Қарасу ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 332 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда № 6113 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасу ауданының 2016 -2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 954 680,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 733 109,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8 520,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 9 671,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 203 380,3 мың теңге;
2) шығындар – 3 052 531,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 21 478,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 33 907,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 12 429,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– - 119 329,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 119 329,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 27.10.2016 № 60 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа ензіліледі).
2. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 393886,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
3) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстаұға;
4) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге;
5) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақы деңгейін арттыруға;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар Жоспарын іске асыруға;
7) Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу;

О районном бюджете Карасуского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 22 декабря 2015 года № 332. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2015 года № 6113
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Карасуского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 954 680,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 733 109,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 520,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 9 671,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 2 203 380,3 тысячи тенге;
2) затраты – 3 052 531,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21 478,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 33 907,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 429,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 119 329,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 119 329,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в – редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 27.10.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 393 886,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
3) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
4) переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
5) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
6) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
7) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";

8) 2016 жылға арналған сандық жалпы білім беру беретін инфрақұрылым құру.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 27.10.2016 № 60 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға қаражаттардың түсімдері көзделсін, оның ішінде:
1) Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іс – шараларын іске асыруға;
2) алынып тасталды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 01.04.2016 № 11 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа ензіліледі).
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 01.04.2016 № 11 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа ензіліледі).
5. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер, республикалық бюджеттен қаражаттардың түсімдері көзделсін.
6. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде Жұмыспен қамту 2020 жол картасының шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға нысаналы трансферттердің түсімі, көрсетілген трансферттерді бөлу Қарасу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады және облыстық бюджеттен бірлесіп қаржыландыру көзделсін.
7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер және облыстық бюджеттен дамуға арналған трансферттері көзделсін, оның ішінде:
1) аудандар және қалалар деңгейіне ақшалай қаражаттарды оның ағымдағы шотына аудару арқылы патронат тәрбиешілерге еңбекақы төлеу бойынша функцияларды беруге байланысты патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға;
2) электрондық оқыту жүйесінің бағдарламасы шеңберінде кең жолақты интернетті төлеуге;
3) аудандар және қалалар деңгейіне аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің қызметін қамтамасыз ету бойынша функцияларды беруге байланысты балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға;
4) оқулықтарды қайта шығару кестесіне сәйкес, оқулықтарды кезең-кезеңмен жыл сайынғы сатып алуды жүзеге асыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 27.10.2016 № 60 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. алынып тасталды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 27.10.2016 № 60 шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа ензіліледі).
9. 2016-2018 жылдарға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2016-2018 жылдарға арналған Қарасу ауданының ауыл және ауылдық округтерінің жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөлінуі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8) создание цифровой общеобразовательной инфраструктуры на 2016 год.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 27.10.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
4. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости – 2020 в том числе на:
1) реализацию мероприятий Дорожной карты занятости – 2020;
2) исключен решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 01.04.2016 № 11 (вводится в действие с 01.01.2016).
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 01.04.2016 № 11 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год поступление средств из республиканского бюджета, бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов.
6. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год поступление сумм целевых трансфертов на развитие сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020, распределение указанного трансферта осуществляется на основании постановления акимата Карасуского района и софинансирование из областного бюджета.
7. Предусмотреть в бюджете района на 2016 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе на:
1) содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в связи с передачей функций по оплате труда патронатным воспитателям путем перечисления денежных средств на его текущий счет на уровень районов и городов;
2) оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения;
3) содержание детско-юношеских спортивных школ в связи с передачей функций по обеспечение деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ на уровень районов и городов;
4) осуществление поэтапного ежегодного закупа учебников в соответствии с графиком переиздания учебников.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 27.10.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. исключен решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 27.10.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Утвердить перечень бюджетных программ сел и сельских округов на 2016-2018 годы, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.
11.Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления сел и сельских округов Карасуского района на 2016-2018 годы, согласно приложению 6.

6500,0
"Ушаков ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
6000,0
"Целинный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2000,0
"Шолақашы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2493,0
"Черняев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2000,0
Мәслихаттың
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 332 шешіміне 5-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестерлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Мәслихаттың
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 332 шешіміне 6-қосымша

6500,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ушаковского сельского округа"
6000,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Целинного сельского округа"
2000,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Челгашинского сельского округа"
2493,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Черняевского сельского округа"
2000,0
Приложение 5
к решению маслихата
от 22 декабря 2015 года № 332
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приложение № 6
к решению маслихата
от 22 декабря 2015 года № 332