2015 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсанда азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би ауданының әкімдігінің 2015 жылғы 26 наурыздағы № 50 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 сәуірде № 4300 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Әйтеке би ауданының әкімдігінің 2016 жылғы 07 шілдедегі № 125 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Әйтеке би ауданының әкімдігінің 07.07.2016 № 125 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі" туралы Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының Президентінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 1011 "Әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2015 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы" Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 наурыздағы № 135 "Әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2015 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыру туралы" Қазақстан Республикасының Президентінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 1011 Жарлығын іске асыру туралы" Қаулысына сәйкес Әйтеке би ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
2015 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында әскерге шақыруды кейінге қалдыруға немесе әскерге шақырылудан босатылуға құқы жоқ он сегіз жастан жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтарды, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және әскерге шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімдерін өткермеген азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізу ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
Шақыруды жүргізу жөніндегі іс-шараларды орындауға байланысты шығындар жергілікті бюджет қаржылары есебінен жүзеге асырылсын.
Ұсынылсын:
1) "Әйтеке би аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік қазынашылық коммуналдық кәсіпорны (келісім бойынша) шақыру бойынша іс-шаралар жүргізсін.
2) "Әйтеке би аудандық ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) әскери міндеттерін орындаудан жалтарған адамдарды іздестіруді және ұстауды жүзеге асырсын.
3) "Әйтеке би ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекемелермен бірлесіп, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген құзыреті шегінде шақыруға байланысты іс-шараларды ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етсін.
Ауылдық округтерінің әкімдері, кәсіпорындар, мекемелер, ұйымдар және оқу орындарының басшылары шақырылушыларға шақыру учаскесіне шақырылғаны туралы хабарлауды және осы шақыру бойынша дер кезінде келуін қамтамасыз етсін.

Об организации и обеспечении проведения призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2015 года
Постановление акимата Айтекебийского района Актюбинской области от 26 марта 2015 года № 50. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 апреля 2015 года № 4300. Утратило силу постановлением акимата Айтекебийского района Актюбинской области от 07 июля 2016 года № 125
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Айтекебийского района Актюбинской области от 07.07.2016 № 125
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих", Указом Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 1011 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной войнской службы, выслужавших установленный срок военской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную войнскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2015 года", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2015 года № 135 "О реализаций Указа Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 1011 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной войнской службы выслужавших установленный срок войнской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную войнскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2015 года", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Организовать и обеспечить проведение призыва на срочную войнскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2015 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двацати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а текже граждан, отчисленных из учебных заведении, не достикших двадцати семи лет и не выслужавших установленные сроки войнской службы по призыву.
Расходы, в связи с выполнением мероприятий, по проведению призыва, осуществляются за счет средств местного бюджета.
Рекомендовать:
1) государственному казенному предприятию "Айтекебийская Центральная районная больница" (по согласованию) провести мероприятия по призыву;
2) государственному учреждению "Отдел внутренних дел Айтекебийского района (по согласованию) осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения войнской обязанности.
3) государственному учреждению "Отдел по делам обороны Айтекебийского района" (по согласованию) совместно с государственнми учреждениями обеспечить организацию и проведение мероприятии связанных с призывом в рамках компетенций предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Акимам сельских округов, руководителям предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений обеспечить оповещение призывников о вызове их на призывной пункт и своевременное прибытие лиц по вызову.

"Әйтеке би ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Р.Балтемиров) аудан әкіміне 2015 жылдың 15 шілдесіне және 2016 жылдың 15 қаңтарына шақыру нәтижелері туралы ақпарат берсін.
Осы қаулының орындалуына бақылау аудан әкімінің орынбасары З.Бөлековаға және "Әйтеке би ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы Р.Балтемировке жүктелсін.
Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 1 сәуірден бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Аудан әкімі: А.Бердалин

Государственному учреждению "Отдел по делам обороны Айтекебийского района" (Балтемиров Р.) представить информацию о результатах призыву района к 15 июля 2015 года и к 15 января 2016 года.
Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Болековой З. и начальника государственного учреждения "Отдел по делам обороны Айтекебийского района" Балтемирова Р.
Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распростроняется на правовые отношения возникшие с 1 апреля 2015 года.
Аким района: А.Бердалин