Нұра аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 наурыздағы 26 сессиясының № 242 "Нұра ауданының Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс және толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы 41 сессиясының № 431 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 қаңтарда № 3604 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 82 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 29.03.2024 № 82 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Нұра аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Нұра аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 наурыздағы № 242 "Нұра ауданының Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2614 болып тіркелген, 2014 жылғы 1 мамырдағы № 18 (5355) "Нұра" газетінде, "Әділет" ақпараттық- құқықтық жүйесінде 2014 жылы 05 мамырда жарияланған), келесі өзгеріс және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Нұра ауданының Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
10- тармақтың төртінші абзацы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"ең төменгі күнкөріс деңгейіне 0,6 еселік қатынаста шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы негіздеме болып табылады.";
келесі мазмұндағы 17-1 тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Өтініш беруші әлеуметтік келісімшарт бойынша әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген жағдайда азаматпен әңгімелесу жүргізіледі.";
келесі мазмұндағы 26-1 тармақпен толықтырылсын:
"26-1. Әлеуметтік келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмек отбасының (адамның) еңбекке қабілетті мүшелерінің жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларына қатысқан шарттарда және отбасы (адам) мүшелерінің, еңбекке қабілеттілерін қоса алғанда, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты әрекет ететін мерзім ішінде әлеуметтік бейімделуі қажет болған жағдайда көрсетіледі және ай сайын немесе үміткердің өтініші бойынша үш айға біржола төленеді.";

О внесении изменения и дополнений в решение 26 сессии Нуринского районного маслихата от 27 марта 2014 года № 242 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Нуринского района"
Решение 41 сессии Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2015 года № 431. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 11 января 2016 года № 3604. Утратило силу решением Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29 марта 2024 года № 82
Сноска. Утратило силу решением Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2024 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Нуринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Нуринского районного маслихата от 27 марта 2014 года № 242 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Нуринского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2614, опубликовано в газете "Нура" 1 мая 2014 года № 18 (5355), в информационно - правовой системе "Әділет" 05 мая 2014 года), следующие изменение и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Нуринского района, утвержденных указанным решением:
абзац четвертый пункта 10 изложить в следующей редакции:
"наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога 0,6 кратном отношении к прожиточному минимуму.";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. При обращении заявителя за социальной помощью на основе социального контракта проводится собеседование с гражданином.";
дополнить пунктом 26-1 следующего содержания:
"26-1. Социальная помощь на основе социального контракта предоставляется на условиях участия трудоспособных членов семьи (лица) в мерах содействия занятости и случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных на срок действия социального контракта активизации семьи и выплачивается ежемесячно или единовременно за три месяца по заявлению претендента.";

келесі мазмұндағы 26-2 тармақпен толықтырылсын:
"26-2. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы "Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты мен отбасыға көмектің жеке жоспары нысандарын бекіту туралы" № 88 бұйрығымен бекітілген нысандарға сәйкес жасалады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10474 болып тіркелген).";
келесі мазмұндағы 26-3 тармақпен толықтырылсын:
"26-3. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты алты айға, бірақ отбасы мүшелерінің әлеуметтік бейімделуін ұзарту қажет болған және (немесе) отбасының еңбекке қабілетті мүшелері кәсіптік оқуын аяқтамаған және (немесе) жастар практикасынан өткен және (немесе) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылған жағдайда бір жылдан асырмай алты айға ұзарту мүмкіндігімен жасалады.";
келесі мазмұндағы 27-4 тармақпен толықтырылсын:
"26-4. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты екі данада жасалады, оның біреуі өтініш берушіге тіркеу журналына қол қойғызу арқылы беріледі, екіншісі- отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасаған уәкілетті органда сақталады.";
31 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"31. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингін және есепке алуды уәкілетті орган "E-собес" және "Әлеуметтік көмек" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорларын пайдалана отырып жүргізеді."
2. Осы шешім оның бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Сүлейменов
Аудандық мәслихаттың хатшысы Б. Шайжанов
КЕЛІСІЛДІ:
Нұра ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің
басшысы Г.Т. Жүпенова
"22" желтоқсан 2015 ж

дополнить пунктом 26-2 следующего содержания:
"26-2. Социальный контракт активизации семьи заключается согласно формам, утверждаемым приказом Министра здравоохранения и социального развития от 23 февраля 2015 года № 88 "Об утверждении формы социального контракта активизации семьи и индивидуального плана помощи семье" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10474).";
дополнить пунктом 26-3 следующего содержания:
"26-3. Социальный контракт активизации семьи заключается на шесть месяцев с возможностью пролонгации еще на шесть месяцев, но не более одного года при условии необходимости продления социальной адаптации членов семьи, и (или) не завершения трудоспособными членами семьи профессионального обучения и (или) прохождения молодежной практики и (или) занятости в социальных рабочих местах.";
дополнить пунктом 26-4 следующего содержания:
"26-4. Социальный контракт активизации семьи заключается в двух экземплярах, один из которых выдается заявителю под роспись в журнале регистрации, второй - хранится в уполномоченном органе, заключившим социальный контракт активизации семьи.";
пункт 31 изложить в новой редакции:
"31. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием баз данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес" и "Социальная помощь".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Сулейменов
Секретарь районного маслихата Б. Шайжанов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель отдела занятости и
социальных программ Нуринского
района Г.Т. Жупенова
22 декабря 2015 года