"Қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 10 тамыздағы № 99 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 23 қыркүйекте № 12105 болып тіркелді
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу тәртібін жетілдіру, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу мақсатында, «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 санымен тіркелген, 2014 жылғы 21 қазанда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Осы Қағидада келесі ұғымдар қолданылады:
1) ақпаратты есепке алу кітабы (бұдан әрі - АЕК) – сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастауға Қазақстан Республикасы қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 180-бабының бірінші бөлігінде аталған себептерді қоса қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат енетін автоматтандырылған ақпараттық деректер базасы;
2) қайта жасалған арыз және хабар – бір реттен аса сол бір қылмыстық құқық бұзушылық бойынша бірнеше рет жүгіну;
3) қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат – белгіленбеген тұлғаның хабарын, сондай-ақ ҚР ҚПК 180-бабының бірінші бөлігінде аталған сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептерін, ҚР ҚПК 181-бабының 5-бөлігінде көрсетілген арыздар мен хабарларды қоса алғандағы сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау мүмкіндігі туралы шешімді қабылдау қажеттілігі бар ақпарат;
4) қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты есепке алу – АЕК-ке осы тармақтың 8)-тармақшасында көрсетілген себептерді осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес «АЕК-дегі есепке алу» К-1 нысаны бойынша (бұдан әрі - К-1 нысаны), сонымен қатар осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес, «АЕК бойынша шешім» К-2 нысаны бойынша, осы Қағиданың 12 және 14-тармақтарына сәйкес оның шешілу нәтижелері туралы мәліметті (бұдан әрі - К-2 нысаны) қоса қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты бекіту;

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 99. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2015 года № 12105
В целях совершенствования порядка приема и регистрации сообщений и заявлений об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 «Об утверждении Правил приема и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744, опубликованный 21 октября 2014 года в Информационно-правовой системе «Әділет») следующие изменения и дополнение:
в Правилах приема и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) книга учета информации (далее - КУИ) – автоматизированная база данных, в которую вносится информация об уголовном правонарушении, включая поводы к началу досудебного расследования, перечисленные в части первой статьи 180 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК);
2) повторное заявление и сообщение – обращение по одному и тому же уголовному правонарушению более одного раза;
3) информация об уголовном правонарушении – информация, по которой необходимо принять решение о возможности начала досудебного расследования, включая сообщения неустановленного лица, а также поводы к началу досудебного расследования, перечисленные в части первой статьи 180 УПК РК, заявление и сообщение, указанное в части 5 статьи 181 УПК РК;
4) учет информации об уголовном правонарушении – фиксация в КУИ информации об уголовном правонарушении, включая поводы, указанные в подпункте 8) настоящего пункта, по форме К-1 «Учет в КУИ» (далее – форма К-1), согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также сведений о результатах его разрешения в соответствии с пунктами 12 и 14 настоящих Правил по форме К-2 «Решение по КУИ» (далее – форма К-2), согласно приложению 2 к настоящим Правилам;

5) қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарды және ақпаратты қабылдау – қылмыстық қудалау органдарының лауазымды адамдарының ҚР ҚПК 180-бабының бірінші бөлігінде аталған себептерді, сонымен қатар қылмыстық құқық бұзушылық туралы өзге ақпаратты міндетті түрде қабылдауы;
6) сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі - СДТБТ) – ҚР ҚПК 180-бабының бірінші бөлігінде аталған сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептері, олар бойынша қабылданған процестік шешімдері, жүргізілген әрекеттер, қылмыстық іс жүргізудің жылжуы, қылмыстық процестің арыз иелері мен қатысушылары туралы мәліметтер енетін автоматтандырылған деректер базасы;
7) қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарды тіркеу – осы тармақтың 8)-тармақшасында көрсетілген себептерді СДТБТ-да тіркеу;
8) сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептері – арыз, кінәсін мойындап келу, хабар, ҚР ҚПК 181-184 баптарының талаптарына сәйкес рәсімделген, ҚР ҚПК 180-бабының бірінші бөлігінде аталған қылмыстық құқық бұзушылық туралы баянат;
9) құқықтық өкілетті адам – қылмыстық қудалау органы кезекші бөлімінің қызметкері, сондай-ақ қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты қабылдауға және есепке алуға жауапты лауазымды адам;
10) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдары;
11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы;
12) электрондық ақпараттық есепке алу құжаты (нысан) – оның негізінде мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу деректері қалыптасатын белгіленген үлгідегі құқықтық статистикалық ақпараттың жеткізгіші;
13) хабар-ошарсыз кеткен адам (хабар-ошарсыз жоғалған адам) – кенеттен, қандай да бір себепсіз жоғалып кеткен, орналасқан жері белгісіз және оған қатысты оны іздеу туралы арыз, хабар келіп түскен адам;
14) туыстарымен байланысын жоғалтқан адам – әртүрлі себептерге байланысты туыстарымен қандай да бір қарым-қатынас жасамайтын және өзінің орналасқан жері туралы мәліметтерді хабарламайтын, оған қатысты іздестіру туралы шағым келіп түскен адам;
15) иесі бүркемеленген өтініш – ол бойынша авторын белгілеу мүмкін емес, арыз берушінің қолтаңбасы, оның ішінде электронды цифрлық қолтаңбасы, пошталық мекенжайы жоқ өтініш;
16) жасырылған қылмыстық құқық бұзушылық – ҚР ҚПК 180-бабында көзделген сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептерінің болуына  қарамастан, ол бойынша СДТБТ-да оны тіркеуге шаралар қабылданбаған қылмыстық теріс қылық немесе қылмыс.»;
3-тармақ алынып тасталсын;

5) прием заявления, сообщения и информации об уголовном правонарушении – обязательное принятие поводов, перечисленных в части первой статьи 180 УПК, а также иной информации об уголовных правонарушениях должностными лицами органов уголовного преследования;
6) единый реестр досудебных расследований (далее - ЕРДР) - автоматизированная база данных, в которую вносятся сведения о поводах к началу досудебного расследования, перечисленных в части первой статьи 180 УПК РК, принятых по ним процессуальных решениях, произведенных действиях, движении уголовного производства, заявителях и участниках уголовного процесса;
7) регистрация заявления, сообщения об уголовном правонарушении –регистрация в ЕРДР поводов, указанных в подпункте 8) настоящего пункта;
8) поводы к началу досудебного расследования – заявление, явка с повинной, сообщение, рапорт об уголовном правонарушении, перечисленные в части первой статьи 180 УПК, оформленные в соответствии с требованиями статей 181-184 УПК;
9) управомоченное лицо – сотрудник дежурной части органа уголовного преследования, а также должностное лицо, ответственное за прием и учет информации об уголовных правонарушениях;
10) уполномоченный орган – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальные органы;
11) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронный информационный учетный документ (форма) – носитель правовой статистической информации, на основании которого формируются данные государственной правовой статистики и специальных учетов;
13) лицо, пропавшее без вести (безвестно исчезнувшее лицо) – лицо, исчезнувшее внезапно, без каких-либо к тому причин, местонахождение которого неизвестно и в отношении него поступило заявление, сообщение о его розыске;
14) лицо, утратившее связь с родственниками – лицо, в силу различных причин не поддерживающее каких-либо отношений с родственниками и не сообщающее сведений о своем месте нахождения, в отношении которого поступило заявление о розыске;
15) анонимное обращение – обращение, по которому невозможно установить авторство, отсутствуют подпись, в том числе, электронная цифровая подпись, почтовый адрес заявителя;
16) укрытое уголовное правонарушение – это уголовный проступок или преступление, по которому, несмотря на наличие поводов к началу досудебного расследования, предусмотренных статьей 180 УПК РК, не приняты меры к регистрации его в ЕРДР.»;
пункт 3 исключить;

4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері мен бөлімшелері арасында өкілеттіктерді жіктеу және олардың қызметін қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу бойынша ұйымдастыру, сонымен қатар СДТБТ-да жүргізу құқық қорғау және арнайы органдар басшыларының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленеді.
5. Қылмыстық қудалау органдарының лауазымды адамдары кез келген қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты қабылдайды. Кезкеші бөлімдер қабылдауды тәулік бойы жүзеге асырады.
СДТБТ-на қолжетімділігі бар лауазымды адамдар қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты қабылдағаннан кейін оны АЕК-на бекітуді жүргізеді.
СДТБТ-на қолжетімділік болмаған жағдайда, қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты қабылдаған лауазымды адам байланыс құралдарын пайдалана отырып құқықтық өкілетті адамға хабарлайды, ал ол алынған хабарлама негізінде АЕК-де бекітуді жүзеге асырады және осы Ереженің 3-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша баянат жасайды.
Жедел-іздестіру қызметінің барысында «Жедел-іздестіру қызметі туралы» 1994 жылғы 15 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тексерілгеннен кейін, соның ішінде қылмыстық құқық бұзушылық белгілерін анықтау кезінде арнайы жедел-іздестіру іс-шаралары қолданыла отырып алынған мәліметтер ҚПК 184-бабының 1-бөлігі 2)-тармағының талаптарына сәйкес лауазымды адамның баяндамасы бойынша тіркелуі тиіс.
Байланыс арналары арқылы келіп түскен бүркемеленген өтініштер, соның ішінде белгісіз адамдардың хабарлары АЕК-де бекітіледі және ондағы қылмыстық құқық бұзушылық туралы мәліметтер ҚПК-нің 184-бабының 1-бөлігі 2)-тармағының талаптарына сәйкес, тек лауазымды адамның баянаты бойынша расталған жағдайда ғана СДТБТ-да тіркелуі мүмкін.
Қылмыстық қудалау органдары анықтаған әкімшілік құқық бұзушылықтар және тәртіптік теріс қылықтар АЕК-де бекітуге жатпайды.»;
5-15-2 тармақтар алынып тасталсын;
89-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Прокуратура органының басшысы, тергеу бөлімінің немесе анықтау органының жауапты бастығы ҚР ҚПК-мен белгіленген құзыретке сәйкес, сондай-ақ құқықтық өкілетті лауазымды адам осы Қағиданың 12)-15)-тармақтарының талаптарын орындау үшін және сотқа дейінгі тергеп-тексеру өндірісін жүзеге асыру үшін тергеушілерге, анықтаушыларға, прокурорларға, сондай-ақ өзге де лауазымды адамдарға қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпараттың дереу берілуін қамтамасыз етеді.
АЕК-де бекітілген қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат осы Қағидада көзделген шешімдерді қабылдай отырып, 24 сағат ішінде қарауға жатады.
АЕК-де бекітілген туыстарымен байланысын жоғалтқан адамды іздестіру туралы арыз СДТБТ-де тіркелуге жатпайды.

пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
«4. Разграничение полномочий между сотрудниками и подразделениями органов уголовного преследования и организация их деятельности по приему и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведению ЕРДР определяются правовыми актами руководителей правоохранительных и специальных органов.
5. Должностные лица органов уголовного преследования принимают информацию о любом уголовном правонарушении. Дежурными частями прием осуществляется круглосуточно.
Должностные лица, имеющие доступ к ЕРДР, после приема информации об уголовном правонарушении производят ее фиксацию в КУИ.
При отсутствии доступа к ЕРДР должностное лицо, принявшее информацию об уголовном правонарушении, уведомляет с использованием средств связи управомоченное лицо, которое на основании полученного уведомления производит фиксацию в КУИ, о чем составляет рапорт по форме согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам.
Сведения, полученные в ходе оперативно-розыскной деятельности, после их проверки в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 сентября 1994 года «Об оперативно-розыскной деятельности», в том числе с применением специальных оперативных розыскных мероприятий, при установлении признаков уголовного правонарушения, подлежат регистрации в ЕРДР по рапорту должностного лица в соответствии с требованиями пункта 2) части 1 статьи 184 УПК.
Анонимные обращения, в том числе сообщения неизвестных лиц, поступившие по каналам связи, фиксируются в КУИ и содержащиеся в нем сведения об уголовном правонарушении могут быть зарегистрированы в ЕРДР только в случае их подтверждения по рапорту должностного лица в соответствии с требованиями пункта 2) части 1 статьи 184 УПК.
Выявленные органами уголовного преследования административные правонарушения и дисциплинарные проступки не подлежат фиксации в КУИ.»;
пункты 5-1, 5-2 исключить;
пункты 8, 9 изложить в следующей редакции:
«8. Руководитель органа прокуратуры, ответственный начальник следственного отдела или органа дознания, в соответствии с компетенцией, установленной УПК РК, а также управомоченное должностное лицо обеспечивают незамедлительную передачу следователям, дознавателям, прокурорам, а также иным должностным лицам информации об уголовном правонарушении для исполнения требований пунктов 12-15 настоящих Правил и осуществления досудебного расследования.
Информация об уголовном правонарушении, зафиксированная в КУИ, подлежит рассмотрению в течение 24 часов с принятием решений, предусмотренных настоящими Правилами.
Зафиксированное в КУИ заявление о розыске лица, утратившего связь с родственниками, регистрации в ЕРДР не подлежит.

9. Жасалған, дайындалып жатқан қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар арызданушы тікелей жүгінген (өзі келген) кезде, осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес, арызға толықтыру – осы Қағиданың  6-қосымшасына сәйкес қабылданады.
Ауызша арызды қабылдау жасалған немесе дайындалып жатқан қылмыстық құқық бұзушылық туралы ауызша арыз қабылдау туралы хаттамамен осы Қағиданың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша рәсімделеді.
Бұл талап телекоммуникациялық және электрондық байланыс құралдары, сонымен қатар пошта байланысы және жүгінулерге арналған жәшіктер арқылы келіп түскен арыздарға, хабарларға қолданылмайды.
Аталған жағдайларда, арызды үлгілер бойынша толтыру қылмыстық қудалау органы қызметкерінің арызданушыға тікелей келуімен, ал кейінге қалдыруға болмайтын жағдайларда – шұғыл тергеу әрекеттері жүргізілгеннен кейін іске асырылады.»;
121313-11414-114-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Осы Қағиданың 9-11-тармақтарында көрсетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептерін олардың құзыреттеріне сәйкес аталған дерек бойынша сотқа дейінгі тергеуді жүргізу тапсырылған тергеушілер, анықтаушылар, прокурорлар, құқықтық өкілетті адам сондай-ақ қылмыстық қудалау органдарының лауазымды адамдары СДТБТ-ға дереу тіркеулері қажет.
13. Тергеушілер, анықтаушылар және прокурорлар, құқықтық өкілетті адамдар сонымен қатар аталған ақпаратты қарау тапсырылған өзге лауазымды адамдар осы Қағиданың 9-11-тармақтарында көрсетілген себептерді қоспағанда қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты алған кезде дереу, бірақ 24 сағаттан кешіктірмей осы Қағиданың 9, 10-тармақтарының талаптарын сақтаумен қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарламаны қабылдайды және оларды осы Қағиданың 12-тармағына сәйкес СДТБТ-ға тіркейді.
13-1. АЕК-нда қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат бекітілгеннен кейін, АЕК-нда бұрын тіркелген қылмыстық құқық бұзушылық туралы ұқсас ақпарат белгіленген жағдайда, ол алғашқы тіркелгенге қосу үшін лауазымды адамға немесе органға беріледі.
Егер АЕК-нда тіркелген қылмыстық құқық бұзушылық туралы ұқсас ақпарат бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған жағдайда, ол СДТБТ-нде тіркелусіз сотқа дейінгі тергеп-тексеру материалдарына қосылады.
14. Егер АЕК-нда бекітілген қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат ҚР ҚПК 180-бабының 1-бөлігінде көрсетілген себептерге сәйкес келмеген жағдайда, осы Қағиданың 8-тармағы екінші бөлігінде көзделген мерзімде мынадай шешімнің біреуі қабылданады:

9. Заявления о совершенном, готовящемся уголовном правонарушении при непосредственном обращении (личной явке) заявителя принимаются по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, дополнение к заявлению - по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Принятие устного заявления оформляется протоколом о принятии устного заявления о совершенном или готовящемся уголовном правонарушении, по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Данное требование не распространяется на заявления, сообщения, поступившие посредством телекоммуникационных и электронных средств связи, а также почтовой связью и посредством ящиков для обращений.
В указанных случаях заполнение заявления по примерным образцам производится по прибытию сотрудника органа уголовного преследования непосредственно к заявителю, а в случаях нетерпящих отлагательства - после проведения неотложных следственных действий.»;
пункты 121313-11414-114-2 изложить в следующей редакции:
«12. Поводы к началу досудебного расследования, указанные в пунктах 9-11 настоящих Правил, подлежат незамедлительной регистрации в ЕРДР следователями, дознавателями, прокурорами, управомоченным лицом, а также должностными лицами органов уголовного преследования, которым в соответствии с их компетенцией поручено досудебное расследование по данному факту.
13. При получении информации об уголовном правонарушении, за исключением поводов, указанных в пунктах 9-11 настоящих Правил, следователями, дознавателями и прокурорами, управомоченными лицами, а также иными должностными лицами, которым поручено рассмотрение данной информации, незамедлительно, но не позднее 24 часов, обеспечивается принятие заявления, сообщения об уголовном правонарушении с соблюдением требований пунктов 9, 10 настоящих Правил и их регистрация в ЕРДР в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил.
13-1. При установлении после фиксации информации об уголовном правонарушении в КУИ аналогичной информации об уголовном правонарушении, ранее зафиксированной в КУИ, она передается должностному лицу либо в орган для приобщения к первично зарегистрированному.
В случае, если по аналогичной информации об уголовном правонарушении, зафиксированной в КУИ, начато досудебное расследование, то она без регистрации в ЕРДР приобщается к материалам досудебного расследования.
14. В случае если зафиксированная в КУИ информация об уголовном правонарушении не подпадает под поводы, перечисленные в части 1 статьи 180 УПК РК, то в срок, предусмотренный частью второй пункта 8 настоящих Правил, принимается одно из следующих решений:

1) лауазымды адамның баянаты негізінде, қылмыстық қудалау органы басшысының немесе оның орынбасарының келісімімен қараусыз қалдырылады және номенклатуралық істе растаушы құжаттармен бірге (нарядта) сақталады;
2) ҚР ҚПК 181-бабының 5-бөлігінде көрсетілген жағдайларда, тиісті уәкілетті мемлекеттік органға немесе лауазымды адамға жолданады, осындай ақпарат бойынша материалдар қайтарылған жағдайларда, олар шешім қабылдана отырып АЕК-нда бекітіледі;
3) басқа негіздер болған кезде, әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы мәселелерді қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға (лауазымды адамға) жолданады;
4) егер ақпаратты қарау өзге қылмыстық қудалау органының құзыретіне жататын болса, аумақтық тиесілігіне немесе ішкі ведомстволығына қарай жіберу туралы;
5) АЕК-на немесе СДТБТ-не қосу туралы;
6) басқа негіздер болған кезде, әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы мәселелерді қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға (лауазымды адамға) жолданады;
7) заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаға қатысты дәлелдерін растайтын құжаттар мен материалдарсыз азаматтық-құқықтық сипаттағы мәмілелер қорытындыларында негізделген арызы СДТБТ-де тіркелмей, ҚПК-нің 181 бабы 3-бөлігінің талаптарына сәйкес келтіру үшін қайтарылуға жатады.
Қабылданған шешім туралы арыз авторына жазбаша жауап беріледі.
14-1. Қылмыстық қудалау органына келіп түскен және АЕК-да тіркелген, қылмыстық қудалауы жеке тәртіпте жүзеге асырылатын мәліметтерді қамтитын арыз, хабарлама қолда бар материалдармен бірге соттылығына қарай СДТБТ-де тіркелусіз тиісті сотқа жіберуге жатады.
Егер, ҚПК 179-бабы үшінші бөлiгі ережелерiне байланысты жәбірленуші адамды қылмыстық жауапқа тарту туралы шағымдануынан бас тартатын жағдай болса, онда лауазымды адам осы Қағиданың 14-тармағы 1)-тармақшасында көзделген шешімді қабылдайды.
14-2. ҚР ҚПК 179-бабы 6-бөлігіне сәйкес, қылмыстық қудалауы жеке тәртіпте жүзеге асырылатын мәліметтерді қамтитын арыз, хабарлама бойынша, сондай-ақ әкімшілік құқық бұзушылық белгілері туралы мәліметтерді қамтитын арыз, хабарлама бойынша шұғыл тергеу әрекеттерін жүргізу оларды соттылығына қарай немесе тиісті уәкілетті мемлекеттік органға не лауазымды тұлғаға жіберуге, сонымен қатар осы Қағиданың 14-тармағы 1)-тармақшасына сәйкес шешім қабылдауға кедергі болмайды.»;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) на основании рапорта должностного лица, с согласия руководителя органа уголовного преследования либо его заместителя оставляется без рассмотрения и хранится в номенклатурном деле (наряде) вместе с подтверждающими документами;
2) в случаях, указанных в части 5 статьи 181 УПК РК, направляется в соответствующий уполномоченный государственный орган или должностному лицу, в случае возврата материалов по такой информации, они повторно фиксируются в КУИ с принятием решения;
3) при наличии иных оснований направляется в уполномоченный орган (должностному лицу), в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов о привлечении к административной ответственности;
4) о направлении по территориальности или подведомственности, в случае если рассмотрение информации относится к компетенции другого органа уголовного преследования;
5) о приобщении к КУИ или ЕРДР;
6) при наличии иных оснований направляется в уполномоченный орган (должностному лицу), в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов о привлечении к дисциплинарной ответственности;
7) заявление юридического лица в отношении другого юридического лица, основанное на заключении сделок гражданско–правового характера без приложения документов и материалов, подтверждающих его доводы, подлежит возврату без регистрации в ЕРДР, для приведения в соответствие с требованиями части 3 статьи 181 УПК.
О принятом решении автору письменного обращения дается письменный ответ.
14-1. Поступившее в орган уголовного преследования и зафиксированное в КУИ заявление, сообщение, содержащее сведения, по которым уголовное преследование осуществляется в частном порядке, подлежит направлению в соответствующий суд по подсудности без регистрации в ЕРДР, с приложением имеющихся материалов.
В случае если потерпевший отказался от подачи жалобы о привлечении лица к уголовной ответственности, в силу положений части третьей статьи 179 УПК, должностным лицом принимается решение, предусмотренное подпунктом 1) пункта 14 настоящих Правил.
14-2. В соответствии с частью 6 статьи 179 УПК РК производство неотложных следственных действий по заявлению, сообщению, содержащему сведения, по которым уголовное преследование осуществляется в частном порядке, а также по заявлению, сообщению, содержащему сведения о признаках административного правонарушения, не препятствует их направлению по подсудности либо в соответствующий уполномоченный государственный орган или должностному лицу, а также принятию решения, предусмотренного подпунктом 1) пункта 14 настоящих Правил.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:

«16. Себепті СДТБТ-де тікелей бекіту мүмкіндігі болмаған жағдайда осы Қағиданың 4-тармағында көрсетілген лауазымды адам байланыс құралдарын пайдалану арқылы қылмыстық қудалау органының қабылдау мен есепке алуға жауапты адамын хабарландырады, ол алынған хабарландырудың негізінде осы Қағиданың 9-қосымшасына сәйкес СДТБТ-де тіркеу туралы баянат дайындайды.
Қылмыстық қудалау органына келу бойынша лауазымды адам себепті тіркеген уәкілетті адамнан сотқа дейінгі тергеп-тексеруді тіркеу туралы баянатты алады және белгіленген тәртіпке сәйкес СДТБТ-ға қосымша мәліметтер енгізеді.»;
2021-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«20. СДТБТ-ні  жүргізу шешім қабылдаған лауазымды адамның уәкілетті органға Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасы арқылы берілетін «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылатын қылмыстық өндіріс бойынша әрбір әрекетке және шешімге электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі - нысан) сәйкесті деректемелерін толтырады.
Ақпаратты енгізу барысында осы Қағиданың 34 және 35-баптарында көзделген жағдайларды қоспағанда, қылмыстық құқық бұзушылықтың толық сипаттамасы және одан әрі шешімді қабылдау негіздемелері көрсетіледі.
21. Қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты тіркеу осы Қағиданың 11-қосымшасына сәйкес «СДТБТ-де тіркеу» Е-1 нысанында (бұдан әрі – Е-1 нысаны) толтыру арқылы жүзеге асырылады,  оны сақтағаннан кейін қылмыстық өндіріске автоматты түрде тіркеу нөмірі беріледі.»;
келесі мазмұнды 21-1-тармақпен толықтырылсын:
«21-1. Жасырылған қылмыстық құқық бұзушылық анықталған кезде, лауазымды адам осы Қағиданың 11-қосымшасына сәйкес міндетті түрде 6, 6.1 және 6.2 деректемелерін белгілей отырып Е-1 нысанын толтыру арқылы оның СДТБТ-де тіркелуіне қатысты дереу шаралар қабылдайды.    Егер қылмыстық құқық бұзушылық осыған дейін АЕК-нда бекітілмеген немесе оны прокурор анықтамаған болса, онда алдын-ала осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес К-1 және осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес К-2  нысандары қойылады.
Егер қылмыстық құқық бұзушылық осы Қағиданың 14-тармағында көзделген шешімдерді негізсіз қабылдау арқылы жасырылған болса, онда осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес К-2 нысанындағы мәліметтерді түзету жүзеге асырылады.
Негізсіз есептен шығарылған тіркелмеген қылмыстық құқық бұзушылық материалдары номенклатуралық істен алынады.
Уәкілетті лауазымды адам қылмыстық қудалау органының өкілімен бірлесіп жасырылған қылмыстық құқық бұзушылық материалдарын номенклатуралық істен алып тастау туралы актіні құрады, оның бір данасы номенклатуралық істе сақталады.
Актіде арыздың немесе хабардың СДТБТ-де тіркелу қажеттілігі туралы мәліметтер, ал тіркеуден кейін тіркеу нөмірі мен күні көрсетіледі.

«16. В случае отсутствия возможности непосредственной фиксации повода в ЕРДР должностное лицо, в соответствии с полномочиями, определяемыми в порядке, предусмотренном пунктом 4 настоящих Правил, уведомляет с использованием средств связи управомоченное лицо, которое на основании полученного уведомления о регистрации в ЕРДР составляет рапорт по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
По прибытию в орган уголовного преследования должностное лицо получает рапорт о регистрации досудебного расследования у управомоченного лица, осуществившего регистрацию повода, и вносит дополнительные сведения в ЕРДР в соответствии с настоящими Правилами.»;
пункт 2021 изложить в следующей редакции:
«20. Ведение ЕРДР заключается в заполнении должностным лицом, принявшим решение, соответствующих реквизитов электронных информационных учетных документов - форм (далее – форма) на каждое действие и решение по уголовному производству, подписываемых ЭЦП, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи», передаваемых в уполномоченный орган посредством Единой транспортной среды государственных органов.
При вводе сведений производится полное описание уголовного правонарушения и оснований принятия последующего решения, за исключением случаев, предусмотренных пунктами 34 и 35 настоящих Правил.
21. Регистрация информации об уголовном правонарушении производится путем заполнения формы Е-1 «Регистрация в ЕРДР» (далее – форма Е-1), согласно приложению 11 к настоящим Правилам, после сохранения которой уголовному производству автоматически присваивается регистрационный номер.»;
дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
«21-1. При выявлении укрытого уголовного правонарушения, должностное лицо принимает незамедлительные меры к его регистрации в ЕРДР путем заполнения формы Е-1, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, с обязательной отметкой реквизитов 6, 6.1 и 6.2.
Если уголовное правонарушение ранее не было зафиксировано в КУИ, либо выявлено прокурором, предварительно выставляются форма К-1, согласно приложению 1 к настоящим Правилам и форма К-2, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Если уголовное правонарушение было укрыто путем необоснованного принятия решений, предусмотренных пунктом 14 настоящих Правил, производится корректировка сведений в форме К-2, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Материалы необоснованно списанного незарегистрированного уголовного правонарушения изымаются из номенклатурного дела.
Об изъятии материалов укрытого уголовного правонарушения из номенклатурного дела, уполномоченное должностное лицо, совместно с представителем органа уголовного преследования составляют акт, один экземпляр которого хранится в номенклатурном деле.
В акте отражаются сведения о необходимости регистрации заявления или сообщения в ЕРДР, а после регистрации – номер и дата регистрации.

Сотқа дейінгі тергеп-тексеру кейіннен ҚР ҚПК 35-бабы 1 бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8)-тармақтарында көзделген негiздер бойынша тоқтатылған немесе сот ақтау үкімін шығарған жағдайда, қылмыстық құқық бұзушылық жасырылған деп есептелмейді.»;
30-тармақ мынадый редакцияда жазылсын:
«30. Қоғамдық орындарда және көшеде жасалғандар ретінде есепке алуға жатпайды:
1) құқық бұзушылықты жасау сәтінде өз қызметін орындамайтын қоғамдық мәндегі объектілерде жасалған құқық бұзушылықтар;
2) еңбек ететін ұжымдар жұмыс үшін пайдаланатын және күзетілетін автотұрақтардағы рұқсатнама режимдері бар объектілерде жасалған құқық бұзушылықтар;
3) ұйымдардың, мекемелердің, сауда және ойын-сауық мекемелерінің қосалқы орынжайларында, киім гардеробтарында, соның ішінде оқу және өзге мекемелердің спорт залдарының киім шешетін орындарында және қызметтік кабинеттерде жасалған құқық бұзушылықтар;
4) таксиде жасалған құқық бұзушылықтар;
5) қоршауының болуынан тәуелсіз қараусыз қалған ғимараттар территориясында, жерасты коммуникацияларда, жергілікті жарақталмаған учаскелерде – бос алаңда, көше мен жағажай жағалауынан басқа өзен жағалауында, қандай да бір инфрақұрылым объектілерінсіз автожол учаскелерінде жасалған құқық бұзушылықтар;
6) пәтердегі ұрлық және жатақханалардың, қонақ үйлердің, демалыс үйлерінің орынжайларында, жолаушылар болмаған жағдайда аралықтарда тұрған жолаушылар пойыздарының вагондарда, жолайрықтарда, тұйықтар мен тұрақ саябақтарында жасалған басқа құқық бұзушылықтар;
7) коммуналдық пәтерлердің жаппай пайдалану орындарында, шатырларда, жертөлелерде, лифтілерде жасалған құқық бұзушылықтар, бұзақылықтан басқа;
8) созылмалы құқық бұзушылықтар;
9) жол-көлік құқық бұзушылықтары.»;
33-тармақ мынадай редакцияда жасалсын:
«33. Соттан жариялық немесе жеке-жариялық тәртіпте аңдылатын қылмыстық құқық бұзушылық белгісін анықтаумен байланысты сотқа дейінгі тергеп-тексеруді өткізу туралы мәселені шешу үшін тергеу бойынша істі жолдау туралы қаулы келіп түскен жағдайда прокурор бір уақытта СДТБТ-де бұрын жүргізілген тіркеудің болуын тексерумен СДТБТ-не келіп түскен материалдарды тіркейді.
Осы дерек бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексерудің тіркелуі болмаған кезде сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу үшін шаралар қабылданады.
Осы дерек бойынша СДТБТ-де сотқа дейінгі тергеудің тіркелуі болған кезде материалдар осы Қағиданың 17-тармағына сәйкес бұрын тіркелген сотқа дейінгі тергеуге қатыстырылады.
Осы дерек бойынша бұрын тоқтатылған СДТБТ-ға сотқа дейінгі тергеп-тексерудің тіркелуі болған кезде бұрын қабылданған процестік шешімін жою туралы мәселе шешіледі.»;

Не является укрытым уголовное правонарушение, по которому досудебное расследование в последующем прекращено по основаниям, предусмотренным пунктами 1, 2, 5, 6, 7 и 8 части 1 статьи 35 УПК РК, или судом вынесен оправдательный приговор.»;
пункт 30 изложить в следующей редакции:
«30. Не подлежат учету, как совершенные в общественных местах и на улицах:
1) правонарушения, совершенные на объектах общественного назначения, в момент совершения правонарушения не выполняющих свои функции;
2) правонарушения, совершенные на объектах с пропускным режимом, используемых коллективами трудящихся для работы, и охраняемых автостоянках;
3) правонарушения, совершенные в подсобных помещениях, гардеробах и служебных кабинетах организаций, учреждений, торговых и увеселительных заведений, в том числе, раздевалках спортивных залов учебных и иных заведений;
4) правонарушения, совершенные в такси;
5) правонарушения, совершенные на территории заброшенных зданий, вне зависимости от наличия ограждения, в подземных коммуникациях, на необустроенном участке местности - пустыре, побережье реки, за исключением набережных улиц и пляжа, участке автодороги без каких-либо объектов инфраструктуры;
6) кражи из квартир и другие правонарушения, совершенные в жилых помещениях общежитий, гостиниц, домов отдыха, вагонов пассажирских поездов, находящихся на перегонах в случае отсутствия пассажиров, разъездах, в тупиках и парках отстоев;
7) правонарушения, совершенные в местах общего пользования в коммунальных квартирах, чердаках, подвалах, лифтах, за исключением хулиганств;
8) длящиеся правонарушения;
9) дорожно-транспортные правонарушения.»;
пункт 33 изложить в следующей редакции:
«33. При поступлении из суда постановления о направлении дела по подследственности для решения вопроса о проведении досудебного расследования в связи установлением признаков уголовного правонарушения, преследуемого в публичном или частно-публичном порядке, прокурор регистрирует поступившие материалы в ЕРДР с одновременной проверкой наличия ранее произведенной регистрации данного факта в ЕРДР.
При отсутствии регистрации досудебного расследования по этому же факту, принимаются меры для проведения досудебного расследования.
При наличии регистрации в ЕРДР досудебного расследования по этому же факту, материалы приобщаются к ранее зарегистрированному досудебному расследованию в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил.
При наличии регистрации в ЕРДР досудебного расследования по этому же факту, которое ранее прекращено, решается вопрос об отмене ранее принятого процессуального решения.»;

35-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«35-1. Хабар-ошарсыз жоғалған адамды іздестіру туралы келіп түскен арыз және хабарлама дереу СДТБТ-де тіркелуге жатады, «қылмысты саралау» деректемесін толтыру кезінде, өзге қылмыс белгілеріне нұсқайтын жағдайлар болмағанда «000» коды қойылады.
Криминалдық сипаттағы өлімнің анық белгілерінсіз мәйіттің табылу дерегі бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеруі басталғанда, «қылмысты саралау» деректемесін толтыру кезінде, егер өзге қылмыс белгілеріне нұсқайтын жағдаяттар болмаса, өлім себебін белгілегенге дейін «001» коды қойылады.
Егер сотқа дейінгі тергеп-тексеру барысында жоғарыда көрсетілген деректер бойынша криминалдық сипаттағы белгілер анықталса, қылмыстың саралауы «СДТБТ бойынша шешім» Е-2 нысанында осы Қағиданың 12-қосымшасына сәйкес қылмыстық құқық бұзушылықты саралаудан шығатын тиісті деректемелерді көрсету арқылы қылмыстық істі жүргізетін лауазымды адаммен анықталады.»;
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«40. Келтірілген, өтелген залал сомасы әрбір жеке қылмыстық құқық бұзушылық бойынша, СДТБТ-де тіркеу, тоқтату немесе айыптау актісімен, қылмыстық теріс қылық жасау туралы хаттамамен немесе процестік келісімімен бірге прокурорға жолдау туралы шешім қабылдау кезінде жеке көрсетіледі.»;
4243-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
42. СДТБТ-де тіркелген арыздар мен хабарлар бойынша тәртіптік теріс қылықтың, әкімшілік құқық бұзушылықтың немесе қылмыстық құқық бұзушылықтың болуын көрсететін, ол бойынша қылмыстық қудалау жеке тәртіпте жүзеге асырылатын деректерді орнату кезінде, ҚР ҚПК 179-бабы  4 және 5-бөліктерімен көзделген шешімдер ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігінің 2)-тармағында көзделген негіздер бойынша сотқа дейінгі тергеуді тоқтату туралы процестік шешімін қабылдағаннан кейін қабылданады.
Бұл ретте, жеке айыптау істері бойынша арыздаушыға ҚПК 408-бабы тәртібінде сотқа шағымдану құқығы түсіндіріледі.
43. Прокурордың қол қоюына сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімін ұзарту және СДТБТ-ға тіркелген арыз бен хабарды ҚР ҚПК 186-бабы 2-бөлігі тәртібінде тергеу бойынша беру туралы СДТБТ-не енгізілген нысандар беріледі.
Осындай шешімдерді есепке алу қылмыстық істің прокурорға іс жүзінде келіп түскен сәтінен бастап бес тәулік ішінде нысанға прокурор қол қойғаннан кейін жүргізіледі.»;
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«45. «Қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдікті (айыпталушы) деп танылған адамға қатысты нысан» Л-2 нысаны осы Қағиданың 13-қосымшасына сәйкес, ҚР ҚПК 64-бабының 1-бөлігіне сәйкес адам күдікті деп танылған жағдайда, оған қатысты іс жүргізу шешімі қабылданған, сондай-ақ ҚПК 35-бабы 1-бөлігінің  3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтарымен және 36-бабымен көзделген негiздер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру тоқтатылған жағдайларда толтырылады.»;
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункт 35-1 изложить в следующей редакции:
«35-1. Поступившее заявление и сообщение о розыске безвестно исчезнувшего лица, подлежит незамедлительной регистрации в ЕРДР, при заполнении реквизита «квалификация преступления» проставляется кодировка «000», если отсутствуют обстоятельства, указывающие на признаки иного преступления.
По факту обнаружения трупа без явных признаков смерти криминального характера, по которому начато досудебное расследование, до установления причины смерти при заполнении реквизита «квалификация преступления» проставляется кодировка «001», если отсутствуют обстоятельства, указывающие на признаки иного преступления.
Если в ходе досудебного расследования по вышеуказанным фактам будут установлены признаки криминального характера, то квалификация преступления определяется должностным лицом, расследующим уголовное дело, путем отражения соответствующих реквизитов в форме Е-2 «Решение по ЕРДР», согласно приложению 12 к настоящим Правилам, исходя из квалификации уголовного правонарушения.»;
пункт 40 изложить в следующей редакции:
«40. Сумма причиненного, возмещенного ущерба указывается отдельно по каждому уголовному правонарушению, при принятии решения о регистрации в ЕРДР, прерывании сроков досудебного расследования, а также прекращении либо направлении прокурору с обвинительным актом, протоколом о совершении уголовного проступка, либо процессуальным соглашением.»;
пункты 4243 изложить в следующей редакции:
«42. При установлении по заявлениям и сообщениям, зарегистрированным в ЕРДР, данных, указывающих на наличие дисциплинарного проступка, административного правонарушения, либо уголовного правонарушения, по которому уголовное преследование осуществляется в частном порядке, решения, предусмотренные частями 4 и 5 статьи 179 УПК РК, принимаются после принятия процессуального решения о прекращении досудебного расследования по основаниями, предусмотренным пунктом 2) части 1 статьи 35 УПК РК.
При этом по делам частного обвинения заявителю разъясняется право на обращение в суд в порядке статьи 408 УПК.
43. На подпись прокурору передаются введенные в ЕРДР формы о продлении срока досудебного расследования и передаче зарегистрированного в ЕРДР заявления и сообщения по подследственности в порядке части 2 статьи 186 УПК РК.
Учет таких решений производится после подписания прокурором формы в течение пяти суток с момента фактического поступления уголовного дела к прокурору.»;
пункт 45 изложить в следующей редакции:
«45. Форма Л-2 «Форма на лицо, подозреваемое (обвиняемое) в совершении уголовного правонарушения», согласно приложению 13 к настоящим Правилам, заполняется в случаях признания лица подозреваемым в соответствии с частью 1 статьи 64 УПК РК, при принятии в отношении него процессуального решения, а также прекращения досудебного расследования по основаниям, предусмотренным пунктами 3),4),9)10),11),12) части 1 статьи 35статьей 36 УПК РК.»;
пункт 50 изложить в следующей редакции:

«50. Прокурордың нысандарға, соның ішінде прокурормен келісілген шешімдер бойынша қол қою уәкілеттілігінің жіктелуін Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры ҚПК 193-бабы 2-бөлігіне сәйкес анықтайды.
Прокурордың сотқа дейінгі тергеп-тексеру заңдылығын қадағалауды жүзеге асыру кезіндегі қызмет нәтижелері сәйкесінше осы Қағиданың 15 қосымшасына сәйкес «Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің заңдылығын қадағалау барысындағы прокурор қызметі туралы нысан» Е-4 нысанын толтыру арқылы белгіленеді»;
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«52. Есірткі құралдарын жою туралы мәлімет сот үкімінің (қаулысының) негізінде, қылмыстық істі тоқтату туралы қаулы немесе прокурормен келісілген ЕПЗ жою туралы қаулы негізінде толтырылады.
Соттағы есірткі құралдарын және басқа да заттай дәлелдемелерді  жою туралы деректерді толтыруды уәкілетті органының қызметкері сот мәліметтері негізінде жүзеге асырады, ал қылмыстық қудалау органдағы ақпаратты толтыруды – жою актісі негізінде заттай дәлелдерді сақтауға жауапты лауазымды адам жүзеге асырады.»;
5758-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«57. Қалған нысандар бойынша мәліметтер шешім қабылданған сәттен бастап 24 сағат ішінде, ал қылмыстық iсті прокурорға немесе сотқа жолдау қажет болған жағдайда іс жүзінде жолданғаннан кейін енгізіледі.
58. СДТБТ-не енгізілген ақпараттың қылмыстық өндіріс материалдарына сәйкес келмеу дерегі анықталған жағдайда анықталған бұзушылықтарды нысандардағы мәліметтерді түзету арқылы жою бойынша шаралар қабылданады.
Нысандардағы мәліметтерді түзету осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес К-1 нысанындағы және осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес К-2 нысанындағы, 1-ден 5-ке дейінгі деректемелерінде, сондай-ақ, осы Қағиданың 11-қосымшасына сәйкес E-1 нысанындағы арыз беруші туралы мәліметтегі түзетулерді қоспағанда осы нысанға бұрын енгізілген деректердің өзгерулері болып табылады.
СДТБТ-не енгізілген деректерді түзету уәкілетті органға растайтын процестік құжаттармен бірге тікелей жіберілетін бастамашылардың қолдаухаттары, сондай-ақ уәкілетті органның басшысымен келісілген уәкілетті прокурордың баянаты бойынша жүзеге асырылады және бұл туралы мәліметтері түзетілген органға дереу хабарланады
Қадағалаушы прокурордың қолдаухаты бойынша деректер түзетілгеннен кейін, көрсетілген мәліметтер кейіннен қылмыстық қудалау органының қолдаухаты бойынша тек прокурормен келісіле отырып өзгертілуі мүмкін.
Есепті мерзімде енгізілген «Қылмыстық құқық бұзушылықты ашуға жәрдемдесетін күштер және құралдар» деректемесі растау құжаттарынсыз, тергеу органының қолдаухаты бойынша ол келіп түскен сәттен бастап 24-сағат ішінде, ал қолдаухат есепті мерзімнің соңғы күні келіп түскен кезде сол күні редакцияланады.»;
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«50. Разграничение полномочий на подписание форм прокурором, в том числе по решениям, согласованным прокурором, определяется Генеральным Прокурором в соответствии с частью 2 статьи 193 УПК РК.
Результаты деятельности прокурора при осуществлении надзора за законностью досудебного расследования фиксируются путем заполнения формы Е-4 «Форма о деятельности прокурора при осуществлении надзора за законностью досудебного расследования», согласно приложению 15 к настоящим Правилам.»;
пункт 52 изложить в следующей редакции:
«52. Сведения об уничтожении наркотических средств заполняются на основании приговора (постановления) суда, постановления о прекращении уголовного дела или постановления об уничтожении НПП, согласованного с прокурором.
Заполнение данных об уничтожении наркотических средств и иных вещественных доказательств, находящихся в суде, осуществляется сотрудником уполномоченного органа на основании сведений суда, а находящихся в органе уголовного преследования – должностным лицом, ответственным за хранение вещественных доказательств, на основании акта об уничтожении.»;
пункты 5758 изложить в следующей редакции:
«57. Сведения по остальным формам вводятся не позднее 24 часов с момента принятия решения, а при необходимости направления уголовного дела прокурору или в суд – после его фактического направления.
58. В случае установления фактов несоответствия внесенной в ЕРДР информации материалам уголовного производства принимаются меры по устранению выявленных нарушений путем редактирования сведений в формах.
Редактирование сведений в формах заключается в изменении ранее введенных в эту же форму данных, за исключением внесения корректировок в форму К-1, согласно приложению 1 к настоящим Правилам и форму К-2 согласно, приложению 2 к настоящим Правилам, реквизиты с 1 по 5 и сведения о заявителе в форме Е-1, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, которые производятся пользователями самостоятельно.
Редактирование внесенных в ЕРДР данных осуществляется на основании ходатайств инициаторов, направляемых непосредственно в уполномоченный орган с приложением подтверждающих процессуальных документов, а также по рапорту уполномоченного прокурора, согласованного с руководителем уполномоченного органа, о чем незамедлительно уведомляется орган, сведения которого были отредактированы.
После редактирования данных по ходатайству надзирающего прокурора, указанные сведения в последующем по ходатайству органов уголовного преследования могут быть изменены только после согласования с прокурором.
Реквизиты «Силы и средства, способствующие раскрытию уголовного правонарушения», введенные в отчетном периоде редактируются по ходатайству органа расследования без приложения подтверждающих документов в течение 24 часов с момента его поступления, а при поступлении ходатайства в последний день отчетного периода – в этот же день.»;
пункт 68 изложить в следующей редакции:

«68. Сотқа дейінгі тергеудің тіркеу нөмірі осы Қағиданың 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қалыптасады.
Ақпараттық жүйеге қол жеткізімділіктің болмауына әкеп соққан  туындаған штаттан тыс жағдай туралы тиісті акті осы Қағиданың 21-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құрастырылады, онда қылмыстық құқық бұзушылық туралы қабылданған арыздар мен хабарламалардың және ақпараттық жүйеге қолжетімділік болмаған мерзімде тіркелген басталған сотқа дейінгі тергеулердің себептері, ұзақтығы, саны мен тізімі бейнеленеді.
Тіркеуге жауапты лауазымды адам ақпараттық жүйеге қол жетімділік болмаған жағдайда, осы Қағиданың 11-17-қосымшаларына сәйкес қағаз нұсқаларын толтырады және оқыс жағдай туралы актімен бірге 24 сағат ішінде мәліметтерді ақпараттық жүйеге енгізу үшін ілеспе хатпен уәкілетті органға ұсынады.
Уәкілетті органның қызметкері қағаз нұсқасында ұсынылған мәліметтерді олардың келіп түскен кезінен бастап 24 сағаттан кешіктірмей тіркеу нөмірлерін сақтай отырып ақпараттық жүйеге енгізеді.
131112131516171820-қосымшалар осы бұйрықтың 12345678910-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
осы бұйрықтың 11-қосымшасына сәйкес 21-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетi (бұдан әрі - Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» нормативтік-құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналасуын;
4) осы бұйрықтың мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, сонымен қатар Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                              А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 99 бұйрығына 1-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы
арыздар мен хабарларды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 1-қосымша
Нысан
К-1 нысаны                  АЕК-нда тіркеу
1. АЕК нөмірі ________________  Қабылдау күні мен уақыты ________________

«68. Регистрационный номер досудебного расследования формируется по форме, согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
О возникшей нештатной ситуации, повлекшей отсутствие доступа к информационной системе, составляется акт о нештатной ситуации по форме, согласно приложению 21 к настоящим Правилам, в котором отражаются причины, длительность, количество и список принятых заявлений, сообщений об уголовных правонарушениях и начатых досудебных расследований, зарегистрированных в период отсутствия доступа к информационной системе.
Должностным лицом, ответственным за регистрацию, при отсутствии доступа к информационной системе, заполняются бумажные формы, согласно приложениям 11-17 к настоящим Правилам и с актом о нештатной ситуации в течение 24 часов, сопроводительным письмом, предоставляется в уполномоченный орган для ввода сведений в информационную систему.
Сотрудником уполномоченного органа сведения, представленные на бумажных формах, в срок не позднее 24 часов с момента их поступления, вносятся в информационную систему с сохранением регистрационных номеров.
Приложения 131112131516171820 изложить в редакции, согласно приложениям 12345678910 к настоящему приказу;
дополнить приложением 21 согласно приложению 11 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе нормативных правовых актов «Әділет» в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
4) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 99
Приложение 1 к Правилам приема
и регистрации заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Форма                   К-1 Учет в КУИ
1. Номер КУИ _________________________ Дата и время приема____________________________

2. Тіркеу органы  _______________________________________________
3. Жасалу ауданы (гарнизонда, көлікте) _________________________________
3.1  Әскери бөлім нөмірі __________________________________________
4. Талон нөмірі __________________ Талон күні __________________________
5. Оқиғаның сипаттамасы
Құқық бұзушылықтың мән-жайы
Арызданушы туралы мәлімет
6. Хабар түрі: жеке адамның жазбаша арызы (01), жеке адамның ауызша арызы (02), органның/ұйымның лауазымды тұлғасының хабары (03), өз кінәсін мойындап келу (04), бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабар (06), лауазымды адамның баянаты (07), Жедел басқару орталығының (бұдан әрі – ЖБО) хабары (08), анықталмаған адамның арызы (09), лауазымды адамның бастама баянаты  (ЖІҚ барысында қызметкермен анықталды) (10).
7. Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН) ____________________________________
7.1. Ұйымның атауы ______________________________________________________
8.   ЖБО атауы __________________________
8.1. ЖБО тіркеу нөмірі __________ ЖБО-да тіркеу күні мен уақыты__________
8.2. ЖБО қызметкерінің лауазымы ______________
8.3. ЖБО қызметкерінің тегі _______________
9.  Жеке сәйкестендiру нөмiрі ___________________________________
9.1. Тегі              9.2 Аты     9.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_______________  _________________________ _____________________________
9.4. Туған күні _______________
10. Мекен-жайы
Республика___________________         Облыс _____________________
Аудан________________________         Елді-мекен ___________________
Көше________________________          Үй __ Корпус __ Пәтер ________
11. Телефон ________________ Ұялы телефон ____________ e-mail __________
_________________________________________________________________________
12. Аумақтық тиесілігі (ішкі ведомстволығы) бойынша түскен арыздар мен хабарлар
12.1. Арыздар мен хабарлар келіп түскен қылмыстық қудалау органы:
_________________________________________________________________________
12.2. Шығыс нөмірі №_______________________  20__жылғы «__» _____________
12.3. АЕК-да тіркелген нөмірі ______________  20__жылғы «__» ____________
Қосымша ақпарат
_________________________________________________________________________
13. Ескертпе
Ескертпе сипаттамсы
_________________________________________________________________________
14.Лауазымды адам (кімге тапсырылды)
Есепке алу күні ___________________ Түзету енгізілген күні ______________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 99 бұйрығына 2-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы
арыздар мен хабарларды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Талон-хабарлама
ТАЛОН-ХАБАРЛАМА
(түбіртек)
ТАЛОН-УВЕДОМЛЕНИЕ
(корешок) /___/___/___/___/___/___/___/___/
(карточканың саны\номер карточки)
Арыз\заявление, хабар\сообщение
__________________________________
(арызданушының аты-жөні
\фамилия, инициалы заявителя)
__________________________________
(мекеме атауы \ наименование организации)
қабылданды\принято.
Арыздың, хабардың қысқаша мазмұны\краткое содержание заявлений, сообщений
_________________________________
_________________________________
_________________________________
Ақпаратты есепке алу кітабындағы/Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінде тіркеу жазбасының нөмірі мен күні\номер и дата
регистрационной записи в Книге учета информации/ Едином реестре досудебных расследований ___«___»_______20_____жылы\года
Арызды, хабарды қабылдаған қызметкердің лауазымы, аты-жөні, қолы \должность, Ф.И.О., подпись сотрудника, принявшего заявление, сообщение
________________________________
________________________________
_____________________________________________
(қолы\подпись)
Талон-хабарламаны қабылдаушының қолы\подпись получившего талон-уведомление______«___» cағ \час «___» минут
«____»_____________20___жылы\года
Интернет желісінің мекен жайы:
http:\\service.pravstat.kz
Адрес интернет ресурса:
http:\\service.pravstat.kz
SMS бойынша хабарласу 1012 телефон нөмірі арқылы
1012 номер телефона SMS сообщения Телефон бойынша 8 800-080-7777 нөмірі арқылы
Со стационарного телефона по номеру 8 800-080-7777
Ұялы телефон бойынша 1414 нөмірі
арқылы
С мобильного телефона по номеру1414
Арызды қабылдаған қылмыстық қудалау органның телефон нөмірі___________________
Номер телефона органа уголовного преследования, принявшего заявления: ____________________
ТАЛОН-ХАБАРЛАМА
(жыртылмалы талон)
ТАЛОН-УВЕДОМЛЕНИЕ
(отрывной талон)
/__/___/___/___/___/___/___/___/
(карточканың саны\номер карточки)
Арыз \ заявление, хабар\сообщение
_____________________________________
(арызданушының аты-жөні \фамилия, инициалы заявителя)
_____________________________________
(мекеме атауы\наименование организации)
қабылданды \принято.
Қабылдаған\принял____________________
(лауазымы, аты-жөні\ должность, фамилия и инициалы)
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
(орган атауы, мекенжайы және қызметтік телефоны \наименование органа, адрес и служебный телефон) ________________
Ескерту\примечание:
Арыз, хабар бойынша шешім қылмыстық-процессуалдық заңында белгіленген мерзімде қабылданатын болады\решение по заявлению, сообщению будет принято в сроки, установленные уголовно-процессуальным законом «___»____________20____жылы\ года
________________________
(қолы\подпись)
Интернет желісінің мекен жайы:
http:\\service.pravstat.kz
Адрес интернет ресурса:
http:\\service.pravstat.kz
SMS бойынша хабарласу 1012
телефон нөмірі арқылы
1012 номер телефона SMS сообщения
Телефон бойынша 8 800-080-7777 нөмірі арқылы
Со стационарного телефона по номеру 8 800-080-7777
Ұялы телефон бойынша 1414 нөмірі арқылы
С мобильного телефона по номеру 1414
Арызды қабылдаған қылмыстық қудалау органның телефон нөмірі _____________
Номер телефона органа уголовного преследования, принявшего заявления:
____________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 99 бұйрығына 3-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы
арыздар мен хабарларды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 11-қосымша
Нысан
Е-1 нысаны
СДТБТ-нде тіркеу

2. Орган регистрации _________________________________________________________________
3. Район (гарнизон, на транспорте) совершения ________________________________________
3.1 Номер войсковой части ____________________________________________________________
4. Номер талона ____________________________ Дата талона _____________________________
5. Описание события
Фабула правонарушения
Сведения о заявителе
6. Вид сообщения: письменное заявление физического лица (01), устное заявление физического лица (02), сообщение должностного лица органа/организации (03), явка с повинной (04), сообщения в средствах массовой информации (06), рапорт должностного лица (07), сообщение Центра оперативного управления (далее – ЦОУ) (08), заявление неустановленного лица (09), инициативный рапорт должностного лица (выявлено сотрудником в ходе ОРД) (10).
7. Бизнес - идентификационный номер (БИН) ____________________________________________
7.1.Название организации _____________________________________________________________
8. Название ЦОУ ______________________________________________________________________
8.1. Номер учета ЦОУ _________________ Дата-время приема ЦОУ__________________________
8.2. Должность сотрудника ЦОУ______________
8.3. Фамилия сотрудника ЦОУ _______________
9. Индивидуальный идентификационный номер ___________________________________
9.1. Фамилия                     9.2 Имя              9.3 Отчество (при его наличии)
__________________________ _________________________ _________________________________
9.4. Дата рождения _______________
10.Адрес
Республика___________________ Область _____________________
Район________________________ Населенный пункт____________________
Улица________________________ Дом__ Корпус __Квартира____
11. Телефон_____________ Мобильный телефон_______________ e-mail __________
______________________________________________________________________________________
12. Заявление, сообщение, поступившее по территориальности (подведомственности)
12.1. Орган уголовного преследования, откуда поступило заявление, сообщение:
_____________________________________________________________________________________
12.2. Исходящий номер _______________________ «______»______________________20___ года
12.3. Номер регистрации в КУИ _______________ «______»______________________20 ___года
Дополнительная информация
______________________________________________________________________________________
13. Примечание
Описание примечания
___________________________________________________________________________________________
14. Должностное лицо (кому поручено)
Дата учета _________________________ Дата корректировки ___________________
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 99
Приложение 4 к Правилам приема
и регистрации заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Талон-уведомление
ТАЛОН-ХАБАРЛАМА
(түбіртек)
ТАЛОН-УВЕДОМЛЕНИЕ
(корешок) /___/___/___/___/___/___/___/___/
(карточканың саны\номер карточки)
Өтініш \заявление, хабарлама\сообщение
__________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні
\фамилия, инициалы заявителя)
__________________________________
(мекеме атауы \ наименование организации)
қабылданды\принято.
Өтініш, хабарламаның қысқаша мазмұны\краткое содержание заявлений, сообщений
________________________________________
________________________________________
________________________________________
Ақпаратты есепке алу кітабындағы/Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінде тіркеу жазбасының нөмірі мен күні\номер и дата
регистрационной записи в Книге учета информации/Едином реестре досудебных расследований ____«____»_________20_____жыл\года
Өтінішті, хабарламаны қабылдаған
қызметкердің лауазымы, аты-жөні, қолы \должность, фамилия, инициалы, подпись сотрудника, принявшего заявление, сообщение
__________________________________
__________________________________
__________________________________
______________
(қолы\подпись)
Талон-хабарламаны қабылдаушының қолы \подпись получившего талон-уведомление
_________«___» cағат \часов «___» минут
«____»_________________20___жылы\года
Интернет желісінің мекен жайы:
http:\\service.pravstat.kz
Адрес интернет ресурса:
http:\\service.pravstat.kz
SMS бойынша хабарласу 1012 телефон
нөмірі арқылы
1012 номер телефона SMS сообщения
Телефон бойынша 8 800-080-7777
нөмірі арқылы
Со стационарного телефона по
номеру 8 800-080-7777
Ұялы телефон бойынша 1414 нөмірі
арқылы
С мобильного телефона по номеру
1414
Өтінішті қабылдаған қылмыстық ізге
түсу органының телефон нөмірі ___________________
Номер телефона органа уголовного
преследования,
принявшего заявления: ____________
ТАЛОН-ХАБАРЛАМА
(жыртылмалы талон)
ТАЛОН-УВЕДОМЛЕНИЕ
(отрывной талон) /__/___/___/___/___/___/___/___/
(карточканың саны\номер
карточки)
Өтініш \ заявление, хабарлама\сообщение
____________________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні \
фамилия, инициалы заявителя)
____________________________________________
(мекеме атауы \ наименованиеорганизации)
қабылданды \принято.
Қабылдаған\принял____________________________
(лауазымы, аты-жөні\ должность,
фамилия и инициалы)
____________________________________________
____________________________________________
____________________________________________
(орган атауы, мекенжайы және
қызметтік телефоны \
наименование органа, адрес и
служебный телефон)
________________________________
Ескерту \примечание:
Өтініш, хабарлама бойынша шешім
Қылмыстық-процессуалдық заңында
белгіленген мерзімде
қабылданатын болады \ решение по
заявлению, сообщению будет
принято в сроки, установленные
Уголовно-процессуальным законом
«___»______________20____жылы\ года
________________________
(қолы \ подпись)
Интернет желісінің мекен жайы:
http:\\service.pravstat.kz
Адрес интернет ресурса:
http:\\service.pravstat.kz
SMS бойынша хабарласу 1012
телефон нөмірі арқылы
1012 номер телефона SMS
сообщения
Телефон бойынша 8 800-080-7777
нөмірі арқылы
Со стационарного телефона по
номеру 8 800-080-7777
Ұялы телефон бойынша 1414 нөмірі
арқылы
С мобильного телефона по номеру
1414
Өтінішті қабылдаған қылмыстық
ізге түсу органының
телефон нөмірі _________________
Номер телефона органа уголовного
преследования,
принявшего заявления: _________
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 99
Приложение 11 к Правилам приема
и регистрации заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Форма Е-1
Регистрация в ЕРДР

1. СДТБТ нөмірі ______________________________
Тіркеу күні, уақыты ____________________________
Шұғыл тергеу әрекеттерін жүргізудің күні мен уақыты ____________________
2. Тіркеу органы _______________________________________________________
3. Жасалу ауданы (гарнизонда, көлікте) _________________________________
3.1 Әскери бөлім нөмірі ________________________________________________
4. АЕК нөмірі ______________________ АЕК күні  «____»___________________
5. СДТБТ-нен бөлінді №______________________
Мыналарға қатысты: ҚР ҚПК 44-бабы 3-бөлігі тәртібіндегі қылмыстық құқық бұзушылыққа (қылмысқа) қатысты (01) ҚР ҚПК 44-бабы 1-бөлігі тәртібіндегі адамға қатысты (02)
________________________________________________________________________
6. Мынадай жолмен жасырылды: тіркемеу (01), негізсіз қараусыз қалдыру және негізсіз номенклатуралық істе (нарядта) сақтау (02), ҚР ҚПК 181-бабы 5-бөлігіне сәйкес уәкілетті мемлекеттік органға немесе лауазымды адамға негізсіз жолдау (03), аталған мәселені қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға негізсіз жолдау (04), негізсіз қоса тіркеу (05), жеке айыптау істері бойынша сотқа негізсіз жолдау (06), іс жүзінде берусіз тергеуге алынғандығына (аумақтық тиесілігіне) қарай беру жолымен (07), басқа қылмыстық құқық бұзушылыққа тән белгілерін иеленуші материалды бөлек өндіріске шығармау (08), қылмыстық құқық бұзушылық белгілері бар болған жағдайда әкімшілік жауапкершілікке негізсіз тарту (09).
6.1 Есепке алудан жасырылған қылмыстық құқық бұзушылықты анықтады: Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитеті басқармасының қызметкері (1), прокурор (2), сот (3), ведомстволық жолмен (4)
6.2 Қылмыстық құқық бұзушылықты (қылмысты) жасырған орган ______________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
7. Бірлескен жұмыс нәтижесінде анықтады: арнайы прокурор (01), Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі - ҰҚК) (02), ҰҚК шекара қызметі (03), ҰҚК, сыртқы барлау саласындағы уәкілетті орган (04), Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - ІІМ) (05), Қаржы министрлігінің мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі - ҚМ МКК) (06), Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі - МҚСЖҚІА) (07), Мемлекеттік күзет қызметі (бұдан әрі – МКҚ) (08).

1. Номер ЕРДР______________________________
Дата-время регистрации ____________________________
Дата и время проведения неотложных следственных действий _______________________________
2. Орган регистрации ___________________________________________________________________
3. Район (гарнизон, на транспорте) совершения __________________________________________
3.1. Номер войсковой части _____________________________________________________________
4. Номер КУИ______________________________ дата КУИ «____»___________________
5. Выделен из ЕРДР №______________________
В отношении: в отношении уголовного правонарушения (преступления) в порядке части 3 статьи 44 УПК РК (01) в отношении лица в порядке части 1 статьи 44 УПК РК (02)
_______________________________________________________________________________________
6. Укрыто путем: не регистрации (01), необоснованного оставления без рассмотрения и хранения в номенклатурном деле (наряде) (02), необоснованного направления в уполномоченный государственный орган или должностному лицу в соответствии с частью 5 статьи 181 УПК РК (03), необоснованное направление в уполномоченный орган, в компетенцию которого входит рассмотрение данного вопроса (04), необоснованного приобщения (05), необоснованного направления в суд по делам частного обвинения (06), путем передачи по подследственности (территориальности) без фактической передачи (07), не выделения в отдельное производство материала, имеющего признаки другого уголовного правонарушения (08), необоснованного привлечения к административной ответственности при наличии признаков уголовного правонарушения (09).
6.1. Укрытое от учета уголовное правонарушение выявлено: сотрудником Управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам (1), прокурором (2), судом (3), ведомственным путем (4)
6.2. Орган, укрывший уголовное правонарушение (преступление) ___________________________
________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________
7. Выявлено в результате совместной работы: специальным прокурором (01), Комитетом национальной безопасности (далее – КНБ) (02), Пограничной службой КНБ (03), КНБ, уполномоченным органом в сфере внешней разведки (04), Министерством внутренних дел (далее-МВД) (05), Комитетом государственных доходов Министерства финансов (далее - КГД МФ) (06), Агентством по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - АДГСПК) (07), Службой государственной охраны (далее – СГО) (08).

8. Мынадай нәтижелер бойынша тіркелді: әлеуметтік-экономикалық саладағы заңдылықты қадағалау желісі бойынша тексерістер (01), мемлекеттік органмен өз қызметкеріне қатысты жүргізілген тексерулер (02).
9. Жасалған күні __________________ жасалған уақыты ____________________
9.1 Қылмыс/теріс қылық сипаттамасы
Қылмыс/теріс қылық мән-жайы
10. Қылмыстық құқық бұзушылықты (қылмысты) саралау ҚР ҚК ______ _________
ҚР ҚК 11-бабы бойынша: анықталмады (0), ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
ҚР ҚК 24-бабы бойынша: дайындалды (1), қастандық жасалды (2).
10.1 Қылмысты саралау 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК _____________
10.2. Құқық қорғау және арнайы органның қызметкеріне қатысты тіркелді: ІІМ (013), ІІМ қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (009), ІІМ Төтенше жағдайлар комитеті (019), ІІМ Ұлттық Ұланы (020), ҚР ІІМ әскери-тергеу басқармасы (031), ҚМ МКК экономикалық тергеулер қызметі (016), МҚСЖҚІА сотқа дейінгі тергеп-тексеру департаменті (015), ҰҚК (017), ҰҚК шекара қызметі (022), МҚҚ (023), «Сырбар» сыртқы барлау қызметі (038); прокурор (011);
Арыз беруші туралы мәлімет
20. Арыз түрі: жеке адамның жазбаша арызы (01), жеке адамның ауызша арызы (02), органның/ұйымның лауазымды тұлғасының хабарламасы (03), өз кінәсін мойындап келу (04) ауызша нысанда өз кінәсін мойындап келу (05), бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабарлар (06), лауазымды тұлғаның баянаты (07).
21. Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН)___________________________________
21.1 Ұйымның атауы ___________________
22. Жеке сәйкестендiру нөмiрі (ЖСН) ___________________________________
22.1 Тегі           13.2 Аты     13.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_________________  __________________________ _________________________
23. Туған күні ________________
24. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттің азаматы (2), азаматтығы жоқ адам (3), шетел азаматы (4), оралман (5), шетел азаматының азаматтығы (анықтамалық бойынша) __________________________________________.
25. Жеке басты куәландыратын құжат: Қазақстан Республикасы азаматының төлқұжаты (01), Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі (02), шетел азаматының ҚР-да мекендеу қағазы (03), азаматтығы жоқ адамның куәлігі (04), Қазақстан Республикасының дипломатиялық төлқұжаты (05), Қазақстан Республикасының қызметтік төлқұжаты (6), босқынның куәлігі (07), теңізшінің жеке куәлігі (08), шетелдік төлқұжат (09), жүргізуші куәлігі (10), қайтуға куәлік (11), жеке куәлік алуға жасы келмеген адамның туу туралы куәлігі (12), туу туралы актілік жазба (13), әскери билет (14) басқа құжат (15).
Құжат №_____________ беру күні_________________
Құжатты берген __________________________________________________________

8. Зарегистрировано по результатам: проверки по линии надзора за законностью в социально-экономической сфере (01), проверок, проведенных государственным органом, в отношении своего сотрудника (02).
9. Дата совершения__________________ время совершения ____________________
9.1. Описание преступления/проступка
Фабула преступления/проступка
10. Квалификация уголовного правонарушения (преступления) _________ ____________ УК РК по статье 11 УК РК: не определена (0), небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4).
по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
10.1 Квалификация преступления _________________________ по УК РК от 16 июля 1997 года
10.2. Зарегистрировано в отношении сотрудника правоохранительного и специального органа: МВД (013), Комитета уголовно-исполнительной системы МВД (009), Комитета по чрезвычайным ситуациям МВД (019), Национальной гвардии МВД (020), военно-следственного управления МВД РК (031), службы экономических расследований КГД МФ (016), Департамента досудебных расследований АДГСПК (015), КНБ (017), Пограничной службы КНБ (022), СГО (023), Службы внешней разведки «Сырбар» (038); прокурора (011);
Сведения о заявителе
20. Вид заявления: письменное заявление физического лица (01), устное заявление физического лица (02), сообщение должностного лица органа/организации (03), явка с повинной (04), явка с повинной, поданная в устной форме (05), сообщения в средствах массовой информации (06), рапорт должностного лица (07).
21. Бизнес идентификационный номер (БИН)____________________________________
21.1 Название организации___________________
22. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ___________________________________
22.1 Фамилия                          13.2 Имя           13.3 Отчество (при его наличии)
_______________________________ ________________________  ____________________________
23. Дата рождения ________________
24. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), гражданин государства-участника Содружества Независимых Государств (2), лицо без гражданства (3), иностранец (4), оралман (5), гражданство иностранца (по справочнику)
_____________________________________________________________
25. Документ, удостоверяющий личность: паспорт гражданина Республики Казахстан (01), удостоверение личности гражданина Республики Казахстан (02), вид на жительство иностранца в Республике Казахстан (03), удостоверение лица без гражданства (04), дипломатический паспорт Республики Казахстан (05), служебный паспорт Республики Казахстан (6), удостоверение беженца (07), удостоверение личности моряка (08), заграничный паспорт (09), водительское удостоверение(10), свидетельство на возвращение (11), свидетельство о рождении лица, не достигшего возраста для получения удостоверения личности(12), актовая запись о рождении (13), военный билет (14), иной документ (15):
№ документа _____________ дата выдачи_________________
Кем выдан документ___________________________________
________________________________________________________________________________________

26. Мекен-жайы:
Республика___________________         облыс _____________________
аудан________________________         елді-мекен_________________
көше_________________________
үй__ корпус __пәтер____
27. Телефон_____________   ұялы телефон _______________ e-mail _________
Құқық бұзушылық туралы мәлімет
28. Қылмыс жасалды: республикалық орталықта (01), облыс орталығында (02), аудан орталығында (03), қалада (04), әскери қалашықта (05), ауылда (06), дұрыстау колониясында (07), тәрбиелеу колониясында (08), емдеу-профилактикалық мекемесiнде (09), әскери бөлігінің аумағында (10), тергеу изоляторларында (11), уақытша ұстау изоляторында (12), қоныс колониясында (13), басқа орындарда (15), мемлекеттік шекарада (16), бірнеше мемлекеттердің аумағында (17).
29. Жасалған орны: көше (алаң) (001), базар (002), теміржол вокзалы (003), теңіз (өзен) вокзалы (004), сапаржай (005), әуе вокзалы (006), метрополитен (059), үйдің (жеке үйлерді қоспағанда) қоршалмаған ауласы (007), саябақ (гүлзар) (008), жағажай (009), әуежай (010), перрон (011), су қоймасы (013), орман, ағаш егілген жер (014), өзеннің жағасы (019), өзге де көшелік жерлер (012), алаңқай, жыра (015), жайлау (079), автотұрақ (016), жанар-жағармай құю стансасы (ЖҚС) (017), жеке аула, соның ішінде қоршалған (018), жылу трассалары (020), канализация (073), зират (074);
өндірістік ғимараттар (075), өнеркәсіптік ғимараттар (076), пәтер (021), үй (022), тұрғын үй кіреберісі (023), лифт бөлігі (024), шатырдың асты (025), төле (026), қонақүй (027), жатақхана (028), медициналық мекеме (029), демалу үйі (шипажай) (030), саяжай (031), казарма (032), тұрғын үйлердің қосалқы орынжайы (033), сақтау орны (034), вагон (035), контейнер (036), гараж (037), балабақша (бөбекжай) (038), қора (039), гардероб (041), қойма (043), оқу орны (044), түнгі клуб (046), ломбард (048), ойын бизнесінің объектісі (049), жолаушылар пойызы вагонының тамбуры (050), қызметтік кабинеттер (077), асүйдің қосалқы орынжайлары (078), салынып жатқан немесе тасталып кеткен ғимараттар (080), жерасты коммуникациялары (090), мәдениет үйі (060), басқа да орынжайлар (045)
жеке дүкен (053), әскери сауда мекемесі (054), комиссиялық дүкен (055), буфет (056), дүңгіршек (057), дәмхана (мейрамхана) (058),
мемлекетаралық банк (061), мемлекеттік банк (062), акционерлік банк (063), шетелдің қатысуы бар банк (064), жеке банк (065), акционерлік қоғам (067), еншілес акционерлік банк (069), кәсіпорындар мен мекемелердің кассалары (071), айырбастау орны (072),

26. Адрес:
Республика___________________   область _____________________
район________________________   населенный пункт____________________
улица________________________
дом__ корпус __квартира____
27. Телефон_____________ мобильный телефон_______________ e-mail _________
Сведения о правонарушении
28. Преступление совершено: в республиканском центре (01), в областном центре (02), в районном центре (03), в городе (04), в военном городке (05), в поселке, ауле (06), в исправительной колонии (07), в воспитательной колонии (08), в лечебно-профилактическом учреждении (09), на территории воинской части (10), в следственном изоляторе (11), в изоляторе временного содержания (12), колонии - поселении (13), в других местах (15), на государственной границе (16), на территории нескольких государств (17).
29. Место совершения: улица (площадь) (001), рынок (002), вокзал железнодорожный (003), вокзал морской (речной) (004), автовокзал (005), аэровокзал (006), метрополитен (059), не огороженный двор дома (за исключением частных) (007), парк (сквер) (008), пляж (009), аэропорт (010), перрон (011), водоем (013), лес, лесопосадка (014), берег реки (019), прочие уличные места (012), пустырь, овраг (015), пастбище (079), автостоянка (016), автозаправочная станция (АЗС) (017), частный двор, в том числе, огороженный (018), тепловые трассы (020), канализационные колодцы (073), кладбище (074);
производственные помещения (075), промышленные помещения (076), квартира (021), дом (022), подъезд жилого дома (023), лифтовой отсек (024), чердак (025), подвал (026), гостиница (027), общежитие (028), медучреждение (029), дом отдыха (санаторий) (030), дача (031), казарма (032), подсобное помещение жилых домов (033), хранилище (034), вагон (035), контейнер (036), гараж (037), детский сад (ясли) (038), сарай (039), гардероб (041), склад (043), учебное заведение (044), ночной клуб (046), ломбард (048), объект игорного бизнеса (049), тамбур вагона пассажирского поезда (050), служебные кабинеты (077), подсобные помещения кухни (078),строящиеся или заброшенные здания (080), подземные коммуникации (090), дом культуры (060), другие помещения (045)
магазин частный (053), военно-торговое учреждение (054), магазин комиссионный (055), буфет (056), киоск (057), кафе (ресторан) (058),
банк межгосударственный (061), банк государственный (062), банк акционерный (063), банк с иностранным участием (064), банк частный (065), акционерное общество (067), дочерний акционерный банк (069), кассы предприятий и учреждений (071), обменный пункт (072),

кеңсе (081), база (082), дәріхана (083), байланыс бөлімшесі (084), мұражай (085), көрме залы (086), діни ғұрып жіберу орындары (087), театр, кинотеатр (088), жоғары оқу орны (089),
қоғамдық көлік (091), теміржол көлігі (092), әуе көлігі (093), теңіз/өзен көлігі (094), электр көлігі (095), автомобиль көлігі (096), жеке көлік (097), басқа механикаланған көлік (098), автодаңғыл (трасса) (099), басқа орын (100)
29.1 Қоғамдық орын: қоғамдық орында (1), жұмыс уақытынан тыс мерзімдегі қоғамдық орында (2).
30. Объектіні күзету: мемлекеттік (1), жеке (2), арнайы (3), жоқ (4), ведомстволық (5), ведомстволық емес (6).
31. Жасалу орны: Республика, облыс, аудан, елді-мекен, көше, үй, корпус, пәтер
32. Қолсұғушылық бұйымы:
құнды металдар мен бұйымдар (001), оның ішінде: алтын (002), күміс (003), ақ алтын (004), зергерлік бұйымдар (005), құнды тастар (006), құнды тастар мен басқа да металдар (007);
түсті және қара металл (008):
оның ішінде: электр жіберу желілерінен (009), қара металл (010), сирек жерлі металл (011), сынап металл (012), кабель (теледидарлық, телефондық) (013);
табиғат ресурстары (014):
оның ішінде: мұнай (015), мұнай өнімдері (016), жанар-жағар май материалдары (ЖЖМ) (017), жанармай (018), көмір (019), табиғи газ (020), орман және орман өнімдері (021), балықтың бағалы тұқымдары (022), сирек жануарлар мен құстар (023), радиобелсенді материалдар (024);
мәдени құндылықтар (025):
оның ішінде: әдеби, тарихи құндылықтар (026), антиквариат (027), өнер туындылары (028);
құжаттар (029):
оның ішінде: төлқұжат (030), жеке куәлік (031), қызметтік куәлік (032), жылжымайтын мүлікке, соның ішінде үйге, пәтерге құжаттар (033), жер учаскесіне құжаттар (034), басқа да құжаттар (035);
телебейнеаппаратура және басқалар (036):
оның ішінде: есептеу (компьютерлік) техникасы (037), теле-бейнеаппаратура (038), радиоаппаратура (039), басқа да техника (040), ұялы телефондар (041), байланыс құралдары (042), медициналық техника (097);
көлік құралдары (043):
оның ішінде: жүк көлік құралдары (044), автомобильдер (045), мотоциклдер (046), мопедтер (047), велосипедтер (048), басқа да көлік құралдары (049);
азық-түлік тауарлары (050):
оның ішінде: астық (051), ауыл шаруашылығы өнімдері (052), ет өнімдері (053), балық өнімдері (054), спирттік өнімдер (055), темекі бұйымдары (056);
өндірістік тауарлар (057):
оның ішінде: құрылыс материалдары (058), автобөлшектер (059), ораулар (дөңгелектер) (060);
үй құсы, мал (061):

офис (081), база (082), аптека (083), отделение связи (084), музей (085), выставочный зал (086), места отправления религиозного культа (087), театр, кинотеатр (088), высшее учебное заведение (089),
общественный транспорт (091),транспорт железнодорожный (092), транспорт воздушный (093),транспорт морской, речной (094), транспорт электрический (095), транспорт автомобильный (096), транспорт личный (097), транспорт другой механизированный (098), автострада (трасса) (099), другое место (100)
29.1 Общественное место: общественное место (1), общественное место в период его не функционирования (2).
30.Охрана объекта: государственная (1), частная (2), специальная (3), отсутствует (4), ведомственная (5), вневедомственная (6).
31. Место совершения: Республика, область, район, населенный пункт, улица, дом, корпус, квартира
32. Предмет посягательства:
драгоценные металлы и изделия (001),
из них: золото (002), серебро (003), платина (004), ювелирные изделия (005), драгоценные камни (006), друге драгоценные камни и металлы (007);
цветной и черный металл (008):
из них: с линии электропередач (009), металл черный (010), металл редкоземельный (011), металл ртуть (012), кабель (телевизионный, телефонный) (013);
природные ресурсы (014):
из них: нефть (015), нефтепродукты (016), горюче-смазочные материалы (ГСМ) (017), бензин (018), уголь (019), природный газ (020), лес и лесопродукты (021), ценные породы рыб (022), редкие животные и птицы (023), радиоактивные материалы (024);
культурные ценности (025):
из них: художественные, исторические ценности (026), антиквариат (027), произведения искусства (028);
документы (029):
из них: паспорт (030), удостоверение личности (031), служебное удостоверение (032), документы на недвижимость, в том числе, дом, квартиру (033), документы на земельный участок (034), документы другие (035);
телевидеоаппаратура и другое (036):
из них: техника вычислительная (компьютерная) (037), телевидеоаппаратура (038), радиоаппаратура (039), техника другая (040), сотовые телефоны (041), средства связи (042), медицинская техника (097);
транспортные средства (043):
из них: транспортные средства грузовые (044), автомобили (045), мотоциклы (046), мопеды (047), велосипеды (048), другие транспортные средства (049);
продовольственные и другие товары (050):
из них: зерно (051), сельскохозяйственные продукты (052), мясопродукты (053), рыбопродукты (054), спиртные продукты (055), табачные изделия (056);
промышленные товары (057):
из них: строительные материалы (058), автозапчасти (059), скаты (колеса) (060);
домашняя птица, скот (061):

оның ішінде: ұсақ үй малы (ешкі, қой) (062), ірі қара мал (жылқы, сиыр) (063), үй құсы (064);
дәрі-дәрмектер (065):
оның ішінде: есірткі құралдары (066), қатты әсер ететін дәрі-дәрмектер (067);
жүктер (068):
оның ішінде: темір жол көлігіндегі жүктер (069), су көлігіндегі жүктер (070), әуе көлігіндегі жүктер (071), автомобиль көлігіндегі жүктер (096);
киім (072):
оның ішінде: терілер (073), бас киімдер (074), сөмке (портфель) (075), киім, аяқ киім (076), жолаушылардың киімдері (077), киелген киімдер (078), барсетка (079);
қару (080):
оның ішінде: оқ ататын қару (081), травматикалық, пневматикалық қару (082), оқ-дәрі (083), жарылғыш заттар (084);
ақша (085):
оның ішінде: валюта (086), бағалы қағаздар (087), салықтар мен міндетті төлемдер (088);
әскери бөлімшелері және мекемелердің мүлкі (089):
оның ішінде: әскери техника (090);
басқалар (091):
оның ішінде: хабарлау жолдары (092), электр энергиясы (093), зияткерлік меншік объектілері (094), адамның ағзалары мен тіні (095).
32.1 Қолсұғушылық бұйымының меншіктігі: мемлекеттік (01), ұжымдық (02), кооперативтік (03), акционерлік (04), қоғамдық ұйымның (05), шетелдің қатысумен бірлескен (06), шетелдік фирманың (07), дербес (08), жеке (09).
33. Саралау бойынша қосымша белгілер: өз-өзіне қол жұмсау (суицид) (01), өз-өзіне қол жұмсау талпынысы (02), танылмаған мәйіт (03), күш көрсету арқылы өлтіру белгілері жоқ мәйіт (04), хабар-ошарсыз кеткендерді тіркеу (05), сапасыз өнімнен улану (06), дәрі-дәрмекпен улану (07), алкогольмен улану (08), жазатайым оқиға (09), қалта ұрлығы (10), өрт (11);
контрабанда: есірткі заттарын, прекурсорларды, улы заттарды (12), радиобелсенді заттарды (қалдықтарды) немесе ядролық материалдарды (13), жарылғыш заттарды, қарулануды, әскери техниканы, қаруды, оқ-дәрілерді (14), жаппай жою қаруын жасау үшін қолданылуы мүмкін құрылғы материалдарын немесе компоненттерді (15);
қылмыстық құқық бұзушылық экономикалық ретінде тіркелді (16).
33.1 Қосымша мәліметтер: апат (01), соғыс техникасымен байланысты (02), арнайы техникасымен байланысты (03), қаруды абайсыз ұстау (04), жарылғыш затты абайсыз ұстау (05), электр тоғымен зақымдау (06), төмен температуралардың әсері (07), өкімдегі шектеу (08), есірткімен байланысты (09), тапсырыс бойынша (12), күш қолданумен (13), есірткі құралдарын өткізу мақсатында немесе өткізу (14), азаматтардың конституциялық құқықтарын бұзумен байланысты (15), әлеуметтік алауыздықты тудырумен байланысты (20), ұлттық алауыздықты тудырумен байланысты (21), рулық алауыздықты тудырумен байланысты (22), нәсілдік алауыздықты тудырумен байланысты (23), діни алауыздықты тудырумен байланысты (24), қоғамдық тәртіпті бұзған (25), жасырын цех (26), ескерілмеген өнімді өндіру және (немесе) өткізу (27), жасырын казино (28), жасырын онлайн-казино (29), ойын автоматтары залы (30), кіші - мұнай өңдеу заводтары (МӨЗ) (31), мұнай терминалы (32), шетелден кіргізілген (33).

из них: мелкий домашний скот (козы, овцы) (062), крупный скот (лошади, коровы) (063), домашняя птица (064);
медикаменты (065):
из них: наркотические средства (066), сильно действующие лекарственные средства (067);
грузы (068):
из них: грузы на железнодорожном транспорте (069), грузы на водном транспорте (070), грузы на воздушном транспорте (071), грузы на автомобильном транспорте (096);
одежда (072), меха (073), головные уборы (074), сумка (портфель) (075), одежда, обувь (076), вещи у пассажиров (077), носильные вещи (078), барсетка (079);
оружие (080):
из них: огнестрельное оружие (081), травматическое, пневматическое оружие (082), боеприпасы (083), взрывчатые вещества (084);
деньги, денежные средства (085):
из них: валюта (086), ценные бумаги (087), налоги и обязательные платежи (088);
имущество воинских частей и учреждений (089):
из них: боевая техника (090);
иные (091):
из них: пути сообщений (092), электроэнергия (093), объект интеллектуальной собственности (094), органы и ткани человека (095).
32.1 Собственность предмета посягательства: государственная (01), коллективная (02), кооперативная (03), акционерная (04), общественной организации (05), совместная с иностранным участием (06), иностранной фирмы (07), частная (08), личная (09).
33. Дополнительные отметки по квалификации: самоубийство (суицид) (01), попытка самоубийства (02), неопознанный труп (03), труп без признаков насильственной смерти (04), регистрация без вести пропавших (05), отравление некачественной продукцией (06), медикаментозное отравление (07), алкогольное отравление (08), несчастный случай (09), карманная кража (10), пожар (11);
контрабанда: наркотических веществ, прекурсоров, ядовитых веществ (12), радиоактивных веществ (отходов) или ядерных материалов (13), взрывчатых веществ, вооружения, военной техники, оружия, боеприпасов(14), материалов оборудования или компонентов, которые могут использоваться для создания оружия массового поражения (15);
уголовное правонарушение зарегистрировано, как экономическое (16).
33.1 Дополнительные сведения: катастрофа (01), связано с боевой техникой (02), связано со специальной техникой (03), неосторожное обращение с оружием (04), неосторожное обращение со взрывчатыми веществами (05), поражение электрическим током (06), воздействие низких температур (07), с ограничением в распоряжении (08), связанное с наркотиками (09), по заказу (12), с применением насилия (13), в целях сбыта либо сбыт наркотических средств (14), связано с нарушением конституционных прав граждан (15),
связано с разжиганием социальной вражды (20), связано с разжиганием национальной вражды (21), связано с разжиганием родовой вражды (22), связано с разжиганием расовой вражды (23), связано с разжиганием религиозной вражды (24), нарушавшее общественный порядок (25), подпольный цех (26), изготовление и (или) реализация неучтенной продукции (27), подпольное казино (28), подпольное онлайн-казино (29), зал игровых автоматов (30), мини-нефтеперерабатывающие заводы (НПЗ) (31), нефтетерминал (32), ввоз из-за границы (33).

33.2 Қылмыс анықталды: аналитикалық мәліметтерді қолданумен (01), тергеу қызметінің итін пайдаланумен (02).
33.3. Экономика саласында: даму институттары және ұлттық компаниялар қаржыландыратын мемлекеттік, салалық және басқа да материалдарды жүзеге асыру (01), квазимемлекеттік сектор (02), Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген бюджеттік қаражаттарды шығындау (03), бюджеттік ая (04), мемлекеттік сатып алулар (05), мемлекеттік материалдық резерв (06), қосылған құнға салынатын салықты заңсыз қайтару (ҚҚС) (07), агроөндірістік кешен (08), ауыл шаруашылығы өнімдері (09), балықты өндіру және ұқсату (10), денсаулық сақтау (11), құрылыс (12), мемлекеттік бағдарлама бойынша үй салу (13), үлестік құрылыс (14), әлеуметтік қамсыздандыру (15), білім беру (16), мәдениет (17), зейнетақылық жүйе (18), сақтандыру (19), салық салу (20), жер қатынастары (21), экология (22), мемлекеттік сектордың өзге де объектілері (23), қаржылық-несиелік жүйе (24), екінші дәрежелі банк (25), екінші дәрежелі банктердің филиалдары (26), микронесиелік ұйым  (27), ломбардтар (28), биржалық жүйе (29), өндіріс (30), энергетика (31), жанармайлық кешен (32), мұнайды және мұнай өнімдерін өндіру, өңдеу және өткізу (33), металлургия (34), жер астын пайдалану (35), шикізат (36), құнды металдар мен тастарды өндіру және өңдеу (37), бұқаралық ақпарат құралдары (38), байланыс (39), әскери объектілер (40), тауарларды өндіру аясында (41), дәрілерді өндіру (42), қызметтер аясында (43), сауда (44), алкогольдік өнімдердің заңсыз айналымы (45), ойын бизнесі (46), контрафактілік өнім өндіру аясында (47), жоғарғы технологиялар (48), құрылыс материалдарын өндіру (49), көлік және коммуникация аясында (50), халықтық тұтыну тауарлары (51), тұрмыстық қызмет көрсету аясында (52), тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық (53), шағын бизнес (54), орта бизнес (55), ірі бизнес (56) шетелдік инвестициялар құралдары (57), қоғамдық қор (58), қауымдастық (одақ) (59), діни бірлестіктер (60), автомобиль жолдарын салу (61), өзге (62).
34. Мыналар арқылы жасалды: балаларды тартып алу (01), ересектерді тартып алу (02), еркін қолжетімділік (03), күш қолдану арқылы (04), кілт таңдаумен (05), есікті сындырумен (06), алдаумен (07), параға сатып алумен (08), айдап кетумен (09), вагонды, контейнерді сындырумен (10), пломбаны үзу (11), желкөз арқылы кіру (12), сындыру (13), талқандау (14), сығу (15), жұлқи көтеру (16), балкон арқылы (17), сейфті бұзу (18), қару қолдану қатерімен (19), өртеу (20), интернетті қолданумен (27), телефондық алаяқтықты қолданумен (28), автомобиль агрегаттарының (қозғалтқыштарының) нөмерлерін қиратумен (29), орын ауыстырумен (30), қиылысумен (31);

33.2 Преступление выявлено: с использованием аналитических данных (01), с использованием служебной розыскной собаки (02),
33.3. В сфере экономики: реализация государственных, отраслевых и других программ, финансируемых институтами развития и национальными компаниями (01), квазигосударственный сектор (02), расходование бюджетных средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан (03), бюджетная сфера (04), государственный закуп (05), государственный материальный резерв (06), незаконный возврат налога на добавленную стоимость (НДС) (07), агропромышленный комплекс (08), сельскохозяйственная продукция (09), производство и переработка рыбы (10), здравоохранение (11), строительство (12), строительство жилья по государственной программе (13), долевое строительство (14), социальное обеспечение (15), образование (16), культура (17), пенсионная система (18), страхование (19), налогообложение (20), земельные отношения (21), экология (22), прочие объекты государственного сектора (23), финансово-кредитная система (24), банк второго уровня (25), филиалы банков второго уровня (26), микрокредитная организация (27), ломбарды (28), биржевая система (29), промышленность (30), энергетика (31), топливный комплекс (32), добыча, переработка и реализация нефти и нефтепродуктов (33), металлургия (34), недропользование (35), сырье (36), добыча и переработка драгоценных металлов и камней (37), средства массовой информации (38), связь (39), военные объекты (40), производство товаров (41), производство лекарств (42), услуги (43), торговля (44), незаконный оборот алкогольной продукции (45), игорный бизнес (46), производство контрафактной продукции (47), высокие технологии (48), производство строительных материалов (49), транспорт и коммуникации (50), товары народного потребления (51), бытовое обслуживание (52), жилищно-коммунальное хозяйство (53), малый бизнес (54), средний бизнес (55), крупный бизнес (56), средства иностранных инвестиций (57), общественный фонд (58), ассоциация (союз) (59), религиозные объединения (60), строительство автомобильных дорог (61), иные (62).
34. Совершено путем: захвата детей (01), захвата взрослых (02), свободного доступа (03), насильственным путем (04), подбора ключа (05), взлома двери (06), обмана (07), подкупа (08), угона (09), проруба вагона, контейнера (10), срыва пломбы (11), проникновения через форточку (12), пролома (13), разбития (14), отжима (15), рывка (16), через балкон (17), взлома сейфа (18), угрозы применения оружия (19), поджога (20), с использованием интернета (27), с использованием телефонного мошенничества (28), перебития номеров агрегатов (двигателей) автомобилей (29), перемещения (30), пересечения (31);

ұрлықтар: бөлшектенген көлік құралдарын (34), ұрлықтар: сөмкелерден (35);
34.1 Мыналарды қолдану арқылы жасалды: қару: соңын ішінде суық (01); электрлік (02); пневматикалық (03); лақтыру (04); атыс қаруы (05): соңын ішінде кесу қаруы (06), тегіс ұңғылы қару (07), ұңғысыз атыс қаруы (08), газ (09): соңын ішінде жарақат салатын патрондармен ату мүмкіндігі бар ұңғысыз атыс қаруы (10), кустарлық өндірістік атыс қаруы (11); тіркелмеген қаруы (12); азаматтық тіркелген қаруы (13); қызметтік тіркелген қаруы (14); жауынгерлік қол атыс қаруы (15), оқ-дәрілер (16); жарылғыш заттар (17): соңын іішінде миналар (18), гранаттар (19), жасанды жарылғыш құрылғылар (20); жарылғыш заттар (21): соңын ішінде өндірістік (22), қолдан жасалған (23), бұзу қаруы (24), техникалық құралдар (25); көлік (26), химиялық құралдар (27): соңын ішінде уландыратын (28), психотроптық заттар (29), компьютерлік техника (30), бағдарламалық құрал (31); магниттік тасушылар (32), жалған несиелік авизо (33); өзге де бейімді заттар (34); ), құрал-саймандар (35); бүркемелеу құралдары (36); құжаттар (37); газкескіштер (38).
35. Келтірілген залал сомасы: ________________________________ теңге
Мемлекетке залал: __________________________________ теңге
Заңды тұлғаларға залал:__________________________________ теңге
Жеке тұлғаларға залал: ___________________________________ теңге
36. Ескертпе
Ескертпе сипаттамасы
37. Лауазымды адам
_________________________________________________________________________
38.  Хабарлама жіберілген прокуратураның атауы
______________________________________________________________________
Тіркеу күні _________________________ Түзету күні_____________________
Есепке алу түрі: есепке алу (1), СДТБТ-да қайталап тіркелуге байланысты алынып тасталды (2), ақталуға немесе ақтайтын негіздер бойынша сот қысқартқанға байланысты алынып тасталды (3).
СДТБТ қайта тіркеу нөмірі _______________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 99 бұйрығына 4-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы
арыздар мен хабарларды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 12-қосымша
Нысан
СДТБТ бойынша шешім
Е-2 нысаны
1. СДТБТ нөмірі___________________
2. Тергеп-тексеру органының атауы _______________________________________
3. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің нысаны: тергеу (01), анықтау (02), ҚР ҚПК 189-бабы 3-бөлігі тәртібінде тергеу (03), ҚР ҚПК 189-бабы 5-бөлігі тәртібінде (04), ҚР ҚПК 189-бабы 4-бөлігі тәртібінде анықтау (05), хаттамалық нысан (08), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау (09), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде тергеу (10), ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3-тармағы тәртібінде анықтау (11), ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3-тармағы тәртібінде тергеу (12).

кражи: разукомплектования транспортного средства (34), кражи: из сумок (35);
34.1 Совершено с применением: оружия: в том числе холодного (01); электрического (02); пневматического (03); метательного (04); огнестрельного (05): в том числе нарезного (06), гладкоствольного (07), огнестрельного бесствольного (08), газового (09): в том числе с возможностью стрельбы патронами травматического действия (10), огнестрельного оружия кустарного производства (11); незарегистрированного оружия (12); гражданского зарегистрированного оружия (13); служебного зарегистрированного оружия (14); боевого ручного стрелкового оружия (15); боеприпасов (16); взрывных устройств (17): в том числе мин (18), гранат (19), самодельных взрывных устройств (20); взрывчатых веществ (21): в том числе промышленных (22), самодельных (23); орудия взлома (24); технических средств (25); транспорта (26); химических средств (27): в том числе отравляющих (28), психотропных веществ (29); компьютерной техники (30); программного средства (31); магнитных носителей (32); фиктивных кредитовых авизо (33); других приспособленных предметов (34); инструментов (35); маскировочных средств (36); документов (37); газорезки (38).
35. Сумма причиненного ущерба: __________________________________ тенге
Ущерб государству: __________________________________ тенге
Ущерб юридическим лицам: __________________________________ тенге
Ущерб физическим лицам: ___________________________________ тенге
36. Примечание
Описание примечания
37. Должностное лицо ________________________________________________________________________________________
38. Наименование прокуратуры, в которую направлено уведомление_______________________________________________________________________
Дата регистрации _________________________ Дата корректировки__________________________
Вид учета: учесть (1), снято в связи с повторной регистрацией в ЕРДР (2),снято в связи с оправданием либо прекращением судом по реабилитирующим основаниям (3).
Номер ЕРДР повторной регистрации _______________________________________________________
Приложение 4 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 99
Приложение 12 к Правилам приема
и регистрации заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Форма Е-2
Решение по ЕРДР
1. Номер ЕРДР___________________
2. Наименование органа расследования___________________________________________
3. Форма досудебного расследования: следствие (01), дознание (02), следствие в порядке части 3 статьи 189 УПК РК (03), следствие в порядке части 5 статьи 189 УПК РК (04), дознание в порядке части 4 статьи 189 УПК РК (05), протокольная форма (08), дознание в порядке пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК (09), следствие в порядке пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК (10), дознание в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК (11), следствие в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК (12).

4. СДТБТ бойынша шешім:
әкімшілік тәртіпте шешім қабылдау үшін жіберілді (0010)
тәртіптік тәртіпте шешім қабылдау үшін жіберілді (0020)
арызды жеке тәртіпте қарау үшін сотқа жіберілді (0030)
ҚР ҚПК 186-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде жіберілді (0040)
ҚР ҚПК 186-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде берілді (0050)
ҚР ҚПК 186-бабы 1-бөлігі тәртібінде Қазақстан Республикадан тыс жерлерге жіберілді (0070)
ҚР ҚПК 188-бабы 2-бөлігі тәртібінде жіберілді (0090)
қайта біліктендірілді (0080)
тапсырылды: ҚР ҚПК 194-бабы - тергеушілер тобына (1000)
СДТБТ-де тіркеуден кейін өз өндірісіне қабылдау (2000)
ҚР ҚПК 189-бабы 4-бөлігінің хаттамалық нысандағы істері бойынша анықтау белгіленді (2010)
ҚР ҚПК 189-бабы 5-бөлігінің анықтау істері бойынша алдын ала тергеу белгіленді (2020)
біріктіру: ҚР ҚПК 43-бабы тәртібінде (2030)
біріктіру: (СДТБТ-де қайта тіркеуге байланысты ҚР ҚПК 43-бабы тәртібінде (2031)
алдыңғы біріктіруден бөлу: ҚР ҚПК 44-бабы тәртібінде (2040)
тергеу мерзімдерін ұзарту: ҚР ҚПК 192-бабы тәртібінде (2050)
жәбірленушіге танысуға жіберілді (2060)
күдіктіге/қорғаушыға танысуға жіберілді (2061)
шағым бойынша прокуратураға жіберілді (2062)
шағым бойынша сотқа жіберілді (2063)
ҚР ҚПК 186-бабы тәртібінде өндіріске қабылданғанды тапсырғаннан кейін өз өндірісіне қабылданды (2100), ҚР ҚПК 188-бабы 2-бөлігі тәртібінде өндіріске қабылданғанды тапсырғаннан кейін өз өндірісіне қабылданды (2124), ҚР ҚПК 193-бабы 1-бөлігі 13)-тармағы бойынша прокурормен тергеулігі өзгертілген соң өз өндірісіне қабылданды (2101), ҚР ҚПК 186-бабы188-бабы 2-бөлігі тәртібінде жіберілетінді өз қабылдауына қабылдаусыз қайтарған соң өз өндірісіне қабылданды (2102), ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша прокурормен қайта тергеуге қайтарған соң өндіріске қабылданды (2104), ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде алдын ала тергеуді жүзеге асыру үшін прокурор қайтарған соң өндіріске қабылданды (2105), ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде прокурор қайта тергеуге қайтарған соң өндіріске қабылданды (2106), тоқтату туралы қаулының күші жойылған соң өндіріске қабылданды ҚР ҚПК 193-бабы 10-бөлігіне сәйкес прокурормен, ҚР ҚПК 106-бабы 8-бөлігі 1)-тармағына сәйкес сотпен (2107), сотқа дейінгі өндірістің үзілген мерзімдерін жаңғырту (2108),
ҚР ҚПК 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде іс тергеу және өзге де іс жүргізу әрекеттерін жүргізу үшін қабылданды (іс жүргізу келісіміне қол қойылған соң) (2109), іс жүргізу келісімі туралы қолдаухатты прокурор қанағаттандырудан бас тартқан соң іс қабылданды (2110), тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2111), тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК 623-бабы 3-бөлігі тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2112), анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде сотпен қайтарылған іс қабылданды (2113), жалпы тәртіпте тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК 521-бабы 5-бөлігі тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған іс қабылданды (2114), жалпы тәртіпте тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК 524-бабы 1-бөлігі тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған іс қабылданды (2115), ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде сот жіберген материалды қабылдау (2116), ҚР ҚПК 394-бабы 4-бөлігі тәртібінде сот жіберген қылмыстық істі қабылдау (2117), ЖСӨ тәртібінде немесе іс жүргізу келісім тәртібінде тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК 323-бабы тәртібінде сот қайтарған соң қабылдау (2118), ҚР ҚПК  190-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде анықтауды жүзеге асыру үшін прокурор қайтарған соң өндіріске қабылданды (2119), алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2120), алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2121), анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2122), тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2123).

4. Решение по ЕРДР:
передано для принятия решения в административном порядке (0010)
передано для принятия решения в дисциплинарном порядке (0020)
передано в суд для рассмотрения заявления в частном порядке (0030)
передано в порядке пункта 1) части 1 статьи 186 УПК РК (0040)
передано в порядке пункта 2) части 1 статьи 186 УПК РК (0050)
передано в порядке части 1 статьи 186 УПК РК за пределы Республики Казахстан (0070)
передано в порядке части 2 статьи 188 УПК РК (0090)
переквалифицировано (0080)
поручено: расследование группе следователей - статья 194 УПК РК (1000)
принятие к своему производству после регистрации в ЕРДР (2000)
назначено дознание по делам протокольной формы части 4 статьи 189 УПК РК (2010)
назначено предварительное следствие по делам дознания части 5 статьи 189 УПК РК (2020)
соединение: в порядке статьи 43 УПК (2030)
соединение: в порядке статьи 43 УПК (в связи с повторной регистрацией в ЕРДР) (2031)
выделение из ранее соединенного: в порядке статьи 44 УПК (2040)
продление срока расследования: в порядке статьи 192 УПК РК (2050)
передано на ознакомление потерпевшему (2060)
передано на ознакомление подозреваемому/защитнику (2061)
передано по жалобе в прокуратуру (2062)
передано по жалобе в суд (2063)
принято к своему производству после передачи принятого к производству в порядке статьи 186 УПК РК (2100), принято к своему производству после передачи в порядке части 2 статьи 188 УПК РК (2124), принято к своему производству после изменения подследственности прокурором по пункту 13 части 1 статьи 193 УПК РК (2101), принято к своему производству после возвращения без принятия к своему производству передаваемого в порядке статьи 186, части 2 статьи 188 УПК РК (2102), принято к производству после возвращения на доследование прокурором по пункту 3) части 1 статьи 302 УПК РК (2104), принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 190 УПК РК (2105), принятие к производству после возвращения на доследование прокурором в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (2106), принято к производству после отмены постановления о прекращении прокурором, часть 10 статьи 193 УПК РК, судом, пункт 1) части 8 статьи 106 УПК РК) (2107), возобновление прерванных сроков досудебного производства (2108),
принято дело для проведения следственных и иных процессуальных действий в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (после подписания процессуального соглашения) (2109), принято дело после возвращения прокурором с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (2110), принято дело возвращенное судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2111), принято дело возвращенное судом в порядке части 3 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2112), принято дело возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (2113), принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 5 статьи 521 УПК РК для расследования в общем порядке (2114), принятие возвращенного судом постановления о применении мер медицинского характера в порядке части 1 статьи 524 УПК РК для расследования в общем порядке (2115), принятие материалов направленных судом в порядке части 4 статьи 502 УПК РК (2116), принятие уголовного дела направленного судом в порядке части 4 статьи 394 УПК РК (2117), принятие после возвращения судом в порядке статьи 323 УПК РК дел расследованных в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (2118), принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2119), принято дело возвращенное судом в порядке пункта 3 части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (2120), принято дело возвращенное прокурором в порядке пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК для производства предварительного следствия (2121), принято дело возвращенное прокурором в порядке пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК для производства дознания (2122), принято дело возвращенное судом в порядке пункта 3) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2123).

ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 1)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3010), ҚР ҚПК  45-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3020),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 3)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3030), ҚР ҚПК  45-бабы 7-бөлігі 4)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3040),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 5)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3050), ҚР ҚПК  45-бабы 7-бөлігі 6)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3060),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 7)-тармағы бойынша мерзімін бұзу (3070)
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша тоқтатылды (4010), ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша тоқтатылды (4020),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша тоқтатылды (4030), ҚР ҚПК 35- бабы  1-бөлігі 4)-тармағы бойынша тоқтатылды (4040),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 5)-тармағы бойынша тоқтатылды (4050), ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 6)-тармағы бойынша тоқтатылды (4060),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 7)-тармағы бойынша тоқтатылды (4070), ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 8)-тармағы бойынша тоқтатылды (4080),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 9)-тармағы бойынша тоқтатылды (4090), ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 10)-тармағы бойынша қысқартылды (4100),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 11)-тармағы бойынша тоқтатылды (4110), ҚР ҚПК 35- бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 65-бабы бойынша қысқартылды (4121),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 66-бабы бойынша тоқтатылды (4122), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 67-бабы бойынша тоқтатылды (4123),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 68-бабы бойынша тоқтатылды  (4124),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 68-бабы 1-бөлігі бойынша соның ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (4125),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы- ҚР ҚК 68-бабы 2-бөлігі бойынша тоқтатылды (4126),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 68-бабы 2-бөлігі бойынша соның ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (4127), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы - ҚР ҚК 68-бабы 3-бөлігі бойынша тоқтатылды (4128), ҚР ҚПК 518-бабы 1-бөлігі 1-тармағы тәртібінде тоқтатылды (4130).
ҚР ҚПК 36-бабы - ҚР ҚК 66-бабы бойынша тоқтатылды (4131), ҚР ҚПК 36-бабы- ҚР ҚК 67-бабы бойынша тоқтатылды (4132), ҚР ҚПК 36-бабы - ҚР ҚК 68-бабы бойынша тоқтатылды (4133), ҚР ҚПК 36-бабы - ҚР ҚК 442-443,
445-449-баптарына ескертпелер бойынша тоқтатылды (4134).
ҚР ҚПК 300-бабы бойынша іс прокурорға жіберілді (5010)
ҚР ҚПК 190-бабы тәртібінде іс прокурорға жіберілді (5015)
ҚР ҚПК 528-бабы 2-бөлігі бойынша іс прокурорға жіберілді (5020)
ҚР ҚПК 518-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша іс прокурорға жіберілді (5030)
ҚР ҚПК 615-бабы 2-бөлігі тәртібінде іс прокурорға жіберілді (5040)

прерывание срока по пункту) 1 части 7 статьи 45 УПК РК (3010), прерывание срока по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК (3020),
прерывание срока по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК (3030), прерывание срока по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК (3040),
прерывание срока по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК (3050), прерывание срока по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК (3060),
прерывание срока по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК (3070)
прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010), прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4020),
прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030), прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040),
прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050), прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060),
прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070), прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080),
прекращено по пункту 9) части 1 статьи 35 УПК РК (4090), прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100),
прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК - статье 65 УК РК (4121),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 66 УК РК (4122), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 67 УК РК (4123), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4124), прекращено по в том числе в порядке медиации – пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 1 статьи 68 УК РК (4125), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4126), прекращено по в том числе в порядке медиации – пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 2 статьи 68 УК РК (4127), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 3 статьи 68 УК РК (4128), прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130).
прекращено по статье 36 УПК РК – статье 66 УК РК (4131), прекращено по статье 36 УПК РК - статье 67 УК РК (4132), прекращено по статье 36 УПК РК – статье 68 УК РК (4133), прекращено по статье 36 УПК РК – примечаниями к статьям 442-443, 445-449 УК РК (4134).
дело направлено прокурору по статье 300 УПК РК (5010)
дело направлено прокурору в порядке статьи 190 УПК РК (УДР) (5015),
дело направлено прокурору по части 2 статьи 528 УПК РК (5020)
дело направлено прокурору по пункту 2) части 1 статьи 518 УПК РК (5030)
дело направлено прокурору в порядке части 2 статьи 615 УПК РК (5040)

ҚР ҚПК 614-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша іс прокурорға жіберілді (5050)
ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде тергеуді жүргізгеннен кейін іс прокурорға жіберілді (5060)
ҚР ҚПК 300-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде айыптау актісін бекіту және сотқа жіберу (6010), ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде жаңа айыптау актісін құру және сотқа жіберу (6011),
ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде қайта тергеуге қайтарылды (6012),
ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін қайтарылды (6013), ҚР ҚПК 190 бабы 7-бөлігі тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6014),
ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде айыптау актісін бекіту және сотқа жіберу (6015),
ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 1)-тармағы бойынша сотқа жіберу (6020),
ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы хаттама нысаны бойынша алдын ала тергеп-тексеруді жүргізу үшін қайтарылды (6021),
ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 1)-тармағы хаттама нысаны бойынша анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6022),
ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 1)-тармағы бойынша медициналық сипаттағы шараларды қолдану үшін сотқа жіберілді (6030),
ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде қайта тексеруге қайтарылды (6031),
процессуалдық келісім туралы өтінішхаты бас тартумен қайтарылды (6040),
ҚР ҚПК 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде дәлелдемелер жинау мақсатында қайтарылды (6041),
ҚР ҚПК 617-бабы 4-бөлігі тәртібінде процессуалдық келісім жасалғаннан кейін сотқа жіберілді (6050),
ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде сот актілерін қайта қарау үшін негіз бар немесе жоқ екендiгi туралы қорытындысымен сотқа (6060),
ҚР ҚПК 193-бабы 12-бөлігі тәртібінде юрисдикциясын өзгертеді (7000),
Қайта сараланды (0080)
ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы (626-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8010),
ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы (626-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8020),
ҚР ҚПК 623-бабы 3-бөлігі (626-бабы 4-бөлігі) тәртібінде прокурорға  қайтарылды (8021),
ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурорға қайтарылды (8022),
ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде алдын ала тергеп-тексеру жүргізу үшін прокурорға (8023),
ҚР ҚПК 521-бабы 5-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8030),
ҚР ҚПК 524-бабы 1-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8040),
ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде тергеу ұйымдастыру үшін прокурорға қайтарылды (8050),
ҚР ҚПК 323-бабы, сонымен қатар УРД немесе процессуалдық келісімдер тәртібінде тергелген істер бойынша прокурорға қайтарылды (8060),

дело направлено прокурору по пункту 1) части 1 статьи 614 УПК РК (5050)
дело направлено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК после производства расследования (5060)
утверждение обвинительного акта в порядке пункта 1) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6010), составление нового обвинительного акта в порядке пункта 2) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6011),
возвращено для производства дополнительного расследования в порядке пункта 3) части 1 статьи 302 УПК РК (6012),
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (6013), возвращено для производства дознания части 7 статьи 190 УПК РК (6014),
утверждение обвинительного акта в порядке пункта 1) части 7 статьи 190 УПК РК и направление в суд (6015), направлено в суд по пункту 1) части 3 статьи 528 УПК РК (6020),
возвращено для производства предварительного следствия по протокольной форме по пункту 3) части 3 статьи 528 УПК РК (6021),
возвращено для производства дознания по протокольной форме по пункту 3) части 3 статьи 528 УПК РК (6022),
направлено в суд для применения мер медицинского характера по пункту 1) части 5 статьи 518 УПК РК (6030),
возвращено для производства дополнительного расследования в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (6031),
возвращено с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (6040),
возвращено для сбора доказательств в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (6041),
в суд после заключения процессуального соглашения по части 4 статьи 617 УПК РК (6050),
в суд с заключением о наличии либо отсутствии оснований для пересмотра судебных актов по части 4 статьи 502 УПК РК (6060),
изменяет подследственность в порядке части 12 статьи 193 УПК РК (7000),
Переквалифицировано (0080)
Возвращено прокурору в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 (пункта 2 части 1 статьи 626) УПК РК (8010),
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 1 статьи 623 (пункта 2 части 1 статьи 626) УПК РК (8020),
Возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 623 (части 4 статьи 626) УПК РК (8021),
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (8022),
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (8023),
Возвращено прокурору в порядке части 5 статьи 521 УПК РК (8030),
Возвращено прокурору в порядке части 1 статьи 524 УПК РК (8040),
Возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК для организации расследования (8050),
Возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК, в том числе по делам, расследованным в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (8060),

ҚР ҚПК 323-бабы, сонымен қатар УРД немесе процессуалдық келісімдер тәртібінде тергелген істер бойынша прокурорға қайтарылды (8070),
ҚР ҚПК 35-бабы 6-бөлігі тәртібінде соттан талап етілді (8080),
ҚР ҚПК 321-бабы 6-бөлігі тәртібінде айыптау актісін қайта құру және юрисдикцияны өзгерту үшін прокурорға қайтарылды (8090),
ҚР ҚПК 321-бабы 3-бөлігі тәртібінде іздестіру жүргізу үшін прокурорға қайтарылды (8091),
прокурор тоқтатылу туралы қаулының күшін жойды (9001),
прокурор мерзімнің узілуі туралы қаулының күшін жойды (9002),
прокурор қайта саралау туралы қаулының күшін жойды (9003),
прокурор біріктіру туралы қаулының күшін жойды (9004),
прокурор/сот бөліп көрсету (бөлу) туралы қаулының күшін жойды (9005),
сот тоқтатылу туралы қаулының күшін жойды (9006),
сот мерзімнің узілуі туралы қаулының күшін жойды (9007),
сот қайта саралау туралы қаулының күшін жойды (9008),
сот біріктіру туралы қаулының күшін жойды (9009),
сот бөліп көрсету (бөлу) туралы қаулының күшін (9010)
Шешім қабылдау күні: «_____»__________20____ж._
Шешімді қабылдады: қылмыстық қудалау органының қызметкері (1).
4.1. Шешімді сипаттау (қаулы үшін белгіледі)
Қаулылар хаттамаларын қалыптастыру үшін шешімді сипаттау
4. Сот атауы (сот коды)_______
5. Қылмысты саралау ҚР ҚК __________________________________
ҚР ҚК 11-бабы бойынша: анықталмаған (0), ауыр емес (1), орташа ауыр (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
5.1 Қылмысты саралау 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК _____________________
6. Қылмыс қайта сараланды ҚР ҚК __________________________ бабынан
Қайта саралау күні 20___ж. «___»________
7. Негізгі СДТБТ нөмірі _ ___________________________________
8. Бұрын біріктірілген СДТБТ-дан бөлініп шығарылды _____________________
9. Жедел тергеу тобын ұйымдастырған органның атауы (бұдан әрі - ЖТТ ) _______________________________
9.1. ЖТТ жетекшісі
10. Органға берілді _____________________________________________________
қызметіне берілді: тергеу (1), анықтау (2)
шығыс №______________________ күні «____»________ 20___ж.
11. Ұзартылды: /_____/ ай /______/ күнге
Мерзім ұзартылды күніне дейін «____»________20___ж
12. Іс танысуда болды: «___»______20__ж. бастап «__»______20___ж. дейін
13. Іс шағым бойынша болды: «____»______20___ж. бастап «__»______ 20___ж. дейін
14. Ескертпе:
Ескертпе сипаттамасы
15. Тергеп-тексеруді жүзеге асырушы лауазымды адам
________________________________________________________________________

Возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК, в том числе по делам, расследованным в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (8070),
Истребовано из суда в порядке части 6 статьи 35 УПК РК (8080),
Возвращено прокурору в порядке части 6 статьи 321 УПК РК для пересоставления обвинительного акта и изменения подсудности (8090),
Возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 324 УПК РК для осуществления розыска (8091),
отмена прокурором постановления о прекращении (9001),
отмена прокурором постановления о прерывании срока (9002),
отмена прокурором постановления о переквалификации (9003),
отмена прокурором постановления о соединении (9004),
отмена прокурором/судом постановления о выделении (разделении) (9005),
отмена судом постановления о прекращении (9006),
отмена судом постановления о прерывании срока (9007),
отмена судом постановления о переквалификации (9008),
отмена судом постановления о соединении (9009),
отмена судом постановления о выделении (разделении) (9010)
Дата принятия решения: «_____»__________20____года
Решение принято: сотрудником органа уголовного преследования (1).
4.1.Описание решения (установил для постановления)
Описание решения, для формирования протоколов постановлений
4.2 Наименование суда (код суда)
5.Квалификация преступления __________________________________УК РК
по статье 11 УК РК: не определена (0), небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкое (3), особо тяжкое (4).
5.1 Квалификация преступления _________________________ по УК РК от 16 июля 1997 года
6.Переквалифицировано со статьи __________________________________УК РК
Дата переквалификации «____»________20___года
7.Номер основного ЕРДР___________________________________
8.Выделено из ранее соединенного ЕРДР
9.Наименование органа, организовавшего следственно-оперативную группу (далее - СОГ)
_______________________________________________________________________________
9.1.Руководитель СОГ
10.Передано в орган
_______________________________________________________________________________
передано в службу: следствие (1), дознание (2)
исходящий №______________________ дата «____»________20___года
11. Продлен до: _____ месяцев ______ дней
Дата, до которой продлен срок: «____»________20___года
12.Дело находилось на ознакомлении: с «__»______20___года по «__»_____20___года
13.Дело находилось по жалобе: с «__»_________20___года по «__»________20___года
14.Примечание:
Описание примечания
15.Должностное лицо, осуществляющее расследование
_______________________________________________________________________________

15.1. Тергеп-тексеруді жүзеге асырушы бөлімшенің басшысы
________________________________________________________________________
16. Прокурор ____________________________________________________________
17. Қадағалауды жүзеге асырушы прокуратураның атауы
________________________________________________________________________
Тіркеу күні «__»_____20___ж.  Түзету енгізген күн «__»_____20___ж.__
СДТБТ бойынша шешіміне қатысты жалғасы (аяқталғандар бойынша мәліметтер)
18. Қылмыс жасалды:
құрамында: адамдар тобы (01), алдын ала сөз байласу бойынша адамдар тобы (02), ұйымдасқан топ (03), қылмыстық ұйым (04), қылмыстық бірлестік (05), трансұлттық ұйымдасқан тобы (06), ұлтаралық қылмыстық ұйым (07), ұлтаралық қылмыстық бірлестік (08), лаңкестік топ (09), экстремисттік топ (10), банда (11), заңсыз әскери құрама (12), анықталған байланыстармен: сыбайласқан (13), өңіраралық (14), халықаралық (15).
алкогольдік мастану күйінде (16), есірткілік мастану күйінде (17), токсикомандық мастану күйінде (18),
психиканың өзге де ауыру күйінде (19),
бұрын қылмыстық құқық бұзушылық жасаған адам (20), кемелетке толмаған (21), Қазақстан Республикасының азаматы (22), Тәуелсіз мемлекеттер достастығына қатысушы мемлекет азаматы (23), азаматтығы жоқ адам (24), шетел азаматы (25), оралман (26), әйел адам (34),
ішкі істер органдарында есепте тұрған: оған қатысты қорғаныс ұйғарымы шығарылған (27), оған қатысты бос уақытты шектеу және тәртібіне аса талап орнату туралы шешім қабылданған (28), қылмыстық жауапкершілік басталатын жасқа жетпеген кәмелетке толмаған (29), оған қатысты қамауға байланысты емес бұлтартпау шарасы таңдалған айыпты немесе күдікті кәмелетке томаған (30), қылмыстық атқару жүйесі мекемесінен босатылған кәмелетке толмаған (31), арнайы оқыту ұйымдарының және ерекше ұстау режимді оқыту ұйымының түлектері (32), кәмелетке толмағанның тәрбиесі, оқуы және (немесе) ұстау бойынша өз міндеттерін орындай алмайтын, сонымен қатар оның мінез-құлқына жағымсыз әсер ететін кәмелетке толмағандардың ата-анасы немесе басқа да заңды өкілі (33).
18.1 Шетелдіктің азаматтығы (анықтамалық бойынша) _______________________
17. Кәсіп түрі: Президенттікке үміткер (001); депутаттыққа үміткер (002); депутат (003), саяси қызметкер (005), әкім (004); сот (006); мемлекеттік функцияларды орындаушы адамдар, сондай-ақ оларға теңестірілгендер (008), прокурор (011);

15.1. Начальник подразделения, осуществляющего расследование
_______________________________________________________________________________
16.Прокурор____________________________________________________________________
17.Наименование прокуратуры, осуществляющей надзор
______________________________________________________________________________
Дата регистрации «____»________20___года
дата корректировки «____»________20___года
Продолжение к решению по ЕРДР (сведения по оконченным)
18. Преступление совершено лицом:
в составе: группы лиц (01), группы лиц по предварительному сговору (02), организованной группы (03), преступной организации (04), преступного сообщества (05), транснациональной организованной группы (06), транснациональной преступной организации (07), транснационального преступного сообщества (08), террористической группы (09), экстремистской группы (10), банды (11), незаконного военизированного формирования (12), с выявленными связями: коррумпированными (13), межрегиональными (14), международными (15).
в состоянии алкогольного опьянения (16), в состоянии наркотического опьянения (17), в состоянии токсикоманического опьянения (18), иного болезненного состояния психики (19), лицом, ранее совершавшим уголовное правонарушение (20), несовершеннолетним (21), гражданином Республики Казахстан (22), гражданином государства - члена Содружества Независимых Государств (23), лицом без гражданства (24), иностранцем (25), оралманом (26), женщиной (34), состоящим на учете в органах внутренних дел: в отношении которого вынесено защитное предписание (27), в отношении которого принято решение об ограничении досуга и установлении особых требований к поведению (28), несовершеннолетним не достигшим возраста, с которого наступает уголовная ответственность (29), несовершеннолетним, обвиняемым или подозреваемым, в отношении которого избрана мера пресечения, не связанная с арестом (30), несовершеннолетним, освобожденным из учреждений уголовно-исполнительной системы (31), выпускником специальной организации образования и организации образования с особым режимом содержания (32), родителем или другим законным представителем несовершеннолетнего, не исполняющим свои обязанности по воспитанию, обучению и (или) содержанию несовершеннолетнего, а также отрицательно влияющим на его поведение (33).
18.1 Гражданство иностранца (по справочнику) _________________________________________
19. По роду занятий преступление совершил: кандидат в Президенты (001); кандидат в депутаты (002); депутат (003), политический служащий (005), аким (004); судья (006); лица, уполномоченные на выполнение государственных функций, а также приравненные к ним (008); прокурор (011);

қызметкері: Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) (013), ІІМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (009), ІІМ Төтенше жағдайлар бойынша комитетінің (019), ІІМ Ұлттық гвардиясының (020), Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің (014), соның ішінде: экономикалық тергеп-тексеру қызметінің (бұдан әрі - ЭТҚ) (016), Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (бұдан әрі - МҚІСЖҚІА) (087), сонымен қатар: МҚІСЖҚІА Сотқа дейінгі тергеп тексеру департаментінің (015), Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (017), ҰҚК шекара қызметінің (022), Мемлекеттік күзет қызметінің (бұдан әрі - МКҚ) (023), әскери қызметшісі: келісімшарт қызметінің (024), жедел қызметінің (025), әскери қызметтегі шетелдік (026), батальон командирі (027), бөлім командирі (028), Қарулы күштердің техникалық және қызмет көрсетуші персоналы (029), басқа әскери құрамаларының (030), ІІМ әскери-тергеу басқармасының (031); Қорғаныс министрлігінің қызметкері (037); ҰҚК әскери полициясының қызметкері (039); «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің (038); мемлекеттік органдардағы лауазымды адам (034); жергілікті өзін-өзі басқару органдарындағы лауазымды адам (035); әкімдіктердің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкері (098); мемлекеттік мекемелердің және кәсіпорындардың қызметкері (036); басқарушылық міндеттерін жүзеге асыратын адам: коммерциялық ұйымда (041), басқа ұйымда (042), коммерциялық ұйымының жұмысшысы (043); өзге құрылымдардың жұмысшысы (044); банк жүйесінің жұмысшысы (045);
министрліктер қызметшісі: денсаулық сақтау және әлеуметтік даму (010); білім беру және ғылым (040); қаржы (046); ауыл шаруашылығы (047); сыртқы істер (048); мәдениет және спорт (075), соңын ішінде: Дін істері жөніндегі комитетінің (081), Спорт және дене шынықтыру істері жөніндегі комитетінің (049); әділет (052), соңын ішінде: Сот актілерін орындау департаментінің (033); энергетика (012); ұлттық экономика (088), соңын ішінде: Статистика комитетінің (078), Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің (080), Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жер ресурстарын басқару жөніндегі комитетінің (083), Тұтынушылар құқығын қорғау комитетінің (086), инвестициялар және даму жөнінде (077), соңын ішінде: Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің (095), Әуеғарыштық комитетінің (090);
қызметшілері: Ұлттық банктің (096), Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (097); басқа да мемлекеттік органдар мен мекемелердің (085);
білім алушысы: орта мектептің (051), гимназияның (053), лицейдің (054), колледждің (055), жоғары оқу орны студенті (056), кәсіптік техникалық мектептің (057); курсант (058);

сотрудник: Министерства внутренних дел (далее - МВД) (013), Комитета уголовно-исполнительной системы МВД (009), Комитета по чрезвычайным ситуациям МВД (019), Национальной гвардии МВД (020), Комитета государственных доходов министерства финансов (014), в том числе: службы экономических расследований (далее - СЭР) (016), Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - АДГСПК) (087), в том числе: Департамента досудебных расследований АДГСПК (015), Комитета национальной безопасности (далее - КНБ) (017), Пограничной службы КНБ (022), Службы государственной охраны (далее - СГО) (023), военнослужащий: контрактной службы (024), срочной службы (025), военнослужащий-иностранец (026), командир батальона (027), командир части (028), технический и обслуживающий персонал Вооруженных Сил (029), других воинских формирований (030), военно-следственного управления МВД (031); сотрудник Министерства обороны (037); сотрудник военной полиции КНБ (039); Службы внешней разведки «Сырбар» (038); должностное лицо в государственных органах (034); должностное лицо в органах местного самоуправления (035); служащий акиматов и их структурных подразделений (098); служащий государственных учреждений и предприятий (036); лицо, выполняющее управленческие функции: в коммерческой организации (041), иной организации (042), работник коммерческой организации (043); работник иных структур (044), работник банковской системы (045);
служащий министерства: здравоохранения и социального развития (010); образования и науки (040); финансов (046); сельского хозяйства (047); иностранных дел (048); культуры и спорта (075), в том числе: Комитета по делам религий (081), Комитета по делам спорта и физической культуры (049); юстиции (052), в том числе Департамента по исполнению судебных актов (033); энергетики (012); национальной экономики (088), в том числе Комитета по статистике (078), Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (080), Комитета по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами (083), Комитета по защите прав потребителей (086); по инвестициям и развитию (077), в том числе Комитета связи, информатизации и информации (095), Аэрокосмического комитета (090);
служащий: Национального банка (096), Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (097); АДГСПК (087), иных государственных органов и учреждений (085);
учащийся: средней школы (051), гимназии (053), лицея (054), колледжа (055), студент высшего учебного заведения (056), учащийся профессионально-технической школы (057), курсант (058).

көлік жұмысшысы: машинист (069), жүргізуші (070), темір жолдың жолсерігі (071).
басқалар: мәдениет және өнер қызметкері (072); дін қызметшісі (073); қорғаушы (074); жұмыссыз (082); зейнеткер (084); сотталған (091); тәртіптік мекеменің сотталушысы (092); бас бостандығынан айырусыз сотталған (093); тергеумен қамалған (094); жеке кәсіпкер (061); жеке нотариус (062); жеке сот орындаушы (032); фермашы (064); жұмысшы (065); жалданатын жұмысшы (066); мемлекеттік емес мекемелер мен кәсіпорындардың қызметкері (067); күзетші (068); адамдардың басқа санаты (099).
17.1. Қосымша белгілер: «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағының 3), 4)-тармақшаларына сәйкес субъектілер болып табылатын адамдар (32), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 4)-тармағына сәйкес (33), асыраудағы (81), жүкті (83), 1 және 2 топ мүгедектері (85), криминалдық орта лидері, беделдісі (95), қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерде ұсталынатын сотталушы (50), қауіпсіздік жағдайы орташа мекемелерде ұсталынатын сотталушы (51), қауіпсіздік жағдайы ең жоғары мекемелер ұсталынатын сотталушы (52), қауіпсіздік жағдайы төтенше мекемелерде ұсталынатын сотталушы (53), қауіпсіздік жағдайы толық мекемелерде ұсталынатын сотталушы (54), кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған қауіпсіздік жағдайы орташа мекемелерде ұсталынатын сотталушы (55), кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған қауіпсіздік жағдайы аралас мекемелерде ұсталынатын сотталушы (56).
20. Қылмыс жасау себебі: пайдакүнемдік ниет (01), сексуалдық ниет (02), бұзақылық ниет (03), басқа қылмысты жасыру мақсатымен (04), отбасылық-тұрмыстық: қызғаныш, дау, өзге (05), өш алу (06), ұлтаралық қатынастар (07), әлеуметтік қатынастар (08), нәсілдік қатынастар (09), діни қатынастар (10), есірткі алу мақсатымен (11), күшті әсер ететін құралдарды алу мақсатымен (12), психотроптық заттар алу мақсатымен (13), улы заттар алу мақсатымен (14), спирттік ішімдік алу мақсатымен (15), қаруды иелену мақсатымен (16), заңсыз қарым-қатынастар (17), тапсырыс бойынша (18), еңбектегі қанау (20), сексуалдық қанау (21), бала асырап алу (22), өзге (19).
21. Кінә нысаны: қасақана (1), абайсыздан (2).
22. Қылмыстық қудалау жүргізілді: тергеумен (01), анықтаумен (02), полицияның учаскелік инспекторымен (03), қылмыстық іздестірудің жедел өкілеттендірілгенімен (04), есірткімен күрес бойынша жедел өкілеттендірілгенімен (05), ЭСЖҚКА органдары инспекторымен (06), экстремизммен күрес жөніндегі бөлімнің жедел өкілеттендірілгенімен (07), ұйымдасқан қылмыстылықпен күрес жөніндегі басқарманың жедел өкілеттендірілгенімен (08), арнайы прокурормен (09), ҰҚК-нің лауазымды адамымен, сыртқы барлау аясындағы өкілетті органмен (10), анықтау функциялары берілген Мемлекеттік күзет қызметі қызметкерімен (11), кәмелетке толмағандардың істері бойынша полицияның учаскелік инспекторымен (12), оқытуды ұйымдастыруға бекітілген кәмелетке толмағандардың істері бойынша полицияның учаскелік инспекторымен (13), ЭТҚ қызметкерімен (14).

работник транспорта: машинист (069), водитель (070), проводник на железнодорожном транспорте (071).
прочие: работник культуры и искусства (072); служитель культа (073); адвокат (074); безработный (082); пенсионер (084), осужденный (091); осужденный в исправительном учреждении (092); осужденный без лишения свободы (093); следственно-арестованный(094); частный предприниматель (061); частный нотариус (062); частный судебный исполнитель (032); фермер (064); рабочий (065); наемный рабочий (066); служащий негосударственных учреждений и предприятий (067); охранник (068); другая категория лиц (099).
19.1 Дополнительные отметки: лицо, являющееся субъектом коррупционного правонарушения, в соответствии с подпунктами 3) и 4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией» (32), пунктом 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией» (33), иждивенец (81), беременная (83), инвалид 1 и 2 групп (85), лидер, авторитет криминальной среды (95), осужденный, содержащийся в учреждении минимальной безопасности (50), осужденный, содержащийся в учреждении средней безопасности (51), осужденный, содержащийся в учреждении максимальной безопасности (52), осужденный, содержащийся в учреждении чрезвычайной безопасности (53), осужденный, содержащийся в учреждении полной безопасности (54), осужденный, содержащийся в учреждение средней безопасности для содержания несовершеннолетних (55), осужденный, содержащийся в учреждения смешанной безопасности (56).
20. Мотив преступления: корыстные побуждения (01), сексуальные побуждения (02), хулиганские побуждения (03), с целью сокрытия другого преступления (04), семейно-бытовые: ревность, ссора, иные (05), месть (06), межнациональные отношения (07), социальные отношения (08), расовые отношения (09), религиозные отношения (10), с целью приобретения наркотиков (11), с целью приобретения сильнодействующих веществ (12), с целью приобретения психотропных веществ (13), с целью приобретения ядовитых веществ (14), с целью приобретения спиртного (15), с целью завладения оружием (16), неуставные отношения (17), по заказу (18), трудовая эксплуатация (20), сексуальная эксплуатация (21), усыновление, удочерение (22), иные (19).
21. Форма вины: умышленная (1), по неосторожности (2).
22. Уголовное преследование осуществлялось: следствием (01), дознанием (02), участковым инспектором полиции (03), оперуполномоченным криминальной полиции (04), оперуполномоченным по борьбе с наркотиками (05), инспектором АДГСПК (06), оперуполномоченным по борьбе с экстремизмом (07), оперуполномоченным по борьбе с организованной преступностью (08), специальным прокурором (09), должностным лицом КНБ, уполномоченным органом в сфере внешней разведки (10), сотрудником СГО, наделенными функциями дознания (11), участковым инспектором полиции по делам несовершеннолетних (12), участковым инспектором полиции по делам несовершеннолетних, закрепленным за организацией образования (13), сотрудником СЭР (14).

23. Келтірілген залал сомасы: _______________________ теңге
Мемлекетке _______________________ теңге, заңды тұлғаларға__________________тенге, жеке тұлғаларға ________________ теңге
23.1 Өз еркімен өтелді: _______________________________________ теңге
Мемлекетке _______________________ теңге, заңды тұлғаларға ___________________ тенге, жеке тұлғаларға____________________ теңге
24. Мүлікке келесі мөлшерде тыйым салынды: ____________________ теңге
Мемлекеттің _____________________ теңге, заңды тұлғалардың ______________________ теңге, жеке тұлғалардың  ________________ теңге 24.1 Тәркіленген мүлікке келесі мөлшерде тыйым салынды:
___________________________теңге
Мемлекеттің _____________________ теңге, заңды тұлғалардың ______________________ теңге, жеке тұлғалардың  ________________ теңге
25. Сипатталған мүлік келесі көлемде өткізілді:____________________ теңге
26. Қылмысты ашуға септігін тигізген күштер мен құралдардың атауы:
Қылмысты ашуға септігін тигізген күштер мен құралдар (ведомствошілік көрсеткіш):
Хабар: анықтамалық бойынша
Хабар атауы мен нөмірі:
Атауы (26. деректемеден)
№___________
27.  Жедел есепке алу ісінің түрі: жедел есепке алу ісі (01), ОД (02), қылмыстық іздестіру ісі (03), ашылмаған қылмысқа қылмыстық карта (04), жедел бақылау ісі (05)
Жедел есепке алу ісінің нөмірі № ______________________________________
Жедел есепке алу ісі келесі қызметкермен қозғалды: қылмыстық полиция (01), бөлімшесі: ұйымдасқан қылмыстылықпен күрес жөніндегі (02), экстремизммен күрес жөніндегі (03), есірткі бизнесімен күрес жөніндегі (04), өзіндік қауіпсіздік қызметкерімен (05), қылмыстық-атқару жүйесінің бөлімшесімен (06), басқа бөлімшелердің (07), ЭТҚ (08), сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі (09).
28. Жеке тінту: қылмыстық полицияның жедел қызметкерлерімен (01), қылмыстық атқару полициясы (02), кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі инспекция (03), ЭТҚ офицері (04), жол-патрульдік жасақ (05), басқа (06), бөлімшелер: есірткі бизнесімен күрес жөніндегі (07), ұйымдасқан қылмыстылықпен күрес жөніндегі (08), әкімшілік полиции (09), экстремизммен күрес жөніндегі (10), патрульдік полиция (11), сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметінің офицері (12).
29. Қылмыстардың ашылуына себепкер болғандар: бөлімшелер: жол-патрульдік полициясы (01), қылмыстық полиция (02) мемлекеттік күзет қызметі (03), ұйымдасқан қылмыстылықпен күрес жөніндегі (04), экстремизммен күрес жөніндегі (07), жедел жауап қайтарудың арнайы жасағы (05), ІІМ Ұлттық гвардияның әскери бөлімдері (06), басқа да партульдік-пост жасақтар (08), уақытша адаптация және детоксикация орталығы (09), қабылдаушы-таратушы (10), арнайы қабылдаушы (11), қоғамдық құрылымдар (12), қылмыстық атқарушы полиция (13), кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі инспекциясы (14), қылмыстық-атқарушы жүйе (15), көші-қон полициясы (16), дипломатиялық өкілдіктерді күзету бойынша полиция полкы (17), ЭТҚ (18), МҚІСЖҚІҚА (19), Жедел басқару орталығы (әрі қарай-ЖБО), соның ішінде кезекші бөлімдері (20), темір жолдың әскериленген күзеті (21), күзет қызметінің мемлекеттік емес субъектілері (22), жедел-қылмыстық (23).

23. Сумма причиненного ущерба: __________________________ тенге
Государству ____________________ тенге, юридическим лицам _____________________тенге,
физическим лицам ______________________тенге
23.1 Добровольно погашен: ______________________________ тенге
Государству _____________________ тенге, юридическим лицам _____________________тенге,
физическим лицам ______________________тенге
24. Наложен арест на имущество в размере: __________________________ тенге
Государства________ тенге, юридических лиц ___________тенге,
физических лиц ___________________тенге
24.1 Наложен арест на имущество, подлежащее конфискации в размере: ______________тенге
Государства _______________________ тенге, юридических лиц ____________________тенге,
физических лиц ______________________тенге
25. Реализовано описанного имущества в размере: _______________________________ тенге
26. Наименование сил и средств, способствовавших раскрытию преступлений:
Силы и средства, способствующие раскрытию преступления (внутриведомственный показатель):
Сообщение: по справочнику
Наименование и номер сообщения:
Наименование (из реквизита 26)
№______________
27. Вид дела оперативного учета: дело оперативного учета (01), ЛД (02), уголовно-розыскное дело (03), уголовная карта на нераскрытое преступление (04), оперативно-наблюдательное дело (05)
номер дела оперативного учета №______________________________________
дело оперативного учета заведено сотрудником: криминальной полиции (01), подразделения: по борьбе с организованной преступностью (02), по борьбе с экстремизмом (03), по борьбе с наркобизнесом (04), сотрудником собственной безопасности (05), подразделения уголовно-исполнительной системы (06), других подразделений (07),СЭР (08), антикоррупционной службы (09).
28. Личный сыск: оперативные работники криминальной полиции (01), уголовно-исполнительной полиции (02), инспекции по делам несовершеннолетних (03), офицер СЭР (04), дорожно-патрульной полиции (05), других (06), подразделений: по борьбе с наркобизнесом (07), по борьбе с организованной преступностью (08), административной полиции (09), по борьбе с экстремизмом (10), патрульной полиции (11), офицер антикоррупционной службы (12).
29. Раскрытию преступлений способствовало участие: подразделений: дорожно-патрульной полиции (01), криминальной полиции (02), государственной службы охраны (03), по борьбе с организованной преступностью (04), по борьбе с экстремизмом (07), специализированного отряда быстрого реагирования (05), воинских частей Национальной гвардии МВД (06), других патрульно-постового наряда (08), центра временной адаптации и детоксикации (09), приемника-распределителя (10), специального приемника (11), общественных формирований (12), уголовно-исполнительной полиции (13), инспекции по делам несовершеннолетних (14), уголовно-исполнительной системы (15), миграционной полиции (16), полка полиции по охране дипломатических представительств (17), СЭР (18), АДГСПК (19), Центра оперативного управления (далее-ЦОУ), в том числе: дежурных частей (20), военизированной охраны железной дороги (21), негосударственных субъектов охранной деятельности (22), оперативно-криминалистическое (23).

30. Қолдануы: ғылыми-техникалық құралдар және әдістер (01), қызметтік іздестіру итін қолдану (02), сараптама және зерттеулер (03), жедел-анықтама және іздеуді есепке алуды қолдану (04), автоматтандырылған ақпараттық іздеу жүйесі (05), жол полициясының автоматтандырылған есепке алуы (06), МҚІСЖҚІҚА автоматтандырылған есепке алуы (07), МКК автоматтандырылған есепке алуы (08), әскери полицияның автоматтандырылған есепке алуы (09), криминалдық полицияның автоматтандырылған есепке алуы (10), ЖБО бейне бақылау жүйесі (12), қылмыстық есепке алу жүйелері (13).
31. Ынтымақтастық туралы іс жүргізу келісімі нәтижесінде алынған мәліметтерді қолданумен аяқталды (01).
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 99 бұйрығына 5-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы
арыздар мен хабарларды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 13-қосымша
Нысан
Л-2 нысаны
Қылмыс жасағаны үшін күдікті (айыпталушы) адамға қойылатын нысан
1. СДТБТ нөмірі ______________ 1.1 Негізгі СДТБТ нөмірі__________________
2. Тергеу органының атауы_________________________
3. Сотқа дейінгі тергеу нысаны: тергеу (01), анықтау (02), ҚР ҚПК 189-бабы 3-бөлігі тәртібінде тергеу (03), ҚР ҚПК 189-бабы 5-бөлігі тәртібінде тергеу (04), ҚР ҚПК 189-бабы 4-бөлігі тәртібінде анықтау (05), хаттама нысаны (08), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау (09), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде тергеу (10), ҚР ҚПК  529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау (11), ҚР ҚПК 529-бабы  6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде тергеу (12).
4. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ______________________________________
4.1 Тегі
4.2 Аты
4.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
5. Туған күні:____________
5.1 Қылмыс жасау сәтіндегі жасы_____________
6. Жынысы: еркек (1), әйел (2).
7. Туған жері:__________________________________________________________
(ел/республика, облыс, аудан, елді-мекен)
8. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер достастығына (бұдан әрі - ТМД) қатысушы мемлекетінің азаматы (2), азаматтығы жоқ (3), шетел азаматы (4), оралман (5).
8.1. Шетел азаматтығы (анықтамалық бойынша)_____________________________
9. Ұлты (анықтамалық бойынша):__________________________________________
10. Жеке басын куәландыратын құжат: Қазақстан Республикасы азаматының төлқұжаты (01), Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі (02), шетелдіктің Қазақстан Республикасында мекендеу парағы (03), азаматтығы жоқ адамның жеке куәлігі (04), Қазақстан Республикасының дипломатиялық төлқұжаты (05), Қазақстан Республикасының қызметтік төлқұжаты (6), қашқын куәлігі (07),
теңізшінің жеке куәлігі (08), шетелдік төлқұжат (09), жүргізуші куәлігі (10), қайта оралу куәлігі (11), жеке куәлік алу жасына жетпеген адамның туу туралы куәлігі (12), туу туралы акт жазбасы (13), әскери билет (14), басқа құжат (15).
№ __________________________ «____» ______________ _____ ж. берілген

30. Применение: научно-технических средств и методов (01), использование служебной розыскной собаки (02), экспертиз и исследований (03), оперативно-справочных и розыскных учетов (04), автоматизированной информационной поисковой системы (05), автоматизированного учета дорожной полиции (06), автоматизированного учета АДГСПК (07), автоматизированного учета Комитета государственных доходов (08), автоматизированного учета военной полиции (09), автоматизированного учета криминальной полиции (10), систем видеонаблюдения ЦОУ (12), криминалистические учеты (13).
31.Окончено с использованием сведений полученных в результате процессуального соглашения о сотрудничества (01).
Приложение 5 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 99
Приложение 13 к Правилам приема
и регистрации заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Форма Л-2
Форма на лицо, подозреваемое (обвиняемое) в совершении преступления
1. Номер ЕРДР ___________________ 1.1 Номер основного ЕРДР___________________
2. Наименование органа расследования _________________________
3. Форма досудебного расследования: следствие (01), дознание (02), следствие в порядке части 3 статьи 189 УПК РК (03), следствие в порядке части 5 статьи 189 части 5 УПК РК (04), дознание в порядке части 4 статьи 189 УПК РК (05), протокольная форма (08), дознание в порядке пункта 3 части 3 статьи 528 УПК РК (09), следствие в порядке пункта 3 части 3 статьи 528 УПК РК (10), дознание в порядке пункта 3 части 6 статьи 529 УПК РК (11), следствие в порядке пункта 3 части 6 статьи 529 УПК РК (12).
4. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ______________________________________
4.1 Фамилия
4.2 Имя
4.3 Отчество (при его наличии)
5. Дата рождения:____________ 5.1 Возраст на момент совершения_____________
6. Пол: мужской (1), женский (2).
7. Место рождения:__________________________________________________________________
(страна\республика, область, район, населенный пункт)
8. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), гражданин государства - участника Содружества независимых государств (2), лицо без гражданства (3), иностранец (4), оралман (5).
8.1. Гражданство иностранца (по справочнику) __________________________________________
9. Национальность (по справочнику):____________________________________________________
10. Документ, удостоверяющий личность: паспорт гражданина Республики Казахстан (01), удостоверение личности гражданина Республики Казахстан (02), вид на жительство иностранца в Республике Казахстан (03), удостоверение лица без гражданства (04), дипломатический паспорт Республики Казахстан (05), служебный паспорт Республики Казахстан (6), удостоверение беженца (07), удостоверение личности моряка (08), заграничный паспорт (09), водительское удостоверение (10), свидетельство на возвращение (11), свидетельство о рождении лица, не достигшего возраста для получения удостоверения личности (12), актовая запись о рождении (13), военный билет (14), иной документ (15).
№ ____________________ от «____» ______________ _____ года выдан ______________________

11. Білімі: жоғары (1), орта кәсіби (2), орта (3), толық емес орта (4), білімі жоқ (5), аяқталмаған жоғары (6).
12. Отбасы жағдайы: бойдақ (тұрмыс құрмаған) (01), үйленген (тұрмыста) (02) некесіз тұру (03).
13. Қосымша мәліметтер: асырауында кәмелеттік жасқа толмаған балалар бар (01), асырауында еңбекке қабілетсіз адам бар (02).
13.1. Кәмелеттік жасқа толмаған: толық отбасында тәрбиеленеді (01), толық емес отбасында тәрбиеленеді (02), отбасыдан тыс тәрбиеленеді (03), балалар үйінің тәрбиеленушісі (04), жетім балаларға арналған интернат ұйымдардың тәрбиеленушісі (05), қорғансыз (қараусыз) (06).
14. Тұрғылықты орны бойынша: жергілікті тұрғын (01), басқа облыстың тұрғыны (02), белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адам (03), жатақханада тұрған (04), тәрбилеу колониясында қамтылады (05), тергеу изоляторында қамтылады (06), уақытша ұстау изоляторында қамтылады (07), түзету мекемесінде қамтылады (08).
15. Тұрғылықты мекен-жайы (тіркелу) (анықтамалық бойынша)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________                        (ел/республика, елді-мекен)
16. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің қай Департаментімен (басқармасы, бөлігі) әскерге шақырылды __________________________________
Шақыру күні 20   ж. «__»_________________________________________________
Адамның қылмысты жасау сәтіндегі кәсібі
17. Кәсіп түрі: Президенттікке үміткер (001); депутаттыққа үміткер (002); депутат (003), саяси қызметкер (005), әкім (004); сот (006); мемлекеттік функцияларды орындаушы адамдар, сондай-ақ оларға теңестірілгендер (008), прокурор (011);
қызметкері: Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) (013), ІІМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (009), ІІМ Төтенше жағдайлар бойынша комитетінің (019), ІІМ Ұлттық гвардиясының (020), Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің (014), соның ішінде: экономикалық тергеп-тексеру қызметінің (бұдан әрі - ЭТҚ) (016), Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (бұдан әрі - МҚІСЖҚІА) (087), сонымен қатар: МҚІСЖҚІА Сотқа дейінгі тергеп тексеру департаментінің (015), Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (017), ҰҚК шекара қызметінің (022), Мемлекеттік күзет қызметінің (бұдан әрі - МКҚ) (023), әскери қызметшісі: келісімшарт қызметінің (024), жедел қызметінің (025), әскери қызметтегі шетелдік (026), батальон командирі (027), бөлім командирі (028), Қарулы күштердің техникалық және қызмет көрсетуші персоналы (029), басқа әскери құрамаларының (030), ІІМ әскери-тергеу басқармасының (031); Қорғаныс министрлігінің қызметкері (037); ҰҚК әскери полициясының қызметкері (039); «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің (038); мемлекеттік органдардағы лауазымды адам (034); жергілікті өзін-өзі басқару органдарындағы лауазымды адам (035); әкімдіктердің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкері (098); мемлекеттік мекемелердің және кәсіпорындардың қызметкері (036); басқарушылық міндеттерін жүзеге асыратын адам: коммерциялық ұйымда (041), басқа ұйымда (042), коммерциялық ұйымының жұмысшысы (043); өзге құрылымдардың жұмысшысы (044); банк жүйесінің жұмысшысы (045);

11. Образование: высшее (1), среднее профессиональное (2), среднее (3), неполное среднее (4), без образования (5), незаконченное высшее (6).
12. Семейное положение: холост (не замужем) (01), женат (замужем) (02), сожительство (03).
13.Дополнительные сведения: имеет на иждивении несовершеннолетних детей (01), имеет нетрудоспособного иждивенца (02).
13.1. Несовершеннолетний: воспитывается в полной семье (01), воспитывается в неполной семье (02), воспитывается вне семьи (03), воспитанник детских домов (04), воспитанник интернатных организаций для детей сирот (05), беспризорный (безнадзорный) (06).
14. По месту проживания: местный житель (01), житель другой области (02), лицо без определенного места жительства (03), проживал в общежитии (04), содержится в воспитательной колонии (05), следственном изоляторе (06), изоляторе временного содержания (07), содержится в исправительном учреждении (08).
15. Адрес проживания (прописки) (по справочнику)
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
(страна\республика, населенный пункт)
16. Каким Департаментом (управлением, отделом) Министерства обороны Республики
Казахстан призван _______________________________ дата призыва «__»____________ 20 года
_______________________________________________________________________________________
Занятие лица на момент совершения преступления
17. Род занятий: кандидат в Президенты (001); кандидат в депутаты (002); депутат (003), политический служащий (005), аким (004); судья (006); лица, уполномоченные на выполнение государственных функций, а также приравненные к ним (008); прокурор (011);
сотрудник: Министерства внутренних дел (далее - МВД) (013), Комитета уголовно-исполнительной системы МВД (009), Комитета по чрезвычайным ситуациям МВД (019), Национальной гвардии МВД (020), Комитета государственных доходов министерства финансов (014), в том числе: службы экономических расследований (далее - СЭР) (016), Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - АДГСПК) (087), в том числе: Департамента досудебных расследований АДГСПК (015), Комитета национальной безопасности (далее - КНБ) (017), Пограничной службы КНБ (022), Службы государственной охраны (далее - СГО) (023), военнослужащий: контрактной службы (024), срочной службы (025), военнослужащий-иностранец (026), командир батальона (027), командир части (028), технический и обслуживающий персонал Вооруженных Сил (029), других воинских формирований (030), военно-следственного управления МВД (031); сотрудник Министерства обороны (037); сотрудник военной полиции КНБ (039); Службы внешней разведки «Сырбар» (038); должностное лицо в государственных органах (034); должностное лицо в органах местного самоуправления (035); служащий акиматов и их структурных подразделений (098); служащий государственных учреждений и предприятий (036); лицо, выполняющее управленческие функции: в коммерческой организации (041), иной организации (042), работник коммерческой организации (043); работник иных структур (044), работник банковской системы (045);

министрліктер қызметшісі: денсаулық сақтау және әлеуметтік даму (010); білім беру және ғылым (040); қаржы (046); ауыл шаруашылығы (047);  сыртқы істер (048); мәдениет және спорт (075), соңын ішінде: Дін істері жөніндегі комитетінің (081), Спорт және дене шынықтыру істері жөніндегі комитетінің (049); әділет (052), соңын ішінде: Сот актілерін орындау департаментінің (033); энергетика (012); ұлттық экономика (088), соңын ішінде: Статистика комитетінің (078), Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің (080), Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жер ресурстарын басқару жөніндегі комитетінің (083), Тұтынушылар құқығын қорғау комитетінің (086), инвестициялар және даму жөнінде (077), соңын ішінде: Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің (095), Әуеғарыштық комитетінің (090);
қызметшілері: Ұлттық банктің (096), Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (097); басқа да мемлекеттік органдар мен мекемелердің (085);
білім алушысы: орта мектептің (051), гимназияның (053), лицейдің (054), колледждің (055), жоғары оқу орны студенті (056), кәсіптік техникалық мектептің (057); курсант (058);
көлік жұмысшысы: машинист (069), жүргізуші (070), темір жолдың жолсерігі (071).
басқалар: мәдениет және өнер қызметкері (072); дін қызметшісі (073); қорғаушы (074); жұмыссыз (082); зейнеткер (084); сотталған (091); тәртіптік мекеменің сотталушысы (092); бас бостандығынан айырусыз сотталған (093); тергеумен қамалған (094); жеке кәсіпкер (061); жеке нотариус (062); жеке сот орындаушы (032); фермашы (064); жұмысшы (065); жалданатын жұмысшы (066); мемлекеттік емес мекемелер мен кәсіпорындардың қызметкері (067); күзетші (068); адамдардың басқа санаты (099).
17.1. Қосымша белгілер: «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3)-тармағының 3), 4)-тармақшаларына сәйкес субъектілер болып табылатын адамдар (32), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 4)-тармағына сәйкес (33), асыраудағы (81), жүкті (83), 1 және 2 топ мүгедектері (85), криминалдық орта лидері, беделдісі (95), қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерде ұсталынатын сотталушы (50), қауіпсіздік жағдайы орташа мекемелерде ұсталынатын сотталушы (51), қауіпсіздік жағдайы ең жоғары мекемелер ұсталынатын сотталушы (52), қауіпсіздік жағдайы төтенше мекемелерде ұсталынатын сотталушы (53), қауіпсіздік жағдайы толық мекемелерде ұсталынатын сотталушы (54), кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған қауіпсіздік жағдайы орташа мекемелерде ұсталынатын сотталушы (55), кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған қауіпсіздік жағдайы аралас мекемелерде ұсталынатын сотталушы (56).
18. Әскер түрі: орталыққа бағынатын бөлімдер (01), құрлық әскерлері (02), аэромобильді күштер (03), әуе қорғаныс күштері (04), ҰҚК шекара қызметі (05), ҚР ІІМ ұлттық гвардиясы (06), МКҚ (07), ҰҚК (08), ІІМ (09), ІІМ Төтенше жағдайлар бойынша комитеті (10), басқа әскери құрамалары (11), әскери-теңіз әскері (12).

служащий министерства: здравоохранения и социального развития (010); образования и науки (040); финансов (046); сельского хозяйства (047); иностранных дел (048); культуры и спорта (075), в том числе: Комитета по делам религий (081), Комитета по делам спорта и физической культуры (049); юстиции (052), в том числе Департамента по исполнению судебных актов (033); энергетики (012); национальной экономики (088), в том числе Комитета по статистике (078), Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (080), Комитета по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами (083), Комитета по защите прав потребителей (086); по инвестициям и развитию (077), в том числе Комитета связи, информатизации и информации (095), Аэрокосмического комитета (090);
служащий: Национального банка (096), Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (097); прочих государственных органов и учреждений (085);
учащийся: средней школы (051), гимназии (053), лицея (054), колледжа (055), студент высшего учебного заведения (056), учащийся профессионально-технической школы (057), курсант (058).
работник транспорта: машинист (069), водитель (070), проводник на железнодорожном транспорте (071).
прочие: работник культуры и искусства (072); служитель культа (073); адвокат (074); безработный (082); пенсионер (084), осужденный (091); осужденный в исправительном учреждении (092); осужденный без лишения свободы (093); следственно-арестованный (094); частный предприниматель (061); частный нотариус (062); частный судебный исполнитель (032); фермер (064); рабочий (065); наемный рабочий (066); служащий негосударственных учреждений и предприятий (067); охранник (068); другая категория лиц (099).
17.1. Дополнительные отметки к роду занятий: лица, являющимися субъектами в соответствии с подпунктами 3) и 4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией» (32) пунктом 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией» (33), иждивенец (81), беременная (83), инвалид 1 и 2 групп (85), лидер, авторитет криминальной среды (95), осужденный, содержащийся в учреждении минимальной безопасности (50), осужденный, содержащийся в учреждении средней безопасности (51), осужденный, содержащийся в учреждении максимальной безопасности (52), осужденный, содержащийся в учреждении чрезвычайной безопасности (53), осужденный, содержащийся в учреждении полной безопасности (54), осужденный, содержащийся в учреждение средней безопасности для содержания несовершеннолетних (55), осужденный, содержащийся в учреждения смешанной безопасности (56).
18.Виды войск: части центрального подчинения (01), сухопутные войска (02), аэромобильные силы (03), силы воздушной обороны (04), Пограничной службы КНБ (05), Национальной гвардии МВД (06), СГО (07), КНБ (08), МВД (09), Комитета по чрезвычайным ситуациям МВД (10), другие воинские формирования (11), военно-морские войска (12).

18.1 Әскери атағы ____________________________
19. Жұмыс, оқу орны (нақты көрсету)_____________________________________
Лауазымы:_______________________________________________________________
Адам жасаған қылмыс
20. Күйінде: алкогольді мастану (11), есірткілі (12), токсикомандық мастану (13), психиканың өзге ауру (15).
21. Тобында: ересектер (1), тек кәмелеттік жасқа толмағандар (2), кәмелеттік жасқа толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4).
22. Құрамында: адамдар тобы (01), алдын ала келісу бойынша адамдар тобы (02), ұйымдасқан топ (03), қылмыстық ұйым (04), қылмыстық бірлестік (05), ұлтаралық ұйымдасқан топ (06), ұлтаралық қылмыстық топ (07), ұлтаралық қылмыстық бірлестік (08), лаңкестік ұйым (09), экстремисттік топ (10), банда (11), заңсыз әскери құрама (12), анықталған байланыстарымен: сыбайласқан (13), өңіраралық (14), халықаралық (15).
23. Қылмысқа қатысу түрі: орындаушы (01), ұйымдастырушы (02), арандатушы (03), көмекші (04).
23.1. Заңсыз есірткі айналымымен байланысты (1).
Бұрын қылмыс жасаған адам:
24. Кәмелеттік жасқа толмаған (01), қылмыстардың аса қауіпті қайталануын жасаған адам (02), топта (03), рақымшылық бойынша босатылған (04), қайта қауіпті қылмыс жасаған адам (05).
25. Болған: әкімшілік қадағалауда (01), әкімшілік қадағалауға ресми түсетін (02).
26. Қылмыс жасалды: бұрын ТМ болған (01), шартты-мерзімінен бұрын босатудан кейін жазаның өтелмеген бөлігі мерзімінде (02), жазалау шарасын өтемей: бас бостандығынан айыру орындарында (03), бас бостандығынан айырумен байланысты емес жазалау шараларына сотталғандар (04), мерзімінде: үкім мерзімін шегеру (05), гауптвахтада ұстау (06).
27. Соттылық: 18 жасқа дейін (1), шешілген (2), өтелген (3).
28. Қылмыс жасаған адам есепте тұрды: ІІМ жедел органдарында (01), дактилоскопиялықта (02), кәмелеттік жасқа толмағандар ісі жөніндегі инспекцияда (03), алдын алу қызметінде (04), психоневрологиялық диспансерде: психикалық ауруына байланысты (05), маскүнемдік (06), нашақорлық (07), осы іс бойынша іздеу жарияланды (08), автоматтандырылған деректер қорында ақпараттың болуы (09), ұйымдасқан қылмыспен күрес қызметі (10), ІІМ органдарында «нашақор» санаты бойынша (11), ертеде қылмыс жасаған, бірақ қылмыстық жауапкершіліктен босатылған (12).
Ұстау/бұлтарпау шарасын таңдау
29. Ұстау негізі және себебі: адам қылмысты жасау кезінде немесе тікелей оны жасағаннан кейін ұсталған кезде (01), куәгерлер, соның ішінде жәбірленуші осы адамды қылмысты жасаушы ретінде көрсеткен немесе осы адам ҚР ҚПК 130-бабында көзделген тәртіпте ұсталған кезде (02), осы адамда немесе оның киімінде, оның жанында немесе үйінде қылмыс іздері анықталған кезде (03), адамға қатысты жедел-іздестіру қызметінің және (немесе) жасырын тергеу әрекеттерінің заңға сәйкес алынған материалдарында ол жасаған немесе дайындап жатқан қылмыс туралы анық деректер болған кезде (04), жасырынуға тырысқан адам, оны қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдіктенуге негіз беретін өзге деректер немесе оның тұрғылықты мекенжайы жоқ не жеке басы анықталмаған кезде (05).

18.1 Воинское звание ____________________________
19. Место работы, учебы (указать точно)_______________________________________________
Должность:______________________________________________________________
Преступление совершено лицом
20. В состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического опьянения (13), иного болезненного состояния психики (15).
21. В группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2), смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4).
22. В составе: группы лиц (01), группы лиц по предварительному сговору (02), организованная группа (03), преступная организация (04), преступное сообщество (05), транснациональная организованная группа (06), транснациональная преступная организация (07), транснациональное преступное сообщество (08), террористическая группа (09), экстремистская группа (10), банда (11), незаконное военизированное формирование (12), с выявленными связями: коррумпированными (13), межрегиональными (14), международными (15).
23. Вид соучастия в преступлении: исполнитель (01), организатор (02), подстрекатель (03), пособник (04).
23.1. Связанное с незаконным оборотом наркотиков (1).
Лицо ранее совершившее преступление:
24. Несовершеннолетний (01), лицо, совершившее особо опасный рецидив преступлений (02), в группе (03), освободившийся по амнистии (04), лицо, совершившее опасный рецидив преступлений (05).
25. Находившееся: под административным надзором (01), формально подпадающее под административный надзор (02).
26. Преступление совершено: ранее содержавшимся в ИУ (01), в период не отбытой части наказания после условно-досрочного освобождения (02), не отбыв меру наказания: в местах лишения свободы (03), осужденного к мере наказания, не связанного с лишением свободы (04), в период: отсрочки приговора (05), содержания на гауптвахте (06).
27. Судимость: до 18 лет (1), снята (2), погашена (3).
28. Лицо, совершившее преступление, состояло на учете: в органах МВД - оперативном (01), дактилоскопическом (02), в инспекции по делам несовершеннолетних (03), в профилактической службе (04), в психоневрологическом диспансере: в связи с психическим заболеванием (05), алкоголизмом (06), наркоманией (07), объявлялся розыск по данному делу (08), наличие информации в автоматизированном банке данных (09), службы по борьбе с организованной преступностью (10), в органах МВД по категории «наркоман» (11), ранее совершил преступление, но был освобожден от уголовной ответственности (12)
Задержание/избрание меры пресечения
29. Основания и мотивы задержания когда: лицо застигнуто при совершении преступления или непосредственно после его совершения (01), очевидцы, в том числе потерпевшие указали на данное лицо, как на совершившее преступление либо задержано это лицо в порядке, предусмотренном статьей 130 УПК РК (02), на этом лице или на его одежде, при нем или в его жилище обнаружены явные следы преступления (03), в полученных, в соответствии с законом, материалах оперативно-розыскной деятельности и (или) негласных следственных действий в отношении лица имеются достоверные данные о совершенном или готовящемся им преступлении (04), иные данные, дающие основания подозревать лицо в совершении уголовного правонарушения, при которых лицо пыталось скрыться, либо оно не имеет постоянного места жительства или не установлена его личность (05).

30. Босату негізі: ҚР ҚПК 133-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша қылмыстық құқық бұзушылықты жасағанына күдіктің расталмауы (1), ҚР ҚПК 133-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы, ҚР ҚПК 131-бабымен белгіленген ұстау тәртібін елеулі түрде бұзуына байланысты (2), ҚР ҚПК 152-бабы 4-бөлігі бойынша (3), ҚР ҚПК 133-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша ұстау үшін негіздің болмауы (4), ҚР ҚПК 133-бабы 2-бөлігі тәртібінде ұсталушының ұсталу орны басшысымен (6), ҚР ҚПК 133-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша ұсталғанға қамауда ұстау не қамауға алу түрінде жазалау не Қазақстан Республикасының аумағынан тыс шығарып жіберу түріндегі бұлтартпау шарасын қолдануға негіздің болмауына байланысты (7).
31. Адамды күдікті деп тану туралы жариялау негіздері: күдікті ретінде тану туралы қаулы шығару (қаулы) (1), ҚР ҚПК 131-бабы тәртібінде ұстау (хаттама) (2), күдікті әрекетінің біліктілігі туралы қаулы шығару (қаулы) (3), қылмыстық теріс қылық жасағанына күдіктің болуына байланысты жауап алынған (4).
32. Күдікті әрекетінің саралануы: Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚПК) бабы, бөлігі, тармағы
СДТБТ №  ҚР ҚК_____________________бабы ____ бөлігі ____ тармағы _______
1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК ____________ бойынша _____________ саралау
СДТБТ №  ҚР ҚК____________________бабы ____ бөлігі ____ тармағы _______
1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК ____________ бойынша _____________ саралау
33. Прокурорға қолдаухат жолданды: күзетпен ұстау өндірісі туралы (1), үйде қамау өндірісі туралы (2), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (3), үйде қамау мерзімін ұзарту туралы (4), жақындауға тыйым салу туралы (ҚПК 165-бап) (5); қызметiн уақытша тоқтата тұру туралы (ҚПК 188-бап) (6), мүлікке тыйым салу  туралы (ҚПК 162-бап) (7), бұлтартпау шарасын өзгерту  туралы (8), бұлтартпау шарасын алып тастау (9), кепілдің санкциялануы туралы (10).
34. Негіздер: ҚПК 139-бабы тәртібінде (1), айыпталушыны іздестірумен байланысты (ҚР ҚПК 292-бабы 2-бөлігі) (2), халықаралық іздестірумен байланысты (ҚР ҚПК 292 бабы 4-бөлігі) (3), ҚР ҚПК 589-бабы тәртібінде экстрадициялық тұтқындау (4).
35. Тұтқындау/үйде қамау мерзімін ұзарту туралы:___айға ____күнге
36. Нәтижесі: бас тартылды (1), қолданды (2).
36.1 Қамауда ұстауды санкциялау туралы өтінішхатты қолдаудан бас тартылды: қылмысты жасағаны туралы күдігі расталмағанда (ҚР ҚПК 147-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы (3), қамауда ұстау ретіндегі бұлтартпау шаралары үшін негіздерінің болмауы (ҚР ҚПК 147-бабы 3-бөлігі 2)-тармағы (4).

30. Основания освобождения: за не подтверждением подозрения в совершении уголовного правонарушения по пункту 1 части 1 статьи 133 УПК РК (1), пункту 3 части 1 статьи 133 УПК РК, в связи с существенным нарушением требований задержания, установленных статьей 131 УПК РК (2) по части 4 статьи 152 УПК РК (3), за отсутствием оснований для задержания по пункту 4 части 1 статьи 133 УПК РК (4), начальником места содержания задержанного в порядке части 2 статьи 133 УПК РК (6), в связи с отсутствием основания для применения к задержанному меры пресечения в виде содержания под стражей либо наказания в виде ареста либо выдворения за пределы Республики Казахстан по пункту 2 части 1 статьи 133 УПК РК (7).
31. Основания объявления о признании лица подозреваемым: вынесением постановления о признании в качестве подозреваемого (постановление) (1), задержанием в порядке статьи 131 УПК РК (протокол) (2), вынесением постановления о квалификации деяния подозреваемого (постановление) (3), допрошенное в связи с наличием подозрения в совершении уголовного проступка (4).
32. Квалификация деяния подозреваемого: статья, часть, пункт Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК)
№ ЕРДР______________________статья ____ часть ____ пункт _______ УК РК
Квалификация ______ ________ по УК РК от 16 июля 1997 года
№ ЕРДР____________________статья ____часть ____пункт _______УК РК
Квалификация ______ ________ по УК РК от 16 июля 1997 года
33. Направлено ходатайство прокурору: о производстве содержания под стражей (1), о производстве домашнего ареста (2), о продлении срока содержания под стражей (3), о продлении срока домашнего ареста (4), о запрете на приближение (статья 165 УПК) (5); о временном отстранении от должности (статья 188 УПК) (6), о наложении ареста на имущество (статья 162 УПК) (7), об изменении меры пресечения (8), об отмене меры пресечения (9), о санкционировании залога (10)
34. Основания: в порядке статьи 139 УПК (1), в связи с розыском обвиняемого (часть 2 статьи 292 УПК РК) (2), в связи с международным розыском (часть 4 статьи 292 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в порядке статьи 589 УПК РК (4);
35. О продлении срока содержания под стражей/домашнего ареста на срок:___месяцев ____дней
36. Результат: отказано (1), поддержано (2);
36.1 Отказано в поддержании ходатайства о санкционировании содержания под стражей: ввиду неподтверждения подозрения в совершении преступления (пункт 3) часть 3 статьи 147 УПК РК) (3), ввиду отсутствия оснований для применения меры пресечения в виде содержания под стражей (пункт 2) части 3 статьи 147 УПК РК) (4)

37. Прокурормен қолдаухат жолданды: бұлтартпау шарасын күзетпен ұстау түрінде таңдау туралы (01), бұлтартпау шарасын үйде күзетпен ұстау түрінде таңдау туралы (02), бұлтартпау шарасын кепіл түрінде таңдау туралы (03), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (04), үйде күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (05), кепілді мемлекет пайдасына қарату туралы (06), жақындауға тыйым салу туралы (ҚПК 165-бабы) (07), қызметiн уақытша тоқтата тұру туралы (ҚПК 188-бабы), (08), мүлікке тыйым салу туралы (ҚПК 162-бабы (09), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (қамауда ұстау) (09).
38. Сот атауы ___________________________
39. Прокурор бас тартты: күдікті әрекеттерінің біліктілігі туралы қаулы (1), бұлтартпау шарасын таңдау туралы қаулы (2), күдікті деп тану туралы қаулысы (3).
40. Бұлтартпау шарасы: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери қызметшіні әскери бөлім командасына беру (3), кәмелеттік жасқа толмағанды қарауға беру (4), кепіл (5).
41. Міндет жүктелген: сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын адамға, прокурорға немесе сотқа олар белгілеген уақытта келу (01), қылмыстық істі жүргізуші органның рұқсатынсыз тұрақты немесе уақытша тұрғылықты орнынан кетпеу (02), қылмыстық процесті жүргізетін адамға, прокурорға тұрғылықты орнының, жұмыс орнының өзгеруі туралы хабарлау (03), белгілі бір адамдармен қарым-қатынаста болмау және белгілі бір орындарға бармау (04), нашақорлық немесе алкогольді тәуелділіктен емделу курсынан өту (05), электронды аңду құралдарын тағып жүру (06).
42. Кепіл сомасы_____ тенге.
43. Төменнен төмен кепіл сомасы: қарауында кәмелетке толмаған балалар, қарт ата-аналары мен мүгедектер туыстары бар, сонымен қатар қорғаншылар мен қамқоршылар болып табылатын адамдарға (01), жиі табыс көзі жоқ адамдарға (02), осал топтарына жататын адамдарға, сонымен қатар  әлеуметтік бюджеттен әр түрлі көмек алатындарға (03), кәмелетке толмаған немесе зейнеткерлік жастағы адамдарға (04), ауылдық жерлерде тұратын адамдарға (05).
44. Жоғары тұрған прокурорға шағым: бұлтартпау шарасын күзетпен ұстау түрінде таңдау туралы қолдаудан бас тартуына (1), бұлтартпау шарасын үйде қамау түрінде таңдау туралы қолдаудан бас тартуына (2), күзетпен ұстау мерзімін ұзартудан бас тартуына (3), үйде қамау мерзімін ұзартудан бас тартуына (4).
45. Шағымды беру күні _____________________________
46. Шағымды қарастыру нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырылмай қалды (2);

37. Направлено прокурором ходатайство: об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей (01), об избрании меры пресечения в виде домашнего ареста (02), об избрании меры пресечения в виде залога (03), о продлении срока содержания под стражей (04), о продлении срока домашнего ареста (05), об обращении залога в доход государства (06), о запрете на приближение (статья 165 УПК) (07), о временном отстранении от должности (статья 188 УПК) (08), о наложении ареста на имущество (статья 162 УПК) (09), об изменении меры пресечения (на содержание под стражей) (09).
38. Наименование суда ___________________________
39. Отменено прокурором: постановление о квалификации деяний подозреваемого (1), постановление об избрании меры пресечения (2), постановление о признании в качестве подозреваемого (3)
40. Мера пресечения: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача военнослужащего под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5).
41. Возложена обязанность: являться к лицу, осуществляющему досудебное расследование, прокурору либо в суд в установленное ими время (01), не покидать постоянное или временное места жительства без
разрешения органа, ведущего уголовный процесс (02), уведомлять лицо, ведущее уголовный процесс, прокурора об изменении места жительства, места работы (03), не общаться с определенными лицами и посещать определенные места (04), пройти курс лечения от наркотической или алкогольной зависимости (05), носить электронные средства слежения (06).
42. Сумма залога: _________________ тенге
43. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников-инвалидов, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).
44. Жалоба вышестоящему прокурору: на отказ в поддержании об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей (1), на отказ в поддержании об избрании меры пресечения в виде содержание под домашним арестом (2), на отказ в продлении срока содержания под стражей (3), на отказ в продлении срока домашнего ареста (4).
45. Дата подачи жалобы_____________________________
46. Результат рассмотрения жалобы: удовлетворена (1), оставлена без удовлетворения (2);

47. Мына нысанда іс жүргізу келісімін жасасу туралы қолдаухат келіп түсті: кінәні мойындау туралы мәміле (1), ынтымақтастық туралы келісім (2).
48. Процестік келісімін жасасу туралы прокурорға қолдаухат жолданды
________________________________________________________________________
(прокуратура атауы)
49. Қарастыру нәтижесі: іс жүргізу келісімі жасалды (01), іс жүргізу келісімін жасаудан бас тартылды (02).
49.1. Прокурордың бастамасы бойынша процессуалдық келісім жасалған  нысан: кінәні мойындау туралы мәміле (1), ынтымақтастық туралы келісім (2).
50. ҚР ҚПК 153-бабы тәртібінде: бұлтартпау шарасы жойылды (1), өзгертілді (2).
51. Мынаған байланысты: ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1), 2), 5), 6), 7) және 8)-тармақтарымен көзделетін негіздер бойынша тоқтатуға (1), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 3), 4), 9), 10), 11) және 12)-тармақтарымен көзделетін негіздер бойынша (2); қылмыстық істі прокурордың қосымша тергеуіне жолдауына байланысты (3), соттың қосымша тергеуіне жолдауына байланысты (4), медициналық сипаттағы шараларды қолданумен (5).
52. Бұлтартпау шарасы мынаған өзгертілді: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхатқа (1), жеке кепілгерлікке (2), әскери қызметшіні әскери бөлім командасына беруге (3), кәмелеттік жасқа толмағанды қарауға беруге (4), кепілге (5).
53. Қамаудан босатылды: жойылуына байланысты сотқа дейінгі өндіріс барысында (бұлтартпау шарасын өзгертіп) (01), ҚР ҚПК 152-бабы 4-бөлігі тәртібінде (02), 1-инстанциялы соттың қарауы кезеңінде (03), апелляциялық және қадағалау инстанциясы сотының шешімі бойынша (04).
54. Мынаған байланысты: ақтауға (01), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1), 2), 5), 6), 7) және 8)-тармақтарымен көзделетін негіздер бойынша тоқтатуға (02), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 3), 4), 9), 10), 11) және 12)-тармақтарымен, ҚР ҚПК 36-бабымен көзделетін негіздер бойынша (03), бас бостандығынан айырумен байланысты емес бұлтартпау шарасын анықтауға (04), бұлтартпау шарасын қамауда ұстаға байланысты емес басқаға өзгертуге (05).
55. Осы адамға қатысты шешім қабылданды:
Қылмыстық қудалау органы кызметкерімен
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 1)-тармағы бойынша мерзімі бұзылды (3010), ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы бойынша мерзімін бұзылды (3020),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 3)-тармағы бойынша мерзімі бұзылды (3030), ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 4)-тармағы бойынша мерзімін бұзылды (3040),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 5)-тармағы бойынша мерзімі бұзылды (3050), ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 6)-тармағы бойынша мерзімін бұзылды (3060),
ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 7)-тармағы бойынша мерзімін бұзылды (3070),

47. Поступило ходатайство о заключении процессуального соглашения в форме: сделки о признании вины (1), соглашения о сотрудничестве (2).
48.Направлено ходатайство о заключении процессуального соглашения прокурору
______________________________________________________________________________________
(наименование прокуратуры)
49.Результат рассмотрения: заключено процессуальное соглашение (01), отказано в заключении процессуального соглашения (02).
49.1. По инициативе прокурора заключено процессуальное соглашение в форме: сделки о признании вины (1), соглашения о сотрудничестве (2).
50. В порядке статьи 153 УПК РК: мера пресечения отменена (1), изменена (2);
51. В связи: с прекращением по основаниям, предусмотренном пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК (1), по основаниям, предусмотренным пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35, статьей 36 УПК РК (2); в связи с направлением уголовного дела на дополнительное расследование прокурором (3), на дополнительное расследование судом (4), с применением мер медицинского характера (5).
52. Мера пресечения изменена на: подписку о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передачу военнослужащего под наблюдение командования воинской части (3), отдачу несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5)
53. Освобожден из-под стражи: в ходе досудебного производства в связи с отменой (изменением меры пресечения) (01), в порядке части 4 статьи 152 УПК РК (02), на стадии рассмотрения судом 1 инстанции (03), по решению суда апелляционной и надзорной инстанции (04).
54. В связи: с оправданием (01), с прекращением по основаниям, предусмотренном пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК, (02), с прекращением по основаниям, предусмотренным пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35, статьей 36 УПК РК (03), с определением меры наказания, не связанной с лишением свободы (04), с изменением меры пресечения на иную, не связанную с содержанием под стражей (05).
55. В отношении данного лица принято решение:
Сотрудником органа уголовного преследования
прерван срок по пункту 1) части 7 статьи 45 УПК РК (3010), прерван срок по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК (3020),
прерван срок по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК (3030), прерван срок по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК (3040),
прерван срок по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК (3050), прерван срок по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК (3060),
прерван срок по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК (3070),

ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша тоқтатылды (4010), ҚР ҚПК ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша тоқтатылды (4020),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша тоқтатылды (4030), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 4)-тармағы бойынша тоқтатылды (4040),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 5)-тармағы бойынша тоқтатылды (4050), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 6)-тармағы бойынша тоқтатылды (4060),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 7)-тармағы бойынша тоқтатылды (4070), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 8)-тармағы бойынша тоқтатылды (4080),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 9)-тармағы бойынша тоқтатылды (4090), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 10)-тармағы бойынша тоқтатылды (4100),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 11)-тармағы бойынша тоқтатылды (4110), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша тоқтатылды (4121),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 66-бабы бойынша тоқатылды (4122), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 67-бабы бойынша тоқтатылды (4123),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы бойынша тоқтатылды (4124),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы 1-бөлігі бойынша, соңын ішіне медиация тәртібінде тоқтатылды (4125),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы 2-бөлігі бойынша тоқтатылды (4126),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы 2-бөлігі бойынша, соңын ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (4127),
ҚР ҚПК 518-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде тоқатылды (4130),
іс ҚР ҚПК 300-бабы бойынша прокурорға жолданды (5010),
іс ҚР ҚПК 528-бабы 2-бөлігі бойынша прокурорға жолданды (5020),
іс ҚР ҚПК 518-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша прокурорға жолданды (5030), іс ҚР ҚПК 615-бабы 2-бөлігі бойынша прокурорға жолданды (5040),
іс ҚР ҚПК 614-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша прокурорға жолданды (5050),
іс тергеп-тексеру өндірісінен кейін ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі  тәртібінде прокурорға жолданды (5060),
ҚР ҚПК 186-бабы тәртібінде қабылданғанды өндіріске бергеннен кейін өз өндірісіне қабылданды (2100),
ҚР ҚПК 193-бабы 1-бөлігі 13)-тармағы прокурор тергеушілікті өзгерткенннен кейін өз өндірісіне қабылданды (2101),
ҚР ҚПК 186-бабы тәртібінде берілетінді өз өндірісіне қабылдамай қайтарғаннан кейін өз өндірісіне қабылданды (2102),
өндіріске қабылданды: ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша  прокурор қайта тергеуге қайтарғаннан кейін (2104),
ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде прокурор алдын ала тергеу өндірісіне қайтарғаннан кейін (2105), ҚПК 190-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы  тәртібінде прокурор анықтау өндірісі үшін қайтарғаннан кейін (2119), ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 2-тармағы бойынша. прокурор қайта тергеуге қайтарғаннан кейін (2106), тоқтату туралы қаулы жойылғаннан кейін өндіріске қабылданды (ҚР ҚПК 193-б. прокурор, ҚР ҚПК 106-бабы 8-бөлігі 1)-тармағы сот) (2107), сотқа дейінгі тергеудің бұзылған мерзімін қалпына келтірілді (2108),

прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010), прекращено по пункту 2) части 1 статьи 35 УПК РК (4020),
прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030), прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040),
прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050), прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060),
прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070), прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080),
прекращено по пункту 9) статьи 35 УПК РК (4090), прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100),
прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК - статье 65 УК РК (4121),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статьи 66 УК РК (4122), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статьи 67 УК РК (4123),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4124),
прекращено в том числе, в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4125),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4126),
прекращено в том числе, в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4127),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 3 статьи 68 УК РК (4128),
прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130),
дело направлено прокурору по статье 300 УПК РК (5010), дело направлено прокурору по части 2 статьи 528 УПК РК (5020),
дело направлено прокурору по пункту 2) части 1 статьи 518 УПК РК (5030), дело направлено прокурору в порядке части 2 статьи 615 УПК РК (5040),
дело направлено прокурору по пункту 1) части 1 статьи 614 УПК РК (5050),
дело направлено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК после производства расследования (5060),
принято к своему производству после передачи принятого к производству в порядке статьи 186 УПК РК (2100),
принято к своему производству после изменения подследственности прокурором по пункту 13) части 1 статьи 193 УПК РК (2101),
принято к своему производству после возвращения без принятия к своему производству передаваемого в порядке статьи 186 УПК РК (2102),
принято к производству после возвращения на доследование прокурором по пункту 3) части 1 статьи 302 УПК (2104),
принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2 части 7 статьи 190 УПК РК (2105),
принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2119),
принято к производству после возвращения для производства дополнительного расследования прокурором в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (2106),
принято к производству после отмены постановления о прекращении (прокурором часть 10 статьи 193 УПК РК, судом по пункту 1) части 8 статьи 106 УПК РК) (2107),
возобновлен прерванный срок досудебного производства (2108)

ҚР ҚПК 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде тергеу және өзге іс жүргізу әрекеттерін жүргізу үшін іс қабылданды (іс жүргізу келісіміне қол қойылғаннан кейін) (2109),
прокурордың іс жүргізу келісімі туралы өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартуымен қайтарылғаннан кейін іс қабылданды (2110),
ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде тергеу өндірісі үшін сот қайтарған іс қабылданды (2111),
ҚР ҚПК 623-бабы 3-бөлігі тәртібінде тергеу өндірісі үшін сот қайтарған іс қабылданды (2112),
ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде анықтау өндірісі үшін сот қайтарған іс қабылданды (2113),
ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде алдын ала тергеу өндірісі үшін сот қайтарған іс қабылданды (2119),
ҚР ҚПК 521-бабы 5-бөлігі тәртібінде жалпы тәртіпте тергеуді іске асыру үшін медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қаулысымен қайтарылған іс қабылданды (2114),
ҚР ҚПК 524-бабы 1-бөлігі тәртібінде жалпы тәртіпте тергеуді іске асыру үшін медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған қаулыны қабылданды (2115), ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде сот жолдаған материалдарды қабылданды (2116), ҚР ҚПК 394-бабы 4-бөлігі тәртібінде сот жолдаған қылмыстық істі қабылданды (2117), ҚР ҚПК 323-бабы тәртібінде сот дейінгі тергеп-тексеру жеделдетілген тәртібінде немесе іс жүргізу келісімі тәртібінде тергеу істерін қайтарғаннан кейін қабылданды (2118).
Прокурор
тоқтату туралы қаулыны прокурордың/соттың жоюы (9001), мерзімін бұзу туралы қаулыны прокурордың/соттың жоюы (9002), қайта біліктеу туралы қаулыны прокурордың/соттың жоюы (9003), қосылу туралы қаулыны прокурордың/соттың жоюы (9004), шығару (бөлу) туралы қаулыны прокурордың/соттың жоюы (9005),
ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде айыптау актісін бекітеді және сотқа жолдайды (6010),
ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде жаңа айыптау актісін құрастырады және сотқа жолдайды (6011),
ҚР ҚПК 302-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде қайта толық тергеуге қайтарылды (6012),
ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі тәртібінде алдын ала тергеу өндірісі үшін қайтарылды (6013),
ҚР ҚПК 190-бабы 7-бөлігі тәртібінде анықтау өндірісі үшін қайтарылды (6014),
ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 1)-тармағы бойынша сотқа жолданды (6020),
ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы хаттамалық нысаны бойынша алдын ала тергеу өндірісі үшін қайтарылды (6021),
ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3)-тармағы хаттамалық нысаны бойынша анықтау өндірісі үшін қайтарылды (6022),
ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 1)-тармағы бойынша медициналық сипаттағы шараларды қолдану үшін сотқа жолданды (6030),
ҚР ҚПК 518-бабы 5-бөлігі 2)-тармағы тәртібінде қайта толық тергеуге қайтарылды (6031),
іс жүргізу келісімі туралы өтінішқатты қанағаттандырудан бас тартумен қайтарылды (6040),
ҚР ҚПК 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде дәлелдемелер жинау үшін қайтарылды (6041),
ҰР ҚПК 617-бабы 4-бөлігі бойынша іс жүргізу келісімін жасасқаннан кейін сотқа (6050),
ҰР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі бойынша сот актілерін қайта қарау үшін негіздің болуы немесе болмауы туралы қорытындысымен сотқа (6060),
ҚР ҚПК 193-бабы 12-бөлігі тәртібінде тергеулікті өзгертеді (7000),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы бойынша тоқтатылды (4010), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы бойынша тоқтатылды (4020), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы бойынша тоқтатылды (4030),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 4)-тармағы бойынша тоқтатылды (4040), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 5)-тармағы бойынша тоқтатылды (4050), 35-бабы 1-бөлігі 6)-тармағы бойынша тоқтатылды (4060),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 7)-тармағы бойынша тоқтатылды (4070), 35-бабы 1-бөлігі 8)-тармағы бойынша тоқтатылды (4080), 35-бабы 1-бөлігі 9)-тармағы бойынша тоқтатылды (4090),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 10)-тармағы бойынша тоқтатылды (4100),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 11)-тармағы бойынша тоқтатылды (4110),
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 65-бабы бойынша тоқтатылды (4121), ҚР ҚПК ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша  – ҚР ҚК 66-бабы бойынша тоқтатылды (4122),
ҚР ҚПК ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 67-бабы бойынша тоқтатылды (4123), ҚР ҚПК ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша  – ҚР ҚК 68-бабы бойынша тоқтатылды бойынша тоқтатылды (4124), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 68-бабы, соңын ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (4125), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 68-бабы 2-бөлігі бойынша тоқтатылды (4126), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы бойынша – ҚР ҚК 68-бабы 2-бөлігі, соңын ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (4127), ҚР ҚПК 518-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы тәртібінде тоқтатылды (4130),
ҚР ҚПК 36-бабы – ҚР ҚК 66-бабы бойынша тоқтатылды (4131), ҚР 36-бабы  – ҚР ҚК 67-бабы бойынша тоқтатылды (4132), ҚР ҚПК 36-бабы – ҚР ҚК 68-бабы бойынша тоқтатылды (4133),
ҚР ҚПК 35-бабы – ҚР ҚК 442-443445-449-баптары бойынша тоқтатылды (4134).
ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы (626-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8010), ҚР ҚПК 623-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы (626-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8020), ҚР ҚПК 623-бабы 3-бөлігі (626-бабы. 4-бөлігі) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8021),
анықтау өндірісі үшін ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде прокурорға қайтарылды (8022),
алдын ала тергеу өндірісі үшін ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3)-тармағы тәртібінде прокурорға қайтарылды (8023), ҚР ҚПК 521-бабы 5-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8030),
ҚР ҚПК 524-бабы 1-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8040), тергеп-тексеруді ұйымдастыру үшін ҚР ҚПК 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8050), өзге адамды қылмыстық жауапкершілікке тарту үшін ҚР ҚПК 394-бабы 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8060) , жеңілдетілген сотқа дейінгі өндіріс тәртібінде немесе процессуалдық келісім тәртібінде тергеп-тексерілген істері ҚР ҚПК 323-бабы тәртібінде прокурорға қайтарылды (8070), ҚР ҚПК 35-бабы 6-бөлігі тәртібінде соттан талап етілді (8080), айыптау актісін қайта құрастыру және юрисдикцияны өзгерту үшін ҚР ҚПК 321-бабы 6-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8090), іздестіруді ұйымдастыру үшін ҚР ҚПК 324-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8091)

принято дело для проведения следственных и иных процессуальных действий в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (после подписания процессуального соглашения) (2109),
принято дело после возвращения прокурором с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (2110),
принято дело возвращенное судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2111),
принято дело возвращенное судом в порядке части 3 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2112),
принято дело возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (2113),
принято дело возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (2119),
принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 5 статьи 521 УПК РК для осуществления расследования в общем порядке (2114),
принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 1 статьи 524 УПК РК для осуществления расследования в общем порядке (2115), приняты материалы, направленные судом в порядке части 4 статьи 502 УПК РК (2116), принято уголовное дело, направленное судом в порядке части 4 статьи 394 УПК РК (2117), принято после возвращения судом в порядке статьи 323 УПК РК дело, расследованное в порядке ускоренного досудебного производства или в порядке процессуального соглашения (2118)
Прокурором
отмена прокурором/судом постановления о прекращении (9001), отмена прокурором/судом постановления о прерывании срока (9002), отмена прокурором/судом постановления о переквалификации (9003), отмена прокурором/судом постановления о соединении (9004),
отмена прокурором/судом постановления о выделении (разделении) (9005),
утверждение обвинительного акта в порядке пункта 1) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6010), составление нового обвинительного акта в порядке пункта 2) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6011), возвращение для производства дополнительного расследования в порядке пункта 3) части 1 статьи 302 УПК РК (6012), возвращено для производства предварительного следствия в порядке части 7 статьи 190 УПК РК (6013), возвращено для производства дознания по части 7 статьи 190 УПК РК (6014), направлено в суд по пункту 1) части 3 статьи 528 УПК РК (6020), возвращено для производства предварительного следствия по протокольной форме по пункту 3) части 3 статьи 528 УПК РК (6021), возвращено для производства дознания по протокольной форме по пункту 3) части 3 статьи 528 УПК РК (6022), направлено в суд для применения мер медицинского характера по пункту 1) части 5 статьи 518 УПК РК (6030), возвращено на доследование в порядке пункта 2) статьи 518 УПК РК (6031), возвращено с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (6040), возвращено для сбора доказательств в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (6041), в суд после заключения процессуального соглашения по части 4 статьи 617 УПК РК (6050), в суд с заключением о наличии либо отсутствии оснований для пересмотра судебных актов по части 4 статьи 502 УПК РК (6060), изменяет подследственность в порядке части 12 статьи 193 УПК РК (7000), прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010), прекращено по пункту 2) части 1 статьи 35 УПК РК (4020), прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030), прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040), прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050), прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060), прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070), прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080),
прекращено по пункту 9) части 1 статьи 35 УПК РК (4090), прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100), прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 65 УК РК (4121),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 66 УК РК (4122), прекращено по пункту 13) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 67 УК РК (4123), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4124), прекращено в том числе, в порядке медиации по пункту 12 части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4125), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4126), прекращено, в том числе в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4127), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 3 статьи 68 УК РК (4128), прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130), прекращено по статье 36 УПК РК – статье 66 УК РК (4131), прекращено по статье 36 УПК РК - статье 67 УК РК (4132), прекращено по статье 36 УПК РК - статье 68 УК РК (4133), прекращено по статье 36 УПК РК - примечаниям к статьям 442-443, 445-449 УК РК (4134).
Возвращено прокурору в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 (пункта 2) части 1 статьи 626) УПК РК (8010), возвращено прокурору в порядке пункта 3) статьи 623 (пункта 3) части 1 статьи 626) УПК РК (8020), возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 623 (части 4 статьи 626) УПК РК (8021),
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (8022), возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (8023), возвращено прокурору в порядке части 5 статьи 521 УПК РК (8030), возвращено прокурору в порядке части 1 статьи 524 УПК РК (8040), возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК для организации расследования (8050), возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 394 УПК РК для привлечения иного лица к уголовной ответственности (8060)
возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК дел расследованных в порядке упрощенного досудебного производства или в порядке процессуального соглашения (8070), истребовано из суда в порядке части 6 статьи 35 УПК РК (8080), возвращено прокурору в порядке части 6 статьи 321 УПК РК для пересоставления обвинительного акта и изменения подсудности (8090),
возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 324 УПК РК для осуществления розыска (8091)

56. Іздестіру ісінің нөмірі (ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 3)-тармағы бойынша) _____________________________
57. ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлігі 2)-тармағы бойынша қылмыстық ісі бойынша аумақта: _______________________________________________________________
58. Қылмыстық қудалау ҚР ҚПК 194-бабы 3-бөлігі тәртібінде ______________
прокурорының басшылығымен іске асырылды.
№ 2 қосымша (сот)
59. Материалды қарастырған сот атауы:__________________________________
59.1. Материалдың сотқа келіп түскен күні және уақыты «___»__________20____ж. ____ сағ. ____ мин.
60. Сот материалының нөмірі № _________________________________________
61. Материал түрі: күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын таңдау туралы қолдаухат (01), үйде қамау (02), кепіл (03), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (04), үйде қамау мерзімін ұзарту туралы (05), кепілді мемлекет пайдасына қарату туралы (06), жақындауға тыйым салу туралы (ҚПК 165 б.) (07); қызметiн уақытша тоқтата тұру туралы (ҚПК 188 б.) (08), мүлікке тыйым салу туралы (ҚПК 162 б. (7) бұлтартпау шарасын өзгерту  туралы (09), бұлтартпау шарасын алып тастау туралы (10).
ҚР ҚПК 106-бабы тәртібінде шағым: прокурордың күзетпен ұстауға санкция туралы қолдаухатты қолдаудан бас тартуы туралы қаулысына (07), прокурордың үйде қамауға санкция туралы қолдаухатты қолдаудан бас тартуы туралы қаулысына (08), кепілді қолданудан бас тарту туралы (09), кепілді мемлекет пайдасына қарату туралы (10).
ҚР ҚПК 107-бабы тәртібінде шағым (наразылық): күзетпен ұстау бұлтартпау шарасын таңдау туралы сот санкциясына (11), үйде қамау бұлтартпау шарасын таңдау туралы сот санкциясына (12), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы санкциясына (13), үйде қамау мерзімін ұзарту туралы санкциясына (14), күзетпен ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулысына (15), үйде қамау санкция беруден бас тарту туралы қаулысына (16), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы санкция беруден бас тарту туралы қаулысына (17), үйде қамау мерзімін ұзарту туралы санкция беруден бас тарту туралы қаулысына (18), кепілді пайдалану туралы (19), кепілді қоланудан бас тарту (20), жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы қаулысына (21), жақындауға тыйым салу туралы санкция беруден бас тарту қаулысына (22), қызметiн уақытша тоқтата тұруын санкциялау туралы қаулысына (23), қызметiн уақытша тоқтата тұруын санкциялау туралы қаулысына (24), мүлікке тыйым салу  туралы (25), мүлікке тыйым салудан бас тарту туралы (26).

56. Номер розыскного дела (по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК) _____________________
57. По уголовному делу по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК находится на территории:
___________________________________________________________________
58. Уголовное преследование осуществлялось в порядке части 3 статьи 194 УПК РК под руководством прокурора ________________________________________________________________
Приложение №2 (судебная)
59. Наименование суда рассмотревшего материал:________________________________________
59.1. Дата и время поступления материала в суд «__»____20____года ____ часов ___ минут
60. Номер материала суда _____________________________________________________
61.Вид материала: ходатайство об избрании меры пресечения содержание под стражей (01), домашний арест (02), залог (03), о продлении срока содержания под стражей (04), о продлении срока домашнего ареста (05), об обращении залога в доход государства (06), о санкционировании запрета на приближение (статья 165 УПК) (07); о временном отстранении от должности (статья 188 УПК) (08), о наложении ареста на имущество (статья 162 УПК) (7), об изменении меры пресечения (09), об отмене меры пресечения (10)
жалоба в порядке статьи 106 УПК РК на: постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на содержание под стражей (07), постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на домашний арест (08), об отказе в применении залога (09), об обращении залога в доход государства (10).
жалоба (протест) в порядке статьи 107 УПК РК на: санкцию суда об избрании меры пресечения содержание под стражей (11), санкцию суда об избрании меры пресечения домашний арест (12), санкцию о продлении срока содержания под стражей (13), санкцию о продлении срока домашнего ареста (14), постановление об отказе в даче санкции на содержание под стражей (15), постановление об отказе в даче санкции на домашний арест (16), постановление об отказе в даче санкции о продлении срока содержание под стражей (17), постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста (18), о применении залога (19), об отказе в применении залога (20), постановление о санкционировании запрета на приближение (21), постановление об отказе в санкционировании запрета на приближение (22), постановление о санкционировании временного отстранения от должности (23), постановление об отказе в санкционировании временного отстранения от должности (24), о наложении ареста на имущество (25), об отказе в наложении ареста на имущество (26).

62. Шағымды (наразылықты) берген (әкелген): прокурор (1), күдікті (2), айыпталушы (3), қорғаушы (күдіктінің, айыпталушының) (4), заңды өкіл (5), жәбірленуші (6), жәбірленушінің заңды өкілі (7), басқалар (8).
Қарастыру нәтижесі
63. Нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2), соның ішінде прокурордың бастамасы бойынша (3), соттың қарауына дейін кері қайтарылды (4), толықтыруға қайтарылды (5).
64. Бұлтартпау шарасы таңдалды, соңын ішінде қолдаухатты қанағаттандырудан бас тартқан кезде: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілдеме (2), ә/қ әскери бөлім командасының бақылауына беру (3), кәмелеттік жасқа толмағанды қарауға беру (4), кепіл (5), үйде қамау (6), күзетпен ұстау (7).
65. Күзетпен ұстау (үйде қамап ұстау) бұлтартпау шарасын таңдау негізі: Қазақстан Республикасы территориясында тұрғылықты мекен-жайы жоқ (01), жеке басы анықталмаған (02), ертеректе таңдалған бұлтартпау шарасы немесе іс жүргізуді мәжбүрлеу шарасы бұзылған (03), қылмыстық қудалау органдарынан немесе соттан жасырынуға тырысты немесе жасырынды (04), айыпталушыны іздестірумен байланысты (05), ұйымдасқан топ немесе қылмыстық бірлестік (қылмыстық ұйым) құрамында қылмыс жасаған деп күдіктеледі (06), ертеректе жасаған ауыр немесе аса ауыр қылмысы үшін соттылығы бар (07), оның қылмыстық әрекетті жалғастыруы туралы деректер бар (8), ҚР ҚПК 589-бабы тәртібінде экстрадициялық тұтқындау (09), айыпталушының халықаралық іздестіруімен байланысты (ҚР ҚПК 292-бабы 4-бөлігі) (10), басқа (11).
66. Күзетпен ұстау (үйде қамау) мерзімін ұзарту туралы:____айға____күнге
66.1 Мерзім 20__ж. «___»____________дейін ұзартылды
67. Кепіл сомасы __________________ теңге.
68. Кепіл сомасы мыналарға қатысты төменгі шектен төмен: асырауында кәмелеттік жасқа толмаған балалар, қарт ата-анасы, мүгедек туыстары бар, сондай-ақ қорғаншы және қамқоршы болып табылатын адамдарға (01), тұрақты табыс көзі жоқ адамдарға (02), халықтың әлеуметтік осал қабатына жататын, сондай-ақ бюджет есебінен әр түрлі әлеуметтік көмек алатын адамдарға (03), кәмелеттік жасқа толмаған немесе зейнет жасындағы адамдарға (04), ауылды жерде тұратын адамдарға (05).
69. Мемлекет пайдасына қаратылған кепіл сомасы _______________ теңге.
Нысанның аяқталуы
70. Есепке алу үшін ҚР ҚК ____________________________ бабы .
ҚР ҚК 11-бабы бойынша: анықталмады (0), ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
ҚР ҚК 24-бабы бойынша: дайындық (1), қастандық жасау (2).

62. Жалоба (протест) поданы (принесен): прокурором (1), подозреваемым (2), обвиняемым (3), защитником (подозреваемого, обвиняемого) (4), законным представителем (5), потерпевшим (6), законным представителем потерпевшего (7), другими (8).
Результат рассмотрения
63. Результат: удовлетворено (1), отказано в удовлетворении (2), в том числе по инициативе прокурора (3), отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5).
64. Избрана мера пресечения в том числе, при отказе в удовлетворении ходатайства: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача в/с под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5), домашний арест (6), содержание под стражей (7).
65.Основания избрания меры пресечения содержание под стражей (домашний арест): не имеет постоянного места жительства на территории Республики Казахстан (01), не установлена личность (02), нарушена ранее избранная мера пресечения или мера процессуального принуждения (03), пытался скрыться или скрылся от органов уголовного преследования или суда (04), в связи с розыском обвиняемого (05), подозревается в совершении преступления в составе организованной группы или преступного сообщества (преступной организации) (06), имеет судимость за ранее совершенное тяжкое или особо тяжкое преступление (07), имеются данные о продолжении им преступной деятельности (8), экстрадиционный арест в порядке статьи 589 УПК РК (09), в связи с международным розыском обвиняемого (часть 4 статьи 292 УПК РК) (10), другое (11).
66. О продлении срока содержания под стражей (домашнем аресте): ______месяцев _____ дней
66.1 Срок продлен до «___»____________20__года
67. Сумма залога __________________ тенге.
68. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников-инвалидов, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).
69. Сумма залога, обращенного в доход государства ________________________ тенге.
Окончание формы
70. Статья для учета ______________________________УК РК.
по статье 11 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4)
по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).

70.1 Қылмысты саралау 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК ____________ бойынша
71. Шешім күні және уақыты 20__ж. «____» ___________  ____с. ____ мин
72. Ескертпе:__________________________________________________________
73. Шешім қабылдаған адамның  Т.А.Ә. __________________________________
74. Прокурор ___________________________________________________________
75. Прокуратура атауы __________________________________________________
Тіркеу күні «_____»_________20___ж. Түзету күні «____»______ 20 ___ж. Есепке алу түрі: есепке алу (01), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1), 2), 5), 6), 7) және 8)-тармақтарында көзделген негіздер бойынша сотпен ақталуына немесе тоқтатылуына байланысты алынған (3).
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 99 бұйрығына 6-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы
арыздар мен хабарларды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 15-қосымша
Нысан
Е-4 нысаны
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру заңдылығын қадағалауды жүзеге асыру кезіндегі прокурордың қызметі туралы нысан
1. СДТБТ нөмірі: _______________________________________________
2. Тергеу органының атауы:_____________________________________________
3. Тергеу әрекеттерінің өндірісі туралы жазбаша нұсқаулар берілді:______,
күні «_____» ________ 20____ ж.                                  (саны)
4. Жасырын тергеу әрекеттерінің нәтижелерін сотқа дейінгі тергеу материалдарына қоса тіркеу туралы жазбаша нұсқаулар берілді __________,
күні «____» ________ 20____ ж.                                (саны)
5 Санкцияланды:
тұрғын орынжайын тексеріп қарау (ҚПК 220-бабы) (01),
жәбірленушіні, куәгерді, арыз берушіні мәжбүрлі куәландыру (ҚР ҚПК 223-бабы) (02),
жеке тінту (ҚР ҚПК 225-бабы) (03),
тінту (ҚР ҚПК 254-бабы) (04),
алу (ҚР ҚПК 254-бабы) (05),
жәбірленушіден, куәгерден үлгілерді мәжбүрлеп алу (ҚР ҚПК 268-бабы) (06).
5.1 Санкцияланудан бас тартылды:
тұрғын орынжайын тексеріп қарау (ҚПК 220-бабы) (07),
жәбірленушіні, куәгерді, арыз берушіні мәжбүрлі куәландыру (ҚР ҚПК 223-бабы) (08),
жеке тінту (ҚР ҚПК 255-бабы.) (09),
тінту (ҚР ҚПК 254-бабы) (10),
алу (ҚР ҚПК 254-бабы) (11),
жәбірленушіден, куәгерден үлгілерді мәжбүрлеп алу (ҚР ҚПК 268-бабы.) (12).
Күні «___» ________ 20____ ж.
6. Заңсыз деп танылды:
тұрғын орынжайын тексеріп қарау (01)
жәбірленушіні, куәгерді, арыз берушіні мәжбүрлі куәландыру (02)
жеке тінту (03)
тінту (04),
алу (05),
жәбірленушіден, куәгерден үлгілерді мәжбүрлеп алу (06),

70.1 Квалификация преступления ____________ _____________ по УК РК от 16 июля 1997 года
71. Дата и время решения «____»_______________20__года ____часов ____минут
72. Примечание:_______________________________________________________
73.Ф.И.О. лица принявшего решение__________________________________________________
74. Прокурор _______________________________________________________________________
75. Наименование прокуратуры ________________________________________________________
Дата регистрации «___»_________20___года Дата корректировки «___»___________20 ___года
Вид учета: учесть (1), снято в связи с оправданием либо прекращением судом по основаниям, предусмотренным пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК (3)
Приложение 6 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 99
Приложение 15 к Правилам приема
и регистрации заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Форма Е-4
Форма о деятельности прокурора при осуществлении надзора
за законностью досудебного расследования
1. Номер ЕРДР: _______________________________________________
2. Наименование органа расследования:___________________________________________________________
3. Давались письменные указания о производстве следственных действий: ______________,
дата «_____» ________ 20____ года (количество)
4. Давались письменные указания о приобщении к материалам досудебного расследования результатов негласных следственных действий: _________, дата «__» ________ 20____ года
(количество)
5. Санкционировалось:
осмотр жилого помещения (статья 220 УПК) (01),
принудительное освидетельствование потерпевшего, свидетеля, заявителя (статья 223 УПК РК) (02),
личный обыск (статья 255 УПК РК) (03),
обыск (статья 254 УПК РК) (04),
выемка (статья 254 УПК РК) (05),
принудительное получение образцов у потерпевшего, свидетеля (статья 268 УПК РК) (06).
5.1 Отказано в даче санкции:
осмотр жилого помещения (статья 220 УПК) (07),
принудительное освидетельствование потерпевшего, свидетеля, заявителя (статья 223 УПК РК) (08),
личный обыск (статья 255 УПК РК) (09),
обыск (статья 254 УПК РК) (10),
выемка (статья 254 УПК РК) (11),
принудительное получение образцов у потерпевшего, свидетеля (статья 268 УПК РК) (12).
Дата «_____» ________ 20____ года
6. Признано незаконным:
осмотр жилого помещения (01)
принудительное освидетельствование потерпевшего, свидетеля, заявителя (02)
личный обыск (03)
обыск (04),
выемка (05),
принудительное получение образцов у потерпевшего, свидетеля (06),

бұлтартпау шарасы ретінде қамау қолданылған күдіктілер мен айыптаушыларды бас бостандығынан айыру орындарында ұстау ҚР ҚПК 150-бабы) (07),
жылжымайтын мүлік объектісін қолдануға он күн мерзімінен артық емес уақытша шектеу (ҚР ҚПК 161-бабы) (08).
Күні «_____» ________ 20____ ж.
7. Қолсұқпаушылықтан айыру және қылмыстық жауапкершілікке тартуға келісім алу үшін ұсыныс енгізілді:  Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаты (01), Қазақстан Республикасының Президенттігіне үміткер, Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттығына үміткер (02), Қазақстан Республикасының Конституциялық кеңес Төрағасы немесе мүшесі (03), Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры (04), соттар (05), шетел мемлекеттерінің дипломатиялық өкілдіктерінің басшылары, осы өкілдіктердің дипломатиялық персоналының мүшесі және олардың отбасыларының мүшелері (06), дипломатиялық курьерлер (07), шетел мемлекеттерінің басшылары және өкілдері, парламенттік және үкіметтік делегациялардың мүшелері және олардың отбасыларының мүшелері (08), Қазақстанға халықаралық келіссөздерге, халықаралық конференцияларға және жиналыстарға қатысу үшін немесе басқа ресми тапсырмамен келетін не болмаса осы мақсатта Қазақстан Республикасының территориясы арқылы транзитпен жүретін шетел мемлекеттері делегацияларының қызметкерлері және олардың отбасыларының мүшелері (09), халықаралық ұйымдардағы шетел мемлекеттері өкілдіктерінің басшылары, мүшелері және персоналы, осы ұйымдардың лауазымды адамдары (10), дипломатиялық өкілдік басшылары, Қазақстан Республикасының территориясы арқылы транзитпен өтетін, үшінші елдегі шетел мемлекеттері өкілдіктерінің дипломатиялық персоналының мүшелері және олардың отбасыларының мүшелері (11).
8. Ұсыныс енгізілді: Қазақстан Республикасының Президентіне (01), Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенатына немесе Мәжілісіне (02), Орталық сайлау комиссиясына (03), Қазақстан Республикасының Парламентіне (04), Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне (05).
8.1 Енгізу күні «_____» ________ 20____ ж.
9. Мүлікті тәркілеу туралы өндірісті қозғау жөнінде қолдаухат келіп түсті
Күні «_____» ________ 20____ж.
10. Мүлікті тәркілеу туралы өндіріс қозғау жөнінде қолдаухатты қарау нәтижесі: қолданды (1), қолдаудан бас тартылды (2).
Күні «_____» ________ 20____ж.
Тіркеу күні «_____» _______20____ ж.
Түзету күні «_____» _______20____ ж.
Прокурор ________________________________________________________________
(тегі, лауазымы, сыныптық шені)
_________________________________________________________________________
(прокуратура атауы)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 99 бұйрығына 7-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы
арыздар мен хабарларды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 16-қосымша
Нысан
Е-5 нысаны
Алынған және жойылған есірткілік құралдарды, психотроптық немесе улы заттарды, прекурсорларды (бұдан әрі - ЕПП) және құрамында есірткілік заттар бар өсімдіктердің өсу алқаптарын және іс бойынша өзге де заттай дәлелдемелерді есепке алу нысаны
1. СДТБТ нөмірі __________________________________________,

содержание подозреваемых и обвиняемых, к которым в качестве меры пресечения применен арест, в местах содержания задержанных (статья 150 УПК РК) (07),
временное ограничение на распоряжение имуществом на срок не более десяти суток (статья 161 УПК РК) (08).
Дата «_____» ________ 20____ года
7. Внесено представлений для получения согласия на лишение неприкосновенности и привлечение к уголовной ответственности в отношении: депутата Парламента Республики Казахстан (01), кандидата в Президенты Республики Казахстан, кандидата в депутата Парламента Республики Казахстан (02), Председателя или члена Конституционного Совета Республики Казахстан (03), Генерального Прокурора Республики Казахстан (04), судьи (05), глав дипломатических представительств иностранных государств, члены дипломатического персонала этих представительств и члены их семей (06), дипломатические курьеры (07), главы и представители иностранных государств, члены парламентских и правительственных делегаций и члены их семей (08), сотрудники делегаций иностранных государств, пребывающие в Казахстан для участия в международных переговорах, международных конференциях и совещаниях или с другими официальными поручениями либо следующие для тех же целей транзитом через территорию Республики Казахстан и члены их семей (09), главы, члены и персонал представительств иностранных государств в международных организациях, должностные лица этих организаций (10), главы дипломатических представительств, члены дипломатического персонала представительств иностранных государств в третьей стране, проезжающие транзитом через территорию Республики Казахстан и члены их семей (11).
8. Куда внесено представление: Президенту Республики Казахстан (01), в Сенат или Мажилис Парламента Республики Казахстан (02), в Центральную избирательную комиссию (03), в Парламент Республики Казахстан (04), в Министерство иностранных дел Республики Казахстан (05).
8.1 Дата внесения «_____» ________ 20____ года
9.Поступило ходатайство о возбуждении производства о конфискации имущества
Дата «_____» ________ 20____ года
10. Результат рассмотрения ходатайства о возбуждении производства о конфискации имущества поддержано (1), отказано в поддержании (2)
Дата «_____» ________ 20____ года
Дата регистрации «___» _______20____ года Дата корректировки «__» _______20____ года
Прокурор______________________________________________________________________________
(фамилия, должность, классный чин)
______________________________________________________________________________________
(наименование прокуратуры)
Приложение 7 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 99
Приложение 16 к Правилам приема
и регистрации заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Форма Е-5
Форма учета изъятых и уничтоженных наркотических средств,
психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров (далее - НПП),
площадей произрастания растений, содержащих наркотические вещества
и иных вещественных доказательств по делу
1.Номер ЕРДР__________________________________________,

2. Орган атауы___________________________________,
3. ЕПП, баламаларды және егістерді алып қоюға (01), ЕПП, баламаларды және егістерді жоюға (02), ЕПП-ды, баламаларды ұйымдарға (мекемелерге) беруге (03), мүлікті және басқа да заттай дәлелдемелерді алып қоюға (04), мүлікті және басқа да заттай дәлелдемелерді беруге (05), алынған мүлікті және басқа да заттай дәлелдемелерді жою немесе иесіне қайтару (06), алынған мүлік және басқа да заттай дәлелдемелер өткізілді (07).
ЕПП және оның баламалары жіберілді (08), сабақтастық бойынша алынып қойылған мүлік берілді (10).
Шығыс №_ ___________________ 20__ж. «___»_________
ЕПП және оның баламалары алынды (09), сабақтастық бойынша алынып қойылған мүлік алынды (11).
Кіріс № ___________________ 20__ж. «___»__________
3.1 Салыстырмалы сараптама нәтижелері бойынша есірткі шығыны (1), қайта сараптама нәтижелері бойынша (2).
4. Алып қою, жою, өткізу, табу, беру ауданы ____________________________
5. Алып қою, жою, өткізу, табу, беру күні ____________________________
6. Заттай дәлелдемелерді есепке алу кітабы бойынша тіркеу нөмірі № ____________________ тіркеу күні 20__ж. «___»__________.
6.1. Сарапшы қорытындысының нөмірі және күні № __________________20__ж.
7. Алынған ЕПП, олардың баламаларының, өсімдіктердің атауы мен саны:
Атауы, түрі
саны
килограмм, грамм, литр, миллиграм, өсімдіктің шаршы метрі
араптамаға кеткен шығын (іске қосылған ЕПП қалдығы)
саны
килограмм, грамм, литр, миллиграм, өсімдіктің шаршы метрі
7.1. Есірткі өндіру үшін сатып алынған прекурсорлар (1).
7.2 ЕПП Ұлттық қауіпсіздік комитетінің шекаралық қызметінің қызметкерлерімен анықталды.
8. Бірлесіп жұмыс жасау нәтижесінде. ЕПП және оның баламаларын алу: Ұлттық қауіпсіздік комитетімен (одан ары - ҰҚК) (01), Ішкі істер министрлігімен (02), Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетімен (03), Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігімен (04), ҰҚК Шекара қызметі (05) және басқалармен (06).
9. Есірткілерді іздеу бойынша қызметтік-іздестіру иттері қолданылды (1).
10. Бақыланатын жеткізу: ішкі (1), сыртқы (2).
11. Түрі бойынша заттар: шикізат (1), ұнтақ (2), дәрі (3), ампула (4), өзге түрде (5).
12. Мүлік, ақша, құндылықтар мөлшерде алынды (барлығы) _________________ теңге:
мемлекет есебіне _______________теңге, заңды тұлға есебіне___________ теңге, азаматтар есебіне______________________ теңге.

2. Наименование органа___________________________________,
3. На изъятие НПП, их аналогов и посевов (01), уничтожение НПП, их аналогов, посевов (02),передачу НПП, их аналогов в организации (учреждения) (03), на изъятие имущества и прочие вещественные доказательства (04), на передачу имущества и прочих вещественных доказательств (05), на уничтожение, либо возвращение собственнику изъятого имущества и прочих вещественных доказательств (06), реализовано изъятое имущество и прочих вещественных доказательств (07).
Передано НПП и их аналогов (08), передано изъятого имущества по подследственности (10).
Исходящий номер___________________ от «___»__________20__года
Получено НПП и их аналогов (09), получено изъятого имущества по подследственности (11).
Входящий номер___________________ от «___»__________20__года
3.1 Израсходовано наркотических средств по результатам проведения сравнительной экспертизы (1), по результатам проведения повторной экспертизы (2).
4. Район изъятия, уничтожения, реализации, выявления, передачи _______________________
5. Дата изъятия, уничтожения, реализации, выявления, передачи ________________________
6. Регистрационный номер по книге учета вещественных доказательств №_____________ дата
регистрации «___»__________20__года.
6.1. Номер заключения эксперта и дата _____________________ от «__»__________20__года
7.Наименование и количество изъятых (уничтоженных) НПП, их аналогов, растений:
Наименование, вид
количество
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, квадратный метр растений
израсходовано на экспертизу
(остаток НПП, приобщенных
к делу)
количество
Килограмм, грамм, литр, миллилитр, квадратный метр растений
7.1. Прекурсоры, приобретенные в целях изготовления наркотиков (1).
7.2 НПП выявлено сотрудниками Пограничной службы Комитета национальной безопасности (1).
8. Изъятие НПП, их аналогов в результате совместной работы с: Комитетом национальной безопасности (01), Министерством внутренних дел (02), Комитетом государственных доходов Министерства финансов (03), Агентством по делам государственной службы и противодействию коррупции (04), Пограничной службы КНБ (05) и другими (06).
9. Применена служебно-розыскная собака по отысканию наркотиков (1).
10. Контролируемая поставка: внутренняя (1), внешняя (2).
11. Вещество в виде: сырья (1), порошков (2), таблеток (3), ампул (4), в ином виде (5).
12. Изъято имущества, денег, ценностей в размере (всего) _________________ тенге:
в пользу государства _______________тенге, юридического лица ___________тенге, граждан ______________________тенге.

13. Алынды: мұнай (001), мұнай өнімдері (002), жанар-жағармай материалдары (ЖЖМ) (003), бензин (004), көмір (005), табиғи газ (006), орман және орман өнімдері (007), мақта (008), тазартылмаған мақта (009), алтын, ақ алтын (010), өнеркәсіптік алтын (011), күміс (012), зергерлік бұйымдар (013), құнды тастар (014), алмастар (015), бриллиантар (016), алюминий (017), қола (018), мыс (019), қалайы (020), сынап (021), қорғасын (022), титан (023), қара металл (025), сирек жерлі металл (026), сынап металл (027), әдеби, тарихи құндылықтар (028), антиквариат (029), астық (030), ауылшаруашылық өнімдері (031), ет өнімдері (032), балық өнімдері (033), балықтың құнды тұқымдары (034), спирттік өнімдер (035), темекі өнімдері (036), ішіктер (038), сөмке (портфель) (042), барсетка (043), ұялы телефондар (044), есептеу техникасы (компьютерлік) (045), теле-бейнеаппаратура (046), радиоаппаратура (047), кабель (теледидарлық, телефондық) (048), автобөліктер (050), дөңгелектер (051), құрылыс материалдары (052), есептік-бақылау маркалар (091); покер үстелі (092); ойын рулеткасы (093); ойын фишкалары (094); дәрілер (095); медициналық техника (096); электрондық ақпарат тасымалдағыштар (097); халық тұтынатын тауарлар (098);
әскери бөлімдер мен мекемелердің заттай мүлкі алынды: (054), әскери бөлімдердің азық-түлік (055), соғыс техника (056), әскери бөлімдерінің ЖЖМ (057), әскери бөлімдерінің басқа да мүлкі (058);
көлік құралдары алынды:
жүк көлік құралдары (059), автомобильдер (060), мотоциклдер (061), мопедтер (062), велосипедтер (063), басқа да көлік құралдары (064);
қарулар алынды: ойықты автоматты (065), ойықты автоматты емес (066), тегіс оқпанды аңшылық (067), тегіс оқпанды әскери (068), автоматты емес әскери (069), спорттық оқ атқыш (070), газды (071), суық (072), пневматикалық (073), сигналдық (074), травматикалық (075), басқа да қару ретінде бейімделген зат (076);
оқ-дәрілер: әскери (077), аңшылық (078), спорттық (079), газды өзін өзі қорғаулар (080), травматикалық (081), басқа оқ-дәрілер (082);
жарылғыш заттар алынды: әскери (083), өндірістік (084), қолдан жасалған (085), химиялық құралдар (086), радиобелсенді материалдар (087);
экстремисттік материалдар алынды: үндеухаттар (088), кітаптар (089), өзге де тасымалдағыштар (090).
Алынғанның түрі (жойылғанның)
Атауы
Нөмірі
Саны
Өлшеу түрі (килограмм, карат, куб.метр, литр, грамм)
Теңгедегі құны
14. Ақша алынды: ескі үлгідегі теңге (01), жаңа үлгідегі теңге (02), америка доллары (03), еуро (04), ресей рублі (05), қырғыз сомы (06), өзбек сомы (07), басқа да ақшалар (08);

13. Изъято: нефть (001), нефтепродукты (002), горюче-смазочные материалы (ГСМ) (003), бензин (004), уголь (005), природный газ (006), лес и лесопродукты (007), хлопок (008), хлопок-сырец (009), золото, платина (010), промышленное золото (011), серебро (012), ювелирные изделия (013), драгоценные камни (014), алмазы (015), бриллианты (016), алюминий (017), бронза (018), медь (019), олово (020), ртуть (021), свинец (022), титан (023), металл черный (025), металл редкоземельный (026), металл ртуть (027), художественные исторические ценности (028), антиквариат (029), зерно (030), сельскохозяйственные продукты (031), мясопродукты (032), рыбопродукты (033), ценные породы рыб (034), спиртные продукты (035), табачные изделия (036), меха (038), сумка (портфель) (042), барсетка (043), сотовые телефоны (044), техника вычислительная (компьютерная) (045), теле-видеоаппаратура (046), радиоаппаратура (047), кабель (телевизионный, телефонный) (048), автозапчасти (050), скаты (колеса) (051), строительные материалы (052), учетно-контрольные марки (091); покерный стол (092); игровые рулетки (093); игровые фишки (094); лекарства (095); медицинская техника (096); носители электронной информации (097); товары народного потребления (098);
изъято вещевого имущества воинских частей и учреждений (054), продовольствия воинских частей (055), боевой техники (056), ГСМ воинских частей (057), другого имущества воинских частей(058);
изъято транспортных средств:
транспортные средства грузовые (059), автомобили (060), мотоциклы (061), мопеды (062), велосипеды (063), другие транспортные средства (064);
изъято оружия: нарезное автоматическое (065), нарезное неавтоматическое (066), гладкоствольное охотничье (067), гладкоствольное воинское (068), неавтоматическое воинское (069), спортивное огнестрельное (070), газовое (071), холодное (072), пневматическое (073), сигнальное (074), травматическое (075), другой приспособленный в качестве оружия предмет (076);
боеприпасы: воинские (077), охотничьи (078), спортивные (079), газовые самообороны (080), травматические (081), другие боеприпасы (082);
взрывчатые вещества: воинские (083), промышленные (084), самодельные (085), химические средства (086), радиоактивные материалы (087);
изъято экстремистских материалов: листовки (088), книги (089), иные носители (090).
Вид изъятого (уничтоженного)
Наименование
Номер
Количество
Вид измерения (килограмм, карат, кубический метр, литр, грамм)
Стоимость в тенге
14. Изъято: деньги: тенге старого образца (01), тенге нового образца (02), иностранной валюты: американские доллары (03), евро (04), российский рубль (05), кыргызский сом (06), узбекский сум (07), другие деньги (08);

жалған ақша алынды: ескі үлгідегі жалған теңге (09), жаңа үлгідегі жалған теңге (10), жалған шетелдік валюта: америка доллары (11), жалған шетелдік валюта: еуро (12), жалған шетелдік валюта: ресей рублі (13), жалған шетелдік валюта: қырғыз сомы (14), жалған шетелдік валюта: өзбек сомы (15), басқа да жалған ақшалар (16);
бағалы қағаздар және басқалар алынды: мемлекеттік бағалы қағаздар (17), несие карточкалары (18), акциялар (19), авизо (20), қаржылық-төлем құжаттар (21), чек кітапшалары (22), жинақтама кітапшалар (23), басқа да бағалы қағаздар (24);
құжаттар алынды:
төлқұжат (25), жеке куәлік (26), қызметтік куәлік (27), жылжымайтын мүлікке: үй, пәтер құжаттары (28), жер учаскісіне құжаттар (29), басқа да құжаттар (30);
жалған құжаттар алынды:
жалған төлқұжат (31), жалған жеке куәлік (32), жалған қызметтік куәлік (33), жалған жылжымайтын мүлікке: үй, пәтер құжаттары (34), жалған жер учаскісіне құжаттар (35), басқа да жалған құжаттар (36).
Түрі
Атауы
Құндылығы
Сериясы
Нөмірі
Саны
Теңгедегі сомаға
15. Тасымалдау тәсілі: автомобильді (1), темір жол (2), әуе (3), теңіз (4), өзен (5), контрабандалық жолмен келіп түсті (6), өзге (7).
16. Жасыру тәсілі: көліктің жасырын жерінде (01), күнделікті нәрселерде (02), киімде (03), адамның организмінде (04), өнеркәсіптік өндіріс тауарларында (05), азық-түлікте (06), өзге де заттарда (07), азық-түлік түрінде (08), өнеркәсіптік өндіріс тауарлары түрінде (09), өзге зат түрінде (10), пошталық корреспонденцияда (11), өзге (12).
17. Табылған жері: көше (алаң) (01), базар (02), вокзал: темір жол (03), теңіз, өзен (04), сапаржай (05), аэровокзал (06), үйдің алаңы (07), бақша (13), пәтер (21), үй (22), тұрғын үйдің кіреберісі (23), шатырдың асты (25), төле (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), аурухана (29), шипажай, курорттар (30), саяжай (31), казарма (32), контейнер (36), балабақша (38), діни ғұрып жіберу орындары (42), қосалқы үй-жайы (46), мектеп (47), орта-арнайы оқу орны (48), жоғарғы оқу орны (49), мейрамхана, дәмхана (58), түнгі клуб (59), дискотека (60), дала (72), орман (73), таулар (74), ауыл шаруашылық дақылдары (75), түрме (76), түзеу мекемелері (77), қоғамдық көлік (91), басқалар (89), әскери бөлімдер территориясында (90).
18. Заттай дәлелдемелер _______ теңге сомасына іске асырылды.
Іске асырудан түскен ақша қаражаттары шотына аударылды: мемлекеттің ___________ теңге сомасына, заңды тұлғаның ___________ теңге сомасына, азаматтардың ___________ теңге сомасына;
19. Шешім қабылдады: сот (1), прокурор (2), қылмыстық ізге түсу органы (3).

изъято поддельных денег: поддельные тенге старого образца (09), поддельные тенге нового образца (10), поддельная иностранная валюта: американский доллар (11), поддельная иностранная валюта: евро (12), подельная иностранная валюта: российский рубль (13), поддельная иностранная валюта: кыргызский сом (14), поддельная иностранная валюта: узбекский сум (15), другие поддельные деньги (16);
изъято ценных бумаг и другое: государственные ценные бумаги (17), кредитные карточки (18), акции (19), авизо (20), финансово-платежные документы (21), чековые книжки (22), сберегательные книжки (23), другие ценные бумаги (24);
изъяты документы:
паспорт (25), удостоверение личности (26), служебное удостоверение (27), документы на недвижимость: дом, квартиру (28), документы на земельный участок (29), другие документы (30);
изъято поддельных документов:
поддельный паспорт (31), поддельное удостоверение личности (32), поддельное служебное удостоверение (33), поддельные документы на недвижимость: дом, квартиру (34), поддельные документы на земельный участок (35), другие поддельные документы (36).
Вид
Наименование
Достоинство
Серия
Номер
Количество
На сумму в тенге
15. Способ перевозки: автомобильный (1), железнодорожный (2), воздушный (3), морской (4), речной (5), поступило контрабандным путем (6), иной (7).
16. Способ укрытия: в тайниках транспорта (01), в носильных вещах (02), в одежде (03), в организме человека (04), в товарах промышленного производства (05), в продуктах питания (06), в иных предметах (07), под видом продуктов питания (08), под видом товаров промышленного производства (09), под иным предметом (10), в почтовой корреспонденции (11), иное (12).
17. Место обнаружения: улица (площадь) (01), рынок (02), вокзал: железнодорожный (03), морской, речной (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), двор дома (07), огород (13), квартира (21), дом (22), подъезд жилого дома(23), чердак (25), подвал (26), гостиница (27), общежитие (28), больница (29), санаторий, курорты (30), дача (31), казарма (32), контейнер (36), детский сад (38), места отправления религиозного культа (42), подсобное помещение (46), школа (47), среднее специальное учебное заведение (48), высшее учебное заведение (49), ресторан, кафе (58), ночной клуб (59), дискотека (60), степь (72), лес (73), горы (74), сельхозугодия (75), тюрьма (76), исправительное учреждение (77), общественный транспорт (91), другие (89), на территории войсковой части (90).
18. Реализовано вещественных доказательств на сумму_______ тенге.
Денежные средства от реализации перечислены на счет: государства на сумму ___________ тенге, юридического лица на сумму ___________ тенге, граждан на сумму ___________ тенге;
19.Решение принято: судом (1), прокурором (2), органом уголовного преследования (3).

20. Өзге белгілер _________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Тіркеу күні ___________________________
Қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын адам____________________________
Түзету енгізген күн _______________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 99 бұйрығына 8-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы
арыздар мен хабарларды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 17-қосымша
Нысан
Л-1 нысаны
Зардап шеккен (жәбірленген) адамға қойылатын нысан
1. СДТБТ нөмірі__________________________________.
2. Тіркеу органы
________________________________________________________________________.
________________________________________________________________________
3. Адамның мәртебесі: зардап шегуші, жәбірленуші (01), жәбірленушінің құқық мирасқоры (02), заңды өкіл (03), заңды тұлға өкілі (04).
4. Жәбірленушінің жеке басы: анықталмаған (1).
5. Жәбірленуші: дене зақымын алған (1), қаза болған (2).
5.1. Құқықтар бұзылды: мүліктік (1), жеке мүліктік емес (2).
____________________________________________________________________
6. Жеке сәйкестендiру нөмiрі (ЖСН)______________________________________
6.1 Тегі
6.2 Аты
6.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
6.1. Туған күні: "____"____________ жылы
7. Жынысы: еркек (1), әйел (2).
7. Жәбірленушінің жасы: ___________жас.
8. Тұрғылықты мекен-жайы: Республика, облыс, аудан, елді-мекен, көше, үй, корпус, пәтер
9. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер достастығына (бұдан әрі - ТМД) қатысушы мемлекетінің азаматы (2), азаматтығы жоқ тұлға (3), шетел азаматы (4), оралман (5).
10. Шетел азаматтығы (анықтамалық бойынша)_____________________
10.1. Ұлты (анықтамалық бойынша):_______________________________________
11. Қосымша мәліметтер: асырауында кәмелеттік жасқа толмаған балалар бар (01), кәмелеттік жасқа толмаған тәрбиеленді: толық отбасында (02), толық емес отбасында (03), отбасынан тыс (03); асырауында еңбекке қабілетсіз жан бар (05), қорғансыз (қараусыз) (06).
12. Кәмелеттік жасқа толмаған тәрбиеленуші: балалар үйінің (1), жетім балаларға арналған интернат ұйымдарының (2)
13. Кәсіп түрі: Президенттікке үміткер (001); депутаттыққа үміткер (002); депутат (003), саяси қызметкер (005), әкім (004); сот (006); мемлекеттік функцияларды орындаушы адамдар, сондай-ақ оларға теңестірілгендер (008), прокурор (011);

20. Прочие отметки ______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Дата регистрации ___________________________
Лицо, осуществляющее уголовное преследование
_______________________________________________________________
Дата корректировки _______________
Приложение 8 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 99
Приложение 17 к Правилам приема
и регистрации заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Форма Л-1
Форма на пострадавшее (потерпевшее) лицо
1. Номер ЕРДР__________________________________
2. Орган регистрации
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
3. Статус лица: пострадавший, он же потерпевший (01), правоприемник пострадавшего (02), законный представитель (03), представитель юридического лица (04).
4. Личность пострадавшего: не установлена (1).
5. Пострадавший: получил телесные повреждения (1), погиб (2).
5.1. Нарушены права: имущественные (1), личные неимущественные (2).
_______________________________________________________________________________________
6. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ______________________________________
6.1 Фамилия
6.2 Имя
6.3 Отчество
(при его наличии)
6.1. Дата рождения: «____»________ ____ года 7. Пол: мужской (1), женский (2).
7. Возраст потерпевшего: ___________лет.
8. Адрес проживания: Республика, область, район, населенный пункт, улица, дом, корпус, квартира
9. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), гражданин государства - участника Содружества независимых государств (2), лицо без гражданства (3), иностранец (4), оралман (5).
10. Гражданство иностранца (по справочнику)_____________________
10.1. Национальность (по справочнику):_________________________________________________
11. Дополнительные сведения: имеет на иждивении несовершеннолетних детей (01), несовершеннолетний воспитывался: в полной семье (02), в неполной семье (03), вне семьи (03); имеет нетрудоспособного иждивенца (05), беспризорный (безнадзорный) (06).
12. Несовершеннолетний воспитанник: детского дома (1), интернатных организаций для детей-сирот (2)
13. Род занятий: кандидат в Президенты (001); кандидат в депутаты (002); депутат (003), политический служащий (005), аким (004); судья (006); лица, уполномоченные на выполнение государственных функций, а также приравненные к ним (008); прокурор (011);

көлік жұмысшысы: машинист (069), жүргізуші (070), темір жолдың жолсерігі (071).
басқалар: мәдениет және өнер қызметкері (072); дін қызметшісі (073); қорғаушы (074); жұмыссыз (082); зейнеткер (084); сотталған (091); тәртіптік мекеменің сотталушысы (092); бас бостандығынан айырусыз сотталған (093); тергеумен қамалған (094); жеке кәсіпкер (061); жеке нотариус (062); жеке сот орындаушы (032); фермашы (064); жұмысшы (065); жалданатын жұмысшы (066); мемлекеттік емес мекемелер мен кәсіпорындардың қызметкері (067); күзетші (068); адамдардың басқа санаты (099).
17.1. Қосымша белгілер: «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағының 3), 4)-тармақшаларына сәйкес субъектілер болып табылатын адамдар (32), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 4-тармағына сәйкес (33), асыраудағы (81), жүкті (83), 1 және 2 топ мүгедектері (85), криминалдық орта лидері, беделдісі (95), қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерде ұсталынатын сотталушы (50), қауіпсіздік жағдайы орташа мекемелерде ұсталынатын сотталушы (51), қауіпсіздік жағдайы ең жоғары мекемелер ұсталынатын сотталушы (52), қауіпсіздік жағдайы төтенше мекемелерде ұсталынатын сотталушы (53), қауіпсіздік жағдайы толық мекемелерде ұсталынатын сотталушы (54), кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған қауіпсіздік жағдайы орташа мекемелерде ұсталынатын сотталушы (55), кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған қауіпсіздік жағдайы аралас мекемелерде ұсталынатын сотталушы (56).
15. Қосымша белгілер: өз-өзіне қол жұмсау (суицид) (1), өз-өзіне қол жұмсау талпынысы (2).
16. Суицид (әрекет) күйде жасалды: сау (01), алкогольді (02), есірткілі (03), токсикомандықмастану (04), психиканың өзге ауру күйі нәтижесінде (05).
17. Суицидалды әрекетке әкелген деректер: алғыз бастылық (шеттетілген сезімімен) (61), ауыр материалдық жағдай (банкроттық, қарыздар) (62), қолайсыз тұрғын жағдайлары (63), қарама-қайшы қарым-қатынастар: туыстармен (64), жұбайымен (65), ата-анасымен (66), оқу (жұмыс) орны бойынша (67), отбасылық қарым-қатынастарды үзу (ажырасу) (68), орынсыз жүктілік (69), ауыр соматикалық аурулар (70), жақын адамын жоғалту (қаза) (71), әлеуметтік мәртебесін (беделін) жоғалту (72), жазалану, масқара болу үрейі (қылмыстық жауапкершілік) (73), бопсалаушылық (74), этникалық (75), анықталмаған (76), басқа (77).
18. Суицид жасау тәсілі: асылу (01), мыналарды қолданып: ату қаруын (02), шаншу-кесу заттарын (03), көлікті (04), улану: тағамдық (05), дәрілік заттармен (06), тұншықтырғыш газбен (07), улы химикаттармен (08), мөлшерінен тыс қолдану: есірткі құралдарды, психотропты заттарды және прекурсорларды (09), мыналардың нәтижесінде алынған жарақаттар: биіктіктен құлау (10), электр тогы ұру (11), өзін-өзі өртеу (12), бату (13), басқа (14).

работник транспорта: машинист (069), водитель (070), проводник на железнодорожном транспорте (071).
прочие: работник культуры и искусства (072); служитель культа (073); адвокат (074); безработный (082); пенсионер (084), осужденный (091); осужденный в исправительном учреждении (092); осужденный без лишения свободы (093); следственно-арестованный(094); частный предприниматель (061); частный нотариус (062); частный судебный исполнитель (032); фермер (064); рабочий (065); наемный рабочий (066); служащий негосударственных учреждений и предприятий (067); охранник (068); другая категория лиц (099).
14. Дополнительные отметки к роду занятий: иждивенец (81), беременная (83), инвалид 1 и 2 групп (85), лидер, авторитет криминальной среды (95), осужденный, содержащийся в учреждении минимальной безопасности (50), осужденный, содержащийся в учреждении средней безопасности (51), осужденный, содержащийся в учреждении максимальной безопасности (52), осужденный, содержащийся в учреждении чрезвычайной безопасности (53), осужденный, содержащийся в учреждении полной безопасности (54), осужденный, содержащийся в учреждение средней безопасности для содержания несовершеннолетних (55), осужденный, содержащийся в учреждения смешанной безопасности (56).
15. Дополнительные отметки: самоубийство (суицид) (1), попытка самоубийства (2).
16. Суицид (попытка) совершены в состоянии: трезвом (01), алкогольного опьянения (02), наркотического (03), токсикоманического (04), вследствие иного болезненного состояния психики (05).
17. Факторы, предшествовавшие суицидальному поведению: одиночество (с чувством отверженности) (61), тяжелое материальное положение (банкротство, долги) (62), неблагоприятные жилищные условия (63), конфликтные отношения: с родственниками (64), с супругом (65), с родителями (66), по месту учебы (работы) (67), разрыв семейных отношений (развод) (68), нежелательная беременность (69), тяжелые соматические заболевания (70), утрата (смерть) близкого человека (71), утрата социального статуса (престижа) (72), страх наказания, позора (уголовная ответственность) (73), вымогательство (74), этническое (75), не установлены (76), другое (77).
18. Способ совершения суицида: повешение (01), с применением: огнестрельного оружия (02), колюще-режущих предметов (03), транспорта (04), отравление: пищевое (05), лекарственными препаратами (06), угарным газом (07), ядохимикатами (08), передозировка: наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (09), травмы, полученные в результате: падения с высоты (10), поражения электрическим током (11), самосожжения (12), утопление (13), другое (14).

18.1 Жасалу орны: көшеде (01), тұрғын ауданында (02), оқу орнында (03), жұмыс орнында (04), емделу мекемесінде (05), қызмет орнында (06), жертөлесінде (07), орман, ағаш отырылған жер, парк (08), жағажай, су қоймасы (09), қаңырап қалған орын (10), басқа (11).
19. Ескертпе:
20. Тергеуді жүзеге асыратын лауазымды адам
________________________________________________________________________
Тіркеу күні "____"_________20_____жылғы
Түзету енгізілген күні "____"_________20_____жылғы
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 99 бұйрығына 9-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы
арыздар мен хабарларды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 18-қосымша
Нысан
Л-3 нысаны
Сот актілері шығарылған адамға қатысты нысан
(әр адамға жеке толтырылады)
№ 1 тарау
1. Қылмыстық қудалау органның іс нөмірі ___________________________
2. ________________________________________________________________
(сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған органның атауы)
3. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру нысаны: тергеу (01), анықтау (02), ҚР ҚПК 189-бабы 3-бөлігі тәртібінде тергеу (03), ҚР ҚПК 189-бабы  5-бөлігі тәртібінде тергеу (04), ҚР ҚПК 189-бабы 4-бөлігі тәртібінде анықтау (05), хаттама нысаны (08), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3-тармағы тәртібінде анықтау (09), ҚР ҚПК 528-бабы 3-бөлігі 3-тармағы тәртібінде тергеу (10), ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3-тармағы тәртібінде анықтау (11), ҚР ҚПК 529-бабы 6-бөлігі 3-тармағы тәртібінде тергеу (12).
4. Іс: жеке айыптау (01), ҚР ҚПК 190-бабы тәртібінде (02), ҚР ҚПК 622-бабы тәртібінде (03), ҚР ҚПК 622-бабы 2-бөлігі тәртібінде (04).
5. 1 сатыдағы сот ісінің № _________________________________________
6. 1 сатыдағы сот ісінің атауы _____________________________________
7. 1 сатыдағы сотта қаралу күні 20___жылы «___»_____________________
8. Үкім (қаулы) түрі: 1 сатыдағы үкім (қаулы) (01), апелляциялық сатыдағы (02), кассациялық сатыдағы (03), қадағалау сатыдағы (04)
№ 2 тарау. Сотталушы туралы мәлімет
10. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)________________________________
11.1 Тегі
11.2  Аты
11.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
12. Туған күні:  ___________________
13. Жасы: ______________жас.
14. Жынысы: еркек (1), әйел (2).
15. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер достастығына (бұдан әрі - ТМД) қатысушы мемлекетінің азаматы (2), азаматтығы жоқ адам (3), шетел азаматы (4), оралман (5).
15.1. Шетел азаматтығы (анықтамалық бойынша) _______________________

18.1 Место совершения: на улице (01), в жилом помещении (02), на месте учебы (03), на месте работы (04), в лечебном учреждении (05), на месте службы (06), в подвале (07), лес, лесопосадки, парк (сквер) (08), пляж, водоем (09), пустырь, овраг (10), другое (11).
19. Примечание:
20. Должностное лицо, осуществляющее расследование ____________________________________
Дата регистрации «____»_________20_____года                 Дата корректировки «____»_________20_____года
Приложение 9 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 99
Приложение 10 к Правилам приема
и регистрации заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Форма Л-3
Форма на лицо, в отношении которого вынесены судебные акты
(заполняется на каждое лицо отдельно)
Раздел №1
1. Номер дела органа уголовного преследования _______________________
2. __________________________________________________________________
( наименование органа, начавшего досудебное расследование)
3. Форма досудебного расследования: следствие (01), дознание (02), следствие в порядке
части 3 статьи 189 УПК РК (03), следствие в порядке части 5 статьи 189 УПК РК (04),
дознание в порядке части 4 статьи 189 УПК РК (05), протокольная форма (08), дознание в
порядке пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК (09), следствие в порядке пункта 3) части 3
статьи 528 УПК РК (10), дознание в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК (11),
следствие в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК (12).
4. Дело: частного обвинения (01), в порядке статьи 190 УПК РК (02), в порядке части 1
статьи 622 УПК РК (03), в порядке части 2 статьи 622 УПК РК (04).
5. № дела суда первой инстанции _____________________________________
6. Наименование суда первой инстанции _______________________________
7. Дата рассмотрения в суде первой инстанции «___»___________20__года
8. Вид приговора (постановления): приговор (постановление) первой
инстанции (01), апелляционной инстанции (02), кассационной инстанции
(03), надзорной инстанции(04)
Раздел № 2. Сведения о подсудимом
10. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ____________________
11.1 Фамилия
11.2 Имя
11.3 Отчество (при его наличии)
12. Дата рождения ___________________
13. Возраст: ______________лет.
14. Пол: мужской (1), женский (2).
15. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), гражданин государства – участника
Содружества Независимых Государств, лицо без гражданства (3), иностранный гражданин
(4), оралман (5).
15.1. Гражданство иностранца (по справочнику)________________________

16. Ұлты (анықтамалық бойынша):_____________________________________
17. Білімі: жоғары (1), орта кәсіби (2), орта (3), толық емес орта (4), білімі жоқ (5), аяқталмаған жоғары (6).
18. Отбасы жағдайы: бойдақ (тұрмыс құрмаған) (01), үйленген (тұрмыста) (02) некесіз тұру (03).
19. Кәмелеттік жасқа толмаған: толық отбасында тәрбиеленді (01), толық емес отбасында тәрбиеленді (02), отбасыдан тыс тәрбиеленді (03), балалар үйінің тәрбиеленушісі (04), жетім балаларға арналған интернат ұйымдардың тәрбиеленушісі (05), қорғансыз (қараусыз) (06)
20. Кәсіп түрі: Президенттікке үміткер (001); депутаттыққа үміткер (002); депутат (003), саяси қызметкер (005), әкім (004); сот (006); мемлекеттік функцияларды орындаушы адамдар, сондай-ақ оларға теңестірілгендер (008), прокурор (011);
қызметкері: Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) (013), ІІМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің (009), ІІМ Төтенше жағдайлар бойынша комитетінің (019), ІІМ  Ұлттық гвардиясының (020) Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің (014), соның ішінде: экономикалық тергеп-тексеру қызметінің (бұдан әрі - ЭТҚ) (016), Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (бұдан әрі - МҚІжСЖҚІА) (087), сонымен қатар: МҚІжСЖҚІА Сотқа дейінгі тергеп тексеру департаментінің (015), Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (017), ҰҚК шекара қызметінің (022), Мемлекеттік күзет қызметінің (023), әскери қызметкері: келісімшарт қызметінің (024), жедел қызметінің (025), әскери қызметтегі шетелдік (026), батальон командирі (027), бөлім командирі (028), Қарулы күштердің техникалық және қызмет көрсетуші персоналы (029), басқа әскери құрамаларының (030), ІІМ әскери-тергеу басқармасының (031); Қорғаныс министрлігінің қызметкері (037); ҰҚК әскери полициясының қызметкері (039); «Сырбар» сыртқы барлау қызметінің (038); мемлекеттік органдардағы лауазымды адам (034); жергілікті өзін-өзі басқару органдарындағы лауазымды адам (035); әкімдіктердің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкері (098); мемлекеттік мекемелердің және кәсіпорындардың қызметкері (036); басқарушылық міндеттерін жүзеге асыратын адам: коммерциялық ұйымда (041); басқа ұйымда (042), коммерциялық ұйымының жұмысшысы (043), өзге құрылымдардың жұмысшысы (044); банк жүйесінің жұмысшысы (045);
министрліктер қызметшісі: денсаулық сақтау және әлеуметтік даму (010); білім беру және ғылым (040); қаржы (046); ауыл шаруашылығы (047); сыртқы істер (048); мәдениет және спорт (075), соңын ішінде: Дін істері жөніндегі комитетінің (081), Спорт және дене шынықтыру істері жөніндегі комитетінің (049); әділет (052), соңын ішінде: Сот актілерін орындау департаментінің (33); энергетика (012); ұлттық экономика (088), соңын ішінде: Статистика комитетінің (078), Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің (080), Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жер ресурстарын басқару жөніндегі комитетінің (83), Тұтынушылар құқығын қорғау комитетінің (086); инвестициялар және даму жөнінде (077), соңын ішінде: Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитетінің (095), Әуеғарыштық комитетінің (090);
қызметшілері: Ұлттық банктің (096), Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (097); басқа да мемлекеттік органдар мен мекемелердің (085);
білім алушысы: орта мектептің (051), гимназияның (053), лицейдің (054), колледждің (055), жоғары оқу орны студенті (056), кәсіптік техникалық мектептің (057); курсант (058).
көлік жұмысшысы: машинист (069), жүргізуші (070), темір жолдың жолсерігі (071).
өзге: мәдениет және өнер қызметкері (072); дін қызметшісі (073); қорғаушы (074); жұмыссыз және оқушы емес (082); зейнеткер (084); сотталған (091); тәртіптік мекеменің сотталушысы (092); бас бостандығынан айырусыз сотталған (093); тергеумен қамалған (094); жеке кәсіпкер (061); жеке нотариус (062); жеке сот орындаушы (032); фермашы (064); жұмысшы (065); жалданатын жұмысшы (066); мемлекеттік емес мекемелер мен кәсіпорындардың қызметкері (067); күзетші (068); адамдардың басқа санаты (099).

16. Национальность (по справочнику):_________________________________
17. Образование: высшее (1), среднее профессиональное (2), среднее (3), неполное
среднее (4), без образования (5), незаконченное высшее (6).
18. Семейное положение: холост (не замужем) (01), женат (замужем) (02), сожительство
(03).
19. Несовершеннолетний: воспитывался в полной семье (01), воспитывался в неполной семье
(02), воспитывался вне семьи (03), воспитанник детских домов (04), воспитанник
интернатных организаций для детей сирот (05), беспризорный (безнадзорный) (06).
20. Род занятий: кандидат в Президенты (001); кандидат в депутаты (002); депутат (003),
политический служащий (005), аким (004); судья (006); лица, уполномоченные на
выполнение государственных функций, а также приравненные к ним (008); прокурор (011);
сотрудник: Министерства внутренних дел (далее - МВД) (013), Комитета
уголовно-исполнительной системы МВД (009), Комитета по чрезвычайным ситуациям МВД
(019), Национальной гвардии МВД (020), Комитета государственных доходов министерства
финансов (014), в том числе: службы экономических расследований (далее - СЭР) (016),
Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - АДГСПК)
(087), в том числе: Департамента досудебных расследований АДГСПК (015), Комитета
национальной безопасности (далее - КНБ) (017), Пограничной службы КНБ (022), Службы
государственной охраны (далее - СГО) (023), военнослужащий: контрактной службы (024),
срочной службы (025), военнослужащий-иностранец (026), командир батальона (027),
командир части (028), технический и обслуживающий персонал Вооруженных Сил (029),
других воинских формирований (030), военно-следственного управления МВД (031);
сотрудник Министерства обороны (037); сотрудник военной полиции КНБ (039); Службы
внешней разведки «Сырбар» (038); должностное лицо в государственных органах (034);
должностное лицо в органах местного самоуправления (035); служащий акиматов и их
структурных подразделений (098); служащий государственных учреждений и предприятий
(036); лицо, выполняющее управленческие функции: в коммерческой организации (041), иной
организации (042), работник коммерческой организации (043); работник иных структур
(044), работник банковской системы (045);
служащий министерства: здравоохранения и социального развития (010); образования и
науки (040); финансов (046); сельского хозяйства (047); иностранных дел (048); культуры
и спорта (075), в том числе: Комитета по делам религий (081), Комитета по делам спорта
и физической культуры (049); юстиции (052), в том числе Департамента по исполнению
судебных актов (033); энергетики (012); национальной экономики (088), в том числе
Комитета по статистике (078), Комитета по регулированию естественных монополий и защите
конкуренции (080), Комитета по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и
управления земельными ресурсами (083), Комитета по защите прав потребителей (086); по
инвестициям и развитию (077), в том числе Комитета связи, информатизации и информации
(095), Аэрокосмического комитета (090);
служащий: Национального банка (096), Счетного комитета по контролю за исполнением
республиканского бюджета (097); прочих государственных органов и учреждений (085);
учащийся: средней школы (051), гимназии (053), лицея (054), колледжа (055), студент
высшего учебного заведения (056), учащийся профессионально-технической школы (057),
курсант (058).
работник транспорта: машинист (069), водитель (070), проводник на железнодорожном
транспорте (071).
прочие: работник культуры и искусства (072); служитель культа (073); адвокат (074);
безработный и неучащийся (082); пенсионер (084), осужденный (091); осужденный в
исправительном учреждении (092); осужденный без лишения свободы (093);
следственно-арестованный(094); частный предприниматель (061); частный нотариус (062);
частный судебный исполнитель (032); фермер (064); рабочий (065); наемный рабочий (066);
служащий негосударственных учреждений и предприятий (067); охранник (068); другая
категория лиц (099).

20.1. . Кәсіп түріне қосымша белгілер: «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 3-тармағының 3) және 4)-тармақшаларына сәйкес субъектілер болып табылатын адамдар (32), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабы 4)-тармағына сәйкес (33), асыраудағы (81), жүкті (83), 1 және 2 топ мүгедектері (85), криминалдық орта лидері, беделдісі (95), қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерде ұсталынатын сотталушы (50), қауіпсіздік жағдайы орташа мекемелерде ұсталынатын сотталушы (51), қауіпсіздік жағдайы ең жоғары мекемелер ұсталынатын сотталушы (52), қауіпсіздік жағдайы төтенше мекемелерде ұсталынатын сотталушы (53), қауіпсіздік жағдайы толық мекемелерде ұсталынатын сотталушы (54), кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған қауіпсіздік жағдайы орташа мекемелерде ұсталынатын сотталушы (55), кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған қауіпсіздік жағдайы аралас мекемелерде ұсталынатын сотталушы (56).
20.2. Әскер түрі: орталыққа бағынатын бөлімдер (01), құрлық әскерлері (02), аэромобильді күштер (03), әуе қорғаныс күштері (04), ҰҚК шекара қызметі (05), ҚР ІІМ ұлттық гвардиясы (06), МКҚ (07), ҰҚК (08), ІІМ (09), ІІМ Төтенше жағдайлар бойынша комитеті (10), басқа әскери құрамалары (11), әскери-теңіз әскері (12).
20.3 Әскери атағы: жауынгер (матрос) (01), ефрейтор (аға матрос) (02), кіші сержант (екінші бап старшинасы) (17), сержант (бірінші бап старшинасы) (18), аға сержант (бас старшина) (19), 3-сыныпты сержант (3-сыныпты старшина) (20), 2-сыныпты сержанта (2-сыныпты старшина) (21), 1-сыныпты сержант (1-сыныпты старшина) (22), штаб-сержант (штаб-старшина) (23), шебер-сержант (шебер-старшина) (24), лейтенант (06), аға лейтенант (07), капитан (капитан-лейтенант) (08), майор (үшінші дәрежелі капитан) (09), подполковник (екінші дәрежелі капитан) (10), полковник (бірінші дәрежелі капитан) (11), генерал-майор (контр-адмирал) (12), генерал-лейтенант (вице-адмирал) (13), генерал-полковник (адмирал) (14), армия генералы (16).
20.4 Қызмет түрлері: жедел (01), келісімшарт бойынша (02)
20.5. Адам қылмыс жасады: қызметтің бірінші жылы (01), қызметтің бірінші жылынан кейін (02).
21. Жұмыс, оқу орны (нақты көрсету) ______________________________
Лауазымы: ________________________________________________________
22. Кәмелеттік жасқа толмаған ертеректе: сотталмаған, бірақ ішкі істер органдары есебінде тұрды (01), есепте тұрмаған (02)
23. Бұрынғы соттылық: қылмыс жасамаған және сотталмаған (01), қылмыс жасаған, бірақ қылмыстық жауапкершіліктен босатылған (02), соттылықты сот алған (03), соттылық өтелген (04).

20.1. Дополнительные отметки к роду занятий: лица, являющимися субъектами в
соответствии с подпунктами 3), 4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан «О
борьбе с коррупцией» (32), пункта 4 статьи 3 Закона Республики Казахстан «О борьбе с
коррупцией» (33), иждивенец (81), беременная (83), инвалид 1 и 2 групп (85), лидер,
авторитет криминальной среды (95), осужденный, содержащийся в учреждении минимальной
безопасности (50), осужденный, содержащийся в учреждении средней безопасности (51),
осужденный, содержащийся в учреждении максимальной безопасности (52), осужденный,
содержащийся в учреждении чрезвычайной безопасности (53), осужденный, содержащийся в
учреждении полной безопасности (54), осужденный, содержащийся в учреждение средней
безопасности для содержания несовершеннолетних (55), осужденный, содержащийся в
учреждения смешанной безопасности (56).
20.2. Виды войск: части центрального подчинения (01), сухопутные войска (02),
аэромобильные силы (03), силы воздушной обороны (04), Пограничной службы КНБ (05),
Национальной гвардии МВД РК (06), СГО (07), КНБ (08), МВД (09), Комитета по
чрезвычайным ситуациям МВД (10), военнослужащие других воинских формирований (11),
военно-морские войска (12).
20.3 Воинское звание: рядовой (матрос) (01), ефрейтор (старший матрос) (02), младший
сержант (старшина второй статьи) (17), сержант (старшина первой статьи) (18), старший
сержант (главный старшина) (19), сержант 3-го класса (старшина 3-го класса) (20),
сержант 2-го класса (старшина 2-го класса) (21), сержант 1-го класса (старшина 1-го
класса) (22), штаб-сержант (штаб-старшина) (23), мастер-сержант (мастер-старшина) (24),
лейтенант (06), старший лейтенант (07), капитан (капитан-лейтенант) (08), майор
(капитан третьего-ранга) (09), подполковник (капитан второго ранга) (10), полковник
(капитан первого ранга) (11), генерал-майор (контр-адмирал) (12), генерал-лейтенант
(вице-адмирал) (13), генерал-полковник (адмирал) (14), генерал армии (16).
20.4 Виды службы: срочная (01), по контракту (02)
20.5. Лицо совершило правонарушение: в первый год службы (01), после первого года
службы (02).
21. Место работы, учебы (указать точно) ______________________________________________
Должность: _____________________________________________________________________
22. Несовершеннолетний ранее: не судим, но состоял на учете в органах внутренних дел
(01), не состоял на учете (02)
23. Прошлая судимость: не совершал преступление и не был осужден (01), совершил
преступление, но был освобожден от уголовной ответственности (02), судимость снята
судом (03), судимость погашена (04).

24. Сотталған және: бір, өтелмеген соттылығы (04), екі алынбаған соттылығы (05), үш және одан артық алынбаған соттылығы бар (06),
24.1. Әскери қызметші: әскери қызметке шақырылғанға дейін сотталған (01), әскери қызметі мерзімінде сотталған (02), әскери қызметі мерзімінде сотталған және тәртіптік әскери бөлімде (гаупвахтада) жазасын өтеген (03).
25. Мыналар үшін алынбаған және өтелмеген соттылық: қасақана кісі өлтіру (01), қасақана денсаулығына ауыр зиян келтіру (02), зорлау (03), ұрлау (04), тонау (08), талау (09), бұзақылық (05), өзге қылмыстар (06), әскери қылмыстар (07).
26. Алынбаған және өтелмеген соттылығы бар сотталушы: толық жазаланды (01), шартты-мерзімінен бұрын жазадан босатылды (02), рақымшылық және басқа негіздер бойынша (03).
26.1. Жазасын өтемей, қылмыс жасады: бас бостандығынан айыру орындарында (04), шартты соттау (06), гауптвахтада ұстау (07), әскери қызмет бойынша шектеу (08), тұтқындау (09), өтеу мерзімін шегеру мерзімінде (ҚР ҚК 74-бабы) (10), өзге жазаны өтемей (11), сынақ мерзімі (12).
№ 3 тарау.  Құқық бұзушылық туралы мәліметтер
30. Фабула (қылмыстық әрекеттің қысқаша сипаттамасы)
31. Қылмыс топта жасалды: ересектер (01), ұйымдасқан топ (02), тек кәмелеттік жасқа толмағандар (2), кәмелеттік жасқа толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4);
32. Құрамында: адамдар тобы (01), алдын ала келісу бойынша адамдар тобы (02), ұйымдасқан топ (03), қылмыстық ұйым (04), қылмыстық бірлестік (05), ұлтаралық ұйымдасқан топ (06), ұлтаралық қылмыстық топ (07), ұлтаралық қылмыстық бірлестік (08), лаңкестік ұйым (09), экстремисттік топ (10), банда (11), заңсыз әскери құрама (12), анықталған байланыстарымен: сыбайласқан (13), өңіраралық (14), халықаралық (15).
33. Күйінде: алкогольді мастану (11), есірткілі (12), токсикомандық мастану (13), психиканың өзге ауру (15).
№ 4 тарау. (Апелляциялық сатысы)
41. Сот ісі №  _______________________________________________
42. Сот атауы _________________________________________
43. Істі қарау күні 20 ____  жылы «______»_________________
44. Үкім (қаулы): шағым берілді (01), наразылық берілді (02), бір уақытта шағым және наразылық берілді (03).
44.1 Үкім (қаулы): 1 сатыдағы соттың (01)
45. Қарау нәтижесі: өзгертусіз қалдырылды (01), өзгертілді (02), күші жойылды (03).
46. Үкім (қаулы) мыналарға байланысты өзгертілді: заңнаманың өзгеруі (101), сот тағайындаған жазаны және түзету мекемесінің түрін жеңілдету (102), ауырлығы аз қылмыстық құқық бұзушылық туралы заңды қолданып және өзгертілген саралауына сәйкес жаза тағайындалғаны (103), көлемін ұлғайту, егер оны ұлғайту арифметикалық қателерді немесе алдын ала күзетпен ұстауды есептеу кезіндегі қателерді жоюмен, құқық бұзушылықтар жиынтығы бойынша немесе үкімдер жиынтығы бойынша тағайындауды реттейтін қылмыстық заңды бұрыс қолдануды жоюмен, сондай-ақ қылмыстық қайталануымен байланысты болса (104), дұрыс анықталған жағдайлар, дәлелдемелерді толық зерттеу және талдау, сотталған әрекетін дұрыс құқықтық саралауы және дұрыс тағайындалған негізгі жаза жағдайында қосымша жазаны қолданып (105); сотталғанға заңмен көзделгенмен салыстырғанда қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің жеңілірек түрін тағайындаудың күшін жою және ҚР ҚК сәйкес қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрін тағайындауы (106); тиісінше қылмыстық қайталануының болуын мойындаумен, егер бұл істелмесе немесе бірінші сатыдағы сот бұрыс орындаса (107), ҚР ҚК 64-б. 5-б. сәйкес алдыңғы үкім бойынша шартты соттау күшін жою және осыған байланысты ҚР ҚК 60-б. ережелері бойынша жаза тағайындалды, егер мұны бірінші сатыдағы сот орындаса (108), ҚР ҚК 72-бабы 7-бөлігі 2) және 3)-тармақтарында көзделген жағдайларда өзгертілген, шартты-мерзімінен бұрын босату күші жойылған және ҚР ҚК 60-бабы ережелері бойынша жаза тағайындалған (109), үкімге азаматтық талап арыз бөлігінде, сондай-ақ іс жүргізу шығындарын өндіріп алу, заттай дәлелдемелер туралы шешімдер бойынша өзгертулер енгізу (110), ҚР ҚК 98-бабы сәйкес медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану  (111), өзгертудің басқа нысандары бойынша (112).

24. Был осужден и имеет: одну неснятую, непогашенную судимость (04), две неснятых
судимости (05), три и более неснятых судимости (06),
24.1. Военнослужащий: судим до призыва на военную службу (01), судим в период военной
службы (02), судим в период военной службы и отбывал наказание в дисциплинарной
воинской части (гауптвахте) (03).
25. Неснятая и непогашенная судимость за: умышленное убийство (01), умышленное
причинение тяжкого вреда здоровью (02), изнасилование (03), кражу (04), грабеж (08),
разбой (09), хулиганство (05), прочие преступления (06), воинские преступления (07).
26. Подсудимый с неснятой и непогашенной судимостью: отбыл наказание полностью (01),
освобожден от наказания условно-досрочно (02), по амнистии и другим основаниям (03).
26.1. Совершил преступление, не отбыв меру наказания: в местах лишения свободы (04),
условное осуждение (06), содержание на гауптвахте (07), ограничение по воинской службе
(08), арест (09), в период отсрочки отбывания (статья 74 УК РК) (10), не отбыв иное
наказание (11), испытательного срока (12).
Раздел № 3. Сведения о правонарушении
30. Фабула (краткое описание преступных действий)
31. Преступление совершено в группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2),
смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4);
32. В составе: группы лиц (01), группы лиц по предварительному сговору (02),
организованная группа (03), преступная организация (04), преступное сообщество(05),
транснациональная организованная группа (06), транснациональная преступная организация
(07), транснациональное преступное сообщество (08), террористическая группа (09),
экстремистская группа (10), банда (11), незаконное военизированное формирование (12), с
выявленными связями: коррумпированными (13), межрегиональными (14), международными
(15).
33. В состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического
опьянения (13), вследствие иного болезненного состояния психики (15).
Раздел № 4 (Апелляционная инстанция)
41. № дела суда _______________________________________________
42. Наименование суда _________________________________________
43. Дата рассмотрения дела «______»_________________20______года
44. Приговор (постановление): обжалован (01), опротестован (02), обжалован и
опротестован одновременно (03).
44.1 Приговор (постановление): суда 1 инстанции (01)
45. Результат рассмотрения: оставлен без изменения (01), изменен (02), отменен (03).
46. Приговор (постановление) изменен в связи с: изменением законодательства (101),
смягчением назначенного судом наказания и вида исправительного учреждения (102),
применением закона о менее тяжком уголовном правонарушении и назначено наказание в
соответствии с измененной квалификацией (103), увеличением размера наказания, если его
увеличение связано с устранением арифметических ошибок или ошибок при зачете
предварительного содержания под стражей, с устранением неправильного применения
уголовного закона, регулирующего назначение по совокупности правонарушений или по
совокупности приговоров, а также рецидиве преступлений (104), применением
дополнительного наказания в случае правильно установленных обстоятельств, полного
исследования и анализа доказательств, правильной правовой квалификации действий
осужденного и правильно назначенного основного наказания (105); отменой назначение
осужденному более мягкого вида учреждения уголовно-исполнительной системы, чем
предусмотрено законом, и назначить вид учреждения уголовно-исполнительной системы в
соответствии с УК РК (106); с признанием наличия соответствующего рецидива
преступлений, если это не было сделано или сделано неверно судом первой инстанции
(107), отменой в соответствии с частью 5 статьи 64 УК РК условного осуждения по
предыдущему приговору и в связи с этим назначено наказание по правилам статьи 60 УК РК,
если это было сделано судом первой инстанции (108), изменены в случаях, предусмотренных
пунктами 2) и 3) части 7 статьи 72 УК РК, отменено условно-досрочное освобождение и
назначено наказание по правилам статьи 60 УК РК (109), внесением в приговор изменения в
части гражданского иска, а также по вопросам взыскания процедурных издержек, решениях о
вещественных доказательствах (110), применением в соответствии со статьей 98 УК РК
принудительных мер медицинского характера (111), по другим формам изменения (112).

46.1. Үкімнің (қаулының) өзгертілу негіздері: сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі (101), үкімде (қаулыда) баяндалған сот дәлелдерінің істің нақты жаңдайларына сәйкес келмеуі (102), қылмыстық-іс жүргізу заңын елеулі бұзушылық (103), жазаның қылмыс ауырлығына және сотталған тұлғасына сәйкес келмеуі (104), қылмыстық заңды бұрыс қолдану (105).
47. Үкімнің (қаулының) күші жойылды: істі толық көлемде тоқтатумен (101), іс бөлігін тоқтатумен (102), жаңа сот қарауына жолдаумен (103), айыптау үкімінің күшін жоюмен және ақтау үкімімен (104),  айыптау үкімінің күшін жоюмен және жаңа айыптау үкімін шығарумен (105), ақтау үкімінің күшін жоюмен және айыптау үкімін шығарумен (106), ақтау үкімінің күшін жоюмен және жаңа ақтау үкімін шығарумен (107), ҚР ҚПК 323-бабына сәйкес істі прокурорға жолдаумен (108), өзге (109).
47.1. Үкімнің (қаулының) күшін жою негіздері: сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі (101), үкімде (қаулыда) баяндалған сот дәлелдерінің істің нақты жаңдайларына сәйкес келмеуі (102), қылмыстық-іс жүргізу заңын елеулі бұзушылық (103), жазаның қылмыс ауырлығына және сотталған тұлғасына сәйкес келмеуі (104), қылмыстық заңды бұрыс қолдану (105).
№ 4 Тарау. (Кассациялық сатысы)
41. Сот ісі №  _______________________________________________
42. Сот атауы _________________________________________
43. Істі қарау күні 20___жылы «____»___________________
44. Үкім (қаулы): шағым берілді  (01), наразылық берілді (02), бір уақытта шағым және наразылық берілді (03).
44.1 Үкім (қаулы): 1 сатыдағы соттың (01), апелляциялық сатыдағы (02),
45. Қарау нәтижесі: өзгертусіз қалдырылды (01), өзгертілді (02), күші жойылды (03).
46. Үкім (қаулы) мыналарға байланысты өзгертілді: жазаны азайтумен саралауды өзгертуге (201), саралауды өзгертусіз және жазаны ұлғайтуға (202), жазаны азайтумен саралауды өзгертпеуге (203), жазаны ұлғайтумен, егер оны ұлғайту арифметикалық қателерді немесе алдын ала күзетпен ұстауды есептеу кезіндегі қателерді жоюмен, құқық бұзушылықтар жиынтығы бойынша немесе үкімдер жиынтығы бойынша тағайындауды реттейтін қылмыстық заңды бұрыс қолдануды жоюмен, сондай-ақ қылмыстық қайталануымен байланысты болса (204), тәртіптік колониясының режим түрін өзгертуге (205), өзгертудің басқа нысандары бойынша (206).

46.1. Основания изменения приговора (постановления): односторонность или неполнота
судебного следствия (101), несоответствие выводов суда, изложенных в приговоре
(постановлении) фактическим обстоятельствам дела (102), существенное нарушение
уголовно-процессуального закона (103), несоответствие наказания тяжести преступления и
личности осужденного (104), неправильное применение уголовного закона (105).
47. Приговор (постановление) отменен с: прекращением дела в полном объеме (101),
прекращением дела в части (102), направлением на новое судебное рассмотрение (103),
отменой обвинительного приговора и постановлением оправдательного приговора (104),
отменой обвинительного приговора и постановлением нового обвинительного приговора
(105), отменой оправдательного приговора и постановлением обвинительного приговора
(106), отменой оправдательного приговора и постановлением нового оправдательного
приговора (107), направлением дела прокурору в соответствии со статьей 323 УПК РК
(108), другие (109).
47.1. Основания отмены приговора (постановления): односторонность или неполнота
судебного следствия (101), несоответствие выводов суда, изложенных в приговоре
(постановлении) фактическим обстоятельствам дела (102), существенное нарушение
уголовно-процессуального закона (103), несоответствие наказания тяжести преступления и
личности осужденного (104), неправильное применение уголовного закона (105).
Раздел № 4 (Кассационная инстанция)
41. № дела суда _______________________________________________
42. Наименование суда _________________________________________
43. Дата рассмотрения дела «_____»_________________20______года
44. Приговор (постановление): обжалован (01), опротестован (02), обжалован и
опротестован одновременно (03).
44.1 Приговор (постановление): суда первой инстанции (01), апелляционной инстанции
(02),
45. Результат рассмотрения: оставлен без изменения (01), изменен (02), отменен (03).
46. Приговор (постановление) изменен в связи с: изменением квалификации со снижением
наказания (201), без изменения квалификации и увеличением наказания (202), без
изменения квалификации со снижением наказания (203), с увеличением наказания, если его
увеличение связано с применением закона о более тяжком уголовном правонарушении,
устранением арифметических ошибок или ошибок при зачете срока предварительного
содержания под стражей, назначении наказания по совокупности приговоров и преступлений,
а также ввиду несправедливости наказания вследствие его чрезмерной мягкости (204), с
изменением режима исправительной колонии (205), по другим формам изменения (206).

46.1. Үкімнің (қаулының) өзгертілу негіздері:  қылмыстық заңды бұрыс қолдану (201), үкімнің әділетсіздігі (202), ҚПК нормаларын елеулі бұзушылық (203), заңнаманы өзгерту (204), жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша (205), басқа негіздер бойынша (206).
47. Үкімнің (қаулының) күші жойылды: істі тоқтатумен (201), апелляция актілерінің күшін жоюмен және істі бірінші сатыдағы соттың жаңа қарауына жолдаумен (202), апелляция актілерінің күшін жоюмен және істі апелляциялық сатыдағы соттың жаңа қарауына жолдаумен (203), өзге (205).
47.1. Үкімнің (қаулының) күшін жою негіздері: қылмыстық заңды бұрыс қолдану (201), үкімнің әділетсіздігі (202), ҚПК нормаларын елеулі бұзушылық (203), басқа негіздер бойынша (206).
№ 4 Тарау. (Қадағалау сатысы)
41. Сот ісі №  _______________________________________________
42. Сот атауы _________________________________________
43. Істі қарау күні 20______жылы «____»_________________
44. Үкім (қаулы): шағым берілді (01), наразылық берілді (02), бір уақытта шағым және наразылық берілді (03).
44.1 Үкім (қаулы): 1 сатыдағы соттың (01), апелляциялық сатыдағы (02), кассациялық сатыдағы (03), қадағалау сатыдағы (04)
45. Қарау нәтижесі: өзгертусіз қалдырылды (01), өзгертілді (02), күші жойылды (03).
46. Үкім (қаулы) мыналарға байланысты өзгертілді: саралауды өзгертумен және жазаны азайтуға (301), жазаны азайтпай саралауды өзгертуге (302), жазаны азайтумен саралауды өзгертпеуге (303), саралауды өзгертумен және қатаңырақ жаза тағайындауға (304) саралауды өзгертумен және қатаңырақ жаза тағайындауға (305), дұрыстау колониясы түрін өзгертуге (306), қайталау бөлігінде өзгертуге (307), қосымша жазалауды болдыртпауға (308), азаматтық талап арыз бөлігінде өзгертуге (309), істі жаңа қарауға жолдаумен айыптау күшін жою бөлуге (310), өзге (311).
46.1. Үкімнің (қаулының) өзгертілу негіздері: сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі (301), үкімдегі, қаулыдағы сот дәлелдерінің істің нақты жаңдайларына сәйкес келмеуі (302), қылмыстық-іс жүргізу заңын елеулі бұзушылық (303), қылмыстық заңды бұрыс қолдану (304), жазаның қылмыс ауырлығына және сотталған тұлғасына сәйкес келмеуі (305), өзге  (306).
47. Үкімнің (қаулының) күші жойылды: тоқтатылумен (301), бірінші сатыдағы соттың жаңа сот қарауына жолдаумен барлық алдыңғы қаулыларының күші жойылумен (302), апелляциялық сатыдағы соттың жаңа сот қарауына жолдаумен барлық алдыңғы қаулыларының күші жойылумен (303), үкімді өзгертусіз қалдырумен апелляциялық саты қаулысы (304), сот қаулысын өзгертумен апелляциялық саты қаулысы (305), үкімді өзгертусіз қалдырумен кассациялық саты қаулысы (306), сот қаулысын өзгертумен кассациялық саты қаулысы (307).
47.1. Үкімнің (қаулының) күшін жою негіздері: негізсіз ақтау үкімін шығару немесе істі тоқтату (301), кінәсізді соттау (302), жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша (303), медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шарасын қолданумен байланысты (304), сотталғанның әрекетін бұрыс саралау (305), жәбірленушіні сот қорғанысы құқығынан айыру (306), сот тағайындаған жазаның қылмыстық құқық бұзушылық ауырлығына және сотталғанның тұлғасына сәйкес келмеуі (308), өзге (309).
№ 5 Тарау. Үкім туралы мәліметтер (қаулы)

46.1. Основания изменения приговора (постановления): неправильного применения
уголовного закона (201), несправедливости приговора (202), существенное нарушение норм
УПК (203), изменения законодательства (204), по вновь открывшимся обстоятельствам
(205), по другим основаниям (206).
47. Приговор (постановление) отменен с: прекращением дела (201), с отменой актов
апелляции и направлением дела на новое рассмотрение в суд первой инстанции (202), с
отменой актов апелляции и направлением дела на новое рассмотрение в суд апелляционной
инстанции (203), другие (205).
47.1. Основания отмены приговора (постановления): неправильного применения уголовного
закона (201), несправедливости приговора (202), существенное нарушение норм УПК (203),
по другим основаниям (206).
Раздел № 4 (Надзорная инстанция)
41. № дела суда _______________________________________________
42. Наименование суда _________________________________________
43. Дата рассмотрения дела «____»_________________20______года
44. Приговор (постановление): обжалован (01), опротестован (02), обжалован и
опротестован одновременно (03).
44.1 Приговор (постановление): суда первой инстанции (01), апелляционной инстанции
(02),кассационной инстанции (03), надзорной инстанции (04)
45. Результат рассмотрения: оставлен без изменения (01), изменен (02), отменен (03).
46. Приговор (постановление) изменен в связи с: изменением квалификации и снижением
наказания (301), с изменением квалификации без снижения наказания (302), без изменения
квалификации со снижением наказания (303), с изменением квалификации и назначением
более строгого наказания (304) без изменения квалификации и назначением более строго
наказания (305), с изменением вида исправительной колонии (306), изменено в части
рецидива (307), с исключением дополнительного наказания (308), изменены в части
гражданского иска (309), с отменой части обвинения с направлением на новое рассмотрение
(310), другие (311).
46.1. Основания изменения приговора (постановления): односторонность и неполнота
судебного следствия (301); несоответствие выводов суда, изложенных в приговоре,
постановлении, фактическим обстоятельствам дела (302); существенное нарушение
уголовно-процессуального закона (303); неправильное применение уголовного закона (304);
несоответствие наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного
(305); другим основаниям (306).
47. Приговор (постановление) отменен с: прекращением дела (301), отменой со всеми
предыдущими постановлениями с направлением на новое судебное рассмотрение в суд первой
инстанции (302), со всеми предыдущими постановлениями с направлением на новое судебное
рассмотрение в суд апелляционной инстанции (303), постановления апелляционной инстанции
с оставлением приговора без изменения (304), постановления апелляционной инстанции с
изменением приговора суда (305), постановления кассационной инстанции с оставлением
приговора без изменения (306), постановления кассационной инстанции с изменением
приговора суда (307).
47.1.Основания отмены приговора (постановления): необоснованного вынесения
оправдательного приговора или прекращение дела (301), осуждения невиновного (302), по
вновь открывшимся обстоятельствам (303), в связи с применением принудительных мер
медицинского характера (304), неправильной квалификации деяния осужденного (305),
лишения потерпевшего права на судебную защиту (306), несоответствия назначенного судом
наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного (308), по другим
основаниям (309):
Раздел № 5. Сведения о приговоре (постановлении)»

50. Адамға қатысты шешім:
ақталды: оқиғаның болмауы (7067), қылмыстық құқық бұзушылық құрамының болмауы (7068), сотталушының кінәсі дәлелденбеуі (7069);
сотталды: сотталушы өтеуге тиісті қылмыстық жазалау тағайындаумен (7075); тұлғаны қылмыстық жауапкершіліктен босатумен (7076), қылмыстық жазалауды тағайындаумен және оны өтеуден босатумен (7077), қылмыстық жазалау тағайындаусыз (7078), қылмыстық жалауды өтеу мерзімін ұзартумен (7079);
медициналық сипаттағы шара қолданылумен (7093);
тоқтатылды: ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 1)-тармағы (7010), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 2)-тармағы (7020), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 3)-тармағы (7030), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 4)-тармағы (7040), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 5)-тармағы (7050), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 6)-тармағы (7060), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 7)-тармағы (7070), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 8)-тармағы (7080), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 9)-тармағы (7090), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 10)-тармағы. (7100), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 11)-тармағы (7110), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 65-бабы (7121), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК  66-бабы(7122), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 67-бабы (7123), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы (7124), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы, соңын ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (7125), ҚР ҚПК ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы  2-бөлігі (7126), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 68-бабы 2-бөлігі, соңын ішінде медиация тәртібінде тоқтатылды (7127), ҚР ҚПК 36-бабы (7128), ҚР ҚПК 36-бабы– ҚР ҚК 66-бабы (7131), ҚР ҚПК 36-бабы – ҚР ҚК 67-бабы (7132), ҚР ҚПК 36-бабы – ҚР ҚК 68-бабы (7133), ҚР ҚПК 35-бабы – ҚР ҚК 442-443445-449-баптары (4134); ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 70-бабы 1-бөлігі (4135), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 70-бабы 2-бөлігі (4136), ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 12)-тармағы – ҚР ҚК 83-бабы 1-бөлігі ((4137);
тәрбиелеу ықпалындағы шаралар қолданумен тоқтатылды (7094).
51. Есепке алу үшін бап:/_/_/_/_/_/_/_/_/_/: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Қылмыс ауырлығы: ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (04)
51.1 Есепке алу үшін бап: 16.07.97ж. ҚР ҚК (тармақ, бөлім, бап) бойынша_/_/_/_/_/_/_/_/
Қылмыс ауырлығы: ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (04)
52. Есірткілік құқық бұзушылықты есепке алу үшін бап_/_/_/_/_/_/_/_/
52.1 Есепке алу үшін бап: 16.07.97ж. ҚР ҚК (тармақ, бөлім, бап)  бойынша  /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
53. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты есепке алу үшін бап /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
53.1 Есепке алу үшін бап: 16.07.97ж. ҚР ҚК (тармақ, бөлім, бап)  бойынша/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

50. Решение по лицу:
оправдан: за отсутствием события (7067), за отсутствием состава уголовного
правонарушения (7068), за недоказанностью вины подсудимого (7069);
осужден: с назначением уголовного наказания, подлежащего отбыванию осужденным (7075); с
освобождением лица от уголовной ответственности (7076), с назначением уголовного
наказания и освобождением от его отбытия (7077), без назначения уголовного наказания
(7078), с отсрочкой отбытия уголовного наказания (7079);
применены меры медицинского характера (7093);
прекращено: пункт 1) части 1 статьи 35 УПК РК (7010), пункт 2) части 1 статьи 35 УПК РК
(7020), пункт 3) части 1 статьи 35 УПК РК (7030), пункт 4) части 1 статьи 35 УПК РК
(7040), пункт 5) части 1 статьи 35 УПК РК (7050), пункт 6) части 1 статьи 35 УПК РК
(7060), пункт 7) части 1 статьи 35 УПК РК (7070), пункт 8) части 1 статьи 35 УПК РК
(7080), пункт 9) части 1 статьи 35 УПК РК (7090), пункт 10) части 1 статьи 35 УПК РК
(7100), пункт 11) части 1 статьи 35 УПК РК (7110), пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК –
статья 65 УК РК (7121), пункт 12) части 1 статьи 35УПК РК – статья 66 УК РК (7022),
часть 1 статьи 35 УПК РК – пункт 12) статьи 67 УК РК (7023), часть 1 статьи 35 УПК РК –
часть 1 статьи 68 (7124), в том числе в порядке медиации пункт 12) части 1 статьи 35
УПК РК – часть 1 статьи 68 УК РК (7125), пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 2
статьи 68 УК РК (7126), в том числе в порядке медиации пункт 12) части 1 статьи 35 УПК
РК – часть 2 статьи 68 УК РК (7127), статья 36 УПК РК (7128), прекращено по статье 36
УПК РК - статья 66 УК РК (4131), прекращено по статье 36 УПК РК-статье 67 УК РК (4132),
прекращено по статье 36 УПК РК - статье 68 УК РК (4133), прекращено по статье 36 УПК РК
– примечания к статьям 442-443, 445-449 УК РК (4134); пункт 12) части 1 статьи 35 УПК
РК – часть 1 статьи 70 УК РК (4135), пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 2
статьи 70 УК РК (4136), пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 1 статьи 83 УК РК
(4137);
прекращено с применением мер воспитательного воздействия (7094).
51. Статья для учета: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Тяжесть преступления: небольшой (01), средней (02), тяжкое (03), особо тяжкое (04)
51.1 Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть,
статья)
Тяжесть преступления: небольшой (01), средней (02), тяжкое (03), особо тяжкое (04)
52. Статья для учета наркоправонарушений /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
52.1 Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть,
статья)
53. Статья для учета коррупционных правонарушений /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
53.1 Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть,
статья)

54. Экстремизм және терроризм бойынша құқық бұзушылықты есепке алу үшін бап /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
54.1 Есепке алу үшін бап: 16.07.97ж. ҚР ҚК (тармақ, бөлім, бап)  бойынша  /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
55. Негізгі жазалау шаралары: бас бостандығынан айыру (01), өлім жазасы (02), өмір бойына бас бостандығынан айыру (03), түрмеге қамауға соттау (04), айыппұл (05), түзету жұмыстары (06), қоғамдық жұмыстарға тарту (09), еркіндігін шектеу (11), тұтқындау (12), медициналық сипаттағы шаралар (13), тәрбиелік сипаттағы шаралар  (14).
56. Қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша шешімдер:
ҚІ № (СДТБТ - әр эпизоды бөлек)
ҚР КК бабы бойынша айыпталды
ҚР ҚК бабы бойынша үкім, қаулы
Әр қылмыстық құқық бұзушылық, айыптау бойынша сот қарауының нәтижесі
Эпизод-1 адам-2 бойынша шешім
Саралау: эпизод бойынша - 1 адам бойынша - 2
1
2
3
4
5
6

54. Статья для учета правонарушений по экстремизму и терроризму /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
54.1 Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть,
статья)
55. Основные меры наказания: лишение свободы (01), смертная казнь (02), пожизненное
лишение свободы (03), осуждено к тюремному заключению (04), штраф (05), исправительные
работы (06), привлечение к общественным работам (09), ограничение свободы (11), арест
(12), меры медицинского характера (13), меры воспитательного воздействия (14).
56. Решение по уголовным правонарушениям:
№ уголовного дела
(ЕРДР -каждый эпизод отдельно)
Обвинялся по
статье УК РК
Приговор, постановление по статье УК РК
Результат судебного рассмотрения по каждому уголовному правонарушению, предъявленного обвинения
Решение по
эпизоду-1
лицу-2
Переквали-фикация по эпизоду-1 лицу -2
1
2
3
4
5
6

57. Үкім бойынша жазалау шарасы
Жазалау шарасы
Мерзім (жыл)
Мерзім (ай)
Мерзім (күн)
Мерзім (сағат)
Айыппұл өлшемі, (теңге)
58. Бас бостандығынан айыруды қолдану ерекшеліктері: төменгі шектен төмен жазалау шарасы тағайындалды (01), түрмеге қамау түрінде бас бостандығынан айыру қолданылды (02), ҚР ҚК 58-бабы қолданылды (03), ҚР ҚК 60-бабы қолданылды (04), ҚР ҚПК 63-бабы қолданылады (05), ҚР ҚПК 74-бабы қолданылады РК (06)
58.1 ҚР ҚК 58-60-баптары қолданылды: игеру арқылы (01), қосылу арқылы (02)
сот үкімі бойынша: ________________________ (сот атауы) 20__ ж. «___» _____ (сот күні)
58.2 Сынақ мерзімімен шартты түрде (ҚР ҚК 63-бабы): Мерзімі: _______жыл, ________ай, ________күн
58.3 Жазаны өту мерзімін шегеру (ҚР ҚК 74-бабы): 20 ж. «___» _______________________________________ дейін (мерзімнің аяқталу күні
көрсетіледі)
59. Жазадан босатылды: ауруға байланысты (01), ауыр жағдайлар салдарынан (02), айыптау үкімінің ескіру мерзімінің өтуіне байланысты (03), рақымшылық актісі негізінде (04), кешіру (05), ҚР ҚК баптарын қылмыс деп танымауға байланысты (06), басқа негіздер бойынша (07).
(рақымшылық бойынша мәліметтер, Жарлықтың күні мен нөмірі және басқа босату негіздері көрсетіледі)
60 Жазаның қосымша шаралары: мүлікті тәркілеу (01), арнайы, әскери немесе құрмет атағынан, сыныптық мәртебесінен, дипломатиялық рангінен, біліктілік сыныбынан және арнайы марапаттардан айыру (02), белгілі бір лауазымды иелену және белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан айыру (03), шетелдікті немесе азаматтығы жоқ тұлғаны Қазақстан Республикасының шегінен шығару (04).
61. Сотталған: қылмыстың қайталануы (01), қауіпті қайталануы (02).
62. Мәжбүрлі емдеу: маскүнемге (01), нашақорға (02), таксикоманға (03), есі дұрыс емес адамға (04).
63. Үкімнің (қаулының) қарарлық бөлігі (тек ақпараттық есептік құжаты толтырылатын адамға қатысты)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
64. Үкімнің (қаулы) заңды күшіне ену күні 20___ж.  «__»_____________
65. Соттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ____________________________________________________________________

57. Мера наказания по приговору
Мера наказания
Срок (лет)
Срок (месяцев)
Срок (дней)
Срок (часов)
Размер штрафа,
(в тенге)
58. Особенности применения наказания: назначена мера наказания ниже низшего предела
(01), применено лишение свободы в виде заключения в тюрьму (02), применена статья 58 УК
РК (03), применена статья 60 УК РК (04), применена статья 63 УК РК (05), применена
статья 74 УК РК (06)
58.1 Применены статьи 58 - 60 УК РК: путем поглощения (01), присоединения (02)
по приговору суда: _______________________________________ (наименование суда)
от «___» _____ 20__ года (дата)
58.2 Условно с испытательным сроком (статья 63 УК РК): срок: _______лет,
________месяцев, ________дней
58.3 Отсрочка отбытия наказания (статья 74 УК РК) до «___» ________________ 20___ года
(отражается дата окончания срока)
59. Освобожден от наказания: в связи с болезнью (01), вследствие стечения тяжелых
обстоятельств (02), в связи с истечением срока давности обвинительного приговора(03),
на основании акта амнистии (04), помилования (05), в связи с декриминализацией статьи
УК РК (06), по другим основаниям (07).
отражаются сведения по амнистии, дата и номер Указа и другие основания освобождения)
60 Дополнительные меры наказания: конфискация имущества (01), лишение права занимать
определенную должность или заниматься определенной деятельностью (02), лишение
специального воинского или почетного звания, классного чина, дипломатического ранга,
квалификационного класса и государственных наград (03), выдворение за пределы
Республики Казахстан иностранца или лица без гражданства(04).
61. Осужденный: рецидив (01), опасный рецидив (02).
62. Принудительное лечение: к алкоголику (01), к наркоману (02), к токсикоману (03), к
невменяемому (04).
63. Резолютивная часть приговора (постановления) (только в отношении лица, по которому
заполняется информационно-учетный документ)
_______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
64. Дата вступления приговора (постановления) в законную силу «__»___________20___года
65. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи
_______________________________________________________________________________________

66. Ескертпе:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
67. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің басқармасы қызметкері _________________________________________________________                (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
ақпараттық есептік құжатты енгізу күні: 20__жылы «__»_______________
Тузету енгізу күні: 20 ____жылы «____» ______________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 99 бұйрығына 10-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы
арыздар мен хабарларды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 20-қосымша
Нысан
Жұп №
1
2
4
5
№ №
1 2
3 4 5 6 7 8
9
10 11 12 13 14 15
Коды
14

66. Примечание:
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________
67. Сотрудник Управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам _______________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись)
Дата ввода информационно-учетного документа:
«_____»_____________________20____года
Дата корректировки «____» ______________20 ____года
Приложение 10 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 99
Приложение 20 к Правилам приема
и регистрации заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
№ пары
1
2
4
5
№ №
1 2
3 4 5 6 7 8
9
10 11 12 13 14 15
Код
14

111003
1
000001
Түсініктеме
Тіркеу жылы
Орган кодының 3-8 сандары
АЕК /СДТБТ коды/ Істің /материалдың журналы
Істің/материалдың реттік нөмірі
Ескертпе:
1) бірінші жұп тіркеу жылын білдіреді;
2) 3-тен 8-ге дейінгі сандар материалды тіркеген қылмыстық қудалау органының кодын білдіреді (органның коды бірінші екі саны 19 қолданылады, 3-тен 8-ге дейінгі сандар қолданылады). Қылмыстық іс нөмірінің (3-8 сандары) қылмыстық істі тіркеген орган кодының (3-8 сандарына) сәйкес келуі тиіс.
3) келесі тізімге сәйкес, 9 саны – материал түрінің коды:
0 – АЕК-ке арыздарды, хабарламаларды тіркеу;
1 – СДТБТ-де арыздарды, хабарламаларды тіркеу;
2 – ақпараттық жүйеге қолжетімділік болмаған жағдайда қағаз журналға сотқа дейінгі тергеп-тексеруді тіркеу;
4 – іздестіру ісі;
5 – АЕК-да талон-хабарламалар;
6 – ақпараттық жүйеге қолжетімділік болмаған жағдайда қағаз журналға арызды, хабарламаны тіркеу
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 10 тамыздағы
№ 99 бұйрығына 11-қосымша
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы
арыздар мен хабарларды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 21-қосымша
Нысан
Штаттан тыс жағдай туралы
АКТІСІ
Қала (елдi-мекен) _______                       20__ ж. «__» _______
Біз, төменде қол қойғандар __________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, аты-жөні)
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________,
20__жылдың «__» _____ ___сағат  __минутынан бастап 20__жылдың «__»
_____ ___сағат __минутына дейін ___________________________________
(қылмыстық қудалау органының атауы)
___________________________________________________________________
(орган атауы, облыс, қала)
арасында байланыс арнасының істен тыс шығуына байланысты штаттан тыс
жағдай тіркелді,
бұл жағдай СДТБТ ақпараттық жүйесі жұмысының _________________ әкеп
(істен тыс шығудың себебін көрсету)
соққаны туралы осы актіні құрдық.
Зерттеу барысында бірнеше сағаттан бірнеше күнге дейін созылған
(тіркелген/тіркелмеген) істен тыс шығу
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
себебіне байланысты болғаны анықталды.
Байланыс арнасының істен тыс шығуын жою бойынша келесі шаралар
қабылданды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қабылданған шараларды көрсету)
Байланыс арнасының істен тыс шығуы келесі себептерден болды: _______
___________________________________________________________________.
(осы мәселе туындаған себеп)
Байланыс арнасының жұмысы ___ сағат ___  минутта қалпына
келтірілді, «СДТБТ» ақпараттық жүйесі штаттық жағдайда жұмысын атқаруда.
__________________________________________________________
(қылмыстық қудалау органы қызметкерінің аты-жөні, лауазымы)
__________________________________________________________
(қызмет көрсету мекемесі қызметкерінің аты-жөні, лауазымы)
__________________________________________________________
(уәкілетті органы қызметкерінің аты-жөні, лауазымы)

111003
1
000001
Пояснение
Год регистрации
3-8 цифры кода органа
Код КУИ/ЕРДР/ Журнал дела/материала
Порядковый номер дела/материала
Примечание:
1) первая пара цифр обозначает год регистрации;
2) цифры с 3 по 8 обозначают код органа уголовного
преследования зарегистрировавшего материал (код органа используется
без первых двух цифр 19, используются цифры с 3 по 8). Номера
уголовного дела (цифры с 3 по 8) должны соответствовать цифрам кода
органа (с 3 по 8), зарегистрировавшего уголовное дело.
3) цифра 9 - код вида материала, согласно следующему перечню:
0 – регистрация заявления, сообщения в КУИ;
1 – регистрация заявления, сообщения в ЕРДР;
2 – регистрация досудебного расследования в бумажном журнале в
случае отсутствия доступа к информационной системе;
4 – розыскное дело;
5 – талон уведомление к КУИ;
6 – фиксация заявления, сообщения в бумажном журнале в случае
отсутствия доступа к информационной системе
Приложение 11 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 10 августа 2015 года № 99
Приложение 21 к Правилам приема
и регистрации заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
АКТ
о нештатной ситуации
город (населенный пункт)                 _____ «__» _______ 20__ года
Мы, нижеподписавшиеся ____________________________________
(должность, место работы, фамилия, инициалы)
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________,
составили настоящий акт о том, что в период с __ часов ___минут «__»
_____ 20__года до ___ часов ___ минут «__» _____ 20 __ года в
______________________________________________________________
(наименование органа уголовного преследования)
зафиксирована нештатная ситуация, связанная со сбоем канала связи
между/с __________________________________________________________,
(наименование органа, область, город)
повлекшая _________________ работы информационной системы ЕРДР.
(указать какие сбои)
В ходе обследования обнаружено, что сбои/длительные сбои от
нескольких часов до нескольких суток (зафиксировано/не зафиксировано)
по причине
__________________________________________________________________
(указать причину сбоя)
Приняты следующие меры по устранению сбоя канала связи:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать какие меры приняты)
Сбой канала связи произошел по причинам: _________________________
__________________________________________________________________
(указать из-за чего образовалась проблема)
Работа канала связи восстановлена в ___ часов ___ минут,
информационная система «ЕРДР» функционирует в штатном режиме.
_____________________________________
(должность, фамилия, инициалы сотрудника
органа уголовного преследования)
______________________________________
(должность, фамилия, инициалы сотрудника
обслуживающей организации)
_________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы сотрудника
уполномоченного органа )