"Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 27 ақпандағы № 45 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 322 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қаңтарда № 2894 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 263 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 27.11.2017 № 263 (алғаш ресми жарияланғаннан күннен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 27 ақпандағы № 45 "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2145 тіркелген, 2014 жылғы 6 мамырда "Ақ жол" газетінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген осы қаулының қосымшасына сәйкес "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ережесіне өзгерістер енгізілсін.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтүзбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурстарында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е. Манжуовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 322 қаулысына қосымша
"Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ережесіне енгізілетін өзгерістер (бұдан әрі - Ереже)

О внесении изменений в постановление акимата Жамбылской области от 27 февраля 2014 года № 45 "Об утверждении положения коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта акимата Жамбылской области"
Постановление акимата Жамбылской области от 28 декабря 2015 года № 322. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 14 января 2016 года № 2894. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 27 ноября 2017 года № 263
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 27.11.2017 № 263 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Жамбылской области от 27 февраля 2014 года № 45 "Об утверждении положения коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта акимата Жамбылской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2145, опубликовано 6 мая 2014 года в газете "Знамя труда") следующие изменения:
внести изменения в положение коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта акимата Жамбылской области", утвержденного указанным постановлением согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Е. Манжуова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Приложение к постановлению
акимата Жамбылской области
от 28 декабря 2015 года № 322
Вносимые изменения в положение коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта акимата Жамбылской области (далее - Положение)

Ереженің 15, 16-тармақтары мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Міндеттері:
1) дене шынықтырумен және спортпен айналысатын адамдардың, сондай-ақ дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шаралардың қатысушылары мен көрермендерінің өмірі мен денсаулығының қауіпсіздігін қамтамасыз ету және спорттық-бұқаралық іс-шараларды өткізу орындарында қоғамдық тәртіпті сақтау;
2) ұлттық, техникалық және қолданбалы спорт түрлерін дамыту;
3) дене шынықтыру мен спортты қолдау және ынталандыру;
4) әлеуметтік және білім беру функцияларын, сондай-ақ ерікті қызмет қағидатына негізделген олардың құрылымының ерекшелігін ескере отырып, спорттың барлық түрлерін дамытуға жәрдемдесу.";
"16. Функциялары:
1) жеке адамдардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалатын орындарда спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасайды;
2) аккредиттелген республикалық және (немесе) жергілікті спорт федерацияларымен бірлесіп, спорт түрлерi, оның ішінде ұлттық, техникалық және қолданбалы түрлері, бұқаралық спорт бойынша, сондай-ақ ардагер спортшылар арасында облыстық спорт жарыстарын өткiзедi;
3) спорт түрлерi бойынша облыстық құрама командаларды даярлауды және олардың республикалық және халықаралық спорттық жарыстарда өнер көрсетуiн қамтамасыз етедi;
4) облыс аумағында бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерiн дамытуды қамтамасыз етеді;
5) облыс аумағында дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметiн үйлестiредi;
6) білім беру ұйымдарының спорт ғимараттарын сабақтан тыс және кешкі уақытта халық үшін спорт секцияларының жұмысын қамтамасыз ету және спорттық іс-шаралар өткізу мақсатында пайдалану жөнінде шаралар қолданады;
7) спортшыларға: Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы спорттық разрядтарын береді;
8) мынадай: бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бiрiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын береді;
9) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорттық-бұқаралық iс-шаралардың бірыңғай өңірлік күнтiзбесін бекiтедi және оның iске асырылуын қамтамасыз етеді;
10) облыс аумағында спорттық іс-шараларды ұйымдастыруды және өткiзудi үйлестiредi;
11) облыс аумағында дене шынықтыру мен спортты дамыту жөніндегі ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген нысанда және мерзімдерде дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкiлеттi органға ұсынады;

