Астрахан аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 қыркүйектегі № 5С-22-2 "Астрахан ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2015 жылғы 16 шілдедегі № 5С-44-4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 3 тамызда № 4920 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2016 жылғы 18 мамырдағы № 6С-4-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 18.05.2016 № 6С-4-6 (қол қойған күннен бастап күшіне енеді және ықпал етеді) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Астрахан аудандық мәслихатының "Астрахан ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 10 қыркүйектегі № 5С-22-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3828 тіркелген, 2013 жылғы 18 қазанда аудандық "Маяк" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Астрахан ауданында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасындағы:
8 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. Әлеуметтік көмек алушылардың келесі санаттарына беріледі:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген басқа тұлғалардың санаттарына;
ең төмен зейнетақыны алатын және жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны алатын зейнеткерлерге;
18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
табиғи апат немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбастарына);
әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын тұлғаларға (туберкулезбен, онкологиялық аурулармен және адамның иммундық тапшылық вируспен);
жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейі отбастарына (азаматтарға);
ауылдық елді мекендерде тұратын, аз қамтылған және көп балалы отбасылардың колледждерде ақы төлеу негізінде күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын студенттерге;
Қазақстан Республикасының жоғары медициналық оқу орындарындағы оқу ақысын төлеу үшін Астрахан ауданы жалпы білім беретін мектептерінің түлектеріне тұлдыр жетімдер, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, бала жасынан мүгедектер, аз қамтылған және көп балалы отбасыларының балалары, балалар үйлерінің түлектері санынан Қазақстан Республикасының тиісті жоғары медициналық оқу орнындағы оқытудың күндізгі нысаны бойынша оқытудың нақты құны мөлшерінде және тиісті қаржы жылына арналған Астрахан ауданы бюджетінде осы мақсатқа көзделген қаражат шектеуінде.
Уәкілетті орган, жоғары медициналық оқу орыны, алушылар араларында үш жақты жасалған шартқа сәйкес ақшалай төлемдерді рәсімдеуі жүргізледі.
Бұл ретте азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар негіз болады:

О внесении изменения в решение Астраханского районного маслихата от 10 сентября 2013 года № 5С-22-2 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Астраханском районе"
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 16 июля 2015 года № 5С-44-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 августа 2015 года № 4920. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 18 мая 2016 года № 6С-4-6
Сноска. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 18.05.2016 № 6С-4-6 (вступает в силу и вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Астраханского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Астраханском районе" от 10 сентября 2013 года № 5С-22-2 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3828, опубликовано 18 октября 2013 года в районной газете "Маяк") следующее изменение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Астраханском районе, утвержденных указанным решением:
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Социальная помощь предоставляется следующим категориям получателей:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
другим категориям лиц, приравненным к участникам Великой Отечественной войны;
пенсионерам с минимальной пенсией и государственным социальным пособием по возрасту;
детям-инвалидам до 18 лет;
гражданам (семьям), понесшим ущерб в следствии стихийного бедствия или пожара;
лицам, больным социально-значимыми заболеваниями (туберкулезом, онкологическими заболеваниями и вирусом иммунодефицита человека);
семьям (гражданам), среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума;
студентам из малообеспеченных и многодетных семей, проживающим в сельской местности, обучающимся по очной форме обучения в колледжах на платной основе;
выпускникам общеобразовательных школ Астраханского района из числа круглых сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, инвалидов с детства, детей из многодетных и малообеспеченных семей, выпускников детских домов для оплаты обучения в высших медицинских учебных заведениях Республики Казахстан по очной форме обучения в размере фактической стоимости обучения в соответствующем высшем учебном заведении Республики Казахстан и в пределах средств, предусмотренных на данные цели в бюджете Астраханского района на соответствующий финансовый год.
Процедура денежных выплат производится в соответствии с трехсторонним договором, заключенным между уполномоченным органом, высшим медицинским учебным заведением и получателем.
При этом основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:

1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен қарастырылған негіздер;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан, азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру немесе әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгіленбейтін шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың бар болуы;
4) күнкөрісі төмен және көп балалы отбасыларына.".
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық мәслихатының
сессиясы төрағасы
Б.Ізбасаров
Астрахан аудандық мәслихатының
хатшысы
В.Собеский
КЕЛІСІЛДІ
Астрахан ауданының әкімі Т.Ерсейітов

1) основания, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара, либо наличие социально-значимого заболевания;
3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, в однократном отношении к прожиточному минимуму;
4) малообеспеченная и многодетная семья.".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии Астраханского
районного
маслихата
Б.Избасаров
Секретарь Астраханского
районного
маслихата
В.Собеский
СОГЛАСОВАНО
Аким Астраханского района Т.Ерсеитов