"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 7-1/1041 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 желтоқсанда № 12395 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қыркүйекте «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларында және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарда:
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«3. Ветеринариялық сертификаттың, ветеринариялық-санитариялық қорытындының, ветеринариялық анықтаманың бланкілері мемлекеттік немесе орыс тілдерінде, ветеринариялық сертификат қажет болған кезде ағылшын тілінде беріледі.
Ветеринариялық құжаттың нөмірі мыналарды қамтитын әріптік және сандық символдардан (символдар дефис арқылы бөлінеді) тұрады:
алдыңғы екі символ - ҚР литерлік коды (Стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымның - ISO кодына сәйкес келетін екіәріптік қысқарған атау);
үшінші символ - облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың литерлік коды;
төртінші-бесінші символдар - ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі;
алтыншы-он бірінші символдар – құжаттың реттік нөмірі.
Облыстың республикалық маңызы бар қаланың, астананың литерлік коды, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) реттік нөмірі «Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес енгізіледі.
Республикалық маңызы бар қалаларда, астанада берілген ветеринариялық құжаттарды нөмірлеген кезде төртінші-бесінші символдарда нөлдер көрсетіледі.
Берілген ветеринариялық құжаттарды есепке алу қатаң есептілік құжаттарымен қатар жүргізіледі, ветеринариялық құжаттардың көшірмелері мен түбіртектері үш жыл ішінде сақталуға жатады.
Қағаз бланкілерде ресімделген ветеринариялық құжаттар мәтінінде әр түрлі сиямен, қолмен, қаріппен толтыруға, сондай-ақ ветеринариялық құжат нысанында көзделген немесе басқа келісілген жағдайларда жүзеге асырылатын сызуларды (түзетудің жанына мөр, анық қол қойылады және түзетуді енгізуші жауапты лауазымды адамның жазбаша тегі, аты, әкесінің аты, көрсетіледі) қоспағанда, түзетуге жол берілмейді.
Қағаз бланкілерде ресімделген ветеринариялық құжат айқын мөр бедері бар мөрмен расталады, ветеринариялық құжаттың берілген күні, оны берген лауазымды адамның лауазымының толық атауы, аты-жөні, қолы көрсетіледі және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделеді.»;
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 7-1/1041. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 декабря 2015 года № 12395
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 «Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11898, опубликованный 16 сентября 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет») следующие изменения:
в Правилах выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в новой редакции:
«3. Бланки ветеринарного сертификата, ветеринарно-санитарного заключения, ветеринарной справки выдаются на государственном или русском языках, ветеринарный сертификат – при необходимости на английском языке.
Номер ветеринарного документа состоит из буквенных и цифровых символов (символы разделяются дефисом) включающие:
первые два символа – литерный код РК (двухбуквенное сокращенное название, соответствующее коду ISO - Международной организации по стандартизации);
третий символ – литерный код области, города республиканского значения, столицы;
четвертый-пятый символы – порядковый номер района (города областного значения);
шестой – одиннадцатый символы – порядковый номер документа.
Литерный код области, города республиканского значения, столицы, порядковый номер района (города областного значения) вносится согласно приложению 1 к Правилам присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 «Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10466).
При нумерации ветеринарных документов, выдаваемых в городах республиканского значения, столице в четвертом-пятом символах указываются нули.
Учет выданных ветеринарных документов проводится наравне с документами строгой отчетности, копии и корешки ветеринарных документов подлежат хранению в течение трех лет.
В тексте ветеринарных документов, оформленных на бумажных бланках, не допускаются заполнение разными чернилами, почерком, шрифтом, а также исправления, за исключением зачеркиваний, предусмотренных формой ветеринарного документа или осуществляемых в других согласованных случаях (рядом с исправлением ставится печать, разборчивая подпись и указывается прописью фамилия, имя, отчество должностного лица внесшего исправление).
Ветеринарные документы, оформленные на бумажных бланках заверяются печатью, имеющие ясный оттиск печати, указывается даты выдачи, полное наименование должности, инициалы должностного лица, выдавшего ветеринарный документ, подписи и оформляются в соответствии с требованиям настоящих Правил.»;
пункт 9 изложить в новой редакции:

«9. Қазақстан Республикасы аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге шығарылатын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіге ветеринариялық сертификат Кедендік одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға (бұдан әрі – Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптар) сәйкес беріледі.
Қазақстан Республикасына үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекет) әкелінетін талаптары бойынша Бірыңғай ветеринариялық (ветеринария-санитариялық) талаптардан ерекшеленетіп орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілер және олардан өндірілген өнімдер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге шығарылмайды.»;
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«10. Өтініш иесі ветеринариялық сертификатты алу үшін тасымалдауға үш жұмыс күнінен кем емес уақыт қалғанда тиісті аумақтық бөлімшеге немесе www.e.gov.kz, www.elicense.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш береді.
Ветеринариялық сертификатты алу үшін мынадай құжаттар қажет:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жануарлардың орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларына сәйкес ауыл шаруашылыға жануарына берілетін ветеринариялық паспорт немесе ветеринариялық паспорттан үзінді, ит және мысықтың орнын ауыстыру (тасмалдау) кезінде Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарымен бекітілген нысан бойынша ветеринариялық паспорт немесе халқаралық паспорт;
3) асыл тұқымды жануарлардың орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде әр жануар басына және асыл тұқымдық өнімге (материалға) қосымша «Асыл тұқымдық өнімнің (материалдың) барлық түрлеріне асыл тұқымдық куәліктердің нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-2/330 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11196 болып тіркелген) сәйкес берілген асыл тұқымдық куәлік немесе оған балама құжат;
4) жануарлардан алынатын өнімді шикізатты, жемшөпті тасымалдау кезінде – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10410 болып тіркелген) бекітілген Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларына сәйкес мемлекеттік ветеринариялық зертхана немесе ұлттық аккредиттеу жүйелерінде аккредиттелген және 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың бағалау сәйкестігі жөніндегі органдарының біріңғай тізіліміне енгізілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің зертханалары берген сараптама актісі (сынақ хаттамасы);

«9. На перемещаемый (перевозимый) объект, вывозимый из Республики Казахстан в государства-члены Евразийского экономического союза, выдается ветеринарный сертификат в соответствии с Едиными ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями, предъявляемыми к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденными решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 года № 317 (далее – Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования).
Перемещаемые (перевозимые) объекты, ввезенные в Республику Казахстан из третьих стран (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) по требованиям, отличающиеся от Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, и произведенная от них продукция не могут вывозится в государства-члены Евразийского экономического союза.»;
пункт 10 изложить в новой редакции:
«10. Заявитель для получения ветеринарного сертификата в срок не менее трех рабочих дней до начала транспортировки подает документы в соответствующее территориальное подразделение, или посредством веб-портала «электронного правительства»: www.egov.kz, www. elicense.kz (далее – портал).
Для получения ветеринарного сертификата необходимы следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) при перемещении (перевозке) животных – ветеринарный паспорт, выданный на сельскохозяйственное животное, в соответствии с Правилами идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11127), или выписка из ветеринарного паспорта, при перемещении (перевозке) собак и кошек ветеринарный паспорт по форме, утвержденной Едиными ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями или международный паспорт;
3) при перемещении (перевозке) племенных животных на каждую голову животного и племенной продукции (материала) дополнительно – племенное свидетельство или эквивалентный ему документ, выданный в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-2/330 «Об утверждении форм племенных свидетельств на все виды племенной продукции (материала) и Правил их выдачи» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11196);
4) при транспортировке продукции, сырья животного происхождения, корма – акт экспертизы (протокол испытаний), выданный государственной ветеринарной лабораторией в соответствии с Правилами выдачи акта экспертизы (протокола испытаний), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10410), или аккредитованной в национальных системах аккредитации лабораторией государства-члена Евразийского экономического союза и включенной в Единый реестр органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;

5) бес килограмнан асатын балықты және басқа да су жануарларын (тірі, жаңа ауланған, салқындатылған, мұздатылған балық, сондай-ақ шаяндар, гамарус, салина артемиясы (цисталар)) тасымалдау кезінде – «Балықтың қайда ауланғаны туралы анықтама нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 5 маусымдағы № 204-Ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9570 болып тіркелген) сәйкес балықтың және басқа да су жануарларының (тірі, жаңа ауланған, салқындатылған, мұздатылған балық, сондай-ақ шаяндар, гамарус, салина артемиясы (цисталар)) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) көлеміне жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі берген балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама;
6) объектінің үшінші елдерге (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекет) орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде – тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалдаунатын) объектілердің экспортына рұқсат;
7) үшінші елдерге (Еуразиялық экономикалық одақ мүшелері болып табылмайтын мемлекет), Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдерге әкету мақсатында республиканың бір әкімшілік-аумақтық бірлігінен республиканың басқа әкімшілік-аумақтық бірлігіне орны ауыстырылған (тасымалданған) объектілердің орнын ауыстыру (тасымалдау) және (немесе) республиканың бір әкімшілік-аумақтық бірлігі шегінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің иесі ауысуы кезінде – ветеринариялық анықтама;
8) бланк үшін төлем жасағаны туралы түбіртек.
Осы құжаттарда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда, жоғарыда көрсетілген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ақпарат алу мүмкіндігі болмаған жағдайда өтінім беруші талап етілетін құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
Электрондық сұраным берілген кезде талап етілетін құжаттардың электрондық көшірмелерін, оларды мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болмаған жағдайда ұсыну қамтамасыз етіледі.»;
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«13. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіге ветеринариялық сертификат беруден бас тарту үшін мыналар негіз болып табылады:
1) құжаттардың толық емес топтамасы;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объекті туралы ақпараттың ұсынылған құжаттарға сәйкес келмеуі;
3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің, көлік құралының ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға және қауіпсіздік қағидаларына сәйкес келмеуі;

5) при транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти килограмм – справка о происхождении вылова, выданная территориальным подразделением уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира в соответствии с приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 5 июня 2014 года № 204-Ө «Об утверждении формы справки о происхождении вылова» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9570) (далее – справка о происхождения вылова) на перемещаемый (перевозимый) объем рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты));
6) при перемещении (перевозке) объекта в третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) – разрешение на экспорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории;
7) при перемещении (перевозке) объектов, перемещенных (перевезенных) из одной административно-территориальной единицы республики в другую  в административно-территориальную единицу республики и (или) смене владельца перемещаемого (перевозимого) объекта в пределах одной административно-территориальной единицы республики, с целью вывоза в третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза), государства-члены Евразийского экономического союза – ветеринарная справка;
8) квитанция об оплате за бланк.
Предоставление вышеуказанных документов не требуется в случае наличия возможности получения информации, содержащейся в этих документах, из государственных информационных систем.
В случае отсутствия возможности получения информации из государственных информационных систем заявителем предоставляются копии требуемых документов.
При подаче электронного запроса также обеспечивается предоставление электронных копий требуемых документов, в случае отсутствия возможности получения их из государственных информационных систем.»;
пункт 13 изложить в новой редакции:
«13. Основаниями для отказа в выдаче ветеринарного сертификата на перемещаемый (перевозимый) объект являются:
1) неполный пакет документов;
2) несоответствие информации о перемещаемом (перевозимом) объекте в представленных документах;
3) несоответствие перемещаемого (перевозимого) объекта, транспортного средства ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям и правилам безопасности;

4) тиісті аумақтағы эпизоотиялық ахуалды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттауға рұқсаттың болмауы үшінші елдерге (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекет) экспорттау кезінде;
5) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге Қазақстан Республикасына үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одақ мүшелері болып табылмайтын мемлекет) әкелінген талаптары бойынша Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардан ерекшеленетін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді және олардан өндірілген өнімдерді шығару.»;
24 және 25-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
«24. Ветеринариялық анықтама жануардың ветеринариялық паспортының және жеке нөмірінің, ветеринариялық қарап тексеру нәтижелерінің бар болуы, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағындағы эпизоотиялық ахуал, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордағы немесе одан үзіндідегі жануарлар туралы мәліметтер, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) көлемге қайдан ауланғаны туралы анықтамалар (бес килограмнан асатын балықтарды және басқа су жануарларын (тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған балықтар, сондай-ақ шаяндар, гаммарус, салина артемиясы (цисталар)) тасымалдау кезінде), ветеринариялық құжат Еуразиялық экономикалық одаққа мүше елдерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекет) әкелінетін ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) бақылау объектілерінің республика аумағы бойынша орнын ауыстырған кезде) негізінде жануарға, жануардан алынатын өнім мен шикізатқа беріледі) және өтініш беруші жүгінген күні ресімделеді.
Ветеринариялық анықтама Қазақстан Республикасы аумағында жарамды және осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті түрде барлық жолдарын толтыра отырып беріледі.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекет) әкелінген ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерінің Қазақстан Республикасының аумағы бойынша орнын ауыстырған кезде ветеринариялық анықтамада ол бойынша республика аумағына ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісі әкелінген ветеринариялық құжат туралы мәліметтер де (құжаттың күні және нөмірі, тауардың шыққан елі) көрсетіледі.
Берілген ветеринариялық анықтамалар туралы мәліметтер олар берілген, межелі пунктіне келген кезде жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, ветеринариялық анықтамалар берілген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объекті межелі пунктіне келген күннен бастап бір тәулік ішінде ақпараттық жүйеге енгізіледі.
Жануарға, жануардан алынатын өнім мен шикізатқа берілген ветеринариялық анықтама межелі пунктіне дейін, жануардан алынған сүтке берілген анықтама берілген сәтінен бастап бір ай ішінде жарамды. Жануардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың шыққан жерінің эпизоотиялық ахуалы өзгерген жағдайда бұрын берілген ветеринариялық анықтама алып қойылады.

4) отсутствие разрешения на экспорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, (при экспорте в третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза));
5) вывоз в государства-члены Евразийского экономического союза перемещаемых (перевозимых) объектов, ввезенных в Республику Казахстан из третьих стран (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) по требованиям, отличающихся от Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований и произведенной от них продукции.»;
пункты 24 и 25 изложить в новой редакции:
«24. Ветеринарная справка выдается на животное, продукцию и сырье животного происхождения, исходя из наличия ветеринарного паспорта и индивидуального номера животного, результатов ветеринарного осмотра, эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы, сведений о животных, имеющихся базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или в выписке из нее, справки о происхождении вылова на перемещаемый (перевозимый) объем (при транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти килограмм), ветеринарного документа (при перемещении объектов ветеринарного (ветеринарно-санитарного) контроля по территории республики, ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государств, не являющиеся членами Евразийского экономического союза)), и оформляется в день обращения заявителя.
Ветеринарная справка действительна на территории Республики Казахстан и выдается по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам с обязательным заполнением всех строк.
При перемещении объектов ветеринарно-санитарного контроля и надзора по территории Республики Казахстан, ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза), в ветеринарной справке указывается также сведения о ветеринарном документе, по которому был ввезен на территорию республики объект ветеринарно-санитарного контроля и надзора (дата и номер документа, страна происхождения товара).
Сведения о выданных ветеринарных справках при их выдаче, прибытии в пункт назначения вносятся в информационную систему в течение суток со дня выдачи ветеринарной справки, прибытия  перемещаемого (перевозимого) объекта в пункт назначения, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
Ветеринарная справка, выданная на животное, продукцию и сырье животного происхождения, действительна до пункта назначения, на молоко от животного – в течение месяца с момента выдачи. При изменении эпизоотической ситуации места выхода животного, продукции и сырья животного происхождения ранее выданная ветеринарная справка изымается.

25. Жануардың және жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың, жемшөптердің орнын ауыстыруды (тасымалдауды) жүзеге асыратын өтініш беруші жануардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың, жемшөптің шыққан жері бойынша жергілікті атқарушы орган бөлімшесі құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымның ветеринария саласындағы маманына (бұдан әрі – ветеринария саласындағы маман) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен жүгінеді.
Жануарларды союды, жануарлардан алынатын өнiм мен шикiзатты өңдеудi және өткiзудi жүзеге асыратын өндiрiс объектiлерiнде жануарларға, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатқа ветеринариялық анықтаманы Заңның 8-бабы 46-8) тармақшасына сәйкес бекітілген тәртіппен, өндірістік бақылау бөлімшесінің аттестатталған ветеринариялық дәрігері (бұдан әрі – аттестатталған ветеринариялық дәрігер) береді.
Бес килограмнан балықтарды және басқа су жануарларын (тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған балықтар, сондай-ақ шаяндар, гаммарус, салина артемиясы (цисталар)) тасымалдау кезінде қайдан ауланғаны туралы анықтама қажет.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекет) әкелінген ветеринариялық бақылау және қадағалау объектілерінің Қазақстан Республикасының аумағы бойынша орнын ауыстырған кезде ол бойынша ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісі әкелінген ветеринариялық құжаттың көшірмесі болуы қажет.»;
27-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«27. Ветеринариялық дәрігер өтініш берушіге жүгінген күні мынадай жағдайларда ветеринариялық анықтама беруден жазбаша дәлелді бас тарту береді:
1) жануардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың шығу (орналасу) орнындағы жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша эпизоотиялық ахуалдың өзгеруі (нашарлауы);
2) жануардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың шығу (орналасу) орны саламатсыз аймақ деп белгіленуі;
3) жануардың жеке нөмірінің болмауы;
4) жануардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың, көлік құралының ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидалар мен талаптарға сәйкес келмеуі;
5) осы Қағидалардың 24-тармағында көрсетілген құжаттардың болмауы.»;
30-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«30. Ветеринариялық құжаттардың бланкілері қатаң есептілік құжаттары болып табылады және мынадай талаптарға сәйкес келуі тиіс:
1) Қазақстан Республикасы ветеринариялық сертификаттарының бланкілерінің және олардың түбіртектері бланкілерінің кемінде бес дәрежелі қорғанысы болады, оның ішінде:
түсі;
су белгілері;
типографиялық нөмір және бланкінің реттік нөмірі (сегіз араб цифрынан тұратын сан);
оңтайлы көріністегі гильоширлық рамка;
гильоширлық рамканың периметрі бойынша орналасқан микротекст.

25. Заявитель, осуществляющий перемещение (перевозку) животного, продукции и сырья животного происхождения, кормов, обращается с заявлением по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам к специалисту в области ветеринарии государственной ветеринарной организации (далее – специалист в области ветеринарии), созданной местными исполнительными органами по месту происхождения животного, продукции и сырья животного происхождения.
На объектах производства, осуществляющих убой животных, переработку и реализацию продукции и сырья животного происхождения ветеринарная справка на животных, продукцию и сырье животного происхождения выдается аттестованным ветеринарным врачом подразделения производственного контроля (далее – аттестованный ветеринарный врач), в порядке утверждаемом в соответствии с подпунктом 46-8) статьи 8 Закона.
При транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти килограмм необходима справка о происхождении вылова.
При перемещении объектов ветеринарно-санитарного контроля и надзора по территории Республики Казахстан, ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государств, не являющиеся членами Евразийского экономического союза), необходима копия ветеринарного документа, по которому был ввезен объект ветеринарно-санитарного контроля и надзора.»;
пункт 27 изложить в новой редакции:
«27. Ветеринарный врач выдает заявителю в день обращения письменный мотивированный отказ в выдаче ветеринарной справки в случаях:
1) изменения (ухудшения) эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения) животного, продукции и сырья животного происхождения по инфекционным болезням животных;
2) установления неблагополучной зоны места происхождения (нахождения) животного, продукции и сырья животного происхождения;
3) отсутствия индивидуального номера животного;
4) несоответствия животного, продукции и сырья животного происхождения, транспортного средства ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам и требованиям;
5) отсутствия документов, указанных в пункте 24 настоящих Правил.»;
пункт 30 изложить в новый редакции:
«30. Бланки ветеринарных документов являются документами строгой отчетности и должны соответствовать следующим требованиям:
1) бланки ветеринарных сертификатов Республики Казахстан и бланки их корешков имеют не менее пяти степеней защиты, в том числе:
цвет;
водяные знаки;
типографский номер и порядковый номер бланка (число из восьми арабских цифр);
гильоширную рамку позитивного отображения;
микротекст, размещенный по периметру гильоширной рамки.

Ветеринариялық сертификаттар бланкілер түсі, ресімделуі және қорғаныс элементтері бойынша бірдей болады. Бланкінің форматы 210 x 297 миллиметр.
Бланк кемінде 50% мақта талшықтарынан тұратын, оны сенімді визуалды бақылауды қамтамасыз ететін контрастілігі айқын, жарық-көлегейлі эксклюзивті су белгісі бар арнайы қағазда дайындалады. Қағаз ультрафиолетті сәулелердің әсеріне жарқырамайды, спектрдің көрінетін және өзге облыстарында бақыланатын екіден кем емес талшық түрінен тұрады. Ультрафиолетті сәулелердің әсерінен көгілдір түсті көрінетін люминесценциясы бар арнайы талшықтар қолданылмайды.
Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық сертификатының бланкілері Кедендік одақ Комиссиясының 2010 жылғы 18 қарашадағы № 455 шешімімен бекітілген талаптарға сәйкес келуі тиіс;
2) ветеринариялық-санитариялық қорытындының бланкілері мынадай қорғаныс дәрежелеріне ие:
офсеттік жазу әдісімен орындалған бет жағындағы рамка;
екі түрлі тангирлік сеткасы;
көшіруге қарсы элемент.
Бланкілер ашық жасыл түсті түрде босатылады. Бланкінің форматы 210 x 297 миллиметр;
3) ветеринариялық анықтаманың бланкілері мынадай қорғаныс дәрежелеріне ие:
офсеттік жазу әдісімен орындалған бет жағындағы рамка;
екі түрлі тангирлік сеткасы;
көшіруге қарсы элемент.
Ветеринариялық анықтаманың бланкілері көк түсті түрде босатылады. Бланкінің форматы 210 x 297 миллиметр.».
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі                  А. Мамытбеков
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
__________________Ә. Исекешев
3 желтоқсан  2015 жыл
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________ Е. Досаев

Бланки ветеринарных сертификатов идентичны по цвету, оформлению и элементам защиты. Формат бланка 210 х 297 миллиметров.
Бланк изготавливается на специальной бумаге, содержащей не менее 50% хлопкового волокна, с эксклюзивным водяным знаком, который является просветно-затененным, с выраженной контрастностью, обеспечивающий его надежный визуальный контроль. Бумага не имеет свечения под действием ультрафиолетового излучения, содержит не менее двух видов волокон, контролируемых в видимой или иных областях спектра. Специальные волокна, имеющие видимую люминесценцию голубого цвета под действием ультрафиолетового излучения, не применяются.
Бланки ветеринарных сертификатов Евразийского экономического союза должны соответствовать требованиям, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 18 ноября 2010 года № 455;
2) бланк ветеринарно-санитарного заключения обладает следующими степенями защиты:
рамка на лицевой стороне, выполненная способом офсетной печати;
тангирная сетка двух видов;
антикопировальный элемент.
Бланки выпускаются светло-зеленого цвета. Формат бланка 210 х 297 миллиметров;
3) бланк ветеринарной справки обладает следующими степенями защиты:
рамка на лицевой стороне, выполненная способом офсетной печати;
тангирная сетка двух видов;
антикопировальный элемент.
Бланки ветеринарных справок выпускаются синего цвета. Формат бланка 210 х 297 миллиметров.».
2. Департаменту ветеринарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                        А. Мамытбеков
«СОГЛАСОВАН»
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
__________________ А. Исекешев
3 декабря 2015 год
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________________Е. Досаев

5 желтоқсан 2015 жыл

5 декабря 2015 год