Мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүргізу қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 шілдедегі № 4-5/612 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 қыркүйекте № 12039 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 16 ақпандағы № 44 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.02.2021 № 44 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мақта саласын дамыту туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 18) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүргізу қағидалары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Е. Досаев
2015 жылғы 4 тамыз
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 7 шілдедегі
№ 4-5/612 бұйрығымен
бекітілген
Мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Мақта саласын дамыту туралы" 2007 жылғы 21 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрi – Заң) сәйкес әзiрленді және мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүргізу тәртiбiн айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.10.2015 № 4-6/954 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негiзгi ұғымдар қолданылады:
1) мақта қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң орындалуына кепiлдiк беру қоры – мақта өңдеу ұйымдарының өздерi берген мақта қолхаттары бойынша мiндеттемелерiн орындамауынан мақта қолхаттарын ұстаушылардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғауды қамтамасыз ету мақсатында өз қызметiн жүзеге асыратын заңды тұлға;

Об утверждении Правил проведения временного управления хлопкоперерабатывающей организацией
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 июля 2015 года № 4-5/612. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 сентября 2015 года № 12039. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 февраля 2021 года № 44.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.02.2021 № 44 (вводится в действие с 01.01.2022).
В соответствии с подпунктом 18) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения временного управления хлопкоперерабатывающей организацией.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
4 августа 2015 года
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 7 июля 2015 года № 4-5/612
Правила
проведения временного управления
хлопкоперерабатывающей организацией
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения временного управления хлопкоперерабатывающей организацией (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли" (далее – Закон) и определяют порядок проведения временного управления хлопкоперерабатывающей организацией.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 28.10.2015 № 4-6/954 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах применяются следующие основные понятия:
1) фонд гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам – юридическое лицо, осуществляющее свою деятельность в целях обеспечения защиты прав и законных интересов держателей хлопковых расписок от неисполнения хлопкоперерабатывающими организациями обязательств по выданным ими хлопковым распискам;

2) мақта қолхатын ұстаушы – мақта өңдеу ұйымына шиттi мақтаны сақтауға және (немесе) бастапқы өңдеуге; мақта талшығын және мақта тұқымын сақтауға берген мақта иесi; мақта қолхатында индоссамент жасалған жағдайларда – индоссат;
3) мақта өңдеу ұйымы – меншiк құқығында мақта тазалау зауыты бар, мақта қолхаттарын беру арқылы шитті мақтаны бастапқы өңдеу және қойма қызметі бойынша қызметтер көрсететiн заңды тұлға;
4) мақта өңдеу ұйымын уақытша басқару (бұдан әрi – уақытша басқару) – мақта өңдеу ұйымының мақта қолхаттары бойынша өз мiндеттемелерiн орындау қабiлетiн қалпына келтiруге бағытталған әкiмшiлiк, заңдылық, қаржылық, ұйымдастыру-техникалық және басқа iс-шаралар мен рәсiмдер кешенiн мәжбүрлеп жүргiзу;
5) мақта саласын дамыту жүйесiндегi уәкілетті орган (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) – Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын, мақта саласындағы мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) уақытша әкімшілік – мақта қолхаттарын ұстаушылардың, уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының (бұдан әрі – ЖАО), мақта өңдеу ұйымының, мақта өңдеу ұйымы қатысу шартын жасасқан мақта қолхаттары бойынша міндеттемелердің орындалуына кепілдік беру қорының өкілдерін қамтитын, уақытша басқарудың қолданылуы кезеңінде мақта өңдеу ұйымын басқаруды жүзеге асыратын алқалық орган;
7) уақытша басқару жөніндегі комиссия – ЖАО қалыптастыратын, уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің, ЖАО-ның өкiлдерiн қамтитын, уақытша әкімшіліктің қызметін бақылауды жүзеге асыратын алқалық орган.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.10.2015 № 4-6/954 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Уақытша басқаруды уақытша басқару жөнiндегi комиссия мен уақытша әкiмшiлiк мақта өңдеу ұйымының қаражаты есебiнен жүзеге асырады.
4. Мақта өңдеу ұйымын уақытша басқару мерзімі алты айдан аспайды.
2. Уақытша басқаруды жүргізу тәртібі
1-параграф. Уақытша басқаруды жүргізудің негіздері мен шарттары
5. Уақытша басқаруды енгізу туралы шешім қабылдау үшін мына негіздердің кем дегенде біреуінің болуы жеткілікті:

2) держатель хлопковой расписки – владелец хлопка, передавший хлопкоперерабатывающей организации хлопок-сырец на хранение и (или) первичную переработку; хлопок-волокно и семена хлопчатника – на хранение, в случаях совершения на хлопковой расписке индоссамента – индоссат;
3) хлопкоперерабатывающая организация – юридическое лицо, имеющее на праве собственности хлопкоочистительный завод, оказывающее услуги по первичной переработке хлопка-сырца и складской деятельности с выдачей хлопковых расписок;
4) временное управление хлопкоперерабатывающей организацией (далее – временное управление) – принудительное проведение комплекса административных, юридических, финансовых, организационно-технических и других мероприятий и процедур, направленных на восстановление способности хлопкоперерабатывающей организации исполнять свои обязательства по хлопковым распискам;
5) уполномоченный орган в области развития хлопковой отрасли (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, определяемый Правительством Республики Казахстан, осуществляющий государственное регулирование хлопковой отрасли;
6) временная администрация – коллегиальный орган, включающий представителей держателей хлопковых расписок, уполномоченного органа или его территориального подразделения, местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы (далее – МИО), хлопкоперерабатывающей организации, фонда гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам, с которым хлопкоперерабатывающая организация заключила договор участия, осуществляющий управление хлопкоперерабатывающей организацией в период действия временного управления;
7) комиссия по временному управлению – коллегиальный орган, формируемый МИО, включающий представителей уполномоченного органа или его территориального подразделения, МИО, осуществляющий контроль за деятельностью временной администрации.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 28.10.2015 № 4-6/954 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Временное управление осуществляется комиссией по временному управлению и временной администрацией за счет средств хлопкоперерабатывающей организации.
4. Срок временного управления хлопкоперерабатывающей организацией не может быть более шести месяцев.
2. Порядок проведения временного управления
хлопкоперерабатывающей организацией
Параграф 1. Основания и условия проведения
временного управления
5. Для принятия решения о введении временного управления достаточно наличия хотя бы одного из следующих оснований:

1) Заңның 24-бабында көзделген тәртіппен мақта қолхатын ұстаушының алғашқы талабы бойынша мақта беруден бас тартудан көрінген шитті мақтаны мақта талшығына бастапқы өңдеу жөніндегі шарттық мiндеттемелердiң жүйелi түрде (қатарынан күнтiзбелiк алты ай iшiнде екi және одан да көп рет) тиiсiнше орындалмауы;
2) мақта қолхаттарымен қамтамасыз етiлген мақта мөлшерiнiң сақтаудағы мақтаның нақты мөлшерiнен артық болуы фактiсінің анықталуы.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.10.2015 № 4-6/954 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген негіздер бойынша уақытша басқаруды енгізудің шарты мақта өңдеу ұйымының қызметін инспекциялау (тексеру) нәтижесінде жасалатын анықталған бұзушылықтар туралы акті болып табылады.
ЖАО-ның мақта өңдеу ұйымының қызметін инспекциялауды (тексеруді) жүргізуі үшін мыналар негіз болып табылады:
1) тексерулер жүргізу кестесі;
2) мақта қолхаттарын ұстаушылардың мақта беруден бас тартудың екі және одан да көп фактілері бойынша ресми өтініштері (шағымдары).
2-параграф. Уақытша басқаруды жүргізу
7. ЖАО уақытша басқаруды енгізу үшін негіз болатын фактілер анықталған сәттен бастап жеті жұмыс күні ішінде:
1) мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды енгізу туралы сотқа өтініш береді;
2) мақта өңдеу ұйымына, мақта өңдеу ұйымы қатысу шартын жасасқан мақта қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру қорына (қорларына) және аталған мақта өңдеу ұйымы берген мақта қолхаттарын ұстаушылардың бәріне үш жұмыс күні ішінде уақытша басқару жөніндегі комиссияның құрамына кандидатуралар беру туралы ұсыныс жібереді.
8. Уақытша басқару жөнiндегi комиссия уақытша басқаруды енгiзу туралы соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешіктірмей:
1) уақытша басқару жөнiндегi комиссия төрағасының кандидатурасын анықтайды және оны ЖАО-ға бекiтуге жолдайды;
2) мақта өңдеу ұйымына қызмет көрсететiн банктiң атына мақта өңдеу ұйымының шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы жазбаша хабарлама жiбередi.
9. ЖАО уақытша басқаруды енгiзу туралы соттың шешімі заңды күшіне енген күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде республикалық мерзiмдi баспа басылымдарында мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде:
1) уақытша басқаруды енгiзу туралы;

1) систематического (двух и более раза в течение шести последовательных календарных месяцев) ненадлежащего исполнения договорных обязательств по первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно, выраженных в отказе выдать хлопок по первому требованию держателя хлопковой расписки, в порядке, предусмотренном статьей 24 Закона;
2) выявления факта превышения количества хлопка, обеспеченного хлопковыми расписками, над фактическим количеством хранящегося хлопка.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 28.10.2015 № 4-6/954 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Условием введения временного управления по основаниям, предусмотренным пунктом 5 настоящих Правил, является акт о выявленных нарушениях, составляемый в результате инспектирования (проверки) деятельности хлопкоперерабатывающей организации.
Основаниями для проведения МИО инспектирования (проверки) деятельности хлопкоперерабатывающей организации являются:
1) график проведения проверок;
2) официальные обращения (жалобы) держателей хлопковых расписок по двум и более фактам отказа в выдаче хлопка.
Параграф 2. Проведение временного управления
7. МИО в течение семи рабочих дней с момента выявления фактов, являющихся основанием для введения временного управления:
1) подает в суд заявление о введении временного управления хлопкоперерабатывающей организацией;
2) направляет хлопкоперерабатывающей организации, фонду (фондам) гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам, с которым хлопкоперерабатываюшая организация заключила договор участия, и всем держателям зерновых расписок, выданных данной хлопкоперерабатывающей организацией, предложение о представлении кандидатур в состав комиссии по временному управлению в течении трех рабочих дней.
8. Комиссия по временному управлению в срок не позднее двух рабочих дней со дня вступления в законную силу решения суда о введении временного управления:
1) определяет кандидатуру председателя комиссии по временному управлению и направляют ее на утверждение в МИО;
2) направляет письменное уведомление в адрес обслуживающего хлопкоперерабатывающую организацию банка о приостановлении расходных операций по счету хлопкоперерабатывающей организации.
9. МИО в течение трех рабочих дней со дня вступления в законную силу решения суда о введении временного управления публикует в республиканских периодических печатных изданиях на государственном и русском языках сообщения:
1) о введении временного управления;

2) мақта қолхаттарын ұстаушылардың мақта қолхаттарын ұстаушылардың жиналысына қатысу құқығы туралы жариялайды.
10. Уақытша басқару жөнiндегi комиссия уақытша басқаруды енгiзу туралы хабарлама жарияланған күннен бастап жеті жұмыс күнi iшiнде уақытша әкiмшiлiк құрамына өкiлдер сайлау үшiн мақта қолхаттарын ұстаушылардың жиналысын өткiзудi ұйымдастырады және уақытша әкiмшiлiктің құрамын бекiтедi.
Бұл ретте уақытша әкімшіліктің құрамына сайлануға осы мақта өңдеу ұйымының мақта тазалау зауытында (мақта қабылдау пунктінде) сақтаулы мақтаның ең көп мөлшері бар мақта қолхаттарын ұстаушылардың артықшылықты құқығы болады.
11. Мақта өңдеу ұйымының басшы қызметкерлерi уақытша әкiмшiлiкке қабылдау-беру актiсi бойынша мақта өңдеу ұйымының мөрлерiн, мөртабандарын, бланкілерiн, құндылықтарын, үй-жайларының, сейфтерiнiң кiлттерiн және барлық қажеттi құжаттарын тапсырады.
12. Уақытша әкiмшiлiк бiрiншi кезектегi тәртiппен:
1) мақта өңдеу ұйымының қаржылық жай-күйiне талдау жүргiзедi;
2) мақта өңдеу ұйымының мүлкін және оның міндеттемелерін түгендеуді, сондай-ақ, осы мақта өңдеу ұйымының мақта тазалау зауытында (мақта қабылдау пунктінде) сақталатын мақтаны түгендеуді жүргізеді;
3) мақта қолхаттарын ұстаушылар алдындағы берешегiн қоса алғанда, мақта өңдеу ұйымының кредиторлық берешегiн айқындайды;
4) сотқа талап-арыздар дайындау мен ұсынуды қоса алғанда, мерзiмi өткен дебиторлық берешектi өндiрiп алу жөнiнде шаралар қабылдайды;
5) мақта өңдеу ұйымының басқару құрылымын және штат санын айқындайды;
6) мақта қолхаттарына қол қоюға уәкілетті адамдардың тегі, аты және әкесінің аты (олар бар болса) бар карточканы, олардың қолдарының үлгілерін ЖАО-ға ұсынады;
7) уақытша басқару жөнiндегi комиссияға мақта өңдеу ұйымының нақты жай-күйi туралы ақпарат бередi және осы мақта өңдеу ұйымының шаруашылық қызметiн жақсарту жөнiнде ұсыныстар енгiзедi.
13. Уақытша әкiмшiлiктің мүлiктi кепiлге берудi, мүлiктiк жалдауды қоса алғанда, мақта өңдеу ұйымының мүлкін иелiктен шығару жөнiнде шешiмдер қабылдауға құқығы жоқ.
14. Уақытша басқару жөнiндегi комиссия уақытша әкiмшiлiктiң қызмет нәтижелерi туралы есебiн бекiтедi және уақытша әкiмшiлiктiң қызметiн бақылауды жүзеге асырады.
15. Уақытша басқару жөнiндегi комиссия мүшелерiнiң жалпы саны тақ болуы және жеті адамнан кем болмауы тиiс.
16. Уақытша басқару жөнiндегi комиссияның отырыстары қажеттiлiгiне қарай өткiзiледi.

2) о праве держателей хлопковых расписок участвовать в собрании держателей хлопковых расписок.
10. Комиссия по временному управлению в течение семи рабочих дней со дня опубликования сообщения о введении временного управления организует проведение собрания держателей хлопковых расписок для избрания представителей в состав временной администрации и утверждает состав временной администрации.
При этом преимущественным правом быть избранным в состав временной администрации обладают держатели хлопковых расписок, имеющие наибольший объем хлопка, хранящегося на хлопкоочистительном заводе (хлопкоприемном пункте) данной хлопкоперерабатывающей организации.
11. Руководящие работники хлопкоперерабатывающей организации передают временной администрации по акту приема-передачи печати, штампы, бланки, ценности, ключи от помещений, сейфов и все необходимые документы хлопкоперерабатывающей организации.
12. Временная администрация в первоочередном порядке:
1) проводит анализ финансового состояния хлопкоперерабатывающей организации;
2) проводит инвентаризацию имущества хлопкоперерабатывающей организации и ее обязательств, а также инвентаризацию хранящегося на хлопкоочистительном заводе (хлопкоприемном пункте) данной хлопкоперерабатывающей организации хлопка;
3) определяет кредиторскую задолженность хлопкоперерабатывающей организации, включая задолженность перед держателями хлопковых расписок;
4) принимает меры по взысканию просроченной дебиторской задолженности, включая подготовку и предъявление исков в суд;
5) определяет структуру управления и штатную численность хлопкоперерабатывающей организации;
6) представляет в МИО карточку с фамилиями, именами и отчествами (при их наличии) лиц, уполномоченных подписывать хлопковые расписки, образцы их подписей;
7) представляет комиссии по временному управлению информацию о фактическом состоянии хлопкоперерабатывающей организации и вносит предложения по улучшению хозяйственной деятельности хлопкоперерабатывающей организации.
13. Временная администрация не правомочна принимать решения по отчуждению имущества хлопкоперерабатывающей организации, включая передачу имущества в залог, имущественный найм.
14. Комиссия по временному управлению утверждает отчет временной администрации о результатах деятельности и осуществляет контроль за деятельностью временной администрации.
15. Общее количество членов комиссии по временному управлению составляет нечетное число и не менее семи человек.
16. Заседания комиссии по временному управлению проводятся по мере необходимости.

17. Уақытша басқару жөнiндегi комиссияның шешiмдерi көпшiлiк дауыспен қабылданады, хаттамамен ресiмделедi, оған уақытша басқару жөнiндегi комиссияның төрағасы, мүшелерi, хатшысы қол қояды және уақытша әкiмшiлiктiң орындауы үшiн мiндеттi болып табылады.
3-параграф. Уақытша басқарудың тоқталуы
18. Мақта өңдеу ұйымын уақытша басқару мынадай негіздер бойынша тоқтатылады:
1) соттың шешімімен белгіленген уақытша басқару мерзімінің аяқталуы;
2) соттың уақытша басқаруды мерзімінен бұрын аяқтау туралы шешім қабылдауы.
19. Уақытша басқару:
1) мақта өңдеу ұйымының берiлген мақта қолхаттары бойынша өз мiндеттемелерiн орындау қабiлеттiлiгiн қалпына келтiрген жағдайда;
2) басқа да мақта қолхаттарын ұстаушылардың талаптарын тиiсiнше орындауға ықпал ететiн жағдайлардың болмауы шартымен уақытша басқару кезеңiнде мақта қолхаттарын ұстаушылардың барлық мәлiм етiлген талаптарын толық көлемде қанағаттандырған жағдайларда мерзiмiнен бұрын тоқтатылады.
20. Уақытша әкімшіліктің уақытша басқаруды мерзімінен бұрын аяқтау үшін негіздердің болуы туралы актісінің негізінде қабылданатын уақытша басқару жөніндегі комиссияның ұсынысы соттың уақытша басқаруды мерзімінен бұрын аяқтау туралы шешім қабылдауы үшін негіз болып табылады.
21. Уақытша басқаруды енгiзуге әкелген себептердiң жойылуына байланысты оны тоқтату (оның ішінде мерзімнен бұрын) осы мақта өңдеу ұйымына қатысты барлық шектеулердi жоюға әкеп соғады.

17. Решения комиссии по временному управлению принимаются большинством голосов, оформляются протоколом, подписываются председателем, членами и секретарем комиссии по временному управлению и являются обязательными для исполнения временной администрацией.
Параграф 3. Прекращение временного управления
18. Временное управление хлопкоперерабатывающей организацией прекращается по следующим основаниям:
1) истечении срока временного управления, установленного решением суда;
2) принятия судом решения о досрочном завершении временного управления.
19. Временное управление прекращается досрочно в случаях:
1) восстановления способности хлопкоперерабатывающей организации исполнить свои обязательства по выданным хлопковым распискам;
2) удовлетворения всех заявленных в период временного управления требований держателей хлопковых расписок в полном объеме при условии отсутствия обстоятельств, влияющих на надлежащее исполнение требований других держателей хлопковых расписок.
20. Основанием для принятия судом решения о досрочном завершении временного управления является предложение комиссии по временному управлению, принимаемое на основании акта временной администрации о наличии оснований для досрочного завершения временного управления.
21. Прекращение временного управления (в том числе и досрочное) в связи с устранением причин, повлекших его введение, влечет за собой отмену всех ограничений в отношении данной хлопкоперерабатывающей организации.