"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 135 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 4 маусымда № 4339 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 125 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 15.03.2018 № 125 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 275 ""Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінде орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р.Кемаловаға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі бірақ, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 27 наурыздағы № 275 ""Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" бұйрығы қолданысқа енгізілгеннен бұрын емес.

Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Постановление акимата Актюбинской области от 24 апреля 2015 года № 135. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 4 июня 2015 года № 4339. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 15 марта 2018 года № 125
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 15.03.2018 № 125 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 275 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
2. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Кемалову Р.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие приказа исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 275 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"".

5. Облыс әкімдігінің 2014 жылғы 27 тамыздағы № 306 ""Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4036 тіркелген, 2014 жылғы 7 қазанда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
Облыс әкімі А.Мұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 135 қаулысымен бекітілді
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысының әкімдігінің 21.07.2015 № 273 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдардың ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы уәкiлеттi органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдауды және нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету формасы: қағаз түрінде.
3. Үй сатып алуға немесе салуға арналған бюджеттік кредит және көтерме жәрдемақы түріндегі әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру нысаны – қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекет тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы №275 "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы бұйрығымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9–тармағымен көзделген құжаттар тізбесін ұсыну және өтініш мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдерді (іс-әрекеттерді) бастау үшін негіз болып табылады.

5. Признать утратившим силу постановление акимата области от 27 августа 2014 года № 306 "Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4036, опубликованное 7 октября 2014 года № в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник").
Аким области А.Мухамбетов
Утвержден
постановлением акимата
области от 24 апреля 2015 года
№ 135
Регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Актюбинской области от 21.07. 2015 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственную услугу "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее – государственная услуга) предоставляют уполномоченные органы по развитию сельских территорий местных исполнительных органов районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита на приобретение или строительство жилья.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление заявления и перечня документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 275 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"" (далее - Стандарт);

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, ұсынылған құжаттарды қарастыру үшін комиссияға жібереді (5 (бес) күнтізбелік күн ішінде).
2) комиссия:
ұсынылған құжаттарды қарастырады және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы ұсыныс жасайды (10 (он) күнтізбелік күн ішінде);
әлеуметтік қолдау шараларын ұсынудан бас тартылған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші дәлелді жауап жолдайды (3 (үш) жұмыс күні ішінде).
3) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі:
көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы ұсыныс (хаттама) түскен жағдайда оны қарастырады және көрсетілетін қызметті алушыларға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды (10 (он) күнтізбелік күн ішінде).
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
қаулы қабылданғаннан кейін Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші, көрсетілетін қызметті алушы және сенім білдірілген адам (агент) арасында көрсетілетін қызметті алушыларға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы келісім жасалады (7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде);
келісім жасалғаннан кейін көрсетілетін қызметті беруші көтерме жәрдемақы сомасын көрсетілетін қызметті алушының жеке дербес шотына аударады (7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде).
5) сенім білдірілген өкіл (агент):
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен көрсетілетін қызметті алушыға тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредитті ұсынады (30 (отыз) жұмыс күні ішінде).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекет тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
комиссия;
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі;
сенім білдірілген өкіл (агент).
7. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдайды және тіркейді, ол құжаттарды қарастыру үшін комиссияға жібереді (5 (бес) күнтізбелік күн ішінде);
комиссия құжаттарды қарастырады және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігіне әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы ұсыныс жасайды (10 (он) күнтізбелік күн ішінде);
әлеуметтік қолдау шараларын ұсынудан бас тартылған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші дәлелді жауап жолдайды (3 (үш) жұмыс күні ішінде);
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы ұсыныс (хаттама) түскен жағдайда оны қарастырады және қаулы қабылдайды (10 (он) күнтізбелік күн ішінде);
қаулы қабылданғаннан кейін әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы келісім жасалады (7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде);
келісім жасалғаннан кейін көтерме жәрдемақы сомасын жеке дербес шотқа аударады (7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде);
сенім білдірілген өкіл (агент) тұрғын үй сатып алуға немесе салуға бюджеттік кредитті ұсынады (30 (отыз) жұмыс күні ішінде).

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя:
осуществляет прием и регистрацию документов, направляет предоставленные документы на рассмотрение комиссии (в течение 5 (пять) календарных дней).
2) комиссия:
рассматривает представленные документы и рекомендует акимату района (города областного значения) о предоставлении услугополучателю мер социальной поддержки (в течение 10 (десяти) календарных дней);
в случае отказа в предоставлении мер социальной поддержки, услугодатель направляет мотивированный ответ (в течение 3 (трех) рабочих дней).
3) акимат района (города областного значения):
в случае поступления рекомендации (протокол) о предоставлении услугополучателю мер социальной поддержки рассматривает и принимает постановление о принятии мер социальной поддержки услугополучателям (в течение 10 (десяти) календарных дней).
4) ответственный исполнитель услугодателя:
после принятия постановления, между услугодателем, услугополучателем и поверенным (агентом) заключается Соглашение о предоставлении мер социальной поддержки услугополучателям согласно приложению 1 к Стандарту (в течение 7 (семи) календарных дней);
после заключения соглашения услугодатель перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета услугополучателей (в течение 7 (семи) календарных дней).
5) представитель поверенного (агента):
в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предоставляет получателю бюджетный кредит на приобретение или строительство жилья (в течение 30 (тридцати) рабочих дней).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
ответственный исполнитель услугодателя;
комиссия;
акимат района (города областного значения);
представитель поверенного (агента).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
услугодатель принимает и регистрирует документы, направляет их рассмотрение комиссии (в течение 5 (пять) календарных дней);
комиссия рассматривает документы и рекомендует акимату района (города областного значения) о предоставлении мер социальной поддержки (в течение 10 (десяти) календарных дней);
в случае отказа в предоставлении мер социальной поддержки услугодатель направляет мотивированный ответ (в течение 3 (трех) рабочих дней);
акимат района (города областного значения), в случае поступления рекомендации (протокол) о предоставлении мер социальной поддержки рассматривает и принимает постановление (в течение 10 (десяти) календарных дней);
после принятия постановления, заключается Соглашение о предоставлении мер социальной поддержки (в течение 7 (семи) календарных дней);
после заключения соглашения перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальный лицевой счет (в течение 7 (семи) календарных дней);
поверенный (агент) предоставляет бюджетный кредит на приобретение или строительство жилья (в течение 30 (тридцати) рабочих дней).

8. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің), өзара іс-әрекеттерінің реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілер және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-әрекет тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
"Ауылдық елді мекендерге
жұмыс істеу және тұру үшін
келген денсаулық сақтау,
білім беру, әлеуметтік
қамсыздандыру, мәдениет спорт
және агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы мамандарға
әлеуметтік қолдау шараларын
ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы

8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложения 1 к настоящему регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения,образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Предоставление мер
социальной поддержки
специалистам в области
здравоохранения,образования,
социального обеспечения,
культуры, спорта и
агропромышленного комплекса,
прибывшим для работы и
проживания в сельские
населенные пункты"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги