Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 4-6/1114 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12768 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің өзгерістер енгізілетін бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі                  А. Мамытбеков
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_________ Б. Сұлтанов
20___ жылғы 28 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_________________ Е. Досаев
20___ жылғы
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндеттерін атқарушы
______________ М. Құсайынов
2015 жылғы 30 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 4-6/1114 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер енгізілетін бұйрықтарының тізбесі
1. «Астық нарығының мониторингін жүргізу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 8 мамырдағы № 18-03/241 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7713 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінің 2012 жылғы 15 тамыздағы № 510-515 (27588) жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астық нарығының мониторингін жүргізу қағидасы осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. «Астық қабылдау кәсіпорны мен астық иесі арасындағы астықты сақтаудың жария шартының үлгілік нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 4-1/487 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11596 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 шілдеде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):

О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 4-6/1114. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12768
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А. Мамытбеков
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
28 декабря 2015 года
«СОГЛАСОВАН»
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Е. Досаев
«  »            20__ года
«СОГЛАСОВАН»
Исполняющий обязанности
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ М. Кусаинов
30 декабря 2015 года
Утвержден
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 4-6/1114
Перечень
приказов Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 мая 2012 года № 18-03/241 «Об утверждении Правил проведения мониторинга зернового рынка» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7713, опубликованный 15 августа 2012 года в газете «Казахстанская правда» № 268-270 (27087-27089)):
Правила проведения мониторинга зернового рынка, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно, приложению 1 к настоящему Перечню.
2. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 4-1/487 «Об утверждении типовой формы публичного договора на хранение зерна между хлебоприемным предприятием и владельцем зерна» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11596, опубликованный 22 июля 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет»):

көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астық қабылдау кәсіпорны мен астық иесі арасындағы астықты сақтаудың жария шартының үлгілік нысанына 2-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. «Астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру жүйесінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 4-1/502 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11848 болып тіркелген, 2015 жылғы 21 тамызда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi орындауға кепiлдiк беру қорларын құруға, олардың жұмыс iстеуі мен таратылуына қойылатын талаптарда, астық қабылдау кәсiпорындарының астық қолхаттары бойынша мiндеттемелердi орындауға кепiлдiк беру жүйесiне қатысу шарттарында:
2-тармақтың 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
«4) уәкілетті орган – құзыретi шегiнде астық нарығына қатысушылардың қызметiн үйлестiру мен реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.»;
4. «Тұқымдардың, оның iшiнде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерінің егуіне арналған тұқымдардың сұрыптық және егiстiк сапасына сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 шілдедегі № 4-2/616 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12065 болып тіркелген, 2015 жылғы 28 қазандағы «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тұқымдардың, оның iшiнде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерінің егуіне арналған тұқымдардың сұрыптық және егiстiк сапасына сараптама жүргізу қағидаларында:
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«3. Тұқымдардың сұрыптық және егістік сапасына сараптама (бұдан әрі – сапасына сараптама) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер, мемлекеттік сортсынау учаскелері мен станциялары, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-2/266 бұйрығымен бекітілген Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11773 болып тіркелген) сәйкес аттестатталған бірінші, екінші және үшінші репродукциялы бірегей және элиталық тұқым өндірушілер үшін жүргізіледі.»;
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«6. Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнің, мемлекеттік сорт сынау учаскесі мен станциясының әрқайсысы бойынша ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң түрлері бойынша тұқымның сапасына зерттеулер жүргізу санын ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның (бұдан әрі – аудан әкімдігі) шешімімен құрылған комиссия айқындайды (бұдан әрі – комиссия). Комиссия құрамына аудан әкімдігінің, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімдерінің қызметкерлері, облыстың (ауданның) мемлекеттік тұқым шаруашылығы жөніндегі инспекторы, салалық қоғамдық және ғылыми ұйымдардың, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы өңірлік палаталарының өкілдері кіреді. Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі – бөлім) комиссияның жұмыс органы болып табылады.».
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 8 мамырдағы
№ 18-03/241 бұйрығымен бекітілген
Астық нарығының мониторингін жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер

приложение 2 к Типовой форме публичного договора на хранение зерна между хлебоприемным предприятием и владельцем зерна, утвержденной указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 4-1/502 «О некоторых вопросах системы гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11848, опубликованный 21 августа 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет»):
в Требованиях к созданию, функционированию и ликвидации фондов гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам и условиях участия хлебоприемных предприятий в системе гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам, утвержденных указанным приказом:
подпункт 4) пункта 2 изложить в новой редакции:
«4) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах компетенции координацию и регулирование деятельности участников зернового рынка.».
4. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2015 года № 4-2/616 «Об утверждении Правил проведения экспертизы сортовых и посевных качеств семян, в том числе семян, предназначенных для посева отечественными сельскохозяйственными товаропроизводителями» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12065, опубликованный 28 октября 2015 года в информационно-правовой системе «Әділет»):
в Правилах проведения экспертизы сортовых и посевных качеств семян, в том числе семян, предназначенных для посева отечественными сельскохозяйственными товаропроизводителями, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в новой редакции:
«3. Экспертиза сортовых и посевных качеств семян (далее – экспертиза качества семян) проводится для сельскохозяйственных товаропроизводителей, государственных сортоиспытательных участков и станций, а также производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, аттестованных в соответствии с Правилами аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-2/266 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11773).»;
пункт 6 изложить в новой редакции:
«6. Количество исследований качества семян по видам сельскохозяйственных растений по каждому сельскохозяйственному товаропроизводителю, государственному сортоиспытательному участку и станции, определяется комиссией, созданной решением местного исполнительного органа района (города областного значения) (далее – акимат района). В состав комиссии включаются сотрудники акимата района, отделов сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения), государственный инспектор по семеноводству области (района), представители отраслевых общественных и научных организаций, региональных палат Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан. Рабочим органом комиссии является отдел сельского хозяйства района (города областного значения) (далее – отдел).».
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 8 мая 2012 года № 18-03/241
Правила проведения мониторинга зернового рынка 1. Общие положения

1. Осы Астық нарығының мониторингін жүргізу қағидасы (бұдан әрі – Қағидалар) «Астық туралы» 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 12-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және астық нарығының мониторингін жүргізу тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) астық нарығына қатысушылар – астықты өндіруге, сақтауға, тасымалдауға, қайта өңдеуге және өткізуге қатысатын заңды және жеке тұлғалар;
2) астық нарығының мониторингі (бұдан әрі – мониторинг) – астық нарығына қатысушылар астықты өндіруді, сақтауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді және өткізуді қоса алғандағы онымен жүзеге асыратын операциялар туралы деректерді жинауға, өңдеуге және талдауға бағытталған тұрақты іс-шаралар жиынтығы;
3) мамандандырылған ұйым– акционерлері Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдинг, сондай-ақ агроөнеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін бәсекелестік нарығында жоқ немесе мардымсыз көрсетілетін жекелеген қызмет түрлерімен қамтамасыз ету мақсатында құрылатын олардың аффилиирленген тұлғалары болып табылатын ұйым.
3. Мониторингті астық нарығы саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) және облыстардың жергілікті атқарушы органдары жүзеге асырады.
2. Мониторинг жүргізу тәртібі
4. Мониторинг кезеңдері:
1) деректерді жинау;
2) деректерді өңдеу;
3) деректерді талдау.
5. Мониторинг деректері:
1) астықты ішкі нарықта және экспортқа тасымалдау туралы;
2) астық қабылдау кәсіпорындарының жүктелгендігі туралы ақпаратты қамтиды.
6. Мониторинг деректерін талдау үшін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұлттық тасымалдаушыдан және темір жол көлігіндегі басқа тасымалдаушылардан алынатын астықты ішкі нарықта, экспортқа және импортқа тасымалдау туралы ақпарат пайдаланылады.
7. Ауыл шаруашылығы нарықтарының мониторингі саласындағы мамандандырылған ұйым (бұдан әрі – Мамандандырылған ұйым) астықтың орташа нарықтық бағалары туралы ақпаратты уәкілетті органға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша апта сайынғы негізде ұсынады.
8. Лицензияланған астық қабылдау кәсіпорындары астық қабылдау кәсіпорындарының жүктелгендігі туралы ақпаратты ай сайын облыстың жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесіне ұсынады, ол оны жинақтап және Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Аргоөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің тиісті облыстық аумақтық бөлімшесіне және уәкілетті органға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолдайды.

