Байторысай селолық округі әкімінің "Байторысай селолық округіне қарасты елді мекендерінің көшелеріне атау беру туралы" 2008 жылғы 27 қарашадағы № 1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк ауданы Байторысай ауылдық округі әкімінің 2015 жылғы 13 наурыздағы № 3 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 сәуірде № 4298 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35-бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 шілдедегі "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына және Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әртүрлі заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қайшылықтарды, олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Конституциялық Заңына сәйкес, Байторысай ауылдық округінің әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ :
1. Байторысай селолық округі әкімінің 2008 жылғы 27 қарашадағы № 1 "Байторысай селолық округіне қарасты елді мекендерінің көшелеріне атау беру туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3-8-63 болып тіркелген, 2009 жылғы 7 қаңтарда "Мәртөк тынысы" аудандық газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің мемлекеттік тіліндегі атауында "селолық", "округіне қарасты" сөздері "ауылдық", "округінің" сөздерімен ауыстырылсын;
шешімнің орыс тіліндегі атауында "названий" сөзі "наименования" сөзімен ауыстырылсын;
кіріспесіндегі ", Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 қаңтардағы №45 "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік ономастикалық жұмыс тұжырымдамасы туралы" қаулысына" деген сөздері алынып тасталсын;
шешімнің 1, 2, 3, 4 тармақтары біріктірілсін және мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Байторысай ауылдық округінің елді мекендер көшелеріне келесі атаулар берілсін:
Байторысай ауылында - Бөкенбай батыр, Торанғұл, Бірінші Мамыр, А.Құнанбаев, М.Оспанов, Тың, Жеңіс, Набережная, Ардагер, Желтоқсан;
Полтавка ауылында - Есет Көкіұлы, А.Г. Батурин, Жастар;
Дмитриевка ауылында - Достық, Бейбітшілік;
Покровка ауылында - Д.М. Кузьменко, Ә. Молдағұлова, Жеңіс, Есет батыр, Құлақбай".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Байторысай ауылдық округінің әкімі Қ. Жұмабаев

О внесении изменений в решение акима Байторысайского сельского округа от 27 ноября 2008 года № 1 "О присвоении названий улицам населенных пунктов Байторысайского сельского округа"
Решение акима Байторысайского сельского округа Мартукского района Актюбинской области от 13 марта года № 3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 апреля 2015 года № 4298
В соответствии со статьей 35 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Конституционным Законом Республики Казахстан от 3 июля 2013 года "О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан и в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исключения противоречий, пробелов, коллизий между нормами права различных законодательных актов и норм, способствующих совершению коррупционных правонарушений", аким Байторысайского сельского округа РЕШИЛ:
1. Внести в решение акима Байторысайского сельского округа от 27 ноября 2008 года № 1 "О присвоении названий улицам населенных пунктов Байторысайского сельского округа" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3-8-63, опубликованное 7 января 2009 года в районной газете "Мәртөк тынысы") следующие изменения:
в заголовке указанного решения на государственном языке слова "селолық", "округіне қарасты" заменить словами "ауылдық", "округінің";
в заголовке решения на русском языке слово "названий" заменить словом "наименования";
в преамбуле решения слова "и постановления Правительства Республики Казахстан "Концепций государственной ономастической работы Республики Казахстан" № 45 от 21 января 2005 года" исключить;
пункты 1, 2, 3, 4 решения объединить и изложить в следующей новой редакции:
"1. Присвоить следующие наименования улицам населенных пунктов Байторысайского сельского округа:
в селе Байторысай - Бокенбай батыр, Торангул, Биринши Мамыр, Абая Кунанбаева, Марата Оспанова, Тын, Женис, Набережная, Ардагер, Желтоксан;
в селе Полтавка - Есет Кокиулы, А.Г Батурина, Жастар;
в селе Дмитриевка - Достык, Бейбитшилик;
в селе Покровка - Д.М. Кузьменко, Алии Молдагуловой, Женис, Есет Батыра, Кулакбай."
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Байторысайского сельского округа К. Жумабаев