"Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 12 тамыздағы № А-7/359 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 18 маусымдағы № А-7/286 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 20 шілдеде № 4878 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 12 тамыздағы № А-7/359 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тіркеу тізілімiнде № 4347 болып тіркелген, "Арқа ажары" және "Акмолинская правда" газеттерінде 2014 жылы 4 қазанда жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімдерде Ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.Ж. Нұркеновке жүктелсін.
4. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі C.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 18 маусымдағы
№ А-7/286
қаулысына қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 12 тамыздағы № А-7/359
қаулысымен бекітілді
"Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі
туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі дене шынықтыру және спорт саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органы болып табылады.

О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 12 августа 2014 года № А-7/359 "Об утверждении положения государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 18 июня 2015 года № А-7/286. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 июля 2015 года № 4878. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении положения государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" от 12 августа 2014 года № А-7/359 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4347 опубликовано 4 октября 2014 года в газетах "Арқа ажары" и Акмолинская правда") следующее изменение:
положение о государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" (далее - Положение), утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" обеспечить государственную регистрацию Положения в органах юстиции в порядке и сроки, установленные действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркенова Н.Ж.
4. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области С.Кулагин
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 18 июня 2015 года № А-7/286
Утверждено постановлением
акимата Акмолинской области
от 12 августа 2014 года № А-7/359
Положение|
о государственном учреждении "Управление физической культуры и спорта
Акмолинской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере физической культуры и спорта.

2. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінде осы Ереженің қосымшасын көрсетілген ведомстволық бағынысты ұйымдары бар.
3. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекеме өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседi.
6. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттiң атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: Қазақстан Республикасы, индекс 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Пушкин көшесі, 11а.
10. Мемлекеттiк органның толық атауы - "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіннің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметiн қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
13. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.

2. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" имеет подведомственные организации, указанные в приложении к настоящему Положению.
3. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" по вопросам своей компетенции, в установленном законодательством порядке, принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области".
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, индекс 020000, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Пушкина – 11а.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" осуществляется из республиканского и местного бюджетов.
13. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области".
Если государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттiк органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi,
функциялары, құқықтары мен мiндеттемелерi
14. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру және тиімді мемлекеттік басқаруды қамтамасыз ету.
15. Мiндеттерi:
1) дене шынықтыру мен спортты дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын жүзеге асыру;
2) спорт резервін және халықаралық дәрежедегі спортшыларды даярлау жұмыстарын ұйымдастыру;
3) дене шынықтыру-спорттық ұйымдар үшін мамандардың дайындығын ұйымдастыру және реттеу, олардың біліктілігін арттыру, сондай-ақ мамандарды ұтымды пайдалану, спорттық қозғалысты насихаттау.
16. Функциялары:
1) спортшыларға: Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы спорттық разрядтарын беру;
2) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бiрiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру;
3) аккредиттелген республикалық және (немесе) жергілікті спорт федерацияларымен бірлесіп, спорт түрлерi, оның ішінде ұлттық, техникалық және қолданбалы түрлері, бұқаралық спорт бойынша, сондай-ақ ардагер спортшылар арасында облыстық спорт жарыстарын өткiзу;
4) спорт түрлерi бойынша облыстық құрама командаларды даярлауды және олардың республикалық және халықаралық спорттық жарыстарда өнер көрсетуiн қамтамасыз ету;
5) облыс аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерін дамытуды қамтамасыз ету;
6) облыс аумағында спорттық іс-шаралардың ұйымдастырылуы мен өткізілуін үйлестіру;
7) облыс аумағында дене шынықтыру спорт ұйымдарын қызметін үйлестіру;
8) білім беру ұйымдарының спорт ғимараттарын сабақтан тыс және кешкі уақытта халық үшін спорт секцияларының жұмысын қамтамасыз ету және спорттық іс-шаралар өткізу мақсатында пайдалану жөнінде шаралар қолдануды;
9) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорттық-бұқаралық iс-шаралардың бірыңғай өңірлік күнтiзбесін бекiтедi және оның iске асырылуын қамтамасыз етуді;
10) облыс аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкiлеттi органға ұсыну;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области":
обеспечение реализации государственной политики в сфере физической культуры и спорта.
15. Задачи:
1) реализация основных направлений государственной политики по вопросам развития физической культуры и спорта;
2) организация работы по подготовке спортивного резерва и спортсменов международного класса;
3) организация и регулирование подготовки специалистов для физкультурно-спортивных организаций, повышение их квалификации, а также рациональное использование специалистов, пропаганда спортивного движения.
16. Функции:
1) присвоение спортсменам спортивные разряды: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда;
2) присвоение квалификационных категории: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории;
3) проведение областных спортивных соревновании по видам спорта, в том числе национальным, техническим и прикладным видам, массовому спорту, а также среди спортсменов-ветеранов совместно с республиканскими и (или) местными аккредитованными спортивными федерациями;
4) обеспечение подготовки областных сборных команд по видам спорта и их выступления на республиканских и международных спортивных соревнованиях;
5) обеспечение развития массового спорта и национальных видов спорта на территории области;
6) координирование организации и проведения спортивных мероприятий на территории области;
7) координация деятельности физкультурно-спортивных организаций на территории области;
8) принятия мер по использованию во внеурочное и вечернее время спортивных сооружений организаций образования в целях обеспечения работы спортивных секций для населения и проведения спортивных мероприятий;
9) утверждение единого регионального календаря спортивно-массовых мероприятий по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций и обеспечивает его реализацию;
10) осуществление сборов, анализов и предоставление уполномоченному органу в области физической культуры и спорта информацию по развитию физической культуры и спорта на территории области по форме и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;

11) жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеуді жүзеге асыру;
12) спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттар үшін спорт түрлері бойынша білім берудің үлгілік оқу бағдарламаларын іске асыру;
13) спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттардың үлгілік оқу жоспарларын келісу;
14) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорт түрлері бойынша облыстық құрама командаларының тізімдерін қалыптастырады және бекіту;
15) Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының тестілерін орындау жөніндегі жұмысқа басшылық жасауды жүзеге асыру;
16) Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамында ойнайтын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайын ақшалай үлес төлеу;
17) дене шынықтыру-сауықтыру және спорт ғимараттарын пайдалануды үйлестіру;
18) спорт мектептеріне, спорт мектебінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру;
19) халықаралық және республикалық деңгейдегі жарыстарды өткізуге арналған спорттық ғимараттарды жобалау үшін техникалық өзіндік ерекшеліктер мен техникалық тапсырманы республикалық аккредиттелген спорт федерацияларымен келісу.
16. Құқықтары мен мiндеттерi:
облыстық басқармалар мен ведомстволардан, жергілікті атқарушы органдардан, меншік түріне тәуелсіз ұйымдар мен кәсіпорындардан ақпараттар, мәліметтер сұрау және алу;
дене шынықтыру мен спортты насихаттау және дамытуға бағытталған бұқаралық-спорттық іс-шараларды дайындау және өткізу мәселелері бойынша өзге мемлекеттік органдармен қарым-қатынас жасау;
кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру, олардың қызметін әдістемелік қамтамасыз ету бағдарламаларын бекітуге және үйлестіруге, конференциялар, семинарлар, оқытудың және дене шынықтыру және спорт жөніндегі мамандармен тәжірибе алмасудың басқа да түрлерін ұйымдастыру;
әкімдіктің, облыс, аудан активтерінің, комиссиялардың, жұмыс топтарының отырыстарына, облыстың мемлекеттік органдары өткізетін іс-шараларға қатысу;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ведомствоға бағынысты ұйымдардың басшыларымен, мамандарымен, жетекші жаттықтырушыларымен және спортшыларымен шарт жасау;
белгіленген тәртіпте дене шынықтыру және спорттық ұйымдардың үздік қызметкерлеріне құрмет атақтарын беру, оларды медальдармен, белгілермен, дипломдармен, жүлделермен, грамоталармен, бағалы сыйлықтармен марапаттау бойынша ұсыныстар енгізу;
республиканың сыртына шығатын спортшыларға, спорттық ресми делегацияларға осы мәселелерге басшылық етуші ведомстволармен келісіп, іссапарға шығу құжаттарын рәсімдеу.
Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асыру.

11) осуществление аккредитации местных спортивных федераций;
12) реализация типовых образовательных учебных программ по видам спорта для областных школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
13) согласование типовых учебных планов областных школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
14) формирование и утверждение областных списков сборных команд по видам спорта по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций;
15) руководство и контроль за работой по выполнению тестов Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации.
16) осуществление выплат ежемесячных денежных содержании спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд;
17) координирование использование физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений;
18) разработка проекта постановления о присвоении статуса "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ;
19) согласование с республиканскими аккредитованными спортивными федерациями технической спецификации и техническое задание на проектирование спортивных сооружений, предназначенных для проведения соревнований международного и республиканского уровня:
16. Права и обязанности:
запрашивать и получать от областных управлений и ведомств, местных исполнительных органов, организаций и предприятий, независимо от форм собственности, информацию, сведения;
взаимодействовать с другими государственными учреждениями в вопросах подготовки и проведения спортивно-массовых мероприятий, направленных на пропаганду и развитие физической культуры и спорта;
утверждать и координировать программы подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров, методического обеспечения их деятельности, организовывать конференции, семинары, другие формы обучения и обмена опытом со специалистами по физической культуре и спорту;
участвовать в заседаниях акимата, актива области, районов, комиссий, рабочих групп, мероприятиях, проводимых государственными органами области по вопросам спорта;
заключать контракты, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, с руководителями подведомственных организаций, специалистами, ведущими тренерами и спортсменами;
в установленном порядке вносить предложения по присвоению почетных званий, награждению медалями, знаками, дипломами, призами, грамотами, ценными подарками лучших работников физкультурных и спортивных организаций;
оформлять выездные документы спортсменам, спортивным официальным делегациям, выезжающим за пределы республики по согласованию с ведомствами, курирующими эти вопросы;
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.

3. Мемлекеттiк органның қызметiн ұйымдастыру
17. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшысы жүзеге асырады.
18. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органының келісімі бойынша Ақмола облысының әкімінің өкімімен қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшының өкiлеттiгi:
1) "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшылық етеді.
2) Заңға сәйкес "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысшыларын, ведомствоға бағынысты мекемелердің басшыларын лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және ведомствоға бағынысты білім беру ұйымдарының басшыларын марапаттау, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
4) мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемені өкілдік етеді;
5) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет ету бойынша шаралар қолданады және ол үшін дербес жауапкершілік атқарады;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
"Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіліктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Басшы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіліктерін анықтайды.
4. Мемлекеттiк органның мүлкi
22. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
"Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.

3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственного учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" задач и осуществление им своих функций.
18. Руководитель государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима Акмолинской области по согласование уполномоченным органом в области физической культуры и спорта.
19. Руководитель государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области";
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области", руководителей подведомственных подразделений;
3) в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарного взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" и руководителей подведомственных организаций;
4) представляет государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" в государственных органах, иных организациях;
5) принимает меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность;
6) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
22. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

23. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық мүлікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Ақмола облысының
дене шынықтыру
және спорт басқармасы" мемлекеттік
мекемесі туралы ережеге қосымша
Басқарманың қарамағындағы мемлекеттік ұйымдарының тiзбесі:
1. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Бөгенбай батыр атындағы спортта дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
2. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "№ 1 облыстық олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
3. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "№ 2 облыстық олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
4. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Қажымұқан атындағы № 3 облыстық олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Триатлоннан облыстық олимпиада резервінің мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
6. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Ұлттық спорт түрлерінен балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
7. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Мамандандырылған балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
8. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Облыстық олимпиада резервін даярлау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
9. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Жоғары спорттық шеберлік мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
10. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Мамандандырылған Атбасар балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" относится к областному коммунальному имуществу.
24. Государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
25. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Акмолинской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Положению
о государственном учреждении
"Управление физической
культуры и спорта
Акмолинской области"
Перечень государственных организаций, находящихся в ведении Управления
1. Коммунальное государственное учреждение "Областная школа-интернат для одаренных в спорте детей имени Богенбай батыра" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
2. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва № 1" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
3. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва № 2" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
4. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва № 3 имени Кажымукана" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
5. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная детско-юношеская школа олимпийского резерва по триатлону" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
6. Коммунальное государственное учреждение "Областная детско-юношеская спортивная школа по национальным видам спорта" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
7. Коммунальное государственное учреждение "Специализированная детско-юношеская спортивная школа" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
8. Коммунальное государственное учреждение "Областной центр подготовки олимпийского резерва" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
9. Коммунальное государственное учреждение "Школа высшего спортивного мастерства" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
10. Коммунальное государственное учреждение "Специализированная Атбасарская детско-юношеская спортивная школа" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;

11. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Мамандандырылған Бұланды балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Мамандандырылған Жақсы балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
13. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Мамандандырылған Зеренді балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
14. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Мамандандырылған Сандықтау балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Мамандандырылған Степногорск балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
16. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Щучье балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
17. Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасының "Мерген" мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған спорт клубы коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Бурабай" спорт сарайы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
19. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Спорттың ойын түрлерінен спорт клубы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
20. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оқжетпес" балалар мен жасөспірімдер футбол мектебі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
21. Ақмола облысы дене шынықтыру және спорт басқармасының "Оқжетпес" футбол клубы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
22. "Арлан" кәсіби хоккей клубы жауапкершілігі шектеулі серіктестегі.

11. Коммунальное государственное учреждение "Специализированная Буландынская детско-юношеская спортивная школа" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
12. Коммунальное государственное учреждение "Специализированная Жаксынская детско-юношеская спортивная школа" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
13. Коммунальное государственное учреждение "Специализированная Зерендинская детско-юношеская спортивная школа" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
14. Коммунальное государственное учреждение "Специализированная Сандыктауская детско-юношеская спортивная школа" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
15. Коммунальное государственное учреждение "Специализированная Степногорская детско-юношеская спортивная школа" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
16. Коммунальное государственное учреждение "Специализированная Щучинская детско-юношеская спортивная школа" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
17. Коммунальное государственное учреждение "Спортивный клуб для людей с ограниченными физическими возможностями "Мерген" управления физической культуры и спорта Акмолинской области;
18. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дворец спорта "Бурабай" при управлении физической культуры и спорта Акмолинской области;
19. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Спортивный клуб по игровым видам спорта" при управлении физической культуры и спорта Акмолинской области;
20. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Детско-юношеская футбольная школа "Окжетпес" при управлении физической культуры и спорта Акмолинской области;
21. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Футбольный клуб "Окжетпес" при управлении физической культуры и спорта Акмолинской области;
22. Товарищество ограниченной ответственностью "Профессиональный хоккейный клуб "Арлан".