"Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 156 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 20 мамырда № 5609 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 20 маусымдағы № 309 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 20.06.2017 № 309 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Садуақасов
Әкімдіктің
2015 жылғы 17 cәуірдегі
№ 156 қаулысымен бекітілген
"Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі облыстың энергетика, энергия үнемдеу, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инфрақұрылым салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мынадай ведомстволары бар:
1) "Қостанай облысы әкімдігі энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасының "Костанайюжэлектросервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
2) Қостанай облысы әкімдігі энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қостанайгаз" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 17 апреля 2015 года № 156. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 20 мая 2015 года № 5609. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 20 июня 2017 года № 309
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 20.06.2017 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Садуакасов
Утверждено
постановлением акимата
от 17 апреля 2015 года № 156
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах энергетики, энергосбережения, жилищно-коммунального хозяйства, инфраструктуры области.
2. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" имеет ведомства:
1) коммунальное государственное предприятие "Костанайюжэлектросервис" Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области";
2) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайгаз" Управления энергетики и коммунального хозяйства акимата Костанайской области.
3. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штамп со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен басшының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, А. Қасымқанов көшесі, 36 үй.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 10.09.2015 № 381 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10. Мемлекеттік органның толық атауы: "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілермен "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

5. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица А. Касымканова, дом 36.
Сноска. Пункт 9 - в редакции постановления акимата Костанайской области от 10.09.2015 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области".
Если государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа

14. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: облыстың энергетика, энергия үнемдеу, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, инфрақұрылым саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы басқару функцияларын жүзеге асыру.
15. Міндеттері:
1) облыстың мемлекеттік энергетикалық және тұрғын үй-коммуналдық саясатын жүргізу;
2) өз құзыреті шегінде стратегиялық дамудың ағымдағы және болашақтағы міндеттерін шешуге бағытталған мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру;
3) облыстың мемлекеттік энергетикалық, тұрғын үй-коммуналдық саясаты бағдарламаларын, инфрақұрылымды дамыту бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
4) барлық қатысушылармен (жеткізушілер мен тұтынушылар) өзара әрекеттесе отырып, облыстың жылу, электр энергиясымен, сумен, газбен, кәрізбен тұрақты жабдықталуын қамтамасыз ету;
16. Функциялары:
1) облыстың жетекшілік ететін кәсіпорындарының қызметін талдайды және оларға шаруашылық жүргізу құқығында тиесілі мүліктің орынды пайдаланылуы мен сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
2) тендерлер өткізуге қатысады, сондай-ақ өз құзыреті шегінде өз бетімен тендерлер өткізеді;
3) өз құзыретінің мәселелері бойынша бюджеттік бағдарламаларды іске асыруды мониторингілеу мен бағалауды жүзеге асырады;
4) әкімшісі болып табылатын бағдарламалар бойынша мемлекеттік сатып алу шегінде қаржы қаражаттарының пайдаланылуын қамтамасыз етеді;
5) жетекшілік ететін салаларды дамытудың өңірлік бағдарламаларын әзірлеуге қатысады және мониторинг жүргізуді жүзеге асырады, өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің актілерін және Үкіметтің қаулыларын, әкімдіктің өңірлік бағдарламаларын, қаулыларын, облыс әкімінің шешімдері мен өкімдерін орындау жөніндегі есептерді дайындайды;
6) облыстың газбен жабдықтау, энергетика, сумен жабдықтау, кәріз және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытудың басымды бағдарламаларын талдайды, түзетеді және оларды іске асыруға көмек көрсетеді;
7) облыстың ведомстволық бағыныстағы кәсіпорындары қызметінің күзгі-қысқы жағдайлар мен су тасқыны кезеңінде жұмыс істеуге дайындығы жөніндегі жұмысын үйлестіруді жүзеге асырады;
8) коммуналдық меншіктегі мемлекеттік тұрғын үй қорын, коммуналдық шаруашылық кәсіпорындары мен құрылыстарын пайдалану саласында заңнаманың талаптарының орындалуына ықпал етеді;
9) энергия үнемдеу бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысады, энергетика саласы мен тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту іс-шараларының орындалуын ұйымдастырады;

14. Миссия государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области": реализация государственной политики в сфере энергетики, энергосбережения, жилищно-коммунального хозяйства, инфраструктуры области, осуществление управленческих функций в сфере энергетики и жилищно-коммунального хозяйства, энергосбережения области.
15. Задачи:
1) проведение государственной энергетической и жилищно-коммунальной политики области;
2) реализация государственных программ, направленных на решение текущих и перспективных задач стратегического развития, в пределах своей компетенции;
3) участие в разработке и реализации программ государственной энергетической, жилищно-коммунальной политики, программ развития инфраструктуры области;
4) во взаимодействии со всеми участниками (поставщиками и потребителями) обеспечение стабильного снабжения области теплоэнергией, электроэнергией, водой, газом, канализацией.
16. Функции:
1) анализирует деятельность курируемых предприятий области и осуществляет контроль за использованием по назначению и сохранностью имущества, принадлежащего им на праве хозяйственного ведения;
2) принимает участие в проведении тендеров, а также самостоятельно проводит тендеры в пределах своей компетенции;
3) осуществляет мониторинг и оценку реализации бюджетных программ по вопросам своей компетенции;
4) обеспечивает использование финансовых средств в пределах государственных закупок по программам, администратором которых является;
5) принимает участие в разработке региональных программ развития курируемых отраслей и осуществляет мониторинг, готовит отчеты по выполнению актов Президента и постановлений Правительства Республики Казахстан, региональных программ, постановлений акимата, решений и распоряжений акима области по вопросам своей компетенции;
6) проводит анализ, корректировку и содействует реализации приоритетных программ развития газоснабжения, энергетики, водоснабжения, канализации и жилищно-коммунального хозяйства области;
7) осуществляет координацию деятельности подведомственных предприятий области по подготовке к работе в осенне-зимних условиях и паводковый период;
8) содействует исполнению требований законодательства в сфере эксплуатации государственного жилищного фонда, предприятий и сооружений коммунального хозяйства, находящихся в коммунальной собственности;
9) участвует в разработке и реализации программ энергосбережения, организует выполнение мероприятий развития энергетической отрасли и жилищно-коммунального хозяйства;

10) облыстың энергетика, энергия үнемдеу саясатының іске асырылуына және инфрақұрылымның дамуына талдау жүргізеді, түзету енгізеді және көмек көрсетеді;
11) энергия үнемдеу технологиялары мен жабдықтарын енгізу жөніндегі жұмысты үйлестіреді;
12) газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұру, коммуналдық шаруашылықты материалдық-техникалық жабдықтау, апатты тұрғын үйлерді күрделі жөндеу және ескісін бұзу жөніндегі бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысады;
13) энергетикалық объектілер мен кешендерді орналастыру бойынша ұсыныстар дайындайды;
14) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асырады;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асырады;
16) елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастырады және жүргізеді;
17) жылу желілеріндегі (магистральдық, орамішілік) технологиялық бұзушылықтарды тексеруді жүргізеді;
18) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 10.09.2015 № 381 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
19) жылу желілері бойынша жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын дайындау мен жүзеге асыруды және олардың күзгі-қысқы кезеңде жұмыс істеуін бақылайды;
20) есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту бойынша актілерді әзірлейді;
21) табиғи монополия субъектілері мемлекеттік тізілімінің жергілікті бөліміне енгізілген әкімшілік-аумақтық бірліктің тиісті аумағында реттелетін қызметтер көрсететін табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламасын (жобасын) келіседі;
22) коммуналдық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидасын және энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы басқа да актілерді бекіту жөніндегі актілерді әзірлейді;
23) жылу маусымына дайындық және оны өткізу қағидаларын әзірлейді және мәслихатқа бекітуге ұсынады;
24) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтер құнын субсидиялау жөніндегі іс-шараларды іске асырады;
25) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 10.09.2015 № 381 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

10) проводит анализ, корректировку и содействует реализации энергетической, энергосберегающей политики области и развития инфраструктуры;
11) координирует работу по внедрению энергосберегающих технологий и оборудования;
12) участвует в разработке и реализации программ по газоснабжению, электроснабжению, теплоснабжению, водоснабжению и водоотведению, материально-техническому оснащению коммунального хозяйства, капитальному ремонту аварийного и сносу ветхого жилья;
13) готовит предложения по размещению энергетических объектов и комплексов;
14) реализует гендерную политику в пределах своей компетенции;
15) осуществляет внутренний государственный финансовый контроль в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
16) организует и проводит поисково-разведочные работы на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;
17) проводит расследования технологических нарушений на тепловых сетях (магистральных, внутриквартальных);
18) исключен постановлением акимата Костанайской области от 10.09.2015 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
19) контролирует подготовку и осуществление ремонтно-восстановительных работ по тепловым сетям и их функционирования в осенне-зимний период;
20) разрабатывает акты по утверждению норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета;
21) согласовывает инвестиционную программу (проект) субъекта естественной монополии, оказывающего регулируемые услуги на соответствующей территории административно-территориальной единицы, включенного в местный раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий;
22) разрабатывает акты по утверждению правил предоставления коммунальных услуг и других актов в сфере энергетики и жилищно-коммунального хозяйства;
23) разрабатывает и представляет на утверждение в маслихат правила подготовки и проведения отопительного сезона;
24) реализует мероприятия по субсидированию стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
25) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением акимата Костанайской области от 10.09.2015 № 381 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

17. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттары, басымдықтары мен даму стратегиясы бойынша облыс әкіміне ұсыныстар енгізу;
2) облыс әкіміне, жергілікті және орталық атқарушы органдарға облыстың дамуының стратегиялық бағдарламасын жүзеге асыруға кедергі жасайтын, олар қабылдаған актілерді өзгерту немесе жою туралы ұсыныстар енгізу;
3) "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді орындау үшін өз құзыреті шегінде мемлекеттік биліктің тиісті органдарынан, ұйымдардан, мекемелерден және кәсіпорындардан ақпарат сұрату және алу;
4) энергия үнемдеу бағдарламасын әзірлеуге қатысу және оның іске асырылуына бақылауды жүзеге асыру;
5) өз құзыретінің мәселелері бойынша келісімдерге, өзге де құқықтық актілерге қол қою;
6) басқа да мемлекеттік органдармен бірлесіп, кәсіпорындардың экономикалық сауықтырылуы жөніндегі шараларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
7) өз қызметін "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс жоспарларына сәйкес жүзеге асыру;
8) өз қызметін жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз ету;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтармен және өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын Қостанай облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;

17. Права и обязанности:
1) в рамках своей компетенции вносить предложения акиму области по основным направлениям социально-экономического развития, приоритетам и стратегии развития региона;
2) вносить предложения акиму области, в местные и центральные исполнительные органы об изменении или отмене принятых ими актов, препятствующих реализации стратегической программы развития области;
3) запрашивать и получать в пределах своей компетенции для выполнения возложенных на государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" задач информацию от соответствующих органов государственной власти, организаций, учреждений и предприятий;
4) участвовать в разработке программы энергосбережения и осуществлять контроль за ее реализацией;
5) подписывать соглашения, иные правовые акты по вопросам своей компетенции;
6) участвовать совместно с другими государственными органами в разработке и реализации мер по экономическому оздоровлению предприятий;
7) осуществлять свою деятельность в соответствии с планами работы государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области";
8) обеспечивать исполнение требований действующего законодательства Республики Казахстан при осуществлении своей деятельности;
9) осуществлять иные права и нести иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Костанайской области.
20. Руководитель государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области";

2) "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген функциялардың орындалуына, сонымен қатар сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жөніндегі шараларды қабылдамағаны үшін дербес жауап береді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарда және ұйымдарда білдіреді;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
7) "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
8) өзінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және тапсырмалар береді.
"Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.

2) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" функций, а также за непринятие мер по противодействию коррупции;
3) назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
4) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области";
5) представляет государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" в государственных органах и организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) налагает дисциплинарные взыскания на работников государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
7) утверждает положения об отделах государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области";
8) издает приказы и дает указания по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" относится к коммунальной собственности.

25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Қостанай облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
27. "Қостанай облысы әкімдігі энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасының "Костанайюжэлектросервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны. Заңды тұлғаның орналасқан мекенжайы: 110300, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Энергетиков көшесі, 1 үй.
28. Қостанай облысы әкімдігі энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қостанайгаз" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны. Заңды тұлғаның орналасқан мекенжайы: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Алтынсарин көшесі, 130.

25. Государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области"
27. Коммунальное государственное предприятие "Костанайюжэлектросервис" Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Костанайской области". Местонахождение юридического лица: 110300, Республика Казахстан, Костанайская область, город Аркалык, улица Энергетиков, дом 1.
28. Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайгаз" Управления энергетики и коммунального хозяйства акимата Костанайской области. Местонахождение юридического лица: 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица Алтынсарина,130.