Жер салығының базалық мөлшерлемелерін және бірыңғай жер салығының мөлшерлемелерін түзету туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2015 жылғы 5 мамырдағы № 241 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 12 маусымда № 5660 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2018 жылғы 20 наурыздағы № 166 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 20.03.2018 № 166 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық Кодексі) 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексі 386-бабының 5-тармағына, 387-бабының 1-тармағына, 379, 381, 383–баптарына және 444-бабының 1-тармағына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 01.04.2016 № 12 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда, жер салығының базалық мөлшерлемелеріне түзету жүзеге асырылсын:
жеке тұлғаларға қора-қопсы салынған жердi қоса алғанда, өзiндiк (қосалқы) үй шаруашылығын, бағбандық және саяжай құрылысын жүргізу үшiн берiлген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге 1-қосымшаға сәйкес;
елді мекендердің жерлеріне (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда) 2–қосымшаға сәйкес;
елді мекендерден тыс орналасқан, өнеркәсіп жерлеріне базалық салық мөлшерлемелері 50 пайызға көтерілсін.
2. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемелері және бірыңғай жер салығының мөлшерлемелері он есеге жоғарылатылсын.
3. Мәслихаттың 2011 жылғы 20 қаңтардағы № 320 "Жер салығының базалық ставкаларын түзету туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-3-141 болып тіркелген, 2011 жылғы 18 ақпанда "Торғай" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Кезектен тыс сессия
төрағасы, Арқалық
қалалық мәслихатының
хатшысы Н. Шалдыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің жер
қатынастары бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
______________ А. Стюф
5 мамыр 2015 жылғы
"Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігінің мемлекеттік кірістер
комитеті Қостанай облысы бойынша
мемлекеттік кірістер Департаментінің
Арқалық қаласы бойынша мемлекеттік
кірістер басқармасы республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Б. Алмағамбетов
5 мамыр 2015 жылғы
Мәслихаттың
2015 жылғы 5 мамырдағы
№ 241 шешіміне 1-қосымша
Жеке тұлғаларға қора-қопсы салынған жердi қоса алғанда, өзiндiк (қосалқы) үй шаруашылығын, бағбандық және саяжай құрылысын жүргізу үшiн берiлген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық салық мөлшерлемеріне түзету
Реттік нөмірі
Өңiрдің нөмірі
Ауылшаруашылық мақсаттағы жерлері бар ауылдық елді мекендердің атауы
Жер салығының базалық мөлшерлемелерін төмендету (-) немесе жоғарылату (+) пайыздары
1
I
Екідің ауылы
Жаңақала ауылы
Алуа ауылы
0
0
0
2
III
Қайыңды ауылдық округі
0
3
IV
Көктау ауылы
Матросов ауылы
+50
4
V
Аққошқар ауылы
Жалғызтал ауылы
+50
5
VII
Мирный ауылы
Целинный ауылы
Молодежный ауылы
Үштөбе ауылы
+50
6
IX
Ашутасты ауылы
Фурманов ауылы
Восточный ауылы
Аңғар ауылы
+50
Мәслихаттың
2015 жылғы 5 мамырдағы
№ 241 шешіміне 2-қосымша
Елді мекендердің жерлеріне (үй іргесіндегі жер телімдерін қоспағанда) жер салығының базалық салық мөлшерлемелерін түзету
Реттік нөмірі
Елді мекендер атауы
Аймақтың нөмірі
Жер салығының базалық мөлшерлемелерін төмендету (-) немесе жоғарылату (+) пайыздары
1
2
3
4
1
Арқалық қаласы
I
+50
II
+50
III
0
IV
+50
2
Ауылдық округтар, ауылдар:
3
Екідің ауылы
Қайыңды ауылдық округі
Қызылжұлдыз ауылы
II
0
0
4
Жаңақала ауылы
Қайыңды ауылдық округі
Қайыңды ауылы
Алуа ауылы
III
0
0
0
5
Молодежный ауылы
Жалғызтал ауылы
Целинный ауылы
Мирный ауылы
VIII
+50
6
Фурманов ауылы
IX
+50
7
Родина ауылы
Аңғар ауылы
X
+50
8
Ашутасты ауылы
Восточный ауылы
XI
+50
9
Аққошқар ауылы
Көктау ауылы
Үштөбе ауылы
Матросов ауылы
VII
0

О корректировке базовых ставок земельного налога и ставок единого земельного налога
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 5 мая 2015 года № 241. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 12 июня 2015 года № 5660. Утратило силу решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 20 марта 2018 года № 166
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 20.03.2018 № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 386, пунктом 1 статьи 387, со статьями 379, 381, 383 и пунктом 1 статьи 444 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 01.04.2016 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Осуществить корректировку базовых налоговых ставок земельного налога, за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино:
на земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам для ведения личного домашнего (подсобного) хозяйства, садоводства и дачного строительства, включая земли, занятые под постройки согласно приложению 1;
на земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков) согласно приложению 2.
на земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов повысить базовую ставку земельного налога на 50 процентов.
2. Повысить базовые ставки земельного налога и ставки единого земельного налога в десять раз на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения.
3. Признать утратившим силу решение маслихата от 20 января 2011 года № 320 "О корректировке базовых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-3-141, опубликовано 18 февраля 2011 года в газете "Торғай").
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии, секретарь Аркалыкского
городского маслихата Н. Шалдыбаев
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел земельных
отношений акимата города Аркалыка"
____________________ А. Стюф
5 мая 2015 года
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Управление государственных доходов
по городу Аркалыку департамента
государственных доходов по
Костанайской области комитета
государственных доходов Министерства
финансов Республики Казахстан"
____________________ Б. Алмагамбетов
5 мая 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 5 мая 2015 года № 241
Корректировка базовых налоговых ставок земельного налога на земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам для ведения личного домашнего (подсобного) хозяйства, садоводства и дачного строительства, включая земли, занятые под постройки
п/п
Номер зоны
Наименование сельских населенных пунктов, имеющих земли сельскохозяйственного назначения
Процент понижения (-) или повышения (+) базовых ставок земельного налога
1
I
село Екидин
село Жанакала
село Алуа
0
0
0
2
III
Каиндинский сельский округ
0
3
IV
село Коктау
село Матросово
+50
4
V
село Аккошкар
село Жалгызтал
+50
5
VII
село Мирное
село Целинное
село Молодежное
село Уштобе
+50
6
IX
село Ашутасты
село Фурманово
село Восточное
село Ангарское
+50
Приложение 2
к решению маслихата
от 5 мая 2015 года № 241
Корректировка базовых налоговых ставок земельного налога на земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков)
п/п
Вид населенного пункта
Номер зоны
Процент понижения (-) или повышения (+) базовых ставок земельного налога
1
2
3
4
1
город Аркалык
I
+50
II
+50
III
0
IV
+50
2
Сельские округа, села:
3
село Екидин
Каиндинский сельский округ
село Кызылжулдыз
II
0
0
4
село Жанакала
Каиндинский сельский округ
село Каинды
село Алуа
III
0
0
0
5
село Молодежное
село Жалгызтал
село Целинное
село Мирное
VIII
+50
6
село Фурманово
IX
+50
7
село Родина
село Ангарское
X
+50
8
село Ашутасты
село Восточное
XI
+50
9
село Аккошкар
село Коктау
село Уштобе
село Матросово
VII
0