"Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 4781 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 желтоқсанда № 4651 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2017 жылғы 24 ақпандағы № 763 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2017 жылғы 24 ақпандағы № 763 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы № 413-IV "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес Ақтөбе қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі жаңа редакцияда бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Қ.М.Әлімовке жүктелсін.
3. Ақтөбе қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 3165 "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" қаулысының (нормативтік құқықтық актiлердi мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2015 жылғы 10 қыркүйекте № 4505 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 қыркүйектегі "Ақтөбе", "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) күші жойылсын.
4. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялаған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Б.Сағын
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4781 қаулысымен бекітілген
"Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі экономикалық және бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік әлеуметтік-экономикалық және бюджеттік саясаттың негізгі бағыттарын әзірлеуді үйлестіру, бюджетті орындау саласында (ларында) басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомствалары жоқ.
3. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении положения государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе"
Постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 4 декабря 2015 года № 4781. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 25 декабря 2015 года № 4651. Утратило силу постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 24 февраля 2017 года № 763
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 24.02.2017 № 763 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года № 413-IV "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Актобе ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" в новой редакции.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Алимова К.М.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Актобе от 10 августа 2015 года № 3165 "Об утверждении положения государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 сентября 2015 года за № 4505, опубликованное 17 сентября 2015 года в газетах "Актобе", "Актюбинский вестник").
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Б.Сағын
Утверждено постановлением
акимата города
от 4 декабря 2015 года № 4781
Положение государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере (ах) экономического и бюджетного планирования, координации разработки основных направлений государственной социально-экономической и бюджетной политики, исполнения бюджета.
2. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 030006, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Т.Ахтанов көшесі, 50.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі мемлекеттік мекемесінің миссиясы: қаланың бәсекеге қабілеттілігін жаңа сапалы деңгейіне жетуге, әлеуметтік-экономикалық тұрақты өсуіне ықпал ететін әлеуметтік – экономикалық саясатты, экономикалық және бюджеттік жоспарлау жүйелерінде тұтастықты, тиімділікті, бюджеттің орындалуы саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асырады.

4. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в государственном учреждении "Департамент казначейства по Актюбинской области Комитета Казначейства Министерства Финансов Республики Казахстан".
5. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 030006, Актюбинская область, город Актобе, улица Т.Ахтанова, 50.
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе".
11. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Отдел экономики и финансов города Актобе" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе".
Если государственному учреждению "Отдел экономики и финансов города Актобе" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия: государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" реализует экономическую политику, а также целостную, эффективную систему экономического и бюджетного планирования, государственную политику в сфере исполнения бюджета, способствующих достижению качественно нового уровня конкурентоспособности города, устойчивому социально-экономическому росту.

15. Міндеттері:
1) Ақтөбе қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттарын қалыптастыру;
2) Ақтөбе қаласының әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарымен бюджеттік және инвестициялық саясатты өзара әрекеттесуін жүзеге асыру;
3) мемлекеттік бюджеттің теңгерімділігін қамтамасыз ету;
4) бюджет шығыстарын әлеуметтік-экономикалық дамудың басымды бағыттарына шоғырландыру;
5) бюджет қаржыларын пайдалану тиімділігін арттыру және "бюджеттік масылдықты" қысқарту;
6) жергілікті бюджеттің орындалу процесін жетілдіру.
16. Функциялары:
1) заңнамамен белгіленген мерзімде қаланың әлеуметтік-экономикалық болжамын кезең-кезеңмен әзірлеу;
2) Ақтөбе қаласының аумағын дамыту бағдарламасын жүзеге асыруды әзірлеу, түзету облыстың мемлекеттік жоспарлау бойынша өкілетті органымен келісу және Ақтөбе қаласы әкімдігінің веб-порталында орналастыруды қамтамасыз ету;
3) қаланың аумағын дамыту бағдарламасын және іс-шаралар жоспарын іске асыру бойынша есепті дайындау, облыстың мемлекеттік жоспарлау бойынша өкілетті органға бағдарламаны іске асыру барысы туралы жиынтық есепті белгіленген мерзімде ұсыну және Ақтөбе қаласы әкімдігінің веб-порталында орналастыруды қамтамасыз ету;
4) Ақтөбе қаласының әлеуметтік-экономикалық даму болжамы есебімен бюджет түсімдерін жоспарлау;
5) үш жылдық кезеңге базалық шығыстар мен жаңа бастама шығыстары үшінбюджеттің шығыс лимиттерін қалыптастыру және оларды бюджеттік бағдарлама әкімшілеріне жеткізу;
6) бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалар жобаларында көрсетілген көрсеткіштерді мемлекеттік органның ережесінде белгіленген құзырына сәйкестігін қарау;
7) үш жылдық кезеңге бюджеттік өтінімдерді өтіп кеткен нақтылау, заңнама өзгерістері, бағдарламалық құжаттары, коммуналдық шығыстарға тарифтер өсімі мен инфляция бойынша шығыстарды индексациялау есебімен қарау және жинақтау;
8) үш жылдық кезеңге қала бюджеті жобасын әзірлеу мен оны бюджеттік комиссияның қарауына енгізу;
9) жоспарлы кезеңге Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту және нақтылау жөніндегі Ақтөбе қалалық мәслихат шешімін жүзеге асыру туралы қала әкімдігі қаулысының жобасын әзірлеу;
10) бюджеттік заңнама талаптарына сәйкес және бар көздер есебімен шығыстар лимитін ұлғайту бойынша қажеттіліктерді қалыптастыру және ұсыныстарды дайындау;
11) Ақтөбе қаласының бюджетін нақтылау (түзету) бойынша ұсыныстар енгізу;
12) өзгерістер мен толықтырулар есебімен мемлекеттік органдардың бюджеттік бағдарламалары туралы қалалық әкімдіктің қаулы жобасын қарау мен келісу;

15. Задачи:
1) формирование основных направлений социально-экономического развития города Актобе;
2) реализация бюджетной и инвестиционной политики во взаимодействии с приоритетами социально-экономического развития города Актобе;
3) обеспечение сбалансированности государственного бюджета;
4) концентрация бюджетных расходов на приоритетных направлениях социально-экономического развития;
5) повышение эффективности использования бюджетных средств и сокращение "бюджетного иждивенчества";
6) совершенствование процесса исполнения местного бюджета.
16. Функции:
1) поэтапная разработка прогноза социально-экономического развития города в установленные законодательством сроки;
2) разработка, корректировка программы развития территории города и плана мероприятий по его реализации, согласование с уполномоченным органом по государственному планированию области и обеспечение размещения на веб-портале акимата города Актобе;
3) подготовка отчета по реализации программы развития территории города и плана мероприятий, предоставление в установленные сроки сводной отчетности о ходе реализации программы в уполномоченный орган по государственному планированию области и обеспечение размещения на веб-портале акимата города Актобе;
4) прогнозирование поступлений бюджета, с учетом прогноза социально-экономического развития города Актобе;
5) формирование лимитов расходов бюджета на базовые расходы и расходов на новые инициативы и доведение их до администраторов бюджетных программ на трехлетний период;
6) рассмотрение показателей, указанных в бюджетных программах администраторов бюджетных программ, на предмет их соответствия полномочиям, определенными в положении государственного органа;
7) сбор и рассмотрение бюджетных заявок, разработанных по полной потребности с учетом прошедших уточнений, изменений законодательства, программных документов, индексации расходов по инфляции и росту тарифов на коммунальные расходы на трехлетний период;
8) разработка проекта бюджета города на трехлетний период и внесение его на рассмотрение бюджетной комиссии;
9) разработка проектов постановлений акимата города Актобе о реализации решения маслихата города Актобе об утверждении и уточнении бюджета города на плановый период;
10) формирование потребностей и подготовка предложений по увеличению лимитов расходов, с учетом наличия источников и соответствия требованиям бюджетного законодательства;
11) внесение предложений по уточнению (корректировке) бюджета города Актобе;
12) рассмотрение и согласование проектов постановлений акимата города о бюджетных программах государственных органов с учетом изменений и дополнений;

13) Ақтөбе қаласының бюджетін әзірлеу, нақтылау және қала әкімдігінің веб-порталына орналастыру;
14) атқарушы билік органдарының құрылымдарын және өзара әрекетін жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлеу;
15) жергілікті атқарушы органдарының құрылымын және штаттық кестесін келісу;
16) стратегиялық және бағдарламалық құжаттармен белгіленген экономикалық мақсаттылыққа, жоба мақсатын саланың даму басымдылықтарына сәйкестігіне бюджеттік инвестициялық жобалардың технико-экономикалық негіздемесін (түзету) әзірлеуге бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің инвестициялық ұсыныстарын қарау;
17) бюджеттік инвестициялық жобалардың тізімін қалыптастыру, әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ сәйкес үлестірілетін бюджеттік бағдарламалар қаржысы есебінен жүзеге асырылатын қажет технико-экономикалық негіздеме сараптамасын әзірлеу;
18) әзірленетін немесе түзетілетін бюджеттік инвестициялық жобалар тізімін бекіту туралы қала әкімдігінің қаулысы жобасын әзірлеу, сондай-ақ бюджеттік инвестициялық жобаларға технико-экономикалық негіздемелергеқажетті сараптама өткізу;
19) бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің технико-экономикалық негіздеме әзірлеуді қажет етпейтін бюджеттік инвестициялық жобалар бойынша инвестициялық ұсыныстарды қарау, қалалық бюджеттік комиссияда қарау үшінолар бойынша экономикалық қорытынды дайындау;
20) басымды бюджеттік инвестициялар тізімін құру шегінде қалалық бюджеттік комиссия қарауына бюджеттік инвестициялар жобасын енгізу;
21) бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің бюджеттік инвестициялық жобаларын қаржыменқамтылуын, растайтын құжаттардың түгелдігін қарау және бюджеттік инвестициялық жобалардың экономикалық қорытындысы есебімен олар бойынша қорытындынықалалық бюджеттік комиссия қарауына енгізу;
22) облыстың бюджеттік жоспарлау бойынша органға бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыру мониторингі, жоспар-кестесі бойынша есепті ұсыну;
23) республикалық және жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындар бойынша мемлекеттік және азаматтық қызметкерлер саны және еңбекақы қоры бойынша мониторинг өткізу;
24) бюджетті нақтылау мен түзетудің қорытындысы бойынша бюджеттің кіріс және шығыс бөлігіне мониторинг өткізу;
25) республикалық және облыстық бюджеттің трансферттеріне мониторинг өткізу;
26) бақылаушы органдармен жоспарлы және тематикалық бақылауды жүзеге асыру үшін материалдарды дайындау және ұсыну;

13) разработка, уточнение и размещение на веб-портале акима города Актобе городского бюджета;
14) подготовка предложений по совершенствованию структуры и взаимодействию органов исполнительной власти;
15) согласование структур и штатных расписаний местных исполнительных органов;
16) рассмотрение инвестиционных предложений администраторов бюджетных программ на разработку (корректировку) технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов на предмет экономической целесообразности, соответствия целей проекта приоритетам развития отрасли, установленным стратегическими и программными документами;
17) формирование перечня бюджетных инвестиционных проектов, разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико- экономических обоснований по которым осуществляются за счет средств соответствующей распределяемой бюджетной программы;
18) разработка проекта постановления акимата города об утверждении перечня бюджетных инвестиционных проектов, по которым будет производиться разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов;
19) рассмотрение инвестиционных предложений по бюджетным инвестиционным проектам, не требующим разработки технико-экономических обоснований администраторов бюджетных программ, подготовка по ним экономического заключения для рассмотрения на городской бюджетной комиссии;
20) внесение бюджетных инвестиционных проектов на рассмотрение городской бюджетной комиссии в рамках формирования перечня приоритетных бюджетных инвестиций;
21) рассмотрение бюджетных инвестиционных проектов администраторов бюджетных программ на предмет их обеспеченности финансовыми средствами, на наличие подтверждающих документов и внесение заключения по ним на рассмотрение городской бюджетной комиссии с учетом экономического заключения бюджетных инвестиционных проектов;
22) представление отчета по мониторингу реализации бюджетных инвестиционных проектов, плана-графика в уполномоченный орган по бюджетному планированию области;
23) проведение мониторинга по численности работающих и фонду оплаты труда государственных и гражданских служащих по государственным учреждениям и предприятиям за счет средств местного и республиканского бюджета;
24) проведение мониторинга доходной и расходной части бюджета по результатам уточнений и корректировок бюджета;
25) проведение мониторинга трансфертов областного и республиканского бюджета;
26) подготовка и представление материалов для осуществления планового и тематического контроля сторонними контролирующими организациями;

27) бюджеттік заңнаманың актілері мен нормативтері бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне және олардың ведомстволарына қарасты ұйымдарға әдістемелік көмек көрсету;
28) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдар құрылымы мен мемлекеттік қызметшілердің санаты және саны бойынша ақпаратты облыстың бюджеттік жоспарлаубойынша өкілетті органына белгіленген мерзімде ұсыну;
29) облыстың бюджетті жоспарлау бойынша өкілетті органға белгіленген мерзімде жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың техникалық қызмет көрсететін және қызметін қамтамасыз ететін қызметкерлердің санаты, лауазымы мен дәрежелері жөнінде ақпараттар ұсыну;
30) облыстың бюджетті жоспарлау бойынша өкілетті органға белгіленген мерзімде қала бюджетіндегі коммуналдық төлемдер, республикалық трансферттерді бөлу және ағымдағы шығыстар бойынша ақпараттар ұсыну;
31) экономика секторында қаланың әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі көрсеткіштеріне талдау және мониторинг жүргізу;
32) кеңесте, облыс және қала әкімінің отырыстарына қала әкіміне, жетекшілік ететін әкімнің орынбасарына қаланың әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштері жөнінде материалдарды дайындау және ұсыну;
33) концессияға тапсырылуы мүмкін нысандар бойынша ұсыныстар жинау және облыстың бюджетті жоспарлау бойынша өкілетті органға ұсыну, концессиялық жобаларды жүзеге асыру мониторингін жүргізу;
34) қала әкімінің негізгі және көмекші көрсеткіштері рейтингісінің орындалуына талдау жүргізу, бөлім жұмыстарын үйлестіру және қалалық бағдарлама әкімшілерінің жұмыстарын жақсарту бойынша ұсыныстар енгізу;
35) қаланың әлеуметтік-экономикалық даму төлқұжатын әзірлеу;
36) облыстың мемлекеттік жоспарлау бойынша өкілетті органына реттелмелі салықтық төлемдері бойынша бюджет кірісіне түсетін болжам мәселесі бойынша ұсыныстар дайындау;
37) қала бюджетін толықтыру резервін көздерін анықтау және салық салу базасын кеңейту бойынша іс-шаралар жоспарын әзірлеу;
38) салық салу базасын кеңейту бойынша комиссия отырысына ақпаратты әзірлеп, облыстың бюджетті жоспарлау бойынша өкілетті органына комиссия жұмысы туралы ақпараттар дайындау;
39) бюджетке түскен нақты кіріс түсімдері бойынша күн сайынғы ақпаратты өңдеу;
40) әкімге және жетекшілік ететін қала әкімінің орынбасарына талдау және ақпарат дайындау үшін нақты кіріс түсімдері базасын қалыптастыру;
41) кірістер мен шығыстардың қаржылық-бюджеттік болжау тәртібін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;

27) оказание методической помощи администраторам бюджетных программ и их подведомственным организациям по нормативным и законодательным актам бюджетного законодательства;
28) предоставление в установленные сроки в уполномоченный орган по бюджетному планированию области информации по численности и категориям государственных служащих и структуре государственных органов, финансируемых из местного бюджета;
29) предоставление в установленные сроки в уполномоченный орган по бюджетному планированию области информации в разрезе разрядов, категорий и должностей работников, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов, финансируемых из местного бюджета;
30) предоставление в установленные сроки в уполномоченный орган по бюджетному планированию области информации по расходам на коммунальные платежи, распределению республиканских трансфертов и текущим расходам в бюджете города;
31) проведение мониторинга и анализа основных показателей социально-экономического развития города, секторов экономики;
32) подготовка и предоставление материалов об итогах социально-экономического развития города акиму города, курирующему заместителю акима на совещаниях, заседаниях акима города и области;
33) сбор предложений по объектам, возможным к передаче в концессию и их представление в уполномоченный орган по бюджетному планирования области, мониторинг реализации концессионных проектов;
34) проведение анализа исполнения основных и вспомогательных показателей рейтинга акима города, координация работы отделов и внесение предложений по улучшению работы администраторов городских программ;
35) составление социально-экономического паспорта города;
36) подготовка предложений в уполномоченный орган по государственному планированию области по вопросам прогнозирования поступлений в бюджет по регулируемым налоговым платежам;
37) разработка плана мероприятий по выявлению резервных источников пополнения бюджета города и расширения налогооблагаемой базы;
38) подготовка информации на заседания комиссии по расширению налогооблагаемой базы, информации о работе комиссии в уполномоченный орган по бюджетному планированию области в установленные сроки;
39) обработка ежедневной информации по фактическому поступлению доходов в бюджет;
40) формирование базы фактического поступления доходов для анализа и подготовки информации акиму и курирующему заместителю акима города;
41) разработка предложений по совершенствованию порядка финансово-бюджетного прогнозирования доходов и расходов;

42) бюджеттің орындалуы саласының, қала бюджетінің орындалуы бойынша бухгалтерлік есепті жүргізу, бюджеттік есеп және бюджеттік есеп беру саласындағы құзырлы орган болып табылады;
43) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаржыландыру жоспарларына сәйкес, түсімдер және төлемдер мен міндеттемелер бойынша қаржыландыру жиынтық жоспарын әзірлейді;
44) қаржыландыру жоспары бойынша әрбір айларға бөлінген жылдық сомаларға талдау мен бағалау жүргізу арқылы бюджеттің орындалу мониторингін жүзеге асыруы, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаржыландыру жоспарларына енгізген өзгерістерінің негізділін қарап, қаржыландыру жоспарларының орындалмау себептерін анықтау, белгіленген уақытта қала бюджетінің орындалу туралы есебін әзірлейді;
45) бюджеттің орындалуы бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қызметін үйлестіру;
46) өткен қаржы жылына қалалық бюджеттің орындалуы туралы есеп әзірлеу және оны қаланың жергілікті өкілді органының қарауына енгізу;
47) қалалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің төлемдер және міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізген өтінімдерін қарау, түсімдер жиынтық жоспарына, төлемдер және міндеттемелер бойынша жиынтық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулар енгізеді;
48) Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының әрбір бюджеттік бағдарламасы және әрбір ай бойынша қалалық мемлекеттік мекемелердің жеке қаржыландыру жоспарларын төлемдер және міндеттемелер бойынша барлық жеке қаржыландыру жоспарының жиынтық сомасын түсімдердің жиынтық жоспары және төлемдер мен міндеттемелер жиынтық қаржыландыру жоспарының сомасына сәйкестігін тексеруді жүргізеді;
49) мемлекеттік мекемелердің билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан алатын қаржылай түсімдері мен шығындары, демеушілік, қайырымдылық көмектен түскен түсімдер мен шығындар туралы жоспарларының бюджеттік қаржылары бойынша қаржылық жоспарларының орындалуы туралы қалалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептерін қабылдау және тексеруді жүзеге асырады;
50) жоспарлы кезеңге төлемдердің уақытылығын және толықтығын қамтамасыз ету үшін бар ақшалар ағынының болжамын жасайды;
51) жоғары тұрған бюджеттерден түскен нысаналы трансферттер есебін жүргізеді, республикалық және облыстық нысаналы трансферттердің пайдаланылуы туралы есеп жасайды;
52) облыстың бюджеттің орындалуы бойынша өкілетті органына ағымдағы нысаналы трансферттердің, несиелер және дамуға нысаналы трансферттердің іске асырылуы мониторинг ісінің нәтижелері туралы есеп жасайды;

42) выступает уполномоченным органом в сфере исполнения бюджета, ведения бухгалтерского учета, бюджетного учета и бюджетной отчетности по исполнению городского бюджета;
43) в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан и планами финансирования администраторов бюджетных программ составляет и утверждает сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам;
44) осуществление мониторинга освоения бюджетных средств посредством анализа и оценки помесячного распределения годовых сумм по планам финансирования, обоснованности вносимых администраторами бюджетных программ изменений в планы финансирования, выявления причин неисполнения планов финансирования, составления в установленные сроки отчета об исполнении бюджета города;
45) координация деятельности администраторов бюджетных программ по исполнению бюджета;
46) организация подготовки отчета об исполнении городского бюджета за истекший финансовый год и внесение его на рассмотрение местного представительного органа города.
47) рассматривает заявки администраторов городских бюджетных программ на внесение изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам, вносит изменения и дополнения в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план по обязательствам;
48) производит проверку индивидуальных планов финансирования городских государственных учреждений на соответствие общей суммы всех индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам сумме сводного плана поступлений и финансирования по платежам, сводного плана финансирования по обязательствам по каждой бюджетной программе Единой бюджетной классификации Республики Казахстан и по месяцам;
49) осуществляет прием и проверку отчетов администраторов городских бюджетных программ об исполнении планов финансирования по бюджетным средствам, планов поступлений и расходов денег, получаемых государственными учреждениями от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, о поступлении и расходовании поступлений от спонсорской, благотворительной помощи;
50) составляет прогноз потоков наличности на планируемый период для обеспечения своевременности и полноты проведения платежей;
51) осуществляет учет поступления целевых трансфертов из вышестоящих бюджетов, составляет отчет об использовании республиканских и областных целевых трансфертов;
52) составляет отчет о результатах мониторинга реализации целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и кредитов с предоставлением в уполномоченный орган по исполнению бюджета области;

53) жоғары тұрған бюджеттерден түскен несиелер мен қарыздарды есепке алуды жүзеге асырады, олар бойынша жоғары тұрған бюджетке несиелерді, қарыздарды және сыйақыларды қайтаруды жүзеге асырады;
54) өткен қаржы жылында толық пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді жоғары тұрған бюджетке қайтаруды жүзеге асырады;
55) қаланың бағдарлама әкімшілерінің қалыптасқан кредиторлық және дебиторлық берешектерін есепке алады және талдауды жүзеге асырады, белгіленген нысан бойынша жедел және нақтыланған есептерді жасайды;
56) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ұсынған мемлекеттік мекемелердің тауарларды, (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен түсімдер мен шығындар қаржысының жиынтық жоспарын келісімдейді;
57) қалалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен қаржыларының кірістері мен шығыстарының негізгі жоспарынан құралған белгіленген нысанда қайырымдылық көмек, демеушілік, ақылы қызметтерге қолма қол ақшалардың бақылау шоттарын ашуға өтінімді қазынашылықтың аумақтық бөліміне ұсынады;
58) корпоративтік есеп карточкасын қолданумен есеп өткізу үшін ұлттық валютада ағымдағы шот ашуға мемлекеттік мекемелерге рұқсаттама береді;
59) облыстың бюджеттің орындалуы бойынша өкілетті органына бюджет мониторингінің нәтижелері бойынша бюджеттік бағдарламалар әкімшілері есептерінің негізінде бюджеттің орындалуы туралы аналитикалық есепті белгіленген мерзімде қалыптастырады және ұсынады;
60) қала бюджетіне салықтық және басқа міндетті төлемдерді алуға жауапты уәкілетті орган қалыптастыратын есепті деректері негізінде қала бюджетінің кіріс бөлігіне белгіленген мерзімде талдауды жүзеге асырады;
61) бюджет қаражаттарын басқару бойынша облыстық бюджеттен, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерінен қаржыландырылатын аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының қызметінің тиімділігін бағалау Әдістемесіне сәйкес, қаланың жергілікті атқарушы органының бюджеттік даму бағдарламалары бойынша бюджеттік қаражаттарды басқару бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалауды жүзеге асыру үшін сенімді және толық ақпарат ұсынуды жүзеге асырады;
62) белгіленген мерзімде қаланың жергілікті өкілді органына, облыстың тексеру комиссиясына, облыстың бюджеттің орындалуы бойынша және ішкі бақылау бойынша уәкілетті органдарға қала бюджетінің орындалуы туралы есепті ұсынады;

53) осуществляет учет поступивших кредитов и займов из вышестоящих бюджетов, осуществляет возврат кредитов, займов и вознаграждений по ним в вышестоящий бюджет;
54) осуществляет возврат недоиспользованных целевых трансфертов за истекший финансовый год в вышестоящий бюджет;
55) осуществляет учет и анализ сложившейся кредиторской и дебиторской задолженности администраторов программ города, составляет оперативные и уточненные отчеты по установленной форме;
56) согласовывает сводные планы поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственных учреждений, представленные администраторами бюджетных программ;
57) представляет в государственное учреждение "Департамент казначейства по Актюбинской области Комитета Казначейства Министерства Финансов Республики Казахстан" заявку на открытие контрольных счетов наличности платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи по установленной форме, составленной на основании планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями, финансируемыми из городского бюджета, товаров (работ, услуг) и выданных разрешений;
58) выдает разрешение государственным учреждениям на открытие текущего счета в национальной валюте для проведения расчета с применением корпоративной расчетной карточки;
59) в установленные сроки формирует и предоставляет в уполномоченный орган по исполнению бюджета области аналитический отчет об исполнении бюджета на основании отчетов администраторов бюджетных программ по результатам бюджетного мониторинга;
60) в установленные сроки осуществляет анализ доходной части бюджета города на основании отчетных данных, формируемых уполномоченным органом, ответственным за взимание налоговых и других обязательных платежей в городской бюджет;
61) обеспечивает предоставление достоверной и полной информации для осуществления оценки эффективности деятельности государственных органов по управлению бюджетными средствами по бюджетным программам развития местного исполнительного органа города в соответствии с утвержденной Методикой оценки эффективности деятельности исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы, местных исполнительных органов районов (городов областного значения) по управлению бюджетными средствами;
62) в установленные сроки представляет отчет об исполнении бюджета города в местный представительный орган города, ревизионную комиссию области, уполномоченный орган по исполнению бюджета области и уполномоченный орган по внутреннему контролю;

63) әкімшілендірілетін төлемдер бойынша қала бюджетіне артық (қате) төленген сомаларды қайтаруды немесе аударуды жүзеге асырады;
64) бюджеттік заңмамамен белгіленген бюджет есептемесінің басқа да түрлерін жасайды;
65) қала әкімдігінің резервінің қаражаттарының пайдалану есебін жүргізеді және тиісті кезеңге резервтің пайдаланылуы мен қалдықтары туралы ақпаратты облыстың бюджетті орындау бойынша уәкілетті органға ай сайын жібереді;
66) қала әкімінің резервінде қарастырылған қаражаттарды бөлу мүмкіндігі немесе мүмкін еместігі туралы қаулылардың жобаларына қорытынды дайындайды;
67) мекеме қызметін қамтамасыз ету үшін тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырады;
68) жыл сайын салық салу мақсатында мүлікке бағалау жүргізу қамтамасыз ету;
69) жыл сайын әр жылдың 1 күніне ауылдық округ әкімдерімен бірлесе отырып, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілген салық салушылардан түсетін түсімдердің тізімі бекітіледі;
70) ай сайын түсімдер мен қайтару (есепке алу) артық (қате) төленген салық сомаларының нақты есебінің негізінде, жергілікті өзін-өзі басқару органдарына қолма-қол бақылау шотына трансферттерді аударады;
71) Ақтөбе қаласына қарасты ауылдық округтарға тұруға және жұмыс істеуге келген мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын көрсету жөніндегі комиссиясының жұмысын үйлестіреді,құжаттарын әзірлеп, отырыстың хаттамаларын жүргізеді.
17. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (әрі қарай – Бөлім) құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыры шегінде мекемеге жүктелген функциялар мен міндеттерді жүзеге асыру үшін мемлекеттік органдардан, мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғадан және басқа мекемеден және жеке тұлғадан қажетті ақпараттарды және құжаттарды сұратуға және алу;
2) бөлімнің құзырына кіретін мәселелер бойынша Ақтөбе қаласының әкіміне ұсыныс жасау;
3) бөлім құзырындағы мәселелер бойынша белгіленген тәртіпте әкімдік қаулыларының, әкімнің шешімдері мен өкімдерінің және мәслихат шешімдерінің жобаларын ұсыну;
4) басқа да атқарушы билік органдарының, кәсіпорындардың, ұйымдардың, мекемелердің басшылары мен мамандарын тарта отырып, оның құзырына жататын мәселелер бойынша белгіленген тәртіпте кеңеске қатысу, шақыру;
5) белгіленген тәртіпте бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің өтінімдерін, сондай-ақ бюджеттік бағдарлама әкімшілерінің қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу жөніндегі өтінімдерін қабылдамау,
6) мекеменің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын жасау;
7) қалалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінен бухгалтерлік, қаржылық және мекеменің құзыретіне кіретін басқа да мәселелер бойынша бюджеттің жоспарын және орындалуын ұйымдастыру жөнінде ақпаратты сұрату және алу;

63) осуществляет возврат или зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет города по администрируемым платежам;
64) составляет другие виды бюджетной отчетности, установленные бюджетным законодательством;
65) ведет учет использования средств резерва акимата города и ежемесячно направляет уполномоченный орган по исполнению бюджета области информацию об использовании и остатках резерва на соответствующий период;
66) готовит заключения к проектам постановлений о возможности либо невозможности выделения средств, предусмотренных в резервах акимата города;
67) осуществляет государственные закупки товаров, работ и услуг для обеспечения деятельности учреждения;
68) обеспечивает ежегодное проведение оценки имущества в целях налогообложения;
69) совместно с акимами сельских округов ежегодно на 1 число каждого года утверждает перечни налогоплательщиков по поступлениям, переданным органам местного самоуправления;
70) перечисляет трансферты на контрольный счет наличности органам местного самоуправления на ежемесячной основе с учетом фактического поступления и возврата (зачета) излишне (ошибочно) уплаченных сумм налогов;
71) координирует работу по обеспечению деятельности комиссии по проведению мер социальной поддержки специалистам, прибывшим для работы и проживания в сельские округа, относящиеся к городу Актобе, подготавливает материалы, ведет протокола заседаний.
17. Права и обязанности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" (далее – Отдел):
1) в пределах своей компетенции запрашивать и получать у государственных органов, юридических лиц с участием государства и иных организаций, и физических лиц необходимую информацию и документы для осуществления возложенных на учреждение функций и задач;
2) вносить предложения акиму города Актобе по вопросам, находящимся в компетенции Отдела;
3) вносить в установленном порядке проекты постановлений акимата, решений и распоряжений акима и решений маслихата по вопросам компетенции Отдела;
4) принимать участие, созывать в установленном порядке совещания по вопросам, входящим в его компетенцию, с привлечением руководителей и специалистов других органов исполнительной власти, предприятий, организация, учреждений;
5) в установленном порядке отклонять бюджетные заявки администраторов бюджетных программ, а также заявки администраторов бюджетных программ о внесении изменений в планы финансирования;
6) разрабатывать проекты нормативных правовых и правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию учреждения;
7) запрашивать и получать от администраторов городских бюджетных программ бухгалтерскую, финансовую и иную информацию, необходимую для организации планирования и исполнения бюджета и по другим вопросам, входящим в компетенцию учреждения;

8) жеке және заңды тұлғалармен шарттар жасауға, олар бойынша өзара міндеттердің талаптары мен сипатын анықтау;
9) арнайы білімдер мен қабілеттерді қажет ететін мәселелерді зерделеуге, кеңестер алу үшін кеңесшілерді (тәуелсіз сарапшыларды) тарту;
10) мекеменің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының соттарында мемлекеттің мүддесін ұсыну.
11) Қазақстан Республикасының заңдарын сақтауға;
12) белгіленген тәртіпте салықты және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;
13) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікте болуға міндетті.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Ақтөбе қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын жәнеқызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкiлеттiгi:
1) ""Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес ""Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне және ұйымдық шартқа сәйкес ""Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін марапаттайды, материалдық көмек көрсетеді және оларға тәртіптік жаза қолданады;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда ""Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан әрекет етеді;
5) ""Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі таратылған кезде құжаттарды мемлекеттік сақтауға тапсыру үшін құжаттардың сақталуын қамтамасыз етеді. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

8) привлекать для получения консультаций, исследования вопросов, требующих специальных знаний и навыков, консультантов (независимых экспертов);
9) представлять интересы государства в судах Республики Казахстан по вопросам, входящим в компетенцию учреждения;
10) соблюдать законодательство Республики Казахстан;
11) уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет в установленном порядке;
12) нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Отдел экономики и финансов города Актобе" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Актобе.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе":
1) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе";
2) в соответствии с действующим законодательством назначает на должности и освобождает от должности работников государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе";
3) в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан и коллективным договором поощряет работников государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе", оказывает материальную помощь и налагает на них дисциплинарные взыскания;
4) представляет государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
5) обеспечивает сохранность документов для передачи документов на государственное хранение при ликвидации государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе".
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамасына сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік Ақтөбе қаласының коммуналдық меншігіне жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Ақтөбе қаласының экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел экономики и финансов города Актобе" относится к коммунальной собственности города Актобе.
25. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов города Актобе" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел экономики и финансов города Актобе" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.