"Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 8 маусымдағы № 202 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 маусымда № 5674 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 3 мамырдағы № 128 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы Жітіқара ауданы әкімдігінің 03.05.2016 № 128 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес Жітіқара ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі М. Утешов
Әкімдіктің
2015 жылғы 8 маусымдағы
№ 202 қаулысымен бекітілген
"Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Жітіқара қаласы әкімінің қызметiн ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз етудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района"
Постановление акимата Житикаринского района Костанайской области от 8 июня 2015 года № 202. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 июня 2015 года № 5674. Утратило силу постановлением акимата Житикаринского района Костанайской области от 3 мая 2016 года № 128
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Житикаринского района Костанайской области от 03.05.2016 № 128.
В соответствии с пунктом 4 статьи 38 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат Житикаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района М. Утешов
Утверждено
постановлением акимата
от 8 июня 2015 года
№ 202
Положение о государственном учреждении
"Аппарат акима города Житикары Житикаринского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим информационно-аналитическое, организационно-правовое и материально-техническое обеспечение деятельности акима города Житикары.
2. Государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.

7. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкімдерімен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 110700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласы, Досқали Асымбаев көшесі, 51.
10. Мемлекеттiк органның толық атауы - "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметiн қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектiлерiмен "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер мемлекеттік бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Мемлекеттiк органның миссиясы, негiзгi мiндеттерi,
функциялары, құқықтары мен мiндеттерi
14. Миссия: "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Жітіқара қаласы әкімінің ақпараттық-талдау тұрғысынан, ұйымдық-құқықтық және материалдық-техникалық қызметін қамтамасыз етеді.
15. Міндеттері:
1) мемлекеттік егемендікті, конституциялық құрылысын қорғау және нығайту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігін, аумақтық тұтастығын қамтамасыз ету бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын өмірге енгізу;
2) Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму стратегиясын іске асыру, мемлекеттік, әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын орындау, қаладағы әлеуметтік және экономикалық процесстерді басқаруды жүзеге асыру;
3) заңдылық пен құқықтық тәртіпті нығайту, азаматтардың құқықтық сана деңгейін және еліміздің қоғамдық-саяси өміріндегі олардың азаматтық белсенді ұстанымын арттыру бойынша шараларды жүзеге асыру;

7. Государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые распоряжениями акима государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 110700, Республика Казахстан, Костанайская область, Житикаринский район, город Житикара, улица Доскали Асымбаева, 51.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района".
Если государственному учреждению "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного органа
14. Миссия: государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" обеспечивает информационно-аналитическую, организационно-правовую и материально-техническую деятельность акима города Житикары.
15. Задачи:
1) проведение в жизнь политики Президента Республики Казахстан по охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности, территориальной целостности Республики Казахстан;
2) реализация стратегии социально-экономического развития Республики Казахстан, осуществление основных направлений государственной, социально-экономической политики и управления социальными и экономическими процессами в городе;
3) осуществление мер по укреплению законности и правопорядка, повышению уровня правосознания граждан и их активной гражданской позиции в общественно-политической жизни страны;

4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де міндеттер.
16. Функциялары:
1) Президент жүргізіп отырған Қазақстан Республикасының ішкі және сыртқы саясатын түсіндіру;
2) әкімнің қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында хабарлауды қамтамасыз ету, нормативтік құқықтық актілерді жариялау;
3) "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын жоспарлау, кеңестерді, құқықтық жалпы оқытуды және басқа да іс-шараларды өткізу;
4) Жітіқара қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдерінің жобаларын дайындау;
5) Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталмағандығы бойынша анықталған бұзушылықтарды жою жөнінде шаралар қолдану;
6) әкімнің шығарған актілерін тіркеуді жүргізу;
7) әкімнің актілерін тиісті ресімдеуді қамтамасыз ету;
8) "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің іс қағаздарын жүргізуін ұйымдастыру;
9) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қабылдауды, тіркеуді және есепке алуды ұйымдастыру;
10) мемлекеттік тілдің қолдану аясын кеңейтуге бағытталған шараларды қабылдау;
11) жұмыстың үлгісі мен әдістерін жақсарту, жаңа ақпараттық технологияларды енгізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу;
12) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес, жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет көрсету;
13) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды қамтамасыз ету;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларынан және өзге де ұйымдардан қажетті ақпараттарды, құжаттарды және басқа да материалдарды сұрату және алу;
2) мемлекеттік органның құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды тұлғаларға және жеке тұлғалардың өкілдеріне түсініктемелер беру;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Мемлекеттiк органның қызметiн ұйымдастыру
18. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға жеке жауапты болатын қала әкімі жүзеге асырады.
19. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
20. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімінің өкілеттігі:

4) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) разъяснение проводимой Президентом внутренней и внешней политики Республики Казахстан;
2) обеспечение освещения деятельности акима в средствах массовой информации, опубликование нормативных правовых актов;
3) планирование работы государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района", проведение совещаний, правового всеобуча и других мероприятий;
4) подготовка проектов решений и распоряжений акима города Житикары;
5) принятие мер по устранению выявленных нарушений по несоблюдению законодательства Республики Казахстан;
6) ведение регистрации актов, изданных акимом;
7) обеспечение надлежащего оформления актов акима;
8) организация делопроизводства государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района";
9) организация приема, регистрации и учета обращений физических и юридических лиц;
10) принятие мер, направленных на широкое применение государственного языка;
11) проведение работы по улучшению стиля и методов работы, внедрению новых информационных технологий;
12) оказание государственных услуг физическим и юридическим лицам согласно реестру государственных услуг;
13) обеспечение повышения качества оказания государственных услуг;
14) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и иных организаций в пределах своих полномочий;
2) давать физическим и представителям юридических лиц разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции государственного органа;
3) соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
4) осуществляет иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" осуществляется акимом города, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" задач и осуществление им своих функций.
19. Аким государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия акима государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района":

1) "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда ұсынады;
2) "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады, және әкім орындаушын аппаратына жүктелген функциялар мен міндеттерге жеке жауап береді;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін тағайындайды, босатады және тәртіптік жауапкершілікке тартады;
4) "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері үшін орындауға міндетті нұсқаулар береді, шешімдер мен өкімдер шығарады;
5) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттамаға қол қояды;
6) жеке және заңды тұлға өкілдерін жеке қабылдауды жүргізеді;
7) өз құзыреті шегінде "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ақшалай қаражатын басқарады, қаржылық құжаттарға қол қояды;
8) "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекетке бағытталған шараларды қолданады;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімі болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттiк органның мүлкi
21. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкiн.
"Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.
22. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.

1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" в государственных органах, иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на аппарат акима функций и задач;
3) в установленном законодательством порядке назначает, освобождает и привлекает к дисциплинарной ответственности работников государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района";
4) издает решения и распоряжения, дает указания, обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района";
5) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
6) проводит личный прием физических и представителей юридических лиц;
7) распоряжается денежными средствами государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района", подписывает финансовые документы в пределах своей компетенции;
8) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района";
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий акима государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района", относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. Мемлекеттiк органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Жітіқара ауданының Жітіқара қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима города Житикары Житикаринского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.