"Қазақстан-Қытай" магистральдық газ құбырының күзет аймағы шекарасын белгілеу және жерді пайдалану режимін айқындау туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 42 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 17 ақпанда № 3056 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 118, 121-баптарына, "Магистральдық құбыр туралы" 2012 жылғы 22 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың қауіпсіздігін қамтамасыз ету, қоршаған ортаға зиян келтіруді болдырмау және "Қазақстан-Қытай" магистральдық газ құбыры "С" желісінің желілік бөлігін қауіпсіз пайдалану үшін жағдайлар жасау мақсатында меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алмай, құбыр осінің әрбір жағынан 50 метр жерден, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде құбыр осінің әрбір жағынан 25 метр жерден және (КС-6, КС-7, КС-8) компрессорлық станциялары аумақтарының шекараларынан барлық жаққа 100 метрден күзет аймағының шекарасы осы қаулының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес белгіленсін.
2. "Қазақстан-Қытай" магистральдық газ құбыры "С" желісінің күзет аймағындағы жерді пайдалану режимі осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
3. Еңбекшіқазак, Жамбыл, Іле, Қарасай, Панфилов, Талғар және Ұйғыр аудандарының әкімдеріне халықтың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында құрылыс нормалары мен қағидаларында белгіленген ең аз қашықтық шегінде магистральдық құбырға жатпайтын нысандарды салу үшін жер учаскелерін беруге тыйым салынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Тынышбай Досымбекұлы Досымбековке жүктелсін.

Об установлении границ охранной зоны и определения режима использования земель магистрального газопровода "Казахстан-Китай"
Постановление акимата Алматинской области от 27 января 2015 года № 42. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области от 17 февраля 2015 года № 3056
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 118, 121 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьей 14 Закона Республики Казахстан от 22 июня 2012 года "О магистральном трубопроводе" и статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях обеспечения безопасности населения, предотвращения причинения вреда окружающей среде и создания условий для безопасной эксплуатации линейной части нитки "С" магистрального газопровода "Казахстан-Китай", без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей, установить границы охранной зоны по 50 метров от оси газопровода, на землях сельскохозяйственного назначения по 25 метров от оси газопровода с каждой стороны и по 100 метров во все стороны от границ территорий компрессорных станций (КС-6, КС-7, КС-8) согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Определить режим использования земель в охранной зоне нитки "С" магистрального газопровода "Казахстан-Китай" согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
3. В целях обеспечения безопасности населения акимам Енбекшиказахского, Жамбылского, Илийского, Карасайского, Панфиловского, Талгарского и Уйгурского районов запретить предоставление земельных участков для строительства объектов, не относящихся к магистральному трубопроводу, в пределах минимальных расстояний установленных строительными нормами и правилами.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Досымбекова Тынышбая Досымбековича.

25,8080
-
-
-
Облыс әкімдігінің 2015 жылғы "27" қаңтар "Қазақстан-Қытай" магистральдық газ құбырының күзет аймағы шекарасын белгілеу және жерді пайдалану режимін айқындау туралы" № 42 қаулысына 3-қосымша
"Қазақстан-Қытай" магистральдық газ құбырының күзет аймағындағы жерді пайдалану режимі
1. Газ құбырының күзет аймағында:
1) өткелдерді, қара жолдарды және магистральдық құбыр трассасы мен оныҺ күзет аймағын өзге де уақытша немесе тұрақты көлікпен кесіп өтудің орналасу орындарын, салу, жайластыру және пайдалану тәртібін магистральдық құбырдың меншік иесімен келіспей, орнатуға;

25,8080
-
-
-
Приложение 3 к постановлению акимата области от "27" января 2015 года № 42 "Об установлении границ охранной зоны и определения режима использования земель магистрального газопровода "Казахстан-Китай"
Режим использования земель в охранной зоне нитки "С" магистрального газопровода "Казахстан-Китай"
В охранной зоне газопровода запрещается:
1) устройство переездов, грунтовых дорог и иных временных или постоянных транспортных пересечений трассы магистрального трубопровода и его охранной зоны без согласования с собственником магистрального трубопровода, места их размещения, порядка строительства, обустройства и использования;

2) бағбандыққа және орман өсіруге, сондай-ақ жер жырту тереңдігі отыз бес сантиметрден аспайтын далалық ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін агротехникалық жұмыстар кешенінен басқа, магистральдық құбырдың меншік иесімен келісілмеген кез келген жұмысты орындауға;
3) магистральдық құбырдың меншік иесі не оператор жайластырған, магистральдық құбырға қызмет көрсету мен оның физикалық қорғалуын қамтамасыз етуге арналған жолдарды рекультивациялауға, сондай-ақ магистральдық құбырда өртке қарсы және күзет функцияларын орындайтын қызметкерлердің осы жолдармен қозғалысына, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, кедергі келтіруге;
4) кез келген құрылыстар мен ғимараттар салуға;
5) автомобиль көлігі құралдарының, тракторлар мен механизмдердің тұрақтарын ұйымдастыруға;
6) мелиоративтік жер жұмыстарын жүргізуге, суару және құрғату жүйелерін салуға;
7) магистральдық құбырдың меншік иесінің келісімінсіз тау-кен, құрылыс салу, монтаждау және жару жұмыстарын жүргізуге, жерді тегістеуге;
8) ұңғымалар, тікқазбалар орнатуға және топырақ сынамаларын (топырақ үлгілерінен басқа) алуға байланысты геологиялық түсіру, іздеу, геодезиялық және басқа да іздестіру жұмыстарын жүргізуге тыйым салынады.

2) садоводство и лесоразведение, а также выполнение любых не согласованных с собственником магистрального трубопровода работ, кроме комплекса агротехнических работ для выращивания полевых сельскохозяйственных культур с пахотной глубиной не более тридцати пяти сантиметров;
3) рекультивация дорог, обустроенных собственником магистрального трубопровода либо оператором, предназначенных для обслуживания магистрального трубопровода и обеспечения его физической защиты, а также воспрепятствование движению работников, выполняющих противопожарные и охранные функции на магистральном трубопроводе по этим дорогам, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) возведение любых построек и сооружений;
5) организация стоянок автомобильных транспортных средств, тракторов и механизмов;
6) производство мелиоративных земляных работ, сооружение оросительных и осушительных систем;
7) производство горных, строительных, монтажных и взрывных работ, планировка грунта без согласования с собственником магистрального трубопровода;
8) производство геологосъемочных, поисковых, геодезических и других изыскательных работ, связанных с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов).