Ақтау кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 19 қазандағы № 45/5 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 қарашада № 3514 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2022 жылғы 19 мамырдағы № 25/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 19.05.2022 № 25/5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақтау кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
В. Дроздецкий
Мәслихат хатшысы
В. Свиридов
КЕЛІСІЛДІ
Теміртау қаласының әкімі
___________ Ғ.Әшімов
" 19 " қазан 2015 жыл
КЕЛІСІЛДІ
Ақтау қентінің әкімі
___________ А.Ордабаев
"19" қазан 2015 жыл
Теміртау қалалық мәслихатының
2015 жылғы 19 қазандағы
№ 45/5 шешімімен бекітілген
Ақтау кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ақтау кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қаулысына сәйкес әзірленді және Ақтау кентінің, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Ақтау кентінің аумағындағы көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Ақтау кентінің әкімімен бөлек жиындар шақырылады.
Теміртау қаласы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Актау
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 19 октября 2015 года № 45/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 25 ноября 2015 года № 3514. Утратило силу решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 19 мая 2022 года № 25/5
Сноска. Утратило cилу решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 19.05.2022 № 25/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Актау.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
В. Дроздецкий
Секретарь маслихата
В. Свиридов
СОГЛАСОВАНО
Аким города Темиртау
___________ Г. Ашимов
19 октября 2015 года
СОГЛАСОВАНО
Аким поселка Актау
___________ А. Ордабаев
19 октября 2015 года
Утверждены
решением Темиртауского
городского маслихата
от "19" октября 2015 года
№ 45/5
Правила
проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Актау
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Актау разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улицы, многоквартирного жилого дома поселка Актау.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей улицы, многоквартирного жилого дома (далее – раздельный сход) на территории поселка Актау созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом поселка Актау.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима города Темиртау на проведение схода местного сообщества.

4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер турылы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ақтау кентінің көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Ақтау кенті әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Ақтау кентінің көшесінен, көппәтерлі тұрғын үйінен қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Ақтау кентінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ақтау кентінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Ақтау кентінің көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын он тұрғыннан бір адам санымен бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Ақтау кентінің көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны "Ақтау кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне береді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 26.12.2016 № 10/6 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах улицы, многоквартирного жилого дома поселка Актау организуется акимом поселка Актау.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей улицы, многоквартирного жилого дома поселка Актау, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом поселка Актау или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким поселка Актау или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей улицы, многквартирного жилого дома поселка Актау, для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в количестве один человек от десяти жителей.
Количество представителей жителей улицы, многоквартирного жилого дома поселка Актау, для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в государственное учреждение "Аппарат акима поселка Актау
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 26.12.2016 № 10/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).