"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аттестаттау комиссияларының сот сарапшысының аттестаттауын жүргізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы әділет Министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 119 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 2 қазандағы № 522 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 13 қарашада № 12281 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 30.03.2017 № 336 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы" 2010 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағы сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аттестаттау комиссиясының сот сарапшысының аттестаттауын жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 119 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10490 тіркелген, 2015 жылғы 27 наурыздағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған), келесі өзгеріс енгізілсін:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аттестаттау комиссиясының сот сарапшысының аттестаттауын жүргізу қағидасын осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын:
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот медицинасы орталығы қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазахстан Республикасы
Әділет министрі
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің
2015 жылғы 2 қазандағы
№ 522 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 27 ақпанындағы
№ 119 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аттестаттау комиссияларының сот
сарапшысының аттестаттауын жүргізу қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида "Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 20 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 14-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аттестаттау комиссияларының (бұдан әрі – Комиссия) сот сарапшыларын аттестаттау тәртібін айқындайды.

О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 119 "Об утверждении Правил проведения аттестации судебного эксперта аттестационными комиссиями Министерства юстиции Республики Казахстан"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 2 октября 2015 года № 522. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 ноября 2015 года № 12281. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 336 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 30.03.2017 № 336 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 119 "Об утверждении Правил проведения аттестации судебного эксперта аттестационными комиссиями Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10490, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 27 марта 2015 года), следующее изменение:
Правила проведения аттестации судебного эксперта аттестационными комиссиями Министерства юстиции Республики Казахстан изложить в следующей редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Центру судебной медицины Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
Приложение
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 2 октября 2015 года № 522.
Утверждены приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 120
Правила
проведения аттестации судебного эксперта аттестационными
комиссиями Министерства юстиции Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон) и определяют порядок проведения аттестации судебных экспертов аттестационными комиссиями Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - Комиссии).

2. Қазақстан Республиасы Әділет министрлігінің сот сараптамасы органдарының қызметкерлерi болып табылатын сот сарапшылары, сондай-ақ сот-сараптама қызметін сот-сараптама қызметімен айналысуға арналған лицензия негізінде жүзеге асыратын адамдар, еңбекке жарамсыздық парағы негізіндегі жүкті әйелдерді қоспағанда, олардың кәсіби даярлығы деңгейін анықтау мақсатында сот сараптамасын жүргізу құқығына біліктілік куәлігін (лицензияны) алғаннан кейін бес жылда бір рет Комиссиялар жүргiзетiн аттестаттаудан өтедi.
Аттестатталушы Комиссиялардың отырысына дәлелді себептермен келмеген жағдайда оны аттестаттау Комиссиялар белгілеген кейінгі мерзiмге ауыстырылады.
3. Бала күтімі бойынша демалыста жүрген сот сарапшылары жұмысқа шыққаннан соң, кемiнде алты айдан кейiн аттестатталады.
4. Аттестаттауға жататын сот сарапшыларының тізімі Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығымен бекітіледі, аттестаттаудан өту кестесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сот сараптамасы органдарының басшылары бекітеді.
5. Сот сарапшысы аттестаттаудан өту үшін Комиссияға келесі құжаттарды ұсынады:
1) осы бұйрықтың 1-ші қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініші (бұдан әрі – өтініш);
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сот сараптамасы органының аумақтық бөлімшелерінің басшылары қол қойған, сот сарапшысының кәсіптік даярлығының деңгейін көрсететін сот сарапшысына мінездемесі;
3) қосымшасымен бірге жоғары білімі туралы дипломның көшірмесі (ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы болған жағдайда – дипломдарының көшірмелері);
4) соңғы бес жыл ішіндегі сот сарапшы қорытындыларына рецензиялар;
5) соңғы алты ай ішіндегі көтермелеулер мен тәртіптік жазалар (болған жағдайда) туралы бұйрықтардың көшірмелері;
6) осы бұйрықтың 2-ші қосымшасына сәйкес нысан бойынша мәліметтер нысаны (бұдан әрі – мәліметтер нысаны).
6. Сот-сараптама қызметін лицензия негізінде жүзеге асыратын сот сарапшылары аттестаттаудан өту үшін Комиссияға келесі құжаттарды ұсынады:
1) өтініші;
2) қосымшаларымен қоса жоғары білімі туралы дипломның көшірмесі (ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы болған жағдайда – дипломдарының көшірмелері);
3) соңғы бес жыл ішіндегі сот сарапшы қорытындыларына рецензиялар;
4) мәліметтер нысандары.
7. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сот сараптамасы органдары аттестатталушы сот сарапшыларын аттестаттаудан өткізу мерзімдері туралы оның өткізудің басталуына дейін күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей хабардар етеді.
8. Аттестаттауға жататын сот сарапшылары аттестаттау материалдарын Комиссияларға, оның отырысы басталғанға дейін күнтізбелік 10 күннен кешіктірмей жолдайды.

2. Судебные эксперты, являющиеся сотрудниками органов судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – судебные эксперты), а также лица, осуществляющие судебно-экспертную деятельность на основании лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в целях определения уровня их профессиональной подготовки раз в пять лет после получения квалификационного свидетельства на право производства судебной экспертизы (лицензии) проходят аттестацию, проводимую Комиссиями, за исключением беременных женщин, на основе листа нетрудоспособности.
В случае неявки аттестуемого на заседание Комиссий по уважительной причине, аттестация переносится на более поздний срок, указанный Комиссиями.
3. Судебные эксперты, находившиеся в отпуске по уходу за детьми аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на службу.
4. Список судебных экспертов, подлежащих аттестации, утверждается приказом Министра юстиции Республики Казахстан, график прохождения аттестации утверждается руководителями органов судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан.
5. Для прохождения аттестации судебный эксперт предоставляет следующие документы Комиссии:
1) заявление (далее – заявление) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) характеристику на судебного эксперта, подписанную руководителем территориального подразделения органа судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан, отражающую уровень профессиональной подготовки;
3) копию диплома о высшем образовании с приложением (при наличии ученой степени и ученого звания – копии дипломов);
4) рецензии на заключения судебного эксперта за последние пять лет;
5) копии приказов о поощрениях и дисциплинарных взысканиях (при их наличии) за последние шесть месяцев;
6) форма сведений (далее – форма сведений) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
6. Для прохождения аттестации судебный эксперт, осуществляющий судебно-экспертную деятельность на основании лицензии, предоставляет в Комиссии:
1) заявление;
2) копию диплома о высшем образовании с приложением (при наличии ученой степени и ученого звания – копии дипломов);
3) рецензии на заключения судебного эксперта за последние пять лет;
4) форма сведений.
7. Органы судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан уведомляют аттестуемых судебных экспертов о сроках проведения аттестации не позднее 30 календарных дней до начала ее проведения.
8. Судебные эксперты, подлежащие аттестации, направляют аттестационные материалы Комиссии не позднее 10 календарных дней до начала ее заседания.

2. Аттестаттауды жүргізу тәртібі
9. Комиссиялар аттестаттауды аттестатталушы сот сарапшысының қатысуымен өткізеді.
10. Аттестаттау 2 кезеңнен тұрады, үміткердің таңдауы бойынша мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жүргізіледі:
1) компьютерлік тестілеу: сот сарапшылары үшін 100 сұрақ және сот-медициналық сарапшылары үшін 50 сұрақ, сот-наркологиялық сарапшылары үшін 50 сұрақ;
Сот сарапшылары үшін – қылмыстық-іс жүргізу құқығы бойынша (20 сұрақ), азаматтық-іс жүргізу құқықтары бойынша (20 сұрақ), криминалистика бойынша (20 сұрақ), әкімшілік құқық бойынша (20 сұрақ), Заң бойынша (20 сұрақ);
сот-медициналық сарапшылары үшін - игеретін мамандықтары бойынша (50 сұрақ).
сот-наркологиялық сарапшылары үшін - игеретін мамандықтары бойынша (50 сұрақ).
2) белгілі бір сарапшылық мамандығы бойынша біліміне тексеру жүргізілетін ауызша әңгімелесу. Ауызша әңгімелесу жүргізу кезінде мамандығы бойынша 5-тен аспайтын сұрақ қойылады.
11. Үміткерлер жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезде тестілеуге жіберіледі.
Компьютерлік тестілеу уақыты 1 сұраққа 1 минут есебімен есептеледі.
Тестілеу уақытында үміткерлер өзара сөйлесе алмайды. Үміткер көмекші құжаттарды (анықтамалықтарды, арнайы әдебиеттерді), байланыс құралдарын және электрондық тасығыштағы қандай да бір жазбаларды қолдануға жол берілмейді.
12. Сот сарапшылары үшін тестілеуден өтудің шекті мәні қойылған сұрақтардың жалпы санынан 70% дұрыс жауапты құрайды.
Компьютерлік тестілеуді есептеу автоматты түрде компьютерлік бағдарлама арқылы есептеледі. Нәтижелер екі данада шығарылады, оның біреуі үміткерге беріледі, ал екіншісі үміткердің қол қоюымен үміткердің біліктілік іс парағында сақталады.
13. Егер тестілеудің нәтижесі белгіленген шекті мәннен кем болса, аттестаттауға жататын сот сарапшысы аттестаттаудың келесі кезеңіне жіберілмейді.
14. Ауызша әңгімелесу белгілі бір сарапшылық мамандық түрі бойынша өтеді және сот сарапшысының кәсіптік деңгейі бағаланады.
Ауызша әңгімелесу түріндегі білімдерін тексеру барысында, берілген сұраққа 2/3 дұрыс жауап берген жағдайда, үміткер емтиханнан өткен болып есептеледі.
15. Қағиданың 5 және 6-тармақтарында көрсетілген, құжаттарды қарап, және де компьютерлік тестілеу мен әңгімелесу нәтижелерін зерттей келе, Комиссия келесі шешімдердің біреуін қабылдайды:
1) аттестатталды;
2) қайталама аттестаттауға жатады.
Нәтижелері аттестация өткізілген күні жарияланады және осы Қағиданың 3-ші қосымшасындағы нысан бойынша Аттестациялау комиссиясы отырысының хаттамасында көрсетіледі.

2. Порядок проведения аттестации
9. Комиссия проводит аттестацию в присутствии аттестуемого судебного эксперта.
10. Аттестация проводится в 2 этапа на государственном или русском языках по выбору претендента:
1) компьютерное тестирование: 100 вопросов для судебных экспертов, 50 вопросов для судебно-медицинских экспертов, 50 вопросов для судебных наркологов;
для судебных экспертов – по уголовно-процессуальному праву (20 вопросов), гражданско-процессуальному праву (20 вопросов), криминалистике (20 вопросов), административному праву (20 вопросов), Закону (20 вопросов);
для судебно-медицинских экспертов – по осваиваемой специальности (50 вопросов);
для судебных наркологов – по осваиваемой специальности (50 вопросов);
2) устное собеседование, при котором идет проверка знаний по определенной экспертной специальности. При устном собеседовании претенденту задается не более 5 вопросов по специальности.
11. Претенденты допускаются к тестированию при предъявлении документа, удостоверяющего личность.
Время тестирования исчисляется из расчета 1 минута на 1 вопрос.
Во время аттестации претенденты не могут переговариваться. Не допускается использование претендентом вспомогательных документов (справочная, специальная литература), средств связи и записей на электронном носителе.
12. Пороговый уровень прохождения тестирования для судебных экспертов составляет 70 % правильных ответов от общего числа заданных вопросов.
Подсчет результатов тестирования проводится автоматически, компьютерной программой. Результаты распечатываются в двух экземплярах, один из которых выдается претенденту, второй экземпляр с подписью претендента хранится в аттестационном деле претендента.
13. В случае если результаты тестирования составляют менее установленного порогового уровня, судебный эксперт, подлежащий аттестации, к следующему этапу аттестации не допускается.
14. Устное собеседование проходит по определенному виду экспертной специальности и оценивается профессиональный уровень судебного эксперта.
В ходе проверки знаний в форме устного собеседования, при положительном ответе на 2/3 заданных вопросов, претендент считается прошедшим аттестацию.
15. Рассмотрев представленные документы, указанные в пунктах 5 и 6 Правил, а также изучив результаты проведенных компьютерного тестирования и собеседования, Комиссии принимают одно из следующих решений:
1) аттестован;
2) подлежит повторной аттестации.
Результаты объявляются в день проведения аттестации и отражаются в протоколе заседания аттестационной Комиссии по форме (далее – протокол), согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

16. Алғашқы аттестаттауда аттестатталмаған сот сарапшысы бір рет қана қайта аттестаттауға жатады.
17. Қайта аттестаттау Қағиданың 10-тармағында айқындалған тәртіппен алғашқы аттестаттау өткізілген күннен бастап 3 айдан кейін өткізіледі. Алғашқы тестілеу кезінде белгіленген шекті мәннен жоғары баға алған сот сарапшысы, қайталама аттестация кезінде әңгімелесуге қайтадан тест тапсырмай жіберіледі.
Сот-медициналық және сот-наркологиялық мамандықтағы сарапшылар қайталама аттестацияға арнайы кәсіби дайындықтан өткеннен кейін жіберіледі (өтініш беріп отырған мамандығы бойынша біліктілікті жоғарлату кем дегенде 108 сағатты құрайды).
Аттестаттау комиссиялары, сот сарапшысы қайта аттестаттаудан өткен кезде, келесі шешімдердің біреуін қабылдайды:
1) аттестатталды;
2) аттестатталмады.
18. Сот сарапшысының тиісті деңгейдегі кәсіби даярлығына негізді күмән туындаған кезде, Қағиданың 10-тармағында айқындалған тәртіппен оны кезектен тыс аттестаттау өткізіледі.
19. Аттестаттаудың нәтижесі хаттамада көрсетіледі.
20. Аттестаттау Комиссиясының шешімі осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Аттестаттау комиссиясының қорытындысы (әрі қарай - қорытынды) түрінде екі данада ресімделеді.
21. Қорытынды сот сарапшысына Комиссия отырысы өткен күннен бастап 5-ші жұмыс күні беріледі.
Сот-медициналық және сот-наркологиялық мамандықтағы сарапшыларға қорытынды аттестация өткен күннен бастап бір ай ішінде беріледі.
22. Қорытынды аттесттаталушы адамның атқаратын қызметіне сәйкестігіне сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігінің (оған қосымша(лар)сы болған жағдайда) заңды күшін растайтын құжат болып табылады.
23. Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігінің (оған қосымша(лар)сы болған жағдайда) болмаған және одан айырылған, сондай-ақ оны уақытша тоқтатқан жағдайларда қорытындының заңды күші болмайды.
24. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі аттестаттау комиссияларының сот сарапшысына аттестаттау жүргізу кезінде туындайтын даулар сот тәртібімен қаралады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
аттестаттау комиссияларының
сот сарапшысының аттестаттауын
жүргізу қағидасына
1-қосымша
Нысан
Қазахстан Республикасы
Әділет министрлігі
Аттестаттау комиссиясы
төрағасының орынбасарына
Өтініш
Сізден мені сот сарапшысы аттестациясынан өтуге жіберуіңізді сұраймын:
Соныен қатар, аттестаттаудан өтуге мынадай құжаттарды жолдаймын:
1.
2.
3.
Ақпараттық жүйелердегі, заңмен қорғалған құпиялардағы мәліметтерді қолдануға келісемін:
_______________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
және қызмет алушының қолы
Өтініш берген күні
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
аттестаттау комиссияларының
сот сарапшысының аттестаттауын
жүргізу қағидасына 2-қосымша
Нысан
Мәліметтер нысаны
Өтінім бойынша деректер

16. Судебный эксперт, не аттестованный при первоначальной аттестации, подлежит повторной аттестации не более одного раза.
17. Повторная аттестация проводится не ранее 3-х месяцев со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном пунктом 10 настоящих Правил. При повторной аттестации судебный эксперт, получивший при прохождении тестирования при первоначальной аттестации оценку выше пороговых значений, допускается к собеседованию без прохождения повторного тестирования.
Эксперты судебно-медицинской и судебно-наркологической специальностей допускаются к повторной аттестации после прохождения специальной профессиональной подготовки (повышение квалификации по заявляемой специальности составляет не менее 108 часов).
Аттестационные комиссии, при прохождении судебным экспертом повторной аттестации, принимают одно из следующих решений:
1) аттестован;
2) не аттестован.
18. При возникновении обоснованных сомнений в надлежащем уровне профессиональной подготовки судебного эксперта проводится его внеочередная аттестация в порядке, определенном пунктом 10 Правил.
19. Результаты аттестации отражаются в протоколе.
20. Решение аттестационных Комиссий оформляется в виде заключения аттестационной комиссии Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – заключение) в двух экземплярах по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
21. Заключение выдается судебному эксперту на 5-й рабочий день со дня проведения аттестации.
Экспертам судебно-медицинской и судебно-наркологической специальностей заключение выдается в течение месяца со дня проведения аттестации.
22. Заключение является документом, подтверждающим юридическую силу квалификационного свидетельства (при наличии дополнения (-й) на право производства определенного вида судебной экспертизы на соответствие аттестуемого лица занимаемой должности.
23. Заключение не имеет юридической силы при отсутствии и лишении квалификационного свидетельства (при наличии дополнения (-й) на право производства определенного вида судебной экспертизы, а также в случаях его приостановления.
24. Споры, возникающие при проведении аттестации судебного эксперта аттестационными комиссиями Министерства юстиции Республики Казахстан, решаются в судебном порядке.
Приложение 1
к Правилам проведения
аттестации судебного эксперта
аттестационными комиссиями
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Форма
Заместителю председателя
аттестационной комиссии
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Заявление
Прошу Вас допустить меня к прохождению аттестации судебных экспертов.
Вместе с тем, направляю следующие документы для прохождения аттестации:
1.
2.
3.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и подпись услугополучателя
Приложение 2
к Правилам проведения
аттестации судебного эксперта
аттестационными комиссиями
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Форма
Форма сведений
Данные по заявке

1. Өтініш номері
2. Құру күні
Негізгі мәліметтер
3. ЖСН
4. Тегі
5. Аты
6. Әкесінің аты (болған жағдайда)
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
7. Жеке басын куәландыратын құжат типі
8. Нөмірі
9. Сериясы
10. Берілген күні
11. Аяқталған күні
12. Берген органы
Мекенжайы
13. Пошталық индекс
14. Мемлекет, облыс, аудан, елдімекен
15. Көше атауы
16. Үйдің, ғимараттың нөмірі
17. Пәтер, кеңсе номері
18. Телефон номері
Қызмет аясы туралы мәліметтер
19. Өзіңіздің сот-сараптама қызметін жүзеге асыру тәсілін таңдаңыз:
- қызмет беруші қызметкер:
20. Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігі (оған қосымшасымен бірге)
Біліктілік куәлігінің (қосымшасымен бірге) номері
Біліктілік куәлігінің (қосымшасымен бірге) номері
Рұқсат құжатының мерзімі
Мамандығы
- Лицензия негізінде сот сараптама қызметін жүзеге асыратын тұлға
20. Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігі (қосымшасымен бірге)
Біліктілік куәлігінің (қосымшасымен бірге) номері
Рұқсат құжатының мерзімі
Мамандығы
Лицензия номері
Лицензияны берген күні
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
аттестаттау комиссияларының
сот сарапшысының аттестаттауын
жүргізу қағидасына 3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Аттестаттау комиссиясы отырысының
№ хаттамасы
2015 ж. " " .
_______________________________________________________________
қаласы
Комиссия мүшелері
______________________________________________________
Төраға
____________________________________________________________________
Хатшы
____________________________________________________________________
Қазахстан Республикасы Әділет министрлігінің 20__жылғы "__"_____ № бұйрығының негізінде жұмыс атқаратын аттестаттау комиссиясының қарауына келесі аттестатциялау құжаттары ұсынылды _________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
_____________________________________________________________________________
(өтініш, мінездеме, дипломдар көшірмелері, сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігі (оған қосымшалар), сот-сараптамасы қызметімен айналысуға лицензия немесе рұқсаттың электрондық нысандағы үзіндісі: сарапшы қорытындысына рецензия, көтермелеулер мен тәртіптік жазалар (олар болған жағдайда) туралы бұйрықтардың көшірмелері, мәліметтер нысандары (қажетін сыз)
1-ші кезеңнің нәтижелері (компьютерлік тестілеу жүргізу):____балл, екінші кезеңге: "жіберіледі"/ "жіберілмейді"
(қажетін сызу)
Жүргізілген әңгімелесудің қысқаша мазмұны:
1.
________________________________________________________________________
2.
________________________________________________________________________
3.
________________________________________________________________________
Аттестациялық комиссия мүшелерінің қабылдаған шешімдері бойынша дауыс беру нәтижелері: "қарсы емес"______, "қарсы"_______.
Аттестациялық комиссия шешім қабылдады:

1. Номер заявления
2. Дата создания
Основные сведения
3. ИИН
4. Фамилия
5. Имя
6. Отчество (при его наличии)
Сведения о документе, удостоверяющем личность
7. Тип документа удостоверяющего личность
8. Номер
9. Серия
10. Дата выдачи
11. Дата окончания
12. Орган выдачи
Адрес
13. Почтовый индекс
14. Страна, область, район, населенный пункт
15. Название улицы
16. Номер дома, здания
17. Номер квартиры, офиса
18. Номер телефонов
Данные об осуществлении деятельности
19. Выберите ваш способ осуществления судебно-экспертной деятельности:
- Сотрудник услугодателя:
20. Квалификационное свидетельство на право производства определенного вида судебной экспертизы (дополнений к нему)
Номер квалификационного свидетельства (дополнений к нему)
Дата разрешительного документа
Специальность
- Лицо, осуществляющее судебно-экспертную деятельность на оснований лицензий
20. Квалификационное свидетельство на право производства определенного вида судебной экспертизы (дополнений к нему)
Номер квалификационного свидетельства (дополнений к нему)
Дата разрешительного документа
Специальность
Номер лицензии
Дата выдачи лицензии
Приложение 3
к Правилам проведения
аттестации судебного эксперта
аттестационными комиссиями
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Форма
Протокол №
заседания аттестационной комиссии Министерства юстиции
Республики Казахстан
от "____" _________________20___года
город _________________________________________________________
Председатель __________________________________________________
Члены комиссии ________________________________________________
Секретарь _____________________________________________________
На рассмотрение аттестационной комиссии, действующей на
основании приказа Министра юстиции Республики Казахстан от "____"
_______________20____года №___.
представлены аттестационные материалы _________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
_____________________________________________________________________
(заявление, характеристика, копии дипломов, квалификационного
свидетельства на право производства определенного вида судебной
экспертизы (дополнений к нему), лицензии на занятие судебно-
экспертной деятельностью либо выписка из электронной формы
разрешения; рецензия на заключения эксперта, копии приказов о
поощрениях и дисциплинарных взысканиях (при их наличии), форма
сведений (подчеркнуть необходимое)
Результаты 1 этапа (проведение компьютерного тестирования):
__ баллов, ко второму этапу: "допускается"/ "не допускается"
(подчеркнуть необходимое)
Краткое содержание проведенного собеседования:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
Результаты голосования членов аттестационной комиссии по
принятию решения: "за" _____, "против" __________ голосов.
Аттестационная комиссия решила:

1)
аттестатталды
(Т.А.Ә. (болған жағдайда)
2)
аттестатталған жоқ немесе қайтадан аттестаттауға жатады
(Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Комиссия төрағасы
________
________________________
қолы
(Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Комиссия мүшелері
_______
________________________
қолы
(Т.А.Ә. (болған жағдайда)
__________
________________________________
қолы
(Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Хатшы
____________
___________________________________
қолы
(Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
аттестаттау комиссияларының
сот сарапшысының аттестаттауын
жүргізу қағидасына 4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
аттестаттау комиссиясының
№ қорытындысы
2015 жылғы " " .
қаласы
Комиссия мүшелері
Төраға
Хатшы
Қазахстан Республикасы Әділет министрінің 20 жылғы " "_____ №__ бұйрығының негізінде іске асырылатын
_____________________________
_______________
аттестация істерді қарап
(аты-жөні, тегі (болған жағдайда),
лауазымы және
сот сарапшысының жұмыс орны)
аттестация түрі
Шешті:
___________________________________________________________________
аттестация қорытындысы, сот сарапшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________
комиссия төрағасының
қолы немесе ЭСҚ

1) _____________________________ аттестован (а)
(Ф.И.О.(при его наличии)
2) _____________________________ не аттестован (а) или подлежит
(Ф.И.О.(при его наличии) повторной аттестации
Председатель комиссии: ________________________________________
подпись (Ф.И.О.(при его наличии)
Члены комиссии: _______________________________________________
подпись (Ф.И.О.(при его наличии)
_______________________________________________
подпись (Ф.И.О.(при его наличии)
Секретарь
комиссии: _____________________________________________________
подпись (Ф.И.О.(при его наличии)
Приложение 4
к Правилам проведения
аттестации судебного эксперта
аттестационными комиссиями
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Форма
Заключение №___.
аттестационной комиссии
Министерства юстиции Республики Казахстан
от "____" __________________20____года
город _________________________________________________________
Аттестационная комиссия в составе председателя ________________
Членов комиссии ________________
________________
________________
Секретаря ________________
действующая на основании приказа Министра юстиции Республики
Казахстан от "___" _______________20___ года №___.
Рассмотрев дело ____________ аттестации _______________________
вид аттестации (фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
должность и место работы
судебного эксперта)
Решила: _______________________________________________________
итог аттестации, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
судебного эксперта
____________________________________
(подпись или ЭЦП председателя
комиссии)