"Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 3165 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 қыркүйекте № 4505 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 4781 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 04.12.2015 № 4781 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы № 413-IV "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес Ақтөбе қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Қ.М.Әлімовке жүктелсін.
3. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялаған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Е.Омаров
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы "10" тамыздағы
№ 3165 қаулысымен
Бекітілді
"Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі – экономикалық және бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік әлеуметтік-экономикалық және бюджеттік саясаттың негізгі бағыттарын әзірлеуді үйлестіру, бюджетті орындау саласында (салаларында) басшылықты, қалалық коммуналдық меншікті басқаруды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении положения государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе"
Постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 10 августа 2015 года № 3165. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 сентября 2015 года № 4505. Утратило силу постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 4 декабря 2015 года № 4781
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 04.12.2015 № 4781 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года № 413-IV "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Актобе ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе".
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Алимова К.М.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Е.Умаров
Утверждено постановлением
акимата города Актобе
от "10" августа 2015 года
№ 3165
Положение государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере экономического и бюджетного планирования, координации разработки основных направлений государственной социально-экономической и бюджетной политики и осуществляющим руководство в сфере (ах) исполнения бюджета, управления городским коммунальным имуществом.
2. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесізаңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 030006, Ақтөбе облысы,Ақтөбе қаласы, Ахтанов көшесі, 50.
9. Бөлімнің толық атауы – "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері,функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: бұл қаланың бәсекеге қабілеттілігін жаңа сапалы деңгейіне жетуге, әлеуметтік-экономикалық тұрақты өсуінеықпал ететінәлеуметтік – экономикалық саясатты, экономикалық және бюджеттік жоспарлау жүйелеріндетұтастықты, тиімділікті, бюджеттің орындалуы және коммуналдық меншікті басқару саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
14. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттарын қалыптастыру;
2) қаланың әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарымен бюджеттік және инвестициялық саясатты өзара әрекеттесуін жүзеге асыру;

4. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансовгорода Актобе" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансовгорода Актобе" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансовгорода Актобе" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе":почтовый индекс: 030006, Республика Казахстан, Актюбинская область, город Актобе, улица имени Тахауи Ахтанова, 50.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе".
10. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов города Актобе" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе".
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе"
13. Миссия государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе": это реализация экономической политики, а также целостной, эффективной системы экономического и бюджетного планирования,государственной политики в сфере исполнения бюджета и управления коммунальным имуществом, способствующих достижению качественно нового уровня конкурентоспособности города, устойчивому социально-экономическому росту.
14. Задачи государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе":
1) формирование основных направлений социально-экономического развития города;
2) реализация бюджетной и инвестиционной политики во взаимодействии с приоритетами социально-экономического развития города;

3) мемлекеттік бюджеттің теңгерімділігін қамтамасыз ету;
4) бюджет шығыстарын әлеуметтік-экономикалық дамудың басымды бағыттарына шоғырландыру;
5) бюджет қаржыларын пайдалану тиімділігін арттыру және "бюджеттік масылдықты" қысқарту;
6) жергілікті бюджеттің орындалу процесін жетілдіру;
7) мемлекеттік коммуналдық меншікті тиімді басқаруды қамтамасыз ету.
15. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) заңнамамен белгіленген мерзімде қаланың әлеуметтік-экономикалық болжамын кезең-кезеңмен әзірлеу;
2) қаланың аумағын дамыту бағдарламасын жүзеге асыруды әзірлеу, түзету облыстың мемлекеттік жоспарлау бойынша өкілетті органымен келісу және қала әкімдігінің веб-порталында орналастыруды қамтамасыз ету;
3) қаланың аумағын дамыту бағдарламасын және іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша есепті дайындау, облыстың мемлекеттік жоспарлау бойынша өкілетті органға бағдарламаны іске асыру барысы туралы жиынтық есепті белгіленген мерзімде ұсыну және қала әкімдігінің веб-порталында орналастыруды қамтамасыз ету;
4) қаланың әлеуметтік-экономикалық даму болжамы есебімен бюджет түсімдерін жоспарлау;
5) үш жылдық кезеңге базалық шығыстар мен жаңа бастама шығыстары үшінбюджеттің шығыс лимиттерін қалыптастыру және оларды бюджеттік бағдарлама әкімшілеріне жеткізу;
6) бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалар жобаларында көрсетілген көрсеткіштерді мемлекеттік органның ережесінде белгіленген құзырына сәйкестігін қарау;
7) үш жылдық кезеңге бюджеттік өтінімдерді өтіп кеткен нақтылау, заңнама өзгерістері, бағдарламалық құжаттары, коммуналдық шығыстарға тарифтер өсімі мен инфляция бойынша шығыстарды индексациялау есебімен қарау және жинақтау;
8) үш жылдық кезеңге қала бюджеті жобасын әзірлеу мен оны бюджеттік комиссияның қарауына енгізу;
9) жоспарлы кезеңге қала бюджетін бекіту және нақтылау жөніндегі қалалық мәслихат шешімін жүзеге асыру туралы қала әкімдігі қаулысының жобасын әзірлеу;
10) бюджеттік заңнама талаптарына сәйкес және бар көздер есебімен шығыстар лимитін ұлғайту бойынша қажеттіліктерді қалыптастыру және ұсыныстарды дайындау;
11) қала бюджетін нақтылау (түзету) бойынша ұсыныстар енгізу;
12) өзгерістер мен толықтырулар есебімен мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламалары туралы қалалық әкімдіктің қаулы жобасын қарау мен келісу;
13) қалалық бюджетті әзірлеу, нақтылау және қала әкімінің веб-порталына орналастыру;

