Салықтық тексерулер бойынша тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 15 қаңтардағы № 25 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 40 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 ақпанда № 10319 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 18 сәуірдегі № 254 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 15 мамырдағы № 200 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 18.04.2017 № 254 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 15.05.2017 № 200 бірлескен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 15-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Салықтық тексеру бойынша тексеру парақтарының нысандары:
осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес кешенді немесе тақырыптық салықтық тексерулері бойынша;
осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес қарсы салықтық тексерулері бойынша;
осы бірлескен бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жекелеген мәселелер жөнінде тақырыптық салықтық тексерулері бойынша;
осы бірлескен бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес хронометраждық зерттеп-тексерулері бойынша бекітілсін.
2. "Салық заңнамасы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының өзге де заңнамасының нормаларын орындау салық қызметі органдарына жүктелген бақылауды орындау мәселелері жөніндегі жеке кәсіпкерлік саласында жоспарлы кешендік немесе жоспарлы тақырыптық салық тексерулері жөніндегі тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 469 және Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 304 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7252 болып тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2011 жылғы 27 қазандағы № 157 (1973) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (Д.Е. Ерғожин):
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бірлескен бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден кейін бұқаралық ақпарат құралдарына және "Әділет" ақпаратты-құқықтық жүйесінде ресми жариялануына жіберу;

Об утверждении форм проверочных листов по налоговым проверкам
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 января 2015 года № 25 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 40. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2015 года № 10319. Утратил силу совместным приказом Министра финансов Республики Казахстан от18 апреля 2017 года № 254 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 мая 2017 года № 200
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра финансов РК от18.04.2017 № 254 и Министра национальной экономики РК от 15.05.2017 № 200 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить формы проверочных листов по налоговым проверкам:
по комплексным или тематическим налоговым проверкам согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
по встречным налоговым проверкам согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
по тематическим налоговым проверкам по отдельным вопросам согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
по хронометражному обследованию согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу.
2. Признать утратившим силу совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 469 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 304 "Об утверждении формы проверочного листа по плановым комплексным или плановым тематическим налоговым проверкам в сфере частного предпринимательства по вопросам исполнения норм налогового законодательства, а также иного законодательства Республики Казахстан, контроль за исполнением которого возложен на органы налоговой службы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7252, опубликован в газете "Юридическая газета" от 27 октября 2011 года № 157 (2147)).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";

3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми ғаламтор-құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
Министрі
______________ Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 қаңтар № 25
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 22 қаңтар № 40
Бірлескен бұйрығына
1-қосымша
нысан
Кешенді немесе тақырыптық салықтық тексерулері бойынша тексеру парағы
Тексеруді белгілеген мемелекеттік органы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Нұсқама
_____________________________________________________________________
(№, күні)
Салық төлеушінің (салық агентінің) аты-жөні немесе атауы ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН)
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесi
1
Салықтардың барлық түрлері мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша Қазақстан Республикасының салық заңнамасын, міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының толық және уақтылы есептеудің, ұстау мен аударудың, әлеуметтік аударымдарды толық және уақтылы есептеу мен төлеуді сақтау
2

3) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б.Султанов
Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
_____________ Е. Досаев
Приложение 1
к Совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 января 2015 года № 25,
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 января 2015 года № 40
форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ по комплексным или тематическим налоговым проверкам
Государственный орган, назначивший проверку
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Предписание
_____________________________________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование налогоплательщика (налогового агента)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН) _____________________________________________________
Перечень требований
1
Соблюдение налогового законодательства Республики Казахстан по всем видам налогов и других обязательных платежей в бюджет, полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, полноты и своевременности исчисления и уплаты социальных отчислений
2

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 627-бабы 5-тармағының 2) тармақшасында көзделген мәселелер бойынша берілген Қазақстан Республикасының салық заңнамасын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының өзге де заңнамасын нұсқамаға сәйкес сақтау, оның ішінде:
2.1
салықтың және (немесе) бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң жекелеген түрлерi бойынша салық мiндеттемесiнiң орындалуы
2.2
кеден одағына мүше мемлекеттердiң аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығы және (немесе) акциз бойынша салық мiндеттемесiнiң орындалуы
2.3
мiндеттi зейнетақы жарналарының толық және уақтылы есептелуi, ұсталуы мен аударылуы, сондай-ақ әлеуметтiк аударымдардың толық және уақтылы есептелуi мен төленуi
2.4
банктердiң және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың осы Кодексте, сондай-ақ 2003 жылғы 23 сәуірдегі "Мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру туралы" және 2013 жылғы 21 маусымдағы "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген мiндеттердi орындауы
2.5
трансферттiк баға белгiлеу
2.6
акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің өндірілуін және айналымын, сондай-ақ авиациялық отынның, биоотынның, мазуттың айналымын мемлекеттік реттеу
2.7
соттың заңды күшiне енген үкiмiнiң немесе қаулысының негiзiнде жалған кәсiпорын деп танылған салық төлеушiмен жасасқан операциялар бойынша салық мiндеттемелерiн айқындау
2.8
сот жасалуын іс жүзінде жұмыстарды орындамай, қызметтер көрсетпей, тауарларды тиеп-жөнелтпей жүзеге асырылды деп таныған шот-фактура жазу бойынша әрекет (әрекеттер) бойынша салық міндеттемесін айқындау мәселелері бойынша
2.9
салық төлеушi (салық агентi) мен оның дебиторлары арасындағы өзара есеп айырысуды айқындау
2.10
халықаралық шарттардың (келiсiмдердiң) ережелерiн қолдану заңдылығы
2.11
қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомаларының дұрыстығын растау
2.12
төленген табыс салығын резидент еместiң салықтық өтiнiшiнің және қосарланған салық салуды болдырмау туралы халықаралық шарттың негiзiнде бюджеттен немесе шартты банк салымынан қайтару

Соблюдение налогового законодательства Республики Казахстан, а также иного законодательства Республики Казахстан по вопросам, предусмотренным в подпункте 2) пункта 5 статьи 627 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), согласно предписанию, в том числе:
2.1
исполнения налогового обязательства по отдельным видам налогов и (или) других обязательных платежей в бюджет
2.2
исполнения налогового обязательства по налогу на добавленную стоимость и (или) акцизу по товарам, импортированным на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза
2.3
полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, а также полноты и своевременности исчисления и уплаты социальных отчислений
2.4
исполнения банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обязанностей, установленных Налоговым кодексом, а также законами Республики Казахстан от 23 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании" и от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"
2.5
трансфертного ценообразования
2.6
государственного регулирования производства и оборота отдельных видов подакцизных товаров, а также оборота авиационного топлива, биотоплива, мазута
2.7
определения налогового обязательства по операциям с налогоплательщиком, признанным лжепредприятием на основании вступившего в законную силу приговора или постановления суда
2.8
по вопросам определения налогового обязательства по действию (действиям) по выписке счета-фактуры, совершение которого (которых) признано судом осуществленным (осуществленными) без фактического выполнения работ, оказания услуг, отгрузки товаров
2.9
определения взаиморасчетов между налогоплательщиком (налоговым агентом) и его дебиторами
2.10
правомерности применения положений международных договоров (соглашений)
2.11
подтверждения достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату
2.12
возврата уплаченного подоходного налога из бюджета или условного банковского вклада на основании налогового заявления нерезидента и международного договора об избежании двойного налогообложения

2.13
салық кодексінің 608-бабында белгiленген тәртiппен камералды бақылаудың нәтижелерi бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламасын салық төлеушiнiң (салық агентiнiң) орындалмауы
2.14
салық төлеушiнiң (салық агентiнiң) салықтық тексерудiң нәтижелерi туралы хабарламаға және (немесе) жоғары тұрған салық органының хабарламаға шағымды қарау нәтижелерi бойынша шығарылған шешiмiне салық төлеушiнiң (салық агентiнiң) шағымында жазылған мәселелер бойынша шағымын қарау

2.13
неисполнения налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля, в порядке, установленном статьей 608 Налогового кодекса
2.14
рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах налоговой проверки и (или) решение вышестоящего налогового органа, вынесенное по результатам рассмотрения жалобы на уведомление, проводимая по вопросам, изложенным в жалобе налогоплательщика (налогового агента)

2.15
төленген табыс салығын бюджеттен немесе қосарланған салық салуды болдырмау туралы халықаралық шарттың ережелерiне сәйкес шартты банк салымынан қайтаруға резидент еместiң салықтық өтiнiшiн қайта қарау туралы өтiнiшiн қарау
2.16
бақылау-кассалық машиналарды қолдану тәртiбiн сақтау
2.17
Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасын және акцизделетiн тауарлардың жекелеген түрлерiн өндiру, сақтау және өткiзу шарттарын сақтау

2.15
рассмотрения обращения нерезидента о повторном рассмотрении налогового заявления на возврат уплаченного подоходного налога из бюджета или условного банковского вклада в соответствии с положениями международного договора об избежании двойного налогообложения
2.16
соблюдение порядка применения контрольно-кассовых машин
2.17
соблюдение законодательства Республики Казахстан о лицензировании и условий производства, хранения и реализации отдельных видов подакцизных товаров

2.18
касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы салық органы шығарған өкiмдi орындау мәселелерi бойынша салық төлеушiге (салық агентiне) қатысты салық органы жүргiзетiн тексеру
3
Белгіленген тәртіппен бекітілген салықтық есепке алу саясатының болуы
4
Белгіленген тәртіппен бекітілген салықтық тіркелімдердің болуы
Салық төлеушінің (салық агентінің) тексеру парағын алғаны туралы белгі:
20__ жылғы "__" __________
_________________________________
(Аты-жөні, лауазымы, қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 қаңтар № 25
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 22 қаңтар № 40
Бірлескен бұйрығына
2-қосымша
нысан
Қарсы салықтық тексерулері бойынша тексеру парағы
Тексеруді белгілеген мемелекеттік органы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Нұсқама
_____________________________________________________________________
(№, күні)
Салық төлеушінің (салық агентінің) аты-жөні немесе атауы ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН)
Талаптар тізбесi
1
Қосымша құн салығын төлеуші ретінде есепке қою
2
Нұсқамада көрсетілген салық төлеушімен өзара есеп айырысуларының болуы
3
Тексерілетін салық төлеушімен бухгалтерлік есепте және салық есептілігінде өзара есеп айырысулардың көрсетілуі
Салық төлеушінің (салық агентінің) тексеру парағын алғаны туралы белгі:
20__ жылғы "__" __________
__________________________
(Аты-жөні, лауазымы, қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 15 қаңтар № 25
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 22 қаңтар № 40
Бірлескен бұйрығына
3-қосымша
нысан
Жекелеген мәселелер жөніндегі тақырыптық салықтық тексерулері бойынша тексеру парағы
Тексеруді белгілеген мемелекеттік органы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Нұсқама
_____________________________________________________________________
(№, күні)
Салық төлеушінің (салық агентінің) аты-жөні немесе атауы ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН/ЖСН)
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесi
1
Мемлекеттік кірістер органдарында тіркеу есебіне қою
2
Бақылау-кассалық машинаның болуы
3
Төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді жүзеге асыруға арналған жабдықтың (құрылғының) болуы
4
Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларының болуы және төлнұсқалығы, алкоголь өніміне, мұнай өнімдеріне және биоотынға ілеспе жүкқұжаттарының болуы және төлнұсқалығы, лицензияның болуы
4.1
Бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отынын өндіруді
4.2
Бензинді (авиациялықтан басқа), дизель отынын көтерме және (немесе) бөлшек сатуды
4.3
Этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өндіруді
4.4
Алкоголь өнімін көтерме және (немесе) бөлшек сатуды
4.5
Темекі өнімдерін өндіруді және (немесе) көтерме сатуды
4.6
Ойын бизнесін
4.7
Ұтыссыз ойын автоматтарын, ойын өткізу үшін пайдаланылатын жеке компьютерлерді, ойын жолдарын, карталарды, бильярд үстелдерін пайдалана отырып көрсетілетін қызметтерді
4.8

2.18
исполнения распоряжения, вынесенного налоговым органом, о приостановлении расходных операций по кассе
3
Наличие налоговой учетной политики, утвержденной в установленном порядке
4
Наличие налоговых регистров, утвержденных в установленном порядке
Отметка налогоплательщика (налогового агента) о получении
проверочного листа:
"__" ______________ 20__ г.
____________________________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись)
Приложение 2
к Совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 января 2015 года № 25,
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 22 января 2015 года № 40
форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ по встречным налоговым проверкам
Государственный орган, назначивший проверку
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Предписание
_____________________________________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование налогоплательщика (налогового агента)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН) _____________________________________________________
Перечень требований
1
Постановка на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость
2
Наличие взаиморасчетов с налогоплательщиком, указанным в предписании
3
Отражение взаиморасчетов с проверяемым налогоплательщиком в бухгалтерском учете и налоговой отчетности
Отметка налогоплательщика (налогового агента) о получении
проверочного листа:
"__" ______________ 20__ г.
____________________________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись)
Приложение 3
к Совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 января 2015 года № 25,
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 22 января 2015 года № 40
форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
по тематическим налоговым проверкам по отдельным вопросам
Государственный орган, назначивший проверку
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Предписание
_____________________________________________________________________
(№, дата)
Ф.И.О. или наименование налогоплательщика (налогового агента)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН) _____________________________________________________
Перечень требований
1
Постановка на регистрационный учет в органах государственных доходов
2
Наличие контрольно-кассовой машины
3
Наличие оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек
4
Наличие и подлинность акцизных и учетно-контрольных марок, наличие и подлинность сопроводительных накладных на алкогольную продукцию, нефтепродукты и биотопливо, наличие лицензии
4.1
Производство бензина (кроме авиационного), дизельного топлива
4.2
Оптовая и (или) розничная реализация бензина (кроме авиационного), дизельного топлива
4.3
Производство этилового спирта и (или) алкогольной продукции
4.4
Оптовая и (или) розничная реализация алкогольной продукции
4.5
Производство и (или) оптовая реализация табачных изделий
4.6
Игорный бизнес
4.7
Услуги с использованием игровых автоматов без выигрыша, персональных компьютеров для игр, игровых дорожек, картов, бильярдных столов
4.8