенге дейін
5.
Басқа тұқым қуалайтын гемолитикалық анемиялар (D58)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Жылына 2 рет гематолог
Зәрдің жалпы талдауы
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы билирубин және оның фракциялары, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
6.

Первичная легочная гипертензия (I 27.0)
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год кардиолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в год
пожизненно
Электрокардиографическое исследование (в 12 отведениях)
2 раза в год
Эхокардиография
1 раз в год
Биохимический анализ крови: общий холестерин в сыворотке крови, липопротеидов высокой плотности, липопротеидов низкой плотности, ТАГ, калий
1 раз в год
Коагулограмма: определение протромбинового времени (ПВ) с последующим расчетом протромбинового индекса (ПТИ) и международного нормализованного отношения (МНО) в плазме крови ручным методом (ПВ-ПТИ-МНО)
1 раз в год
33.
Другие интерстициальные легочные болезни (J 84; J 84.0; J 84.1; J 84.8; J 84.9)
2 раза в год
2 раза в год пульмонолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи, рентгенография органов грудной клетки, спирометрия
1 раз в год
пожизненно
34.
Буллезные нарушения (L 10; L 13.0)
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
1 раз в год
пожизненно
35.
Незавершенный остеогенез (Q 78.0)
1 раз в год
1 раз в год травматолог-ортопед
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови количественно на анализаторе
1 раз в год
восстановление функционального объема движений в суставе
Рентгенография одного сегмента
36.
Врожденный ихтиоз (Q 80)
1 раз в год
Общий анализ крови, общий анализ мочи, биохимический анализ крови
1 раз в год
пожизненно
37.
Буллезный эпидермолиз (Q 81)
1 раз в год
Общий анализ крови, общий анализ мочи, биохимический анализ крови
1 раз в год
пожизненно
Приложение 5 к Правилам
оказания консультативно-
диагностической помощи
Перечень хронических заболеваний, подлежащих наблюдению профильными специалистами на уровне консультативно-диагностической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
№ п/п
Наименование группы заболеваний
Периодичность осмотров
Минимум лабораторных и диагностических исследований
Длительность и критерии для снятия с учета
осмотр врачом ПМСП
осмотр профильных специалистов
исследования
кратность
Последствия, перенесенных инфекционных и паразитарных заболеваний
1.
Последствия перенесенного полиомиелита (B91)
2 раза в год
2 раза в год невропатолог
Электронейромиография, осмотр глазного дна
2 раза в год
пожизненно
2.
Состояние после операции по поводу эхинококоза (В67)
2 раза в год
2 раза в год хирург
УЗИ органов брюшной полости
1 раз в год
пожизненно
УЗИ плевры и плевральной полости
Рентгенография органов грудной клетки (2 проекции)
3.
Последствия перенесенного туберкулеза (В90)
1 раз в год
1 раз в год фтизиатр
Рентгенография органов грудной клетки (2 проекции)
2 раза в год
пожизненно
Туберкулинодиагностика (детям)
Заболевания крови и кроветворных органов
4.
Железодефицитная анемия (D50)
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
до нормализации показателей
5.
Другие наследственные гемолитические анемии (D58)
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
пожизненно
1 раз в год - онколог
Общий анализ мочи
Биохимический анализ крови: общий билирубин и его фракции, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
6.

Жүре пайда болған гемолитикалық анемия (D59, D59.5 қоспағанда)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Ретикулоциттер санын анықтаумен және эритроциттерді морфологиялық зерттеумен қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Жылына 2 рет онколог
Қанның биохимиялық талдауы: билирубин және оның фракциялары, сарысулық темір
Эритроциттердің осмотикалық резистенттілігін зерттеу, эритроциттердің диаметрі мен сфералық индексін анықтау (Прайс-Джонс қисығы)
Гемоглобин электрофорезі
Жылына 1 рет
Глюкозо-6 фосфатдегидрогеназа, пируваткиназа ферменттерінің деңгейін анықтау
Кумбс сынамасы
Көкбауыр және бауыр тамырларының ультрадыбыстық допплерографиясы
7.
Жүре пайда болған қызыл жасушалы аплазиясы (эритробластопения) (D60) басқа апластикалық анемиялар (D61, D 61.9 басқа) Жіті постгеморрагиялық анемия (D62) Жаңа түзілімдер кезіндегі Анемия (D63)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет гематолог
Тромбоциттерді есептеумен қанның жалпы толық талдауы, қан кетудің ұзақтығы, қанның ұюы
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Жылына 1 рет онколог
Қанның биохимиялық талдауы: иммуносупрессивті терапия, билирубин және оның фракциялары, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза емделушілерде креатининді анықтау
Жылына 1 рет
Эндокриндік жүйенің аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасуының бұзылуы
8.
Гипотиреоздың басқа түрлері (E03), токсикалық емес зобтың басқа түрлері (операциядан кейінгі түйіндік және аралас эутиреоидты зоб) (Е04)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуындағы тиреотропты гормонды (ТТГ), еркін тироксинді (T4), тиреоидты пероксидазаға антиденені анықтау
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Қалқанша безінің УДЗ, электрокардиография
Жылына 1 рет
15 жасқа дейінгі балалардағы тізе буындарының және табанның, сондай-ақ сүйек жасын анықтауға арналған қолдың рентгенографиясы
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
9.
Гипопаратиреоз (E20)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Иммуноферменттік талдау әдісімен паратиреоидты гормон
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қанның биохимиялық талдауы: фосфор, жалпы және иондалған кальций, глюкоза, креатинин
Жылына 1 рет
10.
Гипофиз гиперфункциясы (Е22, Е 22.8 басқа)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Бас сүйегінің рентгенографиясы (түрік ершігі)
Жылына 1 рет
Клиникалық көрсеткіштерді тұрақтандыру кезінде 2 жыл бойы байқау
Жылына 1 рет гинеколог
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
Пролактинді анықтау
Жылына 1 рет
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ, денситометрия
Жылына 1 рет
11.
Гипофункция және гипофиздің басқа да бұзылулары (Е 23, Е 23.0 басқа) Қантсыз диабет (E23.2)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Бас сүйегінің рентгенографиясы (түрік ершігі)
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
Қан сарысуындағы адренокортикотропты гормонды (АКТГ) ИФТ әдісімен анықтау
Жылына 1 рет
12.
Иценко-Кушинг синдромы (Е24)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Бүйрек үсті безінің УДЗ
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қан кортизолын анықтау
Тәуліктік несептегі бос кортизол деңгейін анықтау
Аш қарынға гликемияны анықтау және тамақтан кейін 2 сағаттан соң
Омыртқаның кеуде және бел бөліктерінің рентгенографиясы,
көру өрісін анықтау
13.
Адреногениталдық бұзылулар (Е25)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог, уролог
Қан сарысуындағы калийді (K) анықтау
Жылына 1 рет
Тұрақты ремиссия кезінде 5 жыл бойы байқау
Қан сарысуындағы натрийді (Na) анықтау
Жылына 1 рет
Сол жақ білектің рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Тестостерон деңгейін анықтау
Жылына 1 рет
Иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуындағы тиреотропты гормонды (ТТГ), еркін тироксинді (T4), тиреоидты пероксидазаға антиденені анықтау
Жылына 1 рет
Бүйрек үсті безінің УДЗ
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ
жасөспірім қыздарда айғақтар бойынша (жылына 1 рет)
Ата без УДЗ
ұлдар көрсеткіштері бойынша (жылына 1 рет)
14.
Аналық бездердің дисфункциясы (Е28)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет гинеколог, эндокринолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Тұрақты ремиссия кезінде 3 жыл бойы байқау, клиникалық көрсеткіштерді жақсарту
Қолдың рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында анықтау: тиреотропты гормон (ТТГ), фолликулстимуляциялаушы гормоны (ФСГ), лютеинизациялаушы гормоны (ЛГ), пролактин, Т жалпы, ДЭАС, прогестерон, кортизол, глобулинсвязающего жыныс гормонын анықтау (ГСПГ)
Жылына 1 рет
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ
Жылына 1 рет
Сүт бездерін УДЗ
Жылына 1 рет
Қалқанша безінің УДЗ
Жылына 1 рет
15.
Жыныстық жетілудің бұзылуы, басқа айдарларда жіктелмеген (E30)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет гинеколог, эндокринолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Тұрақты ремиссия кезінде 3 жыл бойы байқау , клиникалық көрсеткіштерді жақсарту
Иммуноферменттік талдау әдісімен қан сарысуында анықтау: тиреотропты гормон (ТТГ), фолликулстимуляциялаушы гормоны (ФСГ), лютеинизациялаушы гормоны (ЛГ), пролактин, Т жалпы, ДЭАС, прогестерон, кортизол, глобулин байланыстыратын жыныс горомонын анықтау (ГСПГ)
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ
Сүт бездерін УДЗ
Қалқанша безінің УДЗ
16.
Басқа эндокриндік бұзылулар (E34)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет эндокринолог
Қанның биохимиялық талдауы: натрий, калий, хлоридтер, креатинин және / немесе несепнәр
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Өмір бойы
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ
Жылына 2 рет
Фолликулостимуляциялаушы гормоны, лютеинизациялаушы гормонды (ЛГ), эстрогендерді, прегнандиолды, андрогенді анықтау
17 КС
Жылына 2 рет
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
17.
D витаминінің жеткіліксіздігі (E55)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет хирург-ортопед
Кальций мен фосфорға қанның биохимиялық талдауы
Жылына 2 рет
Үш жыл ішінде
Білезік буынының рентгенографиясы
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Несеп-жыныс жүйесінің аурулары
18.
Әйел жыныс мүшелерінің түсуі (N81)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет акушер-гинеколог
Онкоцитологияға жағынды
Жылына 1 рет
Толық сауыққанға дейін
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ
19.
Етеккірдің болмауы, аздаған және сирек етеккір (N91)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет акушер-гинеколог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Етеккір функциясын қалпына келтіру
Қанды иммуноферменттік талдау әдісімен гормондарға зерттеу: прогестерон, фолликулостимуляциялық гормон (ФСГ), лютеинизациялық гормон (ЛГ), тестостерон, тиреотропты гормон (ТТГ), Т3 тегін, қан сарысуындағы тиреоидты пероксидазға антиденелер
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ (трансвагинальді)
20.
Жатырдан және қынаптан басқа да аномальды қан кетулер (N93)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет акушер-гинеколог
Қанды иммуноферменттік талдау әдісімен гормондарға зерттеу: прогестерон, фолликулостимуляциялық гормон (ФСГ), лютеинизациялық гормон (ЛГ), тестостерон, тиреотропты гормон (ТТГ), Т3 тегін, қан сарысуындағы тиреоидты пероксидазға антиденелер
Жылына 1 рет
Етеккір функциясын қалпына келтіру
Кіші жамбас мүшелерін УДЗ (трансвагинальді)
Коагулограмма: ПВ, фибриноген, АЧТВ, МНО
Гистероскопия
21.
Әйел бедеулігі (N97)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет акушер-гинеколог
Онкоцитологияға жағынды; тазалық сатысын анықтауға жағынды
Жылына 1 рет
Бедеуліктің қалыпқа келуі
Онкоцитологияға жағынды
Қанды иммуноферменттік талдау әдісімен гормондарға зерттеу: прогестерон, фолликулостимуляциялаушы гормоны (ФСГ), лютеинизациялаушы гормоны (ЛГ), тестостерон, тиреотропты гормон (ТТГ), Т3 тегін, қан сарысуындағы тиреоидты пероксидазға антиденелер
Жүйке жүйесінің аурулары
22.
Орталық жүйке жүйесінің қабыну ауруларының салдары (G09)

Приобретенная гемолитическая анемия (D59, за исключением D59.5)
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Общий анализ крови с определением количества ретикулоцитов и морфологическим исследованием эритроцитов
2 раза в год
пожизненно
1 раз в год - онколог
Биохимический анализ крови: билирубин и его фракций, сывороточное железо
Исследование осмотической резистентности эритроцитов, определение диаметра и индекса сферичности эритроцитов (кривая Прайса-Джонса)
Электрофорез гемоглобина
Определение уровня ферментов глюкозо-6 фосфатдегидрогеназы, пируваткиназы
1 раз в год
Проба Кумбса
Ультразвуковая допплерография сосудов селезенки и печени
7.
Приобретенная чистая красноклеточная аплазия (эритробластопения)
(D60), другие апластические анемии (D61, за исключением D 61.9),
Острая постгеморрагическая анемия (D62),
Анемия при новообразованиях (D63)
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год гематолог
Развернутый общий анализ крови с подсчетом тромбоцитов, длительность кровотечения, свертываемость крови
2 раза в год
пожизненно
1 раз в год онколог
Биохимический анализ крови: определение креатинина у пациентов на иммуноосупрессивной терапии, билирубина и его фракций, аланинаминотрансфераза, аспартатаминотрансфераза
1 раз в год
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
8.
Другие формы гипотиреоза (E03), Другие формы нетоксического зоба (Узловой и смешанный эутиреоидный зоб после операции) (Е04)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Определение тиреотропного гормона (ТТГ), свободного тироксина (T4), антитела к тиреоидной пероксидазе в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
1 раз в год
пожизненно
Общий анализ крови
1 раз в год
УЗИ щитовидной железы, электрокардиография
1 раз в год
Рентгенография коленных суставов и стоп, а также кистей для определния костного возраста у детей до 15 лет
по показаниям (1 раз в 2 года)
9.
Гипопаратиреоз (E20)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Паратиреоидный гормон методом иммуноферментного анализа
1 раз в год
пожизненно
Биохимический анализ крови: фосфор, общий и ионизированный кальций, глюкоза, креатинин
1 раз в год
10.
Гиперфункция гипофиза (Е22, за исключением Е 22.8)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Рентгенография черепа (турецкое седло)
1 раз в год
наблюдение в течение 2 лет при стабилизации клинических показателей
1 раз в год гинеколог
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
Определение пролактина
1 раз в год
УЗИ органов малого таза, денситометрия
1 раз в год
11.
Гипофункция и другие нарушения гипофиза (Е 23, за исключением Е 23.0)
Несахарный диабет (E23.2)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Рентгенография черепа (турецкое седло)
1 раз в год
пожизненно
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
Определение адренокортикотропного гормона (АКТГ) в сыворотке крови ИФА-методом
1 раз в год
12.
Синдром Иценко-Кушинга (Е24)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
УЗИ надпочечников
1 раз в год
пожизненно
Определение кортизола крови
Определение уровня свободного кортизола в суточной моче
Определение гликемии натощак и через 2 часа после еды
Рентгенография грудного и поясничного отделов позвоночника, определение полей зрения
13.
Адреногенитальные расстройства (Е25)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог, уролог
Определение калия (K) в сыворотке крови
1 раз в год
наблюдение в течение 5 лет при стойкой ремиссии
Определение натрия (Na) в сыворотке крови
1 раз в год
Рентгенография левой кисти
1 раз в год
Определение уровня тестостерона
1 раз в год
Определение тиреотропного гормона (ТТГ), свободного тироксина (T4), антитела к тиреоидной пероксидазе в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
1 раз в год
УЗИ надпочечников
по показаниям (1 раз в год)
УЗИ органов малого таза
по показаниям (1 раз в год) у девочек подростков
УЗИ яичек
по показаниям (1 раз в год) у мальчиков
14.
Дисфункция яичников (Е28)
1 раз в год
1 раз в год гинеколог, эндокринолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в год
наблюдение в течение 3 лет при стойкой ремиссии, улучшении клинических показателей
Рентгенография кисти
1 раз в год
Определение в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа: тиреотропный гормон (ТТГ), фолликулостимулирующий гормон (ФСГ), лютеинизирующий гормон (ЛГ), пролактин, Т общий, ДЭАС, прогестерон, кортизол, определение глобулинсвязывающего полового гормона (ГСПГ)
1 раз в год
УЗИ органов малого таза
1 раз в год
УЗИ молочных желез
1 раз в год
УЗИ щитовидной железы
1 раз в год
15.
Нарушения полового созревания, не классифицированные в других рубриках (E30)
1 раз в год
1 раз в год гинеколог, эндокринолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в год
наблюдение в течение 3 лет при стойкой ремиссии, улучшении клинических показателей
Определение в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа: тиреотропный гормон (ТТГ), фолликулостимулирующий гормон (ФСГ), лютеинизирующий гормон (ЛГ), пролактин, Т общий, ДЭАС, прогестерон, кортизол, определение глобулинсвязывающего полового горомона (ГСПГ)
УЗИ органов малого таза
УЗИ молочных желез
УЗИ щитовидной железы
16.
Другие эндокринные нарушения (E34)
1 раз в год
1 раз в год эндокринолог
Биохимический анализ крови: натрий, калий, хлориды, креатинин и/или мочевина
по показаниям (1 раз в год)
пожизненно
Общий анализ крови, общий анализ мочи
2 раза в год
УЗИ органов малого таза
2 раза в год
Определение фолликулостимулирующего гормона, лютеинизирующего гормона (ЛТГ), эстрогена, прегнандиола, андрогена,
17 КС
2 раза в год
17.
Недостаточность витамина D (E55)
1 раз в год
1 рах в год хирург-ортопед
Биохимический анализ крови на кальций и фосфор
2 раза в год
в течение трех лет
Рентгенография лучезапястного сустава
по показаниям (1 раз в год)
Болезни мочеполовой системы
18.
Выпадение женских половых органов (N81)
1 раз в год
1 раз в год акушер-гинеколог
Мазок на онкоцитологию
1 раз в год
до полного выздоровления
УЗИ органов малого таза
19.
Отсутствие менструаций, скудные и редкие менструации (N91)
1 раз в год
1 раз в год акушер-гинеколог
Общий анализ крови
1 раз в год
восстановление менструальной функции
Исследование крови на гормоны методом иммуноферментного анализа: прогестерон, фолликулостимулирующий гормон (ФСГ), лютеинизирующий гормон (ЛГ), тестостерон, тиреотропный гормон (ТТГ), Т3 свободный, антитела к тиреоидной пероксидазе в сыворотке крови
УЗИ органов малого таза (трансвагинально)
20.
Другие аномальные кровотечения из матки и влагалища (N93)
1 раз в год
1 раз в год акушер-гинеколог
Исследование крови на гормоны методом иммуноферментного анализа: прогестерон, фолликулостимулирующий гормон (ФСГ), лютеинизирующий гормон (ЛГ), тестостерон, тиреотропный гормон (ТТГ), Т3 свободный, антитела к тиреоидной пероксидазе в сыворотке крови методом иммуноферментного анализа
1 раз в год
восстановление менструальной функции
УЗИ органов малого таза (трансвагинально)
Коагулограмма: ПВ, фибриноген, АЧТВ, МНО
Гистероскопия
21.
Женское бесплодие (N97)
1 раз в год
1 раз в год акушер-гинеколог
Мазок на онкоцитологию; мазок на степень чистоты
1 раз в год
восстановление фертильности
УЗИ органов малого таза
Общий анализ крови, исследование крови на гормоны методом иммуноферментного анализа: прогестерон; фолликулостимулирующий гормон (ФСГ), лютеинизирующий гормон (ЛГ), тестостерон, тиреотропный гормон (ТТГ), Т3 свободный, антитела к тиреоидной пероксидазе в сыворотке крови
Болезни нервной системы
22.
Последствия воспалительных болезней центральной нервной системы (G09)

6 айда 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог и офтальмолог
Көз түбін тексеру
Жылына 2 рет
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін байқау
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
23.
Паркинсон ауруы (G20)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электрокардиография
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Ми тамырларының УДДГ
Жылына 1 рет
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
24.
Базальдік ганглийлердің басқа да дегенеративті аурулары (G23)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет
невропатолог
Электрокардиография
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Ми тамырларының УДДГ
Жылына 1 рет
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
25.
Бас сақинасы (G43)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Эхокардиография
Жылына 1 рет
Функцияларды толық немесе ішінара қалпына келтіргенге дейін байқау : өмір сүру сапасын жақсарту
Эхоэнцефалография
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Мұрын қуысының рентгенографиясы
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
1 жасқа дейінгі балалардағы бас миының УДЗ
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
Электроэнцефалография видеомониторинг, брахиоцефалдық тамырлардың УЗДГ
көрсеткіштер бойынша (жылына 1 рет)
26.
Үштік жүйкесінің зақымдануы (G50)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
Регресс жағдайында 1 жыл бойы байқау және/немесе неврологиялық симптомдарды тұрақтандыру
27.
Бет жүйкесінің зақымдануы (G51)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Электронейромиография
Жылына 1 рет
Регресс жағдайында 1 жыл бойы байқау және/немесе неврологиялық симптомдарды тұрақтандыру
28.
Басқа бас сүйек жүйкесінің зақымдануы (G52)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Электронейромиография
Жылына 1 рет
Регресс жағдайында 1 жыл бойы байқау және/немесе неврологиялық симптомдарды тұрақтандыру
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
29.
Жүйке түбіршектері мен өрімдерінің зақымдануы, (G54)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Электронейромиография
Жылына 1 рет
Регресс жағдайында 1 жыл бойы байқау және/немесе неврологиялық симптомдарды тұрақтандыру
Мидың МРТ
1 раз в 2 года
30.
Myasthenia gravis және жүйке-бұлшықет синапсінің басқа да бұзылуы (G70.0-G70.9)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электронейромиография
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Көкірек қуысы ағзаларының КТ, көкірек қуысы ағзаларының МРТ
Көрсеткіштері боййынша (жылына 1 рет)
31.
Жұлынның басқа да аурулары (G95)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электрокардиография, қан электролиттері
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Электронейромиография
Жылына 1 рет
Мойын-кеуде омыртқасының МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
Көз аурулары
32.
Иридоциклит (H20)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Скиоскопия
Жылына 1 рет
Қабыну процесін тоқтату
Тонометрия
Жылына 1 рет
Биомикроскопия
Жылына 1 рет
33.
Хориоретиналдық дистрофиялар (лазерлік операциялардан кейін) (H 32)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Көздің периметриясы, офтальмоскопиясы, биомикроскопиясы
Жылына 1 рет
34.
Тор қабатының қатпарлануы және жарылуы (H33)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Көздің периметриясы, офтальмоскопиясы, биомикроскопиясы
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
ОСТ, циклоскопия
Жылына 1 рет
Брахиоцефальды тамырлардың УДДГ
Көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
Көз алмасының УДЗ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
35.
Торлы тамырлардың бітелуі (H34)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Көздің периметриясы, офтальмоскопиясы, биомикроскопиясы
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
ОСТ, циклоскопия
Жылына 1 рет
Брахиоцефальды оқпанның УДДГ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
36.
Басқа торлы аурулар (H35)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Жылына 1 рет невропатолог
Периметрия, офтальмоскопия, көз биомикроскопиясы
37.
Көз алмасының аурулары (H44)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Периметрия
Жылына 1 рет
38.
Глаукома (H40)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Тәуліктік тонометрия (байланыссыз) (1 көз)
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Глаукома кезіндегі түсіру және жүктеме сынамалары (1 көз)
Периметрия
Кератометрия
Гониоскопия
39.
Рефракция және аккомодацияның бұзылуы (H52)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Рефрактометрия, скиаскопия
Жылына 1 рет
Көру өткірлігін жақсарту
Визометрия
Офтальмоскопия
40.
Көрудің бұзылуы (H53)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет офтальмолог
Рефрактометрия, скиаскопия, визометрия, офтальмоскопия
Жылына 1 рет
Көру өткірлігін жақсарту
Есту органдарының аурулары
41.
Іріңді орташа отит (H66)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет оториноларинголог
Самай сүйегінің пирамидасының рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Қабыну процесін тоқтату
42.
Орта құлақтың және емізік тәрізді өсіндінің басқа да аурулары (Н74)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет оториноларинголог
Самай сүйегінің пирамидасының рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Қабыну процесін тоқтату
43.
Естудің кондуктивтік және нейросенсорлық жоғалуы (Н90)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет оториноларинголог
Тоналды шекті аудиометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қан айналымы жүйесінің аурулары
44.
Кардиомиопатия (I42)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет кардиолог
Қанның жалпы талдауы,Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Электрокардиографиялық зерттеу
(12 бөлікте)
Жылына 2 рет
Эхокардиография
Жылына 1 рет
Қанның биохимиялық талдауы: қан сарысуындағы жалпы холестерин, тығыздығы жоғары липопротеидтер, тығыздығы төмен липопротеидтер, ТАГ, калий
Жылына 1 рет
Коагулограмма: протромбиндік уақытты (ПВ) кейіннен протромбиндік индексті (ПТИ) және қан плазмасындағы халықаралық нормаланған қатынасты (МО) қолмен әдісімен (ПВ-ПТИ-МНО) есептей отырып анықтау)
Жылына 1 рет
45.
Жүрек алды-қарыншалық (атриовентрикулярлы) блокада және ГИС шоғырының сол аяғының блокада (I44)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет кардиолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Толық сауыққанға дейін және 5 жыл ішінде рецидивтің болмауы
Электрокардиографиялық зерттеу
(12 бөлікте)
Жылына 2 рет
Эхокардиография
Жылына 1 рет
Қанның биохимиялық талдауы: тығыздығы төмен липопротеидтер, калий
Жылына 1 рет
46.
Жүрек алды-қарыншалық (атриовентрикулярлы) блокада және ГИС шоғырының оң аяғының блокадасы (I45)
6 айда 1 рет
Жылына 2 рет кардиолог
Қан сарысуындағы натрийді (Na) анықтау
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Коагулограмма: протромбиндік уақытты (ПВ) кейіннен протромбиндік индексті (ПТИ) және қан плазмасындағы халықаралық нормаланған қатынасты (МО) қолмен әдісімен (ПВ-ПТИ-МНО) есептей отырып анықтау)
Жылына 1 рет
47.
Тұқым қуалайтын және идиопатиялық невропатия (G60)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет невропатолог
Қанның жалпы талдауы; несептің жалпы талдауы; коагулограмма; протромбин индексі, МО;
қанның биохимиялық талдауы: қан глюкозы, холестерин, төмен және жоғары тығыздықтағы липопротеидтер
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Жылына 1 рет кардиолог
Электрокардиография, ми тамырларының УДДГ, брахиоцефалдық артериялардың УДДГ
Жылына 1 рет
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
48.
Капиллярлар аурулары (I78)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет гематолог, ревматолог, ангиохирург (көрсеткіштер бойынша)
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Толық сауыққанға дейін және 5 жыл ішінде рецидивтің болмауы
Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
49.
Атеросклероз (I70)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет
хирург, ангиохирург, кардиолог
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы және тікелей билирубин
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Жоғарғы және төменгі аяқ артерияларының УДДГ
УДДГ тармақтары қолқа доғасын
50.
Қолқаның аневризмасы мен қатпарлануы (I71)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет ангиохирург
Қолқаның іш бөлімінің УДДГ және оның бұтақтарының
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Қолқа контрастымен КТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
51.
Перифериялық тамырлардың басқа да аурулары (I73)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет хирург, ангиохирург
Анализаторда қан сарысуындағы ревматоидты факторды сандық анықтау
Жылына 1 рет
Аурудың өршу белгілері болмаған кезде 3 жыл бойы байқау
Жоғарғы және төменгі аяқ артерияларының УДДГ
Жылына 1 рет
52.
Артериялардың және артериялардың басқа зақымданулары (I77)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет хирург, ангиохирург
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Аурудың өршу белгілері болмаған кезде 1 жыл бойы байқау
Жоғарғы және төменгі аяқ артерияларының УДДГ
53.

1 раз в 6 месяцев
2 раза в год невропатолог и офтальмолог
Осмотр глазного дна
2 раза в год
наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
23.
Болезнь Паркинсона (G20)
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Электрокардиография
1 раз в год
пожизненно
УЗДГ сосудов головного мозга
1 раз в год
МРТ головного мзга
по показаниям (1 раз в 2 года)
24.
Другие дегенеративные болезни базальных ганглиев (G23)
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Электрокардиография
1 раз в год
пожизненно
УЗДГ сосудов головного мозга
1 раз в год
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
25.
Мигрень (G43)
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Эхокардиография
1 раз в год
наблюдение до полного или частичного восстановления функций: улучшения качество жизни
Эхоэнцефалография
по показаниям (1 раз в год)
Рентгенография пазух носа
по показаниям
(1 раз в год)
УЗИ головного мозга у детей до 1 года
по показаниям
(1 раз в год)
Электроэнцефалография видеомониторинг, УЗДГ брахиоцефальных сосудов
по показаниям
(1 раз в год)
26.
Поражения тройничного нерва (G50)
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
МРТ головного мозга
по показаниям
(1 раз в 2 года)
наблюдение в течении 1 года при условии регресса и/или стабилизации неврологических симптомов
27.
Поражение лицевого нерва (G51)
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Электронейромиография
1 раз в год
наблюдение в течении 1 года при условии регресса и/или стабилизации неврологических симптомов
28.
Поражения других черепных нервов (G52)
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Электронейромиография
1 раз в год
наблюдение в течении 1 года при условии регресса и/или стабилизации неврологических симптомов
МРТ головного мозга
по показаниям
(1 раз в 2 года)
29.
Поражения нервных корешков и сплетений (G54)
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Электронейромиография
1 раз в год
наблюдение в течении 1 года при условии регресса и/или стабилизации неврологических симптомов
МРТ головного мозга
1 раз в 2 года
30.
Myasthenia gravis и другие нарушения нервно-мышечного синапса (G70.0-G70.9)
2 раза в год
2 раза в год невропатолог
Электронейромиография
2 раза в год
пожизненно
КТ органов грудной клетки, МРТ органов средостения
по показаниям (1 раз в год)
31.
Другие болезни спинного мозга (G95)
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Электрокардиография, электролиты крови
2 раза в год
пожизненно
Электронейромиография
1 раз в год
МРТ шейно-грудного отдела позвоночника
по показаниям (1 раз в 2 года)
Болезни глаз
32.
Иридоциклит (H20)
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Скиоскопия
1 раз в год
купирование воспалительного процесса
Тонометрия
1 раз в год
Биомикроскопия
1 раз в год
33.
Хориоретинальные дистрофии (после лазерных операций) (H32)
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
пожизненно
Периметрия, офтальмоскопия, биомикроскопия глаза
1 раз в год
34.
Отслойка и разрывы сетчатки (H33)
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
пожизненно
Периметрия, офтальмоскопия, биомикроскопия глаза
1 раз в год
ОСТ, циклоскопия
1 раз в год
УЗИ глазного яблока
по показаниям (1 раз в 2 года)
1 раз в год невропатолог
УЗДГ брахиоцефального ствола
по показаниям (1 раз в 2 года)
35.
Окклюзии сосудов сетчатки (H34)
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
пожизненно
Периметрия, офтальмоскопия, биомикроскопия глаза
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
ОСТ, циклоскопия
1 раз в год
УЗДГ брахиоцефального ствола
по показаниям (1 раз в 2 года)
36.
Другие болезни сетчатки (H35)
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
пожизненно
1 раз в год невропатолог
Периметрия, офтальмоскопия, биомикроскопия глаза
37.
Болезни глазного яблока (H44)
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
пожизненно
Периметрия
1 раз в год
38.
Глаукома (H40)
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Суточная тонометрия (бесконтактно) (1 глаз)
1 раз в год
пожизненно
Разгрузочные и нагрузочные пробы при глаукоме (1 глаз)
Периметрия
Кератометрия
Гониоскопия
39.
Нарушение рефракции и аккомодации (H52)
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Рефрактометрия, скиаскопия
1 раз в год
улучшение остроты зрения
Визометрия
Офтальмоскопия
40.
Расстройство зрения (H53)
1 раз в год
2 раза в год офтальмолог
Рефрактометрия, скиаскопия, визометрия, офтальмоскопия
1 раз в год
улучшение остроты зрения
Болезни органов слуха
41.
Гнойный средний отит (H66)
1 раз в год
1 раз в год оториноларинголог
Рентгенография пирамиды височной кости
1 раз в год
купирование воспалительного процесса
42.
Другие болезни среднего уха и сосцевидного отростка (Н74)
1 раз в год
1 раз в год оториноларинголог
Рентгенография пирамиды височной кости
1 раз в год
купирование воспалительного процесса
43.
Кондуктивная и нейросенсорная потеря слуха (Н90)
1 раз в год
1 раз в год оториноларинголог
Тональная пороговая аудиометрия
1 раз в год
пожизненно
Болезни системы кровообращения
44.
Кардиомиопатия (I42)
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год кардиолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в год
пожизненно
Электрокардиографическое исследование
(в 12 отведениях)
2 раза в год
Эхокардиография
1 раз в год
Биохимический анализ крови: общий холестерин в сыворотке крови, липопротеидов высокой плотности, липопротеидов низкой плотности, ТАГ, калий
1 раз в год
Коагулограмма: определение протромбинового времени (ПВ) с последующим расчетом протромбинового индекса (ПТИ) и международного нормализованного отношения (МНО) в плазме крови ручным методом (ПВ-ПТИ-МНО)
1 раз в год
45.
Предсердно-желудочковая (атриовентрикулярная) блокада и блокада левой ножки пучка Гисса (I44)
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год кардиолог
Общий анализ крови
1 раз в год
до полного выздоровления и отсутствия рецидива в течение 5 лет
Электрокардиографическое исследование
(в 12 отведениях)
2 раза в год
Эхокардиография
1 раз в год
Биохимический анализ крови: липопротеиды низкой плотности, калий
1 раз в год
46.
Предсердно-желудочковая (атриовентрикулярная) блокада и блокада правой ножки пучка Гисса (I45)
1 раз в 6 месяцев
2 раза в год кардиолог
Определение натрия (Na) в сыворотке крови
1 раз в год
пожизненно
Коагулограмма: определение протромбинового времени (ПВ) с последующим расчетом протромбинового индекса (ПТИ) и международного нормализованного отношения (МНО) в плазме крови ручным методом (ПВ-ПТИ-МНО)
1 раз в год
47.
Наследственная и идиопатическая невропатия (G60)
1 раз в год
1 раз в год невропатолог
Общий анализ крови; общий анализ мочи; коагулограмма; протромбиновый индекс, МНО; биохимический анализ крови: глюкоза крови, холестерин, липопротеиды низкой и высокой плотности
1 раз в год
пожизненно
1 раз в год кардиолог
Электрокардиография, УЗДГ сосудов головного мозга, УЗДГ брахиоцефальных артерий
1 раз в год
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
48.
Болезни капилляров (I78)
1 раз в год
1 раз в год гематолог, ревматолог, ангиохирург (по показаниям)
Общий анализ крови
1 раз в год
до полного выздоровления и отсутствия рецидива в течение 5 лет
Общий анализ мочи
1 раз в год
Биохимический анализ крови: общий и прямой биллирубин
1 раз в год
49.
Атеросклероз (I70)
1 раз в год
1 раз в год
хирург, ангиохирург, кардиолог
Биохимический анализ крови; холестерин, ЛПВП, ЛПНП, ТАГ, глюкоза
1 раз в год
пожизненно
УЗДГ артерий верхних и нижних конечностей
УЗДГ ветвей дуги аорты
50.
Аневризма и расслоение аорты (I71)
2 раза в год
2 раза в год ангиохирург
УЗДГ брюшного отдела аорты и ее ветвей
1 раз в год
пожизненно
КТ с контрастированием аорты
по показаниям (1 раз в 2 года)
51.
Другие болезни периферических сосудов (I73)
1 раз в год
1 раз в год хирург, ангиохирург
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови количественно на анализаторе
1 раз в год
наблюдение в течении 3-х лет при отсутствии признаков прогрессирования заболевания
УЗДГ артерий верхних и нижних конечностей
1 раз в год
52.
Другие поражения артерий и артериол (I77)
1 раз в год
1 раз в год хирург, ангиохирург
Общий анализ крови
1 раз в год
наблюдение в течении 1 года при отсутствии признаков прогрессирования заболевания
УЗДГ артерий верхних и нижних конечностей
53.

Флебит және тромбофлебит (I80) Постфлебитикалық синдром (I87) Аяқ тамырларының варикозды кеңеюі (I83)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет хирург, ангиохирург
Аяқ веналарының УЗДГІ
Жылына 1 рет
Аурудың өршу белгілері болмаған кезде 2 жыл бойы байқау
Тыныс алу мүшелерінің аурулары
54.
Өкпе эмфиземасы (J43.9)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет хирург, пульмонолог
Кеуде қуысы мүшелерінің рентгенографиясы, спирометрия
Жылына 2 рет
Өмір бойы
Кеуде мүшелерінің КТ
Жылына 1 рет
Ас қорыту органдарының аурулары
55.
Гингивит және пародонт аурулары (K05)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет стоматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
1 жыл бойы байқау
Жақ рентгенографиясы (2 проекция)
56.
Өңештің басқа аурулары (K22)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет гастроэнтеролог
Видеоэзофагогастродуоденоскопия
Жылына 1 рет
Тұрақты ремиссияға жеткенге дейін байқау
57.
Алдыңғы құрсақ қабырғасының жарықтары (К40-43.9): Шап жарығы (K40) Сан жарығы (K41) Кіндік жарығы (K42) Операциядан кейінгі вентральды жарықтар (43.9)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет хирург
Алдыңғы құрсақ қабырғасының УДЗ, спирография
Жылына 2 рет
Жарықты жойғанға дейін байқау
58.
Ішектің дивертикулярлық ауруы (K57)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет хирург
Видеоэзофагогастродуоденоскопия,
іш мүшелерінің УДЗ
Жылына 2 рет
Өмір бойы
59.
Артқы өтпе және тік ішек (K60)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет хирург
Ректоманоскопия
Жылына 2 рет
Байқау, егер екі айдан астам жарық операциялық емдеу көрсетілмесе
60.
Өт тас ауруы (K80) Созылмалы холецистит (К81)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет гастроэнтеролог, хирург
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы және тікелей билирубин
Жылына 1 рет
Өт көпіршігін алып тастағанға дейін байқау, тұрақты ремиссияға қол жеткізу
Құрсақ қуысы ағзаларының УДЗ
Жылына 1 рет
Тері, тері асты клетчаткасының аурулары
61.
Атопиялық дерматит (L20)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Толық сауығу және қайталану болмаған кезде 5 жыл бойы байқау
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы және тікелей билирубин, глюкоза
Жылына 1 рет
62.
Псориаз (L40)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Толық сауығу және қайталану болмаған кезде 5 жыл бойы байқау
Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Қанның биохимиялық талдауы: аланинотрансфераза (АЛаТ), аспартатаминотрансфераза (АСаТ), жалпы және тікелей билирубин, глюкоза
Жылына 1 рет
63.
Көп формалы Эритема (L51)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Толық сауығу және қайталану болмаған кезде 5 жыл бойы байқау
Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы және тік билирубин, глюкоза
Жылына 1 рет
64.
Тері және тері асты клетчаткасының гранулематозды өзгерістері (L92)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Толық сауығу және қайталану болмаған кезде 5 жыл бойы байқау
Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Қанның биохимиялық талдауы: аспартатаминотрансфераза, жалпы билирубин және оның фракциялары, глюкоза
Жылына 1 рет
65.
Қызыл жегі (L93)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Зәрдің жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Несептегі глюкозаны анықтау (сандық)
Жылына 1 рет
66.
Басқа айдарларда жіктелмеген тері және тері асты клетчаткасының басқа да аурулары (L98)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның биохимиялық талдауы: жалпы билирубин және оның фракциялары, глюкоза
Жылына 1 рет
Өмір бойы
67.
Басқа айдарларда жіктелмеген тері және тері асты клетчаткасының басқа да аурулары (L98)

Флебит и тромбофлебит (I80) Постфлебитический синдром (I87) Варикозное расширение вен нижних конечностей (I83)
1 раз в год
1 раз в год хирург, ангиохирург
УЗДГ вен нижних конечностей
1 раз в год
наблюдение в течение 2 лет при отсутствии признаков прогрессирования заболевания
Болезни органов дыхания
54.
Эмфизема легкого (J43.9)
1 раз в год
1 раз в год
хирург, пульмонолог
Рентгенография органов грудной клетки, спирометрия
2 раза в год
пожизненно
КТ органов грудной
1 раз в год
Болезни органов пищеварения
55.
Гингивит и болезни парадонта (K05)
1 раз в год
1 раз в год стоматолог
Общий анализ крови
1 раз в год
наблюдение в течении 1 года
Рентгенография челюсти (2 проекциии)
56.
Другие болезни пищевода (K22)
1 раз в год
1 раз в год гастроэнтеролог
Видеоэзофагогастродуоденоскопия
1 раз в год
наблюдения до достижения стойкой ремиссии
57.
Грыжи передней брюшной стенки (К40-43.9):
Паховая грыжа (K40) Бедренная грыжа (K41) Пупочная грыжа (K42) Послеоперационные вентральные грыжи (К43.9)
1 раз в год
2 раза в год
хирург
УЗИ передней брюшной стенки, спирография
2 раза в год
наблюдениие до устранения грыжи
58.
Дивертикулярная болезнь кишечника (K57)
1 раз в год
2 раза в год
хирург
Видеоэзофагогастродуоденоскопия, УЗИ органов брюшной полости
2 раза в год
пожизненно
59.
Трещина и свищ области заднего прохода и прямой кишки (K60)
1 раз в год
2 раза в год
хирург
Ректоманоскопия
2 раза в год
наблюдение, если более двух месяцев трещина не проходит показано оперативное лечение
60.
Желчекаменная болезнь (K80)
Хронический холецистит (К81)
1 раз в год
1 раз в год гастроэнтеролог, хирург
Биохимический анализ крови: общий и прямой биллирубин
1 раз в год
наблюдения до удаления желчного пузыря, достижения стойкой ремиссии
УЗИ органов брюшной полости
1 раз в год
Болезни кожи, подкожной клетчатки
61.
Атопический дерматит (L20)
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ мочи
1 раз в год
наблюдение в течении 5 лет при полном выздоровлении и отсутствии рецидива
Биохимический анализ крови: общий и прямой билирубин, глюкоза
1 раз в год
62.
Псориаз (L40)
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
2 раза в год
наблюдение в течении 5 лет при полном выздоровлении и отсутствии рецидива
Общий анализ мочи
2 раза в год
Биохимический анализ крови: определение аланинаминотрансферазы (АЛаТ), аспартатаминотрансферазы (АСаТ), общий и прямой билирубин, глюкоза
1 раз в год
63.
Эритема многоформная (L51)
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
1 раз в год
наблюдение в течении 5 лет при полном выздоровлении и отсутствии рецидива
Общий анализ мочи
1 раз в год
Биохимический анализ крови: общий и прямой билирубин, глюкоза
1 раз в год
64.
Гранулематозные изменения кожи и подкожной клетчатки (L92)
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
2 раза в год
наблюдение в течении 5 лет при полном выздоровлении и отсутствии рецидива
Общий анализ мочи
2 раза в год
Биохимический анализ крови: аспартатаминотрансфераза, общий билирубин и его фракции, глюкоза
1 раз в год
65.
Красная волчанка (L93)
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
1 раз в год
пожизненно
Общий анализ мочи
1 раз в год
Определение глюкозы в моче (количественно)
1 раз в год
66.
Другие болезни кожи и подкожной клетчатки, не классифицированные в других рубриках (L98)
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Биохимический анализ крови: общий билирубин и его фракции, глюкоза
1 раз в год
пожизненно
67.

Факультативтік және облигациялық тері ақаулары; тері мүйізі, кисталар, сәулелік дерматит, пигментті ксеродерма, Педжет ауруы, Боуэн ауруы, ((L85.8, L72.9, L58, 82.1, M88, L90, L91)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет дерматолог
Қанның жалпы талдауы
Жылына 1 рет
Толық сауығу және қайталану болмаған кезде 5 жыл бойы байқау
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің аурулары
68.
Артроздар (М15-М19)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет травматолог-ортопед
Қан сарысуындағы "O" антистрептолизинін анализаторда сандық түрде анықтау
Жылына 1 рет
Ауырсыну синдромының, қабыну сипаттарының азаюы
Анализаторда қан сарысуындағы ревматоидты факторды сандық анықтау
Жылына 1 рет
Жамбас буындарының рентгені
Жылына 1 рет
Тізе буындарының рентгенографиясы
Жылына 1 рет
69.
Жарақаттардың салдары - контрактуралар, анкилоздар, ересектерде остеомиелит (М21)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет травматолог-ортопед
Зақымданған сегменттің рентгенографиясы
Жылына 1 рет
Буын қимылдау функциональдік көлемінің жақсартуы
Анализаторда қан сарысуындағы ревматоидты факторды сандық анықтау
Жылына 1 рет
70.
Остеопатия және хондропатия (M80-M94)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет травматолог-ортопед
Қанның жалпы талдауы
Жылына 2 рет
Асқыну болмаған кезде 3 жыл бойы байқау
Қандағы жалпы ақуызды анықтау
Жылына 1 рет
Бір сегменттің рентгенографиясы
Фистулография
Перинаталдық кезеңдегі зақымданулар
71.
Босану жарақаты кезінде субдуральды қан құйылу (10.0)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электроэнцефалография
Жылына 2 рет
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін байқау
72.
Перифериялық жүйке жүйесінің босану жарақаты (Р14)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы, электроэнцефалография
Жылына 2 рет
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін байқау
Көздің, құлақтың, бет пен мойынның туа біткен ауытқулары (даму ақаулары)
73.
Микроцефалия (Q2)
Жылына 1 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Электроэнцефалография, офтальмоскопия
Жылына 2 рет
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін байқау
Бас сүйектің рентгенографиясы
Жылына 1 рет
74.
Анофтальм, микрофтальм және туа біткен макрофтальм, басқа офтальмопатология бойынша көзді алып тастағаннан кейін (Q11)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет офтальмолог
Визометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
Офтальмоскопия
Биомикроскопия
Периметрия
75.
Естудің бұзылуын тудыратын туа біткен құлақтың ақаулары (Q16)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет оториноларинголог
Тоналды шекті аудиометрия
Жылына 1 рет
Өмір бойы
76.
Таңдай мен еріннің туа біткен бұзылуы (Q35-Q37)
туғаннан бастап 6 айға дейін ай сайын, 6 айдан 6 жасқа дейін екі айда 1 рет және айғақтар бойынша
Жылына 1 рет хирург (жақ-бет хирургы)
Қанның жалпы талдауы, жалпы ақуызды анықтау
Жылына 1 рет
Тіндердің анатомиялық бүтіндігін қалпына келтіргеннен кейін есептен шығару
77.

Факультативные и облигатные предраки кожи; кожный рог, кисты, лучевой дерматит, пигментная ксеродерма, болезнь Педжета, болезнь Боуэна, (L85.8, L72.9, L58, Q82.1, M88, L90, L91)
1 раз в год
1 раз в год дерматолог
Общий анализ крови
1 раз в год
наблюдение в течении 5 лет при полном выздоровлении и отсутствии рецидива
Болезни костно-мышечной системы
68.
Артрозы (М15-М19)
1 раз в год
2 раза в год травматолог-ортопед
Определение антистрептолизина "O" в сыворотке крови количественно на анализаторе
1 раз в год
уменьшение болевого синдрома, признаков воспаления
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови количественно на анализаторе
1 раз в год
Рентген тазобедренных суставов
1 раз в год
Рентгенография коленных суставов
1 раз в год
69.
Последствия травм- контрактуры, анкилозы в порочном положении, остеомиелит у взрослых (М21)
1 раз в год
1 раз в год травматолог-ортопед
Рентгенография пораженного сегмента
1 раз в год
улучшение функционального объма движений в суставах
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови количественно на анализаторе
1 раз в год
70.
Остеопатии и хондропатии (M80-M94)
1 раз в год
2 раза в год травматолог-ортопед
Общий анализ крови
2 раза в год
наблюдение в течении 3 лет при отсутствии обострения
Определение общего белка крови
1 раз в год
Рентгенография одного сегмента
Фистулография
Поражения в перинатальном периоде
71.
Субдуральное кровоизлияние при родовой травме (P10.0)
2 раза в год
2 раза в год невропатолог
Электроэнцефалография
2 раза в год
наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
72.
Родовая травма периферической нервной системы (Р14)
2 раза в год
2 раза в год невропатолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи, электроэнцефалография
2 раза в год
наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
Врожденные аномалии (пороки развития) глаза, уха, лица и шеи
73.
Микроцефалия (Q2)
1 раз в год
2 раза в год невропатолог
Электроэнцефалография, офтальмоскопия
2 раза в год
наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
Рентгенография черепа
1 раз в год
74.
Анофтальм, микрофтальм и макрофтальм врожденный, после удаления глаз по поводу другой офтальмопатологии, (Q11)
1 раз в год
1 раз в год офтальмолог
Визометрия
1 раз в год
пожизненно
Офтальмоскопия
Биомикроскопия
Периметрия
75.
Врожденные пороки уха, вызывающие нарушение слуха (Q16)
1 раз в год
1 раз в год оториноларинголог
Тональная пороговая аудиометрия
1 раз в год
пожизненно
76.
Врожденные расщелины неба и губы (Q35-Q37)
с рождения до 6 мес ежемесячно, с 6 мес до 6 лет 1 раз в два месяца и по показаниям
1 раз в год хирург (челюстно-лицевого хирурга)
Общий анализ крови, определение общего белка
1 раз в год
снятие с учета после восстановления анатомической целости тканей
77.

Сүйек-бұлшық ет жүйесінің туа біткен ауытқулары мен деформациялары (Q65-Q79)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет травматолог-ортопед
Анализаторда қан сарысуындағы ревматоидты факторды сандық анықтау
Жылына 1 рет
Буындағы функционалдық қозғалыс көлемін қалпына келтіру
Бір сегменттің рентгенографиясы
Жарақаттар
78.
Бас жарақаттары (S06)
Жылына 2 рет
Жылына 2 рет невропатолог
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы, қанның глюкозасын, жалпы холестеринді анықтау
Жылына 1 рет
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін байқау
Ми тамырларының УДДГ
Жылына 1 рет
Мидың МРТ
көрсеткіштер бойынша (2 жылда 1 рет)
79.
Іштің, арқаның төменгі бөлігінің, омыртқа мен жамбастың бел бөлігінің жарақаты (S30-S39)
Жылына 1 рет
Жылына 1 рет травматолог-ортопед
Зақымдалған сегменттің байқау рентгенограммалары
Операциядан кейінгі 6, 12 және 36 аптада
Функциялардың толық немесе ішінара қалпына келуіне дейін байқау
Омыртқа бөлімінің КТ
көрсеткіштер бойынша (3 жылда 1 рет)
Ағзалар мен тіндерді транспланттаудан кейінгі жай-күйі
80.
Трансплантацияланған ағзалар мен тіндердің болуы (Z94)
Айына 1 рет
Бейінді маман көрсеткіштер бойынша
Қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы
Айына 1 рет
Өмір бойы
Такролимус деңгейі
Айына 1 рет (12 айға дейін)
Диагностика мен емдеудің клиникалық хаттамаларына сәйкес қосымша зертханалық және аспаптық зерттеу әдістері

Врожденные аномалии и деформации костно-мышечной системы (Q65-Q79)
1 раз в год
1 раз в год травматолог-ортопед
Определение ревматоидного фактора в сыворотке крови количественно на анализаторе
1 раз в год
восстановление функционального объема движений в суставе
Рентгенография одного сегмента
Травмы
78.
Травмы головы (S06)
2 раза в год
2 раза в год невропатолог
Общий анализ крови, общий анализ мочи, определение глюкозы крови, общего холестерина
1 раз в год
наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
УЗДГ сосудов головного мозга
1 раз в год
МРТ головного мозга
по показаниям (1 раз в 2 года)
79.
Травма живота, нижней части спины, поясничного отдела позвоночника и таза (S30-S39)
1 раз в год
1 раз в год травматолог-ортопед
Контрольные рентгенограмы пораженного сегмента
на 6, 12 и 36 неделе после операции
наблюдение до достижения полного или частичного восстановления функций
КТ отдела позвоночника
по показаниям (1 раз в 3 года)
Состояние после трансплантации органов и тканей
80.
Наличие трансплантированных органов и тканей (Z94)
1 раз в месяц
Профильный специалист по показаниям
Общий анализ крови, общий анализ мочи
1 раз в месяц
пожизненно
Уровень такролимус/ЦсА
1 раз месяц (до 12 месяцев)
Дополнительные лабораторные и инструментальные методы исследования согласно клиническим протоколам диагностики и лечения