3) обеспечение сбалансированности государственного бюджета;
4) концентрация бюджетных расходов на приоритетных направлениях социально-экономического развития;
5) повышение эффективности использования бюджетных средств и сокращение "бюджетного иждивенчества";
6) совершенствование процесса исполнения местного бюджета;
7) обеспечение эффективного управления государственным коммунальным имуществом;
15. Функции государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе":
1) поэтапная разработка прогноза социально-экономического развития города в установленные законодательством сроки;
2) разработка, корректировка программы развития территории города и плана мероприятий по его реализации, согласование с уполномоченным органом по государственному планированию области и обеспечение размещения на веб-портале акимата города;
3) подготовка отчета по реализации программы развития территории города и плана мероприятий, предоставление в установленные сроки сводной отчетности о ходе реализации программы в уполномоченный орган по государственному планированию области и обеспечение размещения на веб-портале акимата города;
4) прогнозирование поступлений бюджета, с учетом прогноза социально-экономического развития города;
5) формирование лимитов расходов бюджета для базовых расходов и расходов на новые инициативы и доведение их до администраторов бюджетных программ на трехлетний период;
6) рассмотрение показателей, указанных в бюджетных программах администраторов бюджетных программ, на предмет их соответствия полномочиям, определенными в положении государственного органа;
7) сбор и рассмотрение бюджетных заявок, разработанных по полной потребности с учетом прошедших уточнений, изменений законодательства, программных документов, индексации расходов по инфляции и росту тарифов на коммунальные расходы на трехлетний период;
8) разработка проекта бюджета города на трехлетний период и внесение его на рассмотрение бюджетной комиссии;
9) разработка проектов постановлений акимата города о реализации решения городского маслихата об утверждении и уточнении бюджета города на плановый период;
10) формирование потребностей и подготовка предложений по увеличению лимитов расходов, с учетом наличия источников и соответствия требованиям бюджетного законодательства;
11) внесение предложений по уточнению (корректировке) бюджета города;
12) рассмотрение и согласование проектов постановлений акимата города о бюджетных программах государственных органов с учетом изменений и дополнений;
13) разработка, уточнение и размещение на веб-портале акима города городского бюджета;

14) атқарушы билік органдарының құрылымдарын және өзара әрекетін жетілдіру бойынша ұсыныстарыды әзірлеу;
15) жергілікті атқарушы органдарының құрылымын және штаттық кестесін келісу;
16) стратегиялық және бағдарламалық құжаттармен белгіленген экономикалық мақсаттылыққа, жоба мақсатын саланың даму басымдылықтарына сәйкестігіне бюджеттік инвестициялық жобалардың технико-экономикалық негіздемесін (түзету) әзірлеуге бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің инвестициялық ұсыныстарын қарау;
17) бюджеттік инвестициялық жобалардың тізімін қалыптастыру, әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ сәйкес үлестірілетін бюджеттік бағдарламалар қаражысы есебінен жүзеге асырылатын қажет технико-экономикалық негіздеме сараптамасын әзірлеу;
18) әзірленетін немесе түзетілетін бюджеттік инвестициялық жобалар тізімін бекіту туралы қала әкімдігінің қаулысы жобасын әзірлеу, сондай-ақ бюджеттік инвестициялық жобаларға технико-экономикалық негіздемелергеқажетті сараптама өткізу;
19) бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің технико-экономикалық негіздеме әзірлеуді қажет етпейтін бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша инвестициялық ұсыныстарды қарау, қалалық бюджеттік комиссияда қарау үшінолар бойынша экономикалық қорытынды дайындау;
20) басымды бюджеттік инвестициялар тізімін құру шегінде қалалық бюджеттік комиссия қарауына бюджеттік инвестициялар жобасын енгізу;
21) бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің бюджеттік инвестициялық жобаларын қаржыменқамтылуын, растайтын құжаттардың түгелдігін қарау және бюджеттік инвестициялық жобалардың экономикалық қорытындысы есебімен олар бойынша қорытындынықалалық бюджеттік комиссия қарауына енгізу;
22) облыстың бюджеттік жоспарлау бойынша органға бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыру мониторингі, жоспар-кестесі бойынша есепті ұсыну;
23) республикалық және жергілікті бюджетесебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындар бойынша мемлекеттік және азаматтық қызметкерлер саны және еңбекақы қоры бойынша мониторинг өткізу;
24) бюджетті нақтылау мен түзетудің қорытындысы бойынша бюджеттің кіріс және шығыс бөлігіне мониторинг өткізу;
25) республикалық және облыстық бюджеттің трансферттеріне мониторинг өткізу;
26) бақылаушы органдармен жоспарлы және тематикалық бақылауды жүзеге асыру үшін материалдарды дайындау және ұсыну;
27) бюджеттік заңнаманың актілері мен нормативтері бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне және олардың ведомстволарына қарасты ұйымдарға әдістемелік көмек көрсету;

14) подготовка предложений по совершенствованию структуры и взаимодействию органов исполнительной власти;
15) согласование структур и штатных расписаний местных исполнительных органов;
16) рассмотрение инвестиционных предложений администраторов бюджетных программ на разработку (корректировку) технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов на предмет экономической целесообразности, соответствия целей проекта приоритетам развития отрасли, установленным стратегическими и программными документами;
17) формирование перечня бюджетных инвестиционных проектов, разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико- экономических обоснований по которым осуществляются за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы;
18) разработка проекта постановления акимата города об утверждении перечня бюджетных инвестиционных проектов, по которым будет производиться разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов;
19) рассмотрение инвестиционных предложений по бюджетным инвестиционным проектам, не требующим разработки технико-экономических обоснований администраторов бюджетных программ, подготовка по ним экономического заключения для рассмотрения на городской бюджетной комиссии;
20) внесение бюджетных инвестиционных проектов на рассмотрение городской бюджетной комиссии в рамках формирования перечня приоритетных бюджетных инвестиций;
21) рассмотрение бюджетных инвестиционных проектов администраторов бюджетных программ на предмет их обеспеченности финансовыми средствами, на наличие подтверждающих документов и внесение заключения по ним на рассмотрение городской бюджетной комиссии с учетом экономического заключения бюджетных инвестиционных проектов;
22) представление отчета по мониторингу реализации бюджетных инвестиционных проектов, плана-графика в уполномоченный орган по бюджетному планированию области;
23) проведение мониторинга по численности работающих и фонду оплаты труда государственных и гражданских служащих по государственным учреждениям и предприятиям за счет средств местного и республиканского бюджета;
24) проведение мониторинга доходной и расходной части бюджета по результатам уточнений и корректировок бюджета;
25) проведение мониторинга трансфертов областного и республиканского бюджета;
26) подготовка и представление материалов для осуществления планового и тематического контроля сторонними контролирующими организациями;
27) оказание методической помощи администраторам бюджетных программ и их подведомственным организациям по нормативным и законодательным актам бюджетного законодательства;

28) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдарқұрылымы мен мемлекеттік қызметшілердің санаты және саны бойынша ақпаратты облыстың бюджеттік жоспарлаубойынша өкілетті органына белгіленген мерзімде ұсыну;
29) облыстың бюджетті жоспарлау бойынша өкілетті органға белгіленген мерзімде жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың техникалық қызмет көрсететінжәне қызметін қамтамасыз ететін қызметкерлердің санаты, лауазымы мен дәрежелері жөнінде ақпараттар ұсыну;
30) облыстың бюджетті жоспарлау бойынша өкілетті органға белгіленген мерзімде қала бюджетіндегікоммуналдық төлемдер, республикалық трансферттерді бөлу және ағымдағы шығыстар бойынша ақпараттар ұсыну;
31) экономика секторында қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі көрсеткіштеріне талдау және мониторинг жүргізу;
32) кеңесте, облыс және қала әкімінің отырыстарына қала әкіміне, жетекшілік ететін әкімнің орынбасарына қаланың әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштері жөнінде материалдарды дайындау және ұсыну;
33) концессияға тапсырылуы мүмкін нысандар бойынша ұсыныстар жинау және облыстың бюджетті жоспарлау бойынша өкілетті органға ұсыну, концессиялық жобаларды жүзеге асыру мониторингін жүргізу;
34) қала әкімінің негізгі және көмекші көрсеткіштері рейтингісінің орындалуына талдау жүргізу, бөлім жұмыстарын үйлестіру және қалалық бағдарлама әкімшілерінің жұмыстарын жақсарту бойынша ұсыныстар енгізу;
35) қаланың әлеуметтік-экономикалық даму төлқұжатын әзірлеу;
36) облыстың мемлекеттік жоспарлау бойынша өкілетті органына реттелмелі салықтық төлемдері бойынша бюджет кірісіне түсетін болжам мәселесі бойынша ұсыныстар дайындау;
37) қала бюджетін толықтыру резервін көздерін анықтау және салық салу базасын кеңейту бойынша іс-шаралар жоспарын әзірлеу;
38) белгіленген мерзімде экономикалық мәселелер бойынша қала әкімінің орынбасарымен өтетінсалық салу базасын кеңейту бойынша комиссия отырысына, облыстың бюджетті жоспарлау бойынша өкілетті органына комиссия жұмысы туралы ақпараттар дайындау;
39) бюджетке түскен нақты кіріс түсімдері бойынша күн сайынғы ақпаратты өңдеу;
40) әкімге және жетекшілік ететін қала әкімінің орынбасарына талдау және ақпарат дайындау үшін нақты кіріс түсімдері базасын қалыптастыру;
41) кірістер мен шығыстардың қаржылық-бюджеттік болжау тәртібін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
42) мекеменің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қала әкімінің және әкімдіктің нормативті құқықтық актілері жобасын әзірлеу және келісу;

28) предоставление в установленные сроки в уполномоченный орган по бюджетному планированию области информации по численности и категориям государственных служащих и структуре государственных органов, финансируемых из местного бюджета;
29) предоставление в установленные сроки в уполномоченный орган по бюджетному планированию области информации в разрезе разрядов, категорий и должностей работников, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов, финансируемых из местного бюджета;
30) предоставление в установленные сроки в уполномоченный орган по бюджетному планированию области информации по расходам на коммунальные платежи, распределению республиканских трансфертов и текущим расходам в бюджете города;
31) проведение мониторинга и анализа основных показателей социально-экономического развития города, секторов экономики;
32) подготовка и предоставление материалов об итогах социально-экономического развития города акиму города, курирующему заместителю акима на совещаниях, заседаниях акима города и области;
33) сбор предложений по объектам, возможным к передаче в концессию и их представление в уполномоченный орган по бюджетному планирования области, мониторинг реализации концессионных проектов;
34) проведение анализа исполнения основных и вспомогательных показателей рейтинга акимагорода, координация работы отделов и внесение предложений по улучшению работы администраторов городских программ;
35) составление социально-экономического паспорта города;
36) подготовка предложений в уполномоченный орган по государственному планированию области по вопросам прогнозирования поступлений в бюджет по регулируемым налоговым платежам;
37) разработка плана мероприятий по выявлению резервных источников пополнения бюджета города и расширения налогооблагаемой базы;
38) подготовка информации на заседания комиссии по расширению налогооблагаемой базы при заместителе акима города по экономически вопросам, информации о работе комиссии в уполномоченный орган по бюджетному планированию области, в установленные сроки;
39) обработка ежедневной информации по фактическому поступлению доходов в бюджет;
40) формирование базы фактического поступления доходов для анализа и подготовки информации акиму и курирующему заместителю акима города;
41) разработка предложений по совершенствованию порядка финансово-бюджетного прогнозирования доходов и расходов;
42) разработка и согласование проектов нормативных правовых актов акима и акимата города по вопросам, входящим в компетенцию учреждения;

