Тәңірберген ауылдық округі әкімінің "Тәңірберген ауылдық округіне елді мекендердің көшелеріне атау беру туралы" 2008 жылғы 3 желтоқсандағы № 1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк ауданы Тәңірберген ауылдық округі әкімінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 3 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 сәуірде № 4296 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35-бабына және Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 шілдедегі "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына және Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әртүрлі заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қайшылықтарды, олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Конституциялық Заңына сәйкес, Тәңірберген ауылдық округінің әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тәңірберген ауылдық округі әкімінің 2008 жылғы 3 желтоқсандағы № 1 "Тәңірберген ауылдық округіне елді мекендердің көшелеріне атау беру туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3-8-72 болып тіркелген, 2009 жылғы 7 қаңтарда "Мәртөк тынысы" аудандық газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
шешімнің мемлекеттік тіліндегі атауында "округіне", "мекендердің" сөздері "округінің", "мекендерінің" сөздерімен ауыстырылсын;
шешімнің орыс тіліндегі атауы мен бүкіл мәтіні бойынша "аульного", "названий", "ауле" сөздері "сельского", "наименования", "селе" сөздерімен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің кіріспесіндегі ", Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2005 жылғы 21 қаңтардағы № 45 "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік ономастикалық жұмыс тұжырымдамасы туралы" қаулысына" деген сөздері алынып тасталсын;
шешімнің 1, 2, 3 тармақтары келесі жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Саржансай ауылындағы көшелерге – Ақтөбе, Достық, Жанқожа батыр, Тәуелсіздік, Әлия Молдағұлова, Бейбітшілік, Елек, Болашақ, Жағалау атаулары берілсін;
2. Кенсахара ауылындағы көшелерге – Достық, Ардагерлер, Болашақ, Еңбек атаулары берілсін;
3. Ақсу ауылындағы көшеге – Еңбек атауы берілсін."
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Тәңірберген ауылдық округінің әкімі Ә. Ділжанов

О внесении изменений в решение акима аульного округа Танирберген от 3 декабря 2008 года № 1 "О присвоении названий улицам населенных пунктов аульного округа "Танирберген"
Решение акима сельского округа Танирберген Мартукского района Актюбинской области от 16 марта 2015 года № 3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 апреля 2015 года № 4296
В соответствии со статьей 35 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Конституционным Законом Республики Казахстан от 3 июля 2013 года "О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан и в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исключения противоречий, пробелов, коллизий между нормами права различных законодательных актов и норм, способствующих совершению коррупционных правонарушений", аким сельского округа Танирберген РЕШИЛ:
1. Внести в решение акима аульного округа Танирберген от 3 декабря 2008 года № 1 "О присвоении названий улицам населенных пунктов аульного округа "Танирберген"" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3-8-72, опубликованное 7 января 2009 года в районной газете "Мәртөк тынысы") следующие изменения:
в заголовке решения на государственном языке слова "округіне", "мекендердің" заменить словами "округінің", "мекендерінің";
в заголовке и по всему тексту решения на русском языке слова "аульного", "названий", "ауле" заменить словами "сельского", "наименования", "селе";
в преамбуле указанного решения слова "и постановления Правительства Республики Казахстан "Концепций государственной ономастической работы в Республики Казахстан" № 45 от 21 января 2005 года" исключить;
пункты 1, 2, 3 решения изложить в следующей новой редакции:
"1. Присвоить наименования улицам в селе Саржансай: Актобе, Достык, Жанкожа-батыра, Тауелсиздик, Алии Молдагуловой, Бейбитшилик, Илек, Болашак, Жагалау.
2. Присвоить наименования улицам в селе Кенсахара: Достык, Ардагерлер, Болашак, Енбек.
3. Присвоить наименование улице в селе Аксу: Енбек."
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким сельского округа Танирберген А. Дильжанов