"Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 760 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 25 ақпанда № 13233 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 11.06.2021 № 59 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тізілімінде № 11181 тiркелген, 2015 жылғы 3 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мына:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту";
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігіне субсидия беру";
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша кепілдіктер беру";
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттар беру";
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере предпринимательства"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 760. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 февраля 2016 года № 13233. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 11.06.2021 № 59 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере предпринимательства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11181, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 3 июня 2015 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить стандарты государственных услуг:
1) "Обучение субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнес "Дорожная карта бизнеса 2020", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Предоставление гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Предоставление государственных грантов в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", согласно приложению 5 к настоящему приказу.";
в стандарте государственной услуги "Обучение субъектов частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Обучение субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы, "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі жүзеге асырады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі мынадай:
"Іскерлік байланыстар" құралы шеңберінде оқыту бойынша ("Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы көрсетеді):
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қатысуға өтінім;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) көрсетілетін қызметті алушының жұмыс орнынан анықтама.
"Шағын және орта кәсіпкерлік топ-менеджментін оқыту" құрамдауышы шеңберінде оқыту бойынша ("Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы жүргізеді):
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қатысуға өтінім;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) көрсетілетін қызметті алушының жұмыс орнынан анықтама.
"Бизнес-кеңесші" құрамдауышы шеңберінде оқыту бойынша ("Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы көрсетеді):
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қатысуға өтінім;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) көрсетілетін қызметті алушының жұмыс орнынан анықтама.
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде құжаттарды қабылдаған адамның тегін, аты-жөнін көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.";
1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті
қолдау мен дамытудың бірыңғай
бағдарламасы шеңберінде
жеке кәсіпкерлік субъектілерін
оқыту" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 1-қосымша";
2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті
қолдау мен дамытудың бірыңғай
бағдарламасы шеңберінде
жеке кәсіпкерлік субъектілерін
оқыту" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесіне субсидия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігіне субсидия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственная услуга "Обучение субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (далее – государственная услуга).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму", Национальной палатой предпринимателей "Атамекен" (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцелярией услугодателя.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности к услугодателю):
по обучению в рамках инструмента "Деловые связи" (оказываемой Национальной палатой предпринимателей "Атамекен"):
1) заявка на участие по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность услугополучателя;
3) справка с места работы услугополучателя.
по обучению в рамках компонента "Обучение топ-менеджмента малого и среднего предпринимательства" (оказываемой акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму"):
1) заявка на участие по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность услугополучателя;
3) справка с места работы услугополучателя.
по обучению в рамках компонента "Бизнес-советник" (оказываемой Национальной палатой предпринимателей "Атамекен"):
1) заявка на участие по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, удостоверяющего личность услугополучателя;
3) справка с места работы услугополучателя.
Подтверждением принятия документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы.";
правый верхний угол приложения 1 изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Обучение субъектов
частного предпринимательства
в рамках Единой программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020";
правый верхний угол приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Обучение субъектов
частного предпринимательства
в рамках Единой программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020";
в стандарте государственной услуги "Предоставление субсидирования ставки вознаграждения по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесің бір бөлігіне субсидия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі жүзеге асырады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасының (бұдан әрі – Бағдарлама) бірінші және екінші бағыттары бойынша:
осы стандартқа қосымшаға сәйкес қатысуға арналған өтініш-сауалнама;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* көшірмесі немесе анықтама (көрсетілетін қызметті алушының мөрімен/қолтаңбасымен расталған көшірме);
лицензия, егер қызмет түрі лицензияланатын болса (көрсетілетін қызметті алушының мөрімен/қолтаңбасымен расталған көшірме);
жарғы, құрылтай шарты (бір құрылтайшы болған жағдайда құрылтай шарты талап етілмейді). Акционерлік қоғам акциялар шығарылымының жиынтығын және бағалы қағаздар ұстаушылардың тізілімінен үзінді көшірмені қосымша ұсынады (тіркеушінің мөрімен/қолымен расталған көшірме;
өтініш бергенге дейінгі 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде берілген бюджетке төленетін міндетті төлемдерге берешегінің жоқтығын растайтын салық органының анықтамасы;
көрсетілетін қызметті алушыға Бағдарламаға қатысуға мүмкіндік беретін шарттарымен кредит беру немесе кредит бойынша сыйақы мөлшерлемесін төмендету мүмкіндігі туралы оң шешімі бар екінші деңгейдегі банктің/Даму банкінің хаты;
Бағдарламаның үшінші бағыты бойынша:
осы стандартқа қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің белгіленген нысаны бойынша қатысуға өтініш-сауалнама;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама;
лицензия, егер қызмет түрі лицензияланатын болса (көрсетілетін қызметті алушының мөрімен/қолтаңбасымен расталған көшірме);
жарғы, акционерлік қоғамдар акциялар шығарылымының жиынтығын және акционерлердің тізілімінен үзінді көшірме;
өтініш бергенге дейінгі 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде берілген бюджетке төленетін міндетті төлемдерге берешегінің жоқтығын растайтын салық органының анықтамасы;
экспорт режимінде тауарларды/өнімдерді шығаруды жүзеге асырған кеден органының белгілері бар кедендік жүк декларациялары;
Қазақстан Республикасы кеден шекарасының өткізу пунктінде орналасқан кеден органының белгісі бар тауарға ілеспе құжаттар;
соңғы есепті кезеңдегі валюталық түсімнің тиісті деңгейінің болуын растайтын құжаттар.
Бағдарламаға қатысуға мүмкіндік беретін шарттармен кәсіпкердің кредиті бойынша сыйақы мөлшерлемесін төмендету туралы оң шешімі бар екінші деңгейдегі банктің/Даму банкінің хаты.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.
Қолданыстағы кредит бойынша номиналды сыйақы мөлшерлемесін Бағдарламасында көзделген мөлшерге дейін төмендету үшін көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) қолдаухатпен екінші деңгейдегі банкіге, Даму банкіне, лизингтік компанияға жүгінеді.";
қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бизнестің жол картасы – 2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
бірыңғай бағдарламасы шеңберінде
кредиттер бойынша сыйақы
мөлшерлемесінің бір бөлігіне субсидия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша кепілдіктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственная услуга "Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (далее – государственная услуга).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы, (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцелярией местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы, городов областного и районного значения, районов в городе.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
По первому и второму направлениям Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (далее – Программа):
заявление-анкета на участие согласно приложению к настоящему стандарту;
свидетельство* или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копия, заверенная печатью/подписью услугополучателя;
лицензия, если вид деятельности лицензируемый (копия, заверенная печатью/подписью услугополучателя);
устав, учредительный договор (при наличии одного учредителя учредительный договор не требуется). Акционерное общество дополнительно предоставляет проспект выпуска акций и выписку из реестра держателей ценных бумаг (заверенная печатью/подписью регистратора);
справка из налогового органа об отсутствии задолженности по обязательным платежам в бюджет, выданную не позднее чем за 30 (тридцать) календарных дней до даты обращения;
письмо банка второго уровня/Банка Развития с положительным решением о возможности предоставлении кредита или понижении ставки вознаграждения по кредиту услугополучателя на условиях, позволяющих участвовать в Программе;
по третьему направлению Программы:
заявление-анкета на участие по установленной форме услугодателя согласно приложению к настоящему стандарту;
свидетельство* или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
лицензия, если вид деятельности лицензируемый (копия, заверенная печатью/подписью услугополучателя);
устав, акционерные общества предоставляют проспект эмиссии акций и выписку из реестра акционеров (копия, заверенная печатью/подписью услугополучателя);
справка из налогового органа об отсутствии задолженности по обязательным платежам в бюджет, выданную не позднее чем за 30 (тридцать) календарных дней до даты обращения;
грузовые таможенные декларации с отметками таможенного органа, осуществившего выпуск товаров/продукции в режиме экспорта;
товаросопроводительные документы с отметкой таможенного органа, расположенного в пункте пропуска на таможенной границе Республики Казахстан;
документы, подтверждающие наличие соответствующего уровня валютной выручки за последний отчетный период;
письмо банка второго уровня/Банка Развития с положительным решением о возможности понижения ставки вознаграждения по кредиту предпринимателя на условиях, позволяющих участвовать в Программе.
Подтверждением принятия документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
Для понижения номинальной ставки вознаграждения по действующему кредиту до размеров, предусмотренных Программой, услугополучатель (либо его представитель по доверенности) обращается с ходатайством в банк второго уровня, Банк Развития, лизинговую компанию.";
правый верхний угол приложения изложить в следующей редакции:
"Приложение
к стандарту государственной
услуги "Предоставление субсидирования
части ставки вознаграждения
по кредитам в рамках
Единой программы поддержки
и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020";
стандарт государственной услуги "Предоставление гарантий по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Предоставление государственных грантов в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Предоставление государственных грантов в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі жүзеге асырады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
осы стандартқа қосымшаға сәйкес гранттар беру бойынша конкурстық іріктеуге қатысуға өтінім;
заңды тұлғаны (дара кәсіпкерді) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі немесе аңықтамасы;
салық органында есепке қою туралы куәліктің (хабарламаның) көшірмесі;
салықтар, алымдар және жарналар бойынша бюджетпен есеп айырысудың жағдайы туралы анықтама;
көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасымен және көрсетілетін қызметті алушының мөрімен расталған, өтінімді беру кезіндегі жалдамалы жұмыскерлердің орташа саны туралы анықтама;
бизнес-жоба;
қызметті алушының Бағдарлама және "Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы" шеңберінде оқудан өткенін куәландыратын құжаттың көшірмесі;
заңды тұлғалар үшін жарғы көшірмесі (бар болған жағдайда);
қызмет түріне лицензия көшірмесі (егер қызмет түрі лицензияланатын болса);
көрсетілетін қызметті алушының атынан өтінім беруге құқық беретін сенімхат, сенім білдірілген тұлғаның жеке куәлігінің (заңды тұлға атынан, заңды тұлға растаған) көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.";
қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бизнестің жол картасы - 2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
бірыңғай бағдарламасы
шеңберінде мемлекеттік гранттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметі стандартына қосымша";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бизнестің жол картасы – 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету" мемлекеттік қызмет стандарты";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Государственная услуга "Предоставление государственных грантов в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (далее – государственная услуга).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцелярией местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы, городов областного и районного значения, районов в городе.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
заявка на участие в конкурсном отборе по предоставлению грантов согласно приложению к настоящему стандарту;
копия свидетельства* или справка о государственной регистрации юридического лица (индивидуального предпринимателя);
копия свидетельства (уведомления) о постановке на учет в налоговом органе;
справка о состоянии расчетов с бюджетом по налогам, сборам и взносам;
справка о средней численности наемных работников на момент подачи заявки, заверенная подписью услугополучателя и печатью услугополучателя;
бизнес-проект;
копия документа, подтверждающего прохождение услугополучателем обучения в рамках Программы и Программы занятости 2020";
копия устава для юридических лиц (при наличии);
копия лицензии на вид деятельности (если вид деятельности лицензируемый);
доверенность на право подачи заявки от имени услугополучателя, копия документа удостоверяющего личность поверенного (от имени юридического лица, заверенную юридическим лицом).
Подтверждением принятия документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы.";
правый верхний угол приложения изложить в следующей редакции:
"Приложение
к стандарту государственной услуги
"Предоставление государственных
грантов в рамках Единой программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020";
в стандарте государственной услуги "Стандарт государственной услуги "Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Стандарт государственной услуги "Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі жүзеге асырады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
еркін нысандағы қатысуға өтінім;
бизнес-жоспар;
өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды салу немесе реконструкциялау бойынша жұмыс жобасының мемлекеттік сараптама қорытындысы;
техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап етпейтін жобаларды қоспағанда, жобаның техникалық-экономикалық негіздемесі;
жоба бойынша жобалау-сметалық құжаттама.
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінде құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) құжаттардың қабылданғанын растау болып табылады.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспасөз басылымдарында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық кесiмдерiнiң эталондық бақылау банкте ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
______________ Ә.Исекешев
2016 жылғы 25 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 760 бұйрығына
қосымша
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың
бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік
субъектілеріне кредиттер бойынша кепілдіктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты

"1. Государственная услуга "Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (далее – государственная услуга).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель).";
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцелярией местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы, городов областного и районного значения, районов в городе.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
заявка на участие в произвольной форме;
бизнес-план;
заключение государственной экспертизы на рабочий проект по строительству или реконструкцию производственной (индустриальной) инфраструктуры;
технико-экономического обоснование проекта, за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования;
проектно-сметная документация по проекту.
Подтверждением принятия документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы.".
2. Департаменту развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, в информационно-правовой системе "Әділет" и эталонный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
______________А. Исекешев
25 января 2016 год
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 9 декабря 2015 года № 760
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 апреля 2015 года № 352
Стандарт государственной услуги
"Предоставление гарантий по кредитам субъектов частного
предпринимательства в рамках Единой программы поддержки
и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"

1. Жалпы ережелер
1. "Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне кредиттер бойынша кепілдіктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, облыстық және аудандық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың жергілікті атқарушы органдарының кеңсесі;
2) "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының кеңсесі (бұдан әрі – қаржы агенттігі);
3) 180 миллион (бұдан әрі – млн.) теңгеден артық емес кредиттер бойынша www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап:
1) 180 млн. теңгеден жоғары кредиттер бойынша – 15 (он бес) жұмыс күнінің ішінде.
Ұсынылған құжаттарға қатысты ескертулер және/немесе қосымша ақпарат беру қажет болған жағдайда, анықталған ескертулер және/немесе ақпаратты беру туралы сұратуды көрсетілетін қызмет беруші оларды жою және/немесе ақпарат ұсыну үшін көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
2) 180 млн. теңгеден аспайтын кредиттер бойынша қаржы агенттігі Банктен құжаттарды алған күннен бастап – 5 (бес) жұмыс күнінің ішінде;
веб-портал 180 млн. теңгеден аспайтын кредиттер бойынша қаржы агенттігі Банктен құжаттарды алған күннен бастап – 5 (бес) жұмыс күнінің ішінде.
Ұсынылған құжаттарға ескертулер болған және/немесе қосымша ақпарат беру қажет болған жағдайда, анықталған ескертулерді және/немесе ақпарат беру туралы сұратуды қаржы агенттігі 5 (бес) жұмыс күні ішінде жою және/немесе ақпарат ұсыну үшін Банкке жолдайды. Бұл ретте, қаржы агенттігі үшін жоғарыда көрсетілген құжаттарды қарау мерзімі қайтадан басталады.
3) құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты 30 (отыз) минут;
4) рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты 1 (бір) сағат.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (жартылай автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: 180 млн. теңгеден астам кредиттер бойынша Өңірлік үйлестіру кеңесі отырысы хаттамасынан үзінді көшірме/180 млн. теңгеге дейінгі кредиттер бойынша - қаржы агенттігінің алдын ала кепілдік хаты немесе уәкілетті органының қабылданған шешімін көрсете отырып, қабылданған шешім жөніндегі хабарламасы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қағаз тасығышта жүгінгенде, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Веб-портал арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" уәкілетті органның электрондық цифрлы қол таңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) расталған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление гарантий по кредитам субъектов частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы городов областного и районного значения, районов в городе;
2)канцелярию акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее – финансовое агентство);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – веб-портал) по кредитам не более 180 миллион (далее – млн.) тенге.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги.
После сдачи пакета документов услугополучателем:
1) по кредитам свыше 180 млн.тенге - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
В случаях наличия замечаний к представленным документам и/или необходимости представления дополнительной информации, услугодателем выявленные замечания и/или запрос о представлении информации направляются услугополучателю для их устранения.
2) по кредитам до 180 млн.тенге в течение 5 (пяти) рабочих дней после получения финансовым агентством документов от Банка;
- веб-портал по кредитам до 180 млн.тенге в течение 5 (пяти) рабочих дней после получения финансовым агентством документов от Банка.
В случаях наличия замечаний к представленным документам и/или необходимости представления дополнительной информации, выявленные замечания и/или запрос о представлении информации направляются Банку финансовым агентством для устранения и/или представления информации в течение 5 (пяти) рабочих дней. При этом, срок рассмотрения документов, финансовым агентством возобновляется.
3) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета
документов – 30 (тридцать) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания – 1 (один) час.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
Результат оказания государственной услуги: по кредитам свыше 180 млн. тенге – выписка из протокола заседания Регионального координационного совета/по кредитам до 180 млн. тенге – предварительное гарантийное письмо либо уведомление с указанием принятого решения уполномоченного органа финансового агентства.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
В случае обращения за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
При обращении через веб-портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного органа.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы Кепілдік беру шартына қол қойғанға дейін қаржы агенттігіне кепілдікті беру үшін кепілдік беру мерзіміне байланысты: 2 (екі) жылға дейін қоса алғанда - кепілдік беру сомасыннан 0,05 %; 2 (екі) жылдан астам - кепілдік беру сомасынан 0,1 % төлейді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі:
жергілікті атқарушы органдар – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 8.30, 9.00-ден сағат 18.00-ге, 18.30-ға, 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге, 14.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру кестесі:
жергілікті атқарушы органдар сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырады;
қаржы агенттігі сағат 13.00-ден 15.00-ге дейінгі түскі үзіліспен кестесі сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүргізіледі.
Веб-портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс күні аяқталғаннан кейін, демалыс және мейрам күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады) техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
9. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
Көрсетілетін қызметті берушіге:
180 млн. теңгеге дейінгі кредиттер бойынша:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес қатысуға арналған өтінім;
2) кәсіпкердің кепілдік сомасы есептелінген кредит алу мүмкіндігі туралы екінші деңгейдегі банктің/Даму банкінің оң шешімі бар хаты;
3) көрсетілетін қызметті алушының кредит бюросына ақпарат беруге және кредит есебін алуға келісімі (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3, 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша);
4) көрсетілетін қызметті алушының қаржы агенттігімен жеке деректерді жинауға және өңдеуге келісімі (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша);
5) кепілдікті тарту туралы шешім қабылдаған көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті органының шешімі.
180 млн. теңгеден астам кредиттер бойынша:

7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатели). Услугополучатель до подписания Договора гарантии оплачивает финансовому агентству комиссию за предоставление гарантии в зависимости от срока предоставления гарантии: до 2 (двух) лет включительно – 0,05% от суммы гарантии; свыше 2 (двух) лет – 0,1% от суммы гарантии.
8. График работы услугодателя:
местных исполнительных органов – с понедельника по пятницу с 8.30, 9.00 до 18.00, 18.30, 19.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00, 14.30 часов кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
График приема заявления и выдача результата оказания государственной услуги:
местными исполнительными органами осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
финансовым агентством осуществляется с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 15.00 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Веб-портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением технических работы (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги услугодателю:
по кредитам не более 180 млн. тенге:
1) заявление на участие согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) письмо банка второго уровня/Банка Развития с положительным решением о возможности кредитования предпринимателя с расчетом суммы гарантии;
3) согласие услугополучателя на предоставление информации в кредитное бюро и получение кредитного отчета (по формам согласно приложениям 3, 4 к настоящему стандарту государственной услуги);
4) согласие услугополучателя на сбор и обработку его персональных данных финансовым агентством (по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги);
5) решение уполномоченного органа услугополучателя, принявшего решение о привлечении гарантии.
по кредитам свыше 180 млн. тенге:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес, қатысуға өтініш;
2) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгендігі туралы куәліктің көшірмесі немесе анықтама;
3) қызмет түріне лицензияның көшірмесі (егер қызмет түрі лицензияланатын болса);
4) өтінішпен жүгінген кезде күнтізбелік 30 күн бұрын берілген, бюджетке міндетті төлемдер бойынша қарыздардың бар-жоғы туралы салық комитетінен анықтама;
5) жарғы (егер заңды тұлға-кәсіпкер акционерлік қоғам нысанында құрылған болса, акциялар эмиссиясының проспектісі мен акционерлер тізілімінен үзінді көшірме (мөртаңбамен куәландырылған көшірме/түпнұсқа) қосымша ұсынылады);
6) салық декларациясының көшірмесін немесе интернет-ресурстарда жарияланған қаржылық жағдай туралы талдау жасауға мүмкіндік беретін ақпаратты, бірінші басшысы куәландырған (заңды тұлғалар үшін) дебиторлық және кредиторлық берешектердің таратылып жазылуларымен қоса бере отырып, кәсіпкердің соңғы қаржы жылындағы қаржылық есептерінің көшірмелері;
7) кепіл сомасының есебімен қоса, кәсіпкерді кредиттеу мүмкіндігі туралы екінші деңгейдегі банктің/Даму банкінің оң шешімі бар хаты;
8) қаржы агентігінің кәсіпкерді кепілдендіру мүмкіндігі туралы оң шешімі бар хатының көшірмесі (екінші деңгейдегі банктің/Даму банкінің мөрімен куәландырылған);
9) кәсіпкердің жобасын іске асыру бойынша болжамды мерзімдер, жобаны іске асыру шарттары қамтылған бизнес-жоспары.
Веб-порталға:
180 млн. теңгеге дейінгі кредиттер бойынша:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініші;
2) кепілдік сомасын есептей отырып, кәсіпкерге кредит беру мүмкіндігі туралы оң шешімі бар екінші деңгейдегі банк/Даму банкі хатының электронды көшірмесі.
Жеке кәсіпкерлік субъектісі бойынша, оның ішінде заңды тұлғаны/жеке кәсіпкерді, қызмет түріне лицензияны (егер қызмет түрі лицензияланатын болса) мемлекеттік тіркеу туралы куәлік жөніндегі мәліметтерді және бюджетке төленетін міндетті төлемдерге берешегінің бар/жоғын туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алады.
Құжаттардың қабылдануын растау құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен инициалдары көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің/қаржы агенттігінің кеңсесіндегі тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Заңды тұлғадан портал арқылы сұрау салу берілген кезде, басшының және заңды тұлғаның барлық құрылтайшыларының міндетті келісуі талап етіледі, егер заңды тұлғаның құрылтайшысы өзге заңды тұлға болып табылса, онда құрылтайшы болып табылатын заңды тұлға басшысының келісуі талап етіледі.
Келісіу нысаны барлық қатысушылардың және басшының порталдағы жеке кабинетіне жіберіледі. Келісуді растау үшін келісу нысанына қатысушыға немесе басшыға берілген заңды тұлғаның электрондық-цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭСҚ) қол қою талап етіледі.

1) заявление на участие согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица или справки;
3) копия лицензии на вид деятельности (если вид деятельности лицензируемый);
4) справка с налогового комитета об отсутствии/наличии задолженности по обязательным платежам в бюджет, выданную не позднее чем за 30 (тридцать) календарных дней до даты обращения;
5) устав (в случае если предприниматель – юридическое лицо создано в форме акционерного общества, дополнительно представляется проспект эмиссии акций и выписка из реестра акционеров (копия, заверенная печатью/оригинал);
6) копии финансовых отчетов предпринимателя за последний финансовый год с приложением копии налоговой декларации или размещенную на интернет-ресурсах информацию, позволяющую сделать анализ о финансовом состоянии, с расшифровками дебиторской и кредиторской задолженности (в том числе суммы, даты возникновения задолженности и наименование товаров и услуг), заверенные его первым руководителем (для юридических лиц);
7) письмо банка второго уровня/Банка Развития с положительным решением о возможности кредитования предпринимателя с расчетом суммы гарантии;
8) копия письма финансового агентства с положительным решением о возможности гарантирования предпринимателя (заверенная печатью банка второго уровня/Банка Развития);
9) бизнес-план реализации проекта предпринимателя, содержащий прогнозные сроки, условия реализации проекта.
На веб-портал:
по кредитам не более 180 млн. тенге
1) заявление в форме электронного запроса, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия письма банка второго уровня/Банка Развития с положительным решением о возможности кредитования предпринимателя с расчетом суммы гарантии.
Сведения по субъекту частного предпринимательства, в том числе по свидетельству о государственной регистрации юридического лица/индивидуального предпринимателя, лицензии на вид деятельности (если вид деятельности лицензируемый) и сведения об отсутствии/наличии задолженности по обязательным платежам в бюджет услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Подтверждением принятия документов является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя/ финансового агентства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
При подаче запроса через портал от юридического лица, требуется обязательное согласование руководителя и всех учредителей юридического лица, если учредителем юридического лица является иное юридическое лицо, то требуется согласование руководителя юридического лица, являющегося учредителем.
Форма согласования направляется всем участникам и руководителю в личный кабинет на портале. Для подтверждения согласования требуется подписать форму согласования электронной цифровой подписью юридического лица, выписанной на участника или руководителя.

3. Қызмет көрсетушінің және (немесе) оның лауазымды
тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау тәртібі
10. Қызмет көрсетушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау: шағым қызмет көрсетуші басшысының атына жасалады.
Шағымның қағаз нысанында почта арқылы немесе электрондық түрде не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген қызмет көрсетушінің мекенжайы бойынша қолма қол қабылданады.
Шағымның алынғанын растау шағымды қыбалдаған адамның тегі мен инициалдары, берілген шағымға жауап алынған мерзім мен орын көрсетіле отырып, қызмет көрсетушінің кеңсесіндегі тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және уақыты) болып табылады.
Қызмет алушының шағымында:
жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), пошталық мекенжайы;
заңды тұлғаның - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және уақыты көрсетіледі.
Өтінішке қызмет алушы қол қояды.
Қызмет көрсетушінің атына келіп түскен қызмет алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қараудың нәтижесі туралы дәлелді жауап қызмет алушыға пошта арқылы жіберіледі немесе қызмет көрсетушінің кеңсесінде қолма қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, қызмет алушы мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға, сондай-ақ веб-портал арқылы электронды түрде шағым жасай алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекен-жайына келіп түскен, қызмет алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күнінің ішінде қаралады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, қызмет алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіп сотқа шағымдана алады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшелігін есепке ала отырып,
қойылатын өзге талаптар
12. Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.economy.gov.kz
2) веб-портал–www.egov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
"13. Қызмет алушы мемлекеттік қызметті ЭЦҚ болған жағдайда, электронды нысанда ала алады.
14. Қызмет алушының веб-порталдың "жеке кабинет", қызмет көрсетушінің кеңсесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.

3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) их должностных
лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба принимается в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя по адресам указанных в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя:
физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, так же в электронном виде через веб-портал.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.economy.gov.kz;
2) веб-портал – www.egov.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличии ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" веб-портала, канцелярии услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс-орталығының байланыс телефоны: 1414.
"Бизнестің жол картасы - 2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
бірыңғай бағдарламасының шеңберінде
кредиттер бойынша кепілдіктер
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ
өңірлік филиалының директоры
_________________________________________________
Жеке кәсіпкер "_________"/ заңды тұлғаның басшысы
(Шаруа қожалығы, Жауапкершілігі шектеулі
серіктестік және басқа) _________
ӨТІНІШ
Мен, ________(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) – бұдан
әрі – заңды тұлғаның/дара кәсіпкердің басшысы), келесілерді
хабарлаймын: _____201_ ж. "Банктің атауы" акционерлік қоғамның
уәкілетті органы "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен
дамытудың бірыңғай бағдарламасының шеңберінде жылдық ___ %, ___ ай
мерзімге, ___ теңге мөлшерінде кредит желісін ашу/банктік қарыз беру
туралы оң шешім қабылдаған.
Кредиттеу мақсаты ____________________________________________.
Кредит желісі/ банктік қарыз шарты бойынша қамтамасыз ету
ретінде мен келесі мүлікті ұсындым:
1) ___________________________________________________________,
(объектінің атауы, жалпы аумағы, салынған жылы, орналасқан
жері, теңгемен нарықтық құны)
2) ___________________________________________________________,
(автокөлік құралы, шығарылған жылы, ТЖ сәйкес сипаттамалары,
теңгемен нарықтық құны).
3) _____________________________________________________.
басқа мүлік (атауын, сипаттамаларын, орналасқан жерін және
т.б. көрсете отырып)
Жоғарыда аталғандардың негізінде, Сізден _____________ теңге
мөлшерінде ______ айға дейін мерзімге кепілдік беру мүмкіндігін
қарастыруды өтінемін. Бекітілген кредит желісінің/банктік қарыздың
шегінде кредиттер берілмегендігін хабарлаймын.
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы "банктің
атауы" акционерлік қоғамына кепілге берілген мүлікке, сондай-ақ
"банктің атауы" акционерлік қоғамы алдындағы міндеттемелерді
қамтамасыз ету болып табылмайтын мүлік бойынша талаптарды қоюға
келісімімді беремін.
Кепілдік шартына қол қойылғанға дейін кепілдік сомасынан ___%
мөлшерде кепілдікті беру үшін комиссияны төлеуге кепілдік беремін.
Жеке кәсіпкер/
заңды тұлға басшысының лауазымы ___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) Мөр орны
(қолтаңба)
Ескертпе: Электрондық өтінімді портал арқылы берген жағдайда,
өтініш порталда көрсетілген нысан бойынша толтырылады
"Бизнестің жол картасы - 2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
бірыңғай бағдарламасы шеңберінде
кредиттер бойынша кепілдіктер
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Қайда___________________әкімдігі
Кімнен ___________________
№ өтініш
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ______ жылғы ____ № _________
қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол қартасы 2020" бизнесті қолдау
мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы (бұдан әрі - Бағдарлама)
шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша
кепілдік беру қағидаларына сәйкес ___________ бойынша өңірлік
үйлестіру кеңесінің қарауына Бағдарлама шеңберінде төмендегіге сәйкес
"________" акционерлік қоғамы алдындағы кредитке ішінара кепілдік
беру туралы мәселені енгізуге бастамашылық етуіңізді сұраймын:

15. Контактный телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к Стандарту государственной услуги
"Предоставление гарантий
по кредитам в рамках
Единой программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020"
Директору регионального филиала
АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
____________________
от Индивидуального предпринимателя ______________/ от руководителя
юридического лица (Крестьянское хозяйство, Товарищество с
ограниченной ответственностью и другое) ______
ЗАЯВЛЕНИЕ
Я, ___________________________________________________________,
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) – далее руководителя
юридического лица/индивидуального предпринимателя)
сообщаю следующее: что ________ 20 ___ года Уполномоченный
орган акционерного общества "наименование банка"
_____________________________________________________________________
принял положительное решение об открытии кредитной
линии/предоставлении банковского займа в размере _________ тенге,
сроком на _____ месяцев, под ____ % годовых в рамках Единой программы
поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020".
Цель кредитования ____________________________________________.
Обеспечением по кредитной линии/договору банковского займа мною
было предоставлено следующее имущество:
1) ___________________________________________________________,
(наименование объекта, общая площадь, год постройки,
месторасположение, рыночная стоимость в тенге)
2) ___________________________________________________________,
(автотранспортное средство, год выпуска, характеристики
согласно ТС, рыночная стоимость в тенге)
3) ___________________________________________________________.
другое имущество (с указанием в том числе, наименования,
характеристик, места нахождения и другое)
На основании изложенного прошу Вас рассмотреть возможность
предоставления гарантии в размере ___________________ тенге, сроком
до _____ месяцев. Сообщаю, что в рамках утвержденной кредитной
линии/банковского займа кредиты не предоставлялись.
Предоставляю акционерному обществу "Фонд развития
предпринимательства "Даму" согласие на предъявление требования к
имуществу, переданному в залог в акционерное общество "наименование
Банка", а также по имуществу, не являющимся обеспечением обязательств
перед акционерным обществом "наименование Банка".
Гарантирую оплату комиссии за предоставление гарантии в
размере ___ % от суммы гарантии до подписания Договора гарантии.
Индивидуальный предприниматель/
Должность руководителя юридического лиц
________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) Место печати (подпись)
Примечание: В случае подачи электронной заявки через портал,
заявление оформляется по форме указанной на портале
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги
"Предоставление гарантий
по кредитам в рамках
Единой программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020"
Куда: Акимат
От кого: ____________
Заявление №
В соответствии с Правилами гарантирования по кредитам субъектов
частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденными
постановлением Правительства Республики Казахстан № __________ от
________ г. (далее – Программа), прошу Вас инициировать вынесение
вопроса на рассмотрение Регионального координационного совета по
____, о рассмотрении возможности частичного гарантирования кредита
перед Акционерное общество "__________" в рамках Программы согласно
нижеследующему:

1. Қатысушы туралы мәліметтер
Жеке кәсіпкерлік субъектінің атауы
Құрылтайшы (лар) туралы деректер
Заңды мекенжайы
Нақты мекенжайы
Пошталық мекенжайы
Мемлекеттік тіркелген/қайта тіркелген күні
Мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы куәлік нөмірі
Қызмет түрлері
Жетекшілік ететін ведомство, холдинг немесе негізгі компания
БСН/ЖСН
Жұмыс тәжірибесі
2. Басшылық
Бірінші басшы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Лауазымы
Жұмыс/үй тел.
Туған жылы мен жері
Жеке куәлігінің нөмірі, сериясы, берілген күні
Тұратын (нақты) жері
Тіркелген жері
Жұмыс тәжірибесі
Бас бухгалтер
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жұмыс/үй тел.
Туған жылы мен жері
Жеке куәлігінің нөмірі, сериясы, берілген күні
Тұратын (нақты) жері
Тіркелген жері
Жұмыс тәжірибесі
Байланыс жасайтын адам
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы, телефоны)
3. Меншік иелері
(құрылтайшы, қатысушылар, АҚ үшін - акциялардың 5 % және
одан көп пайызына иелік ететін акционерлер)
Атауы/ Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
%
Деректемелері
4. Ағымдағы қызмет туралы ақпарат
Сала (ЭҚЖЖ сәйкес)
Кіші сала (ЭҚЖЖ сәйкес)
Өнімдер мен көрсетілетін қызметтер түрлері
Жылдық айналым
Соңғы есепті күнге пайда немесе шығын
Жұмыскерлердің нақты саны
оның ішінде әйелдер
Жобаның атауы (қысқаша сипаты)
Жобаның іске асырылатын жері (облыс, қала)
Жұмыс орындарының саны
5. Банктік шоттар туралы ақпарат
Банктік деректемелер (қызмет көрсететін барлық банктердегі
ағымдағы және жинақ шоттарының барлығын көрсету керек):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Кредиттік тарих
Заңды тұлға жұмысының процесінде пайдаланылған банктік
қарыздардың өтелгендері, сонымен қатар қазіргі уақытта
өтелмегендерінің барлығы көрсетіледі.
Кредитор
Сомасы
Берілген күні
Сыйақыны өтеу шарттары
Негізгі борышты өтеу шарттары
Банктік қарыз шарты бойынша өтеу мерзімі
Нақты өтеу мерзімі
1.
2.
7. Қолданыстағы кредиттер туралы ақпарат
Күні және валюта бағамы: ____ /_____
Банк
Банктік қарыз шартының деректемелері (№, күні)
Сыйақы мөлшерлемесі, % теңге
Кредит сомасы, берешек қалдығы, теңге
Негізгі борыш бойынша аяқталатын күн
Кредит валютасы
Кредит мерзімі
Кредит мақсаты (қысқаша сипаты)
8. Басқа мемлекеттік бағдарламаларға және жеке кәсіпкерлік
субъектілеріне қатысты қолданылатын мемлекеттік қолдау
шараларына қатысу туралы ақпарат
Мемлекеттік бағдарлама /мемлекеттік қолдау шарасының атауы
Мемлекеттік органның, ұлттық қордың/холдингтің атауы
Қосымша ақпарат
1.
2.

1. Сведения об участнике
Наименование Субъекта частного предпринимательства
Данные об учредителе (-ях)
Юридический адрес
Фактический адрес
Почтовый адрес
Дата государственной регистрации/ перерегистрации
Номер свидетельства о государственной регистрации/перерегистрации
Виды деятельности
Курирующее ведомство, холдинг или материнская компания
БИН/ИИН
Опыт работы
2. Руководство
Первый руководитель
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон рабочий/домашний
Год и место рождения
Номер, серия, дата выдачи документа удостоверяющего личность
Место жительства (фактическое)
Прописка
Опыт работы
Главный бухгалтер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон рабочий/домашний
Год и место рождения
Номер, серия, дата выдачи документа удостоверяющего личность
Место жительство (фактическое)
Место регистрации (прописка)
Опыт работы
Контактное лицо
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, телефон)
3. Собственники
(учредитель, участники, для Акционерного общества - акционеры, владеющие 5 и более процентами акций).
Наименование / Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
%
Реквизиты
4. Информация о текущей деятельности
Отрасль (согласно ОКЭД)
Подотрасль (согласно ОКЭД)
Виды продукции и услуг
Годовой оборот
Прибыль или убыток на последнюю отчетную дату
Фактическая численность работников
из них женщин
Наименование Проекта (краткое описание)
Место реализации Проекта (область, город)
Количество рабочих мест
5. Информация о банковских счетах
Банковские реквизиты (указать все текущие и сберегательные
счета во всех обслуживающих банках):
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
6. Кредитная история
Указываются все банковские займы, использовавшиеся в процессе
работы юридического лица, как погашенные, так и непогашенные в настоящее время.
Кредитор
Сумма
Дата выдачи
Условия погашения вознаграждения
Условия погашения основного долга
Срок погашения по договору банковского займа
Дата фактического погашения
1.
2.
7. Информация о действующих кредитах
Дата и курс валюты:______________ / ______________
Банк
Реквизиты договора банковского займа (№, дата)
Ставка вознаграждения,%
Сумма кредита,тенге
Остаток задолженности по основному долгу, тенге
Валюта кредита
Дата окончания срока кредита
Цель кредита (краткое описание)
8. Информация об участии в других государственных программах и
применяемых в отношении субъекта частного предпринимательства
мерах государственной поддержки
Наименование государственной программы/меры государственной поддержки
Наименование государственного органа, национального фонда/холдинга
Дополнительная информация
1.
2.

9. Кепілдіктер мен келісімдер
Осы өтініште көрсетілген барлық деректер мен ақпарат анық болып
табылатынына және шындыққа толық сәйкес келетініне кепілдік беремін,
көрсетілген деректер мен ақпараттың дұрыс еместігі анықталған
жағдайда, осы өтініш көрсетілген деректердің анық еместігін растайтын
мәліметтер анықталған кез келген кезеңде кері қайтарылуы мүмкін
екендігімен келісемін.
Осы арқылы жергілікті атқарушы органға осы өтініште көрсетілген
мәліметтер мен ақпаратты мүдделі үшінші тұлғаларға беруге сөзсіз
келісім беремін.
Қосымшалар:
Осы Келісімде көзделген құжаттар тізбесі.
_________________(Тегі, аты, әкесінің аты бар болған жағдайда)
(қолы) күні
"Бизнестің жол картасы-2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
бірыңғай бағдарламасы шеңберінде
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне
кредиттер бойынша кепілдіктер
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Кредиттік тарих субъектісінің
кредиттік есепті алушыға кредиттік есепті беруге
келісімі
____жылғы "__"________
жергілікті уақыт ___ сағат ___ минут
Жеке тұлға үшін
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні және жері,
тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі және күні)
Заңды тұлға үшін
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(толық атауы, орналасқан жері, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу)
туралы куәлікке немесе анықтамаға сәйкес тіркеу
нөмірі немесе оның мемлекеттік тіркелуі жөніндегі заңнама бойынша
заңды тұлғаны сәйкестендіру үшін ресми қолданылатын басқа
сәйкестендіру нөмірі)
кредиттік бюродағы оның мүліктік сипаттағы қаржылық және басқа
міндеттемелеріне қатысты ақпарат және келешекте кредиттік бюроға
түсетін ақпарат осы келісімді қабылдаған кредиттік бюродан ақпаратты
алушыға ашылатындығына осы келісімді береді.
_____________________________________________________________________
(Кәсіпкердің мөрі және қолтаңбасы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін: өз жеке қолымен тегі, аты, әкесінің аты (егер бар
болса), жеке қолтаңбасы қойылады;
заңды тұлға үшін: заңды тұлғаның
атауы көрсетіледі, егер тұлға заңды тұлғаның атынан сенімхат
негізінде әрекет ететін болса, сенімхаттың деректемелерін көрсете
отырып, сенімхат түпнұсқасын қоса беріп, заңды тұлға осы келісімге
қол қоюға уәкілеттік берген тұлғаның қолтаңбасы қойылады)
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
_____________________________________________________________________
Филиал директорының Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
(мөр және қолтаңбасы)
_____________________________________________________________________
(осы келісімді қабылдаған ұйымның атауы; осы келісімді қабылдауға
Уәкілетті тұлғаның тегі, аты-жөні және қолтаңбасы).
"Бизнестің жол картасы - 2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай
бағдарламасы шеңберінде
жеке кәсіпкерлік субъектілерінің
кредиттері бойынша кепілдіктер
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Кредиттік тарих субъектісінің өзі туралы
ақпаратты кредиттік бюроларға беруге
келісуі
____жылғы "__"_______
жергілікті уақыт ___ сағат __ минут
Жеке тұлға үшін
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), туған күні және жері,
тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі және күні)
Заңды тұлға үшін
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(толық атауы, орналасқан жері, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу
(қайта тіркеу)
туралы куәлікке немесе анықтамаға сәйкес тіркеу
нөмірі немесе оның мемлекеттік тіркелуі жөніндегі заңнама
бойынша заңды тұлғаны сәйкестендіру үшін ресми қолданылатын
басқа сәйкестендіру нөмірі)
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қағамындағы бар өзінің
қаржылық және мүліктік сипаттағы басқа да міндеттемелеріне қатысты
өзі туралы ақпараттың
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ақпарат көзінің (дерінің) атауын көрсету. Егер барлық ықтимал
көздерден ақпаратты беруге келісім берілетін болса, бұл туралы
"барлық ықтимал ақпарат көздерінде" 1 белгісін жасау қажет).
және болашақта көрсетілген көзге(дерге) түсетін
_____________________________________________________________________
(Кәсіпкердің мөрі және қолтаңбасы)
(болашақта түсетін ақпаратты ашуға келісім берген жағдайда, қолтаңба
қою қажет;
болашақта түсетін ақпаратты ашумен келіспеген жағдайда, сызық қою
қажет),
барлық кредиттік бюроларға (егер осы келісімді ресімдеп отырған

9. Гарантии и согласия
Гарантирую, что все данные и информация, указанные в настоящем
заявлении, являются достоверными и полностью соответствуют
действительности, согласен с тем, что в случае выявления
недостоверности указанных данных и информации, настоящее заявление
может быть отклонено на любом этапе, когда будут выявлены сведения,
подтверждающие недостоверность указанных данных.
Настоящим предоставляю безотзывное согласие местному
исполнительному органу на представление указанных в настоящем
заявлении сведений и информации заинтересованным третьим лицам.
Приложения:
Перечень документов, предусмотренных настоящим Соглашением.
________________(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
(подпись) Дата
Приложение 3
к Стандарту государственной
услуги "Предоставление гарантий по
кредитам субъектов
частного предпринимательства
в рамках Единой программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020"
Согласие
субъекта кредитной истории на выдачу кредитного отчета
получателю кредитного отчета
"___" __________ _____ года местное время_____ часов_____ минут
Для физического лица
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения,
место жительства, номер и дата документа, удостоверяющего личность)
Для юридического лица
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование, место нахождения, регистрационный номер в
соответствии со справкой или свидетельством о государственной
регистрации (перерегистрации) юридического лица или иной
идентификационный номер, официально используемый для идентификации
юридического лица по законодательству его государственной
регистрации)
дает настоящие согласие в том, что информация о нем, касающаяся его
(ее) финансовых и других обязательств имущественного характера,
находящаяся в кредитных бюро и которая поступит в кредитные бюро в
будущем, будет раскрыта получателю информации из кредитного(ых)1
бюро, принявшему (их) настоящее согласие
__________________________________________________________________
(печать и подпись Предпринимателя)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(для физического лица: собственноручно указывается фамилия, имя и
отчество (если имеется), проставляется личная подпись;
для юридического лица: указывается наименование юридического
лица, проставляется подпись лица, уполноменного юридическим лицом на
подписание настоящего согласия, с указанием реквезитов доверенности,
если лицо действует от имени юридического лица на основании
доверености, с приложением подлинника доверенности)
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
__________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) директор филиала (печать
и подпись)
__________________________________________________________________
(наименование организации, принявшей настоящее согласие: фамилия,
инициалы и подпись лица, уполномоченного принимать настоящее
согласие).
Приложение 4
к Стандарту государственной
услуги "Предоставление гарантий по
кредитам субъектов
частного предпринимательства
в рамках Единой программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020
Согласие
субъекта кредитной истории на предоставление
информации о нем в кредитные бюро
"___" __________ _____ года местное время_____ часов_____ минут
Для физического лица
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения,
место жительства, номер и дата документа, удостоверяющего личность)
Для юридического лица
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование, место нахождения, регистрационный номер в
соответствии со справкой или свидетельством о государственной
регистрации (перерегистрации) юридического лица или иной
идентификационный номер, официально используемый для идентификации
юридического лица по законодательству его государственной
регистрации)
дает настоящее согласие в том, что информация о нем, касающаяся его
(ее) финансовых и других обязательств имущественного характера,
находящаяся в Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства
"Даму"
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать наименование источника(ов) информации. В случае если
согласие дается на предоставление информации из всех возможных
источников, необходимо сделать об этом отметку – "во всех возможных
источниках информации")1
и которая поступит в указанный (ые) источник (и) в будущем
__________________________________________________________________
(печать и подпись Предпринимателя)
(в случае согласия на раскрытие информации, которая поступит в
будущем, необходимо поставить подпись;
в случае несогласия с раскрытием информации, которая поступит в
будущем, необходимо поставить прочерк),
будет предоставлена во все кредитные бюро (если поставщик информации,
оформляющий настоящее согласие, предоставляет информацию во все
кредитные бюро на территории Республики Казахстан в соответствии с

ақпаратты жеткізуші Кредиттік бюро туралы Заңның 23-бабының 1 және 2
тармақтарына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағындағы барлық
кредиттік бюроларға жіберсе) немесе кредиттік бюроға берілетін
болады
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(егер осы келісімді ресімдеп отырған ақпаратты жеткізуші Кредиттік
бюро туралы Заңның 23-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының
аумағындағы барлық кредиттік бюроларға жіберуге міндетті емес
болса, кредиттік бюроның атауын көрсетуі керек).
_____________________________________________________________________
(Кәсіпкердің мөрі және қолтаңбасы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін: өз жеке қолымен тегі, аты, әкесінің аты (егер бар
болса) көрсетіледі, жеке қолтаңбасы қойылады;
заңды тұлға үшін: заңды тұлғаның атауы көрсетіледі, егер тұлға заңды
тұлғаның атынан сенімхат негізінде әрекет ететін болса, сенімхаттың
деректемелерін көрсете отырып, сенімхат түпнұсқасын қоса беріп, осы
келісімге қол қоятын заңды тұлғаның уәкілеттік берілген тұлғасының
қолтаңбасы қойылады)
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
_____________________________________________________________________
Филиалдың директорының Тегі, аты, әкесінің аты (мөрі және қолтаңбасы)
_____________________________________________________________________
(осы келісімді қабылдаған ұйымның атауы; осы келісімді қабылдауға
уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және қолтаңбасы).
"Бизнестің жол картасы - 2020"
бағдарламасы шеңберінде
кредиттер бойынша кепілдіктер
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
Дербес деректер субъектісінің "Даму" кәсіпкерлікті дамыту
қоры" акционерлік қоғамының оның дербес деректерін жинауына
және өңдеуіне келісімі
"___"___________жыл жергілікті уақыт ____сағат ____минут
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса), туған күні және жері)
_____________________________________________________________________
(тұрғылықты жері, тіркеу орны бойынша мекенжайы)
_____________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі және күні)
Оның қаржылық және басқа мүліктік сипаттағы міндеттемелеріне қатысты
ақпаратты, оның ішінде "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік
қоғамы (бұдан әрі - Қор) болашақта келіп түсетін ақпаратты қоса
алғанда, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан
Республикасының 2013 жылғы 21 мамырдағы № 94-V Заңына сәйкес оның
дербес деректерін жинауға және өңдеуге осы келісімін береді _________
(қолы)
(болашақта келіп түсетін ақпаратты ашуға келісім берген жағдайда,
қолтаңбасын қою қажет; болашақта келіп түсетін ақпаратты ашуға
келісімін бермеген жағдайда, сызық қою қажет),
_____________________________________________________________________
туралы мәселені қарастыруға байланысты
(тартылатын кредит бойынша міндеттемелерді орындауды қамтамасыз ету
ретінде Қордың ішінара кепілдік беруі туралы мәселені)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (егер бар болса) өз қолымен көрсетіледі,
жеке қолтаңбасы қойылады)
_____________________________________________________________________
(осы келісімді қабылдаған құрылымдық бөлімшенің/өңірлік филиалдың
атауы)
_____________________________________________________________________
(берілген келісімді қабылдауға уәкілеттік берілген тұлғаның тегі,
инициалдары мен қолтаңбасы)

пунктами 1 и 2 статьи 23 Закона о кредитных бюро) или в кредитные
бюро
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать наименование кредитных бюро, если поставщик информации,
оформляющий настоящее согласие, не обязан предоставлять информацию во
все кредитные бюро на территории Республики Казахстан в соответствии
со статьей 23 Закона о кредитных бюро).
__________________________________________________________________
(печать и подпись Предпринимателя)
__________________________________________________________________
(для физического лица: собственноручно указывается фамилия, имя и
отчество (если имеется), проставляется личная подпись;
для юридического лица: указывается наименование юридического лица,
проставляется подпись лица, уполномоченного юридическим лицом на
подписание настоящего согласия, с указанием реквизитов доверенности,
если лицо действует от имени юридического лица на основании
доверенности, с приложением подлинника доверенности)
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
__________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) директора филиала (печать
и подпись)
__________________________________________________________________
(наименование организации, принявшей настоящее согласие; фамилия,
инициалы и подпись лица, уполномоченного принимать настоящее
согласие).
Приложение 5
к Стандарту государственной
услуги "Предоставление гарантий по
кредитам субъектов
частного предпринимательства
в рамках Единой программы
поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020
Согласие
субъекта персональных данных
на сбор и обработку его персональных данных
Акционерным обществом "Фонд развития предпринимательства "Даму"
"___"___________ года местное время ____часов____минут
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и место рождения)
__________________________________________________________________
(место жительства, адрес по месту регистрации)
__________________________________________________________________
(номер и дата документа, удостоверяющего личность)
дает настоящее согласие на сбор и обработку его персональных данных,
в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных
и их защите", № 94-V ЗРК от 21.05.2013 года, включая информацию
касающуюся его (ее) финансовых и других обязательств имущественного
характера, в том числе информации, которая поступит в Акционерное
общество "Фонд развития предпринимательства "Даму" (далее-Фонд) в
будущем ______________
(подпись)
(в случае согласия на раскрытие информации, которая поступит в
будущем, необходимо поставить подпись; в случае несогласия с
раскрытием информации, которая поступит в будущем, необходимо
поставить прочерк),
в связи с рассмотрением вопроса о предоставлении Фондом частичной
гарантии в качестве обеспечения исполнения обязательств по
привлекаемому кредиту
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(собственноручно указывается фамилия, имя и отчество (при его
наличии), проставляется личная подпись)
__________________________________________________________________
(наименование структурного подразделения/ регионального филиала,
принявшего настоящее согласие)
__________________________________________________________________
(фамилия, инициалы и подпись лица, уполномоченного принимать
настоящее согласие)