Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын тіркеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 7 қарашадағы № 889 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 желтоқсанда № 12398 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 26 маусымдағы № 478 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 26.06.2018 № 478 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабы 1-тармағының 33) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Авариялық-құтқару қызметтерi мен құралымдарын тіркеу қағидалары бекітілсін.
2. "Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 24 маусымдағы № 313 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9601 нөмірмен тіркелген, "Әділет" Ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 29 шілдедегі, "Казахстанская правда" 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 18 (27894), "Егемен Қазақстан" 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 18 (28496) газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (В.В. Петров) заңнамада белгiленген тәртiпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілері Этолонды бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында қарастырылған іс шаралардың орындалуы туралы мәліметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил регистрации аварийно-спасательных служб и формирований
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 7 ноября 2015 года № 889. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 декабря 2015 года № 12398. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июня 2018 года № 478.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 26.06.2018 № 478 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии подпунктом 33) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации аварийно-спасательных служб и формирований.
2. Признать утратившим силу приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 23 июня 2014 года № 313 "Об утверждении Правил регистрации аварийно-спасательных служб и формирований" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9601, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 29 июля 2014 г., в газетах "Казахстанская правда" от 29 января 2015 года № 18 (27894), "Егемен Қазақстан" от 29 января 2015 года № 18 (28496)).
3. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Петров В.В.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правой системе "Әдiлет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары В.К. Божкоға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 7 қарашадағы
№ 889 бұйрығымен
бекітілген
Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын тіркеу
қағидалары
1. Осы авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағида) меншік нысанына қарамастан Қазақстан Респубикасындағы авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын тіркеу тәртібін айқындайды.
2. Барлық авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары (бұдан әрі - АҚҚ) бастапқы аттестаттаудан өткеннен кейін және оларға авариялық-құтқару жұмыстарының белгілі бір түрін немесе түрлерін жүргізу құқығына куәлік бергеннен кейін міндетті тіркеуге жатады.
3. АҚҚ-ны тіркеуді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті облыстар, Астана және Алматы қалаларының Төтенше жағдайлар департаменттері (бұдан әрі - Департамент) белгіленген тәртіппен жүзеге асырады.
4. Тіркеу Қазақстан Республикасының тиісті облыстарында АҚҚ туралы деректерді қалыптастыру мақсатында АҚҚ-ны авариялық-құтқару жұмыстарының белгілі бір түрін немесе түрлерін жүргізу құқығына куәлік берген күннен бастап, он күнтізбелік күн ішінде Департаментте тіркеу есебіне қоюға арналған.
5. АҚҚ туралы ақпаратты жинау, есепке алу және сақтау мақсатында Департаменттің тиісті құрылымдық бөлімшелері осы Қағидаға 1 және 2-қосымшаға сәйкес электрондық және қағаз түрінде жеке тізілім (бұдан әрі - тізілімдер) жүргізеді.
6. Тізілмдер журнал түрінде болады. Тізілімдердің бір бетіне тек бір АҚҚ туралы мәлімет енгізіледі. Бір бетке екі және одан көп АҚҚ туралы мәліметті енгізуге жол берілмейді
7. Беттердің нөмірлері толассыз болып табылады.
8. Тізілімдер мемлекеттік және орыс тілдерінде жүргізіледі. Іс жүргізу бірыңғай мемлекеттік тілде жүргізілетін департаменттерде тізілімдерді жүргізу тек мемлекеттік тілде жүргізіледі.
9. АҚҚ орналасқан орнын ауыстыру, қайта бейіндеу немесе жою кезінде АҚҚ басшысы үш жұмыс күні ішінде Департаментке ақпарат береді.
Бұл ретте АҚҚ басшысы тиісті өзгертулерді растайтын құжаттардың көшірмелерін Департаментке ұсынады.
10. АҚҚ-ны тіркеуден шығару авариялық-құтқару жұмыстарының белгілі бір түрін немесе түрлерін жүргізу құқығына куәліктің күші жойылған, АҚҚ қайта бейіндеу және жою жағдайларында жүзеге асырылады.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Божко В.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Утверждены
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 7 ноября 2015 года № 889
Правила
регистрации аварийно-спасательных служб и формирований
1. Настоящие Правила регистрации аварийно-спасательных служб и формирований (далее - Правила) определяют порядок регистрации аварийно-спасательных служб и формирований в Республике Казахстан независимо от форм собственности.
2. Все аварийно-спасательные службы и формирования (далее - АСС) после прохождения первичной аттестации и выдачи им свидетельства на право ведения определенного вида или видов аварийно-спасательных работ подлежат обязательной регистрации.
3. Регистрацию АСС осуществляют Департаменты по чрезвычайным ситуациям областей, городов Астана и Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - Департаменты).
4. Регистрация заключается в постановке АСС на регистрационный учет в Департаменте в течении десяти календарных дней со дня выдачи свидетельства на право ведения определенного вида или видов аварийно-спасательных работ, с целью формирования данных об АСС в соответствующей области Республики Казахстан.
5. В целях сбора, учета и хранения информации о АСС, соответствующие структурные подразделения Департамента ведут отдельные регистры электронным и бумажным способом (далее - регистры), согласно приложению 1 и 2 к настоящим Правилам.
6. Регистры представляют собой журналы. На одной странице регистров заносятся сведения только об одной АСС. Занесение на одной странице сведений о двух и более АСС не допускается.
7. Нумерация страниц регистров является сквозной.
8. Регистры ведутся на государственном и русском языках. В Департаментах, где делопроизводство ведется исключительно на государственном языке, ведение регистров только на государственном языке.
9. В случае изменения места нахождения, перепрофилирования или ликвидации АСС руководитель АСС в течение трех рабочих дней информирует Департамент.
При этом руководитель АСС представляет в Департамент копии документов, подтверждающие соответствующие изменения.
10. Снятие АСС с регистрации осуществляется в случаях прекращения действия свидетельства на право ведения определенного вида или видов аварийно-спасательных работ, перепрофилировании и ликвидации АСС.