Сырдария ауданының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережесін бекіту туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 366 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 19 қаңтарда № 5306 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi бақару туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 12-3) тармақшасына сәйкес Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса берiлген Сырдария ауданының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ереже бекiтiлсiн.
2. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың кезекті Аудандық мәслихаттың
ХLVІІІ сессиясының төрағасы: хатшысы:
Ш. Ерімбетов___________ Б. Маншарипов______________
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
Сырдария аудандық мәслихатының
№ 366 шешiмiмен бекiтiлген
Сырдария ауданының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ереже
1. Жалпы ереже
1. Сырдария ауданының Құрмет грамотасымен наградтау туралы осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес әзiрлендi және Сырдария ауданының Құрмет грамотасымен наградтау тәртiбiн анықтайды.
2. Құрмет грамотасымен наградтау бойынша талаптар
2. Сырдария ауданының Құрмет грамотасымен (әрi қарай – Құрмет грамотасы) экономикадағы, әлеуметтiк саладағы, ғылым мен мәдениеттегi, бiлiм беру, денсаулық сақтау, құқық қорғау және заңдылықты нығайту, қызмет көрсету салаларындағы, жастарға тәрбие беру жұмыстарындағы, дене шынықтыру мен спорттағы, әскери және қоғамдық, мемлекеттiк және өзiн-өзi басқару қызметтерiн дамытудағы елеулi жетiстiктерi, халықтар арасындағы достық пен ынтымақтастықты және мәдени байланысты нығайтудағы табысты жұмыстары, қайырымдылық қызметi және белсендi еңбегi мен қоғамдық-саяси қызметi үшiн және өзге де сiңiрген еңбектерiн ардақтау белгiсi ретiнде аудан азаматтары, сондай-ақ шетел азаматтары наградталуы мүмкiн.
3. Құрмет грамотасы:
1) үмiткердi ұсыну сәтiнде заңнамамен белгiленген тәртiпте соттылық мерзiмi өтелмеген немесе алынбаған;
2) сот арқылы iс-әрекетке қабiлетсiз немесе iс-әрекетке қабiлетi шектеулi деп танылған;
3) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық iс-әрекеттерi үшiн жауапкершiлiкке тартылған;
4) үмiткердi ұсыну сәтiнде заңнамамен белгiленген тәртiпте әкiмшiлiк жазасы өтелмеген немесе алынбаған азаматтар наградталмайды.

Об утверждении положения о награждении Почетной грамотой Сырдарьинского района
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2015 года № 366. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 19 января 2016 года № 5306.
В соответствии с подпунктом 12-3) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемое положение о награждении Почетной грамотой Сырдарьинского района.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель Секретарь
очередной ХLVІІІ сессии районного маслихата:
районного маслихата:
Ш. Еримбетов______________ Б. Маншарипов______________
Утверждено
решением Сырдарьинского районного маслихата
от 22 декабря 2015 года № 366
Положение о награждении Почетной грамотой Сырдарьинского района
1. Общее положение
1. Настоящее Положение о награждении Почетной грамотой Сырдарьинского района разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяет порядок награждения Почетной грамотой Сырдарьинского района.
2. Требования по награждению Почетной грамотой
2. Почетной грамотой Сырдарьинского района (далее - Почетная грамота) награждаются граждане района, в знак признания их заслуг за значительные достижения в экономике, социальной сфере, науке, культуре и образовании, здравоохранении, в укреплении законности и правопорядка, в сфере оказания услуг, физической культуры и спорта, в воспитании молодежи, в воинской, общественной и государственной службе и самоуправлении, осуществляющие плодотворную работу по укреплению дружбы и солидарности между народами и культурных связей, занимающиеся благотворительной деятельностью, за активную общественно-политическую и трудовую деятельность, а также иностранные граждане.
3. Почетной грамотой не могут быть награждены:
1) граждане, имеющие судимость, которая не погашена или не снята в установленном законодательством порядке на момент представления к Званию;
2) граждане, признанным судом недееспособными, либо ограниченно дееспособными;
3) граждане, привлеченные за действия коррупционного правонарушения;
4) граждане, имеющие административное взыскание, которое не погашено или не снято в установленном законодательством порядке на момент представления к Званию.

4. Құрмет грамотасымен қайта наградтау жүргiзiлмейдi.
3. Құрмет грамотасымен наградтау тәртiбi
5. Құрмет грамотасымен наградтау туралы ұсыным аудан әкiмдiгiне ұсынылады және онда ұсынылушының тегi, аты, әкесiнiң аты, туған күнi, айы, жылы, бiлiмi туралы, жұмыс орны мен атқаратын қызметi туралы мәлiметтер, саладағы және тиiстi ұйымдағы сәйкес кәсiбi немесе лауазымы бойынша жалпы еңбек стажы, еңбек жолы мен жетiстiктерi туралы, наградтары мен құрметтi атақтары туралы мәлiметтер көрсетiледi.
6. Құрмет грамотасымен наградтау жөнiндегi ұсынымдарды еңбек, шығармашылық ұжымдары, аудандық өкiлдi және атқарушы органдар, қоғамдық бiрлестiктер атынан олардың басшылары енгiзедi.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 21.10.2024 № 143 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
7. Құрмет грамотасымен наградтау туралы өз кандидатураларын өз бетiмен ұсынған азаматтардан келiп түскен материалдар қаралмайды.
8. Құрмет грамотасымен наградтау бойынша келiп түскен құжаттар алдын ала қарау және наградтау жөнiнде ұсыныс әзiрленуi үшiн 10 күн бұрын наградтау жөнiндегi аудан әкiмi жанындағы комиссияға (бұдан әрi – Комиссия) жiберiледi. Комиссияның оң қорытындысына сәйкес 5 күн ішінде аудан әкiмi мен аудандық мәслихат төрағасының (немесе олардың мiндеттерiн атқарушының) бiрлескен өкiмiн шығару арқылы Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешiм қабылданады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 21.10.2024 № 143 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
9. Құрмет грамотасын тапсыру салтанатты түрде жүргiзiледi. Құрмет грамотасын аудан әкiмi немесе аудандық мәслихат төрағасы немесе олардың тапсырысы бойынша өзге тұлға тапсырады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 21.10.2024 № 143 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
10. Құрмет грамотасымен наградтауға байланысты құжаттамалық және өзге де қамтамасыз ету шаралары мен наградталған тұлғалардың есебiн "Сырдария ауданы әкiмiнiң аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі жүргiзедi.

4. Повторное награждение Почетной грамотой не производится.
3. Порядок награждения Почетной грамотой
5. Представление о награждении Почетной грамотой направляется в акимат района, в котором указываются: фамилия, имя, отчество, число, месяц, год рождения, сведения об образовании, о месте работы и занимаемой должности, общий стаж работы в отрасли, в соответствующей организации по соответствующей профессии или должности, сведения о трудовой деятельности, сведения о достижениях и об имеющихся наградах и почетных званиях.
6. Представление о награждении Почетной грамотой от имени трудовых, творческих коллективов, районных представительных и исполнительных органов, общественных объединений вносят их руководители.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 21.10.2024 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Материалы, поступившие от граждан самостоятельно представляющих свою кандидатуру для награждения Почетной грамотой, не рассматриваются.
8. Поступившие документы по награждению Почетной грамотой направляются в комиссию при акиме района по награждению (далее – Комиссия) за 10 дней для предварительного рассмотрения и выработки предложения по награждению.
Решение о награждении Почетной грамотой принимается акимом района и председателем маслихата района (или лиц исполняющих их обязанности) в течение 5 дней согласно положительного заключения Комиссии путем издания совместного распоряжения.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 21.10.2024 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Вручение Почетной грамоты производится в торжественной обстановке. Почетную грамоту вручает аким района или председатель маслихата района либо иное лицо по их поручению.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 21.10.2024 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Мероприятия по документационному и иному обеспечению, а также по учету лиц, награжденных Почетной грамотой, производятся коммунальным государственным учреждением "Аппарат акима Сырдарьинского района".