Медициналық-әлеуметтік мекемелерде, оңалту орталықтарында, мүгедектігі бар балаларға арналған оқу орындарында, аумақтық әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында, күндіз болу бөлімшелерінде, әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін адамдар үшін заттай тамақтану нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 қарашадағы № 896 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 8 қаңтарда № 12828 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.09.2022 № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.09.2022 № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған медициналық-әлеуметтік мекемелерде, оңалту орталықтарында, мүгедектігі бар балаларға арналған оқу орындарында, аумақтық әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында, күндіз болу бөлімшелерінде, әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін адамдар үшін заттай тамақтану нормалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.09.2022 № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Әлеуметтік қызметтер департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарда және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделеген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.

Об утверждении натуральных норм питания для лиц, обслуживающихся в медико-социальных учреждениях, реабилитационных центрах, учебных заведениях для детей с инвалидностью, территориальных центрах социального обслуживания, отделениях дневного пребывания, центрах социальной адаптации
Приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года № 896. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 января 2016 года № 12828.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.09.2022 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.09.2022 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы питания для лиц, облуживающихся в медико-социальных учреждениях, реабилитационных центрах, учебных заведениях для детей с инвалидностью, территориальных центрах социального обслуживания, отделениях дневного пребывания, центрах социальной адаптации.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.09.2022 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту социальных услуг в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 1), 2), 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Жакупову С.К.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің міндетін атқарушы
С. Жақыпова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
____________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы "___"_________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 27 қарашадағы
№ 896 бұйрығына қосымша
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде, оңалту орталықтарында, мүгедектігі бар балаларға арналған оқу орындарында, аумақтық әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында, күндіз болу бөлімшелерінде, әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін адамдар үшін заттай тамақтану нормалары
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.09.2022 № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-заттай норма
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде қызмет көрсетілетін қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арналған тағам
Р/с
Азық-түліктің атауы
1 адамға тәулігіне
грамм
1
2
3
1
Нан өнімдері (ұн, нан және ұнға есептелген макарондар, жармалар, бұршақтар), барлығы
оның ішінде:

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
С. Жакупова
СОГЛАСОВАНО
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
"____" __________ 2015 года
Приложение
к приказу исполняющего обязанности
Министра здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 27 ноября 2015 года № 896
Натуральные нормы питания для лиц, обслуживающихся в медико-социальных учреждениях, реабилитационных центрах, учебных заведениях для детей с инвалидностью, территориальных центрах социального обслуживания, отделениях дневного пребывания, центрах социальной адаптации
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.09.2022 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Натуральная норма 1
Питание для престарелых и лиц с инвалидностью, обслуживающихся в медико-социальных учреждениях
Сноска. Заголовок таблицы - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.09.2022 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование продуктов
Грамм на 1
человека в
сутки
1
2
3
1
Хлебопродукты (мука, хлеб и макароны в пересчете на муку, крупы, бобы), всего
в том числе:

ұнға - бидайдан пісірілген нан (: 1,4), қара нан (: 1,6) және макарон өнімдері (х 0,98);
томатқа - томат пастасы (х 1,5);
жаңа піскен жемістерге - кептірілген жемістер (х 5);
қантқа - карамельдер (: 2), тосап пен джем (: 1,4), (: 1,6) және ұннан жасалған кондитерлік өнімдер (х 1,0);
сүтке - қаймақ (х 5), сүзбе (х 3,7), ірімшік (х 8,5) және сары май (х 20).
5.1. Оңалту орталықтарында, күндіз болу бөлімшелерінде қызмет көрсетілетін қарттар мен мүгедектігі бар адамдар үшін заттай тамақтану нормаларын айқындауды және қолдануды нақтылайтын сипаттамалар
Р/с
Тағамдық заттар
Азық-түлік өнімдерін тұтыну
нормаларындағы тағамдық заттар
1
2
3
1
Энергия, ккал

в муку - хлеб пшеничный (: 1,4), хлеб ржаной (: 1,6) и макаронные изделия (х 0,98);
в томаты - томатная паста (х 1,5);
в свежие фрукты - сухофрукты (х 5);
в сахар - карамели (х 2), варенье и джем (х 1,4), мед (х 1,6) и мучные кондитерские (х 1,0);
в молоко - сметана (х 5), творог (х 3,7), сыр (х 8,5) и масло сливочное (х 20).
5.1. Характеристики, конкретизирующие определение и применение натуральных норм питания для престарелых и лиц с инвалидностью, обслуживающихся в реабилитационных центрах, отделениях дневного пребывания
Сноска. Заголовок таблицы - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.09.2022 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Пищевые вещества
Потребление
пищевых веществ
1
2
3
1
Энергия, ккал