Қостанай облысының елді мекендері аумағында жануарларды асырау қағидасын бекіту туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2015 жылғы 31 шілдедегі № 420 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 10 қыркүйекте № 5870 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 2024 жылғы 9 тамыздағы № 156 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 09.08.2024 № 156 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-2-тармағына, сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Қостанай облысы мәслихатының 27.06.2016 № 41 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысының елді мекендері аумағында жануарларды асырау қағидасы бекітілсін.
2. Қостанай облыстық мәслихатының 2015 жылғы 20 мамырдағы № 403 "Қостанай облысының елді мекендері аумағында ауыл шаруашылығы жануарларын асырау қағидасын бекіту туралы" шешімі жойылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы А. Сапарова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Ещанов
КЕЛІСІЛДІ
Қостанай облысының әкімі
_________ Н. Садуақасов
2015 жылғы 31.07
"Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлiгi
Ветеринариялық бақылау және
қадағалау комитетiнiң Қостанай
облыстық аумақтық инспекциясы"
мемлекеттiк мекемесінің басшысы
_________________ О. Батырбеков
2015 жылғы 31.07
"Қостанай облысы әкімдігінің
ауыл шаруашылығы басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Б. Мурзин
2015 жылғы 31.07
"Қостанай облысы әкімдігінің
ветеринария басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Б. Қайыпбай
2015 жылғы 31.07
Қостанай облыстық мәслихатының
2015 жылғы 31 шілдедегі
№ 420 шешімімен бекітілген
Қостанай облысының елді мекендері аумағында жануарларды асырау қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысының елді мекендері аумағында жануарларды асырау қағидасы (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-2-тармағына, "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – "Ветеринария туралы" Заң) сәйкес әзірленген және Қостанай облысының елді мекендері аумағында жануарларды асырау тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил содержания животных на территории населенных пунктов Костанайской области
Решение маслихата Костанайской области от 31 июля 2015 года № 420. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 сентября 2015 года № 5870. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 9 августа 2024 года № 156.
Сноска. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 09.08.2024 № 156 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула решения – в редакции решения маслихата Костанайской области от 27.06.2016 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила содержания животных на территории населенных пунктов Костанайской области.
2. Отменить решение Костанайского областного маслихата от 20 мая 2015 года № 403 "Об утверждении Правил содержания сельскохозяйственных животных на территории населенных пунктов Костанайской области".
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Сапарова
Секретарь Костанайского
областного маслихата
С. Ещанов
СОГЛАСОВАНО
Аким Костанайской области
___________ Н. Садуакасов
31 июля 2015 года
Руководитель
государственного учреждения
"Костанайская областная
территориальная инспекция
Комитета ветеринарного контроля
и надзора Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан"
_________________ У. Батырбеков
31 июля 2015 года
Руководитель
государственного учреждения
"Управление сельского хозяйства
акимата Костанайской области"
_____________ Б. Мурзин
31 июля 2015 года
Руководитель
государственного учреждения
"Управление ветеринарии
акимата Костанайской области"
________________ Б. Кайыпбай
31 июля 2015 года
Утверждены
решением Костанайского
областного маслихата
от 31 июля 2015 года
№ 420
Правила содержания животных на территории населенных пунктов Костанайской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила содержания животных на территории населенных пунктов Костанайской области (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (далее – Закон "О ветеринарии") и определяют порядок содержания животных на территории населенных пунктов Костанайской области.

2. Осы Қағида жануарларды асырайтын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – иелері) таратылады.
3. Осы Қағидамен реттелмеген жағдайларда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасы нормаларын басшылыққа алу қажет.
2. Жануарларды асырау тәртібі
4. Жануарларды асырайтын жеке және заңды тұлғалар:
1) ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін өз жануарларына уақытылы вакцина егуге және олардың диагностикасын;
2) өз жануарларының зиян келтіруінен айналасындағы адамдардың және жануарлардың, сондай-ақ мүліктің қауіпсіздігін қамтамасыз етеді.
5. Жануарларды олардың тұрақты тұратын орнынан (асырау) жаятын орнына дейін және кері (бұдан әрі - айдау) жаю, сондай-ақ жүргізу жануарлардың иелерінің, немесе олар сенім білдірген тұлғалардың қадағалауымен жүзеге асырылады.
6. Көгалдандыру екпелерінің аумағы арқылы жануарларды айдауға жол берілмейді.
7. "Ветеринария туралы" Заңының 10-1-бабы 1) тармақшасына сәйкес тиісінше аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі айқындаған орындардан тыс елді мекен жерлерінде жануарларды жаюға жол берілмейді.
8. Ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша іс-шараларды ұйымдастыруды тиісті аумақ тұрғындарының қажеттіліктерін ескере отырып, тиісті аумақтың әкімі өз құзыретінің шеңберінде қамтамасыз етеді.

2. Настоящие Правила распространяются на физических и юридических лиц, содержащих животных (далее - владельцы).
3. В случаях, неурегулированных настоящими Правилами, следует руководствоваться нормами действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Порядок содержания животных
4. Физические и юридические лица, содержащие животных, обеспечивают:
1) своевременную вакцинацию и диагностику своих животных для обеспечения ветеринарно-санитарной безопасности;
2) безопасность окружающих людей и животных, а также имущества от причинения вреда своими животными.
5. Выпас, а также передвижение животных от места их постоянного нахождения (содержания) до места выпаса и назад (далее - прогон), осуществляется под надзором владельцев животных либо лиц, ими уполномоченных.
6. Не допускается прогон животных через территории озеленительных насаждений.
7. На землях населенного пункта не допускается выпас животных вне мест, определенных соответственно акимом города районного значения, поселка, села, сельского округа, в соответствии с подпунктом 1) статьи 10-1 Закона "О ветеринарии".
8. Аким соответствующей территории, в рамках своей компетенции, обеспечивает организацию мероприятий по выпасу животных, с учетом потребностей населения соответствующей территории.