"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 9-1/320 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 24 тамыздағы № 9-1/760 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 18 қарашада № 12301 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 205 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 05.05.2016 № 205 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 9-1/320 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10763 тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау қағидаларында:
2-тармақта:
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«13) оператор - «Қазагромаркетинг» акционерлік қоғамы;
3334-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
«33. Қаржы институты тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-іне дейін және жылдың аяғында 10 желтоқсанға дейін (1 желтоқсандағы жағдай бойынша ақпарат) операторға қаржы институты растаған арнайы банктік шоттан үзінді-көшірмені қоса бере отырып есептілік ұсынады.
34. Оператор қаржы институтынан осы Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес субсидиялардың нақты пайланылуы туралы есепті алғаннан кейін оған сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланатын бөлігінің төленген қаражатының осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі нысанасына талдау жасайды және тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-ына дейін және жылдың аяғында 10 желтоқсанға дейін (1 желтоқсандағы жағдай бойынша ақпарат) оны әкімшіге жолдайды.»;
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 9-1/320 "Об утверждении Правил субсидирования процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 августа 2015 года № 9-1/760. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 ноября 2015 года № 12301. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 205
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 05.05.2016 № 205 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий»,ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 9-1/320 «Об утверждении Правил субсидирования процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10763, опубликованный 8 мая 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет») следующие изменения и дополнение:
в Правилах субсидирования процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
«13) оператор – акционерное общество «Казагромаркетинг»;
пункты 3334 изложить в следующей редакции:
«33. Финансовый институт ежеквартально до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом и в конце года до 10 декабря (информация по состоянию на 1 декабря), представляет оператору отчетность с приложением выписки со специального банковского счета, заверенной финансовым институтом.
34. Оператор после получения от финансового института отчета о фактическом использовании субсидий, согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам проводит его анализ на предмет соответствия оплаченных средств субсидируемой части ставки вознаграждения условиям настоящих Правил и ежеквартально до 30 числа месяца, следующего за отчетным периодом и в конце года до 10 декабря (информация по состоянию на 1 декабря) направляет его администратору.»;
пункт 58 изложить в следующей редакции:

«58. Оператор қаржы агенті ұсынған ақпарат негізінде қаржылық сауықтыру жөніндегі комиссияның кезекті отырысының қарауына:
1) қарыз алушы қайта құрылымдалған/қайта қаржыландырылған кредиттік/лизингтік шарт бойынша қаржы институты алдындағы міндеттемелерін толық өтеген жағдайда; Қарыз алушы қайта құрылымдалған/қайта қаржыландырылған кредиттік/лизингтік шарт бойынша қаржы институты алдындағы міндеттемелерін толығымен өтеген күн пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялауды тоқтату күні болып есептеледі;
2) субсидиялауды тоқтату туралы қаржы агентінің көтерген бастамасын;
3) қарыз алушы негізгі борыштың бір бөлігін және/немесе сыйақының субсидияланбайтын бір бөлігін өтеу бойынша міндеттемелерін қатарынан күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен астам мерзімде орындамаған жағдайда қаржы агентін субсидиялауды тоқтау туралы мәселені шығарады.»;
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«62. Әкімші мен оператор арасындағы өзара қатынастарды реттеу үшін 10 (он) жұмыс күні ішінде оператор қызметтеріне төлеу сомаларын көрсете отырып, оператордың қызметтер ұсыну тәртібін, шарттарын, сондай-ақ тараптардың жауапкершіліктерін және өзге де шарттарды көздейтін қаржылық сауықтыру үшін АӨК субъектілерінің кредиттік және лизингтік міндеттемелері бойынша пайыздық мөлшерлемелерін субсидиялау бойынша оператордың қызметтерін көрсету жөніндегі шарт (бұдан әрі – қызметтер көрсету жөніндегі шарт) жасалады.
Қызметтер көрсету жөніндегі шарттың мерзімі аяқталғаннан кейін, осы Қағидаларда көзделген оператордың функциясын әкімші жүзеге асыра алады.»;
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 3-1-қосымшамен толықтырылсын;
қаржы агентінің қатысуымен қаржылық сауықтыру үшін агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің кредиттік және лизингтік міндеттемелері бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау шартына 4-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

«58. Оператор на основе представленной финансовым агентом информации выносит на рассмотрение очередного заседания комиссии по финансовому оздоровлению вопрос о прекращении субсидирования финансового агента в случаях:
1) полного погашения заемщиком обязательств перед финансовым институтом по реструктурированному/рефинансированному кредитному/ лизинговому договору. Датой прекращения субсидирования процентных ставок будет считаться дата полного исполнения обязательств заемщиком перед финансовым институтом по реструктурированному/рефинансированному кредитному/лизинговому договору;
2) инициативы финансового агента о прекращении субсидирования;
3) неисполнения заемщиком обязательств по погашению части основного долга и/или несубсидируемой части вознаграждения сроком более чем 90 (девяносто) календарных дней подряд.»;
пункт 62 изложить в следующей редакции:
«62. Для упорядочения взаимоотношений между администратором и оператором в течение 10 (десять) рабочих дней заключается договор по оказанию услуг оператора по субсидированию процентных ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам субъектов АПК для финансового оздоровления (далее – договор по оказанию услуг), предусматривающий порядок, условия предоставления услуг оператором, с указанием суммы оплаты услуг оператора, а также ответственность сторон.
При завершении срока действия договора по оказанию услуг, функции оператора, предусмотренные настоящими Правилами, могут осуществляться администратором.»;
дополнить приложением 3-1, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 к Договору субсидирования процентных ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам субъектов агропромышленного комплекса для финансового оздоровления с участием финансового агента изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту инвестиционной политики и финансовых инструментов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шарушылығы министрі                   А. Мамытбеков
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________________ Б.Сұлтанов
2015 жылғы 17 тамыз
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________ Е. Досаев
2015 жылғы 30 қазан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 24 тамыздағы
№ 9-1/760 бұйрығына
1-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін
қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт
шеңберінде кредиттік және лизингтік
міндеттемелер бойынша пайыздық
мөлшерлемені субсидиялау қағидаларына
3-1-қосымша
20___ж. ____ тоқсандағы субсидиялардың нақты пайдаланылуы
туралы есеп
Р/с
Қарыз алушының атауы
БСН/ЖСН
Кредит сомасы теңге
Барлық көзделген субсидиялар (Комиссияның хаттамасы бойынша бекітілген), теңге
Барлық аударылған субсидия, теңге
Ауытқу (+, -) (+) артық төлем, (-) жетіспеу, теңге
Қарыз алушы төлейтін сыйақы сомасы, субсидияны шегергенде, теңге
Ауытқу (+, -) (+) артық төлем, (-) жетіспеу, теңге
Әкімшінің Қаржы агентіне
Қаржы институтының қарыз алушыға
Субсидиялау шарты бойынша
өтеу фактісі бойынша
Барлығы
оның ішінде есепті кезеңде
Барлығы
оның ішінде есепті кезеңде
Барлығы (6б.- 8б.)
оның ішінде есепті кезеңде (7б.-9б)
Барлығы
оның ішінде есепті кезеңде
Барлығы
оның ішінде есепті кезеңде
Барлығы (12б.- 14б.)
оның ішінде есепті кезеңде (13б.- 15б.)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Қаржы институтының атауы
ЖИЫНЫ:
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 24 тамыздағы
№ 9-1/760 бұйрығына
2-қосымша
Қаржы агентінің қатысуымен қаржылық
сауықтыру үшін агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің кредиттік және
лизингтік міндеттемелері бойынша
сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау шартына
4-қосымша
20___ж. ____ тоқсандағы субсидиялардың нақты пайдаланылуы
туралы есеп
Р/с №
Қарыз алушының атауы
БСН/
ЖСН
Кредит сомасы теңге
Барлық көзделген субсидиялар (Комиссияның хаттамасы бойынша бекітілген), теңге
Барлық аударылған субсидия, теңге
Ауытқу (+, -) (+) артық төлем, (-) жетіспеу, теңге
Қарыз алушы төлейтін сыйақы сомасы, субсидияны шегергенде, теңге
Ауытқу (+, -) (+) артық төлем, (-) жетіспеу, теңге
Әкімшінің Қаржы агентіне
Субсидиялау шарты бойынша
өтеу фактісі бойынша
Барлығы
оның ішінде есепті кезеңде
Барлығы (6б.- 8б.)
оның ішінде есепті кезеңде (7б.-9б)
Барлығы
оның ішінде есепті кезеңде
Барлығы
оның ішінде есепті кезеңде
Барлығы (12б.- 14б.)
оның ішінде есепті кезеңде (13б.- 15б.)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Қаржы институтының атауы
ЖИЫНЫ:
Қаржы агентінің басшысы ________________(қолы, Т.А.Ә.)
Мөр орны

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А. Мамытбеков
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
от 17 августа 2015 год
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
от 30 октября 2015 год
Приложение 1
к Приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 августа 2015 года № 9-1/760
Приложение 3-1
к Правилам субсидирования процентных
ставок вознаграждения по кредитным и
лизинговым обязательствам субъектов
агропромышленного комплекса
Отчет
о фактическом использовании субсидий за ____ квартал 20 ___г.
№ п/п
Наименование заемщика
ИИН/БИН
Сумма кредит, тенге
Всего предусмотрено субсидий (утверждено по Протоколу Комиссии), тенге
Всего перечислено субсидий, тенге
Отклонение (+, -) (+) переплата, (-) недостаток, тенге
Сумма вознаграждения, уплачиваемая Заемщиком, за вычетом субсидий, тенге
Отклонение (+, -) (+) переплата, (-) недостаток, тенге
Администратором Финансовому агенту
Финансовым институтом заемщику
по Договору субсидирования
по факту погашения
Всего
в том числе за отчетный период
Всего
в том числе за отчетный период
Всего (гр. 6-гр. 8)
в том числе за отчетный период (гр.7-гр.9)
Всего
в том числе за отчетный период
Всего
в том числе за отчетный период
Всего (гр. 12-гр.14)
в том числе за отчетный период (гр.13-гр.15)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Наименование финансового института
ИТОГО:
Руководитель Финансового института _______________(подпись, Ф.И.О.)
Место печати
Приложение 2
к Приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 августа 2015 года № 9-1/760
Приложение 4
к Договору субсидирования процентных
ставок вознаграждения по
кредитным и лизинговым обязательствам
субъектов агропромышленного комплекса
для финансового оздоровления
с участием финансового агента
Отчет
о фактическом использовании субсидий за ____ квартал 20___г.
№ п/п
Наименование заемщика
ИИН/БИН
Сумма кредит, тенге
Всего предусмотрено субсидий (утверждено по Протоколу Комиссии), тенге
Всего перечислено субсидий, тенге
Отклонение (+, -) (+) переплата, (-) недостаток, тенге
Сумма вознаграждения, уплачиваемая Заемщиком, за вычетом субсидий, тенге
Отклонение (+, -) (+) переплата, (-) недостаток, тенге
Администратором Финансовому агенту
по Договору субсидирования
по факту погашения
Всего
в том числе за отчетный период
Всего (гр. 6-гр. 8)
в том числе за отчетный период (гр.7-гр.9)
Всего
в том числе за отчетный период
Всего
в том числе за отчетный период
Всего (гр. 12-гр.14)
в том числе за отчетный период (гр.13-гр.15)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Наименование финансового института
ИТОГО:
Руководитель Финансового агента ________________ (подпись, Ф.И.О.)
Место печати