Жер салығының базалық салық мөлшерлемелерін түзету туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 274 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 21 сәуірде № 5535 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 19 ақпандағы № 181 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 19.02.2018 № 181 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 387-бабының 1-тармағына сәйкес және жерлерді аймақтарға бөлу схемалары негізінде Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 379, 381, 383 баптарында белгіленген, жер салығының базалық салық мөлшерлемелеріне осы шешімнің қосымшасына сәйкес түзету жүзеге асырылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 14.10.2016 № 41 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2017 бастап туындаған қатынастарға таратылады).
2. Мәслихаттың 2014 жылғы 28 қарашадағы № 247 "Жер салығының базалық салық ставкаларын түзету туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5245 тіркелген, 2015 жылғы 8 қаңтарда "Нұрлы жол" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезекті сессиясының төрайымы С. Руденко
Аудандық мәслихаттың хатшысы В. Вербовой
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің"
Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы
бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің
Ұзынкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер
басқармасы" республикалық мемлекеттік
мекемесі басшысының м.а
___________________ А. Досмағамбетұлы
"Ұзынкөл ауданының жер қатынастары"
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы
_____________ Р. Абдугалиев
Мәслихаттың
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 274 шешіміне қосымша
Елді мекендердің жерлеріне (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда) жер салығының базалық салық мөлшерлемелерін түзету
Аймақ №
Жер салығының базалық мөлшерлемелерін төмендету (-) немесе жоғарылату (+) пайыздары
Аймаққа енгізілген қадастрлық кварталдардың нөмірі мен атауы (ауылдық округтер бойынша)
1
2
3
1.
-50
-
2.
-40
Петропавл ауылдық округі:
Комендантское ауылы 010
3.
-30
Петропавл ауылдық округі:

О корректировке базовых налоговых ставок земельного налога
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 20 марта 2015 года № 274. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 апреля 2015 года № 5535. Утратило силу решением маслихата Узункольского района Костанайской области от 19 февраля 2018 года № 181
Сноска. Утратило силу решением маслихата Узункольского района Костанайской области от 19.02.2018 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 387 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и на основании схемы зонирования земель, Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Осуществить корректировку базовых налоговых ставок земельного налога, установленных статьями 379, 381 и 383 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", согласно приложению к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 14.10.2016 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяет свое действие на отношения, возникшие с 01.01.2017).
2. Признать утратившим силу решение маслихата от 28 ноября 2014 года № 247 "О корректировке базовых налоговых ставок земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5245, опубликовано 8 января 2015 года в газете "Нұрлы жол").
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель очередной сессии С. Руденко
Секретарь районного маслихата В. Вербовой
СОГЛАСОВАНО
И.о руководителя республиканского государственного
учреждения "Управление государственных доходов
по Узункольскому району Департамента
государственных доходов по Костанайской
области Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан"
________________ А. Досмағамбетұлы
Руководитель государственного учреждения
"Отдел земельных отношений"
Узункольского района
________________ Р. Абдугалиев
Приложение
к решению маслихата
от 20 марта 2015 года № 274
Корректировка базовых налоговых ставок земельного налога на земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков)
№ зоны
Процент понижения (-) или повышения (+) базовых ставок земельного налога
Номер и название кадастровых кварталов, входящих в зону (по сельским округам)
1
2
3
1.
-50
-
2.
-40
Петропавловский сельский округ:
село Комендантское 010
3.
-30
Петропавловский сельский округ:

(1 учаскесі - Борки ауылы) 010,
(2 учаскесі - Починовка ауылы ) 010
Пресногорьков ауылдық округі:
Крутоярка ауылы 008,
Песчанка ауылы 008,
Октябрьское ауылы 008
4.
-20
Петропавл ауылдық округі:
(3 учаскесі - Камышловка ауылы) 010,
Красный Борок ауылы 010
Пресногорьков ауылдық округі:
(2 учаскесі - Лески ауылы) 008,
Волна ауылы 008,
Гренадерка ауылы 008,
Первомайка ауылы 008
Суворов ауылдық округі:
Пилкино ауылы 014
Чапаев ауылдық округі:
(1 учаскесі - Өгізбалық ауылы) 024
5.
-10
Варваровка ауылы:
(1 учаскесі - Қаратал ауылы ) 036
Новопокров ауылдық округі:
(1 учаскесі - Үйкескен ауылы ) 038
Суворов ауылдық округі:
Қазан ауылы 014
Чапаев ауылдық округі:
(2 учаскесі - Қаратомар ауылы ) 024
6.
0
Бауман ауылдық округі:
Королевка ауылы 026
Карл Маркс ауылдық округі:
Сибирка ауылы 016
Новопокров ауылдық округі:
(2 учаскесі - Нововасильевка ауылы ) 038
Пресногорьков ауылдық округі:
Пресногорьковка ауылы 008
Россия ауылдық округі:
(1 учаскесі - Березово ауылы) 018
Ряжское ауылы 028
7.
+10
Карл Маркс ауылдық округі:
(1 учаскесі Карл Маркс ауылы ) 016
Киров ауылдық округі:
Ксеньевка ауылы 020
Новопокров ауылдық округі:
Воскресеновка ауылы 038
Суворов ауылдық округі:
Суворово ауылы 014
Ұзынкөл ауылдық округі:
Павловка ауылы 030
Федоров ауылдық округі:
Үкіатқан ауылы 022
Чапаев ауылдық округі:
Амречье ауылы 024
8.
+20
Ершов ауылдық округі:
(1 учаскесі - Лесхоз ауылы) 032
Киев ауылдық округі:
Абай ауылы 034
Киров ауылдық округі:
Моховое ауылы 020
Петропавл ауылдық округі:
Белоглинка ауылы 010
Пресногорьков ауылдық округі:
Пресногорьковка ауылы 006-007
Россия ауылдық округі:
Тайсойған ауылы 018,
Обаған ауылы 018
Ұзынкөл ауылдық округі:
Есмырза ауылы 030
Чапаев ауылдық округі:
Речное ауылы 024
9.
+30
Варваровка ауылы 036
Новопокров ауылдық округі:
Новопокровка ауылы 038
Ряжское ауылы :
(2 учаскесі - Амангелді ауылы) 028
Федоров ауылдық округі:
(1 учаскесі - Энгельс ауылы ) 022
10.
+40
Киров ауылдық округі:
Кировское ауылы 020,
Иваноровное ауылы 020
Ұзынкөл ауылдық округі:
Вершковое ауылы 030
Федоров ауылдық округі:
Федоровка ауылы 022
11.
+50
Ұзынкөл ауылдық округі:
Ұзынкөл ауылы 001-004
Троебратское ауылы 012-013
Бауман ауылдық округі:
Бауман ауылы 026
Ершов ауылдық округі:
Ершовка ауылы 032
Отынағаш ауылы 032
Карл Маркс ауылдық округі:
Сокол ауылы 016
Киев ауылдық округі:
Миролюбовка ауылы 034,
(1 учаскесі - Долинка ауылы) 034,
Қоскөл ауылы 034
Ряжское ауылы :
(1 учаскесі - Қаратерек ауылы) 028

(участок 1 - село Борки) 010,
(участок 2 - село Починовка) 010
Пресногорьковский сельский округ:
село Крутоярка 008,
село Песчанка 008,
село Октябрьское 008
4.
-20
Петропавловский сельский округ:
(участок 3 - село Камышловка) 010,
село Красный Борок 010
Пресногорьковский сельский округ:
(участок 2 - село Лески) 008,
село Волна 008,
село Гренадерка 008,
село Первомайка 008
Суворовский сельский округ:
село Пилкино 014
Чапаевский сельский округ:
(участок 1 - село Огузбалык) 024
5.
-10
село Варваровка:
(участок 1 - село Каратал) 036
Новопокровский сельский округ:
(участок 1 - село Уйкескен) 038
Суворовский сельский округ:
село Казанка 014
Чапаевский сельский округ:
(участок 2 - село Каратомар) 024
6.
0
Бауманский сельский округ:
село Королевка 026
Карлмаркский сельский округ:
село Сибирка 016
Новопокровский сельский округ:
(участок 2 - село Нововасильевка) 038
Пресногорьковский сельский округ:
село Пресногорьковка 008
Российский сельский округ:
(участок 1 - село Березово) 018
село Ряжское 028
7.
+10
Карлмаркский сельский округ:
(участок 1 - село Карла Маркса ) 016
Кировский сельский округ:
село Ксеньевка 020
Новопокровский сельский округ:
село Воскресеновка 038
Суворовский сельский округ:
село Суворово 014
Узункольский сельский округ:
село Павловка 030
Федоровский сельский округ:
село Укаткан 022
Чапаевский сельский округ:
село Амречье 024
8.
+20
Ершовский сельский округ:
(участок 1 - село Лесхоз) 032
Киевский сельский округ:
село Абай 034
Кировский сельский округ:
село Моховое 020
Петропавловский сельский округ:
село Белоглинка 010
Пресногорьковский сельский округ:
село Пресногорьковка 006-007
Российский сельский округ:
село Тайсойган 018,
село Убаган 018
Узункольский сельский округ:
село Есмырза 030
Чапаевский сельский округ:
село Речное 024
9.
+30
село Варваровка 036
Новопокровский сельский округ:
село Новопокровка 038
село Ряжское:
(участок 2 - село Амангельды) 028
Федоровский сельский округ:
(участок 1- село Энгельс ) 022
10.
+40
Кировский сельский округ:
село Кировское 020,
село Иваноровное 020
Узункольский сельский округ:
село Вершковое 030
Федоровский сельский округ:
село Федоровка 022
11.
+50
Узункольский сельский округ:
село Узунколь 001-004
село Троебратское 012-013
Бауманский сельский округ:
село Бауманское 026
Ершовский сельский округ:
село Ершовка 032
село Отынагаш 032
Карлмаркский сельский округ:
село Сокол 016
Киевский сельский округ:
село Миролюбовка 034,
(участок 1 - село Долинка) 034,
село Косколь 034
село Ряжское:
(участок 1 - село Каратерек) 028