"Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 14 қыркүйектегі № 389 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 8 қазанда № 5925 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 16 ақпандағы № 75 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 16.02.2017 № 75 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мұхамбетов
Әкімдіктің
2015 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 389 қаулысымен бекітілген
"Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі облыс аумағында тілдерді дамыту саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволық бағынысты ұйымы бар:
Қостанай облысы әкімдігі тілдерді дамыту басқармасының "Тілдерді оқытудың облыстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление по развитию языков акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 14 сентября 2015 года № 389. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 8 октября 2015 года № 5925. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16 февраля 2017 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 16.02.2017 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление по развитию языков акимата Костанайской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мухамбетов
Утверждено
постановлением акимата
от 14 сентября 2015 года
№ 389
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении
"Управление по развитию языков акимата Костанайской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере развития языков на территории области.
2. Государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" имеет подведомственные организацию:
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной центр обучения языкам" Управления по развитию языков акимата Костанайской области.
3. Государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными-правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штамп со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

6. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Гогол көшесі, 75 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жібереледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы – мемлекеттік тіл саясатын тиімді іске асыру, мемлекеттік тіл мен облыста тұратын этностық топтардың тілдерінің серпінді дамуы.
15. Міндеттері:
1) мемлекеттік тілдің әлеуметтік – коммуникативтік және біріктіруші функцияларын кеңейту;
2) Қазақстан халқының тілдерін дамыту және сақтау;

6. Государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области": 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица Гоголя, дом 75.
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом
государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области".
Если государственному учреждению "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" – эффективная реализация государственной языковой политики, динамичное развитие государственного языка и других языков этнических групп, проживающих в области.
15. Задачи:
1) расширение социально-коммуникативных и консолидирующих функций государственного языка;
2) сохранение и развитие языков народа Казахстана;

3) шетелде тұратын отандастарымызбен мәдени байланыстарды дамыту және нығайту;
4) мемлекеттік тіл саясатын іске асыруда азаматтық қоғам институттарының қатысуын кеңейту.
16. Функциялары:
1) Қостанай облысы әкімдігі тілдерді дамыту басқармасының "Тілдерді оқытудың облыстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын басқару функцияларын жүзеге асыру;
2) облыс аумағында Қазақстан Республикасының тіл туралы заңнамасының орындалуына жәрдемдесуді жүзеге асыру;
3) облыс әкімі және әкімдігінің "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыры мәселелері жөніндегі актілерінің жобаларын әзірлеуге, сондай-ақ облыс бюджетінің "Қазақстан Республикасында тілдерді дамыту мен қолданудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 29 маусымдағы № 110 Жарлығын
іске асыруды қаржылай қамтамасыз ету бөлігін дайындауға қатысу;
4) "Қазақстан Республикасындағы тіл туралы" Қазақстан Республикасының Заңының іске асыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдармен, лауазымды тұлғалармен және өзге де ұйымдармен өзара әрекет жасау;
5) жүргізіліп отырған мемлекеттік тіл саясатының тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу және енгізу;
6) "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзырына жататын мәселелер бойынша ақпараттық-талдамалы материалдар мен құжаттар әзірлеу;
7) әр түрлі жастағы тұрғындар тобына мемлекеттік тіл мен басқа да тілдерге оқытуға жағдай жасау;
8) облыстағы ономастика жұмыстарын үйлестіру, облыстық ономастика комиссиясының жұмысына жәрдемдесу;
9) қазақ диаспорасына ана тiлiн сақтауы және дамытуы үшiн көмек көрсету;
10) өз жұмысында жариялықты, мемлекеттік тіл саясатын жүзеге асырылуы туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы халықты үнемі хабардар етіп отыруды қамтамасыз ету;
11) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асыру;
12) деректемелер мен көрнекі ақпаратты орналастыру бөлігінде Қазақстан Республикасының тiл туралы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
13) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Ведомстволық бағынысты ұйымның функциялары:
1) мемлекеттік, ағылшын және басқа тілдерге оқытуды ұйымдастыру;
2) мемлекеттік қызметшілерді, сондай-ақ халықтың басқа да топтарын мемлекеттік, ағылшын және басқа тілдерге оқытуды ұйымдастыруға қажетті материалдық-техникалық, оқу-әдістемелік құралдармен қамтамасыз ету.
17. Құқықтары мен міндеттері:

