Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 28 шілдедегі № 222/8 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 09 қыркүйекте № 4699 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 290/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 28.12.2020 № 290/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Оралман мәртебесін беру";
2) "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу";
3) "Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу";
4) "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру";
5) "Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту";
6) "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау";
7) "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау";
8) "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау";
9) "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру";
10) "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
11) "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету";
12) "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу";
13) "Мүгедектерге кресло-арбалар беру";
14) "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету";
15) "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу";
16) "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу";

Об утверждении регламентов государственных услуг в социально-трудовой сфере
Постановление акимата Павлодарской области от 28 июля 2015 года № 222/8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 09 сентября 2015 года № 4699. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28 декабря 2020 года № 290/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 28.12.2020 № 290/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Присвоение статуса оралмана";
2) "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов";
3) "Регистрация лиц, ищущих работу";
4) "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости";
5) "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы либо в рамках внутрикорпоративного перевода";
6) "Назначение государственной адресной социальной помощи";
7) "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов";
8) "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива";
9) "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений";
10) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи";
11) "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами";
12) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху";
13) "Предоставление инвалидам кресла-колясок";
14) "Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением";
15) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому";
16) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)";

17) "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру";
18) "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу";
19) "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 21.12.2017 № 416/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мыналар күші жойылды деп танылсын:
Павлодар облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі "Халықты әлеуметтік қорғау және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 136/4 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3841 болып тіркелген, 2014 жылғы 28 маусымда "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья" газеттерінде жарияланған);
Павлодар облысы әкімдігінің 2014 жылғы 26 тамыздағы "Павлодар облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі "Халықты әлеуметтік қорғау және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" № 136/4 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" № 279/8 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4026 болып тіркелген, 2014 жылғы 27 қыркүйекте "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья" газеттерінде жарияланған).
3. "Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулы аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.Қ. Сәдібековке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.02.2016 N 82/3 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

17) "Выдача справки, подтверждающих принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи";
18) "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработного";
19) "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет".
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 21.12.2017 № 416/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года № 136/4 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты населения и жилищно-коммунального хозяйства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3841, опубликовано 28 июня 2014 года в газетах "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья");
постановление акимата Павлодарсткой области от 26 августа 2014 года № 279/8 "О внесении дополнений в постановление акимата Павлодарской области от 24 апреля 2014 года № 136/4 "Об утверждении регламентов государственых услуг в сфере социальной защиты населения и жилищно-коммунального хозяйства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4026, опубликовано 27 сентября 2014 года в газетах "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья").
3. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садибекова Г. К.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима области Д. Турганов
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 26.02.2016 № 82/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Жалпы ережелер
1. "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға оралман куәлігін беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызмет алушының нысан бойынша толтырылған өтінішінің және Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттардың болуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.04.2017 N 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және құжаттарды қабылдайды, көшірмелерінің түпнұсқаларына сәйкестігін салыстырып тексереді, құжаттарды тіркейді, өтінішті тіркеу туралы хабарламаны береді, мемлекеттік қызметті көрсету бойынша маманды анықтау үшін жібереді – 2 сағат, бұл ретте бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштамасымен мемлекеттік қызметті көрсету бойынша маманды анықтайды – 2 (екі) сағат;
кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасымен анықталған маманға құжаттарды жібереді – 1 (бір) сағат;
өтінішті тіркегенге дейін көрсетілетін қызметті берушінің маманы өтініш берген адамның және оның отбасы мүшелерінің деректерін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 329-Ө-М бұйрығымен бекітілген Оралман мәртебесін беру ережелеріне сәйкес оның (олардың) басқа аймақтың жергілікті атқарушы органында тіркелуін "Оралман" дерекқорының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы тексереді;
көрсетілетін қызметті берушінің маманы өтінішті "Оралман мәртебесін беруге өтініш білдірген тұлғаларды тіркеу журналында" тіркейді – 4 (төрт) сағат;
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қарау жөніндегі жұмыс тобының отырысына материалдар дайындайды – 15 (он бес) сағат;
жұмыс тобы оралман мәртебесін беру туралы шешім қабылдайды – 4 (төрт) сағат;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жұмыс тобының шешімін бекітеді – 4 (төрт) сағат.
көрсетілетін қызметті берушінің маманы оралман куәлігін ресімдейді, оны "Оралман мәртебесін беруге өтініш білдірген тұлғаларды тіркеу журналында" тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жібереді – 4 (төрт) сағат;
кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының өзі келген жағдайда қолын қойғызып, оралман куәлігін береді – 4 (төрт) сағат.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение статуса оралмана" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ Павлодарской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
2. Форма государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача услугополучателю удостоверения оралмана.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Присвоение статуса оралмана", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт), и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 25.04.2017 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения.
Сотрудник канцелярии принимает заявление и документы у услугополучателя, проводит сверку соответствия копий подлинникам, регистрирует документы и выдает уведомление о регистрации заявления, направляет руководителю услугодателя для определения специалиста по оказанию государственной услуги– 2 часа, при этом максимально допустимое время обслуживания на одного услугополучателя – 30 (тридцать) минут.
Руководитель услугодателя определяет резолюцией специалиста по оказанию государственной услуги – 2 (два) часа.
Сотрудник канцелярии направляет документы определенному резолюцией руководителя услугодателя специалисту услугодателя по оказанию государственной услуги – 1 (один) час.
До оформления регистрации заявления специалист услугодателя проверяет данные ходатайствующего лица и членов его семьи через автоматизированную информационную систему базы данных "Оралман" на предмет его (их) регистрации в местном исполнительном органе другого региона в соответствии с Правилами присвоения статуса оралмана, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 329-Ө-М.
Специалист услугодателя регистрирует заявление в журнале "Журнал регистрации лиц, ходатайствующих о присвоении статуса оралмана" - 4 (четыре) часа.
Специалист услугодателя готовит материалы на заседание рабочей группы услугодателя по рассмотрению документов –15 (пятнадцать) часов.
Рабочая группа принимает решение о присвоении статуса оралмана – 4 (четыре) часа.
Руководитель услугодателя утверждает решение рабочей группы – 4 (четыре) часа.
Специалист услугодателя оформляет удостоверение оралмана, регистрирует его в журнале "Журнал учета выдачи удостоверения оралмана" и направляет в канцелярию для выдачи услугополучателю – 4 (четыре) часа.
Сотрудник канцелярии выдает услугополучателю удостоверение оралмана под роспись, при личном посещении – 4 (четыре) часа.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға оралман куәлігін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
кеңсе қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
жұмыс тобы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту рәсімдері (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті алушылар Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпаратты ұсына отырып, көрсетілетін қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді.
Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті беруші жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының толық құжаттар топтамасын көрсетілетін қызметті беруші тіркеген сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні;
аудандық (қалалық) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттардың топтамасын және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін жеткізумен қамтамасыз ету үшін – 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының сұрауын өндеу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-процесс - мемлекеттік қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорацияның АЖ) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің авторландыру процесі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да тексеру;
2-процесс - Мемлекеттік корпорация қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты мемлекеттік корпорацияның АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (жеке тұлғалар үшін де деректер енгізу, кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқықты куәландыратын сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы қызметкердің бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс - қызметкердің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ)/"электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және көрсетілетін қызметті беруші маманының электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-процесс – көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызмет алушыға оралман куәлігін беру болып табылады.

6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является выдача услугополучателю удостоверения оралмана.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
сотрудник канцелярии;
специалист услугодателя;
рабочая группа;
руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 1 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия c Государственной корпорацией
и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в Государственную корпорацию с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги при обращении в Государственную корпорацию – с момента регистрации полного пакета документов услугополучателя услугодателем – 5 (пять) рабочих дней;
при обращении в районные (городские) Государственные корпорации для обеспечения доставки пакета документов и результата оказания государственной услуги – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 Стандарта.
Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации работником Государственной корпорации в информационную среду Государственной корпорации (далее – ИС Государственной корпорации) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС Государственной корпорации подлинности данных о зарегистрированном работнике через логин и пароль либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС Государственной корпорации в связи с имеющимися нарушениями в данных работника Государственной корпорации;
процесс 3 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикреплением сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП работником Государственной корпорации заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа) запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях работника;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанным в запросе, и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС Государственной корпорации;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП работника;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалистом услугодателя и передается в информационную систему Государственной корпорации;
процесс 8 – выдача работником Государственной корпорации нарочно услугополучателю результата государственной услуги.
Результатом оказания государственной услуги является выдача услугополучателю удостоверения оралмана.

Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.04.2017 N 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Мемлекеттік қызмет "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарын, сондай-ақ Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін толық сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Атауы
Кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Жұмыс тобы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Кеңсе қызметкері
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті және құжаттарды қабылдайды, көшірмелердің түпнұсқасына сәйкестігін салыстырып тексереді
Бұрыштамасымен мемлекеттік қызметті көрсету бойынша маманды анықтайды
Басшының бұрыштамасы бар құжаттарды маманға жібереді
Көрсетілетін қызметті алушының деректерін оның басқа облыста тіркелуін "Оралман" ақпараттық дерекқоры арқылы тексереді, өтінішті "Оралман мәртебесін беруге өтініш білдірген тұлғаларды тіркеу журналында тіркейді, көрсетілетін қызметті алушының басқа облыста тіркелгендігі анықталған жағдайда кеңсе арқылы оған өтініші қайтарылады
Оралман мәртебесін беру туралы шешім қабыл-дайды
Жұмыс тобының шешімін бекітеді
Оралман куәлігін ресімдейді, "Оралман куәлігін беруді есепке алу журналында" тіркейді
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және қоса берілген құжаттарын тіркеу, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдау туралы хабарламаны жіберу
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсететін маманды анықтау бойынша бұрыштама
Маманға орындау үшін беру
Жұмыс тобының отырысына материалдар дайындау
Оралман мәртебесін беру туралы шешімнің жобасы
Жұмыс тобының оралман мәртебесін беру туралы шешімі
Кеңсеге көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін жіберу
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға оралман куәлігін беру
5
Орындау мерзімдері
2 сағат
2 сағат
1 сағат
19 сағат
4 сағат
4 сағат
4 сағат
4 сағат
6
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні
"Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды
өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Пункт 9 изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 25.04.2017 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Присвоение статуса
оралмана"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2
Наименование
Сотрудник канцелярии
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии
Специалист услугодателя
Рабочая группа
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
Сотрудник канцелярии
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает заявление и документы у услугополучателя, проводит сверку соответствия копий документов подлинникам
Определяет резолюцией специалиста по оказанию государственной услуги
Направляет документы с резолюцией руководства специалисту
Проверяет данные услугополучателя в информационной базе данных "Оралман" на предмет его регистрации в другой области, регистрирует заявление в журнале "Журнал регистрации лиц, ходатайствующих о присвоении статуса оралмана" через канцелярию, в случае обнаружения регистрации услугополучателя в другой области возвращает ему заявление
Принимает решение о присвоении статуса оралмана
Утверждает решение рабочей группы
Оформляет удостоверение оралмана, регистрирует в журнале "Журнал учета выдачи удостоверения оралмана"
Принимает результат оказания государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация заявления с приложением документов услугополучателя, направление уведомления услугополучателю о приеме документов
Резолюция по определению специалиста по оказанию государственной услуги
Передано специалисту на исполнение
Подготовка материалов на заседание рабочей группы
Проект решения о присвоении статуса оралмана
Решения рабочей группы о присвоении статуса оралмана
Направляет в канцелярию результат оказания государственной услуги
Выдача удостоверения оралмана услугополучателю
5
Сроки исполнения
(2 часа)
(2 часа)
(1 час)
(19 часов)
(4 часа)
(4 часа)
(4 часа)
(4 часа)
6
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Присвоение статуса
оралмана"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов"

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.04.2017 N 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау, сондай-ақ мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау (бұдан әрі - жәрдемақы) туралы ақпарат алу кезінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама, сондай-ақ жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Cтандарт) 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттарды және ақпаратты ұсына отырып, Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтiнiштің болуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған қажетті құжаттарды қабылдайды, мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күнін көрсетумен өтініштің үзбелі талоны беріледі - 30 (отыз) минут, кіріс құжаттар журналына тіркейді, жәрдемақы тағайындау немесе Стандарттың 10-1-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде дәлелді жауап туралы хабарламаны дайындайды - 7 (жеті) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер нәтижесіне қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер нәтижесін беруді жүзеге асырады - 30 (отыз) минут.

Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 25.04.2017 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов" (далее - государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) при назначении возмещения затрат на обучение на дому детей инвалидов, а также получении информации о назначении возмещения затрат на обучение на дому детей инвалидов (далее – пособие).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении пособия.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
На портале уведомление о назначении пособия, а также информация о назначении пособия направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности) по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт) и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
специалист услугодателя принимает необходимые документы у услугополучателя, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – 30 (тридцать) минут, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление о назначении пособия либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренным пунктом 10-1 Стандарта - 7 (семь) рабочих дней;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя осуществляет выдачу результата государственной услуги –30 (тридцать) минут.

6. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) өтудің реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік
корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы Мемлекеттік корпорацияға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап - 10 (он) жұмыс күнi.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өңделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-процесс - Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорацияның АЖ) авторландыру процесі;
1-шарт - логин және пароль немесе электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) арқылы тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да тексеру;
2-процесс - Мемлекеттік корпорация қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс - Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-процесс - Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы қызметкердің бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс - қызметкердің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі - ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - ЖАО АЖ) жіберу және көрсетілетін қызметті беруші маманының электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-процесс - көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-процесс - Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама беру болып табылады.

6. Результатом процедуры (действия) является выдача уведомления о назначении пособия.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
1) специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
9. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в Государственную корпорацию с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов в Государственную корпорацию – 10 (десять) рабочих дней.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления на назначение по форме согласно приложению 3 Стандарта.
Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации работником Государственной корпорации в информационную среду Государственной корпорации (далее – ИС Государственной корпорации) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС Государственной корпорации подлинности данных о зарегистрированном работнике через логин и пароль либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС Государственной корпорации в связи с имеющимися нарушениями в данных работника Государственной корпорации;
процесс 3 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикреплением сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП работником Государственной корпорации заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях работника;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанным в запросе, и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС Государственной корпорации;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП работника;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалистом услугодателя и передается в информационную систему Государственной корпорации;
процесс 8 – выдача работником Государственной корпорации нарочно услугополучателю результата государственной услуги.
Результатом оказания государственной услуги является выдача уведомления о назначении пособия.

10. Көрсетілетін қызметті алушылар Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпаратты ұсына отырып, көрсетілетін қызметті алу үшін порталға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап - 10 (он) жұмыс күнi.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну тәртібінің және рәсімнің реттілігі:
1-процесс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алу үшін ЖСН және парольді (автоматтандыру процесі) порталға енгізу процесі;
1-шарт - порталда тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
2-процесс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректеріне бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
4-процесс - толтырылған нысанға (енгізілген деректерге, қоса берілген сканерленген құжатқа), мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс - мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және көрсетілетін қызметті беруші маманының электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
7-процесс - көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны) қалыптастыруы. Электрондық құжатты маман ЭЦҚ-ны пайдалана отыра қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" порталға жібереді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында (диаграмма) берілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылын толық сипаттау, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Мүгедек балаларды үйде
оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің
атауы және байланыс деректері
Р/с №
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Байланыс деректері
1.
"Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Кривенко көшесі, 25-үй

10. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются на портал с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов на портал –10 (десять) рабочих дней.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портале;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в оказании запрашиваемой государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка государственной услуги специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении пособия). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста и передается в "личный кабинет" услугополучателя на портал.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги приведена в приложении 3 (диаграмма) к настоящему регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Возмещение затрат
на обучение на дому
детей инвалидов"
Наименование услугодателя и их контактные данные
П/н
Наименование услугодателя
Контактные данные
1.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"
Город Павлодар,
улица Кривенко, 25,

телефон: 8(7182) 323332
opr.osz.ap@pavlodar.gov.kz
2.
"Екібастұз қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы,
Мәшһүр Жүсіп, 87 А-үйі,
телефон: 8(71877)70455
zan_ekibastuz@mail.ru
3.
"Ақсу қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы,
Советов көшесі, 10-үй
телефон: 8(71837)50105
zanak@yandex.ru
4.
"Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауылы,
Абай көшесі, 118-үй
телефон: 8(71841)21173
aktogai_sozprog@mail.ru
5.
"Баянауыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауылы,
Сәтбаев көшесі, 56-үй
телефон: 8(71840)91481
pavlzan@yandex.ru
6.
"Железин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Железинка ауылы,
Квитков көшесі, 7-үй
телефон: 8(71831)22146
gelez_oszn@mail.ru
7.
"Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ертіс ауылы,
Бөгембай көшесі, 97-үй
телефон: 8(71832)21474
irtyshk@yandex.ru
8.
"Качир ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Тереңкол ауылы,
Елгин көшесі, 139-үйі
телефон: 8(71833)21371
kachirrouz@mail.ru
9.
"Лебяжі ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Аққу ауылы,
Амангелді көшесі, 57-үй
телефон: 8(71839)21399
OZiSP@yandex.kz
10.
"Май ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Көктөбе ауылы,
Әйтеке би көшесі, 18-үй
телефон: 8(71838)91434
center5556@rambler.ru
11.
"Павлодар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Красноармейка ауылы, 60 лет Октября көшесі, 20-үй
телефон: 8(7182)533133
defence6@mail.ru
defence6@rambler.ru
12.
"Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Успен ауылы,
10 лет Независимости көшесі, 27-үй
телефон: 8(71834)91400
zanusp@mail.ru
13.
"Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауылы,
1 Май көшесі, 18-үй
телефон: 8 (71836)21354
sherb_zanet@mail.ru
"Мүгедек балаларды үйде
оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу" мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Негізігі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2.
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
3.
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды қабылдау
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркеу
Құжаттарды қарайды
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беруді жүзеге асырады
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күнін көрсетумен өтініштің үзбелі талонын береді
Жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру
5.
Орындау мерзімдері
30 минут
7 (жеті) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
30 минут
6.
10 (он) жұмыс күні
"Мүгедек балаларды үйде
оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті
көрсету кезіндегі функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Мүгедек балаларды үйде
оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу"
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-прцестерінің анықтамалығы
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

телефон: 8(7182) 323332
opr.osz.ap@pavlodar.gov.kz
2.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Экибастуза"
Город Экибастуз,
улица Мәшһүр Жүсіпа, 87 А,
телефон: 8(71877)70756
zan_ekibastuz@mail.ru
3.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Аксу"
Город Аксу,
улица Советов, 10
телефон: 8(71837)50105
zanak@yandex.ru
4.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района"
Село Актогай,
улица Абая, 118
телефон: 8(71841)21173
aktogai_sozprog@mail.ru
5.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Баянаульского района"
Село Баянаул,
улица Сатпаева, 56
телефон: 8(71840)91481
pavlzan@yandex.ru
6.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Железинского района"
Село Железинка,
улица Квиткова, 7
телефон: 8(71831)22146
gelez_oszn@mail.ru
7.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района"
Село Иртышск,
улица Богембая, 97
телефон: 8(71832)21474
irtyshk@yandex.ru
8.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Качирского района"
Село Теренколь,
улица Елгина, 139
телефон: 8(71833)21371
kachirrouz@mail.ru
9.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Лебяжинского района"
Село Акку,
улица Амангельды, 57
телефон: 8(71839)21399
OZiSP@yandex.kz
10.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Майского района"
Село Коктобе,
улица Айтеке би, 18
телефон: 8(71838)91434
center5556@rambler.ru
11.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Павлодарского района"
Село Красноармейка,
улица 60 лет Октября, 20
телефон: 8(7182)533133
defence6@mail.ru
defence6@rambler.ru
12.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Успенского района"
Село Успенка,
улица 10 лет Независимости, 27
телефон: 8(71834)91400
zanusp@mail.ru
13.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района"
Село Щербакты,
улица 1 Мая, 18 телефон: 8 (71836)21354
sherb_zanet@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Возмещение затрат
на обучение на дому
детей инвалидов"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
"Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов"
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2.
Наименование
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием необходимых документов у услугополучателя
Регистрация представленных услугополучателем документов
Рассматривает документы
Осуществляет выдачу результата государственной услуги
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача отрывного талона заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги
Подготавливает уведомления о назначении пособия либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Подписывает результат государственной услуги
Выдача результата государственной услуги
5.
Сроки исполнения
30 минут
7 (семь) рабочих дней
1 (один) рабочий день
30 минут
6.
10 (десять) рабочих дней
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Возмещение затрат
на обучение на дому
детей инвалидов"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Возмещение затрат
на обучение на дому
детей инвалидов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов"
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Регистрация лиц, ищущих работу"

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 21.12.2017 № 416/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу туралы қағаз және электрондық түрдегі хабарлама не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішінің және Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттардың болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарын қабылдайды, түскен құжаттарды тіркейді және көрсетілген қызметті берушінің басшысына қарау үшін береді – 20 (жиырма) минут.
Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар ұсынған жағдайларда кеңсе қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 30 (отыз) минут;

Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 21.12.2017 № 416/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация лиц, ищущих работу" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальными государственными учреждениями "Центр занятости населения" районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о регистрации в качестве лица, ищущего работу в бумажном или электронном виде, согласно приложению 1 стандарта государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (далее–Стандарт) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно приложению 2 Стандарта и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы услугополучателя, производит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя для рассмотрения – 20 (двадцать) минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник канцелярии отказывает в приеме заявления;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 30 (тридцать) минут;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды тексереді, Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу туралы хабарламаны немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 6 (алты) сағат 20 (жиырма) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды – 30 (отыз) минут;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 20 (жиырма) минут.
6. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу туралы хабарламаны беру немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы.
8. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) өту рәсімінің (іс-қимылының) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кестесінде) келтірілген.
4-тарау. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік
корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет
көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл қарастырылмаған.
10. Көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік қызмет алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттарды және ақпараттарды ұсына отырып, порталға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
Жүгіну тәртібін және Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1-процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және паролін енгізу процесі (авторландыру процесі);
1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушымен нысанды толтыру (деректерді енгізу) және экранға шығару;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжатты (қызметті алушының сұрауын) жергілікті атқарушы органның ақпараттық жүйесіне ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы жіберу;
7-процесс - көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып, қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.

3) ответственный специалист услугодателя проверяет представленные документы, подготавливает уведомление о регистрации в качестве лица, ищущего работу, согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – 6 (шесть) часов 20 (двадцать) минут;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – 30 (тридцать) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – 20 (двадцать) минут.
6. Результатом процедуры (действия) является выдача уведомления о регистрации в качестве лица, ищущего работу либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
10. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются на портал с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов на портал –1 (один) рабочий день.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портале;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка государственной услуги специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста и передается в "личный кабинет" услугополучателя на портал.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.

11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдың) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылын толық сипаттау, осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы және байланыс деректері
Р/н
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Байланыс деректері
1
"Павлодар қаласының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Бектұров көшесі, 115
телефон: 8(7182) 215475
czpavlodar@mail.ru
2
"Екібастұз қаласының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы,
Энергетиктер көшесі, 62
телефон: 8(7187)347123
zan_ekibastuz2012@mail.ru
3
"Ақсу қаласының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы,
Советтер көшесі, 10
телефон: 8(71837)69995
centr_aksu@mail.ru
4
"Ақтоғай ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауылы,
Абай көшесі, 118
телефон: 8(71841)22136
czanyatosti@list.ru
5
"Баянауыл ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауылы,
Сәтбаев көшесі, 34
телефон: 8(71840)91768
centrzanbayan@mail.ru
6
"Железин ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Железин ауданы,
Квитков көшесі, 7
телефон: 8(71831)22447
zhelezin_cz@mail.ru
7
"Ертіс ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ертіс ауылы,
Бөгембай көшесі, 97
телефон: 8(71832)22880
cz22880@yandex.kz
8
"Качир ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тереңкөл ауылы,
Елгин көшесі, 139
телефон: 8(71833)21779
cz-kachiry@mail.ru
9
"Лебяжі ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Аққу ауылы,
Бейбітшілік көшесі, 7
телефон: 8(71839)21462
akku_cz@mail.ru
10
"Май ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Көктөбе ауылы,
Уалиханов көшесі, 34
телефон: 8(71838)91742
maisk_center.z@mail.ru
11
"Павлодар ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Ген. Дүйсенов көшесі, 1
телефон: 8(7182)533133
centrof_employment@mail.ru
12
"Успен ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Успен ауданы,
Тәуелсіздік 10 жылдығы көшесі, 27
телефон: 8(71834)91663
usp_czn@mail.ru
13
"Шарбақты ауданының халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауылы,

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация лиц,
ищущих работу"
Наименование услугодателя и их контактные данные
н/п
Наименование услугодателя
Контактные данные
1
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения города Павлодара"
Город Павлодар,
улица Бектурова, 115
телефон: 8(7182) 329383
czpavlodar@mail.ru
2
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения города Экибастуза"
Город Экибастуз,
улица Энергетиков, 62
телефон: 8(7187)347123
zan_ekibastuz2012@mail.ru
3
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения города Аксу"
Город Аксу,
улица Советов, 10
телефон: 8(71837)69995
centr_aksu@mail.ru
4
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Актогайского района"
Село Актогай,
улица Абая, 118
телефон: 8(71841)22136
czanyatosti@list.ru
5
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Баянаульского района"
Село Баянаул,
улица Сатпаева, 34
телефон: 8(71840)91768
centrzanbayan@mail.ru
6
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Железинского района"
Село Железинка,
улица Квиткова, 7
телефон: 8(71831)22447
zhelezin_cz@mail.ru
7
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Иртышского района"
Село Иртышск,
улица Богембая, 97
телефон: 8(71832)22880
cz22880@yandex.kz
8
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Качирского района"
Село Теренколь,
улица Елгина, 139
телефон: 8(71833)21779
cz-kachiry@mail.ru
9
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Лебяжинского района"
Село Акку
улица Мира, 7
телефон: 8(71839)21462
akku_cz@mail.ru
10
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Майского района"
Село Коктобе,
улица Валиханова, 34
телефон: 8(71838)91742
maisk_center.z@mail.ru
11
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Павлодарского района"
Город Павлодар,
улица Генерала Дюсенова, 1
телефон:8(7182)533133 centrof_employment@mail.ru
12
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Успенского района"
Село Успенка,
улица 10 лет
Независимости, 27
телефон: 8(71834)91663
usp_czn@mail.ru
13
Коммунальное государственное учреждение "Центр занятости населения Щербактинского района"
Село Щербакты,

1 Май көшесі, 18
телефон: 8 (71836)21721
sherb_cz@mail.ru
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік қызмет
көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттар қабылдау, Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушымен құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тарту
Жауапты маманды анықтау
Ұсынылған құжаттарды қарау
Ұсынылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тексеру
Шығыс құжаттар журналында тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу
Бұрыштама
Жұмыс іздеп жүрген адамдар ретінде тіркеу туралы хабарламаны немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
Хабарламаға немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
Орындау мерзімдері
20 (жиырма) минут
30 (отыз) минут
6 (алты) сағат 20 (жиырма) минут
30 (отыз) минут
20 (жиырма) минут
Барлығы
1 (бір) жұмыс күні
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу " мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 21.12.2017 № 416/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

улица 1 Мая, 18
телефон: 8 (71836)21721
sherb_cz@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация лиц,
ищущих работу"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
"Регистрация лиц, ищущих работу"
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурного подразделения (работников)
Специалист канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист канцелярии услугодателя
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием представленных документов, в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пункта 9 Стандарта и (или) документов с истекшим сроком действия отказывает в приеме заявления
Определение ответственного специалиста
Рассмотрение представленных документов
Проверка предоставленного результата государственной услуги
Регистрация в журнале исходящей документации
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Передача руководителю услугодателя
Резолюция
Подготавливает уведомление о регистрации в качестве лица, ищущего работу либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта
Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта
Выдача результата государственной услуги услугополучателю
Сроки исполнения
20 (двадцать) минут
30 (тридцать) минут
6 (шесть) часов 20 (двадцать) минут
30 (тридцать) минут
20 (двадцать) минут
Всего
1 (один) рабочий день
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги " "Регистрация лиц,
ищущих работу"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Регистрация лиц,
ищущих работу"
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных мерах
содействия занятости"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 21.12.2017 № 416/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемелер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру болып табылады, ол мыналарды қамтиды:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттың (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес жұмысқа орналасуға жолдама;
Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес жастар практикасына жолдама;
Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес әлеуметтік жұмыс орындарына жолдама;
Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес қоғамдық жұмыстарға жолдама не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) ісөқимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 5, 6, 7-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің және Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттардың болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдайды, алған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін береді – 5 (бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 5 (бес) минут;

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальными государственными учреждениями "Центр занятости населения" районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги - выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости, которая включает в себя:
направление для трудоустройства, согласно приложению 1 стандарта государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (далее – Стандарт);
направление на молодежную практику, согласно приложению 2 Стандарта;
направление на социальные рабочие места, согласно приложению 3 Стандарта;
направление на общественные работы, согласно приложению 4 Стандарта либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по формам согласно приложениям 5, 6, 7 Стандарта и необходимые документы соглано требованиям пункта 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы услугополучателя, производит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя – 5 (пять) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 5 (пять) минут;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды тексереді, адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдама дайындайды немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап – 10 (он) минут.
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды – 5 (бес) минут;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді – 5 (бес) минут.
6. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы.
8. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) өту рәсімінің (іс-қимылының) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кестесінде) келтірілген.
4-тарау. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік
корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл қарастырылмаған.
10. Көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажет құжаттарды ұсына отырып, порталға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) жұмыс күні.
Жүгіну тәртібін және Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және паролін енгізу процесі (авторландыру процесі);
1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызмет алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, қызмет алушымен нысанды толтыру (деректерді енгізу) және экранға шығару;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс – көрсетілетін қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжатын (қызметті алушының сұрауын) жергілікті атқарушы органның ақпараттық жүйесіне ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің маманымен мемлекеттік қызметті өңдеу;
7-процесс – көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып, қалыптастырады және көрсетілетін қызмет алушының порталдағы "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қатыстырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.

3) ответственный специалист услугодателя проверяет представленные документы, подготавливает направление лицам на участие в активных мерах содействия занятости либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – 10 (десять) минут;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги – 5 (пять) минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги – 5 (пять) минут.
6. Результатом процедуры (действия) является выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный специалист услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Взаимодействие с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
10. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются на портал с предоставлением необходимых документов согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи услугополучателем пакета документов на портал –1 (один) рабочий день.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН в регистрационном свидетельстве ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портале;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка государственной услуги специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалиста и передается в "личный кабинет" услугополучателя на портал.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.

1 Май көшесі, 18
телефон: 8 (71836)21721
sherb_cz@mail.ru
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдау
Жауапты маманды анықтау
Ұсынылған құжаттарды қарау
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын тексеру
Шығыс құжаттар журналында тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру
Бұрыштама
Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдаманы немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Жолдаманы немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
Орындау мерзімдері
5 (бес) минут
5 (бес) минут
10 (он) минут
5 (бес) минут
5 (бес) минут
Барлығы
30 (отыз) минут
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті
көрсету кезіндегі функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға
жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің
аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

улица 1 Мая, 18
телефон: 8 (71836)21721
sherb_cz@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие
в активных мерах
содействия занятости"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости"
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурного подразделения (работников)
Специалист канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист канцелярии услугодателя
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием представленных документов
Определение ответственного специалиста
Рассмотрение представленных документов
Проверка проекта результата государственной услуги
Регистрация в журнале исходящей документации
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Передача руководителю услугодателя
Резолюция
Подготовка направления лицу на участие в активных мерах содействия занятости либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта
Подписание направления либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта
Выдача результата государственной услуги услугополучателю
Сроки исполнения
5 (пять) минут
5 (пять) минут
10 (десять) минут
5 (пять) минут
5 (пять) минут
Всего
30 (тридцать) минут
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие
активных мерах
содействия занятости"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие
в активных мерах
содействия занятости"
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги ""Выдача направлений лицам на участие
в активных мерах содействия занятости"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы
работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории
соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках
внутрикорпоративного перевода"

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.04.2017 N 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан (жұмыс берушіден) өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.e.gov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға берілген қайта ресімделген рұқсат және ұзартылған рұқсат (бұдан әрі – шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат) не Стандарттың 10-1-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар қосымшасымен Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (не нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілінің) өтініші мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
көрсетілетін қызметті алушыға – тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні (бар болған жағдайда) көрсетілген өтініштің үзбелі талоны (бұдан әрі – өтініштің үзбелі талоны) және Стандарттың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тиісті қолхат (бұдан әрі – қолхат ) беріледі;

Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 25.04.2017 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода" (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ Павлодарской области" (далее - услугодатель).
Прием заявления от услугополучателя (работодателя) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является разрешение, переоформленное и продленное разрешение работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы (далее - разрешение на привлечение иностранной рабочей силы) по форме согласно приложению 1 стандарта государственной услуги "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10-1 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности) по форме согласно приложению 2 Стандарта с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
при подаче услугополучателем всех необходимых документов:
к услугополучателю - выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, принявшего документы (далее - отрывной талон заявления) и соответствующая расписка по форме согласно приложению 7 Стандарта (далее - расписка);

1) рұқсатты беру:
1-кезең: рұқсатты беру не беруден бас тарту туралы хабарлама – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, "Электрондық құжат айналым" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ЭҚА" АЖ) тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің үзбелі талонын және қолхат береді, Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, өтінішті қабылдаудан бас тартады – 20 (жиырма) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштамамен мемлекеттік қызметті көрсету бойынша маманды анықтайды – 7 (жеті) сағат 40 (қырық) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің маманы ұсынған құжаттарды тексереді, "Шетелдік жұмыс күші" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ШЖК" АЖ) өтінішті тіркейді, Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты беру жөніндегі комиссияның қарауына құжаттарды ұсынады не Стандарттың 10-1-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 5 (бес) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Комиссияның ұсынымы бойынша рұқсатты беру немесе беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды,
"ШЖК" АЖ-де рұқсатты беруге сома жиынын көрсетумен қабылданған шешім туралы рұқсатқа және хабарламаға қол қояды немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы қабылданған шешім туралы "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - МДҚ АЖ) арқылы немесе жұмыс берушіні жазбаша хабарлайды – 1 (бір) жұмыс күні;
2-кезең: рұқсатты беру – 11 (он бір) жұмыс күні ішінде, оның 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге рұқсатты бергені үшін алымды енгізгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін береді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштамамен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің маманына орындау үшін жібереді – 2 (екі) сағат;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы құжаттарды тексереді, "ЖШК" АЖ-да рұқсатты бергені үшін алымды енгізу бойынша мәліметтер енгізеді, көрсетілетін қызметті алушы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы өтінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы немесе көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне қағаз түрінде рұқсатты жібереді – 4 (төрт) сағат;
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері рұқсатты беру журналында рұқсатты тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді – 20 (жиырма) минут;

1) выдача разрешения:
1 этап: уведомление о выдаче либо об отказе в выдаче разрешения - в течение 8 (восемь) рабочих дней:
сотрудник канцелярии услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в информационной системе "Электронный документооборот" (далее - ИС "ЭДО"), выдает услугополучателю отрывной талон заявления и расписку, в случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, отказывает в приеме заявления - 20 (двадцать) минут;
руководитель услугодателя определяет резолюцией специалиста по оказанию государственной услуги - 7 (семь) часов 40 (сорок) минут;
главный специалист услугодателя проверяет представленные документы, регистрирует заявление в информационной системе "Иностранная рабочая сила" (далее - ИС "ИРС"), представляет документы на рассмотрение Комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы либо готовит мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10-1 Стандарта – 5 (пять) рабочих дней;
руководитель услугодателя по рекомендации Комиссии принимает решение о выдаче либо об отказе в выдаче разрешения, подписывает в ИС "ИРС" разрешение и уведомление о принятом решении с указанием суммы сбора за выдачу разрешения либо дает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
главный специалист услугодателя через информационную систему "Государственная база данных Е-лицензирование" (далее – ИС "ГБД Е-лицензирование") либо письменно уведомляет работодателя о принятом решении – 1 (один) рабочий день;
2 этап: выдача разрешения – в течение 11 (одиннадцать) рабочих дней, из которых услугополучатель в течение 10 (десять) рабочих дней представляет сотруднику канцелярии услугодателя копии документов, подтверждающие внесение сбора за выдачу разрешения;
руководитель услугодателя с резолюцией направляет документы на исполнение главному специалисту услугодателя – 2 (два) часа;
главный специалист услугодателя проверяет документы, вносит сведения по внесению сбора за выдачу разрешения в ИС "ИРС", в случае обрашения услугополучателя через ИС "ГБД-Е лицензирование", направляет разрешение услугополучателю через ИС "ГБД-Е лицензирование" либо в бумажном виде в канцелярию услугодателя для выдачи услугополучателю - 4 (четыре) часа;
сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует разрешение в журнале выдачи разрешения и выдает услугополучателю – 20 (двадцать) минут;

2) рұқсатты қайта ресімдеу – 6 (алты) жұмыс күні:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, "ЭҚА" АЖ-да тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің үзбелі талонын және қолхат береді, Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, өтінішті қабылдаудан бас тартады – 20 (жиырма) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштамамен мемлекеттік қызметті көрсету бойынша маманды анықтайды – 7 (жеті) сағат 40 (қырық) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы ұсынылған құжаттарды тексереді, "ШЖҚ" АЖ-да өтінішті тіркейді немесе Стандарттың 10-1-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды – 3 (үш) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы рұқсатты қайта ресімдеу туралы шешімді қабылдайды, "ШЖҚ" АЖ-да рұқсатқа қол қояды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы немесе кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз түрінде береді – 20 (жиырма) минут;
3) рұқсатты ұзарту:
1-кезең: рұқсатты беру не беруден бас тарту туралы хабарлама – 4 (төрт) жұмыс күні:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, "ЭҚА" АЖ-да тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің үзбелі талонын және қолхат береді, Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда өтінішті қабылдаудан бас тартады – 20 (жиырма) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бұрыштамамен мемлекеттік қызметті көрсету бойынша маманды анықтайды – 7 (жеті) сағат 40 (қырық) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, өтінішті "ШЖК" АЖ-да тіркейді немесе Стандарттың 10-1-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы "ШЖҚ" АЖ-да рұқсатқа және рұқсатты бергені үшін алым сомасын көрсетумен қабылданған шешім туралы хабарламаға қол қояды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы немесе қабылданған шешім туралы жұмыс берушіні жазбаша хабарлайды – 1 (бір) жұмыс күні;

2) переоформление разрешения – 6 (шесть) рабочих дней:
сотрудник канцелярии услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в ИС "ЭДО", выдает услугополучателю отрывной талон заявления и расписку, в случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, отказывает в приеме заявления – 20 (двадцать) минут;
руководитель услугодателя определяет резолюцией специалиста по оказанию государственной услуги – 7 (семь) часов 40 (сорок) минут;
главный специалист услугодателя проверяет представленные документы, регистрирует заявление в ИС "ИРС" либо готовит мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10-1 Стандарта – 3 (три) рабочих дня;
руководитель услугодателя принимает решение о переоформлении разрешения, подписывает разрешение в ИС "ИРС" либо дает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
главный специалист услугодателя через ИС "ГБД-Е лицензирование" либо сотрудник канцелярии в бумажном виде выдает результат государственной услуги услугополучателю – 20 (двадцать) минут;
3) продление разрешения:
1 этап: уведомление о выдаче либо об отказе в выдаче разрешения – в течение 4 (четырех) рабочих дней:
сотрудник канцелярии услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в ИС "ЭДО", выдает услугополучателю отрывной талон заявления и расписку, в случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, отказывает в приеме заявления – 20 (двадцать) минут;
руководитель услугодателя определяет резолюцией специалиста по оказанию государственной услуги – 7 (семь) часов 40 (сорок) минут;
главный специалист услугодателя проверяет представленные документы, регистрирует заявление в ИС "ИРС" либо готовит мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10-1 Стандарта – 1 (один) рабочий день;
руководитель услугодателя подписывает в ИС "ИРС" разрешение и уведомление о принятом решении с указанием суммы сбора за выдачу разрешения либо дает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги - 1 (один) рабочий день;
главный специалист услугодателя через ИС "ГБД Е-лицензирование" либо письменно уведомляет работодателя о принятом решении – 1 (один) рабочий день;

12. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылын толық сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерде пайдалану тәртібін сипаттау осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жұмыс берушілерге тиісті
әкімшілік-аумақтық бірліктің
аумағында еңбек қызметін
жүзеге асыру үшін не
корпоративішілік ауыстыру
шеңберінде шетелдік жұмыс
күшін тартуға рұқсат беру
және ұзарту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешения работодателям
на привлечение иностранной
рабочей силы для
осуществления трудовой
деятельности на территории
соответствующей
административно-территориальной единицы,
либо в рамках
внутрикорпоративного
перевода"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги

1) рұқсатты беру мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде:
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3.
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау, "ЭҚА" АЖ-да тіркеу
Бұрыштамамен мемлекеттік қызметті көрсету бойынша маманды анықтайды
"ШЖК" АЖ-да өтінішті тіркейді не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
Комиссияның ұсынымы бойынша рұқсатты беру (не беруден бас тарту) туралы шешім қабылдайды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Жұмыс берушіні "Е-лицензиялау МДҚ" АЖ арқылы немесе жазбаша түрде қабылданған шешім туралы хабарлайды
Көрсетілетін қызметті алушы рұқсатты бергені үшін алымды енгізгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін қабылдайды
Осы мемлекеттік қызметтерді орындайтын жауапты тұлғаға құжаттарды жібереді
Құжаттарды тексереді, "ШЖК" АЖ-да алымды енгізгені бойынша мәліметтерді енгізеді
"Көрсетілетін қызметті алушыларға рұқсатты беру" журналында рұқсатты тіркеу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Өтініштің үзбелі талонын және қолхатты береді
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманына құжаттарды орындауға жолдайды
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру жөніндегі комиссияның қарауына құжаттарды ұсынады
"ШЖК" АЖ-да рұқсатқа және рұқсатты бергені үшін алым сомасын көрсетумен хабарламаға қол қояды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
Көрсетілетін қызметті алушыны қабылданған шешім туралы хабарлайды
"ЭҚА" АЖ-да тіркейді
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманына құжаттарды орындауға жолдайды
Көрсетілетін қызметті алушыға рұқсатты беру үшін кеңсеге жолдайды немесе "Е-лицензиялау МДҚ" АЖ арқылы береді
Көрсетілетін қызметті алушыға рұқсатты қағаз түрінде береді
5.
Орындау мерзімдері:
20 минут
7 сағат 40 минут
5 (бес) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
10 (он) жұмыс күні
2 сағат
4 сағат
20 минут
6.
8 (сегіз) жұмыс күні
11 (он бір) жұмыс күні
2) рұқсаттың мерзімін ұзарту мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушіге өтініш берген кезде:
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимыл-дың (жұмыс барысы-ның, ағыны-ның) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2.
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3.
Іс-қимыл-дың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдау және "ЭҚА" АЖ-да тіркеу
Бұрыштама-мен мемлекеттік қызметті көрсету бойынша маманды анықтайды
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, "ШЖК" АЖ-ға өтінішті тіркейді немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
Ұсынылған құжаттардың негізінде бұрында берілген рұқсаттың аяқталу күнінен бастап рұқсаттың мерзімін 12 айға ұзарту туралы немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды
Жұмыс берушіні "Е-лицензиялау МДҚ" АЖ арқылы немесе жазбаша түрде қабылданған шешім туралы хабарлайды
Көрсетілетін қызметті алушы рұқсатты бергені үшін алымды енгізгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін қабылдайды
Көрсетілетін қызметті беруші бас маманына құжаттарды жолдайды
Құжаттарды тексереді, "ШЖК" АЖ-да алымды енгізгені бойынша мәліметтерді енгізеді
"Көрсетілетін қызметті алушыларға рұқсатты беру" журналында рұқсаттарды тіркеу
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Өтініштің үзбелі талонын және қолхатты береді
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманына құжаттарды орындауға жолдайды
Көрсетілетін қызметті берушінің жоба шешімін дайындайды
"ШЖК" АЖ-да рұқсатқа және рұқсатты бергені үшін алым сомасын көрсетумен хабарламаға қол қояды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаны жолдайды
"ЭҚА" АЖ-да тіркейді
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманына құжаттарды орындауға жолдайды
Көрсетілетін қызметті алушыға рұқсатты беру үшін кеңсеге жолдайды немесе "Е-лицензиялау МДҚ" АЖ арқылы береді
Көрсетілетін қызметті алушыға қағаз түрінде рұқсатты береді
5.
Орындау мерзімдері:
20 минут

1) при обращении к услугодателю по вопросу выдачи разрешения:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация пакета документов услугополучателя в ИС "ЭДО"
Определяет резолюцией специалиста по оказанию государственной услуги
Регистрирует заявление в ИС "ИРС" либо готовит мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
По рекомендации Комиссии принимает решение о выдаче разрешения (либо отказе) либо подписывает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Уведомляет работодателя через ИС "ГБД Е-лицензирование" либо письменно уведомляет о принятом решении
Принимает от услугополучателя копии документов, подтверждающих внесение сбора за выдачу разрешения
Направляет документы ответственному лицу исполняющего данные государственные услуги
Проверяет документы, вносит сведения по внесению сбора в ИС "ИРС"
Регистрация разрешения в журнале "Выдачи разрешения услугополучателям"
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает отрывной талон заявления и расписку
Направляет документы на исполнение главному специалисту услугодателя
Представляет документы на рассмотрение Комиссии по выдаче разрешений на привлечение иностранной рабочей силы
Подписывает разрешение в ИС "ИРС" и уведомление с указанием суммы сбора за выдачу разрешения либо дает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Уведомляетуслугополучателя о принятом решении
Регистрирует в ИС "ЭДО"
Направляет документы на исполнение главному специалисту услугодателя
Направляет разрешение в канцелярию для выдачи услугополучателю либо выдает через "ГБД Е-лицензирование"
Выдача разрешения услугополучателю на бумажном носителе
5
Сроки исполнения:
20 минут
7 часов 40 минут
5 (пять) рабочих дней
1 (один) рабочий день
1 (один) рабочий день
10 (десять) рабочих дней
2 часа
4 часа
20 минут
6
8 (восемь) рабочих дней
11 (одиннадцать) рабочих дней
2) при обращении к услугодателю по вопросу продления разрешения:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация пакета документов услугополучателя в ИС "ЭДО"
Определяет резолюцией специалиста по оказанию государственной услуги
Проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует заявление в ИС "ИРС" либо готовит мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
На основании представленных документов со дня окончания ранее выданного разрешения принимает решение о продлении срока разрешения на 12 месяцев либо об отказе в оказании государственной услуги
Уведомляет работодателя через ИС "ГБД Е-лицензирование" либо письменно уведомляет о принятом решении
Принимает от услугополучателя копии документов, подтверждающие внесение сбора за выдачу разрешения
Направляет документы главному специалисту услугодателя
Проверяет документы, вносит сведения по внесению сбора в ИС "ИРС"
Регистрация разрешения в журнале "Выдачи разрешения услугополучателям"
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Выдает отрывной талон заявления и расписку
Направляет документы на исполнение главному специалисту услугодателя
Готовит проект решения услугодателя
Подписывает в ИС "ИРС" разрешение и уведомление с указанием суммы сбора за выдачу разрешения либо подписывает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Направляет уведомление услугополучателю
Регистрирует в ИС "ЭДО"
Направляет документы на исполнение главному специалисту услугодателя
Направляет разрешение в канцелярию для выдачи услугополучателю либо выдает через "ГБД Е-лицензирование"
Выдача разрешения услугополучателю на бумажном носителе
5
Сроки исполнения:
20 минут

7 сағат 40 минут
1 (бір) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
10 (он) жұмыс күні
2 сағат
4 сағат
20 минут
6.
4 (төрт) жұмыс күні
11 (он бір) жұмыс күні
3) рұқсатты қайта ресімдеу (не корпоративішілік ауыстыру шеңберінде) мәселесі бойынша қызмет берушіге өтініш берген кезде:
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1.
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2.
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3.
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қабылдайды және "ЭҚА" АЖ-да тіркейді
Бұрыштамамен мемлекеттік қызметті көрсету бойынша маманды анықтайды
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, "ШЖК" АЖ-ға өтінішті тіркейді
Ұсынылған құжаттар негізінде рұқсатты қайта ресімдеу немесе ресімдеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін кеңсе немесе "Е-лицензиялау МДҚ" АЖ арқылы жібереді
"Көрсетілетін қызметті алушыларға рұқсатты беру" журналында рұқсаттарды тіркеу
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Өтініштің және қолхаттың үзбелі талонын береді
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманына құжаттарды орындауға жолдайды
Көрсетілетін қызметті берушінің жоба шешімін дайындайды
Рұқсатты "ШЖК" АЖ-да немесес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді
5.
Орындау мерзімдері:
20 минут

7 часов 40 минут
1 (один) рабочий день
1 (один) рабочий день
1 (один) рабочий день
10 (десять) рабочих дней
2 часа
4 часа
20 минут
6
4 (четыре) рабочих дня
11 (одиннадцать) рабочих дней
3) при обращении к услугодателю по вопросу переоформления разрешения (либо в рамках внутрикорпоративного перевода):
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация пакета документов услугополучателя в ИС "ЭДО"
Определяет резолюцией специалиста по оказанию государственной услуги
Проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует заявление в ИС "ИРС"
На основании представленных документов принимает решение о переоформлении разрешения или об отказе.
Направляет результат государственной услуги в канцелярию или через ИС "ГБД Е-лицензирование" выдает услугополучателю
Регистрация разрешения в журнале "Выдачи разрешения услугополучателям"
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает отрывной талон заявления и расписку
Направляет документы на исполнение главному специалисту услугодателя
Готовит проект решения услугодателя
Подписывает в ИС "ИРС" разрешение либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Выдача результата государственной услуги услугополучателю
Выдача результата государственной услуги услугополучателю
5
Сроки исполнения:
20 минут

3) рұқсатты қайта ресімдеу мәселесі бойын
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.04.2017 N 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда – кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының (немесе нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілінің) нысан бойынша толтырылған өтініштің және Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттардың болуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған қажетті құжаттарды қабылдайды, мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күнін көрсетумен өтініштің үзбелі талоны беріледі – 30 (отыз) минут, кіріс құжаттар журналында тіркейді, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама немесе Стандарттың 10-1-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды – 4 (төрт) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді жүзеге асырады – 30 (отыз) минут.

3) по вопросу переоформления разрешения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 25.04.2017 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа) – в случае отсутствия услугодателя по месту жительства.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (или его представителя по нотариально заверенной доверенности) по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Назначение
государственной адресной социальной помощи", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт) и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
специалист услугодателя принимает необходимые документы у услугополучателя, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – 30 (тридцать) минут, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10-1 Стандарта – 4 (четыре) рабочих дня;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя осуществляет выдачу результата государственной услуги услугополучателю – 30 (тридцать) минут.

6. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) өту рәсімінің (іс-қимылының) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік
корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап - 7 (жетi) жұмыс күнi;
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өнделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – мемлекеттік корпорацияның АЖ) авторландыру процесі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да тексеру;
2-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы қызметкердің бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс – қызметкердің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және көрсетілетін қызметті беруші маманының электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-процесс – көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама болып табылады.

6. Результатом процедуры (действия) является выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
1) специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорации и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в Государственную корпорацию с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента регистрации пакета документов услугодателем – 7 (семь) рабочих дней;
при обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпораций выдает расписку об отказе в приеме заявления на назначение по форме согласно приложению 6 Стандарта.
Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации работником Государственной корпорации в информационную среду Государственной корпорации (далее – ИС Государственной корпорации) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС Государственной корпорации подлинности данных о зарегистрированном работнике через логин и пароль либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС Государственной корпорации в связи с имеющимися нарушениями в данных работника Государственной корпорации;
процесс 3 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикреплением сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП работником Государственной корпорации заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях работника;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанным в запросе, и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС Государственной корпорации;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП работника;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалистом услугодателя и передается в информационную систему Государственной корпорации;
процесс 8 – выдача работником Государственной корпорации нарочно услугополучателю результата государственной услуги.
Результатом оказания государственной услуги является выдача уведомления о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи.

10. Ауылдық округ әкіміне өтініш білдірген кезде:
Ауылдық округ әкімдігінің маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды қабылдайды және мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күнін көрсетумен өтініштің үзбелі талоны беріледі – 30 (отыз) минут, кіріс құжаттар журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге береді – 7 (жеті) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы ауылдық округінің әкімдігі ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама немесе Стандарттың 10-1-тармағымен көзделген негіздер бойынша дәлелді жауап дайындайды - 5 (бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы ауылдық округінің әкімдігіне мемлекеттік қызмет нәтижесін береді - 7 (жеті) жұмыс күні.
Ауылдық округ әкімдігінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді - 30 (отыз) минут.
Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары, сондай-ақ басқа көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін толық сипаттауы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің
атауы және байланыс деректері
Р/с №
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Байланыс деректері
1.
"Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,
Кривенко көшесі, 25-үй
телефон: 8(7182) 323332
opr.osz.ap@pavlodar.gov.kz
2.
"Екібастұз қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы,
Мәшһүр Жүсіп көшесі, 87 А-үй,
телефон: 8(71877)70455
zan_ekibastuz@mail.ru
3.
"Ақсу қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы,
Советов көшесі, 10-үй
телефон: 8(71837)50105
zanak@yandex.ru
4.
"Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауылы,
Абай көшесі, 118-үй

10. При обращении к акиму сельского округа:
специалист акимата сельского округа принимает необходимые документы у услуполучателя и выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – 30 (тридцать) минут, регистрирует заявление в журнале входящей документации и передает полученные от услугополучателя документы услугодателю –7 (семь) рабочих дней;
специалист услугодателя проверяет представленные акиматом сельского округа документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10-1 Стандарта – 5 (пять) рабочих дней;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя направляет в акимат сельского округа результат государственной услуги – 7 (семь) рабочих дней;
специалист акимата сельского округа выдает услугополучателю результат государственной услуги – 30 (тридцать) минут.
Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
11. Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорации в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Назначение
государственной адресной
социальной помощи"
Наименование услугодателя и их контактные данные
П/н
Наименование услугодателя
Контактные данные
1.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"
Город Павлодар,
улица Кривенко, 25,
телефон: 8(7182) 323332
opr.osz.ap@pavlodar.gov.kz
2.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Экибастуза"
Город Экибастуз,
улица Мәшһүр Жүсіпа, 87 А,
телефон: 8(71877)70756
zan_ekibastuz@mail.ru
3.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Аксу"
Город Аксу,
улица Советов, 10
телефон: 8(71837)50105
zanak@yandex.ru
4.
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района"
Село Актогай,
улица Абая, 118

2) Ауылдық округ әкіміне өтініш білдірген кезде:
Процестердің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
Атауы
Ауылдық округ әкімдігінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Ауылдық округ әкімдігінің маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттарды қабылдау
Кіріс құжаттар журналында тіркеу
Ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру. Кіріс құжаттар журналында тіркеу
Құжаттарды қарау
Әкімдікке мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді жүзеге асыру
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Мемлекеттік қызметтің тіркеу және алу күнін көрсетумен өтініштің үзбелі талонын беру
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жіберу
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою
Әкімдікке мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзімдері
30 минут
7 (жеті) жұмыс күні
5 (бес) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
7 (жеті) жұмыс күні
30 минут
6
22 (жиырма екі) жұмыс күні
"Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің барлық мәтіні бойынша:
"Халыққа қызмет көрсету орталығымен" деген сөздер "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен" деген сөздермен ауыстырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.02.2016 N 82/3 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

2) при обращении акиму сельского округа:
Действия процессов (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
Специалист акимата сельского округа
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
Специалист акимата сельского округа
3
Наименование действия (процесса процедуры, операции) и их описание
Принятие всех необходимых документов
Регистрация в журнале
Прием и проверка представленных документов. Регистрация в журнале входящей документации
Рассмотрение документов
Осуществляет передачу результата государственной услуги в акимат
Прием результата государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Выдача отрывного талона заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги
Направления документов услугодателю
Подготовка уведомления о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Подписание результата государственной услуги
Передача результата государственной услуги в акимат
Выдача результата государственной услуги услугополучателю
5
Сроки исполнения
30 минут
7 (семь) рабочих дней
5 (пять) рабочих дней
1 (один) рабочий день
7 (семь) рабочих дней
30 минут
6
22 (двадцать два) рабочих дня
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Назначение
государственной адресной
социальной помощи"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи"
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям местных
представительных органов"
Сноска. По всему тексту регламента:
слова "с центром обслуживания населения" заменены соответственно словами "с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" - постановлением акимата Павлодарской области от 26.02.2016 № 82/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі);
3) мүгедектер мен әлеуметтік маңызды аурулары бар адамдар – www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама, сондай-ақ әлеуметтік көмек тағайындау туралы ақпарат көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпаратты ұсынумен ерікті түрде жазылған өтініш мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызмет алушыға оның тіркелу күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі - 1 (бір) жұмыс күні, бұл ретте бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 30 (отыз) минут;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындайды – 5 (бес) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны өзі келгенде береді немесе көрсетілетін қызмет алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді – 1 (бір) жұмыс күні;
әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген не олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты өтініш берушінің қажетті құжаттарды ұсыну мүмкіндігі болмаған жағдайларда – 20 (жиырма) жұмыс күні.

1) услугодателя;
2) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа);
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) инвалиды и лица, имеющие социально значимые заболевания.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
На портале уведомление о назначении социальной помощи, а также информация о назначении социальной помощи направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления в произвольной форме с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю - услугополучателю выдается талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – 1 (один) рабочий день, при этом максимально допустимое время обслуживания на одного услугополучателя – 30 (тридцать) минут.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление о назначении социальной помощи – 5 (пять) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю уведомление о назначении социальной помощи –1 (один) рабочий день.
Главный специалист услугодателя осуществляет выдачу уведомления о назначении социальной помощи услугополучателю при личном посещении или направляет почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – 1 (один) рабочий день.
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей срок оказания государственной услуги – 20 (двадцать) рабочих дней.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл жасау қарастырылмаған.
10. Ауылдық округ әкіміне өтініш білдірген кезде:
көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін береді.
Көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі - 1 (бір) жұмыс күні, бұл ретте бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 30 (отыз) минут.
Әкімдіктің бас маманы өтінішті кіріс құжаттар журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге береді – 1 (бір) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы әкімдіктің бас маманы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындайды – 3 (үш) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы әкімге әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны береді – 1 (бір) жұмыс күні.
Әкімдіктің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны береді – 1 (бір) жұмыс күні.
Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) көрсетілген.
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген не олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты өтініш берушінің қажетті құжаттарды ұсыну мүмкіндігі болмаған жағдайларда – 20 (жиырма) жұмыс күні.
11. Көрсетілетін қызметті алушылар Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпаратты ұсына отырып, көрсетілетін қызметті алу үшін порталға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын порталға тапсырған сәттен бастап – 8 (сегiз) жұмыс күнi.
Әлеуметтiк көмек көрсету үшiн құжаттар жетiспеген не олардың бүлiнуiне, жоғалуына байланысты өтiнiш берушiнiң қажеттi құжаттарды беру мүмкiндiгi болмаған жағдайда – 20 (жиырма) жұмыс күнi.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну тәртібінің және рәсімнің реттілігі:
1-процесс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті алу үшін жеке сәйкестендіру номірін (бұдан әрі ЖСН) және парольді (авторландыру процесі) порталға енгізу процесі;
1-шарт – порталда тіркелген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЖСН және пароль арқылы тексеру;
2-процесс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының деректеріне бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
4-процесс - толтырылған нысанға (енгізілген деректерге, қоса берілген сканерленген құжатқа), мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салуға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
2-шарт - сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) және порталда алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс - мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) ЭҰШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ-ға жіберу және жауапты маманның электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-процесс көрсетілетін қызметті берушінің бас маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны) қалыптастыруы. Электрондық құжатты бөлімнің жауапты маманы ЭЦҚ-ны пайдалана отыра қалыптастырады және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" порталға жібереді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге қатыстырылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында (диаграмма) берілген.

6. Результатом процедуры является уведомление о назначении социальной помощи.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
главный специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем
в процессе оказания государственной услуги.
9. Взаимодействие с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в процессе оказания государственной услуги не предусмотрено.
10. При обращении акиму сельского округа:
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет заявление в произвольной форме с перечнем документов, перечисленных в пункте 9 Стандарта.
Услугополучателю выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы – 1 (один) рабочий день, при этом максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 (тридцать) минут.
Главный специалист акимата регистрирует заявление в журнале входящей документации и передает полученные от услугополучателя документы услугодателю – 1 (один) рабочий день.
Главный специалист услугодателя проверяет представленные главным специалистом акимата документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление о назначении социальной помощи – 3 (три) рабочих дня.
Руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении социальной помощи – 1 (один) рабочий день.
Главный специалист услугодателя передает акиму уведомление о назначении социальной помощи – 1 (один) рабочий день.
Главный специалист акимата выдает услугополучателю уведомление о назначении социальной помощи – 1 (один) рабочий день.
Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей срок оказания государственной услуги – 20 (двадцать) рабочих дней.
11. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются на портал с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем на портал – 8 (восемь) рабочих дней.
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей срок оказания государственной услуги – 20 (двадцать) рабочих дней.
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя для получения государственной услуги через портал:
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и пароля (процесс авторизации) на портал для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателем через ИИН и пароль;
процесс 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств на портале;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в оказании запрашиваемой государственной услуги в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя электронного документа (запроса услугополучателя) через ШЭП/РШЭП в информационную систему местного исполнительного органа (далее - ИС МИО) и обработка государственной услуги главным специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование главным специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении социальной помощи). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП главного специалиста и передается в "личный кабинет" услугополучателя на портал.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги приведена в приложении 3 (диаграмма) к настоящему регламенту.

телефон: 8(7182)533133
defence6@mail.ru
defence6@rambler.ru
12
"Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Успен ауданы,
10 лет Независимости көшесі, 27-үй
телефон: 8(71834)91400
zanusp@mail.ru
13
"Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауданы,
1 Май көшесі, 18-үй
телефон: 8 (71836)21354
sherb_zanet@mail.ru
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау 1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттарды қабылдайды
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді
Құжаттарды қарайды
Хабарлама беруді жүзеге асырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Өтініштің үзбелі талонын береді
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама жобасын дайындау
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қояды
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама береді
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
5 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні

телефон: 8(7182)533133
defence6@mail.ru
defence6@rambler.ru
12
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Успенского района"
Успенский район,
улица 10 лет Независимости, 27
телефон: 8(71834)91400
zanusp@mail.ru
13
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района"
Щербактинский район,
улица 1 Мая, 18
телефон: 8 (71836)21354
sherb_zanet@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1) при обращении услугодателю:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает все необходимые документы
Проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации
Рассматривает документы
Осуществляет выдачу уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает отрывной талон заявления
Подготавливает проект уведомления о назначении социальной помощи
Подписывает уведомление о назначении социальной помощи
Выдача уведомления о назначении социальной помощи
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
5 рабочих дней
1 рабочий день
1 рабочий день

2) әкімге өтініш білдірген кезде:
Процестердің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
Атауы
Әкімдіктің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Әкімдіктің бас маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Барлық қажетті құжаттарды қабылдайды
Көрсетілген қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тексеру, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру
Әкімдік ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді
Құжаттарды қарайды
Хабарламаны беруді жүзеге асырады
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны қабылдайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Өтініштің үзбелі талонын береді
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын жіберу
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындайды
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қояды
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны береді
Көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны береді
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
3 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
жұмыс күні
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалдық іс-қимылдың диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және
жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын
сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.02.2016 N 82/3 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);

2) при обращении акиму:Действия процессов (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование
Главный специалист акимата
Главный специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Главный специалист услугодателя
Главный специалист акимата
3
Наименование действия (процесса процедуры, операции) и их описание
Принимает все необходимые документы
Проверка представленных услугополучателем документов, выдача расписки о приеме соответствующих документов
Проверяет представленные акиматом документы, регистрирует в журнале входящей документации
Рассматривает документы
Осуществляет передачу уведомления
Прием уведомления о назначении социальной помощи
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает отрывной талон заявления
Направление пакета документа услугодателю
Подготавливает уведомление о назначении социальной помощи
Подписывает уведомление о назначении социальной помощи
Передает уведомление о назначении социальной помощи
Выдача услугополучателю уведомления о назначении социальной помощи
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
3 рабочих дня
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 26.02.2016 № 82/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);

2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпаратты ұсына отырып, ерікті түрде жазылған өтініштің болуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.04.2017 N 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы.
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы ұсынылған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, хабарлама дайындайды – 7 (жеті) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды – 2 (екі) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаны (немесе оның өкіліне нотариалды түрде расталған сенімхат бойынша) өзі барғанда береді немесе көрсетілетін қызметті алушының өтінішінде көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жібереді – 1 (бір) жұмыс күні.
6. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі: ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.

2) услугодателя;
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа), в случае отсутствия услугодателя по месту жительства.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива (далее - уведомление).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления в произвольной форме с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт).
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 25.04.2017 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения.
Специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление – 7 (семь) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает уведомление – 2 (два) рабочих дня.
Специалист услугодателя осуществляет выдачу уведомления услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) при личном посещении или направлении почтой по адресу, указанному в заявлении услугополучателя – 1 (один) рабочий день.
6. Результатом процедуры (действия) является выдача уведомления о назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.

8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту рәсімінің (іс-қимылының) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті алушылар Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпаратты ұсына отырып, көрсетілетін қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы Мемлекеттік корпорацияға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күнi.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өнделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорацияның АЖ) авторландыру процесі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да тексеру;
2-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы қызметкердің бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс – қызметкердің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс– мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі–ЭҮӨШ)/"электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және көрсетілетін қызметті беруші маманының электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-процесс – көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама болып табылады.

8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги.
9. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в Государственную корпорацию с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента регистрации пакета документов в Государственной корпорации – 10 (десять) рабочих дней;
при обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению Стандарта.
Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации работником Государственной корпорации в информационную среду Государственной корпорации (далее – ИС Государственной корпорации) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС Государственной корпорации подлинности данных о зарегистрированном работнике через логин и пароль либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС Государственной корпорации в связи с имеющимися нарушениями в данных работником Государственной корпорации;
процесс 3 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикреплением сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП работником Государственной корпорации заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях работника;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанным в запросе, и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС Государственной корпорации;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП работника;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалистом услугодателя и передается в информационную систему Государственной корпорации;
процесс 8 – выдача работником Государственной корпорации нарочно услугополучателю результата государственной услуги.
Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива.

Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.04.2017 N 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Әкімге өтініш білдірген кезде:
Мемлекеттік қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Әкімдіктің маманы көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды кіріс құжаттар журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті берушіге береді – 4 (төрт) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы ауылдық округ әкімі ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, хабарламаны дайындайды – 5 (бес) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы ауылдық округ әкімдігіне хабарламаны береді – 1 (бір) жұмыс күні.
Ауылдық округ әкімдігінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға хабарламаны береді – 4 (төрт) жұмыс күні.
Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылын толық сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін және ақпараттық жүйелерде пайдалану тәртібін сипаттау осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Ауылдық елді мекендерде
тұратын және жұмыс істейтін
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы және байланыс деректері
Р/с №
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Байланыс деректері
1
"Павлодар қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25-үй
телефон: 8 (7182) 323332
opr.osz.ap@pavlodar.gov.kz
2
"Екібастұз қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Екібастұз қаласы,Мәшһүр Жүсіп, 87 А-үйі,
телефон: 8 (71877) 70756
zan_ekibastuz@mail.ru
3
"Ақсу қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу қаласы,Советов көшесі, 10-үй
телефон: 8 (71837) 50105
zanak@yandex.ru
4
"Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауданы, Абай көшесі, 118-үй
телефон: 8 (71841) 21173
aktogai_sozprog@mail.ru
5
"Баянауыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Баянауыл ауданы, Сәтбаев көшесі, 56-үй
телефон: 8 (71840) 91481
pavlzan@yandex.ru
6
"Железин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Железин ауданы,Квитков көшесі, 7-үй
телефон: 8 (71831) 22146
gelez_oszn@mail.ru
7
"Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ертіс ауданы,Бөгембай көшесі, 97-үй
телефон: 8 (71832) 21474
irtyshk@yandex.ru
8
"Качир ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Качир ауданы, Кравченко көшесі, 85 А-үйі
телефон: 8 (71833) 21371
kachirrouz@mail.ru
9
"Лебяжі ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Лебяжі ауданы, Мир көшесі, 7-үй
телефон: 8 (71839) 21399
AKKU@yandex.ru
10
"Май ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Май ауданы,
Уәлиханов көшесі, 34-үй
телефон: 8 (71838) 91434
center5556@rambler.ru
11
"Павлодар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы,Генерал Дүйсенов көшесі, 1-үй
телефон: 8 (7182) 533133
defence6@mail.ru
defence6@rambler.ru
12
"Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Успен ауданы,10 лет Независимости көшесі, 27-үй
телефон: 8 (71834) 91400
zanusp@mail.ru
13
"Шарбақты ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шарбақты ауданы,
1 Май көшесі, 18-үй
телефон: 8 (71836) 21354
sherb_zanet@mail.ru
"Ауылдық елді мекендерде
тұратын және жұмыс істейтін
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

Сноска. Пункт 9 с изменениями внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 25.04.2017 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. При обращении акиму:
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет документы, перечисленные в пункте 9 Стандарта.
Специалист акимата регистрирует в журнале входящей документации и передает полученные от услугополучателя документы услугодателю – 4 (четыре) рабочих дня.
Специалист услугодателя проверяет представленные акимом сельского округа документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление – 5 (пять) рабочих дней.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю уведомление – 1 (один) рабочий день.
Специалист услугодателя передает в акимат сельского округа уведомление – 1 (один) рабочий день.
Специалист акимата сельского округа выдает услугополучателю уведомление – 4 (четыре) рабочих дня.
Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
11. Государственная услуга через веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорации отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Назначение социальной
помощи специалистам
социальной сферы,
проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Наименование услугодателя и их контактные данные
П/н
Наименование услугодателя
Контактные данные
1
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"
Город Павлодар, улица Кривенко, 25, телефон: 8 (7182) 323332 opr.osz.ap@pavlodar.gov.kz
2
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Экибастуза"
Город Экибастуз, улица Мәшһүр Жүсіпа, 87 А, телефон: 8 (71877) 70756 zan_ekibastuz1@mail.ru
3
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Аксу"
Город Аксу, улица Советов, 10 телефон: 8 (71837) 50105 zanak@yandex.ru
4
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района"
Актогайский район, улица Абая, 118 телефон: 8 (71841) 21173 aktogai_sozprog@mail.ru
5
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Баянаульского района"
Баянаульский район, улица Сатпаева, 56 телефон: 8 (71840) 91481 pavlzan@yandex.ru
6
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Железинского района"
Железинский район, улица Квиткова, 7 телефон: 8 (71831) 22146 gelez_oszn@mail.ru
7
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района"
Иртышский район, улица Богембая, 97 телефон: 8 (71832) 21474 irtyshk@yandex.ru
8
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Качирского района"
Качирский район, улица Кравченко, 85а телефон: 8 (71833) 21371 kachirrouz@mail.ru
9
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Лебяжинского района"
Лебяжинский район, улица Амангельды, 57 телефон: 8 (71839) 21399 OZiSP@yandex.kz
10
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Майского района"
Майский район, улица Валиханова, 34 телефон: 8 (71838) 91434 center5556@rambler.ru
11
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Павлодарского района"
Город Павлодар, улица Генерала Дюсенова, 1 телефон: 8 (7182) 533133 defence6@mail.ru defence6@rambler.ru
12
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Успенского района"
Успенский район, улица 10 лет Независимости, 27 телефон: 8 (71834) 91400 zanusp@mail.ru
13
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Щербактинского района"
Щербактинский район, улица 1 Мая, 18 телефон: 8 (71836) 21354 sherb_zanet@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Назначение социальной
помощи специалистам
социальной сферы,
проживающим и работающим в
сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру. Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін алу. Кіріс журналына тіркеу, құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау
Хабарлама беруді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындау
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қою
Қызмет алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру
5
Орындау мерзімдері
7 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні

1) при обращении услугодателю:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка представленных документов. Получение письменного согласия услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг. Регистрация в журнале входящей документации, рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Осуществление выдачи уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготовка уведомления о назначении социальной помощи
Подписание уведомления о назначении социальной помощи
Выдача услугополучателю уведомления о назначении социальной помощи
5
Сроки исполнения
7 рабочих дней
2 рабочих дня
1 рабочий день

2) әкімге өтініш білдірген кезде:
Процестердің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
2
Атауы
Әкімдіктің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Әкімдіктің маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тексеру, кіріс құжаттар журналына тіркеу
Ұсынылған құжаттарды қабылдау және тексеру. Кіріс құжаттар журналына тіркеу
Құжаттарды қарау
Құжаттарды беруді жүзеге асыру
Көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге беру
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны дайындау
Әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаға қол қою
Әкімдікке әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру
Көрсетілетін қызметті алушыға әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру
5
Орындау мерзімдері
4 жұмыс күні
5 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
4 жұмыс күні
"Ауылдық елді мекендерде
тұратын және жұмыс істейтін
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы
мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.04.2017 N 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.

2) при обращении акиму:
Действия процессов (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
специалист акимата
специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
специалист услугодателя
специалист акимата
3
Наименование действия (процесса процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка представленных услугополучателем документов, регистрация в журнале входящей документации
Прием и проверка представленных документов. Регистрация в журнале входящей документации
Рассмотрение документов
Осуществление передачи документов
Прием документов от услугодателя
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача полученных от услугополучателя документов услугодателю
Подготовка уведомления о назначении социальной помощи
Подписание уведомления о назначении социальной помощи
Передача уведомления о назначении социальной помощи в акимат
Выдача услугополучателю уведомления о назначении социальной помощи
5
Сроки исполнения
4 рабочих дня
5 рабочих дней
1 рабочий день
1 рабочий день
4 рабочих дня
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Назначение социальной
помощи специалистам
социальной сферы,
проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной
государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 25.04.2017 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.

2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті беруші:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру.
Мемлекеттік корпорацияда:
Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеу;
4) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1 және (немесе) 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша толтырылған Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттарды және ақпаратты ұсынумен көрсетілетін қызметті алушының өтініші (өтініштері) мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдау үшін:
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды, мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күнін көрсетумен өтініштің үзбелі талоны беріледі – 30 (отыз) минут, кіріс құжаттар журналында тіркейді, Қазақстан Республикасының азаматын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен деп тану немесе Стандарттың 10-1-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап туралы шешім дайындайды –17 (он жеті) жұмыс күні.
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет нәтижесіне қол қояды – 2 (екі) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді, тану туралы шешім беру кезінде облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақыны (бұдан әрі – өтемақы) төлеу үшін көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Мемлекеттік корпорацияға жібереді – 30 (отыз) минут.

2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является:
услугодателем:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата.
в Государственной корпорации:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
3) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
4) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающих наказание в местах лишения свободы.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления (ий) услугополучателя по формам согласно приложению (ям) 1 и (или) 2 Стандарта государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт) и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) Для принятия решения о регистрации или отказе в регистрации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне:
специалист услугодателя принимает представленные услугополучателем документы, выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – 30 (тридцать) минут, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает решение о признании гражданина Республики Казахстан пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10-1 Стандарта – 17 (семнадцать) рабочих дней;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя выдает услугополучателю результат государственной услуги, при выдаче решения о признании направляет в Государственную корпорацию документы услугополучателя для выплаты единовременной государственной денежной компенсации (далее – компенсация) согласно графику выплаты компенсации в разрезе областей, городов Астаны и Алматы – 30 (тридцать) минут.