1. Настоящие Правила проведения мониторинга зернового рынка (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 12-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года «О зерне» и определяют порядок проведения мониторинга зернового рынка.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) участники зернового рынка - физические и юридические лица, участвующие в производстве, хранении, транспортировке, переработке и реализации зерна;
2) мониторинг зернового рынка (далее – мониторинг) - совокупность постоянных мероприятий, направленных на сбор, обработку и анализ данных об операциях с зерном, осуществляемых участниками зернового рынка, включая его производство, хранение, переработку и реализацию;
3) специализированная организация – организация, акционерами которых являются Правительство Республики Казахстан и (или) национальный управляющий холдинг в сфере агропромышленного комплекса, а также их аффилиированные лица, созданные в целях устойчивого развития отраслей агропромышленного комплекса, обеспечения субъектов агропромышленного комплекса отдельными видами услуг, отсутствующими или слабо предоставленными на конкурентном рынке.
3. Мониторинг осуществляется уполномоченным органом в области зернового рынка (далее – уполномоченный орган) и местными исполнительными органами областей.
2. Порядок проведения мониторинга
4. Этапы мониторинга:
1) сбор данных;
2) обработка данных;
3) анализ данных.
5. Данные мониторинга включают информацию:
1) о транспортировке зерна на внутреннем рынке и на экспорт;
2) о загруженности хлебоприемных предприятий.
6. Для анализа данных мониторинга используется получаемая от национального перевозчика и других перевозчиков на железнодорожном транспорте информация о транспортировке зерна на внутреннем рынке и на экспорт, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. Специализированная организация в сфере мониторинга сельскохозяйственных рынков (далее – Специализированная организация) представляет в уполномоченный орган на еженедельной основе информацию о средних рыночных ценах на зерно, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
8. Лицензированные хлебоприемные предприятия предоставляют ежемесячно информацию о загруженности хлебоприемных предприятий, по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, структурному подразделению местного исполнительного органа области, которое сводит и направляет ее в соответствующее областное территориальное подразделение Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и уполномоченному органу.

9. Мониторинг деректерін жөндеу және талдау кезінде жергілікті атқарушы органдардың облыстағы құрылымды бөлімшелері, Мамандандырылған ұйым, ұлттық тасымалдаушы мен темір жол көлігіндегі басқа тасымалдаушылар ұсынған деректері пайдаланылады.
10. Мониторинг деректерін талдауды, деректерді Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынуды уәкілетті орган жүзеге асырады.
11. Мониторинг деректері астық нарығына қатысушылар үшін жалпы қолжетімді болып табылады.
Астық нарығының мониторингін
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
20____жылы «___» ______ жай-күй бойынша астықты
ішкі нарықта және экспортқа тасымалдау туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(ұлттық тасымалдаушының және басқа да тасымалдаушылардың атауы
және мекенжайы)
Индексі: № 2-АІНЭТ.
Кезеңділігі: ай сайын.
Ұсынатын тұлғалар тобы: Теміржол көлігіндегі ұлттық тасымалдаушы және
басқа да тасымалдаушылар.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігіне.
Тапсыру мерзімі: әр айдың 25-іне дейін
астық тоннада
Облыс атауы
20___ жылғы 1 қаңтардан «____» _____ дейінгі
өспелі қорытындымен
20___ жылғы «___»___ бастап «____» ___ дейінгі
есепті кезеңде
тиеп жөнелтілді
келіп түсті
тиеп жөнелтілді
келіп түсті
экспортқа
республика ішінде
импорт бойынша
республика ішінде
импорт бойынша
республика ішінде
импорт бойынша
республика ішінде
Барлығы
Басшы _____________ _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Орындаушы ___________ _______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Телефон _________ 20 __ жылғы «_____» _________
Астықты ішкі нарықта және экспортқа тасымалдау туралы нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Астықты ішкі нарықта және экспортқа тасымалдау туралы толтырылған нысан:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынылады, ұсыну мерзімі ай сайын, әр айдың 25-іне дейін.
2. Астықты ішкі нарықта және экспортқа тасымалдау туралы ақпарат нысанында:
1) нысанның 1-бағанында облысың атауы көрсетіледі;
2) нысанның 2-бағанында ағымдағы жылғы 1 қаңтардан бастап көрсетілген кезең бойынша астықтың экспортқа тиеп жөнелтілген саны көрсетіледі;
3) нысанның 3-бағанында ағымдағы жылғы 1 қаңтардан бастап көрсетілген кезең бойынша республика ішіндегі тиелген астықтың саны көрсетіледі;
4) нысанның 4-бағанында ағымдағы жылғы 1 қаңтардан бастап көрсетілген кезең бойынша келіп түскен импорттық астықтың саны көрсетіледі;
5) нысанның 5-бағанында ағымдағы жылғы 1 қаңтардан бастап көрсетілген кезең бойынша республикаішілік тасымалдау кезінде келіп түскен астықтың саны көрсетіледі;

9. При обработке и анализе данных мониторинга используются данные, представляемые структурными подразделениями местных исполнительных органов областей, Специализированной организацией, национальным перевозчиком и другими перевозчиками на железнодорожном транспорте.
10. Анализ данных мониторинга, представление данных в Правительство Республики Казахстан осуществляет уполномоченный орган.
11. Данные мониторинга являются общедоступными для участников зернового рынка.
Приложение 1
к Правилам проведения
мониторинга зернового рынка
Форма
Информация о транспортировке зерна на внутреннем рынке и на
экспорт по состоянию на «___» ______________20____года
___________________________________________________________
(наименование и адрес национального перевозчика и других
перевозчиков)
Индекс: ТЗВРЭ – 2.
Периодичность: ежемесячная.
Круг лиц представляющих: Национальный перевозчик и другие перевозчики
на железнодорожном транспорте.
Куда представляется: Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан.
Сроки представления: до 25 числа каждого месяца.
зерно в тоннах
Наименование области
С нарастающим итогом
с 1 января по
«___» _______ 20___ года
За отчетный период
с «___» по «___» _____20___ года
отгружено
поступило
отгружено
поступило
на экспорт
внутри республики
по импорту
внутри республики
на экспорт
внутри республики
по импорту
внутри республики
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
Руководитель ___________ ____________________________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ___________ _____________________________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон __________________           «___»_________________ 20__ года
Пояснение по заполнению формы о транспортировке зерна
на внутреннем рынке и на экспорт
1. Заполненная форма о транспортировке зерна на внутреннем
рынке и на экспорт представляется:
в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, срок
представления - ежемесячно, до 25 числа месяца.
2. В форме информации о транспортировке зерна на внутреннем
рынке и на экспорт:
1) в графе 1 формы указывается наименование области;
2) в графе 2 формы указывается количество отгруженного зерна на
экспорт с 1 января текущего года по указанный период;
3) в графе 3 формы указывается количество отгруженного зерна
внутри республики с 1 января текущего года по указанный период;
4) в графе 4 формы указывается количество поступившего
импортного зерна с 1 января текущего года по указанный период;
5) в графе 5 формы указывается количество поступившего зерна
при внутриреспубликанских перевозках с 1 января текущего года по
указанный период;

6) нысанның 6-бағанында көрсетілген кезеңде экспортқа тиелген астықтың саны көрсетіледі;
7) нысанның 7-бағанында көрсетілген кезеңде республика ішінде тиелген астықтың саны көрсетіледі;
8) нысанның 8-бағанында көрсетілген кезеңде келіп түскен импорттық астықтың саны көрсетіледі;
9) нысанның 9-бағанында көрсетілген кезеңде республикаішілік тасымалдау кезінде келіп түскен астықтың саны көрсетіледі
Астық нарығының мониторингін
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
20 __ жылғы «__» _________ астықтың орташа нарықтық
бағалары туралы ақпарат
Индексі: № 3-АОНБ.
Есепті: апталық.
Ұсынатын тұлғалар тобы: Ауыл шаруашылығы нарықтарының мониторингі
саласындағы мамандандырылған ұйым.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігіне.
Тапсыру мерзімі: жұма сайын
Облыстар
Атауы
Өлшем бірлігі
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Батыс Қазақстан
Жамбыл
Қарағанды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
3-сынып бидайы
теңге/тонна
2-сынып арпасы
теңге/тонна
кестенің жалғасы
Облыстар
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Оңтүстік Қазақстан
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Шығыс Қазақстан
Астана қ.
Алматы қ.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Басшы _____________ _________________________________________________
(қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Орындаушы ___________ _______________________________________________
(қолы)   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Телефон _________ 20 __ жылғы «_____» _________
Астықтың орташа нарықтық бағалары туралы ақпарат нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
1. Астықтың орташа нарықтық бағалары туралы толтырылған ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынылады, ұсыну мерзімі апта сайын, айдың әр жұмасы.
2. Астықтың орташа нарықтық бағалары туралы ақпарат нысанында:
1) нысаның 1-бағанында астықтың атауы және сыныбы көрсетіледі;
2) нысаның 2-бағанында өлшем бірлігі көрсетіледі;
3) 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 және 18-бағандарда облыстағы астықтың бір тоннаға бағасы теңгемен көрсетіледі.
Астық нарығының мониторингін
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
20___ жылғы «____» _____________ астық қабылдау
кәсіпорындарының жүктелгендігі туралы ақпарат
Индексі: № 1- ҚКЖ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстың жергілікті атқарушы органының
бөлімшесі.
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық
аумақтық бөлімшесіне, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігіне.
Тапсыру мерзімі: әр айдың 1-іне қарай.
Р/с №
Астық қабылдау кәсіпорнының атауы
Жалпы сыйымдылығы, мың тонна
Барлық астық, мың тонна
Астық қабылдау кәсіпорнының жүктелгендігі, %
1
2
3
4
5
Басшы _____________ _________________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Орындаушы ___________ _______________________________________________
(қолы)    (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Телефон _________ 20 __ жылғы «_____» _________
Астық қабылдау кәсіпорындарының жүктелгендігі туралы нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме

6) в графе 6 формы указывается количество отгруженного зерна на
экспорт за указанный период;
7) в графе 7 формы указывается количество отгруженного зерна
внутри республики за указанный период;
8) в графе 8 формы указывается количество поступившего
импортного зерна за указанный период;
9) в графе 9 формы указывается количество поступившего зерна
при внутриреспубликанских перевозках за указанный период.
Приложение 2
к Правилам проведения
мониторинга зернового рынка
Форма
Информация о средних рыночных ценах на зерно
от « ___» _________ 20__ года
Индекс: СРЦЗ – 3.
Отчетный период: еженедельная.
Круг лиц представляющих: Специализированная организация в сфере
мониторинга сельскохозяйственных рынков.
Куда представляется: Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
Сроки представления: по пятницам.
Области
Наименование
Единица измерения
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Западно-Казахстанская
Жамбылская
Карагандинская
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Пшеница 3 класс
тенге/тонна
Ячмень 2 класс
тенге/тонна
продолжение таблицы
Области
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Южно-Казахстанская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Восточно-Казахстанская
г. Астана
г. Алматы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Руководитель ___________ ____________________________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ___________ _____________________________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон __________________           «___»_________________ 20__ года
Пояснение по заполнению формы информации
о средних рыночных ценах на зерно
1. Заполненная информация о средних рыночных ценах на зерно
представляется:
в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, срок
представления – еженедельно, каждую пятницу месяца.
2. В форме информации о средних рыночных ценах на зерно:
1) в графе 1 формы указывается наименование зерна и классность;
2) в графе 2 формы указывается единица измерения;
3) в графах 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
и 18 указывается цена в тенге за одну тонну зерна в области.
Приложение 3
к Правилам проведения
мониторинга зернового рынка
Форма
Информация о загруженности хлебоприемных предприятий
по состоянию на «___» __________ 20___ года
Индекс: ЗХП – 1.
Отчетный период: ежемесячная.
Круг лиц представляющих: структурное подразделение местного
исполнительного органа области.
Куда представляется: областное территориальное подразделение Комитета
государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан.
Сроки представления: к 1 числу каждого месяца
№ п/п
Наименование хлебоприемного предприятия
Общая емкость, тысяч тонн
Всего зерна, тысяч тонн
Загруженность хлебоприемного
предприятия, %
1
2
3
4
5
Руководитель ___________ ____________________________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Исполнитель ___________ _____________________________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон __________________           «___»_________________ 20__ года
Пояснение по заполнению формы о загруженности
хлебоприемных предприятий

1. Астық қабылдау кәсіпорындарының жүктелгендігі туралы толтырылған ақпарат:
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық бөлімшесіне ұсынылады, ұсыну мерзімі – ай сайын, әр айдың 1-іне дейін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ұсынылады, ұсыну мерзімі – ай сайын, әр айдың 1-іне дейін.
2. Астық қабылдау кәсіпорындарының жүктелгендігі туралы ақпарат нысанында:
1) нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
2) нысанның 2-бағанында астық қабылдау кәсіпорнының атауы көрсетіледі;
3) нысанның 3-бағанында астық қабылдау кәсіпорнының жалпы сыйымдылығы көрсетіледі;
4) нысанның 4-бағанында көрсетілген кезеңдегі астықтың жалпы саны көрсетіледі;
5) нысанның 5-бағанында көрсетілген кезеңде астық қабылдау кәсіпорнының жүктелгендігі пайызбен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Астық қабылдау кәсіпорны мен
астық иесі арасындағы астықты
сақтаудың жария шартының
үлгілік нысанына
2-қосымша
Нысан
20 ___ жылғы _______ ___________________ тиесілі астықтың                      (айы)  (Иеленушiнiң атауы)
бар-жоғы және қозғалысы туралы мәліметтер
Р/с №
Астық қолхатының сериясы мен нөмірі
Берілген күні
Өнім беруші
Дақыл
(кестенің жалғасы)
Сыныбы
Егін жинау жылы
Сорты
Репродукциясы
Себу стандартының сыныбы
Ылғалдылығы, %
(кестенің жалғасы)
Арамшөптік қоспасы, %
Дәндік қоспасы, %
Дән маңызы, %/
Дән маңызының сапасы, бірлігі
Залалдануы
(кестенің жалғасы)
Жылтырлығы, %
Заттай күйі, г/л
Ақуыздың массалық үлесі, құрғақ затқа %-ы
Құлау саны
Ай басындағы қалдық
(кестенің жалғасы)
Кіріс
Шығыс
Астық қолхатын айырбастау
Индоссамент
Астық қолхатын қалпына келтіру
Астық қолхатын айырбастау
Индоссамент
Тиеп-жіберу
Ай соңындағы қалдық
Aстық қабылдау
кәсіпорнының басшысы: __________ ____________________________________
(қолы)   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда
Мөр орыны

1. Заполненная информация о загруженности хлебоприемных
предприятий представляется:
в областное территориальное подразделение Комитета
государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан, срок представления –
ежемесячно, до 1 числа каждого месяца;
в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, срок
представления – ежемесячно, до 1 числа каждого месяца.
2. В форме информации о загруженности хлебоприемных
предприятий:
1) в графе 1 формы указывается порядковый номер;
2) в графе 2 формы указывается наименование хлебоприемного
предприятия;
3) в графе 3 формы указывается общая емкость хлебоприемного
предприятия;
4) в графе 4 формы указывается общее количество зерна на
указанный период;
5) в графе 5 формы указывается загруженность хлебоприемного
предприятия в процентах на указанный период.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Типовой форме публичного
договора на хранение зерна между
хлебоприемным предприятием
и владельцем зерна
Форма
Сведения о наличии и движении зерна, принадлежащего
_______________________ за __________ 20 ___ года
(наименование Владельца)     (месяцы)
№ п/п
Серия и номер зерновой расписки
Дата выдачи
Поставщик
Культура
(продолжение таблицы)
Класс
Год
урожая
Сорт
Репродукция
Класс
посевного стандарта
Влажность, %
(продолжение таблицы)
Сорная примесь, %
Зерновая примесь, %
Клейковина, %
Качество
клейковины, единиц
Зараженность
(продолжение таблицы)
Стекловидность, %
Натура, г/л
Массовая доля белка, % на сухое вещество
Число падения
Остаток на начало месяца
(продолжение таблицы)
Приход
Расход
Замена зерновой расписки
Индоссамент
Восстановление зерновой расписки
Замена зерновой расписки
Индоссамент
Отгрузка
Остаток на конец месяца
Руководитель хлебоприемного
предприятия: ____________ ___________________________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати