2016 - 2018 жылдарға арналған Ырғыз ауданының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 217 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 қаңтарда № 4683 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016 - 2018 жылдарға арналған Ырғыз ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер                                                 3 345 262,5 мың теңге,
оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша                               417 705 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша                         6 024,7 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн
түсiмдер бойынша                                           1 600 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша                               2 919 932,8 мың теңге;
2) шығындар                                                 3 374 184,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу                               11 208 мың теңге,
оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер                                     18 065 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу                               6 857 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар
бойынша сальдо                                           9 990,4 мың теңге,
оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу                               9 990,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                                     –50 120,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру                         50 120,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер ензігілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 29.02.2016 № 237 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2016 № 31 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 34 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2016 № 44 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2016 № 49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
бензинге және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

Об утверждении бюджета Иргизского района на 2016 - 2018 годы
Решение маслихата Иргизского района Актюбинской области от 23 декабря 2015 года № 217. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 21 января 2016 года № 4683. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от , статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Иргизского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Иргизского района на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы                                                 3 345 262,5 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям                                     417 705 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям                               6 024,7 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                                           1 600 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                               2 919 932,8 тысяч тенге;
2) затраты                                                 3 374 184,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                         11 208 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                     18 065 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                               6 857 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                                     9 990,4 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов                         9 990,4 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                                     -50 120,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета                         50 120,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 29.02.2016 № 237 (вводится в действие с 01.01.2016); от 13.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 05.07.2016 № 31 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2016 № 34 (вводится в действие с 01.01.2016); от 07.11.2016 № 44 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.12.2016 № 49 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на бензин и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из бюджета района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания;
другие неналоговые поступления;
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

3. Қазақстан Республикасының "2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының көрсетілген қорға аударымдардың есепке жатқызылған сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап:
жалақының ең төмен мөлшері - 22 859 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 121 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 22 859 теңге.
5. Қазақстан Республикасының "2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделi бойынша еңбекақы төлеу, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн 10 пайыз мөлшерiнде ай сайынғы үстемеақы төлеу.
6. "2016 - 2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 346 шешіміне сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген субвенциялар көлемі 2016 жылға 1 962 914 мың теңге сомасында көзделді.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке трансферттердің түсімдері:
жан басына шаққандағы қаржыландыруды ендіру бойынша сынақтан өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында 10 - 11 сыныптар үшін білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты 13 270 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 13.04.2016 № 10 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға - 3 742 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға – 47 047 мың теңге;

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы" установлено:
с 1 января 2016 года:
минимальный размер заработной платы - 22 859 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 121 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 22 859 тенге.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы" установлено:
с 1 января 2016 года оплату труда гражданским служащим по новой модели системы оплаты труда, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в размере 10 процентов.
6. В соответствии с решением областного маслихата № 346 от 11 декабря 2015 года "Об областном бюджете на 2016 - 2018 годы" предусмотрены на 2016 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 962 914 тысяч тенге.
7. 2016 году предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций:
на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 10 - 11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования – 13 270 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 13.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса 3 742 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих - 47 047 тысяч тенге;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 37 049 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарының 10 - 11 сыныптарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 66 139 мың теңге;
жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 554 433 мың теңге;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге - 2 000 мың теңге;
экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге - 1 047 мың теңге;
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға- 8 928 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 13.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 34 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2016 № 44 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен басқалай трансферттері түсетіні ескерілсін:
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 49 110,3 мың теңге;
санитарлық союға жіберілетін бруцеллезбен ауру ауылшаруашылық малдарының (ірі және ұсақ мүйізді ірі қара) (50% дейінгі) құнын өтеуге - 1 165 мың теңге;
облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 59 508,4 мың теңге;
аудандық балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің қызметін қамтамасыз етуге - 67 524 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020" жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 25 790 мың теңге;
білім беру объектілерінің құрылысын салу және реконструкциялауға - 3 163 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 12 605 мың теңге;
жеке тұрғын үй құрылысы аудандарына инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға – 2 382 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мәдениет мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 276,1 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 37 049 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования в 10 - 11 классах организаций среднего образования - 66 139 тысяч тенге;
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств местного бюджета и работников казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов и с учетом выплаты ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 554 433 тысяч тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению - 1 047 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности - 17 110 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры- 8 928 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 13.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2016 № 34 (вводится в действие с 01.01.2016); от 07.11.2016 № 44 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление прочих трансфертов из областного бюджета:
на развитие транспортной инфраструктуры - 49 110,3 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой - 1 165 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов – 59 508,4 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности районных детско-юношеских спортивных школ - 67 524 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках "Дорожной карты занятости 2020" - 25 790 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования - 3 163 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 12 605 тысяч тенге;
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к районам индивидуального жилищного строительства – 2 382 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций культуры – 276,1 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 29.02.2016 № 237 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.07.2016 № 31 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 34 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.11.2016 № 44 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2016 № 49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 29.02.2016 № 237 (вводится в действие с 01.01.2016); от 13.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 05.07.2016 № 31 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2016 № 34 (вводится в действие с 01.01.2016); от 07.11.2016 № 44 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.12.2016 № 49 (вводится в действие с 01.01.2016).

10. 2016 жылға арналған Ырғыз ауданының жергілікті атқарушы органының резерві сомасы 3 531 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 29.08.2016 № 34 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2016 жылға арналған Ырғыз ауданының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 3 531 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 29.08.2016 № 34 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Иргизского районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4.

12. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
13. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер сомасы 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы: Б. СӘДІРХАНОВА
Аудандық мәслихаттың хатшысы: К. ҚОСАЯҚОВ

12. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа согласно приложениям 5, 6, 7.
13. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 8.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии районного маслихата: Б. САДИРХАНОВА
Секретарь районного маслихата: К. КОСАЯКОВ

1 782 288,9
003
Жалпы білім беру
1 702 473,1
006
Балаларға қосымша білім беру
79 815,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3712
059
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3712
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
151 278,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
151 278,8
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 389,,1
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
13 880,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстарды өткiзу
75
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 150
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
3 006,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
98 777,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
161 108,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
24 685,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24 685,7
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
24 231
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
454,7
2
Әлеуметтiк көмек
116 954,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 108
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 108
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115 846,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
70 512,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
16 583,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
23 324,2
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
5 426
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
19 468,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
19 468,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

1 782 288,9
003
Общеобразовательное обучение
1 702 473,1
006
Дополнительное образование для детей
79 815,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 712
059
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3 712
9
Прочие услуги в области образования
151 278,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
151 278,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
30 389,1
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
13 880,3
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
75
012
Капитальные расходы государственного органа
5 150
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 006,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
98 777,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
161 108,3
1
Социальное обеспечение
24 685,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24 685,7
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
24 231
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
454,7
2
Социальная помощь
116 954,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 108
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 108
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115 846,5
002
Программа занятости
70 512,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
16 583,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 324,2
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5 426
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
19 468,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
19 468,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

6 857
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
6 857
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 217 шешіміне 4-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың
ТІЗБЕСІ
Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
АТАУЫ
04
Бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 217 шешіміне 5-қосымша
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының 2016 жылға бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 15.12.2016 № 49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ауылдық округтер атауы
"Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
"Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету"
"Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
"Мемлекеттік органның күрделі шығыстары"
Ырғыз

6 857
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
6 857
Приложение 4 к решению районного маслихата № 217 от 23 декабря 2015 года
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Иргизского районного бюджета на 2016 год
Фунциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
04
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению районного маслиахата от 23 декабря 2015 года № 217
Бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2016 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Иргизского района Актюбинской области от 15.12.2016 № 49 (вводится в действие с 01.01.2016).
Наименование сельских округов
"Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
"Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому"
"Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах,сельских округах
"Капитальные расходы государственного органа"
Ыргыз