пункты 15, 16 - Положения изложить в следующей новой редакции:
"15. Задачи:
1) обеспечение безопасности жизни и здоровья лиц, занимающихся физической культурой и спортом, а также участников и зрителей физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий и соблюдение общественного порядка в местах проведения спортивно-массовых мероприятий;
2) развитие национальных, технических и прикладных видов спорта;
3) поддержка и стимулирование физической культуры и спорта;
4) содействие развитию всех видов спорта с учетом социальной и образовательной функций, а также специфики их структуры, основанной на принципе добровольной деятельности.";
"16. Функции:
1) создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
2) проводит областные спортивные соревнования по видам спорта, в том числе национальным, техническим и прикладным видам, массовому спорту, а также среди спортсменов-ветеранов совместно с республиканскими и (или) местными аккредитованными спортивными федерациями;
3) обеспечивает подготовку областных сборных команд по видам спорта и их выступления на республиканских и международных спортивных соревнованиях;
4) обеспечивает развитие массового спорта и национальных видов спорта на территории области;
5) координирует деятельность физкультурно-спортивных организаций на территории области;
6) принимает меры по использованию во внеурочное и вечернее время спортивных сооружений организаций образования в целях обеспечения работы спортивных секций для населения и проведения спортивных мероприятий;
7) присваивает спортсменам спортивные разряды: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда;
8) присваивает квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории;
9) утверждает единый региональный календарь спортивно-массовых мероприятий по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций и обеспечивает его реализацию;
10) координирует организацию и проведение спортивных мероприятий на территории области;
11) осуществляет сбор, анализ и предоставляет уполномоченному органу в области физической культуры и спорта информацию по развитию физической культуры и спорта на территории области по форме и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;

12) жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеуді жүзеге асырады;
13) спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-
интернаттар үшін спорт түрлері бойынша білім берудің үлгілік оқу бағдарламаларын іске асырады;
14) спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттардың үлгілік оқу жоспарларын келіседі;
15) аккредиттелген өңірлік және жергілікті спорт федерацияларының ұсыныстары бойынша спорт түрлері бойынша облыстық құрама командаларының тізімдерін қалыптастырады және бекітеді;
16) қолданыстағы заңнамаға сәйкес Олимпиада, Паралимпиада және Сурдлимпиада ойындарының чемпиондары мен жүлдегерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету бойынша ұсыныс енгізеді;
17) ресми дене шынықтыру және спорт іс-шараларын медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
18) дене шынықтыру және спорт іс-шараларын өткізу кезінде қоғамдық тәртіп пен қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды;
19) дене шынықтыру-сауықтыру және спорт ғимараттарын пайдалануды үйлестіреді;
20) спорт мектептеріне, спорт мектебінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе береді;
21) халықаралық және республикалық деңгейдегі жарыстарды өткізуге арналған спорттық ғимараттарды жобалау үшін техникалық өзіндік ерекшеліктер мен техникалық тапсырманы республикалық аккредиттелген спорт федерацияларымен келіседі;
22) Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттарының, аймақты дамыту бағдарламасы бөлімдерінің негізінде Жамбыл облысында дене шынықтыру мен спортты дамыту бойынша стратегиялық құжаттарды әзірлейді, сондай-ақ олардың мониторингін қамтамасыз етеді;
23) спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама
командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамында ойнайтын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайын ақшалай үлес төлейді;
24) ішкі бақылау қызметінің жұмысын ұйымдастырады;
25) жергілікті мемлекеттік басқару мүдделерінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен және Жамбыл облысы әкімдігімен басқармаға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.";
6-тарау мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің (кәсіпорындардың, серіктестіктердің) тізбесі"
1. "Тараз" футбол клубы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

12) осуществляет аккредитацию местных спортивных федераций;
13) реализует типовые образовательные учебные программы по видам спорта для областных школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
14) согласовывает типовые учебные планы областных школ-интернатов для одаренных в спорте детей;
15) формирует и утверждает областные списки сборных команд по видам спорта по предложениям региональных и местных аккредитованных спортивных федераций;
16) вносит предложение по обеспечению жилищем чемпионов и призеров Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр в соответствии с действующим законодательством;
17) организует медицинское обеспечение официальных физкультурных и спортивных мероприятий;
18) принимает меры по обеспечению общественного порядка и общественной безопасности при проведении физкультурных и спортивных мероприятий;
19) координирует использование физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений;
20) присваивает статусы "специализированная" спортивным школам, "специализированное" отделениям спортивных школ;
21) согласовывает с республиканскими аккредитованными спортивными федерациями техническую спецификацию и техническое задание на проектирование спортивных сооружений, предназначенных для проведения соревнований международного и республиканского уровня;
22) разрабатывает стратегические документы по развитию физической культуры и спорта по Жамбылской области на основе стратегических и программных документов Республики Казахстан, разделов программы развития территории, а также обеспечивает их мониторинг;
23) выплачивает ежемесячное денежное содержание спортсменам, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд;
24) организует работу службы внутреннего контроля;
25) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на коммунальное государственное учреждение "Управление физической культуры и спорта акимата Жамбылской области" законодательством Республики Казахстан и акиматом Жамбылской области.";
Главу 6 Положения изложить в следующей новой редакции:
"6. Перечень государственных учреждений (предприятий, товариществ), находящихся в ведении коммунального государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта акимата Жамбылской области"
1. Товарищество с ограниченной ответственностью "Футбольный клуб "Тараз";

2. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы "Тараз-Арена" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсiпорны;
3."Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы "Дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған спорт клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы "Жамбыл" бокс клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
5."Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы "Қазақ күрес клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны;
6. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы "Тараз" волейбол клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
7. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы "Айша бибі" су добы клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
8. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы "Жоғарғы спорт шеберлігі мектебі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны;
9. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы "Әулие-Ата" ат спорты клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны;
10. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы "Бұқаралық-спорттық шаралар өткізу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
11. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы облыстық мамандандырылған спорттағы дарынды балалар мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
12."Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы олимпиада жеткіншектерін даярлау орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
13."Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы № 1 облыстық мамандандырылған олимпиада жеткіншектерін даярлайтын спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
15. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы № 2 облыстық мамандандырылған балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
16. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы № 3 облыстық мамандандырылған олимпиада жеткіншектерін даярлайтын балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;

2. Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Тараз-Арена" управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
3. Коммунальное государственное казенное предприятие "Спортивный клуб для людей с ограниченными физическими возможностями" управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
4. Коммунальное государственное казенное предприятие "Клуб бокса "Жамбыл" управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
5. Коммунальное государственное казенное предприятие "Клуб қазақ күресі" управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области;
6. Коммунальное государственное казенное предприятие "Волейбольный клуб "Тараз" управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
7. Коммунальное государственное казенное предприятие "Клуб по водному поло "Айша бибі" управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
8. Коммунальное государственное казенное предприятие "Школа высшего спортивного мастерства" управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
9. Коммунальное государственное казенное предприятие "Конно-спортивный клуб "Әулие-Ата" управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
10. Коммунальное государственное учреждение "Центр проведения спортивно-массовых мероприятий управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области;
11. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная школа-интернат для одаренных в спорте детей управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
12. Коммунальное государственное учреждение "Центр подготовки олимпийского резерва управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
13. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная спортивная школа олимпийского резерва № 1 управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
14. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная детско-юношеская спортивная школа № 2 управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
15. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва № 3 управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
16. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва № 4 по велосипедному и водным видам спорта управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";

17. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы № 4 велосипед және су спорты түрлерінен облыстық олимпиада жеткіншектерін даярлайтын мамандандырылған балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
18. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы № 5 футболдан облыстық олимпиада жеткіншектерін даярлайтын мамандандырылған балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
"Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы № 6 бокстан облыстық олимпиада жеткіншектерін даярлайтын мамандандырылған балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
19. "Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы № 7 облыстық күрес түрлерінен олимпиада жеткіншектерін даярлайтын мамандандырылған балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

17. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва № 5 по футболу управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
18. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва № 6 по боксу управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области";
19. Коммунальное государственное учреждение "Областная специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва № 7 по видам борьбы управления физической культуры и спорта акимата Жамбылской области".