"Қазақстан Республикасы сот-сараптамалық зерттеулер Әдістемелерінің мемлекеттік тізілімін Қалыптастыру және пайдалану Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 49 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 30 шілдедегі № 428 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 қыркүйекте № 12011 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 331 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 30.03.2017 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы сот–сараптама қызметі туралы" 2010 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы сот-сараптамалық зерттеулер әдістемелерінің мемлекеттік тізілімін қалыптастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 49 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 10304 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 26 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы сот-сараптамалық зерттеулер әдістемелерінің мемлекеттік тізілімін қалыптастыру және пайдалану қағидаларында:
5 және 9-тармақтар алынып тасталсын;
6 және 7-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі сот сараптамасы органының Ғылыми кеңесінің (бұдан әрі - Ғылыми кеңес) сот–сараптамалық зерттеулер әдістемелерін Мемлекеттік тізілімге енгізу туралы шешімінен кейін бес күн ішінде әдістемелер туралы мәліметтер Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығына (бұдан әрі - Орталық) мемлекеттік және орыс тілдерінде, баспа және электрондық түрде, аталған органдардың мөрімен куәландырылып, бір данада жолданады.
7. Мемлекеттік тізілімге енгізілуі тиіс мәліметтер, олар Орталыққа түскен сәттен бастап он жұмыс күні ішінде енгізіледі".
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
Б. Әбдірайым

О внесении изменений в приказ Министра юстиции от 26 января 2015 года № 49 "Об утверждении Правил формирования и использования Государственного реестра методик судебно–экспертных исследований Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июля 2015 года № 428. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 сентября 2015 года № 12011. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 30.03.2017 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 43 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно–экспертной деятельности в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 49 "Об утверждении Правил формирования и использования Государственного реестра методик судебно–экспертных исследований Республики Казахстан" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10304, опубликованный в Информационно–правовой системе "Әділет" 26 марта 2015 года), внести следующие изменения:
в Правилах формирования и использования Государственного реестра методик судебно–экспертных исследований Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункты 5 и 9 исключить;
пункты 6 и 7 изложить в новой редакции:
"6. В течение пяти рабочих дней, после решения Ученого совета органа судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – Ученый Совет) о внесении методик судебно–экспертных исследований в Государственный реестр, сведения о методиках направляются в Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Центр) в одном экземпляре, в печатном и электронном виде, заверенные печатью указанных органов.
7. Сведения, подлежащие внесению в Государственный реестр, вносятся в течение десяти рабочих дней с момента их поступления в Центр".
2. Центру судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра юстиции
Б.Әбдірайым