2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 5С-43/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 қаңтарда № 5195 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерге:
1) кірістер – 3587125,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 601679,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32589,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38794,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2914063,0 мың теңге;
2) шығындар – 3613143,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8716,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 10959,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2242,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түскен түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34734,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 34734,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10959,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2242,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26018,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 23.11.2016 № 6С-7/3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді – Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 23.12.2016 № 6С-8/3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісі келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
басқа да салықтық емес түсімдер

О районном бюджете на 2016-2018 годы
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2015 года № 5С-43/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 13 января 2016 года № 5195
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3587125,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 601679,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32589,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38794,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2914063,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3613143,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8716,2 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 10959,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2242,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -34734,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34734,7 тысячи тенге:
поступления займов – 10959,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2242,9 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26018,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2016 № 6С-7/3 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенным решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2016 № 6С-8/3 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтері сату.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 11.08.2016 № 6С-5/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2016 № 6С-7/3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін 1531037,0 мың теңге сомасында субвенция қарастырылсын.
4. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органның қамтамасыз ету 12000,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.
5. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте трансферттер көлемі қарастырылған, аудандық бюджеттен жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін 36775,0 мың теңге сомасында ескерілсін, соның ішінде:
қала әкімінің аппаратына 25449,0 мың теңге;
Айнакөл селолық округіне 332,0 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 1014,0 мың теңге;
Вознесенка ауылдық округіне 892,0 мың теңге;
Даниловка селолық округіне 1079,0 мың теңге;
Ерголка ауылдық округіне 1330,0 мың теңге;
Журавлевка селолық округіне 1588,0 мың теңге;
Капитоновка селолық округіне 808,0 мың теңге;
Қараөзек ауылдық округіне 1018,0 мың теңге;
Карамышевка селолық округіне 1405,0 мың теңге;
Никольск селолық округіне 654,0 мың теңге;
Новобратск селолық округіне 1206,0 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 11.08.2016 № 6С-5/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.11.2016 № 6С-7/3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2016 жылға аудандық бюджетте 1383026,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен 16993,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер дамытуға, соның ішінде:
16993,0 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) құрылысына, реконструкциялауға, соның ішінде: 16993,0 мың теңге кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй салуға;
2) облыстық бюджеттен 39768,0 мың теңге сомасында дамуға нысаналы трансферттер, соның ішінде:
29500,0 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
1,0 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) құрылысына, реконструкциялауға;
4158,0 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
6109,0 мың теңге коммуналдық шаруашылықты дамытуға;

3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли;
продажа нематериальных активов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11.08.2016 № 6С-5/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 23.11.2016 № 6С-7/3 (вводится в действие с 01.01.2016).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в сумме 1531037,0 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 12000,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрены объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета органам местного самоуправления в сумме 36775,0 тысяч тенге, в том числе:
аппарату акима города 25449,0 тысяч тенге;
Айнакольскому сельскому округу 332,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому аульному округу 1014,0 тысяч тенге;
Вознесенскому сельскому округу 892,0 тысячи тенге;
Даниловскому сельскому округу 1079,0 тысяч тенге;
Ергольскому аульному округу 1330,0 тысяч тенге;
Журавлевскому сельскому округу 1588,0 тысяч тенге;
Капитоновскому сельскому округу 808,0 тысяч тенге;
Караозекскому аульному округу 1018,0 тысяч тенге;
Карамышевскому сельскому округу 1405,0 тысяч тенге;
Никольскому сельскому округу 654,0 тысячи тенге;
Новобратскому сельскому округу 1206,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11.08.2016 № 6С-5/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 23.11.2016 № 6С-7/3 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты в сумме 1383026,0 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 16993,0 тысячи тенге, в том числе:
16993,0 тысячи тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе: 16993,0 тысячи тенге на строительство жилья для очередников;
2) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 39768,0 тысяч тенге, в том числе:
29500,0 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
1,0 тысяча тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
4158,0 тысяч тенге на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
6109,0 тысяч тенге на развитие коммунального хозяйства;

3) республикалық бюджеттен 1054903,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
8683,0 мың теңге Өрлеу жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;
221784,7 мың теңге мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
261,0 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
613949,0 мың теңге жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
50299,0 мың теңге мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
5806,0 мың теңге мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
1117,0 мың теңге азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
4416,0 мың теңге жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен жергілікті бөлімшелерін ұстауға;
36250,0 мың теңге экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге;
1728,0 мың теңге үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
103666,0 мың теңге жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
6944,0 мың теңге цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға;
4) облыстық бюджеттен 271361,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
50000,0 мың теңге автомобиль жолдарын жөндеуге және күтіп- ұстауға;
33724,0 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
3000,0 мың теңге бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50 % дейін) өтеуге;
4320,0 мың теңге патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға;
1613,0 мың теңге мектептерге арнап электрондық оқулықтар сатып алуға;
1150,9 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 71 жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге;
39000,0 мың теңге білім беру объектілерінің күрделі жөндеуіне және материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
73000,0 мың теңге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
95,9 мың теңге сібір жарасы қорымдары ошақтарында іс-шаралар өткізуге;
23974,5 мың теңге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға;
41483,0 мың теңге Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 25-жылдық күніне орай бір жолғы төлемдер.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 23.11.2016 № 6С-7/3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен: өзгерістер енгізілді – Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 23.12.2016 № 6С-8/3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 1054903,7 тысяч тенге, в том числе:
8683,0 тысячи тенге на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
221784,7 тысячи тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
261,0 тысяча тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
613949,0 тысяч тенге для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
50299,0 тысяч тенге на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
5806,0 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
1117,0 тысяч тенге на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
4416,0 тысяч тенге на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
36250,0 тысяч тенге на обеспечение экономической стабильности;
1728,0 тысяч тенге на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
103666,0 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов образования;
6944,0 тысячи тенге на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
4) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 271361,3 тысяч тенге, в том числе:
50000,0 тысяч тенге на ремонт и содержание автомобильных дорог;
33724,0 тысячи тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3000,0 тысячи тенге на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой;
4320,0 тысяч тенге на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
1613,0 тысяч тенге на приобретение электронных учебников для школ;
1150,9 тысяч тенге на выплату единовременной материальной помощи к 71-летию Победы в Великой Отечественной войне;
39000,0 тысяч тенге на капитальный ремонт и укрепление материально-технической базы объектов образования;
73000,0 тысяч тенге на развитие жилищно-коммунального хозяйства;
95,9 тысяч тенге на проведение мероприятий по очагам сибиреязвенных захоронений;
23974,5 тысячи тенге на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020;
41483,0 тысячи тенге на единовременные выплаты к 25-летию Дня Независимости Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2016 № 6С-7/3 (вводится в действие с 01.01.2016); с изменениями, внесенным решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2016 № 6С-8/3 (вводится в действие с 01.01.2016).

7. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттің түсіміне облыстық бюджеттен 10959,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 11.08.2016 № 6С-5/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 2242,9 мың теңге бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 23.11.2016 № 6С-7/3 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін және азаматтық қызметші болып табылатын білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласы мамандарына, осы қызметтің түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар және тарифтік ставкалар аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес белгіленсін.
10. 2016 жылға арналған аудандық бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2016-2018 жылдарға қаладағы, аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, селолық округтің аудандық бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті 43-сессияның
төрағасы
А.Шиндин
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ш.Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бұланды ауданының әкімі Қ.Испергенов
23 желтоқсан 2015 жыл
Бұланды аудандық мәслихатының
2015 жылғы 23 желтоқсандағы

7. Учесть, в составе поступлений районного бюджета на 2016 год бюджетные кредиты из областного бюджета в сумме 10959,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 11.08.2016 № 6С-5/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 2242,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2016 № 6С-7/3 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с районным маслихатом.
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2016-2018 годы, согласно приложениям 5, 6, 7 соответственно.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель 43 очередной
сессии
А.Шиндин
Секретарь районного
маслихата
Ш.Кусаинов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Буландынского
района
К.Испергенов
23 декабря 2015 год
Приложение 1
к решению Буландынского
районного маслихата
от 23 декабря 2015