Қалдықтары жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 762 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12753 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 2 қарашадағы № 448 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 02.02.2021 № 448 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 17-бабының 29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін ақы төлеуді есептеу әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Қалдықтарды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
В. Школьник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
Ә.Ө. Исекешев ____________

Об утверждении Методики расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 762. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12753. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 ноября 2021 года № 448.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 02.11.2021 № 448 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2016 г.
В соответствии с подпунктом 29) статьи 17 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов.
2. Департаменту управления отходами Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Исекешев А.О. __________

2015 жылғы 28 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 762 бұйрығымен бекітілген
Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесі
1. Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу
1. Осы Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері оған (оларға) таралатын өнімдер (тауарлар) тұтынушылық қасиеттерінен айырылғаннан кейін түзілетін қалдықтарды және оның (олардың) орамаларын жинау, тасымалдау, қайта өңдеу, залалсыздандыру, пайдалану және (немесе) кәдеге жарату бойынша көрсетілетін қызметтер үшін төлемақыны айқындауға арналған.
2. Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақы (бұдан әрі – Төлемақы) – өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері оған (оларға) таралатын өнімдер (тауарлар) тұтынушылық қасиеттерінен айырылғаннан кейін түзілетін қалдықтарды және оның (олардың) орамаларын жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін өндіруші (импорттаушы) жүргізетін өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторына (бұдан әрі – Оператор) төленетін ақы.
3. Алып тасталды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 26.12.2019 № 122 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Алып тасталды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 26.12.2019 № 122 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Өндірілетін (импортталатын) өнімнің (тауарлардың) әрбір түрі үшін Қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастыру үшін төлемақыны есептеу(Сөнім) мынадай формула бойынша жүргізіледі:
мұнда:
Сөнім – өндірушілердің (импорттаушылардың) төлеуіне жататын өндірілетін (импортталатын) өнімнің (тауарлардың) әрбір түрінің қалдықтарын жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастыру үшін төлемақы;
m – өндірілетін (импортталатын) өнім (тауарлар) массасы (тоннамен);
CАЕК – бір айлық есептік көрсеткіштің сомасы;
k – осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес айқындалатын коэффициент.

28 декабря 2015 года
Утверждена
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 762
Методика расчета платы за организацию сбора, транспортировки,
переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации
отходов
1. Расчет платы за организацию сбора, транспортировки,
переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации
отходов
1. Настоящая Методика расчета платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов (далее - Методика) предназначена для определения платы за услуги по сбору, транспортировке, переработке, обезвреживанию, использованию и (или) утилизации отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), и ее (их) упаковки.
2. Плата за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов (далее – Плата) – плата оператору расширенных обязательств производителей (импортеров) (далее – Оператор), осуществляемая производителем (импортером) за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), и ее (их) упаковки.
3. Исключен приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 26.12.2019 № 122 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Исключен приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 26.12.2019 № 122 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Расчет платы (Спродукция) за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов для каждого вида производимой (импортируемой) продукции (товаров), рассчитывается по следующей формуле:
где:
Спродукция – плата за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов каждого вида производимой (импортируемой) продукции (товаров), подлежащая оплате производителями (импортерами);
m – масса производимой (импортируемой) продукции (товаров) (в тоннах);
CМРП – сумма одного месячного расчетного показателя;
k – коэффициент, определяемый согласно приложению 1 к настоящей Методике.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 26.12.2019 № 122 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-1. Кәбелді-өткізгіш өнімнің қалдықтарын жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастыруға үшін ақы төлеуді (СКӨӨ) есептеу мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда:
СКӨӨ- кәбелді-өткізгіш өнімнің қалдықтарын жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастыру үшін ақы төлеу;
N – шот-фактурада (инвойста) көрсетілетін өнімнің (тауарлардың) құны.
Ескерту. Әдістеме 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 20.04.2021 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-1. Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерін іске асыру қағидаларына сәйкес орамдағы өнімді (тауарларды) өндірушілер мен импорттаушылар төлемақы сомасын есептеу үшін осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім тізбесінде көзделген өніморамыныңжәне (немесе) өнімнің бірліктері массасының орташаланған көрсеткіштерінің анықтамалығынан (бұдан әрі – анықтамалық) алынған ақпаратты пайдалануға құқылы.
Анықтаманы қолдану туралы ақпарат осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Ескерту. 5-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.05.2021 № 136 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Алып тасталды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 26.12.2019 № 122 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Автокөлік құралдарын және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу
Ескерту. 2-тарау жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 05.12.2019 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Автомобиль көлік құралдарының және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірушілері (импорттаушылары) үшін ағымдағы банк есебіне енгізуге жататын төлемақы көлемін өндірушілер (импорттаушылар) өздігінен осы Әдістеменің 9-тармағына сәйкес есептейді.

Сноска. Пункт 5 в редакции приказа и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 26.12.2019 № 122 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5-1. Расчет платы (Скпп) за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов кабельно-проводниковой продукции, рассчитывается по следующей формуле:
где:
Скпп – плата за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов кабельно-проводниковой продукции;
N – стоимость продукции (товаров), указываемая в счет-фактуре (инвойсе).
Сноска. Методика дополнена пунктом 5-1 в соответствии с приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 20.04.2021 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5-1. В соответствии с Правилами реализации расширенных обязательств производителей (импортеров) производители и импортеры продукции (товаров) в упаковке для исчисления суммы платы вправе использовать информацию из справочника усредненных показателей массы единиц упаковки продукции и (или) продукции, предусмотренных в перечне продукции, на которую распространяются расширенные обязательств производителей (импортеров) (далее – справочник) согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Информация о применении справочника оформляется по форме, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Сноска. Методика дополнена пунктом 5-1 в соответствии с приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.05.2021 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Исключен приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 26.12.2019 № 122 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Расчет платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
Сноска. Глава 2 в редакции приказа и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 05.12.2019 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Для производителей (импортеров) автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники сумма платы, подлежащая внесению на текущий банковский счет исчисляется самостоятельно производителями (импортерами) согласно пункту 9 настоящей Методики.

8. Автокөлік құралдарына қатысты төлемақы Операторға осы Әдістемеге 4-қосымшаға сәйкес базалық мөлшерлемелер мен коэффициенттер бойынша әрбір автокөлік құралы үшін бір рет төленеді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.05.2021 № 136 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8-1. Автокөлік құралдары мен өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату алымының базалық ставкасына қолданылатын кәдеге жарату алымының базалық ставкалары мен коэффициенттерін индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган ұсынады.
Ескерту. 8-1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.05.2021 № 136 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Автомобиль көлік құралдарына және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты төлемақы автомобиль көлік құралдарының және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының әрбір түрі және санаты бойынша келесі нұсқада жүргізіледі:
По= Негізгі мөлшерлеме* коэффициент,
мұндағы, По – тұтынушылық сипаты жойылғаннан кейін, өндірушілердің (импорттаушылардың) төлеуіне жататын, бір көлік құралын немесе өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының бір бірлігін жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақы.
3. Қаптама, электр және электронды құрал-жабдық, сынапты шамдар, термометрлер, батареялар, пластмасса бұйымдары, импортталатын қаптамадағы тауарлар қалдықтарын жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақыны есептеу
Ескерту. 3-тарау алып тасталды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 26.12.2019 № 122 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайта өңдеуді,
залалсыздандыруды,
пайдалануды және (немесе)
кәдеге жаратуды ұйымдастыру
үшін төлемақыны есептеу
әдістемесіне
1-қосымша
Өндірушілеріне (импорттаушыларына) өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім (тауарлар) үшін төлемақы коэффициенттері

8. Плата в отношении автотранспортных средств уплачивается Оператору по базовым ставкам и коэффициентам согласно приложению 4 к настоящей Методике, однократно за каждое автотранспортное средство.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.05.2021 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8-1. Базовые ставки утилизационного сбора и коэффициенты, применяемые к базовой ставке утилизационного сбора в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники, представляются уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности.
Сноска. Пункт 8-1 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.05.2021 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Расчет платы в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники производится по каждому виду и категории автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники следующим образом:
По = Базовая ставка*коэффициент,
где По – плата за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации одного транспортного средства или одной единицы самоходной сельскохозяйственной техники, после утраты потребительских свойств, подлежащая оплате производителями (импортерами).
3. Расчет платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов упаковки, электрического и электронного оборудования, ртутных ламп и термометров, батарей, изделий из пластмасс, импортируемых товаров в упаковке
Сноска. Методика дополнена Главой 3 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.12.2016 № 573 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования); исключена приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 26.12.2019 № 122 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 1
к Методике расчета платы за
организацию сбора,
транспортировки, переработки,
обезвреживания, использования
и (или) утилизации отходов
Коэффициенты Платы за продукцию (товары), на производителей (импортеров) которых распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)

Ескерту. 1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 26.12.2019 № 122 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
Өнім (тауар) атауы
Тізбе бөлімі*
k коэффи
циенті
1.
шиналарментыстар
2-бөлімнен. Каучук, резеңке және олардан жасалған бұйымдар
14,15
2.
электр аккумуляторлар
3-бөлімнен. Электр аккумуляторлар және оларға арналған сепараторларды қоса алғанда

Сноска. Правила дополнены приложением 1 в соответствии с приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 26.12.2019 № 122 (порядок введения в действие см. п.4).
Наименование продукции (товара)
Раздел Перечня*
Коэффициент k
1.
шины и покрышки
из раздела 2. Каучук, резина и изделия из них
14,15
2.
аккумуляторы электрические
из раздела 3. Аккумуляторы электрические, включая сепараторы для них

56,25
3.
мотор, майлау, ашық түсті, вазелин майлары және жетектерге, репродукторларға және гидравликалық мақсаттарға арналған майлар
4-бөлімнен. Битумды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері (шикілерден басқасы) және басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған, құрамында 70 және одан артық массалық пайыз мұнай немесе мұнай өнімдері бар, битумды жыныстардан алынған өнімдер, бұл ретте осы мұнай өнімдері құрамында биодизель және пайдаланылған мұнай өнімдері барларын қоспағанда, өнімдердің негізгі құрауыштары болып табылады
11,09
4.
тежегіш сұйықтықтар, гидравликалық, антифриздер және мұздануға қарсы сұйықтықтар
5-бөлімнен. Өзге де химиялық өнімдер
0
5.
Қағаз және картон орама, қағаздан және картоннан жасалған бұйымдар
6-бөлімнен. Полимер, шыны, қағаз, картон, металл орамалары, құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
1,76
6.
Шыныдан жасалған орама
6-бөлімнен. Полимер, шыны, қағаз, картон, металл орамалары, құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
1,14
7.
Полимер материалдардан жасалған орама
6-бөлімнен. Полимер, шыны, қағаз, картон, металл орамалары, құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
1,40
8.
Металдан жасалған орама
6-бөлімнен. Полимер, шыны, қағаз, картон, металл орамалары, құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
0,20
9.
Құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
6-бөлімнен. Полимер, шыны, қағаз, картон, металл орамалары, құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
0,91
10.
Пластмассадан жасалған бұйымдар
7-бөлімнен. Пластмассадан жасалған асхана және ас үй ыдыстары, асхана және ас үй жарақтары, үй тұрмысындағы басқа да заттар және гигиеналық немесе дәретханаға арналған заттар
1,40
11.
Баспа кітаптары, газеттер, полиграфия өнеркәсібінің басқа да бұйымдары
8-бөлімнен. Иллюстрацияланған немесе иллюстрацияланбаған, құрамында жарнама материалы бар немесе жоқ газеттер, журналдар мен өзге де мерзімді басылымдар
1,76
12.
Қағаз және картон
9-бөлімнен. Қолдан жасалған, жылтырлатылмаған, хат жазу, баспа немесе басқа да графикалық мақсаттарда пайдаланатын қағаз және картон
1,76
13.
Батареялар және батарейкалар
10-бөлімнен. Бастапқы элементтер және бастапқы батареялар
0
14.
Шамдар
11-бөлімнен. Электрлік қыздыру немесе газразрядтышамдар, герметикалық бағытталған жарықшамдарын қосқанда, сондай-ақ ультракүлгін немесе инфрақызылшамдар; құрамында сынап бар доғалықшамдар
0
15.
Термометрлер
12-бөлімнен. Құрамында сынап бар медициналық немесе ветеринариялық термометрлер
0
16.
Электр және электрондықжабдық
13-бөлімнен. Ірі габаритті электр және электрондық жабдық
0
17.
Электр және электрондықжабдық
14-бөлімнен. Орташа габаритті электр және электрондық жабдық
0
18.
Электр және электрондық жабдық
15-бөлімнен. Ұсақ габаритті электр және электрондық жабдық
0
19.
Қағаз және картон орама
16-бөлімнен. Орамасына өндірушілердің(импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын орамадағы (полимер, шыны, қағаз, картон металл және (немесе) құрамдастырылған материалдардан жасалған) өнім (тауарлар)
1,76
20.
Шыныдан жасалған орама
1,14
21.
Полимер материалдарынан жасалған орама
1,40
22.
Металдан жасалған орама
0,20
23.
Құрамдастырылған материалдардан жасалған орама
0,91
*Ескертпе:Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне сәйкес бекітілетін өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім (тауарлар) тізбесі.
Қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайта өңдеуді,
залалсыздандыруды,
пайдалануды және (немесе)
кәдеге жаратуды
ұйымдастырғаны үшін ақы
төлеуді есептеу әдістемесінде
2-қосымша
Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім (тауарлар) тізбесінде көзделген өнім орамының және (немесе) өнімнің бірліктері массасының орташаланған көрсеткіштерінің анықтамалығы

56,25
3.
моторные, смазочные, светлые, вазелиновые масла и масла для шестерен, редукторов и гидравлических целей
из раздела 4. Нефть и нефтепродукты (кроме сырых), полученные из битуминозных пород, и продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 массовых процентов или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов, за исключением содержащих биодизель и отработанных нефтепродуктов
11,09
4.
жидкости тормозные, гидравлические, антифризы и жидкости антиобледенительные
из раздела 5. Прочие химические продукты
0
5.
Бумажная и картонная упаковки, изделия из бумаги и картона
из раздела 6. Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковки, упаковка из комбинированных материалов
1,76
6.
Упаковка из стекла
из раздела 6. Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковки, упаковка из комбинированных материалов
1,14
7.
Упаковка из полимерных материалов
из раздела 6. Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковки, упаковка из комбинированных материалов
1,40
8.
Упаковка из металла
из раздела 6. Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковки, упаковка из комбинированных материалов
0,20
9.
Упаковка из комбинированных материалов
из раздела 6. Полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая упаковки, упаковка из комбинированных материалов
0,91
10.
Изделия из пластмасс
из раздела 7. Посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, прочие предметы домашнего обихода и предметы гигиены или туалета, из пластмасс
1,40
11.
Печатные книги, газеты, и другие изделия полиграфической промышленности
из раздела 8. Газеты, журналы и прочие периодические издания, иллюстрированные или неиллюстрированные, содержащие или не содержащие рекламный материал
1,76
12.
Бумага и картон
из раздела 9. Бумага и картон ручного отлива, немелованные, используемые для письма, печати или других графических целей
1,76
13.
Батареи и батарейки
из раздела 10. Первичные элементы и первичные батареи
0
14.
Лампы
из раздела 11. Лампы накаливания электрические или газоразрядные, включая лампы герметичные направленного света, а также ультрафиолетовые или инфракрасные лампы; дуговые лампы, ртутьсодержащие
0
15.
Термометры
из раздела 12. Термометры медицинские или ветеринарные, ртутьсодержащие
0
16.
Электрическое и электронное оборудование
из раздела 13. Крупногабаритное электрическое и электронное оборудование
0
17.
Электрическое и электронное оборудование
из раздела 14. Среднегабаритное электрическое и электронное оборудование
0
18.
Электрическое и электронное оборудование
из раздела 15. Мелкогабаритное электрическое и электронное оборудование
0
19.
Бумажная и картонная упаковки
из раздела 16. Продукция (товары) в упаковке (полимерная, стеклянная, бумажная, картонная, металлическая и (или) из комбинированных материалов), на упаковку которой распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)
1,76
20.
Упаковка из стекла
1,14
21.
Упаковка из полимерных материалов
1,40
22.
Упаковка из металла
0,20
23.
Упаковка из комбинированных материалов
0,91
*Примечание: Перечень продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), утверждаемый в соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан.
Приложение 2 к Методике
расчета платы за организацию
сбора, транспортировки,
переработки, обезвреживания,
использования и (или)
утилизации отходов
Справочник усредненных показателей массы единиц упаковки продукции и (или) продукции, предусмотренных в перечне продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)

1,501-5,0
1501-5000
77,3
2.2.4.
5,001-12
5001-12000
104,3
2.2.5.
12 аса
12000 аса
142,7
2.3.
Полимер материалдардан жасалған банкалар, бөтелкелер, канистрлер, тубалар, шелектер
Көлемі, дм3 (л)
Сыйымдылығы, см3 (мл)
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0409 00 000 0, 0801, 0802, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 2201, 2202, 2203 00, 3205 00 000 0, 3207, 3208, 3209, 3210 00, 3212, 3213, 3214, 3215, 3304, 3305, 3306, 3307, 3401, 3402, 3403, 3404, 3405, 3406 00 000 0, 3501, 3504 00, 3707, 3819 00 000 0, 3820 00 000 0, 3918
2.3.1.
0-0,5
0-500
21,1
2.3.2.
0,501-1,5
501-1500
26,5
2.3.3.
1,501-5,0
1501-5000
101,3
2.3.4.
5,001-12
5001-12000
333,3
2.3.5.
12 аса
12000 аса
720,6
2.4.
Полимер материалдардан жасалған пакет
Көлемі, дм3 (л)
Сыйымдылығы, см3 (мл)
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0405, 0406, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1517, 1601 00, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1902, 1901, 1904, 1905, 2102, 2101, 2103, 2105 00, 2501 00, 2523 30 000 0, 2523 90 000 0, 3501, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603
2.4.1.
0,001-0,276
1-275
2,5
2.4.2.
0,276-0,325
276-325
3,7
2.4.3.
0,326-0,369
326-369
4,2
2.4.4.
0,370-0,521
370-521
5,1
2.4.5.
0,522-0,971
522-971
6
2.4.6.
0,972-1,854
972-1854
6,3
2.4.7.
1,855-2,275
1855-2275
8,7
2.4.8.
2,276-2,3722
2276-2372
13,1
2.4.9.
2,373-2,951
2373-2951
13,2
2.4.10.
2,952-3,515
2952-3915
21,6
2.4.11.
3,515 аса
3915 аса
32,5
2.5.
Полимер материалдардан жасалған қап
Көлемі, дм3 (л)
Сыйымдылығы, см3 (мл)
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1517, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1902, 1901, 1904, 1905, 2102, 2101, 2103, 2105 00, 2501 00, 2523 30 000 0, 2523 90 000 0, 3501, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603

1,501-5,0
1501-5000
77,3
2.2.4.
5,001-12
5001-12000
104,3
2.2.5.
более 12
более 12000
142,7
2.3.
Банки, бутылки, канистры, тубы, ведра из полимерных материалов
Объем, дм3 (л)
Вместимость, см3 (мл)
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0409 00 000 0, 0801, 0802, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 2201, 2202, 2203 00, 3205 00 000 0, 3207, 3208, 3209, 3210 00, 3212, 3213, 3214, 3215, 3304, 3305, 3306, 3307, 3401, 3402, 3403, 3404, 3405, 3406 00 000 0, 3501, 3504 00, 3707, 3819 00 000 0, 3820 00 000 0, 3918
2.3.1.
0-0,5
0-500
21,1
2.3.2.
0,501-1,5
501-1500
26,5
2.3.3.
1,501-5,0
1501-5000
101,3
2.3.4.
5,001-12
5001-12000
333,3
2.3.5.
более 12
более 12000
720,6
2.4.
Пакет из полимерных материалов
Объем, дм3 (л)
Вместимость, см3 (мл)
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0405, 0406, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1517, 1601 00, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1902, 1901, 1904, 1905, 2102, 2101, 2103, 2105 00, 2501 00, 2523 30 000 0, 2523 90 000 0, 3501, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603
2.4.1.
0,001-0,276
1-275
2,5
2.4.2.
0,276-0,325
276-325
3,7
2.4.3.
0,326-0,369
326-369
4,2
2.4.4.
0,370-0,521
370-521
5,1
2.4.5.
0,522-0,971
522-971
6
2.4.6.
0,972-1,854
972-1854
6,3
2.4.7.
1,855-2,275
1855-2275
8,7
2.4.8.
2,276-2,3722
2276-2372
13,1
2.4.9.
2,373-2,951
2373-2951
13,2
2.4.10.
2,952-3,515
2952-3915
21,6
2.4.11.
более 3,515
Более 3915
32,5
2.5.
Мешок из полимерных материалов
Объем, дм3 (л)
Вместимость, см3 (мл)
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1517, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1902, 1901, 1904, 1905, 2102, 2101, 2103, 2105 00, 2501 00, 2523 30 000 0, 2523 90 000 0, 3501, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603

2.5.1.
10 дейін
10000 дейін
24
2.5.2.
10,001-20
10001-20000
26,3
2.5.3.
20,001-30
20001-30000
40,7
2.5.4.
30,001-40
30001-40000
42,5
2.5.5.
40,001-50
40001-50000
85,4
2.5.6.
50,001-60
50001-60000
114,4
2.5.7.
60 аса
60000 аса
151
2.6.
Полимер қабыршақ
Қалыңдығы, мм
-
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0405, 0406, 0407, 0408, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 1501, 1502, 1504, 1506 00 000 0, 1510 00, 1512, 1516, 1517, 1601 00, 1806, 1905, 2104, 2402, 2403 11 000 0, 2403 99 100 0, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3922, 3924, 3925, 3926, 4014, 4015, 4201 00 000 0, 4202, 4203, 4205 00, 4206 00 000 0, 4303, 4304 00 000 0, 4414 00, 4417 00 000 0, 4419, 4420, 4421, 4601, 4602, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603, 6702, 6704, 6804, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013, 7113, 7114, 7115, 7116, 7117, 7318, 7319, 7323, 7324, 7325, 7415, 8201, 8202, 8203, 8204, 8205, 8206, 8207, 8208, 8209, 8210, 8211, 8212, 8213, 8214, 8215, 8302, 8308, 9101, 9102, 9103, 9105, 9401, 9402, 9403, 9404, 9406, 9504, 9505, 9507, 9603, 9608, 9609, 9613, 9614 00, 9615, 9616, 9617 00 000 1, 8539 31, 8539 32, 8539 39 000 0, 8539 41 000 0, 8539 49 000 0, 9025 11 200, 7321 11, 8418, 8422 11 000 0, 8422 19 000 0, 8450, 8451 21 000, 8451 29 000 0, 8516 60 10, 8415 10, 8443 31, 8443 32, 8443 39 100, 8443 39 310 0, 8452 10, 8508, 8509, 8516 10, 8516 21 000 0, 8516 29, 8467, 8471, 8516 50 000 0, 8516 60 500 0, 8516 60 900 0, 8516 60 700 0, 8516 60 800 0, 8516 71 000 0, 8519, 8521, 8527, 8528, 9504 50 000, 8470 10 000 0, 8510, 8516 31 000, 8516 40 000 0, 8516 79, 8516 72 000 0, 8517 11 000 0, 8517 12 000 0, 8517 69, 8517 18 000 0, 8525 80 300 0, 9006 40 000 0, 9006 51 000 0, 9006 52 000, 9006 53, 9006 59 000, 9006 61 000, 9006 69 000 0

2.5.1.
до 10
до 10000
24
2.5.2.
10,001-20
10001-20000
26,3
2.5.3.
20,001-30
20001-30000
40,7
2.5.4.
30,001-40
30001-40000
42,5
2.5.5.
40,001-50
40001-50000
85,4
2.5.6.
50,001-60
50001-60000
114,4
2.5.7.
более 60
более 60000
151
2.6.
Пленка полимерная
Толщина, мм
-
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0405, 0406, 0407, 0408, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 1501, 1502, 1504, 1506 00 000 0, 1510 00, 1512, 1516, 1517, 1601 00, 1806, 1905, 2104, 2402, 2403 11 000 0, 2403 99 100 0, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3922, 3924, 3925, 3926, 4014, 4015, 4201 00 000 0, 4202, 4203, 4205 00, 4206 00 000 0, 4303, 4304 00 000 0, 4414 00, 4417 00 000 0, 4419, 4420, 4421, 4601, 4602, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603, 6702, 6704, 6804, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013, 7113, 7114, 7115, 7116, 7117, 7318, 7319, 7323, 7324, 7325, 7415, 8201, 8202, 8203, 8204, 8205, 8206, 8207, 8208, 8209, 8210, 8211, 8212, 8213, 8214, 8215, 8302, 8308, 9101, 9102, 9103, 9105, 9401, 9402, 9403, 9404, 9406, 9504, 9505, 9507, 9603, 9608, 9609, 9613, 9614 00, 9615, 9616, 9617 00 000 1, 8539 31, 8539 32, 8539 39 000 0, 8539 41 000 0, 8539 49 000 0, 9025 11 200, 7321 11, 8418, 8422 11 000 0, 8422 19 000 0, 8450, 8451 21 000, 8451 29 000 0, 8516 60 10, 8415 10, 8443 31, 8443 32, 8443 39 100, 8443 39 310 0, 8452 10, 8508, 8509, 8516 10, 8516 21 000 0, 8516 29, 8467, 8471, 8516 50 000 0, 8516 60 500 0, 8516 60 900 0, 8516 60 700 0, 8516 60 800 0, 8516 71 000 0, 8519, 8521, 8527, 8528, 9504 50 000, 8470 10 000 0, 8510, 8516 31 000, 8516 40 000 0, 8516 79, 8516 72 000 0, 8517 11 000 0, 8517 12 000 0, 8517 69, 8517 18 000 0, 8525 80 300 0, 9006 40 000 0, 9006 51 000 0, 9006 52 000, 9006 53, 9006 59 000, 9006 61 000, 9006 69 000 0

3.5.1.
0,100 дейін
100 дейін
96,9
3.5.2.
0,101-0,5
101-500
210,4
3.5.3
0,501-1
501-1000
398,9
3.5.4.
1,001-5
1001-5000
1073,7
3.5.6.
5,001-10
5001-10000
1693
3.5.7.
10 аса
10000 аса
3045
4-бөлім. Қағаз және картон орама
4.1.
Қағаздан жасалған пакеттер
Сыйымдылығы, дм3 (л)
Сыйымдылығы, см3 (мл)
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0801, 0802, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1701, 1702, 1704, 3505, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3707, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013
4.1.1.
0,001-0,254
1-254
19,1
4.1.2.
0,255-0,275
255-275
22,5
4.1.3.
0,276-0,325
276-325
24,2
4.1.4.
0,326-0,369
326-369
24,3
4.1.5.
0,370-0,521
370-521
25,4
4.1.6
0,522-0,971
522-971
33,6
4.1.7.
0,972-1,854
972-1854
39,6
4.1.8.
1,855-2,275
1855-2275
40,1
4.1.9.
2,276-2,3722
2276-2372
43,1
4.1.10.
2,373-2,951
2373-2951
53,8
4.1.11.
2,952-3,515
2952-3515
56,2
4.1.12.
3,515 аса
3515 аса
65,5
4.2.
Қағаздан/картоннан жасалған жәшіктер мен қораптар.
Сыйымдылығы, дм3 (л)
Сыйымдылығы, см3 (мл)
Орама бірлігі массасаның орташаланған көрсеткіші, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0812, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1905, 2402, 2403 11 000 0, 2403 99 100 0, 3304, 3305, 3306, 3307, 3401, 3402, 3403, 3404, 3405, 3406 00 000 0, 3502, 3503 00, 3505, 3506, 3506, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3922, 3924, 3925, 3926, 4014, 4015, 4201 00 000 0, 4202, 4203, 4205 00, 4206 00 000 0, 4303, 4304 00 000 0, 4414 00, 4417 00 000 0, 4419, 4420, 4421, 4601, 4602, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603, 6702, 6704, 6804, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013, 7113, 7114, 7115, 7116, 7117, 7318, 7319, 7323,7324, 7325, 7415, 7418, 7419, 7615, 8201, 8202, 8203, 8204, 8205, 8206, 8207, 8208, 8209, 8210, 8211, 8212, 8213, 8214, 8215, 8302, 8308, 9101, 9102, 9103, 9105, 9401, 9402, 9403, 9404, 9405, 9406, 9504, 9505, 9507, 9603, 9608, 9609, 9613, 9614 00, 9615, 9616, 9617 00 000 1, 8539 31, 8539 32, 8539 39 000 0, 8539 41 000 0, 8539 49 000 0, 9025 11 200, 7321 11, 8418, 8422 11 000 0, 8422 19 000 0, 8450, 8451 21 000, 8451 29 000 0, 8516 60 10, 8415 10, 8443 31, 8443 32, 8443 39 100, 8443 39 310 0, 8452 10, 8508, 8509, 8516 10, 8516 21 000 0, 8516 29, 8467, 8471, 8516 50 000 0, 8516 60 500 0, 8516 60 900 0, 8516 60 700 0, 8516 60 800 0, 8516 71 000 0, 8519, 8521, 8527, 8528, 9504 50 000, 8470 10 000 0, 8510, 8516 31 000, 8516 40 000 0, 8516 79, 8516 72 000 0, 8517 11 000 0, 8517 12 000 0, 8517 69, 8517 18 000 0, 8525 80 300 0, 9006 40 000 0, 9006 51 000 0, 9006 52 000, 9006 53, 9006 59 000, 9006 61 000, 9006 69 000 0

3.5.1.
до 0,100
до 100
96,9
3.5.2.
0,101-0,5
101-500
210,4
3.5.3
0,501-1
501-1000
398,9
3.5.4.
1,001-5
1001-5000
1073,7
3.5.6.
5,001-10
5001-10000
1693
3.5.7.
более 10
более 10000
3045
Раздел 4. Бумажная и картонная упаковка
4.1.
Пакеты из бумаги
Вместимость, дм3 (л)
Вместимость, см3 (мл)
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0801, 0802, 0811, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1701, 1702, 1704, 3505, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3707, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013
4.1.1.
0,001-0,254
1-254
19,1
4.1.2.
0,255-0,275
255-275
22,5
4.1.3.
0,276-0,325
276-325
24,2
4.1.4.
0,326-0,369
326-369
24,3
4.1.5.
0,370-0,521
370-521
25,4
4.1.6
0,522-0,971
522-971
33,6
4.1.7.
0,972-1,854
972-1854
39,6
4.1.8.
1,855-2,275
1855-2275
40,1
4.1.9.
2,276-2,3722
2276-2372
43,1
4.1.10.
2,373-2,951
2373-2951
53,8
4.1.11.
2,952-3,515
2952-3515
56,2
4.1.12.
более 3,515
более 3515
65,5
4.2.
Ящики и коробки из бумаги/картона.
Вместимость, дм3 (л)
Вместимость, см3 (мл)
Усредненный показатель массы единицы упаковки, гр
0210, 0303, 0304, 0305, 0306, 0307, 0308, 0701, 0702 00 000, 0703, 0704, 0705, 0706, 0707 00, 0708, 0709, 0710, 0711, 0712, 0713, 0714, 0801, 0802, 0803, 0804, 0805, 0806, 0807, 0808, 0809, 0810, 0811, 0812, 0813, 0814 00 000 0, 0901, 0902, 0903 00 000 0, 0904, 0905, 0906, 0907, 0908, 0909, 0910, 1005, 1006, 1008, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1106, 1107, 1108, 1201, 1202, 1206 00, 1208, 1701, 1702, 1704, 1805 00 000 0, 1806, 1905, 2402, 2403 11 000 0, 2403 99 100 0, 3304, 3305, 3306, 3307, 3401, 3402, 3403, 3404, 3405, 3406 00 000 0, 3502, 3503 00, 3505, 3506, 3506, 3604, 3605 00 000 0, 3701, 3702, 3703, 3704 00, 3705 00, 3706, 3922, 3924, 3925, 3926, 4014, 4015, 4201 00 000 0, 4202, 4203, 4205 00, 4206 00 000 0, 4303, 4304 00 000 0, 4414 00, 4417 00 000 0, 4419, 4420, 4421, 4601, 4602, 4801 00 000 0, 4802, 4803, 4804, 4805, 4806, 4807 00, 4808, 4809, 4810, 4811, 4812 00 000 0, 4813, 4814, 4816, 4817, 4818, 4819, 4820, 4821, 4822, 4823, 4901, 4902, 4903 00 000 0, 4904 00 000 0, 4905, 4906 00 000 0, 4907 00, 4908, 4909 00 000 0, 4910 00 000 0, 4911, 5006 00, 5109, 5207, 5406 00 000 0, 5511, 5601 21, 5601 22, 5601 29 000 0, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705 00, 6101, 6102, 6103, 6104, 6105, 6106, 6107, 6108, 6109, 6110, 6111, 6112, 6113 00, 6114, 6115, 6116, 6117, 6201, 6202, 6203, 6204, 6205, 6206, 6207, 6208, 6209, 6210, 6211, 6212, 6213, 6214, 6215, 6216 00 000 0, 6217, 6301, 6302, 6303, 6304, 6305, 6306, 6307, 6401, 6402, 6403, 6404, 6405, 6501 00 000 0, 6502 00 000 0, 6504 00 000 0, 6505 00, 6506, 6507 00 000 0, 6603, 6702, 6704, 6804, 6905, 6907, 6910, 6911, 6912 00, 6913, 6914, 7009, 7013, 7113, 7114, 7115, 7116, 7117, 7318, 7319, 7323,7324, 7325, 7415, 7418, 7419, 7615, 8201, 8202, 8203, 8204, 8205, 8206, 8207, 8208, 8209, 8210, 8211, 8212, 8213, 8214, 8215, 8302, 8308, 9101, 9102, 9103, 9105, 9401, 9402, 9403, 9404, 9405, 9406, 9504, 9505, 9507, 9603, 9608, 9609, 9613, 9614 00, 9615, 9616, 9617 00 000 1, 8539 31, 8539 32, 8539 39 000 0, 8539 41 000 0, 8539 49 000 0, 9025 11 200, 7321 11, 8418, 8422 11 000 0, 8422 19 000 0, 8450, 8451 21 000, 8451 29 000 0, 8516 60 10, 8415 10, 8443 31, 8443 32, 8443 39 100, 8443 39 310 0, 8452 10, 8508, 8509, 8516 10, 8516 21 000 0, 8516 29, 8467, 8471, 8516 50 000 0, 8516 60 500 0, 8516 60 900 0, 8516 60 700 0, 8516 60 800 0, 8516 71 000 0, 8519, 8521, 8527, 8528, 9504 50 000, 8470 10 000 0, 8510, 8516 31 000, 8516 40 000 0, 8516 79, 8516 72 000 0, 8517 11 000 0, 8517 12 000 0, 8517 69, 8517 18 000 0, 8525 80 300 0, 9006 40 000 0, 9006 51 000 0, 9006 52 000, 9006 53, 9006 59 000, 9006 61 000, 9006 69 000 0

10.1.3.
DOT 5,1
1,07
1,07
10.1.4.
Орташа өлшенген
1,07
1,07
*Ескертпе: Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне сәйкес бекітілетін Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тізбесі.
** Ескертпе: МЕМСТ 8273-75 "Орауыш қағаз. Техникалық шарттар" халықаралық стандартына сәйкес.
Қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайта өңдеуді,
залалсыздандыруды,
пайдалануды және (немесе)
кәдеге жаратуды
ұйымдастырғаны үшін ақы
төлеуді есептеу әдістемесінде
3-қосымша
Нысан
Өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнім (тауарлар) тізбесінде көзделген өнім орамының және (немесе) өнімнің бірліктері массасының орташаланған көрсеткіштерінің анықтамалығын қолдану туралы ақпарат

10.1.3.
DOT 5,1
1,07
1,07
10.1.4.
Средневзвешенное
1,07
1,07
*Примечание: Перечень продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), утверждаемый в соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан.
**Примечание: в соответствии с межгосударственным стандартом ГОСТ 8273-75 "Бумага оберточная.
Технические условия
Приложение 3 к Методике
расчета платы за организацию
сбора, транспортировки,
переработки, обезвреживания,
использования и (или)
утилизации отходов
Форма
Информация о применении Справочника усредненных показателей массы единиц упаковки продукции и (или) продукции, предусмотренных в перечне продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров)

Ескерту. 3-қосымшамен толықтырылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.05.2021 № 136 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________
Заңды тұлғаның / дара кәсіпкердің атауы
__________________________________________________________________
БСН/ЖСН
_________________________________________________________________
Әкелу күні
Импортталған орамадағы тауарлар туралы мәліметтер:
Импортталатын орамадағы тауардың СЭҚТН коды
Тауардың атауы
Импортталатын тауар орамасының түрі
Орама бірліктерінің саны
Орама бірлігінің сыйымдылығы
Орама бірлігі массасының орташаланған көрсеткіші
Ораманың жиынтық массасы
____________________________________________ ______________________
(Басшының ТАӘ) (қолы, мөрі)
_________________________________________________
(Ақпаратты жасау үшін жауапты адамның ТАӘ)
Жасау күні 20__ жылғы "__" _________
Қалдықтарды жинауды,
тасымалдауды, қайта өңдеуді,
залалсыздандыруды,
пайдалануды және (немесе)
кәдеге жаратуды
ұйымдастырғаны үшін ақы
төлеуді есептеу әдістемесінде
4-қосымша
Автомобиль көлік құралдарына және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жарату төлемақысының негізгі мөлшерлемесі және коэффициенттері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.05.2021 № 136 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көлік құралдарының және өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының түрлері және санаттары
Кәдеге жаратудың негізгі мөлшерлемесі
Автомобиль көлік құралдарына және өздігінен жүретін ауылшаруашылығы техникасына қатысты кәдеге жаратудың негізгі мөлшерлемесіне қолданылатын коэффициенттері
1. М1 санатының көлік құралдары, соның ішінде G санатының жүріп өту мүмкіндігі жоғары: жеңіл автомобильдер, сондай-ақ 8703 СЭҚ ТН кодтарыныңтобына енгізілген басқа да қозғалыс құралдары
Гибридті күш қондырғысы бар көлік құралдарын қоспағанда, электрқозғалтқышы бар
50 АЕК
0
Қозғалтқыштыңжұмыскөлемі:

Сноска. Методика дополнена приложением 3 в соответствии с приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.05.2021 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________________________________
Наименование юридического лица / индивидуального предпринимателя
__________________________________________________________________
БИН/ИИН
_________________________________________________________________
Дата ввоза
Сведения об импортированных товарах в упаковке:
Код ТНВЭД импортируемого товара в упаковке
Наименование товара
Вид упаковки импортируемого товара
Количество единиц упаковки
Вместимость единицы упаковки
Усредненный показатель массы единицы упаковки
Суммарная масса упаковки
____________________________________________ ______________________
(ФИО руководителя)                         (подпись)
___________________________________________________________________
(ФИО лица, ответственного за составление информации)
Дата составления "__" _________ 20__ год
Приложение 4 к Методике
расчета платы за организацию
сбора, транспортировки,
переработки, обезвреживания,
использования и (или)
утилизации отходов
Базовая ставка и коэффициенты платы за утилизацию в отношении автотранспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.05.2021 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Виды и категории транспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
Базовая ставка утилизационного сбора
Коэффициенты, применяемые к базовой ставке утилизационного сбора в отношении транспортных средств и самоходной сельскохозяйственной техники
1. Транспортные средства категории М1, в том числе повышенной проходимости категории G: легковые автомобили, а также прочие средства передвижения, включенные в группу кодов ТН ВЭД 8703
С электродвигателями, за исключением транспортных средств с гибридной силовой установкой
50 МРП
0
С рабочим объемом двигателя: