"Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 360 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 6 қарашада № 4562 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 7 қыркүйектегі № 386 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 7.09.2016 № 386 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 17-бабына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.С.Жұмағазиевке жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б.Сапарбаев
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2015 жылғы 1 қазандағы
№ 360 қаулысына қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің күші жойылуға жататын қаулыларының тізбесі
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2008 жылғы 22 сәуірдегі № 149 "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы департаменті" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" қаулысының 2 тармағы;
2. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 196 "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" қаулысы;
3. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2014 жылғы 3 қарашадағы № 385 "Облыс әкімдігінің 2008 жылғы 22 сәуірдегі № 149 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" қаулысы;
4. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2015 жылғы 8 маусымдағы № 204 "Облыс әкімдігінің 2008 жылғы 22 сәуірдегі № 149 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысы.
Облыс әкімдігінің
2015 жылғы 1 қазандағы
№ 360 қаулысымен бекітілген
"Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесі (әрі қарай – Ереже) Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесіне сәйкес әзірленді және "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мәртебесі мен өкілеттігін айқындайды.
"Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі облыс ауыл шаруашылығы және агроөнеркәсіп кешені саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области"
Постановление акимата Актюбинской области от 1 октября 2015 года № 360. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 6 ноября 2015 года № 4562. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 7 сентября 2016 года № 386
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 7.09.2016 № 386.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан, статьей 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области".
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Отменить некоторые постановления акимата Актюбинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Джумагазиева М.С.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Б.Сапарбаев
Приложение к постановлению
акимата Актюбинской области
от 1 октября 2015 года № 360
Перечень постановлений акимата Актюбинской области, подлежащих отмене
1. Пункт 2 постановления акимата Актюбинской области от 22 апреля 2008 года № 149 "О некоторых вопросах государственного учреждения "Департамент сельского хозяйства Актюбинской области";
2. Постановление акимата Актюбинской области от 17 июня 2014 года № 196 "О некоторых вопросах государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области";
3. Постановление акимата Актюбинской области от 3 ноября 2014 года № 385 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 22 апреля 2008 года № 149";
4. Постановление акимата Актюбинской области от 8 июня 2015 года № 204 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 22 апреля 2008 года № 149".
Утверждено
постановлением акимата
области от 1 октября 2015 года
№ 360
ПОЛОЖЕНИЕ
государственного учреждения "Управление сельского хозяйства
Актюбинской области"
1. Общие положения
1. Настоящее положение государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" (далее - Положение) разработано в соответствии с Типовым положением государственного органа Республики Казахстан, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 и определяет статус и полномочия государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области".
Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере государственного управления сельским хозяйством и агропромышленным комплексом области в целом.

2. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің филиалдары мен өкілдіктері жоқ.
3. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекемесінің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен, Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 030010, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр хан даңғылы, 40 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы: - "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін каржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарма функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

2. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" не имеет филиалов и представительств
3. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 030010 Актюбинская область, город Актобе, проспект Абилкайыр-хана, дом 40.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" осуществляется из областного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход областного бюджета.

14. "Ақтөбе облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: агроөнеркәсіп кешенді дамыту жөніндегі мемлекеттің аграрлық саясатын іске асыру негізінде облыстың агроөнеркәсіп кешені салаларының бәсекелестікке қабілетінің жаңа сапалы деңгейге жетуін және экономикалық өсуін қамтамасыз ету.
16. Міндеттері:
1) өсімдік шаруашылығы өнімдерін және оларды қайта өңдеу өнімдерін тұрақты арттыру есебінен облыстың азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
2) мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыру;
3) бәсекеге қабілетті өнім өндіру және экспорттық әлеуетін арттыру;
4) агроөнеркәсіп кешенді тұрақты экономикалық және әлеуметтiк дамытуды қамтамасыз ету.
17. Функциялары:
1) агроөнеркәсіп кешенін дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) агроөнеркәсіп кешені субъектілерiн "Агроөнеркәсіп кешенін және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және осы саладағы басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттiк қолдау жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
3) агроөнеркәсіп кешенінің жағдайы және дамуы туралы ақпараттарды агроөнеркәсіп кешенін дамыту мәселелері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органдарға ұсыну;
4) қолданыстағы заңнамаға, осы саладағы мемлекеттік, салалық (секторлық), өңірлік бағдарламаларға және басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес, агроөнеркәсіп кешенінің субъектілерін мемлекеттік қолдау бойынша ұсыныстары әзірлеу;
5) облыстың аграрлық секторында тиісті өндірістік инфрақұрылымды қалыптастыруға ықпал ету;
6) бюджеттік бағдарламалар, өтінімдер, агроөнеркәсіп кешені бағдарламасын дамыту есебін орындау облыстық бюджет қаражат есебінен әзірлейді және оның ағымдағы және үш жылға белгіленген бюджеттің орындалуын ұйымдастыру;
7) "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі әкімшісі болып есептелетін бюджеттік бағдарламаларды қаржыландырады және есебін жүргізу;
8) қолданыстағы заңнамаларға сәйкес бухгалтерлік, қаржылық және басқа да есептерді уақытылы жинақтауды және тапсыруды жүзеге асыру;
9) агроөнеркәсіп кешені кадрларын даярлауды, қайта даярлауды және біліктілігін арттыруды ұйымдастырады, агроөнеркәсіп кешенінің салаларын мамандармен қамтамасыз ету шараларын жүзеге асыру;

14. Учредителем государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" является государственное учреждение "Аппарат акима Актюбинской области".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
15. Миссия государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области": обеспечение качественного уровня конкурентоспособности и экономического роста отраслей агропромышленного комплекса области на основе реализации аграрной политики государства по развитию агропромышленного комплекса.
16. Задачи:
1) обеспечение продовольственной безопасности области за счет стабильного роста производства продукции растениеводства и продукции их переработки;
2) повышение продуктивности и качества животноводческой продукции;
3) производство конкурентоспособной продукции и увеличение экспортного потенциала;
4) обеспечение устойчивого экономического и социального развития агропромышленного комплекса.
17. Функции:
1) реализация государственной политики в области развития агропромышленного комплекса;
2) разработка предложений по государственной поддержке субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и другими нормативными правовыми актами в данной сфере;
3) предоставление информации о состоянии и развитии агропромышленного комплекса в уполномоченные государственные органы по вопросам развития агропромышленного комплекса;
4) разработка предложений по государственной поддержке субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с действующим законодательством, государственными, отраслевыми (секторальными), региональными программами и другими нормативными правовыми актами в данной сфере;
5) содействие в формировании необходимой производственной инфраструктуры в аграрном секторе области;
6) разработка бюджетных программ, заявок, отчетов исполнения программ развития агропромышленного комплекса из средств областного бюджета и организация его исполнения на текущий и трехлетний период;
7) организация учета и финансирования по бюджетным программам, администратором которых является государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области";
8) своевременный сбор и представление бухгалтерской, финансовой и другой отчетности в соответствии с действующим законодательством;
9) осуществление мер по обеспечению отраслей агропромышленного комплекса специалистами, организация подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров агропромышленного комплекса;

10) астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялау;
11) астық қабылдау кәсіпорындарын: бекітілген графиктерге сәйкес жаңа егіннің астығын қабылдауға дайындығы тұрғысынан астық қабылдау кәсіпорындарын жыл сайынғы тексеруді; астық қабылдау кәсіпорындарын зерттеп-тексеру актілерін рәсімдеуді қамтитын бақылау;
12) табиғи-климаттық жағдайларды және нарық конъюнктурасын ескере отырып, астық өндірісі құрылымын оңтайландыру, астық өндірудің, сақтаудың және өткізудің жаңа озық технологияларын жетілдіру және енгізу;
13) әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның қолданылуын тұтастай немесе жекелеген операцияларды жүзеге асыру бөлігінде алты айға дейінгі мерзімге тоқтата тұру;
14) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
15) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
16) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
17) субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының басым дақылдар өндіруде өнiмнiң шығымдылығы мен сапасын арттыру, жанар-жағар майдың құнын және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзуге қажеттi басқа да тауарлы-материалдық құндылықтардың құнын арзандату шараларды ұйымдастыру;
18) ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне су беру қызметтерінің құнын субсидиялау;
19) карантиндік объектілердің таралуының есебін жүргізу және уәкілетті орган мен мүдделі тұлғаларға ақпарат беру;
20) өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау объектілерінде осы объектілердің иелері – жеке және заңды тұлғалардың, сондай-ақ мемлекеттік басқару органдарының өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізуін ұйымдастырады;
21) уәкiлеттi органның ұсынуы бойынша тиiстi аумақтарда карантиндiк режимдi енгiзе отырып, карантиндi аймақты белгiлеу немесе оның күшiн жою туралы шешiмінін жобасын дайындау;
22) қоршаған ортаны қорғау және денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органдармен келісім бойынша пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырады;

10) лицензирование деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок;
11) контроль за хлебоприемными предприятиями, включающий ежегодное обследование хлебоприемных предприятий на предмет готовности к приему зерна нового урожая в соответствии с утвержденными графиками, оформление актов обследований хлебоприемных предприятий;
12) оптимизация структуры зернового производства с учетом природно-климатических условий и рыночной конъюнктуры, совершенствование и внедрение новых прогрессивных технологий производства, хранения и реализации зерна;
13) приостановление действия лицензии на право осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок в целом или в части осуществления отдельных операций на срок до шести месяцев в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
14) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
15) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
16) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
17) организация мер по повышению урожайности и качества продукции растениеводства, удешевлению стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур;
18) субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
19) ведение учета распространения карантинных объектов и предоставление информации уполномоченному органу и заинтересованным лицам;
20) на объектах государственного контроля и надзора в области карантина растений организуют проведение мероприятий по карантину растений физическими и юридическими лицами – владельцами этих объектов, а также органами государственного управления;
21) подготовка проектов решений об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима или его отмене на соответствующих территориях по представлению уполномоченного органа;
22) организация работ по обезвреживанию пестицидов (ядохимикатов) по согласованию с уполномоченными государственными органами в области охраны окружающей среды и здравоохранения;

23) пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіру (формуляциялау), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізу, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозолдық және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті лицензиялау;
24) элиталық тұқым өсіру шаруашылықтарының элиталық тұқымдар өндірісі және өткізу көлемі жөнінде ұсыныстарды уәкілетті органның қарауына енгізу;
25) тұқым шаруашылығы субъектілеріне және тұқым сапасына сараптама жүргізу жөніндегі зертханаларға уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен тиісті куәлік бере отырып, оларды аттестаттауды жүргізеді;
26) рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізеді;
27) облыс бойынша тұқымдар балансын жасау;
28) ауыл шаруашылығы саласындағы уәкілетті органға ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығы саласында қажетті ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету;
29) өз құзыреті шегінде ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінің тұқымдардың сақтық және ауыспалы қорларын қалыптастыруына жәрдемдесу;
30) бастапқы, элиталық тұқым шаруашылығын жүргізу схемалары мен әдістері және ауыл шаруашылық дақылдары тұқымдарын жаппай көбейту бойынша ұсыныстар енгізу;
31) бюджеттік бағдарламаларға сәйкес отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге минералдық тыңайтқыштардың, гербицидтердің құнын арзандатуды жүзеге асыру;
32) отандық ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге өткiзiлген бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциялы тұқымдардың құнын арзандатуды қамтамасыз ету;
33) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған тізбе мен тәртіпке сәйкес зиянды организмдерге қарсы күрес жөнінде іс-шаралар жүргізуді қамтамасыз ету;
34) тұқым шаруашылығы саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
35)сұрыптық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру, сұрыптық егiстіктердi байқаудан өткiзуді, жерге егiп бағалауды, зертханалық сұрыптық сынақтарды, тұқым сапасына сараптама жүргізу тәртібінің орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
36) Қазақстан Республикасының "Тұқым шаруашылығы туралы" Заңның 6-1-бабының 12) тармақшасына сәйкес айқындалатын квоталар шегінде субсидиялауға жататын тұқымдарды өткізудің шекті бағасын белгілейді;
37) субсидиялауға жататын тұқымдардың әрбір түрі бойынша жыл сайынғы квоталарды:
тұқым шаруашылығы саласында аттестатталған әрбір субъект үшін – бірегей тұқымдар бойынша;
әрбір әкімшілік-аумақтық бірлік үшін элиталық тұқымдар бойынша айқындайды;
38) субсидияланған бiрегей және элиталық тұқымдардың мақсатты пайдаланылуын бақылау;
39) байқаудан өткiзушiлер мен тұқым сарапшылары кадрларын даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру;

23) лицензирование деятельности по производству (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализации пестицидов (ядохимикатов), применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами;
24) внесение на рассмотрение в уполномоченный орган предложения по объемам производства и реализации элитно-семеноводческими хозяйствами элитных семян;
25) проведение аттестации субъектов семеноводства и лабораторий по экспертизе качества семян с выдачей соответствующего свидетельства в порядке, определяемом уполномоченным органом;
26) ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений;
27) составление балансов семян по области;
28) обеспечение предоставления в уполномоченный орган в сфере сельского хозяйства необходимой информации в области семеноводства сельскохозяйственных культур;
29) содействие в пределах своей компетенции формированию сельскохозяйственными товаропроизводителями страховых и переходящих фондов семян;
30) внесение предложений по схемам и методам ведения первичного, элитного семеноводства и массового размножения семян сельскохозяйственных культур;
31) осуществление удешевления отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости минеральных удобрений и гербицидов в соответствии с бюджетными программами;
32) обеспечение удешевления стоимости семян первой, второй и третьей репродукций, реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям;
33) обеспечение проведения мероприятий по борьбе с вредными организмами в соответствии с перечнем и порядком, определяемыми Правительством Республики Казахстан;
34) осуществление государственного контроля в области семеноводства;
35) осуществление контроля за исполнением порядка осуществления сортового и семенного контроля, проведения апробации сортовых посевов, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян;
36) внесение предложений по установлению предельных цен реализации на подлежащие субсидированию семена в пределах квот, определяемых в соответствии с подпунктом 12) статьи 6-1 Закона Республики Казахстан "О семеноводстве";
37) определение ежегодных квот по каждому виду семян, подлежащих субсидированию:
по оригинальным семенам – для каждого аттестованного субъекта в области семеноводства;
по элитным семенам – для каждой административно-территориальной единицы;";
38) осуществление контроля целевого использования просубсидированных оригинальных и элитных семян;
39) организация подготовки и повышения квалификации кадров апробаторов и семенных экспертов;

40) ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi тұқымдарының сұрыптық және егістік сапасына сараптама жүргiзу жөнiндегi нормативтiк құқықтық актiлердiң сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
41) тұқым шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттік инспектордың ұсынысы негізінде:
субъектiнiң тұқым шаруашылығы саласындағы қызметтi жүзеге асыруға құқығын куәландыратын аттестаттау туралы куәлігінің қолданысын;
тұқымдардың сұрыптық және егістік сапаларына сараптама жүргiзу жөніндегі қызметті тоқтата тұру;
42) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
43) асыл тұқымды малдың мемлекеттік тіркелімін жүргізу және басып шығару;
44) ірі қара мал тұқымдары бойынша республикалық палаталардың және мал шаруашылығы саласында өз қызметін жүзеге асыратын басқа да қоғамдық бірлестіктердің ұсыныстарын ескере отырып, көрсетілген мақсаттарға көзделген бюджет қаражаты шегінде асыл тұқымды өнімге (материалға) субсидия бөлу;
45) бекітілген нысандар бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы деректердің есебін жүргізу;
46) құндылығы жоғары асыл тұқымды малды тиімді пайдалануды ынталандыру мақсатында сұрыптау жөніндегі деректерді жинайды және оның нәтижелері туралы мүдделі тұлғаларды хабардар ету;
47) асыл тұқымды малдың, оның ішінде тектік қоры шектеулі тұқымдардың тектік қорын сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған іс-шараларды субсидиялауды жүзеге асыру;
48) мал шаруашылығы өнімдерінің сапасын және өнімділігін арттыруға, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға субсидиялау;
49) жоғары сыныпты асыл тұқымды малды сатып алуды, ұстауды және кең ауқымда өсіру үшін мал басын молықтыратын төл өсiрудi ұйымдастыру;
50) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
51) өндіретін өнімдер бойынша аймақтық көрмелер мен жәрмеңкелерді ұйымдастыру;
52) агроөнеркәсіп кешен өнімдерін сату бойынша көтерме сауда базарларын ұйымдастыру;
53) агроөнеркәсіп кешен өнімдерінің бағаларына және базарларына, азық-түлік қауіпсіздігіне мониторинг жүргізу;
54) өңірдің агроөнеркәсіптiк кешен саласында инновациялық тәжiрибенi тарату және енгізу жөнiндегі іс-шараларды әзірлейді және іске асыру;
55) өңірдің агроөнеркәсіптiк кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту жөніндегі шешімдердің жобаларын дайындау;
56) әкімшілік-аумақтық бірліктің азық-түлікпен қамтамасыз етілу теңгерімін жасау;

40) осуществление контроля над соблюдением нормативных правовых актов по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян сельскохозяйственных растений;
41) на основании предложения государственного инспектора по семеноводству приостанавливают:
действие свидетельства об аттестации, удостоверяющего право субъекта на осуществление деятельности в области семеноводства;
деятельность по проведению экспертизы сортовых и посевных качеств семян;
42) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
43) ведение и издание государственного регистра племенных животных;
44) распределение с учетом предложений республиканских палат по породам крупного рогатого скота и иных общественных объединений, осуществляющих деятельность в области животноводства, субсидии на племенную продукцию (материал) в пределах бюджетных средств, предусмотренных на указанные цели;
45) ведение учета данных в области племенного животноводства по утвержденным формам;
46) обобщение данных о бонитировке и информирование заинтересованных лиц о ее результатах в целях стимулирования эффективного использования высокоценных племенных животных;
47) осуществление субсидирования мероприятий, направленных на сохранение и восстановление генофонда племенных животных, в том числе пород с ограниченным генофондом;
48) субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства;
49) организация приобретения, содержания высококлассных племенных животных и выращивания ремонтного молодняка для расширенного воспроизводства;
50) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
51) организация региональных выставок, ярмарок по ассортименту выпускаемой продукции;
52) организация оптовых рынков по торговле продукцией агропромышленного комплекса;
53) проведение мониторинга состояния продовольственной безопасности, цен и рынков продукции агропромышленного комплекса;
54) разработка и реализация мероприятий по распространению и внедрению инновационного опыта в области агропромышленного комплекса региона;
55) подготовка проектов решений по утверждению правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса региона;
56) составление баланса продовольственной обеспеченности административно-территориальной единицы;

72) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
73) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
74) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
75) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
76) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
77) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
78) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
79) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
80) мынадай:
ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерінің ауыл шаруашылығы техникасын және технологиялық жабдықтарының лизингке алу;
машина-трактор паркiн және технологиялық құрал-жабдықтарды жаңарту;
машина-технологиялық станциялардың (сервис орталықтары) желiсiн дамыту және олардың қызметiне мониторинг жүргізу;
агроөнеркәсіп кешен субъектілерiнің ауыл шаруашылығы техникасы және құрал-жабдықтарына несиелендіру уақытында проценттік ставкаларды арзандатуды қамтамасыз ету шараларын ұйымдастыру;
81) ауыл шаруашылығының өндірісін қажеттілігіне қарай жанаржағар маймен қамтамасыз етуін ықпал ету;
82)агроөнеркәсiп кешенін дамыту саласындағы мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асыру;
83) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру;
84) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік Кодексіне сәйкес астық қабылдау кәсіпорындарының астықтың сандық-сапалық есебін жүргізуін, астықты сақтауын, астық қолхаттарын беруін, олардың айналымын және оларды өтеуін бақылау;

72) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
73) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
74) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
75) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
76) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
77) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
78) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
79) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
80) организация мер по:
приобретению сельхозтоваропроизводителями сельскохозяйственной техники и технологического оборудования в лизинг;
обновлению машинно-тракторного парка и технологического оборудования;
развитию сети машинно-технологических станций (сервис-центров) и осуществления мониторинга их деятельности;
удешевлению процентных ставок при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса и обеспечении сельскохозяйственной техникой, оборудованием;
81) содействие обеспечению потребностей сельского производства в дизельном топливе;
82) осуществление государственной технической инспекции в области развития агропромышленного комплекса;
83) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
84) контроль за ведением количественно-качественного учета зерна, хранением зерна, выдачей, обращением и погашением зерновых расписок хлебоприемными предприятиями в соответствии с Предпринимательским Кодексом Республики Казахстан от 29 октября 2015 года;";

85) Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасының бұзылуы туралы нұсқамалар беру, Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау;
86) әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде астық нарығының мониторингін жүзеге асыру;
87) астық қауiпсiздiгi мен сапасын мемлекеттік бақылау;
88) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы "Астық туралы" Заңының 28-бабының 2-тармағында көзделген негіздер болған кезде астық қабылдау кәсіпорнынан астықты көліктің кез келген түрімен тиеп жөнелтуге тыйым салу;
89) астық қолхаттары тізілімінің деректеріне сәйкес астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу және астықтың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды сақтау тұрғысынан астық қабылдау кәсіпорындарының қызметін инспекциялау (тексеру);
90) астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды енгізу және мерзімінен бұрын аяқтау туралы сотқа арыз беру;
91) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
92) астық нарығына қатысушылардың астығының нақты бар-жоғы мен сапасын және оның есепті деректерге сәйкестігін тексеру;
93) астықтың сандық-сапалық жай-күйін бақылау;
94) астық қолхаттарын ұстаушыларға астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқару жөніндегі комиссияның құрамына енгізу үшін кандидатуралар ұсыну туралы хабарлама жіберу;
95) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
96) астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензияның қолданысын тоқтата тұру және (немесе) одан айыру туралы ұсыныстарды облыстың жергілікті атқарушы органына енгізу;
97) астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу;
98) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
99) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру кезіндегі комиссияның бір бөлігінің және қарыздарын сақтандыру кезіндегі сақтандыру сыйақыларының бір бөлігінің орнын толтыру;
100) агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыру;
101) кепілдендірілген сатып алу бағасы және сатып алу бағасы белгіленетін, сатып алынатын ауылшаруашылық өнімі субсидияларының нормативін бекіту туралы шешімінің дайындау;

85) выдача предписаний о нарушении законодательства Республики Казахстан о зерне, рассмотрение дел об административных правонарушениях в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
86) осуществление мониторинга зернового рынка в пределах административно территориальной единицы;
87) государственный контроль безопасности и качества зерна;
88) наложение запрета на отгрузку любым видом транспорта зерна с хлебоприемного предприятия при наличии оснований, предусмотренных пунктом 2 статьи 28 Закона Республики Казахстан "О зерне";
89) инспектирование (проверка) деятельности хлебоприемных предприятий на предмет соблюдения требований по ведению количественно-качественного учета и обеспечению сохранности зерна в соответствии с данными реестра зерновых расписок;
90) подача в суд заявления о введении и досрочном завершении временного управления хлебоприемным предприятием;
91) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
92) проверка фактического наличия и качества зерна у участников зернового рынка и соответствия его отчетным данным;
93) контроль количественно-качественного состояния зерна;
94) направление держателям зерновых расписок уведомления о представлении кандидатур для включения в состав комиссии по временному управлению хлебоприемным предприятием;
95) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
96) внесение предложений в местный исполнительный орган области о приостановлении действия и (или) лишении лицензии на право осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок;
97) внесение предложений по введению временного управления хлебоприемным предприятием;
98) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
99) возмещение части комиссии при гарантировании займов и части страховых премий при страховании займов субъектов агропромышленного комплекса;
100) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях;
101) подготовка решений об утверждении норматива субсидий закупаемой сельскохозяйственной продукции, по которой устанавливаются гарантированная закупочная цена и закупочная цена;

102) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
103) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
104) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
105) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
106) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
107) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
108) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
109) алынып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
110) Қазақстан Республикасының өсімдік шаруашылығы саласындағы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
111) агенттің, қоғамның қызметін, олардың Қазақстан Республикасының өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы заңнамасын сақтауын бақылауды жүзеге асыру;
112) сақтанушылардың міндетті сақтандыру шарттарын жасасудан жалтаруы туралы және қоғамның Қазақстан Республикасының өзара сақтандыру туралы заңнамасының және осы Заңның талаптарын сақтамауы туралы істерді қарау;
113) өздерінің бақылау функцияларын жүзеге асыру үшін қажетті ақпарат пен құжаттарды сақтанушыдан, сақтандырушыдан, агенттен және қоғамнан сұрау және алу;
114) өздерiнiң бақылау функцияларын жүзеге асыру үшін қажетті ақпарат пен құжаттарды сақтанушының, сақтандырушының, агенттің және қоғамның ұсыну нысаны мен мерзiмдерiн белгiлеу
115) "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзырына жатқызылған әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстер бойынша хаттамаларды жасау;

102) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
103) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
104) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
105) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
106) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
107) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
108) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
109) исключен постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
110) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области растениеводства;
111) осуществление контроля за деятельностью агента, общества, соблюдением ими законодательства Республики Казахстан об обязательном страховании в растениеводстве;
112) рассмотрение дел об уклонении от заключения договоров обязательного страхования страхователями и несоблюдении обществом требований законодательства Республики Казахстан о взаимном страховании и настоящего Закона;
113) запрашивание и получение от страхователя, страховщика, агента и общества информацию и документы, необходимые для осуществления им своих контрольных функций;
114) установление формы и сроков предоставления страхователем, страховщиком, агентом и обществом информации и документов, необходимых для осуществления им контрольных функций;
115) составление протоколов по делам об административных правонарушениях, рассмотрение которых отнесено к компетенции государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области;

116) агроөнеркәсіптiк кешен салаларына инвестициялар мен екiншi деңгейдегi банктердің кредиттерiн тарту бойынша iс-шаралар әзiрлеу;
117) бәсекеге қабiлеттi өндiрiстердi қалыптастыру және дамыту, оларды жаңғырту және сапа менеджментiнiң халықаралық жүйесіне көшіру үшiн жағдай жасау бойынша іс-шаралар әзірлеу;
118) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға аккредиттеу жүргізу;
119) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен және мерзімдерде өзінің интернет-ресурсына агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар тізбесін орналастыру;
120) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау;
121) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдар қызметінің мониторингін жүзеге асыру.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.01.2016 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
18. Құқықтары мен міндеттері:
"Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің:
1) өзіндегі жедел басқару құқығындағы мүліктерді пайдалануды жүзеге асыруға;
2) "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзырына жататын мәселелер бойынша мемлекеттік заңды тұлғалар құру туралы ұсыныстар беруге;
3) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына сәйкес акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) акцияларының мемлекеттік пакетін (жарғылық капиталындағы қатысу үлесін) иеленуге және пайдалануға;
4) гендерлік және отбасылық-демографиялық саясатты қалыптастыруға және жүзеге асыруға қатысуға құқылы.
"Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
1) өз құзыретіне жататын мәселелерді шешуде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларын сақтауға;
2) өз құзырет шеңберінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізуге.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
19. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға жеке жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
20. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес облыс әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.

116) разработка мероприятий по привлечению инвестиций и кредитов банков второго уровня в отрасли агропромышленного комплекса;
117) разработка мероприятий по созданию условий для становления и развития конкурентоспособных производств, их модернизации и переходу на международные системы менеджмента качества;
118) проведение аккредитации заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса;
119) размещение на собственном интернет - ресурсе перечня заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса в порядке и сроки, установленные уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса;
120) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
121) осуществление мониторинга деятельности заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 19.01.2016 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Права и обязанности.
Права государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области":
1) осуществлять пользование имуществом, находящимся у него на праве оперативного управления;
2) вносить предложения о создании государственных юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области";
3) владеть и пользоваться государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе";
4) принимать участие в формировании и реализации гендерной и семейно-демографической политики.
Обязанности государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области":
1) соблюдать действующее законодательство Республики Казахстан при решении вопросов входящих в его компетенцию;
2) вести борьбу с коррупцией в пределах своей компетенции.
3. Организация деятельности государственного органа
19. Руководство государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" задач и осуществление им своих функций.
20. Руководитель государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

21. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
22. Басшының өкілеттігі:
1) "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысының орынбасарларының, бөлім басшыларының және басқа да жауапты қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
2) заңнамаға сәйкес "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымдық жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
3) "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін көтермелейді және тәртіптік жаза қолданады;
4) өз құзыреті шегінде "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын және құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
5) барлық мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан сөйлейді;
6) "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекетке бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануына жеке жауапты болады.
23. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
24. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
"Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
25. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
27. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органы "Ақтөбе облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі болып табылады.

21. Руководитель государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Полномочия руководителя:
1) определяет обязанности и полномочия заместителей, руководителей отделов и других ответственных работников государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области";
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области";
3) поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области";
4) в пределах своей компетенции утверждает положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области";
5) представляет государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" во всех государственных органах и иных организациях;
6) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
23. Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
24. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Актюбинской области", относится к коммунальной собственности.
26. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
27. Уполномоченным органом по управлению государственным имуществом государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" является государственное учреждение "Управление финансов Актюбинской области".

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
28. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
28. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.