43) бюджеттің орындалуы саласының, қала бюджетінің орындалуы бойынша бухгалтерлік есепті жүргізу, бюджеттік есеп және бюджеттік есеп беру, қалалық коммуналдық мүлікті, соның ішінде мемлекеттік емес заңды тұлғалардың мемлекеттік акция пакеттерін, жарғылық капиталында мемлекеттік қатысу үлестерін басқару саласындағы құзырлы орган болып табылады;
44) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаржыландыру жоспарларына сәйкес, түсімдер және төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жиынтық жоспарын әзірлейді;
45) қаржыландыру жоспары бойынша әрбір айларға бөлінген жылдық сомаларға талдау мен бағалау жүргізу арқылы бюджеттің орындалу мониторингін жүзеге асырады, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаржыландыру жоспарларына енгізген өзгерістерінің негізділін қарап, қаржыландыру жоспарларының орындалмау себептерін анықтау, белгіленген уақытта қала бюджетінің орындалу туралы есебін әзірлейді;
46) бюджеттің орындалуы бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қызметін үйлестіру;
47) өткен қаржы жылына қалалық бюджеттің орындалуы туралы есеп әзірлеу және оны қаланың жергілікті өкілді органының қарауына енгізу;
48) қалалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің төлемдер және міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізген өтінімдерін қарау, түсімдер жиынтық жоспарына, төлемдер және міндеттемелер бойынша жиынтық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулар енгізеді;
49) Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының әрбір бюджеттік бағдарламасы және әрбір ай бойынша қалалық мемлекеттік мекемелердің жеке қаржыландыру жоспарларын төлемдер және міндеттемелер бойынша барлық жеке қаржыландыру жоспарының жиынтық сомасын түсімдердің жиынтықжоспары және төлемдер мен міндеттемелер жиынтық қаржыландыру жоспарының сомасына сәйкестігін тексеруді жүргізеді;
50) мемлекеттік мекемелердің билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан алатын қаржылай түсімдері мен шығындары, демеушілік, қайырымдылық көмектен түскен түсімдер мен шығындар туралы жоспарларының бюджеттік қаржылары бойынша қаржылық жоспарларының орындалуы туралы қалалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептерін қабылдау және тексеруді жүзеге асырады;
51) жоспарлы кезеңге төлемдердің уақытылығын және толықтығын қамтамасыз ету үшін ақшалар ағынының болжамын жасайды;
52) жоғары тұрған бюджеттерден түскен нысаналы трансферттер есебінжүргізеді, республикалық және облыстық нысаналы трансферттердің пайдаланылуы туралы есеп жасайды;

43) выступает уполномоченным органом в сфере исполнения бюджета, ведения бухгалтерского учета, бюджетного учета и бюджетной отчетности по исполнению городского бюджета, управления городским коммунальным имуществом, в том числе государственными пакетами акций, государственными долями участия в уставном капитале негосударственных юридических лиц;
44) в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан и планами финансирования администраторов бюджетных программ составляет и утверждает сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам;
45) осуществление мониторинга освоения бюджетных средств пос-редством анализа и оценки помесячного распределения годовых сумм по планам финансирования, обоснованности вносимых администраторами бюджетных программ изменений в планы финансирования, выявления причин неисполнения планов финансирования, составления в установленные сроки отчета об исполнении бюджета города;
46) координинация деятельности администраторов бюджетных программ по исполнению бюджета;
47) организация подготовки отчета об исполнении городского бюджета за истекший финансовый год и внесение его на рассмотрение местного представительного органа города.
48) рассматривает заявки администраторов городских бюджетных программ на внесение изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам, вносит изменения и дополнения в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план по обязательствам;
49) производит проверку индивидуальных планов финансирования городских государственных учреждений на соответствие общей суммы всех индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам сумме сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам по каждой бюджетной программе Единой бюджетной классификации Республики Казахстан и по месяцам;
50) осуществляет прием и проверку отчетов администраторов городских бюджетных программ об исполнении планов финансирования по бюджетным средствам, планов поступлений и расходов денег, получаемых государственными учреждениями от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, о поступлении и расходовании поступлений от спонсорской, благотворительной помощи;
51) составляет прогноз потоков наличности на планируемый период для обеспечения своевременности и полноты проведения платежей;
52) осуществляет учет поступления целевых трансфертов из вышестоящих бюджетов, составляет отчет об использовании республиканских и областных целевых трансфертов;

53) облыстың бюджеттің орындалуы бойынша өкілетті органына ағымдағы нысаналы трансферттердің, несиелер және дамуға нысаналы трансферттердің іске асырылуы мониторингісінің қорытындылары туралы есеп жасайды;
54) жоғары тұрған бюджеттерден түскен несиелер мен қарыздарды есепке алуды жүзеге асырады, олар бойынша жоғары тұрған бюджетке несиелерді, қарыздарды және сыйақыларды қайтаруды жүзеге асырады;
55) өткен қаржы жылында толық пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді жоғары тұрған бюджетке қайтаруды жүзеге асырады;
56) қаланың бағдарлама әкімшілерінің қалыптасқан кредиторлық және дебиторлық берешектерін есепке алады және талдауды жүзеге асырады, белгіленген нысан бойынша жедел және нақтыланған есептерді жасайды;
57) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ұсынған мемлекеттік мекемелердің тауарларды, (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен шығындар қаржысының жиынтық жоспарын келісімдейді;
58) қалалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен қаржыларының кірістері мен шығыстарының негізгі жоспарынан құралған белгіленген нысанда қайырымдылық көмек, демеушілік, ақылы қызметтерге қолма қол ақшалардың бақылау шоттарын ашуға өтінімді қазынашылықтың аумақтық бөліміне ұсынады;
59) корпоративтік есеп карточкасын қолданумен есеп өткізу үшін ұлттық валютада ағымдағы шот ашуға мемлекеттік мекемелерге рұқсаттама береді;
60) облыстың бюджеттің орындалуы бойынша өкілетті органына бюджет мониторингінің нәтижелері бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілері есептерінің негізінде бюджеттің орындалуы туралы аналитикалық есепті белгіленген мерзімде қалыптастырады және ұсынады;
61) қала бюджетіне салықтық және басқа міндетті төлемдерді алуға жауапты уәкілетті орган қалыптастыратын есепті деректері негізінде қала бюджетінің кіріс бөлігіне белгіленген мерзімде талдауды жүзеге асырады;
62) бюджет қаражаттарын басқару бойынша облыстық бюджеттен, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен қаржыландырылатын аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының қызметінің тиімділігін бағалау Әдістемесіне сәйкес, қаланың жергілікті атқарушы органының бюджеттік даму бағдарламалары бойынша бюджеттік қаражаттарды басқару бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділілін бағалауды жүзеге асыру үшін сенімді және толық ақпарат ұсынуды жүзеге асырады;
63) белгіленген мерзімде қаланың жергілікті өкілді органына, облыстың тексеру комиссиясына, облыстың бюджеттің орындалуы бойынша және ішкі бақылау бойынша уәкілетті органдарға қала бюджетінің орындалуы туралы есепті ұсынады;

53) составляет отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов с предоставлением в уполномоченный орган по исполнению бюджета области;
54) осуществляет учет поступивших кредитов и займов из вышестоящих бюджетов, осуществляет возврат кредитов, займов и вознаграждений по ним в вышестоящий бюджет;
55) осуществляет возврат недоиспользованных целевых трансфертов за истекший финансовый год в вышестоящий бюджет;
56) осуществляет учет и анализ сложившейся кредиторской и дебиторской задолженности администраторов программ города, составляет оперативные и уточненные отчеты по установленной форме;
57) согласовывает сводные планы поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственных учреждений, представленные администраторами бюджетных программ;
58) представляет в территориальное подразделение казначейства заявку на открытие контрольных счетов наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи по установленной форме, составленной на основании планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями, финансируемыми из городского бюджета, товаров (работ, услуг) и выданных разрешений;
59) выдает разрешение государственным учреждениям на открытие текущего счета в национальной валюте для проведения расчета с применением корпоративной расчетной карточки;
60) в установленные сроки формирует и предоставляет в уполномоченный орган по исполнению бюджета области аналитический отчет об исполнении бюджета на основании отчетов администраторов бюджетных программ по результатам бюджетного мониторинга;
61) в установленные сроки осуществляет анализ доходной части бюджета города на основании отчетных данных, формируемых уполномоченным органом, ответственным за взимание налоговых и других обязательных платежей в городской бюджет;
62) обеспечивает предоставление достоверной и полной информации для осуществления оценки эффективности деятельности государственных органов по управлению бюджетными средствами по бюджетным программам развития местного исполнительного органа города в соответствии с утвержденной Методикой оценки эффективности деятельности исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы, местных исполнительных органов районов (городов областного значения) по управлению бюджетными средствами;
63) в установленные сроки представляет отчет об исполнении бюджета города в местный представительный орган города, ревизионную комиссию области, уполномоченный орган по исполнению бюджета области и уполномоченный орган по внутреннему контролю;

64) әкімшілендірілетін төлемдер бойынша қала бюджетіне артық (қате) төленген сомаларды қайтаруды немесе аударуды жүзеге асырады;
65) бюджеттік заңмамамен белгіленген бюджет есептемесінің басқа да түрлерін жасайды;
66) қала әкімдігінің резервінің қаражаттарының пайдалану есебін жүргізеді және тиісті кезеңге резервтің пайдаланылуы мен қалдықтары туралы ақпаратты облыстың бюджетті орындау бойынша уәкілетті органға ай сайын жібереді;
67) қала әкімінің резервінде қарастырылған қаражаттарды бөлу мүмкіндігі немесе мүмкін еместігі туралы қаулылардың жобаларына қорытынды дайындайды;
68) акционерлердің, қатысушылардың жылдық жалпы жиналысын өткізу кезінде таза табыстың 50 (елу) пайыздан кем болмайтын қатысу үлесінен дивидендтерге және кіріске бағыттау және оларды уақытында аудару үшін барлық қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етеді;
69) мекеме қызметін қамтамасыз ету үшін тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады;
70) қалалық коммуналдық мүлікті басқару, соның ішінде мемлекеттік емес заңды тұлғалардың мемлекеттік акция пакеттері, жарғылық капиталында мемлекеттік қатысу үлесі бойынша уәкілетті орган болып табылады;
71) мекеменің құзырына кіретін мәселелер бойынша мемлекеттің мүддесіне өкілдік етеді, оның мүлктік құқығын қорғауды іске асырады;
72) қалалық коммуналдық меншікті басқаруды жүзеге асырады;
73) қалалық коммуналдық заңды тұлғаларға қалалық коммуналдық мүлікті бекітеді;
74) мемлекеттік мүлік Тізілімінде көрсету үшін коммуналдық мүлікті (тұрғын үй қорынан басқа) есепке алуды ұйымдастырады, оның тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етеді;
75) тиісті саланың уәкілетті органымен келісім бойынша қалалық коммуналдық заңды тұлғалардың меншік шаруашылық қызмет нәтижесінде берілген, сатып алынған артық, пайдаланылмайтын немесе мақсаты бойынша пайдаланылмайтын мүлігін алып қоюға немесе қайта бөлуге шешім қабылдайды және жүзеге асырады;
76) заңнамамен қарастырылған жағдайларда коммуналдық заңды тұлғаларға мүліктік құқықтарды жүзеге асыруға келісім береді;
77) заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың мүлігін есептен шығаруды келісімдейді;
78) қала әкімдігінің шешімі бойынша акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің құрылтайшысы болады, мемлекеттің қатысумен мемлекеттік емес заңды тұлғалардың акцияларының мемлекеттік пакеттерімен және мемлекеттік үлестерін басқарады;
79) Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңымен бекітілген мәселелер тізбесі бойынша қала әкімдігі тұлғасында мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) акционерлерінің (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің қатысушыларының) жалпы жиналыстарында қабылдау үшін ұсынылатын шешімдер жобаларын келісімдейді;

64) осуществляет возврат или зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет города по администрируемым платежам;
65) составляет другие виды бюджетной отчетности, установленные бюджетным законодательством;
66) ведет учет использования средств резерва акимата города и ежемесячно направляет уполномоченный орган по исполнению бюджета области информацию об использовании и остатках резерва на соответствующий период;
67) готовит заключения к проектам постановлений о возможности либо невозможности выделения средств, предусмотренных в резервах акимата города;
68) обеспечивает принятие всех необходимых мер при проведении годовых общих собраний акционеров, участников для направления на дивиденды и в доход от доли участия не менее 50 (пятьдесят) процентов от чистого дохода и их своевременного перечисления;
69) осуществляет государственные закупки товаров, работ и услуг для обеспечения деятельности учреждения;
70) выступает уполномоченным органом по управлению городским коммунальным имуществом, в том числе государственными пакетами акций, государственными долями участия в уставном капитале негосударственных юридических лиц;
71) представляет интересы государства по вопросам, входящим в компетенцию учреждения, осуществляет защиту его имущественных прав;
72) осуществляет управление городской коммунальной;
73) закрепляет городское коммунальное имущество за городскими коммунальными юридическими лицами;
74) организует учет коммунального имущества (кроме жилищного фонда) для отражения в Реестре государственного имущества, обеспечивает его эффективное использование;
75) по согласованию с уполномоченным органом соответствующей отрасли принимает решение и осуществляет изъятие или перераспределение переданного, приобретенного в результате собственной хозяйственной деятельности, излишнего, неиспользуемого, либо используемого не по назначению имущества городских коммунальных юридических лиц;
76) в случаях, предусмотренных законодательством, дает согласие коммунальным юридическим лицам на осуществление имущественных прав;
77) согласовывает списание имущества государственных учреждений и предприятий в порядке, установленном законодательством;
78) по решению акимата города выступает учредителем акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, управляет государственными долями и государственными пакетами акций негосударственных юридических лиц с участием государства;
79) согласовывает проекты решений, предлагаемых для принятия на общих собраниях акционеров (участников товариществ с ограниченной ответственностью) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) с участием государства в лице акимата города по перечню вопросов, утвержденному законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе;

80) қала әкімдігінің шешімі бойынша қалалық коммуналдық мүлікті, соның ішінде акцияларды, жарғылық капиталда қатысу үлестерін, сонымен қатар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қала әкімдігі тұлғасында қалалық коммуналдық кәсіпорындардың, мемлекет қатысуымен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталына немесе қала әкімдігі тұлғасында мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың акциялар төлеміне беруді жүзеге асырады;
81) қала әкімдігінің шешімі бойынша қалалық коммуналдық мүліктің құрамына акционерлік қоғамдардың акцияларын және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталында қатысу үлестерін сатып алуды жүзеге асырады;
82)мемлекеттік кәсіпорындардың дамыту жоспарын әзірлеу бойынша әдістемелік қамтамасыз ету және мемлекеттік мүліктерді басқару тиімділігін бағалау;
83) мүлікті қабылдау туралы шешім қабылдайды (заңды тұлғалардың мүліктік кешендерінен, акционерлік қоғамдардың акцияларынан және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталында қатысу үлестеріненбасқа) және Қазақстан Республикасының мемлекеттік мүлік туралы заңнамасымен қарастырылған негіздемелер бойынша қалалық коммуналдық мүліктің құрамына мүлікті қабылдауды ұйымдастырады;
84) облыстық коммуналдық мүлік деңгейіне қалалық коммуналдық мүлікті беру туралы шешім қабылдайды (қалалық коммуналдық заңды тұлғалардың мүліктік кешендерінен, акционерлік қоғамдардың акцияларынан және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталында қатысу үлестерінен басқа);
85) қалалық коммуналдық мүлікті пайдалану туралы шешім қабылдайды (қалалық коммуналдық заңды тұлғалардың мүліктік кешендерінен, акционерлік қоғамдардың акцияларынан және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталында қатысу үлестеріненбасқа), соның ішінде оны өтеусіз пайдалануға, мүліктік жалға (жалдауға беру), сенімгерлік басқаруға беру туралы;
86) қала әкімдігінің шешімі бойынша қалалық коммуналдық мүлікті жекешелендіруді жүзеге асырады (тұрғын үй қорынан басқа), соның ішінде жекешелендірудің талаптарын, нысанын және түрін анықтайды, жекешелендіру нысанын бағалауды қамтамасыз етеді, сауда-саттықты ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асырады;
87) қалалық коммуналдық мүлікті жекешелендіру бойынша сауда-саттықты өткізу туралы хабарландыруды жариялау үшін мерзімді басылым шығарылымын анықтау бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес конкурс өткізеді;
88) қалалық коммуналдық мүлікті (тұрғын үй қорынан басқа) сатып алу құқығынсыз, сатып алу құқығымен немесе шағын кәсіпкерлік субъектілеріне өтеусіз негізде меншікке әрі қарай беру құқығымен жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға өтеусіз пайдалануға, мүліктік жалға (жалдауға), сенімгерлік басқаруға береді;

80) по решению акимата города осуществляет передачу городского коммунального имущества, в том числе акций, долей участия в уставном капитале, а также денег в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан в уставный капитал городских коммунальных предприятий, товариществ с ограниченной ответственностью с участием государства в лице акимата города либо в оплату акций акционерных обществ с участием государства в лице акимата города;
81) по решению акимата города осуществляет приобретение акций акционерных обществ и долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью в состав городского коммунального имущества;
82) методологическое обеспечение по разработке планов развития государственных предприятий и оценка эффективности управления государственным имуществом;
83) принимает решение о приеме имущества (за исключением имущественных комплексов юридических лиц, акций акционерных обществ и долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью) и организует прием имущества в состав городского коммунального имущества по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан о государственном имуществе;
84) принимает решение о передаче городского коммунального имущества (за исключением имущественных комплексов городских коммунальных юридических лиц, акций акционерных обществ и долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью) на уровень областного коммунального имущества;
85) принимает решение об использовании городского коммунального имущества (за исключением имущественных комплексов городских коммунальных юридических лиц, акций акционерных обществ и долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью), в том числе о передаче его в безвозмездное пользование, имущественный наем (аренду), доверительное управление;
86) по решению акимата города осуществляет приватизацию городского коммунального имущества (кроме жилищного фонда), в том числе определяет условия, форму и вид приватизации, обеспечивает оценку объекта приватизации, осуществляет организацию и проведение торгов;
87) проводит конкурс в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках по определению периодического печатного издания для опубликования извещения о проведении торгов по приватизации городского коммунального имущества;
88) предоставляет городское коммунальное имущество (кроме жилищного фонда) в безвозмездное пользование, в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе;

89) сатып алу-сату, өтеусіз пайдалану, мүліктік жалға беру (жалдауға беру), сенімгерлік басқару шарттарын жасайды және шарттар талаптарын сақтауға, соның ішінде сенімді басқарушыларды тыңдау жолымен бақылауды жүзеге асырады (тұрғын үй қорынан басқа);
90) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте мұрагерлік құқығымен мемлекетке ауысқан, иесіз мүлік деп танылған, коммуналдық меншікке айналған (түскен) мүлікті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте коммуналдық меншікке өтеусіз ауысқан мұрагері жоқ мүлікті, табылған заттарды, иесіз жануарларды қалалық коммуналдық меншікке (тұрғын үй қорынан басқа) есепке алуды, сақтауды, бағалауды және әрі қарай пайдалануды ұйымдастырады;
91) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған басқа да қызметтерді жүзеге асырады.
16. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқығы:
1) өз құзыры шегінде мекемеге жүктелген функциялар мен міндеттерді жүзеге асыру үшін мемлекеттік органдардан, мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғадан және басқа мекемеден және жеке тұлғадан қажетті ақпараттарды және құжаттарды сұратуға және алу;
2) Бөлімнің құзырына кіретін мәселелер бойынша Ақтөбе қаласының әкіміне ұсыныс жасау;
3) Бөлім құзырындағы мәселелер бойынша белгіленген тәртіпте әкімдік қаулыларының, әкімнің шешімдері мен өкімдерінің және мәслихат шешімдерінің жобаларын ұсыну;
4) басқа да атқарушы билік органдарының, кәсіпорындардың, ұйымдардың, мекемелердің басшылары мен мамандарын тарта отырып, оның құзырына жататын мәселелер бойынша белгіленген тәртіпте кеңеске қатысу, шақыру;
5) өз құзыры шегінде мемлекеттің қатысуымен ұйымдар құру, қайта құру, тарату мәселесі бойынша ұсыныс жасау;
6) белгіленген тәртіпте бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің өтінімдерін, сондай-ақ бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу жөніндегі өтінімдерін қабылдамау,
7) өз құзыретінің шегінде қалалық коммуналдық мүлікті, соның ішінде мемлекеттік емес заңды тұлғалардың акцияларының (үлестерінің) мемлекеттік пакеттерін иелену, пайдалану және басқару;
8) мекеменің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын жасау;
9) қалалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінен бухгалтерлік, қаржылық және мекеменің құзыретіне кіретін басқа да мәселелер бойынша бюджеттің жоспарын және орындалуын ұйымдастыру, коммуналдық мүлікті басқару үшін қажетті ақпаратты сұрату және алу;

89) заключает договора купли-продажи, безвозмездного пользования, имущественного найма (аренды), доверительного управления и осуществляет контроль соблюдения условий договоров, в том числе путем заслушивания доверительных управляющих (кроме жилищного фонда);
90) организует учет, хранение, оценку и дальнейшее использование городского коммунального имущества (кроме жилищного фонда), обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, признанного в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, бесхозяйным, перешедшего государству по праву наследования, а также выморочного имущества, находок, безнадзорных животных, безвозмездно перешедших в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в коммунальную собственность, доли кладов, не содержащих вещей, относящихся к культурным ценностям;
91) осуществляет иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16. Права государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе":
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать у государственных органов, юридических лиц с участием государства и иных организаций и физических лиц необходимую информацию и документы для осуществления возложенных на учреждение функций и задач;
2) вносить предложения акиму города Актобе по вопросам, находящимся в компетенции Отдела;
3) вносить в установленном порядке проекты постановлений акимата, решений и распоряжений акима и решений маслихата по вопросам компетенции Отдела;
4) принимать участие, созывать в установленном порядке совещания по вопросам, входящим в его компетенцию, с привлечением руководителей и специалистов других органов исполнительной власти, предприятий, организация, учреждений;
5) в пределах своей компетенции вносить предложения по вопросам создания, реорганизации, а также ликвидации организаций с участием государства;
6) в установленном порядке отклонять бюджетные заявки администраторов бюджетных программ, а такжезаявки администраторов бюджетных программ о внесении изменений в планы финансирования;
7) владеть, пользоваться и распоряжаться городским коммунальным имуществом, в том числе государственными пакетами акций (долями) негосударственных юридических лиц в пределах компетенции;
8) разрабатывать проекты нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию учреждения;
9) запрашивать и получать от администраторов городских бюджетных программ бухгалтерскую, финансовую и иную информацию, необходимую для организации планирования и исполнения бюджета, управления коммунальным имуществом и по другим вопросам, входящим в компетенцию учреждения;

10) заңды және жеке тұлғаларға берілген қалалық коммуналдық меншік мүлігін тиімді пайдалануына бақылауды жүзеге асыру (тұрғын үй қорынан басқа);
11) белгіленген заң тәртібінде қаланың мемлекеттік коммуналдық меншік қатысымдыұйымдардыңбухгалтерлік және басқа да қаржылық құжаттардың сәйкестігін және материялдық құндылықтардың нақты бар болуын тексеру, сонымен қатар түгендеу мәселесі бойынша лауазымды тұлғалардан және басқа да қызметкерлерден жазбаша түсіндірмелер алу;
12) анықталған бұзушылықтарды жою, келтірілген шығынды өтеу жөнінде заңмен белгіленген тәртіпте шаралар алуға;
13) қаланың мемлекеттік коммуналдық меншігін басқаруға байланысты қаланың мемлекеттік коммуналдық меншігін ұрлау және өзге де құқық бұзушылықтар деректері жөніндегі материалдарды тексеру органдарына жолдау;
14) қалалық коммуналдық меншікке қатыстырылған мемлекеттің қатысумен мемлекеттік емес заңды тұлғалардың басқару органдарының қызметіне қатысу;
15) қалалық коммуналдық мүлікті жекешелендіру бойынша саудаларды заңнамаға сәйкес өткізу;
16) жеке және заңды тұлғалармен шарттар жасауға, олар бойынша өзара міндеттердің талаптары мен сипатын анықтау;
17) сатып алу-сату, мүліктік жалға беру (жалдауға беру), сенімгерлік басқару, уақытша өтеусіз пайдалануға беру және қалалық коммуналдық меншіктің мүлігін басқаруға қатысты шарттары бойынша міндеттердің орындалуын тексеру (тұрғын үй қорынан басқа);
18) арнайы білімдер мен қабілеттерді қажет ететін мәселелерді зерделеуге, кеңестер алу үшін кеңесшілерді (тәуелсіз сарапшыларды) тарту;
19) мекеменің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының соттарында мемлекеттің мүддесін ұсыну;
20) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған басқа да құқықтарды жүзеге асыру.
17. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі:
1) Қазақстан Республикасының заңдарын сақтауға;
2) белгіленген тәртіпте салықты және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;
3) Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес жауапкершілкте болуға міндетті.
3. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
18. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

10) осуществлять контроль за эффективным использованием юридическими и физическими лицами переданного им городского коммунального имущества (кроме жилищного фонда);
11) в установленном законодательством порядке проверять соответствующую бухгалтерскую и иную финансовую документацию и фактическое наличие материальных ценностей в организациях с участием государственной коммунальной собственности города, а также получать от должностных лиц и других работников письменные объяснения по вопросам инвентаризации;
12) принимать установленные законодательством меры по устранению выявленных нарушений, возмещению причиненного ущерба;
13) направлять в следственные органы материалы по выявленным фактам нарушений, хищений государственной коммунальной собственности города и иных правонарушений, связанных с управлением государственного коммунального имущества города;
14) участвовать в деятельности органов управления негосударственных юридических лиц с участием государства, отнесенных к городской коммунальной собственности;
15) проводить в соответствии с законодательством торги по приватизации городского коммунального имущества;
16) заключать с физическими и юридическими лицами договоры, определять условия и характер взаимных обязательств по ним;
17) проверять выполнение обязательств по договорам купли-продажи, имущественного найма (аренды), доверительного управления, временного безвозмездного пользования и другим, касающимся управления городским коммунальным имуществом (кроме жилищного фонда);
18) привлекать для получения консультаций, исследования вопросов, требующих специальных знаний и навыков, консультантов (независимых экспертов);
19) представлять интересы государства в судах Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию учреждения;
20) осуществлять иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
17. Обязанности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе":
1) соблюдать законодательство Республики Казахстан;
2) уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет в установленном порядке;
3) нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе"
18. Руководство государственным учреждением "Отдел экономики и финансов города Актобе" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" задач и осуществление им своих функций.

19. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын қала әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкiлеттiгi:
1) мекеме атынан сенімхатсыз әрекет жасайды;
2) жұмысты ұйымдастырады және басқарады,мекемеге жүктелген міндеттерді орындағанына және ол өзінің функциясын іске асырғанына жеке дара жауапкершілікте болады;
3) барлық ұйымдарда мекеменің мүддесін ұсынады;
4) шарттар жасайды, сенімхаттар береді;
5) заңнамада белгіленген жағдайлар мен шектерде мүлікпен билік етеді;
6) сыбайлас-жемқорлыққа қарсы бағытталған шаралар қабылдайды және оған дербес жауапкершілік тартады;
7) құрылымдық бөлімшелердің басшыларының өкілеттілігі мен міндеттерін анықтайды, мекеме қызметкерлерінің лауазымдық құрылымдарын бекітеді;
8) заңнамаға сәйкес мекеменің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және босатады.
9) заңнамамен белгіленген тәртіпте мекеменің қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады және мадақтайды;
10) барлық қызметкерлерге міндетті түрде орындау үшін тапсырма береді және бұйрыққа қол қояды.
11) ісапарлар, іс тәжірибелер, қызметкерлерді қазақстандық және шетелдік оқу орталықтарында оқыту және қызметкерлердің басқа да біліктілігін көтеру түрлері бойынша мекеменің жоспарларын және тәртібін бекітеді;
12) банк шоттарын ашады;
13) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмейтін басқа да өкілеттілікті жүзеге асырады.
"Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анықтайды.
4. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
23. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесініңмүлкi оған мүлік иесі берген мүлiк есебiнен және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған басқа да көздерден қалыптастырылады.

19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Актобе.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии сдействующим законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе":
1) без доверенности действует от имени учреждения;
2) организует и руководит работой и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на учреждение задач и осуществление им своих функций;
3) представляет интересы учреждения во всех организациях;
4) заключает договоры, выдает доверенности;
5) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом;
6) принимает меры, направленные на противодействие коррупции и несет за это персональную ответственность;
7) определяет обязанности и полномочия руководителей структурных подразделений, утверждает должностные инструкции работников учреждения;
8) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников учреждения;
9) в установленном законодательством порядке поощряет и налагает дисциплинарные взыскания на работников учреждения;
10) подписывает приказы и дает поручения, обязательные для исполнения всеми работниками учреждения;
11) утверждает порядок и планы учреждения по командировкам, стажировкам, обучению сотрудников в казахстанских и зарубежных учебных центрах и иным видам повышения квалификации сотрудников;
12) открывает банковские счета;
13) осуществляет иные полномочия не противоречащие действующему законодательству Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" в период его отсутствия осуществляется лицом его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе"
23. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" формируется за счет имущества, переданного ему собственником и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

24. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік - коммуналдық мемлекеттік меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінқайта ұйымдастыру және тарату
26. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел экономики и финансов города Актобе", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе"
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.