Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 18 желтоқсандағы № 147 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 20 қаңтарда № 12893 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 19 мамырдағы № 70 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 19.05.2021 № 70 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағына сәйкес", БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 02.07.2020 № 82 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегi комитетi (бұдан әрі - Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне және мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықтың мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының құрылымдық бөлімшелеріне мәлімет және жұмыста қолдану үшін, Комитеттің аумақтық басқармаларына орындау үшін жолдануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 147 бұйрығына 1-қосымша
Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн
есепке алу Қағидалары
1.Жалпы ережелер
1. Осы Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн есепке алу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағын (бұдан әрі – Заң) іске асыру мақсатында әзірленді және жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – субъектілер) мемлекеттік органдарға, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына, мемлекеттің қатысуы жүз пайызды құрайтын заңды тұлғаларға келіп түсетін өтiнiштерiн есепке алудың тәртібін реттейді.

Об утверждении Правил учета обращений физических и юридических лиц
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 18 декабря 2015 года № 147. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2016 года № 12893. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 мая 2021 года № 70.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 19.05.2021 № 70 (вводится в действие с 01.07.2021).
В соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 02.07.2020 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Правила учета обращений физических и юридических лиц согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в периодических печатных изданиях;
3) размещение копии настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
4) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, структурным подразделениям Генеральной прокуратуры Республики Казахстан для сведения и использования в работе, территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 18 декабря 2015 года № 147
Правила
учета обращений физических и юридических лиц
1. Общие положения
1. Настоящие Правила учета обращений физических и юридических лиц (далее – Правила) разработаны в целях реализации пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (далее – Закон) и определяют порядок учета обращений физических и юридических лиц, поступающих в государственные органы, органы местного самоуправления, юридические лица со стопроцентным участием государства (далее – субъекты).

2. Жеке және заңды тұлғаның өтініші субъектінің ведомстволық автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ААЖ) немесе Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) ақпараттық жүйесінде есепке алынады.
3. Өтініштерді есепке алу электрондық есепке алу нысанында – жеке (заңды) тұлғаның өтініштерін есепке алу карточкасында (бұдан әрі - өтінішті есепке алу карточкасы) осы Қағидалардың 1-қосымшасы немесе өтініштерді есепке алу карточкасының есепке алу мәліметтерінің тізімін қамтитын ведомстволық ақпараттық есепке алу нысанында тиісті жолдарды толтыру және олардың мәліметтерін мемлекеттік құқықтық есептілікте көрсету арқылы жүргізіледі.
2. Өтініштерді қабылдау және есепке алу тәртібі
4. Кез келген келіп түскен өтініш өтініштің мазмұны бойынша қысқаша деректерді өтінішті есепке алу карточкасында немесе ведомстволық ақпараттық есепке алу нысанында бекіту және тіркеу нөмірін тағайындау арқылы тіркелуі тиіс.
Өтініштің тіркеу нөмірі автоматты түрде толассыз тәртіпте беріледі.
Жеке тұлға өтінішінің тіркеу нөмірі "ЖТ" әріптік индексінен, автор тегінің бірінші әрпінен және өтінішті есепке алу карточкасындағы реттік нөмірден тұрады.
Заңды тұлға өтінішінің тіркеу нөмірі "ЗТ" әріптік индексінен, өтінішке қол қойған лауазымды тұлға тегінің алғашқы әрпінен және өтінішті есепке алу карточкасындағы реттік нөмірден тұрады.
Жасырын өтініштің тіркеу нөмірі "АНМ" әріптік индексінен және өтінішті есепке алу карточкасындағы реттік нөмірден тұрады.
Ұжымдық өтініштің тіркеу нөмірі "ҰҚ" әріптік индексінен және өтінішті есепке алу карточкасындағы реттік нөмірден тұрады.
5. Өтінішті тіркеу алдында ААЖ бойынша тексеру жүргізіледі және өтініш қайталанды ма немесе алдыңғы өтініштің көшірмесі емес пе екендігі анықталады.
Қайталанған өтінішті және өтініштің көшірмесін тіркеген кезде тіркеу нөмірінде оның қайталануы (1, 2, 3) немесе көшірмесі қиғаш сызық (жарнақ) арқылы көрсетіле отырып (1/, 2/, 3), бірінші өтініштің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
Өтініштің қаралуын тоқтату туралы өтінішхаты бар өтініш келіп түскен жағдайда, ол тіркелгеннен кейін негізгі өтінішті есепке алу карточкасының "Тоқтату туралы өтінішхат келіп түсті" 24 деректемесінде тиісті белгі қою арқылы қараусыз негізгі өтінішке қоса тіркеледі.
6. Өтініштерді тіркеу осы Қағидалардың 4 және 5-тармақтарының талаптарына сәйкес оның қабылдану (келіп түскен) күні жүзеге асырылады.
7. Субъектіге тікелей жазбаша жүгінген жеке тұлғаға немесе заңды тұлғаның өкіліне бірегей нөмір көрсетіле отырып, осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысандағы талон беріледі.

2. Обращение физического и юридического лица учитывается в ведомственной автоматизированной информационной системе субъекта либо информационной системе Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Учет обращения осуществляется путем заполнения соответствующих полей в электронной учетной форме - карточке учета обращения физического (юридического) лица (далее - карточка учета обращения) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, либо ведомственной информационной учетной форме, которая включает в себя сведения карточки учета обращений, а также отражения этих сведений в государственной правовой отчетности.
2. Порядок приема и учета обращений
4. Каждое поступившее обращение подлежит регистрации путем фиксации в карточке учета обращения либо ведомственной информационной учетной форме кратких данных по содержанию обращения и присвоения регистрационного номера.
Регистрационный номер обращения присваивается автоматически в сквозном порядке.
Регистрационный номер обращения физического лица состоит из буквенного индекса "ФЛ", начальной буквы фамилии автора и порядкового номера в карточке учета обращения.
Регистрационный номер обращения юридического лица состоит из буквенного индекса "ЮЛ", начальной буквы фамилии должностного лица, подписавшего обращение и порядкового номера в карточке учета обращения.
Регистрационный номер анонимного обращения состоит из буквенного индекса "АН" и порядкового номера в карточке учета обращения.
Регистрационный номер коллективного обращения состоит из буквенного индекса "КЛ" и порядкового номера в карточке учета обращения.
5. Перед регистрацией обращения осуществляется проверка по АИС и устанавливается, не является ли обращение повторным либо дубликатом (копией) предыдущего обращения.
При регистрации повторного обращения или дубликата (копии) обращения ему присваивается регистрационный номер первого обращения, с указанием повторности (1, 2, 3) или дубликата (копии) через косую черту (дробь) (/1/2/3).
При поступлении обращения с ходатайством о прекращении рассмотрения обращения, оно после регистрации приобщается к основному, с соответствующей отметкой в реквизите 24 "Поступило ходатайство о прекращении" карточки учета обращения.
6. Регистрация обращения осуществляется в день его приема (поступления) в соответствии с требованиями пунктов 4 и 5 настоящих Правил.
7. Физическому лицу или представителю юридического лица, непосредственно письменно обратившемуся к субъекту, выдается талон по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

8. Талонның бірегей нөмірінде алғашқы жұппен өтінішті тіркеген жыл белгіленеді, екінші жұппен облыс коды белгіленеді (республикалық маңызы бар қалалар, астаналар), үшінші жұппен - аудан коды (облыстық маңызы бар қалалар, аудандық маңызы бар қала) төртінші жұппен – ауылдық округ коды. Субъект коды және талонның реттік нөмірі бес саннан тұрады.
9. Субъектінің коды "Тұлғалардың өтініштерін бірыңғай есепке алу" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ТӨБЕ ААЖ) субъектілерінің анықтамалығынан пайдаланылады.
10. Өтінішті "Қазпошта" акционерлік қоғамы арқылы тапсырыс хатпен алған кезде өтініштерді есепке алу карточкасының "Бірегей нөмір" 8-деректемесінде субъект пошта байланысы бөлімінде берілген 13-таңбалы штрихті пошта идентификаторын енгізеді және оған "55555" символдарын қосады.
11. Заңының 7-бабы 6-тармағына сәйкес басқа субъектіге өтінішті қарау үшін жолдаған кезде ілеспе хатта осы өтініштің бірегей нөмірі көрсетіледі, ол өз кезегінде өтінішті қабылдайтын субъектінің өтініштерді есепке алу карточкасында көрсетіледі.
12. Бірегей нөмір бір рет, өтінішті бастапқы тіркеген кезде беріледі.
13. Заңға сәйкес есепке алуға жатпайды:
1) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңның 4-бабы 1-тармағының 3)-тармақшасында көзделген өтініштерді қоспағанда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мәселелері бойынша;
2) әкімшілік құқық бұзушылық, қылмыстық процестік, азаматтық iс жүргiзу туралы Қазақстан Республикасы заңнамасында белгілеген тәртіппен қаралуы тиіс өтініштер.
14. Өтініште бірнеше мәселе қойылған жағдайда, олардың ішінде қаралуы субъектінің құзіретіне кірмейтін мәселелер болса, ол бұл өтінішті тіркейді және өз өкілеттіліктеріне сәйкес Заңның 8-бабында белгіленген мерзімде шешеді.
Сонымен бірге, шешуі оның құзіретіне кірмейтін өзге де мәселелерді қарау үшін, өтініш берушіге міндетті түрде хабарлай отырып, өтініштің көшірмесі Заңның 7-бабы 6-тармағына сәйкес құзіреттілігі бойынша басқа субъектіге, лауазымды тұлғаға жолданады.
Бұл өтінішті субъекті қаралған ретінде есепке алады.
15. Өтінішті бірнеше субъектілер қарастырған кезде, жауапты тікелей өтініш берушіге беретін субъект өтінішті есепке алу карточкасын қояды. Бұл ретте, субъект (жинақтаушы) өтінішті "Азаматтардың өтініштері" автоматтандырылған базасында тіркейді, қалған бірлесіп орындаушы мемлекеттік органдар өтініштерді "Қызметтік корреспонденция" автоматтандырылған базасында тіркейді.

8. В уникальном номере талона первой парой обозначается год регистрации обращения, второй парой - код области (города республиканского значения, столицы), третьей парой – код района (города областного значения, город районного значения), четвертой парой – код сельского округа. Код субъекта и порядковый номер талона состоят из пяти цифр.
9. Код субъекта используется из справочника субъектов автоматизированной информационной системы "Единый учет обращений лиц" (далее – АИС ЕУОЛ).
10. При получении обращения заказным письмом через Акционерное общество "Казпочта" в реквизите 7 "Уникальный номер" карточки учета обращения субъект вносит 13-значный штриховой почтовый идентификатор, присвоенный в отделении почтовой связи, и добавляет к нему символы "55555".
11. При направлении обращения для рассмотрения другому субъекту в соответствии с пунктом 6 статьи 7 Закона в сопроводительном письме указывается уникальный номер данного обращения, который, в свою очередь, отражается в карточке учета обращения субъекта, получившего обращение.
12. Уникальный номер присваивается только один раз, при первичной регистрации обращения.
13. Не подлежат учету в соответствии с Законом:
1) обращения по вопросам оказания государственных услуг, за исключением обращений, предусмотренных подпунктом 3) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах";
2) обращения, порядок рассмотрения которых установлен законодательством об административных правонарушениях, уголовно-процессуальным, гражданским процессуальным законодательством Республики Казахстан.
14. При постановке в обращении нескольких вопросов, среди которых имеются вопросы, рассмотрение которых не входит в компетенцию субъекта, то им данное обращение регистрируется и разрешается, в соответствии со своими полномочиями в сроки, установленные статьей 8 Закона.
Одновременно, для рассмотрения других вопросов, разрешение которых не входит в его компетенцию, копия обращения направляется по компетенции другому субъекту, должностному лицу в соответствии с пунктом 6 статьи 7 Закона, с обязательным уведомлением об этом заявителя.
Данное обращение учитывается субъектом как рассмотренное.
15. При рассмотрении обращения несколькими субъектами карточка учета обращения выставляется тем субъектом, который непосредственно дает ответ заявителю. При этом субъект (сводящий) регистрирует обращение в автоматизированной базе "Обращение граждан", остальные субъекты-соисполнители регистрируют обращение в автоматизированной базе "Служебная корреспонденция".

16. Өтінішті есепке алу карточкасы деректемелік құрамға сәйкес толтырылады.
Бұл ретте:
7-деректемеде: жүгінген тұлғаның әлеуметтік мәртебесі, егер өтініште ол жөнінде мәліметтер бар болса Жүгінген тұлға кодтарының анықтамалығы бойынша осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес көрсетіледі;
12-деректемеде: өтініштің қайталану себебі (өтініш қайтадан түскен жағдайда толтырылады) Қайталанған өтініштердің себептері кодтарының анықтамалығы бойынша осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес көрсетіледі;
14-деректемеде: өтініш түрінің коды осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес көрсетіледі, егер өтініштің түрі сұрау болса, онда ЖСН/БСН болуы қажет (6-деректемеде).
18-деректемеде: өтінішті орындау мерзімінің соңғы күні (толтырылуы міндетті). Бағдарлама автоматты түрде күнтізбелік отыз күн мерзімді белгілейді, басқа мерзім көзделген жағдайда, орындаудың басқа күні белгіленеді. Өтінішті қарастыру мерзімін ұзартқан жағдайда орындалу мерзімнің орнына ұзартылған мерзімді қою қажет, дегенмен, осы деректемеде ішкі бақылау мерзімі көрсетілмеуі тиіс;
27-деректемеде өтініш бойынша қабылданған шешімдер туралы мәліметтер, өтініш бойынша шешімнің коды өтініш бойынша қабылданған шаралар кодының анықтамасына сәйкес осы Қағидалардың 6-қосымшасы бойынша көрсетіледі.
3. Субъектілердің жеке және заңды тұлғалардың өтініштері туралы
есепке алу мәліметтерін ұсыну тәртібі
17. Субъектілер жеке және заңды тұлғалардың өтініштері туралы, сондай-ақ бұрын тіркеліп, шешім қабылданған өтініштер бойынша есепке алу мәліметтерін Комитетке және оның аумақтық органдарына субъектінің ведомстволық ақпараттық жүйелерінен немесе Комитеттің ақпараттық жүйесінен мәліметтерді шығару жолымен күн сайын ұсынады.
18. Субъектінің лауазымды тұлғасы өтініштің есепке алу мәліметтерінің уақтылы, толық, айқын тіркелуін және енгізілуін, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері туралы есепке алу мәліметтерінің айқындылығын, толықтығын және Комитетке және оның аумақтық органдарына уақтылы ұсынылуын қамтамасыз етеді.
4. "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" есептілікті қалыптастыру тәртібі
19. Республика бойынша "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" № 1-ТӨ нысанды есеп (бұдан әрі - Жиынтық есеп) осы Қағиданың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Комитеттің орталық аппаратында автоматтандырылған тәртіпте ТӨБЕ ААЖ-ға субъектілерден түскен мәліметтер негізінде қалыптастырылады.
Жиынтық есеп ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінде қалыптастырылады және Комитет Төрағасы қол қояды.
20. Комитет жиынтық есепті Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына есептік кезеңнен кейінгі айдың 12-күніне қарай ұсынады.

16. Карточка учета обращения заполняется в соответствии с реквизитным составом.
При этом:
в реквизите 7: социальный статус обратившегося лица, если об этом в обращении имеются сведения, указывается по Справочнику кодов статуса обратившегося лица, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
в реквизите 12: причина повторности обращения (заполняется при поступлении повторного обращения) указывается по Справочнику кодов причин повторных обращений, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
в реквизите 14: код вида обращения указывается, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, если вид обращения – запрос, то необходимо наличие ИИН/БИН в реквизите 6;
в реквизите 18 указывается окончательная дата срока исполнения обращения, автоматически программой устанавливается срок тридцать календарных дней, если предусмотрен другой срок, то устанавливается иная дата исполнения. В случае продления срока рассмотрения обращения необходимо срок исполнения заменить на продленный срок, однако в данном реквизите не указываются внутренние контрольные сроки;
в реквизите 27 вносятся сведения и принятом решении по обращению, код решения по обращению указывается в соответствии со Справочником кодов принятых мер по обращениям, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
3. Порядок предоставления субъектами учетных сведений
об обращениях физических и юридических лиц
17. Субъекты предоставляют в Комитет и его территориальные органы, учетные сведения об обращениях физических и юридических лиц, а также по зарегистрированным ранее обращениям, по которым принимались решения, ежедневно путем выгрузки сведений из ведомственных информационных систем субъекта либо информационной системы Комитета.
18. Должностным лицом субъекта обеспечивается своевременность, полнота, достоверность регистрации и внесения учетных сведений обращения, достоверность, полнота и своевременность предоставления учетных сведений об обращениях физических и юридических лиц в Комитет и его территориальные органы.
4. Порядок формирования отчета
"О рассмотрении обращений физических и юридических лиц"
19. Отчет формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений физических и юридических лиц" по республике (далее – Сводный отчет) по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам формируется в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета на основании сведений, поступивших в АИС ЕУОЛ, от субъектов.
Сводный отчет формируется ежемесячно 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, и подписывается Председателем Комитета.
20. Сводный отчет предоставляется Комитетом в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан к 12 числу месяца, следующего за отчетным периодом.

21. Өтініштердің көшірмелері және өтініштерді қарауды тоқтату туралы өтінішхат, Ақпаратты есепке алу кітабында (АЕК) және Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінде (СДТБТ) тіркелген өтініштер есепте көрсетуге жатпайды.
22. ТӨБЕ ААЖ-ға түскен мәліметтердің айқындылығын және толықтығын қамтамасыз ету мақсатында, Комитеттің және оның аумақтық органдары субъектілермен бірлесіп әр айдың 1-5-күндері аралығында, келіп түскен өтініштердің саны мен оларды қарау нәтижелері туралы тексеру жүргізеді.
Тексеру жүргізілген соң есептікті қалыптастыруға негіз болатын мәліметтерге субъектілер өзгерістер енгізбейді.
Жеке және заңды тұлғалардың
өтініштерін есепке алу Қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жеке (заңды) тұлғалардың өтініштерін есепке алу
КАРТОЧКАСЫ
1. Карточканың базалық деректемелері
(өтінішті тіркеген кезде толтырылады)
1.* Өтінішті тіркеген субъектінің (лауазымды тұлғаның) коды
және атауы__________________________________________________________;
(мемлекеттік органдардың анықтамалығынан 1 рет толтырылады)
2.* Жүгінген жеке тұлғаның тегі_______________________________;
3.* Жүгінген жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса)______;
4.* Жүгінген жеке, заңды тұлғаның пошта мекенжайы_____________;
4-1.* Жүгінген жеке, заңды тұлғаның электрондық мекенжайы
(көрсетілген болса) ________________________________________________;
5.* Жүгінуші заңды тұлға атауы_________________________________
____________________________________________________________________;
6. ЖСН/БСН (егер өтінішітің түрі "сұрау" болса
(14-деректемеден), ЖСН/БСН деректемесінің толтырылуы
міндетті)___________________________________________________________;
7. Жүгінген адамның әлеуметтік мәртебесі (міндетті емес,
көрсетілетін болса толтырылады)_____________________________________;
8. Бірегей нөмір ____________________;
9.* Тіркеу нөмірі және тіркеу күні _____ "__"________ 20___ж.;
10. Шығыс нөмірі және заңды тұлғаның жүгінген күні (міндетті
емес, көрсетілген болса толтырылады)
__________________________________________________________________ ;
11.* Өтініштің нысаны: (1) – қағаз түрінде, (2) – электрондық,
(3) - жеке қабылдаудан, (4) – ауызша, (5) –бейне өтініш;
12. Қайталанған өтініштің себебі (міндетті емес, 13-деректеме
толтырылса, міндетті);
13. Өтініштің қайталану белгісі (міндетті емес, өтініш
қайталанған және 12-деректеме толтырылған болса міндетті түрде
толтырылады) ____(1,2 және әрі қарай қайталану саны бойынша);
13-1. Өтініштің көшірме данасының белгісі (міндетті емес,
өтініштің көшірме данасы келіп түскен жағдайда толтырылады)

21. Не подлежат отражению в отчете дубликаты (копии) обращений и ходатайства о прекращении рассмотрения обращения, обращения, зарегистрированные в Книгу учета информации (КУИ) и Единый реестр досудебных расследований (ЕРДР).
22. В целях обеспечения достоверности и полноты сведений, поступивших в АИС ЕУОЛ, Комитет и его территориальные органы совместно с субъектами ежемесячно с 1 по 5 число проводят сверки о количестве поступивших обращений и результатах их рассмотрения.
После проведения сверок субъектами изменения в сведения, являющиеся основанием для формирования отчета, не вносятся.
Приложение 1
к Правилам учета обращений
физических и юридических лиц
Форма
КАРТОЧКА
учета обращения физического (юридического) лица
1. Базовые реквизиты карточки
(заполняется при регистрации обращения)
1.* Код и наименование субъекта (должностного лица),
зарегистрировавшего обращение _______________________________________
____________________________________________________________________;
(заполняется один раз из справочника государственных органов)
2.* Фамилия обратившегося физического лица _________________________;
3.* Имя, отчество (при наличии) обратившегося физического лица
____________________________________________________________________;
4.* Почтовый адрес обратившегося физического или юридического лица
_________________;
4-1. Электронный адрес обратившегося физического или юридического
лица (если указан) ________________;
5.* Наименование обратившегося юридического лица
____________________________________________________________________;
6. ИИН/БИН (если вид обращения указан "запрос" (из реквизита 14), то
реквизит ИИН/БИН обязателен для заполнения) ________________________;
7. Социальный статус обратившегося лица (необязательный, заполняется
если указан)___;
8. Уникальный номер _______________________________;
9.* Регистрационный номер и дата регистрации _____ "___"_____ 20__г.;
10. Исходящий номер и дата обращения юридического лица
(необязательный, заполняется, если указан)
___________________________________________________________________;
11.* Форма обращения: (1) - бумажная, (2) – электронная, (3) - с
личного приема, (4) – устная, (5) - видео-обращение;
12. Причина повторного обращения (обязателен если заполняется
реквизит 13);
13. Признак повторного обращения (необязательный, обязательно
заполняется если обращение повторное и заполнен реквизит 12) ____(1,
2, и т.д. по числу повторности);
13-1. Признак дубликата обращения (необязательный, заполняется если

____(көшірме даналардың саны бойынша 1/2/3 және т.б. );
14.* Өтініштің түрі: ___ ;
15.* Өтініштің тілі _____ (1) - мемлекеттік, (2) - ресми, (3) –
өзге;
16.* Өтініш келіп түсті (міндетті емес, егер өтініш басқа
мемлекеттік органнан, өзге лауазымды тұлғадан келіп түскен болса,
толтырылады): _______ (субъектінің коды және атауы мемлекеттік
органдардың анықтамалығынан немесе болмаған жағдайда – қолмен
толтырылады);
17.* Өтініш жоғары тұрған субъектіден келіп түсті: иә___ жоқ___
(міндетті);
18.* Өтінішті қарау мерзімі "__"_________20__ж.;
19.* Өтінішті орындаушы және телефон нөмірі____________________
(Субъект қызметкерінің(лерінің) Т.А.Ә.)
2. Өтініштің мазмұны туралы мәліметтер
(өтінішті алған кезде орындаушы толтырады)
20.* Іс-әрекеті шағымдалған органның атауы_____________________
(мемлекеттік органдардың анықтамалығынан толтырылады);
21. Іс-әрекеті шағымдалған лауазымды тұлғаның тегі, аты-жөні
(өтініште көрсетілген болса) (міндетті емес, көрсетілген болса
толтырылады)________________________________________________________;
22.* Өтініш сұрағының сипаты ______________(өтініш сұрақтарының
коды ЭҚАБЖ-нде қолданылатын сұрақтар сипатының анықтамалығына сәйкес
көрсетіледі);
23.* Өтініштің қысқаша мазмұны (аңдатпа) (150 таңбадан көп
емес) ______________________________________________________________;
3. Өтінішті қарау нәтижелері
(орындаушы толтырады)
24. Тоқтату туралы өтінішхат келіп түсті (осы деректемені
толтыру кезінде 28* және 31*-деректемелер толтырылмайды)
"____"____________ 20___ж. (міндетті емес, бар болса толтырылады).
Өтінішхат тіркегеннен кейін негізгі өтінішке қоса тіркеледі;
25. Өтініш жолданды (міндетті емес, көрсетілген болса
толтырылады) (егер өтініш басқа органға жолданса): (1) – төмен тұрған
субъектіге; (2) – жоғары тұрған субъектіге, (3) – ведомстволық
бағынысы бойынша; (4) – өзге елдердің мемлекеттік органдарына, (5) –
сұрау жолданды (өтінішті қарау барысында сұрау жолданған жағдайда
толтырылады);
26. СДТБТ-нда немесе АЕК-нда тіркелген өтінішті тіркеу № (құқық
қорғау және арнайы мемлекеттік органдарға ғана)___________________;
26-1. СДТБТ-нда немесе АЕК-нда тіркелген өтінішті тіркеу күні
(құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдарға ғана)_____________________________________________________________;
27.* Өтініш бойынша шешім: ___ (анықтамалықтан толтырылады,
Ереженің 6-қосымшасы);
28.* Өтініш берушіге жолданған жауаптың мәні (1000 символдан
артық емес).
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

поступил дубликат обращения) ____(1/2/3 и т.д. по числу дубликатов);
14.* Вид обращения: ___;
15.* Язык обращения _____ (1) - государственный, (2) - официальный,
(3) – иной;
16. Обращение поступило из (необязательный, заполняется, если
обращение поступило из другого государственного субъекта, от иного
должностного лица): _______ (код и наименование субъекта заполняется
из справочника государственных органов, либо в случае отсутствия - в
ручную);
17.* Обращение поступило из вышестоящего субъекта: да___ нет___
(обязательный)
18.* Срок исполнения обращения "__"_________20__г.
19.* Исполнитель обращения и номер телефона ________________________.
_____________________________________________________________________
(Фамилия, инициалы сотрудника (-ов) субъекта)
2. Сведения о содержании обращения
(заполняется исполнителем при получении обращения)
20.* Наименование органа, действия которого обжалуются ______________
21. Фамилия, инициалы должностного лица, действия которого обжалуются
(если указаны в обращении) (необязательный, заполняется если указан)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
22.* Характер вопроса обращения ______________(код вопросов обращения
указывается согласно справочнику характера вопросов, используемому в
ЕСЭДО);
23.* Краткое содержание (аннотация) обращения, (не более 150
символов) __________________________________________________________;
3. Результаты рассмотрения обращения
(заполняется исполнителем)
24. Поступило ходатайство о прекращении (при заполнении данного
реквизита, реквизиты 28* и 31* не заполняются) "__"_________20__г.
(необязательный, заполняется если имеется). Ходатайство после
регистрации приобщается к основному обращению;
25. Обращение направлено (необязательный, заполняется если указан)
(если обращение направлено в другой субъект): (1) - в нижестоящий,
(2) - в вышестоящий, (3) - по подведомственности, (4) - в
государственные органы других стран, (5) – направлен запрос в
(заполняется в случае направления запроса в ходе рассмотрения
обращения);
26. № регистрации обращения, зарегистрированного в КУИ или ЕРДР
(только для правоохранительных и специальных государственных органов)
_______________________;
26-1. дата регистрации обращения, зарегистрированного в КУИ или ЕРДР
(только для правоохранительных и специальных государственных органов)
_______________________;
27.* Решение по обращению: _____;
28.* Суть ответа заявителю (не более 1000 символов).
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

29. Қарау мерзімі "____"____________ 20___ж. дейін ұзартылды
(міндетті емес, мерзімі ұзартылса, көрсетіледі);
30.* Өтініш берушіге жауап беру (қабылданған шешімнің) немесе
өтінішті өзге органға қайта жолдау күні "____"____________ 20___ж.
31.* Шығыс нөмірі _______________________;
32. Өтінішті қарау нәтижесі бойынша тәртіптік жауаптылыққа
тартылған адамдар саны ___(міндетті емес);
33. Өтінішті қарау нәтижесі бойынша әкімшілік жауаптылыққа
тартылған адамдар саны ___(міндетті емес);
33-1 Өз қызметкерлері қатарынан азаматтардың өтініштерін тиісті
дәрежеде қарамағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылғандар:____;
33-2 Өз қызметкерлері қатарынан азаматтардың өтініштерін тиісті
дәрежеде қарамағаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар: ___;
34. Субъектінің ААЖ-не мәліметтерді енгізген (бағдарлама автоматты түрде толтырады)__________________________________________;
(субъект қызметкерінің Т.А.Ә.)
Ескертпе: *міндетті толтыруға жататын деректемелер белгіленген
Жеке және заңды тұлғалардың
өтініштерін есепке алу
қағидаларына 2-қосымша
нысан
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ТАЛОН
(түбіртек)
ТАЛОН
(корешок)
(талонның нөмірі/номер талона)
Өтініш/обращение
_________________________________
_________________________________
(арыз берушінің аты-жөні немесе
атауы/фамилия, инициалы либо
наименование заявителя (бар болған жағдайда, при
его наличии)
_________________________________
_________________________________
"__" ________ 20__ж./г. ______
_________________________________
_________________________________
Өтінішті қабылдаған қызметкердің
лауазымы, аты-жөні, қолы/
должность, фамилия, инициалы (бар болған
жағдайда, при его наличии), подпись
сотрудника, принявшего обращение
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
(қолы/подпись)
Талон қабылдаушының қолы/подпись
получившего талон_________ "__"
сағ/час "___" мин.
"___" _________________ 20__ ж./г.
ТАЛОН
(үзілмелі талон)
ТАЛОН
(отрывной талон)
(талонның нөмірі/номер талона)
Өтініш/обращение
_________________________________
_________________________________
(арыз берушінің аты-жөні немесе атауы/
фамилия, инициалы (бар болған жағдайда, при его наличии)
либо наименование заявителя)
__________________________________
__________________________________
__________________________________
________________________
(қабылданды/принято.
Қабылдаған/принял (лауазымы, аты-жөні/
должность, фамилия и инициалы (бар болған жағдайда,
при его наличии)
___________________________________
___________________________________
___________________________________
___________________________
(субъект атауы, мекенжайы және
қызметтік телефоны/
наименование субъекта, адрес и
служебный телефон)
____________________________________
____________________________________
____________________________________
________________________
Ескерту\Примечание: Өтініш бойынша шешім
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен
белгіленген мерзімде қабылданатын болады.
Решение по обращению будет принято в сроки,
установленные законодательными актами
Республики Казахстан "___" ______________ 20__ ж./г.
_________________
(колы / подпись
Интернет-ресурсының мекенжайы:
http:\\www.qamqor.gov.kz,
Адрес Интернет ресурса:
http:\\www.qamqor.gov.kz,
Стационарлық телефон арқылы
8 800-080-7777 нөміріне
Со стационарного телефона на
номер 8 800-080-7777
Ұялы телефон арқылы 1414 нөміріне
С мобильного телефона на номер 1414
Ескерту\Примечание: Көрсетілген қызметтер барлық
байланыс операторлары бойынша құны 15 теңге тұратын
SMS-хабарламалардан басқаларында ақысыз жүзеге асырылады.
Указанные услуги, за исключением SMS -сообщения
стоимостью 15 тенге, на все операторы связи осуществляются
бесплатно.
Жеке және заңды тұлғалардың
өтініштерін есепке алу Қағидаларына
3-қосымша
Жүгінген тұлға мәртебесі кодтарының
АНЫҚТАМАЛЫҒЫ

29. Срок рассмотрения продлен до "__"_________20__г. (необязательный,
заполняется если срок продлен);
30.* Дата ответа заявителю (принятого решения) либо перенаправления
обращения в другой субъект "___"____________20__ г.;
31.* Исходящий номер _______________________;
32. Количество лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности по
результатам рассмотрения обращений _____ (необязательный);
33. Количество лиц, привлеченных к административной ответственности
по результатам рассмотрения обращений _____(необязательный);
33-1. Количество лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности
за ненадлежащее рассмотрение обращений, из числа своих сотрудников
____;
33-2. Количество лиц, привлеченных к административной ответственности
за ненадлежащее рассмотрение обращений, из числа своих сотрудников
____;
34. Сведения внес в АИС субъекта (заполняется автоматически
программой
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, инициалы сотрудника субъекта)
Примечание: *обозначены реквизиты обязательного заполнения
Приложение 2 к Правилам
учета обращений физических
и юридических лиц
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Форма
ТАЛОН
(түбіртек)
ТАЛОН
(корешок)
(талонның нөмірі/номер талона)
Өтініш/обращение
_________________________________
_________________________________
(арыз берушінің аты-жөні немесе
атауы (бар болған жағдайда)/фамилия,
инициалы (при его наличии) либо
наименование заявителя)
_________________________________
_________________________________
"__" ________ 20__ж./г. ______
_________________________________
_________________________________
Өтінішті қабылдаған қызметкердің
лауазымы, аты-жөні (бар болған жағдайда),
қолы/ должность, фамилия, инициалы (при
его наличии), подпись сотрудника,
принявшего обращение
___________________________________
___________________________________
___________________________________
___________________________________
(қолы/подпись)
Талон қабылдаушының қолы/
подпись получившего талон
_________ "__" сағ/час "___" мин.
"___" _________________ 20__ ж./г.
ТАЛОН
(үзілмелі талон)
ТАЛОН
(отрывной талон)
(талонның нөмірі/номер талона)
Өтініш/обращение
___________________________________________
___________________________________________
(арыз берушінің аты-жөні немесе атауы (бар болған жағдайда)/
фамилия, инициалы (при его наличии) либо наименование
заявителя) ___________________________________________
_________________________________________
__________________________________________
(қабылданды/принято.
Қабылдаған/принял (лауазымы, аты-жөні (бар болған
жағдайда)/
должность, фамилия и инициалы (при его наличии)
____________________________________________
____________________________________________
____________________________________________
(субъект атауы, мекенжайы жәнеқызметтік телефоны/
наименование субъекта, адрес ислужебный телефон)
____________________________________________
____________________________________________
____________________________________________
Ескерту\Примечание: Өтініш бойынша шешім
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен
белгіленген мерзімде қабылданатын болады.
Решение по обращению будет принято в сроки,
установленные законодательными актами
Республики Казахстан "___" __________ 20__ ж./г.
_____________________________________________
(колы / подпись)
Интернет-ресурсының мекенжайы:
http:\\www.qamqor.gov.kz,
Адрес Интернет ресурса:
http:\\www.qamqor.gov.kz,
Стационарлық телефон арқылы 8 800-080-7777 нөміріне
Со стационарного телефона на номер 8 800-080-7777
Ұялы телефон арқылы 1414 нөміріне
С мобильного телефона на номер 1414
Ескерту\Примечание: Көрсетілген қызметтер барлық
байланыс операторлары бойынша құны 15 теңге тұратын
SMS-хабарламалардан басқаларында ақысыз жүзеге
асырылады.
Указанные услуги, за исключением SMS -сообщения
стоимостью 15 тенге, на все операторы связи осуществляются
бесплатно.
Приложение 3
к Правилам учета обращений
физических и юридических лиц

Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
01 – Азамат
02 – Мемлекеттік қызметкер
03 – Әскери қызметкер
04 – Сотталған
05 – Адвокат, қорғаушы
06 – Кәмелетке толмаған
07 – Тергеуде болған
08 – Қылмыстық қол сұғушылықтан зардап шеккен адам
09 – Іс жүргізуге қатысушы
10 – Чернобыль АЭС-ндағы апаттың салдарын жоюға қатысушы
11 – Желтоқсан оқиғасының қатысушысы
12 – Саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккендер
13 – Саяси қуғын-сүргін құрбандарының өкілі
14 – Саяси баспана алған
15 – Кеңес Одағының Батыры, Социалистік еңбек ері, Халық Қаһарманы, Еңбек Ері
16 – кәмелетке толмаған тұлғаның, кәмелетке толған, бірақ әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеттілігі шектеулі деп танылған тұлғаның қамқоршысы (қорғаушысы)
17 – Зейнеткер
18 – Еңбек ардагері
19 – Ұлы отан соғысқа қатысушы, оған теңестірілген адам
20 – Тыл еңбекшісі
21 – Ұлы отан соғыс мүгедегі, оған теңестірілген адам
22 – Бала кезінен мүгедек
23 – Мүгедек
24 – Көп балалы
25 – Босқын
26 – Эмигрант
27 – Шетелдік азамат
28 – Азаматтығы жоқ адам
29 Қандас
30 Жұмыссыз
31 – Оқушы
32 – Ауыл тұрғыны
33 – Кәсіпкер
34 – Депутат кандидатына сенімді тұлға
35 – Президент кандидатына сенімді тұлға
36 – Сайлаушы
37 – Депутаттыққа үміткер
38 – Депутат
39 – Бақылаушы
40 – Иесі бүркемеленген
41 – Ұжым
42 – Ғалым
43 – Өнертапқыш, рационализатор
44 – Жазушы
45 – Журналист
46 – Өнер қайраткері
47 – Өз-өзімен қолы бос емес адам
48 – Үй шаруасындағы адам
49 – Үкіметтік емес ұйымдар, қоғам, кеңестер, ассосациялар
50 – Партиялар, саяси бірлестіктер
51 – Бұқаралық ақпарат құралдары
52 – Мемлекеттік орган (мекеме)
53 – Жергілікті өзін-өзі басқару органы
54 – Мемлекеттің қатысуымен заңды тұлға
55 – Кәсіпорындар, фирмалар, өзге де мемлекеттік емес ұйымдар
56 – Халықаралық ұйымдар
57 – Шетелдік ұйымдар мен компаниялар
58 – Тұлдыр жетім
Жеке және заңды тұлғалардың
өтініштерін есепке алу
Қағидаларына 4-қосымша
Қайталанған өтініш себептері кодтарының
АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
1 - бастапқы өтініш бойынша қабылданған шешім шағымдалады
2 - бастапқы жіберген өтініштің уақытында қаралмағаны туралы, егер ол келіп түскен уақыттан бастап белгіленген қарау мерзімі өтіп кетсе, бірақ өтініш беруші жауап алмаған жағдайда хабарланады
3 - бастапқы өтінішті қарау және шешу барысында жіберілген басқа да кемшіліктер көрсетіледі
Жеке және заңды тұлғалардың
өтініштерін есепке алу
Қағидаларына 5-қосымша
Өтініштің түрлері
1 – өтініш
2 – шағым
3 – сұрау
4 – үндеу
5 – ұсыныс
Жеке және заңды тұлғалардың
өтініштерін есепке алу
Қағидаларына 6-қосымша
Өтініштер бойынша қабылданған шаралар кодтарының
АНЫҚТАМАЛЫҒЫ
Өтініш бойынша шешім:

Сноска. Приложение 3 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
СПРАВОЧНИК
кодов статуса обратившегося лица
01 - Гражданин
02 - Государственный служащий
03 - Военнослужащий
04 - Осужденный
05 - Адвокат, защитник
06 - Несовершеннолетний
07 - Подследственный
08 - Потерпевшее лицо от преступного посягательства
09 - Участник процесса
10 - Участник ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС
11 - Участник декабрьских событий
12 - пострадавший от политических репрессий
13 - Представитель жертвы политических репрессий
14 - Получивший политическое убежище
15 - Герой Советского Союза, Герой социалистического труда, Халық
қаhарманы, Еңбек ері
16 - Опекун (попечитель) несовершеннолетнего, недееспособного или
ограниченно дееспособного совершеннолетнего лица
17 - Пенсионер
18 - Ветеран труда
19 - Участник Великой Отечественной войны, лицо, приравненное к нему
20 - Труженик тыла
21 - Инвалид Великой Отечественной войны, лицо, приравненное к нему
22 - Инвалид детства
23 - Инвалид
24 - Многодетный
25 - Иммигрант
26 - Эмигрант
27 - Иностранный гражданин
28 - Лицо без гражданства
29 – Кандас;
30 - Безработный
31 - Обучающийся
32 - Сельский житель
33 - Предприниматель
34 - Доверенное лицо кандидата в депутаты
35 - Доверенное лицо кандидата в Президенты Республики Казахстан
36 - Избиратель
37 - Кандидат в депутаты
38 - Депутат
39 - Наблюдатель
40 - Аноним
41 - Коллектив
42 - Ученый
43 - Изобретатель, рационализатор
44 - Писатель
45 - Журналист
46 - Деятель искусства
47 - Самозанятый
48 - Домохозяйка
49 - Неправительственные организации, общества, союзы, ассоциации
50 - Партии, политические объединения
51 - Средства массовой информации
52 - Государственный орган (учреждение)
53 - Орган местного самоуправления
54 - Юридическое лицо с участием государства
55 - Предприятия, фирмы, другие негосударственные организации
56 - Международные организации
57 - Иностранные организации и компании
58 - Круглый сирота
Приложение 4
к Правилам учета обращений
физических и юридических лиц
СПРАВОЧНИК
кодов причин повторных обращений
1 - обжалуется решение, принятое по предыдущему обращению
2 - сообщается о несвоевременном рассмотрении ранее направленного
обращения, если со времени его поступления истек установленный срок
рассмотрения, но ответ заявителем не получен
3 - указывается на другие недостатки, допущенные при рассмотрении и
разрешении предыдущего обращения
Приложение 5
к Правилам учета обращений
физических и юридических лиц
Виды обращения
1 - заявление
2 - жалоба
3 - запрос
4 - отклик
5 - предложение
Приложение 6
к Правилам учета обращений
физических и юридических лиц
СПРАВОЧНИК
кодов принятых мер по обращениям
Решение по обращению:

1. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" № 1-ОЛ нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2011 жылғы 16 қарашадағы № 109 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7315 тіркелген, 2011 жылғы 13 желтоқсанда №183 (1999) "Заң газеті" газетінде жарияланған);
2. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 16 қарашадағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" № 1-ОЛ нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" № 109 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 14 маусымдағы № 66 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7742 тіркелген, ҚР орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетені № 8, тамыз 2012 ж. 466-құжат; Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағы, 2012 жылғы № 11 (тираждың шыққан уақыты 27.08.2012 ж.));
3. "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы № 1-ТӨ нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 16 қарашадағы № 109 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 111 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9002 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылы 5 тамызда жарияланған);
4. "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу Ережесін, "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" № 1-ТӨ нысанды есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 16 қарашадағы № 109 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 158 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10118 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылы 29 қаңтарда жарияланған).

1. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2011 года № 109 "Об утверждении Правил учета обращений физических и юридических лиц, отчета формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений физических и юридических лиц" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7315, опубликованный 13 декабря 2011 года в газете "Юридическая газета" № 183 (2173), 14 декабря 2011 года в газете "Юридическая газета" № 184 (2174));
2. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июня 2012 года № 66 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2011 года № 109 "Об утверждении Правил учета обращений физических и юридических лиц, отчета формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений физических и юридических лиц" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7742, опубликованный 28 июня 2012 года в газете "Юридическая газета" № 94 (2279); Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2012 года, № 8, ст. 63; Собрание актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 11, 2012 года (дата выхода тиража 27 августа 2012 года);
3. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 111 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2011 года № 109 "Об утверждении Правил учета обращений физических и юридических лиц, отчета формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений физических и юридических лиц" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9002, опубликованный 9 января 2014 года в газете "Казахстанская правда" № 4 (27625), 5 августа 2014 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет");
4. приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 декабря 2014 года № 158 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2011 года № 109 "Об утверждении Правил учета обращений физических и юридических лиц, отчета формы № 1-ОЛ "О рассмотрении обращений физических и юридических лиц" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10118, опубликованный 29 января 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет").