Амангелді ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 363 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 6108 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 082 859,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 121 619,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 717,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 10,0 мың теңге;
трансферттердің түсімі бойынша – 1 959 513,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 107 683,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1 618,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 9 545,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 7 927,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге; оның ішінде: қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 26 442,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26 442,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 29.11.2016 № 73 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға – 4628,2 мың теңге сомасында;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға – 51930,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 55101,0 мың теңге сомасында;
жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшiлерге еңбекақы төлеу жүйесiнiң жаңа моделiне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшiн ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 411616,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 1757,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 6856,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Амангельдинского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 23 декабря 2015 года № 363. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2015 года № 6108
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 082 859,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 121 619,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 717,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 959 513,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2 107 683,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 618,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 545,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 927,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26 442,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26 442,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 29.11.2016 № 73 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 4628,2 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 51930,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 55101,0 тысяч тенге;
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в сумме – 411616,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы – 1757,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 – 6856,0 тысяч тенге;

балалардың және жасөспірімдердің психикалық денсаулығын тексеруді қамтамасыз ету және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмекті көрсету бойынша функцияларды беруге байланысты психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттерін ұстауға – 9257,0 мың теңге сомасында;
қамқоршы тәрбиелеушілерге еңбекақы төлеу бойынша функцияларды беруге байланысты қамқоршы тәрбиелеушілерге берілген баланы (балаларды) ұстауға – 2850,0 мың теңге сомасында;
аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің қызметін қамтамасыз ету бойынша функцияларды беруге байланысты балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға – 22889,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға – 25849,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 16855,0 мың теңге сомасында;
кадрларды кәсіптік даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыруға – 2576,0 мың теңге сомасында;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 4127,0 мың теңге сомасында;
жастар практикасына – 2291,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 06.06.2016 № 38 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 9545,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Амангелді ауданының жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві – 1931,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2016 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенцилар көлемі – 1399815,0 мың теңге.
6. Ауданның бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделмеген.
7. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
8. 2016-2018 жылдарға арналған Амангелді ауданының кенттер, ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
9. 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджетінде жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансфеттердің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында қаражат бөлінуі 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
10. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті он жетінші сессия төрағасы Е. Давлетов
Аудандық мәслихат хатшысы Ә. Саматов
КЕЛІСІЛДІ
"Амангелді ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" коммуналдық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________________ М. Сакетов
2015 жылғы 23 желтоқсан
Мәслихаттың
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 363 шешіміне 1-қосымша
Амангелді ауданының 2016 жылға арналған аудандық бюджеті

на содержание кабинетов психолого-педагогической коррекции в связи с передачей функций по обеспечению обследования психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 9257,0 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет – 2850,0 тысяч тенге;
на содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечение деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ – 22889,0 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме – 25849,0 тысяч тенге, из них:
на обеспечение деятельности центров занятости населения – 16855,0 тысяч тенге;
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров в сумме – 2576,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в сумме – 4127,0 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме – 2291,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 06.06.2016 № 38 (вводится в действие с 01.01.2016).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 9545,0 тысяча тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2016 год в сумме 1931,0 тысяч тенге.
5. Объем субвенции на 2016 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 1399815,0 тысяч тенге.
6. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
8. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов Амангельдинского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 5, 6 и 7.
9. Учесть, что в бюджете района на 2016-2018 годы предусмотрено распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами согласно приложениям 8, 9 и 10.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель очередной семнадцатой сессии Давлетов Е.
Секретарь районного маслихата Саматов А.
СОГЛАСОВАНО
Руководитель коммунального
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата
Амангельдинского района"
_______________________ М. Сакетов
23 декабря 2015 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 23 декабря 2015 года № 363
Районный бюджет Амангельдинского района на 2016 год

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 29.11.2016 № 73 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Фукционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
116 735,4
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
116 735,4
123
Амангелді ауданының Амантоғай ауылдық округі әкімінің аппараты
11 096,3
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11 096,3
123
Амангелді ауданының Амангелді ауылдық округі әкімінің аппараты
21 254,1
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
21 053,1
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
201,0
123
Амангелді ауданының Ақсай ауылы әкімінің аппараты
8 755,7
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 755,7
123
Амангелді ауданының Тасты ауылы әкімінің аппараты
8 518,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 518,0
123
Амангелді ауданының Қабырға ауылдық округі әкімінің аппараты
8 245,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 245,0
123
Амангелді ауданының Үштоғай ауылдық округі әкімінің аппараты
8 507,3
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 507,3
123
Амангелді ауданының Құмкешу ауылдық округі әкімінің аппараты
9 018,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9 018,0
123
Амангелді ауданының Байғабыл ауылдық округі әкімінің аппараты
9 319,3
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9 319,3
123
Амангелді ауданының Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
13 469,1
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10 569,1
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 900,0
123
Амангелді ауданының Қарынсалды ауылдық округі әкімінің аппараты
7 497,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7 497,0
123
Амангелді ауданының Үрпек ауылдық округі әкімінің аппараты
11 055,6
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11 055,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 29.11.2016 № 73 (вводится в действие с 01.01.2016).
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная программа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
116 735,4
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
116 735,4
123
Аппарат акима Амантогайского сельского округа Амангельдинского района
11 096,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 096,3
123
Аппарат акима Амангельдинского сельского округа Амангельдинского района
21 254,1
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
21 053,1
022
Капитальные расходы государственного органа
201,0
123
Аппарат акима села Аксай Амангельдинского района
8 755,7
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8 755,7
123
Аппарат акима села Тасты Амангельдинского района
8 518,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8 518,0
123
Аппарат акима Кабыргинского сельского округа Амангельдинского района
8 245,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8 245,0
123
Аппарат акима Уштогайского сельского округа Амангельдинского района
8 507,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8 507,3
123
Аппарат акима Кумкешуского сельского округа Амангельдинского района
9 018,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9 018,0
123
Аппарат акима Байгабылского сельского округа Амангельдинского района
9 319,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9 319,3
123
Аппарат акима Карасуского сельского округа Амангельдинского района
13 469,1
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
10 569,1
022
Капитальные расходы государственного органа
2 900,0
123
Аппарат акима Карынсалдинского сельского округа Амангельдинского района
7 497,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7 497,0
123
Аппарат акима Урпекского сельского округа Амангельдинского района
11 055,6
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 055,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство