"Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ банктер бағалы қағаздар рыногында жүзеге асыратын қызметті, банктік және өзге операцияларды лицензиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 121 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 242 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 9 наурызда № 13423 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ банктер бағалы қағаздар рыногында жүзеге асыратын қызметті, банктік және өзге операцияларды лицензиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі № 121 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4718 тіркелген, 2007 жылғы маусымда Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ банктер бағалы қағаздар рыногында жүзеге асыратын қызметті, банктік және өзге операцияларды лицензиялау ережесінде:
4-тармақта:
1) тармақшаның бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) құрылтайшылар-жеке тұлғалар үшін – Ережеге 1-қосымшаға сәйкес құрылтайшы-жеке тұлға туралы мәліметтер, сондай-ақ құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есептерді жүргізу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган берген осы тұлғада заңнамамен белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылығының жоқтығын растайтын құжатты қоса бере отырып, Банктер туралы заңның 24-бабы 1-тармағының г-1) тармақшасы екінші абзацының талаптарын орындағаны туралы ақпарат (аталған құжатты беру күні өтінішті берген күннің алдындағы үш айдан аспайтын мерзімді құрайды).";
2) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ережеге 2-қосымшаға сәйкес құрылтайшы-заңды тұлға туралы мәліметтер, оларға заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі немесе анықтама және құрылтай құжаттарының (жарғының, құрылтай шартының) нотариалды куәландырылған көшірмелері қоса беріледі;";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 121 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, а также лицензирования банковских и иных операций, деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 242. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 марта 2016 года № 13423. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 121 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, а также лицензирования банковских и иных операций, деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 4718, опубликованное в июне 2007 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах выдачи разрешения на открытие банка, а также лицензирования банковских и иных операций, деятельности на рынке ценных бумаг, осуществляемых банками, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 4:
абзац первый подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"1) для учредителей - физических лиц - сведения об учредителе - физическом лице согласно приложению 1 к Правилам, а также информацию о выполнении требований абзаца второго подпункта г-1) пункта 1 статьи 24 Закона о банках с приложением документа, подтверждающего отсутствие у данного лица непогашенной или неснятой в установленном законодательством порядке судимости, выданного уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (дата выдачи указанного документа составляет не более трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства).";
абзац второй подпункта 2) изложить в следующей редакции:
"сведения об учредителе - юридическом лице согласно приложению 2 к Правилам, к которым прилагаются нотариально засвидетельствованная копия свидетельства или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица и нотариально засвидетельствованные копии учредительных документов (устава, учредительного договора);";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Банктің басшы қызметкерлері лауазымына кандидаттар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7561 тіркелген "Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 95 қаулысында белгіленген нысан бойынша жасалады.";
18-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Жаңадан құрылған банк уәкілетті органға депозиттерді қабылдау, жеке тұлғалардың банк шоттарын ашу және жүргізу операцияларын қоспағанда (осы ерекшелік жаңадан құрылған еншілес банкке қолданылмайды), Банктер туралы заңның 26-бабы 2-тармағының 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) тармақшаларында көзделген құжаттарды қоса бере отырып, Ереженің 7, 7-1-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша банктік және өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру туралы өтінішін береді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Уәкілетті орган банкке банктік және өзге операциялардың қосымша түрлеріне, сондай-ақ бағалы қағаздар нарығындағы қызметтің шағын түрлеріне лицензия беру туралы шешім қабылдаған жағдайда, банкке банктік және өзге операциялардың қосымша түрлерін, сондай-ақ бағалы қағаздар нарығындағы қызметтің шағын түрлерін енгізумен қатар жаңа лицензия беріледі. Банктің бұрынғы лицензиясы уәкілетті органға қайтарылуға жатады.";
21-тармақ алынып тасталсын;
23-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Бағалы қағаздар нарығындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар банк үшін бағалы қағаздар нарығындағы қызметтің қосымша шағын түрін жүзеге асыруға лицензия алудың талаптары мыналар болып табылады:";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Банкке банктік және өзге операциялардың барлық және жекелеген түрлерін, сондай-ақ бағалы қағаздар нарығындағы қызметтің барлық және жекелеген шағын түрлерін жүргізуге берілген лицензияның қолданылуын тоқтата тұру не тоқтату";
30-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Банк уәкілетті органға банктік немесе өзге де операцияларды жүргізуге берілген лицензияның қолданылуын және (немесе) бағалы қағаздар нарығындағы қызметті тоқтату және (немесе) лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) банк қызметінің шағын түрлерін алып тастау туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда, банк акционерлердің жалпы жиналысының шешімі негізінде операциялардың барлық түрлері және (немесе) қызметтің шағын түрлері (банк уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) немесе алып тасталуға тиіс операцияның түрі және (немесе) қызметтің шағын түрі бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан кейін уәкілетті органға күнтізбелік отыз күн ішінде уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауына байланысты лицензияның қолданылуын тоқтатуға және (немесе) лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастауға өтініш береді.";

"5. Сведения о кандидатах на должности руководящих работников банка составляются по форме, установленной в постановлении Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 95 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов и перечня документов, необходимых для получения согласия", зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7561.";
часть первую пункта 18 изложить в следующей редакции:
"18. Вновь созданный банк обращается в уполномоченный орган с заявлением о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций, за исключением операции по приему депозитов, открытию и ведению банковских счетов физических лиц (данное исключение не распространяется на вновь созданный дочерний банк), по форме согласно приложениям 7, 7-1 к Правилам, приложив к нему документы, предусмотренные подпунктами 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) пункта 2 статьи 26 Закона о банках.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. В случае принятия уполномоченным органом решения о выдаче банку лицензии на дополнительные виды банковских и иных операций, а также подвиды деятельности на рынке ценных бумаг, банку выдается новая лицензия с включением в нее дополнительных видов банковских и иных операций, а также подвидов деятельности на рынке ценных бумаг. Прежняя лицензия банка подлежит возврату в уполномоченный орган.";
пункт 21 исключить;
абзац первый пункта 23 изложить в следующей редакции:
"23. Условиями получения лицензии для осуществления дополнительного подвида деятельности на рынке ценных бумаг для банка, имеющего лицензию на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, являются:";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"6. Приостановление либо прекращение действия лицензии банка на проведение всех или отдельных видов банковских и иных операций, а также всех или отдельных подвидов деятельности на рынке ценных бумаг";
часть первую пункта 30 изложить в следующей редакции:
"30. При добровольном обращении банка в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии на проведение банковских или иных операций и (или) деятельности на рынке ценных бумаг и (или) исключении из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности банк на основании решения общего собрания акционеров в течение тридцати календарных дней после исполнения всех обязательств по всем видам операций и (или) подвидам деятельности (в случае добровольного обращения банка в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии) или виду операции и (или) подвиду деятельности, подлежащему исключению, обращается в уполномоченный орган с заявлением на прекращение действия лицензии в связи с добровольным обращением в уполномоченный орган и (или) исключение из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности.";

30-1 және 30-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"30-1. Банк уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату және (немесе) лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау жөнінде ерікті түрде өтініш жасағаны туралы ақпаратты уәкілетті органға өтініш берген күнге дейін күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей, Қазақстан Республикасының барлық аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде жариялайды.
30-2. Банктің бірінші басшысы қол қойған уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауына байланысты лицензияның қолданылуын тоқтату, лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау өтініші уәкілетті органға Ережеге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады. Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы (операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау кезінде);
2) банк акционерлерінің жалпы жиналысының уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату, лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау жөнінде ерікті түрде өтініш жасау туралы шешімі;
3) бас банк пен еншілес банк арасында жасалған, активтер мен міндеттемелерді бірмезгілде беру туралы шарттың түпнұсқасы қоса берілетін, Банктер туралы заңның 61-4-бабының 7-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, операциялардың барлық түрлері және (немесе) қызметтің шағын түрлері (уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) немесе алып тасталуға тиіс операцияның және (немесе) қызметтің шағын түрі бойынша міндеттемелердің және қолданыстағы шарттардың жоқтығы туралы банктің кепілдік-хаты;
4) өтініш жіберу күнінің алдындағы күнге жасалған бухгалтерлік баланс және оған түсіндірме жазба. Бухгалтерлік балансқа түсіндірме жазбада кредиторлық берешек сомасы мен олардың туындау негіздемелерін көрсете отырып, банктің кредиторлары (олар болған жағдайда) туралы ақпарат ашып көрсетіледі;
5) "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының орталық депозитарийдің есепке алу жүйесіндегі жеке шотты және банктің жеке шотындағы барлық қосалқы шоттарды жабу туралы хаты немесе "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының банктің атына ашылған жеке шотқа "жоғалған клиент" мәртебесін беру туралы ақпараты;
6) "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының депозитарлық қызмет көрсету шартын, ағымдағы шот шартын және факсимильдік хабарламалар түрінде операциялық құжаттарды қабылдау мен беру туралы шартты (уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) бұзу туралы хаты;

пункты 30-1 и 30-2 изложить в следующей редакции:
"30-1. Информация о добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии и (или) исключении из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности публикуется банком в периодических печатных изданиях на казахском и русском языках, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, не позднее шестидесяти календарных дней до даты подачи заявления в уполномоченный орган.
30-2. Заявление на прекращение действия лицензии в связи с добровольным обращением в уполномоченный орган, исключение из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности, подписанное первым руководителем банка, представляется в уполномоченный орган по форме согласно приложению 9 к Правилам. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) оригинал документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора (при исключении отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности);
2) решение общего собрания акционеров банка о добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии, исключении из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности;
3) письмо - гарантия банка об отсутствии обязательств и действующих договоров по всем видам операций и (или) подвидам деятельности (при добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии) или виду операции и (или) подвиду деятельности, подлежащему исключению, за исключением случая, предусмотренного пунктом 7 статьи 61-4 Закона о банках, при котором прилагается оригинал договора об одновременной передаче активов и обязательств, заключенного между родительским и дочерним банками;
4) бухгалтерский баланс и пояснительная записка к нему, составленные на день, предшествующий дню направления заявления. В пояснительной записке к бухгалтерскому балансу раскрывается информация о кредиторах банка (при их наличии) с указанием сумм кредиторской задолженности и основаниях их возникновения;
5) письмо Акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о закрытии в системе учета центрального депозитария лицевого счета и всех субсчетов на лицевом счете банка или информация от Акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о присвоении лицевому счету, открытому на имя банка, статуса "потерянный клиент";
6) письмо Акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" о расторжении договора депозитарного обслуживания, договора текущего счета и договора о приеме и выдаче операционных документов в виде факсимильных сообщений(при добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии);

7) "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының алдында қызметтің барлық шағын түрлері (уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) немесе лицензиядан алынуға тиіс қызметтің шағын түрі бойынша берешектің жоқ екені туралы "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының хаты.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 5) және 6) тармақшаларында көзделген құжаттар бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға берілген лицензияның қолданылуын тоқтату кезінде ұсынылады, осы тармақтың бірінші бөлігінің 7) тармақшасында көзделген құжат бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыруға берілген лицензияның қолданылуын тоқтату және (немесе) лицензиядан трансфер-агент қызметін қоспағанда, бағалы қағаздар нарығындағы қызметтің жекелеген шағын түрін алып тастау кезінде ұсынылады.";
30-3-тармақтың бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
"30-3. Уәкілетті орган лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау өтінішін Ереженің 30-2-тармағында көрсетілген, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес ресімделген құжаттарды алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде қарайды.";
30-4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30-4. Уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасау, лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастау мынадай талаптар орындалған кезде жүргізіледі:
1) Ереженің 30-2-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсыну;
2) ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігі;
3) операциялардың барлық түрлері және (немесе) қызметтің шағын түрлері (уәкілетті органға лицензияның қолданылуын тоқтату туралы ерікті түрде өтініш жасаған жағдайда) немесе алып тасталуға тиіс операция түрі және (немесе) қызметтің шағын түрі бойынша міндеттемелердің және қолданыстағы шарттардың болмауы.";
30-6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30-6. Уәкілетті органның банктік немесе өзге де операцияларды жүргізуге берілген лицензияның қолданылуын және (немесе) бағалы қағаздар нарығындағы қызметті тоқтату мүмкіндігі туралы хатын немесе лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастауға байланысты лицензияны қайта ресімдеу туралы хатын алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей банк уәкілетті органға лицензияның түпнұсқасын қайтарады.
Банк уәкілетті органның банктік немесе өзге де операцияларды жүргізуге берілген лицензияның қолданылуын және (немесе) бағалы қағаздар нарығындағы қызметті тоқтату мүмкіндігі туралы хатын алған күннен бастап отыз жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органды банктің атауынан "банк" деген сөзді алып тастау бөлігінде мемлекеттік қайта тіркеу туралы хабардар етеді.";

7) письмо Акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" об отсутствии задолженности перед Акционерным обществом "Казахстанская фондовая биржа" по всем подвидам деятельности (при добровольном обращении в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии) или подвиду деятельности, подлежащему исключению из лицензии.
Документы, предусмотренные подпунктами 5) и 6) части первой настоящего пункта, предоставляются при прекращении действия лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, документ, предусмотренный подпунктом 7) части первой настоящего пункта, предоставляется при прекращении действия лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг и (или) исключении из лицензии отдельного подвида деятельности на рынке ценных бумаг, кроме трансфер - агентской деятельности.";
часть первую пункта 30-3 изложить в следующей редакции:
"30-3. Заявление на исключение из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности рассматривается уполномоченным органом в течение десяти рабочих дней с даты получения документов, указанных в пункте 30-2 Правил, оформленных в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан.";
пункт 30-4 изложить в следующей редакции:
"30-4. Добровольное обращение в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии, исключение из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности производятся при выполнении следующих условий:
1) представление полного пакета документов, указанных в пункте 30-2 Правил;
2) соответствие представленных документов законодательству Республики Казахстан;
3) отсутствие обязательств и действующих договоров по всем видам операций и (или) подвидам деятельности (в случае добровольного обращения в уполномоченный орган о прекращении действия лицензии) или виду операции и (или) подвиду деятельности, подлежащему исключению.";
пункт 30-6 изложить в следующей редакции:
"30-6. Не позднее десяти рабочих дней с даты получения письма уполномоченного органа о возможности прекращения действия лицензии на проведение банковских или иных операций и (или) деятельности на рынке ценных бумаг или письма о переоформлении лицензии в связи с исключением из лицензии отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности банк возвращает оригинал лицензии уполномоченному органу.
Не позднее тридцати рабочих дней с даты получения письма уполномоченного органа о возможности прекращения действия лицензии на проведение банковских или иных операций и деятельности на рынке ценных бумаг банк уведомляет уполномоченный орган о государственной перерегистрации в части исключения из наименования банка слова "банк".";

1, 2, 3, 6-2, 6-3, 7, 7-1, 8, 8-1 және 9-қосымшалар осы қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Банктік қадағалау департаменті (Есболатов К.Қ.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Досмұхамбетов Н.М.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрлігі
Министрдің м.а.____________Ж. Қасымбек
2016 жылғы 28 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Министр________________Е. Досаев
2016 жылғы 19 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 242 қаулысына
1-қосымша
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
1-қосымша
Сурет (3 x 4 сантиметр)
Құрылтайшы - жеке тұлға туралы мәліметтер
___________________________________________________
(банктің атауы)
20__ жылғы "___" ________________

приложения 1, 2, 3, 6-2, 6-3, 7, 7-1, 8, 8-1 и 9 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к настоящему постановлению.
2. Департаменту банковского надзора (Есбулатов К.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения (Досмухамбетов Н.М.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А. десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
и.о. Министра ________________ Ж. Касымбек
28 января 2016 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Министр ________________ Е.Досаев
19 января 2016 года
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 242
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения на
открытие банка, а также
лицензирования банковских и иных
операций, деятельности на рынке
ценных бумаг, осуществляемых банками
Фото (3 x 4 сантиметра)
Сведения об учредителе - физическом лице
____________________________________________________
(наименование банка)
на "___" ________________ 20__ года

1. Құрылтайшы
________________________________________________________________.
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса))
2. Туған күні
________________________________________________________________.
3. Туған жері
________________________________________________________________.
4. Азаматтығы
________________________________________________________________.
5. Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері
________________________________________________________________.
6. Тұрғылықты жері
________________________________________________________________.
7. Жұмыс орны, лауазымы
________________________________________________________________.
8. Телефон нөмірі (қаланың коды, жұмыстың және үйдің нөмірі)
________________________________________________________________.
9. Білімі
________________________________________________________________.
(оқу орны, бітірген жылы, мамандығы)
10. Еңбек қызметі туралы қысқаша түйіндеме
________________________________________________________________.
(жұмыс орны, лауазымы, жұмыс істеген кезеңі)
11. Құрылтайшы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын консервациялау туралы, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиясынан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде директорлар кеңесінің бірінші басшысы, басқарманың бірінші басшысы немесе оның орынбасары, бас бухгалтері, ірі қатысушы-жеке тұлға, ірі қатысушының (банк холдингінің)-заңды тұлғаның бірінші басшысы болды ма.
Қолы __________________ күні _________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 242 қаулысына
2-қосымша
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
2-қосымша
Нысан
Құрылтайшы - заңды тұлға туралы мәліметтер
__________________________________________________________
(банктің атауы)
20__ жылғы "___" ________________

1. Учредитель
____________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
2. Дата рождения "___" ____________ ____ года.
3. Место рождения ___________________________________________________
____________________________________________________________________.
4. Гражданство ______________________________________________________
____________________________________________________________________.
5. Данные документа, удостоверяющего личность _______________________
____________________________________________________________________.
6. Место проживания _________________________________________________
____________________________________________________________________.
7. Место работы, должность __________________________________________
____________________________________________________________________.
8. Номер телефона (код города, рабочий и домашний)
____________________________________________________________________.
9. Образование ______________________________________________________
____________________________________________________________________.
(учебное заведение, год окончания, специальность)
10. Краткое резюме о трудовой деятельности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(место, должность, период работы)
11. Являлся ли учредитель первым руководителем совета директоров,
первым руководителем правления или его заместителем, главным
бухгалтером, крупным участником – физическим лицом, первым
руководителем крупного участника (банковского холдинга) –
юридического лица финансовой организации в период не более чем за
один год до принятия уполномоченным органом по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения
о консервации финансовой организации, о принудительном выкупе ее
акций, о лишении лицензии финансовой организации, а также о
принудительной ликвидации финансовой организации или признании ее
банкротом в установленном законодательством Республики Казахстан
порядке.
Подпись __________________ дата _________________
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 242
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения на
открытие банка, а также
лицензирования банковских и иных
операций, деятельности на рынке
ценных бумаг, осуществляемых банками
Форма
Сведения об учредителе - юридическом лице
_______________________________________________________
(наименование банка)
на "___"___________ 20___ года

1. Құрылтайшы
_________________________________________________________________.
(заңды тұлғаның атауы)
2. Орналасқан жері
_________________________________________________________________.
(почта индексі, облысы, қаласы, көшесі, байланыс телефоны)
3. Мемлекеттік тіркелуі
_________________________________________________________________.
(құжаттың атауы, нөмірі, күні, кім берді)
4. Қызмет түрі
_________________________________________________________________.
(қызметінің негізгі түрлері көрсетілсін)
5. Қазақстан Республикасының резиденті, Қазақстан Республикасының
бейрезиденті (керегінің асты сызылсын) болып табылады ма).
6. Құрылтайшы - заңды тұлғаның басшысы
_________________________________________________________________.
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса), туған күні)
Білімі _________________________________________________________________
_________________________________________________________________.
(оқу орны, бітірген жылы, мамандығы)
Еңбек қызметі туралы қысқаша түйіндеме
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________.
(жұмыс орны, лауазымы, жұмыс істеген кезеңі)
7. Соңғы күнтізбелік үш жылда құрылтайшы - заңды тұлғада ірі қаржылық проблемалар, оның ішінде банкротқа ұшырау, консервация, сауықтыру болды ма
_________________________________________________________________
(олардың туындау себептері)
_________________________________________________________________.
(бұл проблемаларды шешу нәтижелері)
8. Банк құрылтайшысы - заңды тұлға ірі акционері болып табылатын немесе жарғылық капиталға қатысу үлесінің он немесе одан да көп пайызына тура және (немесе) жанама ие ұйымдарды көрсетіңіз: ұйымның атауы, орналасқан жері және мемлекеттік тіркелуі туралы деректер
_________________________________________________________________
(ұйым қызметінің түрі)
_________________________________________________________________.
(осы заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысуы)
9. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 тіркелген "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысымен тізбесі белгіленген рейтингілік агенттіктердің бірі берген ұйым рейтингісі болған жағдайда, оны көрсетіңіз.

1. Учредитель
____________________________________________________________________.
(наименование юридического лица)
2. Место нахождения
____________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, улица, контактный телефон)
3. Государственная регистрация
____________________________________________________________________.
(наименование документа, номер, дата, кем выдан)
4. Вид деятельности
____________________________________________________________________.
(указать основные виды деятельности)
5. Является ли резидентом Республики Казахстан, нерезидентом
Республики Казахстан (нужное подчеркнуть).
6. Руководитель юридического лица – учредителя
____________________________________________________________________.
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
Образование
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(учебное заведение, год окончания, специальность)
Краткое резюме о трудовой деятельности
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(место, должность, период работы)
7. Возникали ли в течение последних трех календарных лет у
юридического лица - учредителя крупные финансовые проблемы, в том
числе банкротство, консервация, санация
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(причины их возникновения)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(результаты решения этих проблем)
8. Укажите организации, в которых учредитель банка - юридическое лицо
является крупным акционером или владеет прямо и (или) косвенно
десятью или более процентами долей участия в уставном капитале:
наименование, место нахождения и данные о государственной регистрации
организации
_____________________________________________________________________
(вид деятельности организации)
____________________________________________________________________.
(участие в уставном капитале данного юридического лица)
9. Укажите, в случае наличия, рейтинг организации, присвоенный одним
из рейтинговых агентств, перечень которых установлен постановлением
Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012
года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических
лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с
законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность
финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих
данный рейтинг", зарегистрированным в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов под № 8318.

10. Құрылтайшы-заңды тұлғаның атқарушы органының не басқару органының бірінші басшысы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган қаржы ұйымын консервациялау, оның акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы, қаржы ұйымын лицензиядан айыру туралы, сондай-ақ қаржы ұйымын мәжбүрлеп тарату немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны банкрот деп тану туралы шешім қабылдағанға дейін бір жылдан аспайтын кезеңде директорлар кеңесінің бірінші басшысы, басқарманың бірінші басшысы және оның орынбасары, бас бухгалтері, ірі қатысушы-жеке тұлға, ірі қатысушының (банк холдингінің)-заңды тұлғаның бірінші басшысы болды ма.
_________________________________________________________________
(күні, қолы, мөрі (бар болса))
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 242 қаулысына
3-қосымша
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
3-қосымша
Нысан
Банкті ашуға рұқсат беру туралы
өтініш
_________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болса), ЖСН)
_________________________________________________________________
(өтініш берушінің осы өтінішті құрылтайшылардың атынан
_________________________________________________________________
беруге өкілеттігін растайтын нотариалды немесе басқадай
_____________________________________________________________
куәландырылған құжатқа сілтеме)
_________________________________________________________________
(өтініш берушінің жұмыс орны мен оның лауазымы, тұрғылықты жері,
заңды мекен-жайы)
Құрылтай жиналысының _____ жылғы "___" _________ №__ шешіміне
(хаттамасына) сәйкес
____________________________________________________________
(құрылатын банктің толық атауы мен орналасқан жері)
ашуға рұқсат беруді сұрайды.
Құрылтайшы (құрылтайшылар) өтінішке қоса берілген құжаттардың
шынайылығына, сондай-ақ уәкілетті органға осы өтініштің қаралуына
байланысты сұратылған ақпаратты уақтылы ұсынуға толық жауап береді.
Қосымша (жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және
әрқайсысының парақтар саны көрсетілсін):
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________
(өтініш берушінің қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 242 қаулысына
4-қосымша
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне

10. Являлся ли первый руководитель исполнительного органа либо органа
управления учредителя - юридического лица первым руководителем совета
директоров, первым руководителем правления и его заместителем,
главным бухгалтером, крупным участником – физическим лицом, первым
руководителем крупного участника (банковского холдинга) –
юридического лица финансовой организации в период не более чем за
один год до принятия уполномоченным органом по регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций решения
о консервации финансовой организации, принудительном выкупе ее акций,
о лишении лицензии финансовой организации, а также о принудительной
ликвидации финансовой организации или признании ее банкротом в
установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
_____________________________________________________________________
(дата, подпись, печать (при ее наличии))
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 242
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения на
открытие банка, а также
лицензирования банковских и иных
операций, деятельности на рынке
ценных бумаг, осуществляемых банками
Форма
Заявление
о выдаче разрешения на открытие банка
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя, ИИН)
_____________________________________________________________________
(ссылка на нотариально или иным образом удостоверенный документ,
_____________________________________________________________________
подтверждающий полномочия заявителя на подачу настоящего заявления
_____________________________________________________________________
от имени учредителей)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(место работы заявителя и занимаемая им должность, место жительства,
юридический адрес)
просит в соответствии с решением (протоколом) учредительного
собрания №__ от "___" _________ года выдать разрешение на открытие
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения создаваемого банка)
Учредитель (учредители) полностью отвечают за достоверность
прилагаемых к заявлению документов, а также своевременное
представление уполномоченному органу информации, запрашиваемой в
связи с рассмотрением настоящего заявления.
Приложение (указать перечень направляемых документов,
количество экземпляров и листов по каждому из них):
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
_____________________ ______________
(подпись заявителя) (дата)
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 242

6-2-қосымша
Нысан
_____________________________
(уәкілетті органның
толық атауы)
____________________________
(банктің толық атауы)
Өтініш
__________________________________________________________ байланысты
(лицензияны қайта рәсімдеу себебі көрсетілсін)
___________________________________
____________________________________________________________________.
(лицензияның атауы, валюта түрі көрсетілсін - ұлттық және (немесе) шетелдік)
лицензияны қайта рәсімдеуді сұраймын.
Банк туралы мәліметтер:_________________________________________.
1. Атауы, орналасқан жері ________________________________
____________________________________________________________________.
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйдің нөмірі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(телефоны, факсы)
2. Банктік және (немесе) өзге де операцияларды жүргізуге және
(немесе) бағалы қағаздар нарығындағы қызметке алғаш рет алынған
лицензия туралы деректер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және
әрқайсысының парақтар саны__________________________________________
____________________________________________________________________.
Банк пен құрылтайшылар (акционерлер) өтінішке қоса берілетін
құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін толық растайды.
Өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), лауазымы
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
__________________
(қолы)
20___ жылғы ___ __________
Мөр орны (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 242 қаулысына
5-қосымша
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
6-3-қосымша
Нысан
_____________________________
(уәкілетті органның
толық атауы)
____________________________
(ислам банкінің толық атауы)
Өтініш
__________________________________________________________ байланысты
(лицензияны қайта рәсімдеу себебі көрсетілсін)
___________________________________
____________________________________________________________________.
(лицензияның атауы, валюта түрі көрсетілсін - ұлттық және (немесе) шетелдік)
лицензияны қайта рәсімдеуді сұраймын.
Ислам банкі туралы мәліметтер:________________________________.

Приложение 6-2
к Правилам выдачи разрешения на
открытие банка, а также
лицензирования банковских и иных
операций, деятельности на рынке
ценных бумаг, осуществляемых банками
Форма
В _____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ____________________________
(полное наименование банка)
Заявление
Прошу переоформить лицензию ___________________________________
____________________________________________________________________.
(указать наименование лицензии, вид валюты - национальная и (или)
иностранная)
в связи
_____________________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения о банке _____________________________________________:
1. Наименование, место нахождения _____________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(телефон, факс)
2. Данные о лицензии на проведение банковских и (или) иных
операций и (или) деятельности на рынке ценных бумаг, полученной
впервые
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего
лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и
листов по каждому из них:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Банк и учредители (акционеры) полностью подтверждают
достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица,
уполномоченного на подачу заявления
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
____________________ ______________
(подпись) (дата)
Место печати (при ее наличии)
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 242
Приложение 6-3
к Правилам выдачи разрешения на
открытие банка, а также
лицензирования банковских и иных
операций, деятельности на рынке
ценных бумаг, осуществляемых банками
Форма
В _____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ____________________________
(полное наименование
исламского банка)
Заявление
Прошу переоформить лицензию ___________________________________
____________________________________________________________________.
(указать наименование лицензии, вид валюты - национальная и (или)
иностранная)
в связи
_____________________________________________________________________
(указать причину переоформления лицензии)
Сведения об исламском банке ___________________________________
____________________________________________________________________:

1. Атауы, орналасқан жері ________________________________
____________________________________________________________________.
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйдің нөмірі, телефоны, факсы)
2. Ислам банкінің банктік және өзге де операцияларды жүргізуге
алғаш рет алынған лицензиясы туралы деректер:
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)
3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және
әрқайсысының парақтар саны__________________________________________
____________________________________________________________________.
Ислам банкі мен құрылтайшылар (акционерлер) өтінішке қоса
берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін толық растайды.
Өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), лауазымы
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
____________________
(қолы)
20___ жылғы ___ __________
Мөр орны (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 242 қаулысына
6-қосымша
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
7-қосымша
Нысан
_____________________________
(уәкілетті органның
толық атауы)
____________________________
(банктің толық атауы)
Банктік және өзге де операцияларды жүргізуге
лицензия беру туралы өтініш
Банк операцияларын (валюта түрі көрсетілсін - ұлттық және (немесе) шетелдік):
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
өзге операцияларды:
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________________
жүргізуге лицензия беруіңізді сұраймын.
Банк туралы мәліметтер:_______________________________________.
1. Атауы, орналасқан жері ________________________________
____________________________________________________________________.
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үйдің нөмірі)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(телефоны, факсы)
2. Банктік және өзге операцияларды жүргізуге алғаш рет алынған
лицензия туралы деректер:_________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
(нөмірі, күні, лицензия берген мемлекеттік органның атауы)

1. Наименование, место нахождения _____________________________
____________________________________________________________________.
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, телефон, факс)
2. Данные о лицензии на проведение банковских и иных операций
исламского банка, полученной впервые
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего
лицензию)
3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и
листов по каждому из них:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Исламский банк и учредители (акционеры) полностью подтверждают
достоверность прилагаемых к заявлению документов (информации).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица,
уполномоченного на подачу заявления
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
____________________ ______________
(подпись) (дата)
Место печати (при ее наличии)
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 242
Приложение 7
к Правилам выдачи разрешения на
открытие банка, а также
лицензирования банковских и иных
операций, деятельности на рынке
ценных бумаг, осуществляемых банками
Форма
В _____________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от ____________________________
(полное наименование банка)
Заявление
о выдаче лицензии на проведение банковских и иных операций
Прошу выдать лицензию на проведение:
банковских операций (указать вид валюты - в национальной и
(или) иностранной):
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
иных операции:
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Сведения о банке:
1. Наименование, место нахождения
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
____________________________________________________________________.
(телефон, факс)
2. Данные о лицензии, полученной впервые:
на проведение банковских и иных операций ______________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(номер, дата, наименование государственного органа, выдавшего лицензию)

3. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, даналар саны және
әрқайсысының парақтар саны:
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
Ислам банкі мен құрылтайшылар (акционерлер) өтінішке қоса
берілетін құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін толық растайды.
Өтініш беруге уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса), лауазымы
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________.
____________________
(қолы)
20___ жылғы ___ __________
Мөр орны (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 242 қаулысына
10-қосымша
Банкті ашуға рұқсат беру, сондай-ақ
банктер бағалы қағаздар рыногында
жүзеге асыратын қызметті, банктік
және өзге операцияларды
лицензиялау ережесіне
9-қосымша
Нысан
Уәкілетті органға ерікті түрде өтініш жасауға байланысты лицензияның қолданылуын тоқтатуға, операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе) қызметтің шағын түрлерін алып тастауға
өтініш
____________________________________________________________________
(банктің атауы)
акционерлерінің жалпы жиналысының 20___жылғы "___" ___________ №
_____ шешіміне сәйкес
____________________________________________________________________
(өткізілген орны)
банктік немесе өзге операцияларды және (немесе) бағалы қағаздар
нарығында қызметті жүргізуге берілген 20___жылғы "__" ___________ №
____лицензияның қолданылуын тоқтату (керегі таңдалсын)
____________________________________________________________________,
(лицензияның атауы)
банктік немесе өзге операцияларды және (немесе) бағалы қағаздар
нарығында қызметті жүргізуге берілген 20___жылғы "__" ___________ №
_____ лицензиядан операциялардың жекелеген түрлерін және (немесе)
қызметтің шағын түрлерін алып тастау
_______________________________________________________________.
(операция түрінің және (немесе) қызметтің шағын түрінің атауы)
Банк өтінішке қоса берілген құжаттар мен ақпараттың
дәйектілігіне, сондай-ақ уәкілетті органға өтінішті қарауға
байланысты сұралатын қосымша ақпараттың және құжаттардың уақтылы
берілуіне толық жауап береді.
Қоса берілетін құжаттар (жіберілетін құжаттардың атаулы
тізбесі, даналар саны және әрқайсысының парақтар саны көрсетілсін):
Банктің бірінші басшысы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
аталған өкілеттіктерді алуға негіз болып табылатын құжатқа сілтеме)
______________________________
(қолы, мөрі (бар болса))

3. Перечень направляемых документов, количество экземпляров и
листов по каждому из них:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Исламский банк и акционеры полностью подтверждают достоверность
прилагаемых к заявлению документов (информации).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица,
уполномоченного на подачу заявления
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________ ______________
(подпись) (дата)
Место печати (при ее наличии)
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 19 декабря 2015 года № 242
Приложение 9
к Правилам выдачи разрешения на
открытие банка, а также
лицензирования банковских и иных
операций, деятельности на рынке
ценных бумаг, осуществляемых банками
Форма
Заявление
на прекращение действия лицензии в связи с добровольным
обращением в уполномоченный орган, исключение
отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности
_____________________________________________________________________
(наименование банка)
просит в соответствии с решением общего собрания акционеров
№ _______________________ от "___" ___________ _________ года,
_____________________________________________________________________
(место проведения)
осуществить (нужное выбрать) прекращение действия лицензии на
проведение банковских или иных операций и (или) деятельности на рынке
ценных бумаг от "__" ___________ 20___ года № _____,
_____________________________________________________________________
(наименование лицензии)
исключение отдельных видов операций и (или) подвидов деятельности из
лицензии на проведение банковских или иных операций и (или)
деятельности на рынке ценных бумаг от "__" _________20___ года № ___.
____________________________________________________________.
(наименование вида операции и (или) подвида деятельности)
Банк полностью отвечает за достоверность прилагаемых к
заявлению документов и информации, а также своевременное
представление уполномоченному органу дополнительной информации и
документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением заявления.
Прилагаемые документы (указать поименный перечень направляемых
документов, количество экземпляров и листов по каждому из них):
___________________________________________________________
___________________________________________________________
__________________________________________________________.
Первый руководитель Банка (фамилия, имя, отчество (при его
наличии), ссылка на документ, являющийся основанием получения
названных полномочий)
____________________ ______________
(подпись) (дата)
Место печати (при ее наличии)