Мемлекеттік орман иеленушілердің орманды шолып, тексеру жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 қазандағы 18-02/924 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 қарашада № 12268 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 26-бабының 6-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік орман иеленушілердің орманды шолып, тексеру жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 14 қазандағы № 18-02/924
бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік орман иеленушілердің орманды шолып, тексеру жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік орман иеленушілердің орманды шолып, тексеру жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 26-бабының 6-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік орман иеленушілердің орманды шолып, тексеруді жүргізудің тәртібін анықтайды.
2. Орманды шолып, тексеру жүргізу мерзімдері мен мақсаттарына қарай жоспарлы, жоспардан тыс және бақылама тексеру болып бөлінеді.
2. Орманды шолып тексеру жүргізу тәртібі
3. Орманды шолып, тексеруді мемлекеттік орман иеленушілер ұйымдастырады және жүргізеді. Оны жүргізу үшін мемлекеттік орман иеленуші ұйымның бірінші басшысының бұйрығымен құрамында үш және одан көп адам болатын комиссия құрылады және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орманды шолып, тексеру жүргізу кестесі бекітіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 18.04.2023 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил проведения ревизии лесных обходов государственными лесовладельцами
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 октября 2015 года № 18-02/924. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 ноября 2015 года № 12268.
В соответствии с подпунктом 6-1) статьи 26 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения ревизии лесных обходов государственными лесовладельцами.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мамытбеков
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 14 октября 2015 года № 18-02/924
Правила проведения ревизии лесных обходов государственными лесовладельцами
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения ревизии лесных обходов государственными лесовладельцами (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6-1) статьи 26 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, и определяют порядок проведения государственными лесовладельцами плановой, внеплановой и контрольной ревизий лесных обходов.
2. Ревизии лесных обходов в зависимости от сроков и целей проведения разделяются на плановые, внеплановые и контрольные.
2. Порядок проведения ревизии лесных обходов
3. Ревизию лесных обходов организуют и проводят государственные лесовладельцы. Для ее проведения приказом первого руководителя организации - государственного лесовладельца создается комиссия в составе трех и более человек и утверждается график проведения ревизии по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 18.04.2023 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Жоспарлы және жоспардан тыс орманды шолып тексерулер жүргізу кезінде комиссия құрамына: орман шаруашылығының барлық санаттағы инженерлері, орманшылар, орманшылардың көмекшілері, орман шеберлері, ормандарды күзету, қорғау, молықтыру және орман пайдалану мәселелерімен айналысатын мемлекеттік орман иеленушілердің мемлекеттік инспекторлары мен басқа да қызметкерлері енгізіледі.
5. Орманды шолып, тексеру жүргізу мемлекеттік орман иеленуші ұйымның бірінші басшысының бұйрығымен орманды шолу бекітіп берілген орман күтушінің қатысуымен өткізіледі.
6. Жоспарлы тексерулер барлық орман айналымдарында жылына екі рет:
1) көктемде - қар қабаты кеткеннен кейін, тексеруді 1 маусымға дейін аяқтай отырып;
2) күзде - қар жауғанға дейін, тексеруді 1 қарашаға дейін аяқтай отырып жүргізіледі.
7. Жоспардан тыс тексерулер орман айналымдарының мыналарға:
1) жұмыстан шығуына, басқа жұмысқа ауысуына, демалысқа шығуына, ауырып қалуы себепті жұмыста болмауына, іссаппарда және оқуда болуына;
2) орман күтушінің қанағаттанарлықсыз жұмысы немесе қызмет бабын теріс пайдалануы туралы өтініштерді тексеру қажеттілігіне байланысты бір орманшыдан екінші орманшыға берілген кезде жүргізіледі.
8. Жоспарлы тексерулерде орман тәртібін бұзушылық барынша көп анықталған орман айналымдарында бақылау тексерулерін уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесі орман иеленушінің қатысуымен жүргізіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 18.04.2023 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 18.04.2023 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 18.04.2023 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Орманды шолып, жоспарлы, жоспардан тыс және бақылап тексеру жасайтын комиссиялар:
1) ормандардың заңсыз ағаш кесуден қорғалуының қамтамасыз етілуін;
2) орман өрттерінің алдын алу және болдырмау, оларды дер кезінде байқау және жою жөніндегі іс-шаралардың орындалуын;
3) орман орналастыру және орман шаруашылығы белгілерінің, көрнекі насихат құралдарының, көріктендіру элементтерінің бүтіндігін;
4) орман екпелері жоспарының, оған қорғауға сеніп берілген мемлекеттік орман қорының учаскесі мен мүлік туралы мәліметтердің болуын;
5) орман күтушіге сеніп берілген мүліктің бар-жоғын және оның пайдалануға жарамдылығын, сондай-ақ оған бекітіп берілген көліктің, байланыс құралдарының, арнайы құралдардың техникалық жай-күйін;

4. В состав комиссии при проведении плановых и внеплановых ревизий лесных обходов включаются: инженеры лесного хозяйства всех категорий, лесничие, помощники лесничих, мастера леса, государственные инспекторы и другие работники государственных лесовладельцев, ведающие вопросами охраны, защиты, воспроизводства лесов и лесопользования.
5. Ревизия лесного обхода проводится в присутствии лесника, за которым приказом первого руководителя организации - государственного лесовладельца закреплен лесной обход.
6. Плановые ревизии проводятся во всех лесных обходах два раза в год:
1) весной - после схода снежного покрова, с окончанием ревизии до 1 июня;
2) осенью - до выпадения снега, с окончанием ревизии до 1 ноября.
7. Внеплановые ревизии проводятся при передаче лесного обхода от одного лесника другому в связи с:
1) увольнением, переводом на другую работу, уходом в отпуск, отсутствием на работе по причине болезни, командировки и учебы;
2) необходимостью проверки заявлений о неудовлетворительной работе или злоупотреблениях служебным положением лесника.
8. Контрольные ревизии проводятся территориальным подразделением уполномоченного органа с участием лесовладельца в лесных обходах, где плановой ревизией выявлено наибольшее количество лесонарушений.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 18.04.2023 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Исключен приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 18.04.2023 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Исключен приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 18.04.2023 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Комиссии, осуществляющие плановые, внеплановые и контрольные ревизии лесного обхода, проверяют:
1) обеспечение охраны лесов от незаконных порубок;
2) выполнение мероприятий по профилактике и предупреждению лесных пожаров, своевременному их обнаружению и ликвидации;
3) сохранность лесоустроительных и лесохозяйственных знаков, средств наглядной пропаганды, элементов благоустройства;
4) наличие плана лесонасаждения, сведения о предоставленном участке государственного лесного фонда и вверенного ему под охрану имущества;
5) наличие и пригодность к эксплуатации вверенного леснику имущества, а также техническое состояние закрепленных за ним транспорта, средств связи, специальных средств;

6) орман күтушінің нысандық киімінің болуын және оның оны киіп жүру тәртібін сақтауын тексереді.
12. Жоспарлы, жоспардан тыс және бақылап тексерулерді өткізу кезінде тексерулер арасындағы кезеңде анықталмаған орман тәртібін бұзушылықтар ескеріледі.
13. Заңсыз кесілген ағаштардың түбірлері және орман тәртібін бұзу салдарынан зақымдалған ағаштар таңбаланады.
Тексерулерді барлық санаттағы орман шаруашылығының инженерлері және бекітіп берілген таңбалары жоқ басқа мамандар жүргізген кезде таңбалау тексеруге қатысушы маманның таңбасымен жүргізіледі.
14. Орманды шолып, тексеру аяқталғаннан кейін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі дана акт жасалады.
15. Орманды жоспарлы шолып тексерулердің қорытындылары туралы есептерді мемлекеттік орман иеленушілер осы Қағидалардың 6-тармағында белгіленген мерзім аяқталғаннан кейін күнтізбелік 30 күн ішінде осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жоғары тұрған ұйымға және орман шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне түсіндірме жазбамен бірге береді.
16. Орманды шолып, тексерулердің нәтижелері бойынша орман тәртібін бұзушылық анықталған жағдайда орман күтушіге 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 64-бабына сәйкес тәртіптік жаза қолданылады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік орман
иеленушілердің орманды шолып,
тексеру жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Бекітемін
мемлекеттік орман иеленуші ұйымның
басшысының тегі, аты, әкесінің аты ___________
20__ жылғы "__" ___________
______________________бойынша 20__ жылға арналған_________________
(мемлекеттік орман иеленушінін атауы) (көктем, күз кезеңі)
орманды шолып, тексеру жүргізу кестесі
Мемлекеттік орман иеленуші бөлімшесінің атауы
Өткізу мерзімі
Тексеру жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты
1
2
3
4
1.
2.
Мемлекеттік орман
иеленушілердің орманды шолып,
тексеру жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Мемлекеттік орман иеленушінің атауы)
Ормандарды шолып, тексеру жүргізу актісі
____________________________________________________________________
(орманшылықтың немесе мемлекеттік орман иеленуші бөлімшесінің атауы)
№ ___ орман айналымын 20__ жылғы "__" _____ 20__ жылғы "__"
____- ға дейінгі аралықта
Мына құрамдағы комиссия:_______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тексерушінің лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты)
____________________________________________бұйрығы (өкімі) негізінде
(бұйрық шығарған лауазымды адам, бұйрықтың күні және нөмірі)
_____________________________________________________________________
(тексерілетін айналымдағы орманшының және ревизия кезінде
_____________________________________________________________________
болған адамдардың тегі, аты, әкесінің аты және олардың лауазымы)
_______________________________________________ қатысуымен жоғарыда
көрсетілген орман айналымына тексеру жасады, бұл ретте мыналар
анықталды:

6) наличие у лесника форменной одежды и соблюдение им порядка ее ношения.
12. При проведении плановых, внеплановых и контрольных ревизий учитываются лесонарушения, которые не были выявлены в период между ревизиями.
13. Пни незаконно срубленных деревьев и поврежденные в результате лесонарушений деревья клеймятся.
При проведении ревизий инженерами лесного хозяйства всех категорий и другими специалистами, не имеющими закрепленных клейм, клеймение производится клеймом специалиста, участвующего в ревизии.
14. По окончании ревизии лесного обхода составляется акт в двух экземплярах по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
15. Отчеты об итогах плановых ревизий лесных обходов представляются государственными лесовладельцами в течении 30 календарных дней по окончанию сроков, установленных пунктом 6 настоящих Правил, в вышестоящую организацию и в территориальную подразделению уполномоченного органа в области лесного хозяйства, по формам, согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам с пояснительной запиской.
16. В случае обнаружения лесонарушений по результатам ревизий лесных обходов на лесника налагается дисциплинарное взыскание в соответствии со статьей 64 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам проведения
ревизии лесных обходов
государственными лесовладельцами
Форма
Утверждаю
__________ фамилия, имя, отчество
руководителя организации –
государственного лесовладельца
"__" ________ 20__ года
График
проведения _______________________ ревизии лесного обхода на
(период весна, осень)
20 __ год по __________________________________________________
(наименование государственного лесовладельца)
Наименование подразделения
государственного лесовладельца
Период
проведения
Фамилия, имя, отчество
ревизующего
1
2
3
4
1.
2.
Приложение 2
к Правилам проведения
ревизии лесных обходов
государственными лесовладельцами
Форма
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование государственного лесовладельца)
Акт ревизии лесного обхода
обход № ____________________________________________________________,
(наименование лесничества или подразделения государственного
лесовладельца)
произведенный в период с "__" ________ 20__ года по "__" ________20
__ года
Комиссией в составе: __________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя и отчество ревизующего)
на основании приказа (распоряжения) _________________________________
(должностное лицо, издавшего приказ, дата и номер приказа)
_____________________________________________________________________
в присутствии _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество лесника ревизуемого обхода
_____________________________________________________________________
и присутствующих при ревизии лиц и их должность)
_____________________________________________________________________
произведена ревизия вышеуказанного лесного обхода, при этом установлено следующее:

1. Тексерілетін айналымдағы орманшы____________________________
(кордонның, елді мекеннің атауы, мекен-жайы)
____________________________________________________________ тұрады.
Орман айналымының орталығынан қашықтығы ____ километр.
2. Орман айналымы мынадай нөмірлі орман орамдарынан тұрады:______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
барлық орамдар саны____, жалпы ауданы ____ гектар.

1. Лесник ревизуемого лесного обхода проживает в_______________
_____________________________________________________________________
(название кордона, населенного пункта, адрес)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
При расстоянии от центра лесного обхода ________ километров.
2. Лесной обход состоит из лесных кварталов за номером:________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
всего в количестве _____ кварталов, общей площадью _____ гектаров.

4. Тексеру кезінде айқындалған № ____ орман айналымы бойынша
заңсыз ағаш кесу туралы қорытынды деректер: барлығы заңсыз ағаш
кесу____ м3, түбірімен босатылатын ағаш үшін ақының базалық
мөлшерлемелері бойынша сүректің құны ____ мың теңге.
5. Заңсыз ағаш кесулердің барлық түбірлері, тексеру кезінде
___________________________бедерімен таңбаланды______________________
(таңбаның түрін көрсету) (бедерді түсіру)
6. Анықталған бұзушылықтар: (орман тәртібі бұзылған орындарды
көрсету - орам, телім, түрі, көлемі):________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Орманшыға сеніп тапсырылған мүліктің болуы және пайдалануға
жарамдылығы, сондай-ақ оған бекітіп берілген көліктің, байланыс
құралдарының, арнайы құралдардың техникалық жай-күйі_________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Орманшыға берілген қару мен оқ-дәрінің, жеке қорғану
құралдарының жай-күйі және күтіп ұсталуы:____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Орман айналымы екпелері жоспарының және паспортының болуы___
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Нысанды киімнің бар-жоғы және күтіп ұсталуы________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Комиссияның қорытындысы және тұжырымдары: _________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қолдар:_______________________________________________________
(тексеру жүргізушілердің қолы, аты-жөні және тегі)
_______________________________________________________
_______________________________________________________
_______________________________________________________
(тексерілетін адамның қолы, аты-жөні және тегі)
_______________________________________________________
_______________________________________________________
_______________________________________________________
(қатысушылардың қолы, аты-жөні және тегі)
Мемлекеттік орман
иеленушілердің орманды шолып,
тексеру жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
_________________________________ облысы бойынша 20__ жылға
арналған мемлекеттік орман иеленуші жөнінде орманды шолып,
тексеру туралы есеп
Бөлімшелердің атауы
айналымдар саны
Тексеру кезінде хаттамасы толтырылмаған өз бетімен ағаш кесу анықталды
Тексерулер аралығында заңсыз ағаш кесуге хаттама толтырылды
жоспар бойынша
іс жүзінде
көлемі, м3
залалдың мөлшері, мың теңге
анықталған адамдарға
анықталмаған адамдарға
жағдайлар
көлемі, м3
залалдың мөлшері, мың теңге
жағдайлар
көлемі, м3
залалдың мөлшері, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Хаттама жасалған заңсыз ағаш кесулер жиыны
Тексеру кезеңіндегі барлық заңсыз ағаш кесулер
заңсыз кесілген сүректердің хаттамаланған көлемінің %
секвестрленген сүрек,м3
заңсыз кесілген ағаштың хаттамаланған көлемінің секвестрі %
Өзге орман тәртібін бұзушылықтар
көлемі, м3
залалдың мөлшері, мың теңге
көлемі, м3
залалдың мөлшері, мың теңге
Барлық орман тәртібін бұзушылықтар
Өз бетімен мал жаю
Өз бетімен шөп шабу
жағдайлар саны
залалдың мөлшері, мың теңге
жағдайлар саны
залалдың мөлшері, мың теңге
жағдайлар саны
залалдың мөлшері, мың теңге
12
13
14
15
161
17
18
19
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы
Орман тәртібін бұзушылықтар бойынша істердің қозғалысы
Тексеру нәтижелері бойынша тұжырымдар
әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар
айыппұл салынды, мың теңге
сотқа берілген істер
соттар қарады
Қызметінен босатылды
қызметі төмендетілген
қызметі жоғарылағаны
жаза қолданылды
алғыс жарияланды
сыйлық ақы берілді
құқық қорғау органдарына бере отырып
құқық қорғау орындарына бермей
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Мемлекеттік орман
иеленушілердің орманды шолып,
тексеру жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
_________________________________ бойынша ___________ормандарды
(мемлекеттік орман иеленушінің атауы) (көктем, күз кезеңі)
шолып, тексерудің материалдары бойынша 20 _________________және
(көктем, күз мерзімі) 20__жылдары заңсыз ағаш кесу туралы есеп
Мемлекеттік орман иеленуші бөлімшесінің атауы
Жылдар көктем___
күз___
Заңсыз ағаш кесу, м3
Заңсыз ағаш кесуге хаттама жасалды, м3
Орман тәртібін бұзушылықтар бойынша істердің қозғалысы
Секвестрленген сүрек
Былтырғы жылмен салыстырғанда заңсыз ағаш кесу көлемі
Басқа тәртіп бұзушылықтар
барлығы
оның ішінде хаттама жасалғаны
%
анықталған адамдарға
анықталмаған адамдарға
Құқық қорғау органдарына берілген істер
сотқа берілгеністер
м3
Хаттама жасалған заңсыз ағаш кесу мөлшері %
+,- м3
%
жағдайлар саны
нұқсан мың теңге
нәтижесі +, - жағдайлар саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

4. Итоговые данные о незаконных порубках древесины по лесному
обходу № _____, обнаруженные при ревизии: всего незаконных порубок
__________ м3, общая стоимость древесины незаконных порубок по базовым
ставкам платы за древесину, отпускаемую на корню _______ тыс. тенге.
5. При ревизии все пни незаконных порубок древесины заклеймены
____________________ клеймом с оттиском: ____________________________
(указать вид клейма) (нанести оттиск)
6. Выявленные нарушения (указать места лесонарушений - квартал,
выдел, вид, размер):_________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Наличие и пригодность к эксплуатации вверенного леснику
имущества, а также техническое состояние закрепленных за ним
транспорта, средств связи, специальных средств ______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Состояние и содержание выданного леснику оружия и
боеприпасов, индивидуальных средств защиты __________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Наличие плана лесонасаждения и паспорта лесного обхода______
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Наличие и состояние форменного обмундирования _____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Заключение и выводы комиссии: _____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подписи:_______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(подписи, инициалы и фамилии ревизующих)
_____________________________________________________________________
(подпись, инициалы и фамилия ревизуемого)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(подписи, инициалы и фамилии присутствующих)
Приложение 3
к Правилам проведения
ревизии лесных обходов
государственными лесовладельцами
Форма
Отчет
о ревизии лесных обходов по государственному лесовладельцу за
20__ год по ______________________________ области
Наименование подразделений
Количество обходов
Обнаружено ревизией не запротоколированных самовольных порубок
Запротоколировано незаконных порубок между ревизиями
По плану
фактически
Объем м3
Размер вреда, тысячи тенге
на выявленых лиц
на невыявленных лиц
случаев
объем м3
размер вреда, тысячи тенге
случаев
объем м3
размер вреда, тысячи тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение
Итого запротоколировано незаконных порубок
Всего незаконных рубок за ревизионный период
% запротоколированного объема незаконных порубок
Секвестрованно древесины, м3
% Секвестра от запротоколированного объема незаконных порубок
Прочие лесонарушения
Объем м3
Размер вреда, тысячи тенге
Объем м3
размер вреда, тысячи тенге
Всего лесонарушений
Самовольный выпас скота
Самовольное сенокошение
Число случаев
Размер вреда, тысячи тенге
Число случаев
Размер вреда, тысячи тенге
Число случаев
Размер вреда, тысячи тенге
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
продолжение
Движение дел по лесонарушениям
Выводы по результатам ревизии
привлечено к административной ответственности человек
Наложено штрафов тысячи тенге
Передано дел в суды
Рассмотрено судами
Освобождены от
должности
понижено в должности
повышено в должности
Наложено взыскания
Объявлена благодарность
премированы
с передачей дел в правоохранительные органы
Без передачи дел в
правоохранительные органы
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Приложение 4
к Правилам проведения
ревизии лесных обходов
государственными лесовладельцами
Форма
Отчет о незаконных порубках древесины за
______________ 20__ и 20__ годов по материалам ________________
(период весна, осень) (период весна, осень)
ревизий лесных обходов по______________________________________
(наименование государственного лесовладельца)
Наименование подразделений государственного лесовладельца
Годы весна ______ осень ______
Незаконные порубки древесины, м3
Запротоколировано незаконных порубок древесины, м3
всего
в том числе запротоколировано
%
на выявленных лиц
на не выявленных лиц
1
2
3
4
5
6
7
продолжение
Движение дел по лесонарушениям
Секвестрировано древесины
Объем незаконных порубок в сравнении с предыдущим годом
Прочие нарушения
Передано дел в правоохранительные органы
Передано дел в суды
м3
в % от запротоколированного количества незаконных порубок
+, - м3
%
Число случаев
ущерб, тысячи тенге
Результат +,- число случаев
8
9
10
11
12
13
14
15
16