3) развитие и укрепление культурных связей с соотечественниками, проживающими за рубежом;
4) расширение участия институтов гражданского общества в реализации государственной языковой политики.
16. Функции:
1) осуществление функции по управлению коммунальным государственным казенным предприятием "Областной центр обучения языкам" Управления по развитию языков акимата Костанайской области;
2) осуществление содействия исполнению законодательства Республики Казахстан о языках на территории области;
3) участие в разработке проектов актов акима и акимата области по вопросам компетенции государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области", а также бюджета области в части финансового обеспечения исполнения мероприятий по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 июня 2011 года № 110 "О Государственной программе развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011-2020 годы";
4) взаимодействие с государственными органами, должностными лицами, иными организациями по вопросам реализации Закона Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан";
5) разработка и внесение предложений по повышению эффективности проводимой государственной языковой политики;
6) подготовка информационно-аналитических материалов и документов по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области";
7) создание условий для обучения государственному языку и другим языкам разновозрастных групп населения;
8) координация ономастической работы в области, содействие работе областной ономастической комиссии;
9) оказание помощи казахской диаспоре в сохранении и развитии родного языка;
10) обеспечение в своей работе гласности, постоянного информирование населения через средства массовой информации о реализации государственной языковой политики;
11) реализация гендерной политики в пределах своей компетенции;
12) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о языках в части размещения реквизитов и визуальной информации;
13) осуществление иных функции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Функции подведомственной организации:
1) организация обучения государственному, английскому и другим языкам;
2) обеспечение необходимыми материально-техническими, учебно-методическими пособиями для организации обучения государственному, английскому и другим языкам государственных служащих, а также других групп населения.
17. Права и обязанности:

1) өз қызметін орындау үшін мемлекеттік жергілікті басқару органдарынан, лауазымды тұлғалардан, өзге де ұйымдардан және азаматтардан қажетті ақпараттарды сұратуға және алуға, "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзырына жататын мәселелерді әзірлеуге мемлекеттік органдардың және өзге де ұйымдардың (келісім бойынша) қызметкерлерін тартуға, тиісті ұсыныстарды орындау үшін уақытша жұмыс топтарын құруға;
2) тіл саясатын іске асыру мәселелері, мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін насихаттау мен дамытуға бағытталған мәдени-көпшілік іс-шараларды дайындау және өткізу барысында басқа да мемлекеттік мекемелерімен өзара іс-қимыл жасауға;
3) Қазақстан Республикасының тiл туралы заңнамасында белгiленген талаптарының бұзылуын жою туралы ұсынымдар жасауға, тиiстi органдарға Қазақстан Республикасының тiл туралы заңнамасының бұзылуына кiнәлi лауазымды адамдарға тәртiптiк жазалау шараларын қолдану туралы ұсыныстар енгiзуге;
4) тілдерді қолдануға қатысты " Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" және "Жарнама туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген талаптардың бұзылуын жою туралы ұсынымдар беруге;
5) Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген негiзде және тәртiппен әкiмшiлiк ықпал ету шараларын қолдануға;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді орындау.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қостанай облысы әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
21. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітеді, "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

1) запрашивать и получать от государственных органов местного управления, должностных лиц, иных организаций и граждан информацию, необходимую для выполнения своих функций, привлекать работников государственных органов и иных организаций (по согласованию) к участию в подготовке вопросов, относящихся к компетенции государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области", создавать временные рабочие группы для выработки соответствующих предложений;
2) взаимодействовать с другими государственными учреждениями в вопросах реализации языковой политики, в подготовке и проведении культурно-массовых мероприятий, направленных на пропаганду и развитие государственного языка и других языков народа Казахстана;
3) давать рекомендации об устранении нарушений требовании, установленных законодательством Республики Казахстан о языках, вносить предложения в соответствующие органы о применении мер дисциплинарного взыскания к должностным лицам, виновным в нарушении законодательства Республики Казахстан о языках;
4) давать рекомендации об устранении нарушений требований, установленных законами Республики Казахстан "О языках в Республике Казахстан" и "О рекламе" в части применения языков;
5) применять меры административного воздействия на основании и в порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях.
6) выполнять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Костанайской области.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" имеет заместителя, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области":
1) утверждает структуру государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" в соответствии с законодательством Республики Казахстан, назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области";

2) Қостанай облысы әкімдігі тілдерді дамыту басқармасының "Тілдерді оқытудың облыстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны директорын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы Ережелерді, "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
4) заңнамамен белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады және көтермелеуді жүзеге асырады;
5) ағымдағы жоспарларды бекітеді;
6) өз құзыреті шегінде бұйрық шығарады;
7) мәселелерді қарастыру үшін алқа құрады;
8) басқа мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесін ұсынады;
9) Қазақстан Республикасы заңнамаларына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату

2) назначает на должность и освобождает от должности директора коммунального государственного казенного предприятия "Областной центр обучения языкам" Управления по развитию языков акимата Костанайской области;
3) утверждает Положения о структурных подразделениях государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области", должностные инструкции работников государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области";
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и осуществляет поощрение сотрудников государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области";
5) утверждает текущие планы;
6) издает приказы, в пределах своей компетенции;
7) для рассмотрения вопросов создает коллегию;
8) представляет государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" в других государственных органах, иных организациях;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление по развитию языков акимата Костанайской области", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа

26. "Қостанай облысы әкімдігінің тілдерді дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Қостанай облысы әкімдігінің
тілдерді дамыту басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің
қарамағындағы ұйым тізбесі
Қостанай облысы әкімдігі тілдерді дамыту басқармасының "Тілдерді оқытудың облыстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление по развитию языков акимата Костанайской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций,
находящихся в ведении
государственного учреждения
"Управление по развитию языков
акимата Костанайской области"
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной центр обучения языкам" Управления по развитию языков акимата Костанайской области.