2) Алғашқы рет жүгінген адамдарға куәлік немесе оның телнұсқасын алу үшін:
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды қабылдайды, мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күнін көрсетумен өтініштің үзбелі талоны беріледі – 30 (отыз) минут, Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен азаматты тіркеу туралы шешімді қабылдау кезінде куәлікті немесе оның телнұсқасын дайындайды – 2 (екі) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы куәлікке немесе оның телнұсқасына қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің маманы куәлікті немесе оның телнұсқасын береді – 30 (отыз) минут.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі егер мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау үшін қосымша сұрау салу, тексерістер жүргізу қажет болған жағдайда 1 (бір) айға ұзартылады.
6. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім, куәлікті немесе оның телнұсқасын беру, өтемақы төлеу болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
8. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) өту рәсімінің (іс-қимылының) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе)
басқа да қызмет берушілермен өзара іс-әрекет жасау,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап:
1) Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу немесе тiркеуден бас тарту туралы шешiм қабылдау – өтiнiштi тiркеген күннен бастап - 20 (жиырма) жұмыс күнi;
2) алғашқы рет жүгiнген көрсетiлетiн қызметтi алушыларға куәлiк беру – Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу туралы шешiм қабылданғаннан кейiн - 5 (бес) жұмыс күнi;

2) Для получения удостоверения впервые обратившимся или его дубликата:
специалист услугодателя принимает представленные услугополучателем документы, выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – 30 (тридцать) минут, при наличии решения о регистрации гражданина, пострадавшего вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, подготавливает удостоверение или его дубликат – 2 (два) рабочих дня;
руководитель услугодателя подписывает удостоверение или его дубликат – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя осуществляет выдачу удостоверения или его дубликата – 30 (тридцать) минут.
Срок оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц в случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказании государственной услуги.
6. Результатом процедуры (действия) является решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выдача удостоверения или его дубликата, выплата компенсаций.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
1) специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
9. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в Государственную корпорацию с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Сроки оказания государственной услуги при обращении в Государственную корпорацию - с момента регистрации пакета документов услугодателем:
1) принятие решения о регистрации или отказе в регистрации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 (двадцать) рабочих дней со дня регистрации заявления;
2) выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям – 5 (пять) рабочих дней после принятия решения о регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;

3) куәлiктiң телнұсқасын беру – көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшi тiркелген күнiнен бастап 5 (бес) жұмыс күнi;
4) көрсетілетін қызметті алушылардың дербес шоттарына аудару арқылы өтемақы төлеу;
5) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу.
Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi мемлекеттiк қызмет көрсету туралы шешiмдi қабылдау үшiн қосымша сұрау салу, тексеріс жүргiзу қажет болған жағдайда 1 (бiр) айға ұзартылады.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тiзбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын немесе қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкерi Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат бередi.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өңделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік корпорация ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорацияның АЖ) авторландыру процесі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да тексеру;
2-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы қызметкердің бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс – қызметкердің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және көрсетілетін қызметті беруші маманының электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-процесс – көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:

3) выдача дубликата удостоверения - 5 (пять) рабочих дней со дня регистрации заявления услугополучателя;
4) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета
услугополучателей;
5) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающим наказание в местах лишения свободы.
Срок оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц в случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказании государственной услуги.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпораций выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 Стандарта.
Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации работником Государственной корпорации в информационную среду Государственной корпорации (далее – ИС Государственной корпорации) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС Государственной корпорации подлинности данных о зарегистрированном работнике через логин и пароль либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС Государственной корпорации в связи с имеющимися нарушениями в данных работника Государственной корпорации;
процесс 3 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикреплением сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП работником Государственной корпорации заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях работника;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанным в запросе, и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС Государственной корпорации;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП работника;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалистом услугодателя и передается в информационную систему Государственной корпорации;
процесс 8 – выдача работником Государственной корпорации нарочно услугополучателю результата государственной услуги.
Результатом оказания государственной услуги является:

1) көрсетілетін қызметті берушіге Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім алу үшін өтініш білдірген кезде:
Негізгі процестің іс-қимылы (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тіркеу
Құжаттарды қарау
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін беру. Тану туралы шешімді беру кезінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын Мемлекеттік корпорацияға өтемақы төлеу үшін жіберу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күнін көрсетумен өтініштің үзбелі талонын беру
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды
Мемлекеттік корпорацияда өтемақы төлеу
5
Орындау мерзімдері
30 минут
17 (он жеті) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
30 минут
6
(жиырма) жұмыс күні
2) көрсетілетін қызметті берушіге куәлік немесе оның телнұсқасын беру туралы өтініш білдірген кезде:
Негізгі процестің іс-қимылы (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен азаматты тіркегеннен кейін куәлік немесе оның телнұсқасын беру туралы құжаттарды қарайды
Құжаттарды қарау
Куәлікті немесе оның көшірмесін беруді жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күнін көрсетумен өтініштің үзбелі талонын беру
Куәлік немесе оның телнұсқасын дайындау
Куәлікке немесе оның телнұсқасына қол қою
Көрсетілетін қызметті алушыға куәлікті немесе оның телнұсқасын беру
5
Орындау мерзімдері
30 минут
2 (екі) жұмыс күні
1 (бір) жұмыс күні
30 минут
6
5 (бес) жұмыс күні
Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу,
біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу,
куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы
мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік
қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

1) при обращении услугодателю за решением о регистрации или отказе в регистрации граждан, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2.
Наименование
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов услугополучателя
Регистрация представленных услугополучателем документов.
Рассмотрение документов
Выдача услугополучателю результата государственной услуги. При выдаче решения о признании, направляет в Государственную корпорацию документы услугополучателя для выплаты компенсации
4.
Форма завершения (данные, документ, организациионно распорядительное решение)
Выдача талона с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги
Подготавливает решение о признании пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Подписание результата государственной услуги
Выплата компенсации в Государственной корпорации
5.
Сроки исполнения
30 минут
17 (семнадцать) рабочих дней
1 (один) рабочий день
30 минут
6.
20 (двадцать) рабочих дней
2) при обращении услугодателю за удостоверением или его дубликатом:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2.
Наименование
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов услугополучателя
После регистрации гражданина, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, рассматривает документы на выдачу удостоверения или его дубликата
Рассмотрение документов
Осуществление выдачи удостоверения или его дубликата
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача талона с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги
Подготовка удостоверения или его дубликата
Подписание удостоверения или его дубликата
Выдача услугополучателю удостоверения или его дубликата
5.
Сроки исполнения
30 минут
2 (два) рабочих дня
1 (один) рабочий день
30 минут
6.
5 (пять) рабочих дней
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний на
Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной
государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"

1) көрсетілетін қызметті берушіге Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім алу үшін өтініш білдірген кезде: көрсетілетін қызметті берушіге куәлік немесе оның телнұсқасын беру туралы өтініш білдірген кезде:
2) көрсетілетін қызметті берушіге куәлік немесе оның телнұсқасын беру туралы өтініш білдірген кезде:
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.04.2017 N 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну мерзімдерін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші және Стандарттың 9-тармағымен көзделген қажетті құжаттардың болуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді, Стандарттың 9-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды тапсырған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беріледі – 30 (отыз) минут;
көрсетілетін қызметті алушы барлық құжаттарды ұсынған кезде кіріс құжаттар журналында тіркейді, Стандарттың 9-2-тармағымен көзделген негіздер бойынша хабарламаны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды - 7 (жеті) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің бас маманы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 30 (отыз) минут.

1) при обращении услугодателю за решением о регистрации или отказе в регистрации граждан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне:
2) при обращении услугодателю за удостоверением или его дубликатом:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 25.04.2017 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи (далее - уведомление).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно приложению Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт) и необходимых документов, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно пунктом 9-2 Стандарта – 30 (тридцать) минут;
при подаче услугополучателем всех требуемых документов специалист услугодателя регистрирует заявление в журнале входящей документации, подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9-2 Стандарта – 7 (семь) рабочих дней;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя осуществляет выдачу результата государственной услуги услугополучателю – 30 (тридцать) минут.

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар беру мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші және Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттардың болуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды тексереді, стандарттың 9-тармағымен көзделген тізімге сәйкес көрсетiлетiн қызметтi алушы толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттар топтамасын тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушi стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 30 (отыз) минут;
көрсетілетін қызметті алушы барлық құжаттарды ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің маманы өтінішті кіріс құжаттар журналында тіркейді, стандарттың 9-2-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты немесе хабарламаны дайындайды – 7 (жеті) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді – 30 (отыз) минут.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств (далее – уведомление).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно приложению Стандарта государственной услуги "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт) и необходимых документов, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 Стандарта – 30 (тридцать) минут;
при подаче услугополучателем всех необходимых документов специалист услугодателя регистрирует заявление в журнале входящей документации, подготавливает уведомление или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9-2 Стандарта – 7 (семь) рабочих дней;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя осуществляет выдачу результата государственной услуги услугополучателю – 30 (тридцать) минут.

1. Жалпы ережелер
1. "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесi жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң және есту кемiстiгi бар мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметтерiн ұсыну мерзiмi көрсетiлген құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң және есту кемiстiгi бар мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметтерiн ұсыну үшiн мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған өтiнiш және Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттар мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды тексереді, стандарттың 9-тармағымен көзделген тізімге сәйкес көрсетiлетiн қызметтi алушы толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттар топтамасын тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушi стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 30 (отыз) минут;
көрсетілетін қызметті алушы барлық құжаттарды ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің маманы өтінішті кіріс құжаттар журналында тіркейді, стандарттың 9-2-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты немесе хабарламаны дайындайды – 7 (жеті) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді - 30 (отыз) минут.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху (далее – уведомдение об оформлении документов).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт) и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 Стандарта – 30 (тридцать) минут;
при подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодатель регистрирует заявление в журнале входящей документации, готовит уведомление об оформлении документов либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9-2 Стандарта – 7 (семь) рабочих дней;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя осуществляет выдачу результата государственной услуги услугополучателю – 30 (тридцать) минут.

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі мүгедектерге кресло-арба беру мерзімдерін көрсетумен құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерге кресло-арбалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініштің және Стандарттың 9-тармағымен көзделген қажетті құжаттардың болуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды тексереді, стандарттың 9-тармағымен көзделген тізімге сәйкес көрсетiлетiн қызметтi алушы толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттар топтамасын тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушi стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 30 (отыз) минут;
көрсетілетін қызметті алушы барлық құжаттарды ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің маманы өтінішті кіріс құжаттар журналында тіркейді, стандарттың 9-2-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты немесе хабарламаны дайындайды – 7 (жеті) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді – 30 (отыз) минут.
6. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мүгедектерге кресло-арба беру мерзімдерін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны беру болып табылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление инвалидам кресла-колясок" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам кресла-коляски (далее - уведомление).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Предоставление инвалидам кресла-колясок", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт) и необходимых документов, предусмотренным пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 Стандарта – 30 (тридцать) минут;
при подаче услугополучателем всех необходимых документов специалист услугодателя регистрирует заявление в журнале входящей документации, подготавливает уведомление или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9-2 Стандарта, – 7 (семь) рабочих дней;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя осуществляет выдачу результата государственной услуги услугополучателю – 30 (тридцать) минут.
6. Результатом процедуры (действия) является выдача уведомления об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам кресла-коляски.

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін қызмет ұсыну мерзімдерін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған өтініш және Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттар мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды тексереді, стандарттың 9-тармағымен көзделген тізімге сәйкес көрсетiлетiн қызметтi алушы толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттар топтамасын тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушi стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 30 (отыз) минут;
көрсетілетін қызметті алушы барлық құжаттарды ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің маманы өтінішті кіріс құжаттар журналында тіркейді, стандарттың 9-2-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты немесе хабарламаны дайындайды – 7 (жеті) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне қол қояды - 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті берушінің маманы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді – 30 (отыз) минут.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам санаторно-курортного лечения (далее – уведомление).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт) и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 Стандарта – 30 (тридцать) минут;
при подаче услугополучателем всех необходимых документов специалист услугодателем регистрирует заявление в журнале входящей документации, подготавливает уведомление или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9-2 Стандарта, – 7 (семь) рабочих дней;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя осуществляет выдачу результата государственной услуги услугополучателю – 30 (тридцать) минут.

1. Жалпы ережелер
1. "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) немесе Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (не оның заңды өкімінің немесе медициналық ұйымның қолдаухатымен) өтініші және Стандарттың 9-тармағымен көзделген қажетті құжаттар мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды тексереді, стандарттың 9-тармағымен көзделген тізімге сәйкес көрсетiлетiн қызметтi алушы толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттар топтамасын тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушi стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 30 (отыз) минут;
көрсетілетін қызметті алушы барлық құжаттарды ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті берушінің маманы өтінішті кіріс құжаттар журналында тіркейді, стандарттың 10-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты немесе хабарламаны дайындайды – 11 (он бір) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне қол қояды – 1 ( бір) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді - 30 (отыз) минут.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому (далее – уведомление об оформлении документов), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (или его законного представителя или при ходатайстве медицинской организации) по форме согласно приложению 1 Стандарта и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 Стандарта – 30 (тридцать) минут;
при подаче услугополучателем всех необходимых документов специалист услугодателя регистрирует заявление в журнале входящей документации, подготавливает уведомление об оформлении документов либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта, – 11 (одиннадцать) рабочих дней;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя осуществляет выдачу результата государственной услуги услугополучателю – 30 (тридцать) минут.

3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Стандарттың 1 немесе 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының (не оның заңды өкімінің немесе медициналық ұйымның қолдаухатымен) өтініші және Стандарттың 9-тармағымен көзделген қажетті құжаттар мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды тексереді, стандарттың 9-тармағымен көзделген тізімге сәйкес көрсетiлетiн қызметтi алушы толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттар топтамасын тапсырған кезде көрсетiлетiн қызметтi берушi стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 30 (отыз) минут;
көрсетiлетiн қызметтi алушы барлық құжаттарды ұсынған кезде, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті кіріс құжаттар журналында тіркейді, медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарламаны немесе стандарттың 10-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 14 (он төрт) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды – 1 ( бір) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 30 (отыз) минут.
6. Рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (или его законного представителя или при ходатайстве медицинской организации) по форме согласно приложениям 1 или 2 Стандарта и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 Стандарта - 30 (тридцать) минут;
при подаче услугополучателем всех необходимых документов специалист услугодателя регистрирует заявление в журнале входящей документации, подготавливает уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта, – 14 (четырнадцать) рабочих дней;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя осуществляет выдачу результата государственной услуги услугополучателю – 30 (тридцать) минут.
6. Результатом процедуры (действия) является выдача уведомления об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.

3) ауылдық округ әкімі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз және (немесе) электрондық түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына көрсетілетін қызмет алушының нысан бойынша толтырылған өтінішінің және Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттардың болуы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.04.2017 N 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы.
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды – 5 (бес) минут.
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушыға атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтамаға қол қояды – 5 (бес) минут.
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді – 5 (бес) минут.
6. Рәсімнің нәтижесі көрсетілетін қызметті алышыға атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.

3) акима сельского округа.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее – Стандарт), и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 25.04.2017 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения.
Специалист услугодателя проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи – 5 (пять) минут.
Руководитель услугодателя подписывает услугополучателю справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи – 5 (пять) минут.
Специалист услугодателя осуществляет выдачу справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи услугополучателю (или его представителю по нотариально заверенной доверенности) – 5 (пять) минут.
6. Результатом процедуры является выдача справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
специалист услугодателя;
руководитель услугодателя.

8. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) өтудің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Әкімге өтініш білдірген кезде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесімен қоса Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті ұсынады.
Әкімдіктің маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді, атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды – 5 (бес) минут.
Ауылдық округ әкімі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтамаға қол қояды – 5 (бес) минут.
Әкімдіктің маманы көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкіліне) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға береді – 5 (бес) минут.
Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) көрсетілген.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi көрсетiлетiн қызметтi алушы құжаттардың топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап – 3 (үш) жұмыс күнi (құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға қабылдаған күн мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмiне кiрмейдi).
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауын өндеу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – мемлекеттік корпорацияның АЖ) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің авторландыру процесі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да тексеру;
2-процесс – мемлекеттік корпорация қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, сканерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы қызметкердің бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс – қызметкердің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ)/"электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және көрсетілетін қызметті беруші маманының электрондық мемлекеттік қызметті өндеуі;
7-процесс – көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің маманы ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, қалыптастырады және Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама беру болып табылады.

8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги.
9. При обращении к акиму:
Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту с перечнем документов, перечисленных в пункте 9 Стандарта.
Специалист акимата проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи – 5 (пять) минут.
Аким сельского округа подписывает услугополучателю справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи – 5 (пять) минут.
Специалист акимата осуществляет выдачу справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи услугополучателю (или его представителю по нотариально заверенной доверенности) – 5 (пять) минут.
Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
10. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в Государственную корпорацию с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем в Государственную корпорацию – 3 (три) рабочих дня (день приема документов в Государственную корпорацию не входит в срок оказания государственной услуги).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 Стандарта.
Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации работником Государственной корпорации в информационную среду Государственной корпорации (далее – ИС Государственной корпорации) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на ИС Государственной корпорации подлинности данных о зарегистрированном работнике через логин и пароль либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС Государственной корпорации в связи с имеющимися нарушениями в данных работника Государственной корпорации;
процесс 3 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикреплением сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП работником Государственной корпорации заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях работника;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанным в запросе, и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС Государственной корпорации;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП работника;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалистом услугодателя и передается в информационную систему Государственной корпорации;
процесс 8 – выдача работником Государственной корпорации нарочно услугополучателю результата государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги является выдача справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.

1) көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде:
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті беруші ұсынған құжаттарды тексереді, мемлекеттік қызметтерді көрсеткен кезде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының жазбаша келiсiмiн алады, кіріс құжаттар журналында тіркейді
Құжаттарды қарайды
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы беруді жүзеге асырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтамаға қол қояды
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді
5
Орындау мерзімдері
5 минут
5 минут
5 минут
2) әкімге өтініш білдірген кезде:
процестердің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
3
5
2
Атауы
Әкімдіктің маманы
Ауылдық округ әкімі
Әкімдіктің маманы
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, кіріс құжаттар журналында тіркейді
Құжаттарды қарайды
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы беруді жүзеге асырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы дайындайды
Көрсетілетін қызметті алушының ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтамаға қол қояды
Ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді
5
Орындау мерзімдері
5 минут
5 минут
5 минут
"Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-прцестерінің анықтамалығы
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1) при обращении услугодателю:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Специалист услугодателя
Руководитель услугодателя
Специалист услугодателя
3
Наименование действия процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверяет представленные услуго-получателем документы, получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, регистрирует в журнале входящей документации
Рассматривает документы
Осуществляет выдачу справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготавливает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
Подписывает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
Выдача справки, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
5
Сроки исполнения
5 минут
5 минут
5 минут
2) при обращении акиму:
Действия процессов (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Специалист акимата
Аким сельского округа
Специалист акимата
3
Наименование действия (процесса процедуры, операции) и их описание
Принимает и проверяет представленные услугополучателем документы, регистрирует в журнале входящей документации
Рассматривает документы
Осуществляет выдачу справки, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготавливает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
Подписывает справку, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
Выдача справки, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале
5
Сроки исполнения
5 минут
5 минут
5 минут
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача справки,
подтверждающей
принадлежность
заявителя (семьи) к получателям
адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработного"

Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 21.12.2017 № 416/6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемелер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" № 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес жұмыссыз ретінде тіркеу туралы қағаз және электрондық түрдегі хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) не Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің және Стандарттың 9-тармағында көзделген қажетті құжаттардың болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды, түскен құжаттарды тіркейді және көрсетілген қызметті берушінің басшысына қарау үшін береді – 20 (жиырма) минут;
Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар ұсынған жағдайларда кеңсе қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны анықтайды – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы ұсынылған құжаттарды тексереді, жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу туралы хабарламаны қағаз және электрондық түрде немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 6 (алты) сағат 20 (жиырма) минут;

Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 21.12.2017 № 416/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработного" (далее - государственная услуга) оказывается коммунальными государственными учреждениями "Центр занятости населения" районов и городов областного значения (далее - услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является справка о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде (далее–справка) согласно приложению 1 стандарта государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработного", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (далее - Стандарт) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата государственной услуги: бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает документы услугополучателя, производит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя для рассмотрения – 20 (двадцать) минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник канцелярии отказывает в приеме заявления;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 30 (тридцать) минут;
3) ответственный специалист услугодателя проверяет представленные документы, подготавливает справку о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта – 6 (шесть) часов 20 (двадцать) минут;

6 (алты) сағат 20 (жиырма) минут
30 (отыз) минут
20 (жиырма) минут
Барлығы
1 (бір) жұмыс күні
"Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп
жүргенадамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды
тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2015 жылғы "28" шілдедегі
№ 222/8 қаулысымен
бекітілді
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Павлодар облыстық әкімдігінің 25.04.2017 N 106/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама болып табылады (бұдан әрі – хабарлама).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша өкілі) және Стандарттың 9-тармағымен көзделген қажетті құжаттар мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:

6 (шесть) часов 20 (двадцать) минут
30 (тридцать) минут
20 (двадцать) минут
Всего
1 (один) рабочий день
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация лиц,
ищущих работу,
в качестве безработного"
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу,
в качестве безработного"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "28" июля 2015 года № 222/8
Регламент государственной услуги
"Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Павлодарской области от 25.04.2017 № 106/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее – государственная услуга) оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет (далее – уведомление).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности) по форме согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 (далее - Стандарт) и необходимых документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта;
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:

көрсетілетін қызметті берушінің маманы көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды қабылдайды, мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күнін көрсетумен өтініштің үзбелі талонын береді – 30 (отыз) минут, кіріс құжаттар журналында тіркейді, хабарламаны немесе Стандарттың 10, 10-1-тармағымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды – 4 (төрт) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметі алушыға береді – 30 (отыз) минут.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) өту рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік
корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Ауылдық округ әкіміне өтініш білдірген кезде:
ауылдық округ әкімдігінің маманы көрсетiлетiн қызметтi алушыдан барлық қажетті құжаттарды қабылдайды, мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күнін көрсетумен өтініштің үзбелі талонын береді – 30 (отыз) минут, кіріс құжаттар журналында тіркейді және алынған құжаттарды көрсетілетін қызмет берушінің маманына береді – 7 (жеті) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы ауылдық округ әкімдігінің маманы ұсынған құжаттарды қабылдайды, кіріс құжаттар журналында тіркейді, хабарламаны немесе Стандарттың 10, 10-1-тармақтарымен көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды – 5 (бес) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетiлетiн қызметтi берушінің маманы ауылдық округ әкімдігіне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жібереді – 7 (жеті) жұмыс күні;
ауылдық округ әкімдігінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді – 30 (отыз) минут.
Рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасында (кесте) көрсетілген.
Әкім арқылы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің нәтижесі көрсетiлетiн қызметтi алушыға тағайындау туралы немесе он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыны тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаны беру болып табылады.

специалист услугодателя принимает необходимые документы у услугополучателя, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – 30 (тридцать) минут, регистрирует заявление в журнале входящей документации, подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктами 10, 10-1 Стандарта – 4 (четыре) рабочих дня;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя осуществляет выдачу результата государственной услуги услугополучателю –30 (тридцать) минут.
6. Результатом процедуры (действия) является выдача уведомления о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя:
1) специалист услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) прохождения каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. При обращении к акиму сельского округа:
специалист акимата сельского округа принимает у услугополучателя все необходимые документы, выдает отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – 30 (тридцать) минут, регистрирует в журнале входящей документации и передает полученные документы специалисту услугодателя –7 (семь) рабочих дней;
специалист услугодателя принимает представленные акиматом сельского округа документы, регистрирует в журнале входящей документации, подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктами 10, 10-1 Стандарта – 5 (пять) рабочих дней;
руководитель услугодателя подписывает результат государственной услуги – 1 (один) рабочий день;
специалист услугодателя направляет в акимат сельского округа результат государственной услуги – 7 (семь) рабочих дней;
специалист акимата сельского округа выдает услугополучателю результат государственной услуги – 30 (тридцать) минут.
Описание последовательности процедур (действий) приведено в приложении 2 (таблица) к настоящему регламенту.
Результатом процедуры оказания государственной услуги через акима является выдача услугополучателю уведомления о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет.

10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылар мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес қажетті құжаттар мен ақпараттарды ұсына отырып, Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi Мемлекеттік корпорацияға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күнi.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбағанда және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тағайындауға өтініш қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы сұрауының өңделу ұзақтығы, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу тәртібі:
1-процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорацияның АЖ) Мемлекеттік корпорация қызметкерін авторландыру процесі;
1-шарт – логин және пароль немесе электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да тексеру;
2-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсетуі үшін сұрау салу нысанын оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, экранға шығару және нысанды (деректер енгізу, сканерленген құжатты бекіту) толтыру;
4-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетуге сұраудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге, канерленген құжатқа) ЭЦҚ арқылы қол қоюы қызметкердің бұдан кейінгі әрекеттері туралы ақпарат алу;
2-шарт – сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрау салуда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы), ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі мен Мемлекеттік корпорацияның АЖ-да алынып қойған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын тексеру;
5-процесс – қызметкердің ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған құжат қызметін (қызметті алушының сұрауын) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ / "электрондық үкіметтің" өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) арқылы жергілікті атқарушы орган ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ЖАО АЖ) жіберу және көрсетілетін қызметті беруші маманының электрондық мемлекеттік қызметті өңдеуі;
7-процесс – көрсетілетін қызметті беруші маманының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыруы. Электрондық құжатты көрсетілетін қызметті берушінің маманы ЭЦҚ-ны пайдаланып қалыптастырады және Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне жібереді;
8-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының қолына беруі.
Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің нәтижесі Мемлекеттік корпорация арқылы тағайындау туралы хабарламаны немесе он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы дәлелді жауапты беру болып табылады.

10. Услугополучатели для получения государственной услуги обращаются в Государственную корпорацию с предоставлением необходимых документов и информации согласно требованиям пункта 9 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 7 (семь) рабочих дней.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпораций выдает расписку об отказе в приеме заявления на назначение по форме согласно приложению 5 Стандарта.
Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя, порядок получения результата оказания государственной услуги:
процесс 1 – процесс авторизации работником Государственной корпорации в информационную среду Государственной корпорации (далее – ИС Государственной корпорации) для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ИС Государственной корпорации подлинности данных о зарегистрированном работнике через логин и пароль либо электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП);
процесс 2 – формирование сообщения об отказе в авторизации на ИС Государственной корпорации в связи с имеющимися нарушениями в данных работника Государственной корпорации;
процесс 3 – выбор работником Государственной корпорации государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных, прикреплением сканированного документа) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством ЭЦП работником Государственной корпорации заполненной формы (введенных данных, прикреплением сканированного документа), запрос на оказание государственной услуги и получение информации о дальнейших действиях работника;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером (далее - ИИН), указанным в запросе, и ИИН, в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств с ИС Государственной корпорации;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП работника;
процесс 6 – направление подписанного ЭЦП услугополучателя услуги документа (запроса услугополучателя) через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП/региональный шлюз "электронного правительства" (далее - РШЭП) в информационной среде местных исполнительных органов (далее – ИС МИО) и обработка электронной государственной услуги специалистом услугодателя;
процесс 7 – формирование специалистом услугодателя результата оказания государственной услуги. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП специалистом услугодателя и передается в информационную систему Государственной корпорации;
процесс 8 – выдача работником Государственной корпорации нарочно услугополучателю результата государственной услуги.
Результатом процедуры оказания государственной услуги через Государственную корпорацию является выдача услугополучателю уведомления о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет.