"Этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 35 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 682 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12682 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 1424 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 26.12.2019 № 1424 (01.04.2019 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 35 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10314 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 5 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Этил спиртіне және (немесе) алкоголь өніміне ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу мен пайдалану қағидаларында:
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қағидалар жеке және заңды тұлғалардың этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін сату (жіберу), өткізу, қайтару, тасымалдау, сондай-ақ импорттау бойынша операцияларды жүргізу кезінде ілеспе жүкқұжаттарын (бұдан әрі – ІЖҚ) ресімдеу және пайдалану тәртібін айқындайды.
Қағидаларда этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін сату (жіберу), өткізу, қайтару, тасымалдау бойынша операцияларын жүзеге асыратын тұлға жеткізуші болып табылады (бұдан әрі – жеткізуші).
Этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін сату (жіберу), өткізу, қайтару, тасымалдау, сондай-ақ импорттау бойынша операцияларды жеткізуші жүргізген кезде этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін алу бойынша операцияларды жүзеге асыратын тұлға алушы болып табылады (бұдан әрі – алушы).
3. Этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін сату (жіберу), өткізу, қайтару, тасымалдау бойынша операцияларды жүргізген кезде жеткізушілер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ІЖҚ ресімдейді.
Этил спиртінің және (немесе) алкоголь өнімінің Қазақстан Республикасының аумағына импорты кезінде ІЖҚ-ны алушы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес ресімдейді:
Еуразиялық экономикалық одағына мүше болып табылмайтын мемлекеттер аумағынан - Еуразиялық экономикалық одағының және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес тауарлар шығарылған күннен кейінгі күннен кешіктірмей;
Еуразиялық экономикалық одағына мүше мемлекеттер аумағынан - Қазақстан Республикасының аумағына әкелу күнінен кешіктірмей.";

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2015 года № 35 "Об утверждении Правил оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 682. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12682. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 26.12.2019 № 1424 (вводится в действие с 01.04.2020).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2015 года № 35 "Об утверждении Правил оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10314, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 5 марта 2015 года) следующие изменения:
в Правилах оформления и использования сопроводительных накладных на этиловый спирт и (или) алкогольную продукцию, утвержденных указанным приказом:
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Правила определяют порядок оформления и использования сопроводительных накладных (далее – СНА) при проведении операций по реализации (отпуску), перемещению, возврату, транспортировке, а также импорту этилового спирта и (или) алкогольной продукции физическими и юридическими лицами.
В Правилах поставщиком является лицо, осуществляющее операции по реализации (отпуску), перемещению, возврату, транспортировке этилового спирта и (или) алкогольной продукции (далее – поставщик).
Получателем является лицо, осуществляющее операции по получению этилового спирта и (или) алкогольной продукции при проведении поставщиком операций по реализации (отпуску), перемещению, возврату, транспортировке, а также импорту этилового спирта и (или) алкогольной продукции (далее – получатель).
3. При проведении операции по реализации (отпуску), перемещению, возврату, транспортировке этилового спирта и (или) алкогольной продукции, поставщики оформляют СНА, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При импорте этилового спирта и (или) алкогольной продукции на территорию Республики Казахстан СНА оформляется получателем, согласно приложению 1 к настоящим Правилам:
с территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза – не позднее дня, следующего за днем выпуска товаров, в соответствии с таможенным законодательством Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан;
с территории государств-членов Евразийского экономического союза – не позднее даты ввоза на территорию Республики Казахстан.";

6, 7, 8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"6. ІЖҚ-да мынадай деректер көрсетіледі:
1) нөмір (бағдарлама автоматты түрде береді);
2) ресімдеу күні және уақыты (бағдарлама автоматты түрде қояды);
3) операция коды (бағдарламаның анықтамалығынан таңдап алынады);
4) жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) (жеткізуші енгізеді, ал импорт кезінде енгізілмейді);
5) жеткізушінің атауы (осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген деректерді енгізу кезінде бағдарлама автоматты түрде қояды, ал импорт кезінде - алушы енгізеді);
6) лицензияның нөмірі және жеткізушінің лицензияда көрсетілген мекенжайы (осы тармақтың 4) тармақшасында көрсетілген деректерді енгізу кезінде қалыптастырылған тізімнен таңдап алынады). Этил спиртінің және (немесе) алкоголь өнімінің импорт кезінде импортаушы-ел көрсетіледі (бағдарлама көрсеткен тізімнен таңдап алынады);
7) жеткізушінің типі (бағдарлама көрсеткен тізімнен таңдап алынады);
8) алушының ЖСН немесе БСН жеткізуші енгізеді (импорт кезінде алушы енгізеді);
9) алушының атауы (осы тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген деректерді енгізу кезінде бағдарлама автоматты түрде қояды, экспорт кезінде жеткізуші енгізеді);
10) лицензия нөмірі және лицензияда көрсетілген алушының мекенжайы (этил спиртін медициналық мақсаттарға және техникалық мұқтаждықтарға алған алушыны қоспағанда, осы тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген деректерді енгізу кезінде қалыптастырылған тізімнен таңдап алынады, экспорт кезінде жеткізуші енгізеді);
11) көліктің түрі (бағдарлама көрсеткен тізімнен таңдап алынады);
12) көлік құралы туралы мәліметті (автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде) көлік құралының маркасы, мемлекеттік нөмірі) жеткізуші енгізеді. Басқа көліктің түрлері үшін бұл ашық жолды толтыру міндетті болып табылмайды.
13) іске асырылатын (тиеп-жөнелтілетін) этил спиртінің көлемі (литрмен көрсетіледі), бұл ретте іске асырылатын (тиеп-жөнелтілетін) спирттің көлемі тиісті ұяшықта көрсетіледі:
алкоголь өнімінің өндірісі үшін;
медициналық мұқтаждықтарға;
техникалық мұқтаждықтарға;
14) іске асырылатын (тиеп-жөнелтілетін) этил спиртінің жалпы құны (теңгемен көрсетіледі), импорт кезінде баға шот-фактура (инвойс) бойынша көрсетіледі, олар болмаған кезде сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжатқа. Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен белгіленген қосылған құн салығын (бұдан әрі - ҚҚС) және (немесе) акциздерді төлеушілері үшін құн, ҚҚС және (немесе) акциздерді есепке ала отырып көрсетіледі. Аталған тармақша этил спиртін бір заңды тұлғаның (дара кәсіпкердің) және оның құрылымдық бөлімшелерінің ішінде өткізу кезінде толтырылмайды;

пункты 6, 7, 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"6. В СНА указываются следующие данные:
1) номер (присваивается автоматически программой);
2) дата и время оформления (проставляется автоматически программой);
3) код операции (выбирается из справочника программы);
4) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) поставщика (вводится поставщиком, при импорте – не вводится);
5) наименование поставщика (проставляется автоматически программой при введении данных, указанных в подпункте 4) настоящего пункта, а при импорте – вводится получателем);
6) номер лицензии и адрес поставщика, указанные в лицензии (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в подпункте 4) настоящего пункта). При импорте этилового спирта и (или) алкогольной продукции, указывается страна – импортер (выбирается из отображаемого списка программы);
7) тип поставщика (выбирается из отображаемого списка программы);
8) ИИН или БИН получателя вводится поставщиком (при импорте вводится получателем);
9) наименование получателя (проставляется автоматически программой при введении данных, указанных в подпункте 8) настоящего пункта, при экспорте вводится поставщиком);
10) номер лицензии и адрес получателя, указанные в лицензии (выбираются из списка, сформированного при введении данных, указанных в подпункте 8) настоящего пункта, за исключением получателей этилового спирта на медицинские цели и технические нужды, при экспорте вводится поставщиком);
11) вид транспорта (выбирается из отображаемого списка программы);
12) сведения о транспортном средстве (марка, государственный номер транспортного средства (при перевозке автомобильным транспортом) вводятся поставщиком. Для других видов транспорта – поле не является обязательным для заполнения;
13) объем реализуемого (отгружаемого) этилового спирта (указывается в литрах), при этом объем реализуемого (отгружаемого) спирта проставляется в соответствующей ячейке:
для производства алкогольной продукции;
на медицинские нужды;
на технические нужды;
14) общая стоимость реализуемого (отгружаемого) этилового спирта (указывается в тенге), при импорте указывается по счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки. Для плательщиков налога на добавленную стоимость (далее – НДС) и (или) акцизов, установленных налоговым законодательством Республики Казахстан стоимость указывается с учетом НДС и (или) акцизов. Данный подпункт не заполняется при перемещении этилового спирта внутри одного юридического лица (индивидуального предпринимателя) и его структурных подразделений;

15) іске асырылатын (тиеп-жөнелтілетін) шарап материалының көлемі (литрмен көрсетіледі), бұл ретте тиеп жөнелтілетін шарап материалының көлемі тиісті ұяшықта көрсетіледі:
алкоголь өнімінің өндірісіне;
коньяк спиртінің өндірісіне;
16) іске асырылатын (тиеп-жөнелтілетін) шарап материалының жалпы құны (теңгемен көрсетіледі), импорт кезінде баға шот-фактура (инвойс) бойынша көрсетіледі, олар болмаған кезде сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжатқа. Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен белгіленген қосылған құн салығын (бұдан әрі - ҚҚС) және (немесе) акциздерді төлеушілері үшін құн, ҚҚС және (немесе) акциздерді есепке ала отырып көрсетіледі. Аталған тармақша шарап материалын бір заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің) және оның құрылымдық бөлімшелерінің ішінде өткізу кезінде толтырылмайды;
17) іске асырылатын (тиеп-жөнелтілетін) алкоголь өнімінің (сыраны және сыра сусынын қоспағанда) жалпы көлемі, осы тармақтың 27) тармақшасында көрсетілген алкоголь өнімінің көлемін қосу жолымен бағдарлама автоматты түрде литрмен қойылады;
18) іске асырылатын (тиеп-жөнелтілетін) алкоголь өнімдерінің (сыраны және сыра сусынын қоспағанда) жалпы құны (теңгемен көрсетіледі, осы тармақтың 26) тармақшасында көрсетілген деректерді қосу жолымен бағдарлама автоматты түрде қояды);
19) жолдың реттік нөмірі;
20) алкоголь өнімінің жеке сәйкестендіру нөмірі - коды (бұдан әрі - ЖСК) (бағдарламаның ЖСК-кодтарының анықтамалығынан таңдап алынады);
21) өнімнің түрі (ЖСК-кодын енгізу кезінде бағдарлама автоматты түрде қояды);
22) өнімнің атауы (ЖСК-кодын енгізу кезінде бағдарлама автоматты түрде қояды;
23) ыдыстың сыйымдылығы (ЖСК-кодын енгізу кезінде бағдарлама автоматты түрде қояды);
24) бөтелкенің санын жеткізуші енгізеді (импорт кезінде алушы енгізеді);
25) бір бөтелкенің бағасын (теңгемен көрсетіледі) жеткізуші енгізеді (импорт кезінде баға шот-фактура (инвойс) бойынша көрсетіледі, олар болмаған кезде сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжатқа, алушы енгізеді). Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен белгіленген қосылған құн салығын (бұдан әрі - ҚҚС) және (немесе) акциздерді төлеушілері үшін баға, ҚҚС және (немесе) акциздерді есепке ала отырып көрсетіледі. Аталған тармақша алкоголь өнімін (сыраны және сыра сусынын қоспағанда) бір заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің) және оның құрылымдық бөлімшелерінің ішінде өткізу кезінде толтырылмайды;
26) құны (теңгемен көрсетіледі, осы тармақтың 24) және 25) тармақшаларында көрсетілген деректерді көбейту жолымен бағдарлама автоматты түрде қояды);

15) объем реализуемого (отгружаемого) виноматериала (указывается в литрах), при этом объем отгружаемого виноматериала проставляется в соответствующей ячейке:
на производство алкогольной продукции;
на производство коньячного спирта;
16) общая стоимость реализуемого (отгружаемого) виноматериала (указывается в тенге), при импорте указывается по счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки. Для плательщиков НДС и (или) акцизов, установленных налоговым законодательством Республики Казахстан стоимость указывается с учетом НДС и (или) акцизов. Данный подпункт не заполняется при перемещении виноматериала внутри одного юридического лица (индивидуального предпринимателя) и его структурных подразделений;
17) общий объем реализуемой (отгружаемой) алкогольной продукции (кроме пива и пивного напитка), проставляется в литрах автоматически программой путем суммирования объема алкогольной продукции, указанного в подпункте 27) настоящего пункта;
18) общая стоимость реализуемой (отгружаемой) алкогольной продукции (кроме пива и пивного напитка), (указывается в тенге, проставляется автоматически программой путем суммирования данных, указанных в подпункте 26) настоящего пункта);
19) порядковый номер строки;
20) персональный идентификационный номер – код алкогольной продукции (далее – ПИН-код) (выбирается из справочника ПИН-кодов программы);
21) вид продукции (проставляется автоматически программой при введении Пин-кода);
22) наименование продукции (проставляется автоматически программой при введении Пин-кода);
23) емкость тары (проставляется автоматически программой при введении Пин-кода);
24) количество бутылок вводится поставщиком (при импорте вводится получателем);
25) цена (указывается в тенге) одной бутылки вводится поставщиком (при импорте цена указывается по счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии документ, подтверждающий совершение внешнеэкономической сделки, вводится получателем). Для плательщиков НДС и (или) акцизов, установленных налоговым законодательством Республики Казахстан, цена указывается с учетом НДС и (или) акцизов. Данный подпункт не заполняется при перемещении алкогольной продукции (кроме пива и пивного напитка) внутри одного юридического лица (индивидуального предпринимателя) и его структурных подразделений;
26) стоимость (указывается в тенге, проставляется автоматически программой путем умножения данных, указанных в подпунктах 24) и 25) настоящего пункта);

27) іске асырылатын (тиеп-жөнелтілетін) алкоголь өнімінің көлемі (осы тармақтың 23) және 24) тармақшаларында көрсетілген деректерді көбейту жолымен бағдарлама автоматты түрде литрмен қояды);
28) жеткізуші жазып берген ІЖҚ нөмірі (ал импорт кезінде алушы жазып берген) (алкоголь өнімін немесе оның бөлшектерін қайтару кезінде қажеттілік болған жағдайда толтырылады);
29) іске асырылатын (тиеп-жөнелтілетін) сыраның және сыра сусынының жалпы көлемі (осы тармақтың 37) тармақшасында көрсетілген сыра және сыра сусынының көлемін қосу жолымен бағдарлама автоматты түрде литрмен көрсетеді);
30) іске асырылатын (тиеп-жөнелтілетін) сыраның және сыра сусынының жалпы құны (теңгемен көрсетіледі, осы тармақтың 36) тармақшасында көрсетілген деректерді қосу жолымен бағдарлама автоматты түрде қояды);
31) жолдың реттік нөмірі;
32) сыраның және сыра сусынының атауын жеткізуші енгізеді (импорт кезінде алушы енгізеді);
33) сыраға және сыра сусынына арналған ыдыстың сыйымдылығын (литрмен көрсетеді) жеткізуші енгізеді (импорт кезінде алушы енгізеді);
34) сыраға және сыра сусынына арналған ыдыстың, бөтелкенің, банканың, кег-бөшкенің санын жеткізуші енгізеді (импорт кезінде алушы енгізеді);
35) сыраға және сыра сусынына арналған бір ыдыстың, бөтелкенің, банканың, кег-бөшкенің бағасын (теңгемен көрсетіледі) жеткізуші енгізеді (импорт кезінде баға шот-фактура (инвойс) бойынша көрсетіледі, олар болмаған кезде сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжатқа, алушы енгізеді). Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен белгіленген қосылған құн салығын (бұдан әрі - ҚҚС) және (немесе) акциздерді төлеушілері үшін баға, ҚҚС және (немесе) акциздерді есепке ала отырып көрсетіледі. Аталған тармақша алкоголь өнімін (сыраны және сыра сусынын қоспағанда) бір заңды тұлғаның (жеке кәсіпкердің) және оның құрылымдық бөлімшелерінің ішінде өткізу кезінде толтырылмайды;
36) құны (теңгемен көрсетіледі, осы тармақтың 34) және 35) тармақшаларында көрсетілген деректерді көбейту жолымен бағдарлама автоматты түрде қояды);
37) іске асырылатын (тиеп-жөнелтілетін) сыраның және сыра сусынының көлемі (осы тармақтың 33) және 34) тармақшаларында көрсетілген деректерді көбейту жолымен бағдарлама автоматты түрде литрде қояды);
38) жеткізуші жазып берген ІЖҚ нөмірі (импорт кезінде алушы жазып берген) (сыраны және сыра сусынын немесе оның бөлшектерін қайтару кезінде қажеттілік болған жағдайда толтырылады);
39) дара кәсіпкердің немесе заңды тұлға басшысының тегін, атын, әкесінің атын жеткізуші толтырады (импорт кезінде алушы толтырады);

27) объем реализуемой (отгружаемой) алкогольной продукции (проставляется в литрах автоматически программой путем умножения данных, указанных в подпунктах 23) и 24) настоящего пункта);
28) номер СНА, выписанной поставщиком (а при импорте выписанной получателем) (заполняется в случае необходимости при возврате алкогольной продукции или ее части);
29) общий объем реализуемого (отгружаемого) пива и пивного напитка (проставляется в литрах автоматически программой путем суммирования объема пива и пивного напитка, указанного в подпункте 37) настоящего пункта);
30) общая стоимость реализуемого (отгружаемого) пива и пивного напитка (указывается в тенге, проставляется автоматически программой путем суммирования данных, указанных в подпункте 36) настоящего пункта);
31) порядковый номер строки;
32) наименование пива и пивного напитка вводится поставщиком (при импорте вводится получателем);
33) емкость тары для пива и пивного напитка (указывается в литрах) вводится поставщиком (при импорте вводится получателем);
34) количество емкостей, бутылок, банок, кег-бочек для пива и пивного напитка вводится поставщиком (при импорте вводится получателем);
35) цена одной емкости, бутылки, банки, кег-бочки для пива и пивного напитка (указывается в тенге) вводится поставщиком (при импорте цена указывается по счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии документ, подтверждающий совершение внешнеэкономической сделки, вводится получателем). Для плательщиков НДС и (или) акцизов, установленных налоговым законодательством Республики Казахстан, цена указывается с учетом НДС и (или) акцизов. Данный подпункт не заполняется при перемещении пива и пивного напитка внутри одного юридического лица (индивидуального предпринимателя) и его структурных подразделений;
36) стоимость (указывается в тенге, проставляется автоматически программой путем умножения данных, указанных в подпунктах 34) и 35) настоящего пункта);
37) объем реализуемого (отгружаемого) пива и пивного напитка (проставляется в литрах автоматически программой путем умножения данных, указанных в подпунктах 33) и 34) настоящего пункта);
38) номер СНА, выписанной поставщиком (а при импорте выписанной получателем) (заполняется в случае необходимости при возврате пива и пивного напитка или ее части);
39) фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя или руководителя юридического лица заполняется поставщиком (при импорте заполняется получателем);

40) алушының тегі, аты, әкесінің аты (егер бұл жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе).
7. ІЖҚ, уәкілетті органының бағдарламасында жөнелтілгеннен кейін, қағаз тасымалдағышында екі данада басып шығарылады, жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлға басшысының қолы қойылады және жеткізушінің мөрімен расталады (дара кәсіпкерлер үшін мөр бар болған жағдайда).
Этил спиртінің және (немесе) алкоголь өнімінің импорты кезінде ІЖҚ қағаз тасымалдағышында бір данада басып шығарылады.
8. Межелі орнына дейін тасымалдау кезінде этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін алып жүру үшін ІЖҚ қағаз тасымалдағышында екі данада тасымалдаушыға (алушының өкіліне) беріледі. ІЖҚ бірінші данасы алышуға тапсырылады, екінші данасына алушы этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін іс жүзінде алған күнін көрсете отырып қол қояды және ІЖҚ тасымалдаушыға (алушының өкілі) қайтарады.
Этил спиртінің және (немесе) алкоголь өнімінің импорты кезінде алушы этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін іс жүзінде алған күнін көрсете отырып қол қояды.
9. ІЖҚ екінші данасы этил спиртінің және алкоголь өнімінің жеткізушісінде сақталады (импорт кезінде ІЖҚ алушыда сақталады).";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Осы Қағидалардың 6-тармағында белгіленген толық емес (және) дәйексіз мәліметтермен ІЖҚ ресімдеу, осындау ІЖҚ ресімдеу күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде жеткізуші (импорт кезінде - алушы) жойылуы тиіс.";
1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде ресми жариялануға, сондай–ақ Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 682 бұйрығына
қосымша
Этил спиртіне және (немесе)
алкоголь өніміне ілеспе
жүкқұжаттарды ресімдеу мен
пайдалану қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ілеспе жүкқұжаты
(1) Ілеспе жүкқұжаты №
(2) Рәсімделген күні және уақыты: (3) Операцияның коды _____________
20__ ж. "__" _______
___ сағ. ____ мин.
(4) Жеткізушінің ЖСН (БСН)
_________________________________
(5) Жеткізушінің атауы
_________________________________
_________________________________
(6) Лицензия нөмірі және лицензияда көрсетілген жеткізушінің мекен жайы (импорттау кезінде импортаушы - ел көрсетіледі)
_________________________________
_________________________________
(7)Жеткізуші түрі
_________________________________
(8) Алушының ЖСН (БСН) _________________________________
(9) Алушының атауы _________________________________
(10) Лицензия нөмірі және лицензияда көрсетілген алушының мекен жайы _________________________________
_________________________________
(11) Көліктүрі:
Авто
ТЖ
Әуе
Теңіз немес еішкі сумен
Басқа
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(12) Көлік құралы туралы мәліметтер
(13) Сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) этил спиртінің көлемі: __________ (литр), оның ішінде:
Алкоголь өнімдерін өндіруге: __________________ (литр)
Медициналық мақсатта: _____________________ (литр)
Техникалық мақсатта: _______________________ (литр)
(14) Сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) этил спиртінің жалпы құны: ___________ (теңге)
(15) Сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) шарап материалының көлемі: __________ (литр), оның ішінде:
Алкоголь өнімдерді өндіру үшін: ____________________ (литр)
Коньяк спиртін өндіру үшін: _______________________ (литр)
(16) Сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) шарап материалының жалпы құны: ___________ (теңге)
(17) Сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) алкоголь өнімінің (сыраны және сыра сусыны қоспағанда) жалпы көлемі __________ (литр)
(18) Сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) алкоголь өнімінің (сыраны және сыра сусыны қоспағанда) жалпы құны __________ (теңге)
ДСН-код
Өнімнің түрі
Өнімнің атауы
Ыдыстың сыйымдылығы (литр)
Шөлмектердің саны
Бағасы
Құны
Литр
Жеткізуші жазып беретін ІЖҚ нөмірі (қажет болған кезде, алкоголь өнімдер немесе оның бөлігі қайтарылған жағдайда)
(19)
(20)
(21)
(22)
(23)
(24)
(25)
(26)
(27)
(28)
Барлығы: ___ жол
(29) Сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) алкоголь сыраның және сыра сусының жалпы көлемі ______________ (литр)
(30) Сатылатын (тиеп-жөнелтілетін) сыраның және сыра сусының жалпы құны _______________________ (теңге)
Сыраның және сыра сусының атауы
Ыдыстың сыйымдылығы (литр)
Ыдыстардың, шөлмектердің, құтылардың, кега-бөшкелердің саны
Бағасы
Құны
Литр
Жеткізуші жазып берген ІЖҚ нөмірі (сыра және сыра сусыны қайтарылған жағдайда)
(31)
(32)
(33)
(34)
(35)
(36)
(37)
(38)
Барлығы: ___ жол
(39) жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлға
басшысының тегі, аты, әкесінің аты: _______________ ________________
(қолы)
МО:
(40) Алушының тегі, аты, әкесінің аты: ______________ ______________
(қолы)
Алу күні (к.а.ж.)___________________________________________________

40) фамилия, имя, отчество получателя (если оно указано в документе, удостоверяющем личность).
7. СНА, после отправки в программе уполномоченного органа, распечатываются в двух экземплярах на бумажном носителе, подписывается индивидуальным предпринимателем или руководителем юридического лица и заверяется печатью поставщика (для индивидуальных предпринимателей в случае наличия печати).
При импорте этилового спирта и (или) алкогольной продукции СНА распечатывается в одном экземпляре на бумажном носителе.
8. СНА в двух экземплярах на бумажном носителе выдаются перевозчику (представителю получателя) для сопровождения этилового спирта и (или) алкогольной продукции при транспортировке до места назначения. Первый экземпляр СНА передается получателю, а во втором экземпляре получатель ставит подпись, с указанием даты фактического получения этилового спирта и (или) алкогольной продукции и возвращает СНА перевозчику (представителю получателя).
При импорте этилового спирта и (или) алкогольной продукции получателем ставится подпись, с указанием даты фактического получения этилового спирта и (или) алкогольной продукции.
9. Второй экземпляр СНА хранится у поставщика этилового спирта и (или) алкогольной продукции (при импорте СНА хранится у получателя).";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. СНА, оформленные с указанием неполных и (или) недостоверных данных, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, подлежат аннулированию поставщиком (при импорте - получателем) в течение двух рабочих дней с даты оформления такой СНА.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 682
Приложение 1
к Правилам оформления и использования
сопроводительных накладных на
этиловый спирт и (или) алкогольную
продукцию
Форма
Сопроводительная накладная
(1) Сопроводительная накладная №
(2) Дата и время оформления: "___" _______________ 20__ г. (3) Код операции ______
___ час. ___ мин.
(4) ИИН (БИН) поставщика __________________________________
(5) Наименование поставщика __________________________________
(6) Номер лицензии и адрес поставщика по лицензии (при импорте страна-импортер)
__________________________________
(7) Тип поставщика
__________________________________
(8) ИИН (БИН) получателя _________
(9) Наименование получателя
__________________________________
(10) Номер лицензии получателя и адрес по лицензии
__________________________________
(11) Вид транспорта:
Авто
ЖД
Воздушный
Морской или внутренний водный
Иные
_____________________________________________________________________
(12) Сведения о транспортном средстве
(13) Объем реализуемого (отгружаемого) этилового спирта: _________________ (литр), в том числе:
На производство
алкогольной продукции: _____________ (литр) На медицинские цели: _________ (литр)
На технические нужды: ______________ (литр)
(14) Общая стоимость реализуемого (отгружаемого) этилового спирта: ______________ (тенге)
(15) Объем реализуемого (отгружаемого) виноматериала: ___________________ (литр), в том числе:
На производство алкогольной продукции: _______________ (литр)
На производство коньячного спирта: ______________ (литр)
(16) Общая стоимость реализуемого (отгружаемого) виноматериала: _____________________ (тенге)
17) Общий объем реализуемой (отгружаемой)
алкогольной продукции (кроме пива и пивного напитка) ___________ (литр)
(18) Общая стоимость реализуемой (отгружаемой)
алкогольной продукции (кроме пива и пивного напитка) ___________ (тенге)
Пин-код
Вид продукции
Наименование продукции
Емкость тары (литр)
Количество бутылок
Цена
Стоимость
Литры
Номер СНА, выписанной поставщиком (в случае возврата алкогольной продукции)
(19)
(20)
(21)
(22)
(23)
(24)
(25)
(26)
(27)
(28)
Всего: ________ строк
(29) Общий объем реализуемого (отгружаемого) пива и пивного напитка___________ (литр)
(30) Общая стоимость реализуемого (отгружаемого) пива и пивного напитка_______ (тенге)
Наименование пива и пивного напитка
Емкость тары (литр)
Количество емкостей, бутылок, банок, кег
Цена
Стоимость
Литры
Номер СНА, выписанной поставщиком (в случае возврата пива и пивного напитка)
(31)
(32)
(33)
(34)
(35)
(36)
(37)
(38)
Всего: _____ строк
(39) Ф.И.О. индивидуального предпринимателя
или руководителя юридического лица: _______________________ ___________________
(подпись)
МП:
(40) Ф.И.О. получателя: _________________________ ___________________
(подпись)дата получения (д.м.г.) ___________________