Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 13 шілдедегі "Субсидиялар нормативтерін бекіту туралы" № 305 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 473 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 29 қазанда № 3508 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2016 жылғы 02 қыркүйектегі № 453 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облысы әкімдігінің 02.09.2016 № 453 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабы 1-тармағына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына және "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығымен бекітілген Қағидалардың 4-тармағына сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыс әкімдігінің 2015 жылғы 13 шілдедегі "Субсидиялар нормативтерін бекіту туралы" № 305 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3294 тіркелген, "Жетісу" газетінде 2015 жылғы 23 шілдедегі № 83 және "Огни Алатау" газетінде 2015 жылғы 23 шілдедегі № 83 жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулының 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеу, сондай-ақ, асыл тұқымды және дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыруды жүргізуі үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу шығындарын 50 %-ға дейін өтеу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес;
шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың және қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеу, сондай-ақ, асыл тұқымды және дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыруды жүргізуі үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу шығындарын 50 %-ға дейін өтеу субсидиялау бағыттары бойынша өлшемдер мен талаптар осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері осы қаулының 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес бекітілсін.".

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 13 июля 2015 года № 305 "Об утверждении нормативов субсидий"
Постановление акимата Алматинской области от 28 октября 2015 года № 473. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 29 октября 2015 года № 3508. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02 сентября 2016 года № 453
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02.09.2016 № 453.
В соответствии с пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и пунктом 4 Правил, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области от 13 июля 2015 года № 305 "Об утверждении нормативов субсидий" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3294 опубликованного в газете "Жетысу" от 23 июля 2015 года № 83 и в газете "Огни Алатау" от 23 июля 2015 года № 83) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного постановления изложить в новой редакции:
"1. Утвердить:
нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, а также, возмещение до 50 % затрат племенных и дистрибьютерных центров на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
критерии и требования по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, а также, возмещение до 50 % затрат племенных и дистрибьютерных центров на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства, согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящему постановлению.";

аталған қаулымен бекітілген 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалар осы қаулының 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және облыс әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С. Бескемпіровке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі А. Баталов
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "28" қазандағы № 473 қаулысына 1- қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
2800
Жеке қосалқы шаруашылықтарда қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Жеке қосалқы шаруашылықтарда қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
854
Ірі қара малдың, қойлардың асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтардың қолдан ұрықтандыру үшін пайдаланылатын арнайы технологиялық жабдықты сатып алу жөніндегі шығындарды 50 %-ға дейін өтеуді субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 басқа арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Асыл тұқымды және дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу шығындарын арзандату
бірлік
50 %-ға дейін
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "28" қазандағы № 473 қаулысына 2- қосымша
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді субсидиялау бағыттары бойынша өлшемдер мен талаптар
1. Жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың және қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарттың түпнұсқасы мен көшірмесі.

приложения 1, 2, 3, 4 и 5, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему постановлению.
2. Возложить на руководителя государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Алматинской области" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет – ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и на интернет – ресурсе акимата области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области С. Бескемпирова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области А. Баталов
Приложение 1 к постановлению акимата Алматинской области от "28" октября 2015 года № 473
Нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
Направление субсидирования
Единица
измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
голов
2800
Нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья овец в личных подсобных хозяйствах
Направление субсидирования
Единица
измерения
Нормативы субсидий на 1 голову, тенге
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в личных подсобных хозяйствах
голов
854
Нормативы субсидий по направлениям субсидирования возмещение до 50 % затрат племенных центров и дистрибьютерных центров на приобретение специального технологического оборудовании для искусственного осеменение КРС и овец
Направление субсидирования
Единица
измерения
Нормативы субсидий на 1 единиц, тенге
Удешевление стоимости приобретенного племенными и дистрибьютерными центрами специальной техники и технологического оборудование, используемого для проведение искусственного осеменение маточного поголовье сельскохозяйственных животных
единиц
до 50%
Приложение 2 к постановлению акимата Алматинской области от "28" октября 2015 года № 473
Критерии и требования по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах
1. Оригинал и копию договора по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах.

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығымен бекітілген "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының" (бұдан әрі - Қағидалар) 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жеке қосалқы шаруашылықтардағы ірі қара малдың және қойдың бір аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шығындарды есептеу-анықтамасы.
3. Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұрықтандырылған ірі қара малдың және қойдың аналық мал басын ұрықтандыру туралы актінің және ұрықтанған ірі қара малдың аналық басын тексеру жүргізу актісінің түпнұсқалары мен көшірмелері.
4. Отандық асылдандыру орталығынан (асылдандыру орталықтарына таратылмайды) ірі қара малдың аналық мал басына ұрық сатып алуға шарттың түпнұсқасы мен көшірмесі.
Ірі қара малдың, қойлардың асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтардың қолдан ұрықтандыру үшін пайдаланылатын арнайы технологиялық жабдықты сатып алу жөніндегі шығындарын өтеуді субсидиялау бағыттары бойынша өлшемдер мен талаптар
1. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы технологиялық жабдықты сатып алуға арналған сатып алу-сату шартының түпнұсқасы және көшірмесі.

2. Справку-расчет затрат по оказанию услуг по искусственному осеменению одной головы маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах по форме согласно приложению 8 "Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства", утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 (далее - Правила).
3. Оригиналы и копии акта об осеменении и акта обследования осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота и овец по форме согласно приложению 5 к Правилам.
4. Оригинал и копию договора на приобретение семени у отечественного племенного центра (не распространяется на племенные центры).
Критерии и требования по направлениям субсидирования на приобретение специального технологического оборудовании для искусственного осеменение КРС, овец племенных и дистрибьютерных центров
1. Оригинал и копия договора купли-продажи на приобретение спецального техналогического оборудование, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных.

2. Тауарлардың құнын төлеу актісінің түпнұсқасы және көшірмесі.
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы "28" қазандағы № 473 қаулысына 3- қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері (теңге)
Субсидияланатын көлем
(бас)
Субсидиясомасы
(мың теңге)
Іріқара мал шаруашылығы
1.
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас

2. Оригинал и копия акта оплаты стоимости товаров.
Приложение 3 к постановлению акимата Алматинской области от "28" октября 2015 года № 473
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства
Направление субсидирования
Единица
измерения
Нормативы субсидий на
1 единицу
(тенге)
Субсидируемый объем
(голов)
Сумма
субсидий
(тысяч тенге)
Скотоводство
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов